Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

NÖVEKEDÉSI HORMON

pepperoni
Létrehozva: 2005. október 14. 20:54

Sziasztok! Keresek olyan szülőket, akiknek növekesési hormonhiányos a gyereke!

Vio

  1. 2017. február 1. 20:04901.

    Szia! Mi kb másfél évvel ezelőtt kezdtük a kezelést a 7 éves kisfiúnál ! Írja nyugodtan ha kérdésed van  fonyodine@gmail.com

    előzmény:
    mencike (900)
    2017-01-01  13:03
  2. 2017. január 1. 13:03900.

    Sziasztok. Olyan szülőket keresek, akik növekedési hormont adnak gyereküknek. Sajnos egy hete nekünk is kell. Jó lenne valakivel beszélgetni.

  3. 2016. október 4. 21:44899.

    Sziasztok
    felesleges, vagy megmaradt növekedési hormonokat megvenném

  4. 2016. július 8. 21:18898.

    Kedves Ginga01!


     


    Valoszínű tudok az ügyedben tapasztalattal szolgŕlni kérlek keress meg  toplakbeata@gmail.com.


    Üdv.


     

    előzmény:
    Ginga01 (892)
    2016-02-15  16:05
  5. 2016. Április 13. 08:34897.

    Sziasztok!


    Kérlek segítsetek, dr. Luczay doktornőt szeretném megtalalni a Gyermekklinikán. Még  em vagyok járatos a temában, csak most kezdett el foglalkoztatni a gondolat, hogy utánajárjak, mit lehet tenni, ha idén már alig növekszik a 8 évesem s egyre jobban kitűnik a többiek közül az alacsonyságával. Milyen szakrendelésre kell bejelentkezni ezzel kapcsolatban?


    Előre is köszönöm szépen a segítséget

  6. 2016. Április 12. 09:58896.

    Nézesd meg nem-e lisztérzékeny a lányod.

    előzmény:
    Mano2015 (890)
    2016-01-05  19:47
  7. 2016. március 18. 19:30895.

    Aki eddig a Tűzoltóba járt Luczay drnőhöz, és a Bókayban még nem volt:


    NEM a főépületben van az endo ambullancia! Nekem negyed órába tellett, mire megtaláltam. Szóval ahol  van a főbejárat, át kell menni a másik oldalra, tehát nem a kh oldalában, és tovább kell menni az utcában, amíg lesz egy épület, nagy márvány táblával a kapu fölött. Oda kell bemenni és ott kell bejelentkezni! Én bementem a főépületbe és ott akartam bejelentkezni, még jó, hogy nem volt sor. Ott mondta a nő, hogy nem itt van az endo ambulancia.

    előzmény:
    Blanche202 (893)
    2016-03-03  14:12
  8. 2016. március 18. 19:25894.

    Szia! Dr Luczay Andreához kérj időpontot, aki januártól már a Bókayban rendel, nem a Tűzoltóban! De ha nem is hozzá kérsz, a Budaiba semmiképp ne menjetek! A végtelenségig húzzák a dolgokat és a többit nem írom le, mert ezek mindent elolvasnak. Csak egy példa a sok közül, ott az egyik orvos véletlenül egy éves adagot írt fel receptre, mi még kezdők voltunk amúgy, és nem értettük, hogy a gyógyszertárban miért lett olyan fura a hangulat, meg miért szaladgálnak annyira a pult mögött... aztán később még személyesen (!!!) felhív engem az orvos-aki felírta rosszul a receptet, és lecsesz engem, hogy miért nem szóltam neki!!! Mert természetesen őt hívták a gyógyszertárból extra gyorsan fel, hogy mi ez a nagy dózis... Még én voltam a hibás! Na ja, mert könnyen  a fejét vehették volna. Persze erről én tehetek, aki azt sem tudta akkor, mi merre hány méter. MÉg én számolgassak ott friss beteg szülőjeként, hogy ugyan doktorúr biztosan jól írta-e fel az ampullákat.... De már bocsánat, sem orvos, sem gyógyszerész nem vagyok! És ez még nem a legcsúnyábbik történet!

    előzmény:
    Blanche202 (893)
    2016-03-03  14:12
  9. 2016. március 3. 14:12893.

    Sziasztok!


    Az én lányom decemberben volt 4 éves, és kíváncsi lennék a véleményetekre, érdemes-e elvinni kivizsgáltatni. Nagyon elmarad a súlya-magassága a társaitól, 96 cm körül van, és 13.8 kg most. Vannak alacsony növésűek a családban. Mi a férjemmel 165 és 175 cm-esek vagyunk. 


