Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

NÖVEKEDÉSI HORMON

pepperoni
Létrehozva: 2005. október 14. 20:54

Sziasztok! Keresek olyan szülőket, akiknek növekesési hormonhiányos a gyereke!

Vio

  1. 2012. május 21. 20:54751.

    Sziasztok!

     

    A Tűzoltó utcai gyermeklinikán gyűjtött tapasztalataitokra lennék kiváncsi. A csontkor és a két vérvétel leleteinek birtokában továbbirányítottak minket. Úgy tudom 4 orvos van ott. Melyik milyen?

     

    köszönöm előre is 

    előzmény:
    pepperoni (1)
    2005-10-14  20:54
  2. 2012. május 18. 14:09750.
    Volt egy rövidebb időszak, amikor hízott is, de úgy tűnik, sajnos nem attól volt, azóta stagnál. Szerintem a Béres csepptől volt jobb étvágya. Nem voltunk még a kicsivel, a csontkort hamarosan megnézetjük, de az endokrinológiára még nem szeretnénk menni, max. mérésre, görbét rajzoltatni.
    előzmény:
    MTH (749)
    2012-05-18  09:09
  3. MTH
    MTH
    2012. május 18. 09:09749.
    Szia! Azt írtad, hogy mióta kapta a hormont, hízott is. Vagy a kettő nincs összefüggésben, az a teljesen normális folyamat vége? A kisebbik gyermekednél voltatok már kivizsgáláson?
    előzmény:
    bumika (747)
    2012-05-16  15:56
  4. MTH
    MTH
    2012. május 18. 09:06748.

    Szia! És a kilókkal hogy áltok? A súlya is alacsony volt a gyermekednek vagy csak a magassága? Nálunk a súlya a kicsi, a magassága születése óta megy az ő kis görbéjén. Majd írd meg, hogy viseltétek a terheléses vizsgálatot.

    Köszi, szép napot:KM

    előzmény:
    szavanna33 (742)
    2012-05-12  22:58
  5. 2012. május 16. 15:56747.
    Nem tudom, mik a kritériumok, lazultak a feltételek szerintem, bár még így is szigorúak. Viszont ha kapná is, attól hízni nem fog(sajnos:-().
    előzmény:
    MTH (746)
    2012-05-16  13:40
  6. MTH
    MTH
    2012. május 16. 13:40746.
    Köszi, hogy válaszoltatok. Teljesen tanácstalan vagyok. Egyébként végig a 3-as görbén megy a magassága, néha a 3-10, ez inkább a nyári időszakban, de 3 alatt még sosem volt. Nem tudom, hogy pszichikailag hogyan bírná a terheléses vizsgálatot a lányom, mert a vérvétlekre is ráparázik, persze én is, úgy kell őt lefogni és most is hányás lett a vége, sőt most ha egy kis sérülés éri (elesik, megcsípi a csalán, stb) teljesen bepánikol, hogy ugye anya meg fog gyógyulni. Most tegyem ki ilyennek, ha úgysincs semmi értelme, mert nem kaphat semmit? Tehát akkor a hormon adásának kritériuma, hogy a magassága a 3 pc alatt legyen? KM
    előzmény:
    bumika (744)
    2012-05-14  13:47
  7. 2012. május 14. 13:50745.

    Szia szavanna33!

     

    Gondolok Rátok, és feltétlenül írd meg, hogy hogy ment a vizsgálat, és majd az eredményekre is kíváncsi vagyok.

    előzmény:
    szavanna33 (742)
    2012-05-12  22:58
  8. 2012. május 14. 13:47744.

    Szia,

     

    Én sem értem a doktornőtöket, hogy ha a növekedése rendben van, akkor miért gondol hormonhiányra? A hormonkezelés a súlygyarapodására amúgy sem lenne hatással... Valószínűleg genetikai dolog ez Nálatok, ha már egy sor vizsgálatot megcsináltak és semmi okát nem találták a vékonyságának. A fiaink is kb. 11kg-osak voltak ekkortájt. Ezt a súlymizériát nem is értem. Az 1 éves csontkor lemaradás szerintem nem sok. De ha bízol az orvosotokban, akkor csináltassátok meg a vizsgálatot, én a helyetekben nem tenném.

    előzmény:
    MTH (743)
    2012-05-14  10:17
  9. MTH
    MTH
    2012. május 14. 10:17743.

    Kedves fórumozók!