    Mit javasoltok, kihez tudunk fordulni? Egyáltalán foglalkoznak ilyen idős korban ezzel a problémával?


    Köszönöm válaszotokat előre is!

  10. 2016. február 15. 16:05892.

    Sziasztok!


     


    Tanácsotokat szeretném kérni. Kisfiam 20 hónapos 76,5 cm és 7,6 kg. Születésekor 2 kg és 46 cm volt. Nagyobbik fiam is kicsinek született 2,1 kg és 47 cm volt. Ő 20 hónaposan viszont "már" 82 cm és 9,4 kg volt. Most is a legkisebbek között van, 7 évesen 118,5 cm és 18,7 kg. De úgy gondolom az ő fejlődése rendben van. A picinél viszont már aggódom. Majdnem 6 cm-vel  kisebb mint a nagyobb volt ennyi idősen. Nagyon rossz evő, sokat szopik még. Gasztroenterológiai vizsgálaton voltunk, ott mindent rendben találtak. Endokrinológiai vizsgálatot szeretnék kérni. Szerintetek nem túl korai ez még? Percentilise a 3 alatt van.


     


     

  11. 2016. január 5. 20:56891.

    Szavanna33, köszönöm szépen a válaszodat. A mostani dokinkkal én sem vagyok valami elégedett, megfordult a fejemben, hogy orvost kellene váltanunk. Nálunk vérvétel évente van, adagot meg már több mint 2 éve nem emeltek.A fiam tavaly  5,5 cm-t nőt egy év alatt, az idén annyit sem, max. 4 cm-t. Januárban kell ellenőrzésre mennünk, meglátom mi lesz akkor.

    előzmény:
    szavanna33 (888)
    2016-01-05  17:17
  12. 2016. január 5. 19:47890.

    Szia szavanna33!


    Mi 3 éve kezdtünk utána járni, miért kisebb, mint a társai. A Luczay doktornő a 4-dik orvos akinél vagyunk, mert mindenki csak méregette, menjünk vissza fél év múlva kontrollra. A 3-dik dokinál már erőszakosabb voltam, hogy legalább vmi terhelést csináljanak, hátha kiderül vmi. Megcsinálták a Clonidin tesztet, minden érték rossz lett, utána megcsinálták az ITT terhelést 2-szer, ott a GH csúcs 2,93.  Úgy tudom 10 a minimum. A Luczay doktornő most megnézi 4 hónap alatt mennyit nőtt, és szerinte ezeket a terheléseket nem jól csinálták, ő újra csinálná. Olyan nekünk nincs hogy 3 hónapig semmit nem nől, csak mindig nagyon picit. Szóval ahogy elnézem kezdődik minden előlről. :(

    előzmény:
    szavanna33 (889)
    2016-01-05  17:50
  13. 2016. január 5. 17:50889.

    Szia Mano2015....:)


    Gondolom nálatok az a gond,hogy mindíg megnövi a minimum minimumját a fiad....és addig nem tudnak "hozzányúlni" amíg ez így van.Ennek a hormonnak a megkapása szigorú feltételekhez kötött.Azt nem írtad konkrétan mit mond Luczay doktornő...és ki az a mindenki?


    Volt már bármiféle vizsgálatotok?


    Mikor kezdtetek neki ennek a procedúrának?


    Nálunk addig vártak,amíg a3 hónapos periódus alatt nem nőlt egy milimétert sem....addig mi is csak vártunk....mert nem tudtunk mást tenni....mi is megnőttük a minimum-minimumját...:)...csak mi még időben voltunk,mert  4 évesen kezdtünk bele...


    Az aggódásodat jogosnak tartom,mert a csontnövekedés a serdülés végével befejeződik,és minél közelebb vagytok hozzá,annál kevesebb az esély,hogy elérje a végleges magasságát...


     

    előzmény:
    Mano2015 (887)
    2016-01-04  10:37
  14. 2016. január 5. 17:17888.

    Szia...:)


    -3 havonta járunk kontrollra-előre megadott időpontra.


    -minden második alkalommal vért vesznek tőle,nézik a hormon jelenlétét a vérben,és minden alkalommal lemérik,centire,és kilóra.És évente egyszer-jelen esetben nálunk most márciusban-csinálnak egy csuklóröntgent-ami alapján kiszámolják mennyi idősnek felelnek meg a csontjai...


    -én nem szoktam összeadni az éves növekedését,mivel 3 havonta megkapom papírra vetett eredményként,hogy mennyit nől-és hízik.Mivel szemmel láthatóan,és főleg ruhaügyileg!!!! is nől,én nem stresszelem vele magam...soha nem méregetem itthon-elfogadom amit a doktornő mond-ír..:)))))))))))))))....általában a 3 hónap alatt 2-3 cm között növekszik,változó...de 3 cm-nél sosem növekszik többet


    -olyan nálunk nincs,hogy huzamosabb ideig nem növekszik,mivel ugye kontroll alatt állunk...:)...olyan volt már,hogy 3 hónap alatt nem nőlt csak fél centit,akkor emelt egy egységet-(nálunk0.10)majd a következő kontrollnál már 2.3cm nőlt-de a doktornő emelt neki ismételten 0.10-et,hogy biztosan jó legyen...hosszabb távon.


    .....és szívesen...


     


     


     


     

    előzmény:
    Eni1000 (886)
    2016-01-03  20:35
  15. 2016. január 4. 10:37887.

    Szia Szavanna33!


    Mi is a Luczay doktornőhöz járunk, hogyhogy nem a Tűzoltóba kaptatok időpontot? Más kórházba megy át? És akkor melyikbe kell mennetek?


    Érdekelne, hogy végül hogy kaptátok meg a hormont, mert az én fiam is folyamatosan a 3 percentil alatt van, és már lassan 13 éves (138 cm), de mindenki csak azt mondja hogy várjunk még a hormonnal. Nem tudom miért, mikor egyre nagyobb különbség lesz a társai és közte. Folyton az az indok, hogy mi se vagyunk túl nagyok, de azért nem vagyunk a minimum alatt. Nálatok meddig vártak ezzel?


    Megköszönném ha írnál erről, mert már kezdek aggódni, hogy kifutunk az időből.

    előzmény:
    szavanna33 (884)
    2016-01-02  20:44
  16. 2016. január 3. 20:35886.

    Szia Szavanna!


     


    Az én fiamat is lassan 6 éve kezelik már növekedési hormonnal, most 11 éves. Lenne pár kérdésem, megköszönöm, ha válaszolsz! Hány havonta kell ellenőrzésre mennetek? Ellenőrzések alkalmával milyen vizsgálatokat végeznek? Évente hány centit nő a kisfiad? Adagot mi alapján emel a dokitok, ha huzamosabb ideig nem nő a gyerek? Előre is köszi!

    előzmény:
    szavanna33 (885)
    2016-01-02  21:14
  17. 2016. január 2. 21:14885.

    Mivel tényleg nagyon régen jártam erre,így elmesélem,hogy azóta mi minden történt....


    ...több mint 3 éve,hogy megkaptuk a hormont-másfél év vizsgálatok,és helyben topogás (mindíg megnőtte a minimum minimumját..:) )után,és azóta növünk,és növünk.....Igaz,már iskolás-1-sős de még így,hogy 2xvisszafogtuk-sem a legmagasabbak között van,és a 21kg-jával,a legvékonyabb...


    Amiket leírtatok vizsgálatokat-mi is túlestünk,voltunk MR-en is....de Luczay dr-nőnél ez rekord gyorsasággal történtek...és egyszer sem kellett befeküdnünk.Imádjuk Őt is-és Éva nénit az aszisztensét is-igaz Tőle most búcsút kellett vennünk...de nagyon jó érzés az mikor ülsz a váróban,és az előre megadott időpontban nyílik az ajtó,és csak lazán kikiabálják a fiam nevét,és már mehetünk is befelé...


    Mindenkinek csak ajánlani tudom a doktornőt-(aki tud az oldal létezéséről-mármint erről)


    Bárkinek szívesen segítek,tapasztalattal....mert az van....

    előzmény:
    szavanna33 (884)
    2016-01-02  20:44
  18. 2016. január 2. 20:44884.

    Sziasztok!


    Nagyon régen nem jártam már itt....felétek...


    De...ami a legfontosabb,mi most voltunk Luczay dr-nőnél-és aki hozzá szeretne bejelentkezni ott az siessen,mert mi a márciusi időpontunkat nem ebbe a kórházba kaptuk.

    előzmény:
    pepperoni (880)
    2015-11-20  16:48
  19. 2015. december 16. 09:51883.

    Szia Kisanya!


    Nálunk nincs nagy növekedés sajnos, hiába várják az orvosok, januárban kell visszamennünk, megnézik 4 hónap alatt mennyit nőtt. Szerintem max. 1 centit!!! De egyre jobban távolodunk a 3-as percentiltől, nem értem miért csak méregetik, meg vizsgálgatják. Januárban hátha többet tudok mondani. Írd majd meg nektek mit mondtak.


     


     

    előzmény:
    kisanya (882)
    2015-12-12  22:31
  20. 2015. december 12. 22:31882.

    Szia Mano2015!


    Kissé késve, de azért írok.bocs!


    17-én megyünk vissza Pécsre. Kinőtte a 86-os ruhákat.végre.kinövi a 22-s, 23-s cipőket is.Legalább nő :D


    néztem a linkedet, amit a méretekről írtál...hát szegény Ákoskám sztem meg se közelíti.Az az igazság, nem méregetem, mert tuti idegbajt kapnék mindig.


    Azt olvastam, hogy ha 3 cm-rel elmarad a minimumtól, akkor mindenképpen kell valamit tenni? Hát akkor nekünk miért nem adnak semmit?????


    Csütörtök után írok, mi volt.


     


    És Ti hogy vagytok? van valami változás?

    előzmény:
    Mano2015 (876)
    2015-08-27  12:33
  21. 2015. november 21. 12:58881.

    Szia, most olvastam vissza, hogy a Budaiban kezdtetek! Na sejtettem! Mi is onnan jöttünk el, sürgősen jelentkezzetek át! Tudnék mesélni, miket műveltek ott velünk...

    előzmény:
    Mano2015 (879)
    2015-11-19  15:50
  22. 2015. november 20. 16:48880.

    Szia, van egy tippem, hogy melyik kórházban tökölnek veletek ennyit. Mi átmentünk egy másik kh-ba, mert elegem lett, és azóta normálisabban nő. Tehát mi 4 éves kora óta kapjuk! Közben átmentünk a Tűzoltó u-i kh-ba, Lucai Dr nőhöz. Amúgy cz és y a neve, de direkt nem így írtam. Szóval, a doktornő nagyon jó, és nyugodtan jelentkezzetek át Hozzá, fogadni fog titeket! Nálunk egy kerek évet tököltek a másik kh-ban, mire végre kapni kezdtük, de azt is csak azért, mert eleresztettem egy-két telefont. Na hagyjuk is, mert a hajam égnek áll attól az időszaktól! De ha a magasság alatt van 3 cm-el, akkor már kötelesek lennének elkezdeni! Ezért mondom, hogy gyorsan !!! Kérjetek időpontot! 

    előzmény:
    Mano2015 (879)
    2015-11-19  15:50
  23. 2015. november 19. 15:50879.

    Szia Pepperoni,


    mióta kapjátok a szurit és hova jártok? Az én fiam 12 és fél éves és 137 cm, minden eredmény rossz és mégsem kapja, mert várnak még serdül, hátha akkor nő. Csak tudnám mitől, ha nagyon alacsony a hormonszintje. Nála 140 cm a minimum, alatta van, és mégsem foglalkoznak ezzel. Pedig már 3 éve elkezdtük a vizsgálatokat, és még mindig csak itt tartunk. 


    http://www.gekkonet.hu/blog/gyermekek-fizikai-fejlodese/


    Itt nézd meg a gyerkőcök magasságát.


     

    előzmény:
    pepperoni (878)
    2015-11-17  18:38
  24. 2015. november 17. 18:38878.

    Szia, mi kaptunk valami papírt, amin ott voltak az eredmények, de nálunk nagyon egyértelmű volt a dolog. Amúgy most, 13 és fél éves lesz, és 160 cm! Viszont ami miatt aggódom, hogy a kisöccse 5 év 8 hó és 107 cm. Most nem tudom, hogy mi ennyi idősnek az alsó határ. Tudja valaki? Valamint a huga is nagyon kicsi, ő 10 év 9 hónapos, és 133,5 cm. Ki tudja, hogy a két adatból valamelyik alsó határ alatt van-e?

    előzmény:
    Mano2015 (877)
    2015-09-23  10:49
  25. 2015. szeptember 23. 10:49877.

    Sziasztok!


    Érdeklődnék, hogy ti a vizsgálatok végén kaptatok határozatot? Többen írtatok vmi bizottságról, ahol fellebbeztetek, az pontosan hol van? Mondjuk mi határozatot sem kaptunk a Budaiban, ezért kérdezősködöm ennyit.


    Előre is köszi nektek!


     


     

Címlap

top