    Most írok először és előtte többé-kevésbé végigolvastam az egész fórumot. A tanácsotokra, segítségetekre lenne szükségem. Kislányommal 1,5 éves kora óta járunk endokrinológiára az alacsony súlya miatt. (A doktornénink pajzsmirigyre gyanakodott) Szül: 46 cm és 2750 g. Jelenleg 3,5 éves 90,5 cm és 10 kg. A növekedési görbélyét szépen viszi, de a súlya hát elég alacsony. (Én is hasonló paraméterekkel rendelkeztem annak idején 6 évesen 14 kiló, jeleneg 156 cm és 46 kg.) Már vizsgáltak az összes hormont és eddig minden ok. Most viszont néztek csontkort, ami egy évvel van elmaradva, jelenleg 2,5 évesnek felel meg. Nézték az IGF-1-t, ami a "normál tartomány alsó határa közelében" van. Erre a doktornő azt mondta, hogy el kellene végezni az Arginin terhelési tesztet. Végül úgy döntöttünk, hogy megvárjuk az októberi kontroll eredményeit. A kérdésem a következő a fórumon olvasottak alapján: elvégezzük a tesztet, ok. De a magassága a görbén van, akkor nem kaphat növekedési hormont, akkor minek kínozzuk a lányomat? Vagy valamit rosszul értelmeztem? Ezt így még egyenesben nem kérdeztem meg a doktornőtől. Segítsetek! Köszönöm: KM

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. május 12. 22:58742.

    Sziasztok!

     

     

    Nagyon régen jártam már errefelé...de mivel jelentős változás történt az Én csibészkémnél,így jöttem okosodni egy kicsit....

    Tehát az eddigi mérések (4 havonta) mindíg határértéken belül maradtak,és mindíg növögetett,ha csak keveset is...:) Viszont a most pénteki vizsgálat alapján az elmúlt 4 hónap alatt 2mm!-ert sikerült összehozni...

    Luczay doktornő szerint-idézem:

    Na kedves anyuka,és apuka most jött el az a pillanat amire vártunk,és kezdődhetnek,vagyis folytatódhatnak a vizsgálatok....

    2 hét múlva pénteken megyünk újra,és akkor vesznek tőle vért először aztán kap infulziót...megnézik van-e elegendő növekedési hormona...

    De hál'istennek Nektek itt,és kiolvastam a soraitokból,-mi hogy fog történni....Ha ezután kiderül,hogy nincs elegendő a szervezetében akkor jön az inzulinterhelés....amit szintén itt már elolvashattam.:))))

    Köszönöm..:))

    Tehát nagy reményekkel várjuk azt a bizonyos pénteki napot,mert bizony a tavalyi 98-as ruhák még mindíg hordhatóak.....

    Mindenkinek további szép napokat....

    Sziasztok !

    előzmény:
    szavanna33 (708)
    2011-09-14  22:38
  11. 2012. Április 23. 13:48741.

    Hello! Ja, igen, az adatok :) Maja most csak fél centit nőtt, az eddigi 3 hónap - 2 cm-rel szemben. Laci mondta neki, hogy 1-2x kimaradt, nem úgy sikerült beadni, ez lehet az oka, de én ezzel nem igazán értek egyet. Oké, hogy 1-2x kimaradt, de azt előtte és utána bepótoltuk + fél-fél adaggal és eddig is előfordult, hogy nem tökéletesen adtuk be, szóval, szerintem a tendencia ugyanaz maradt... Ha következő alkalommal is így lesz, rákérdezek a doki néninél!

     

    előzmény:
    bumika (740)
    2012-04-18  10:18
  12. 2012. Április 18. 10:18740.
    Jó, hogy túlvagytok rajta! Akkor tényleg strapabíró a szerkentyű, ha működik:-) Mérték is Maját? Hogy haladtok a növéssel?
    előzmény:
    Napszirom (739)
    2012-04-18  09:08
  13. 2012. Április 18. 09:08739.

    Sziasztok! Megvolt a vérvétel... Szegény Maja annyira bepánikolt, hogy megint lefogás lett a vége :( A Buzzyt használtuk ugyan, de mivel Maja rúgkapált, nem lehetett úgy használni, ahogy kellett volna, így igazából nem tudok beszámolni, hogy milyen esélyei lettek volna, ha nyugodt körülmények között zizeghet :( Tartottam tőle, hogy este a szurinál is jönnek majd a kifogások, hogy nem akarja, de hősiesen viselte a dolgot :) :) Vicces dolog is történt. Nálunk a Buzzy feje felett glória lebeg, annyira jónak találjuk és annyira megkönnyebbülést hozott nekünk és Majának. Tegnap azt is megtapasztaltuk, hogy Buzzynak is van védőangyala. Ugyanis Laci átment rajta kocsival. Valahogy kiesett a táskából, nem vette észre. Elindult a kocsival, és csak azt érezte, hogy valamin keresztülment. Kiszállt, megnézte, hát a Buzzy volt az. Tökre lekopott róla a festék, összehorzsolódott, de MŰKÖDIK!!! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. Április 17. 13:00738.

    Szia,

    Írd meg feltétlenül, hogy hogyan sikerült a vérvétel! Drukkolok, hogy rendben menjen!

    előzmény:
    Napszirom (737)
    2012-04-17  10:25
  15. 2012. Április 17. 10:25737.
    Hello! Köszi a tippet  Itt hallottam először róla, Tőled. Utánanéztük, beszereztük. Maját eddig mindig éjjel oltottuk, immár több mint egy éve. Néhány napig csak nézegettük, barátkozott vele, videót néztük róla, apa és a mama megszúrta magát előtte, hogy megmutassa, nem fáj. Aztán Maja is rászánta magát (lévén közeledett a vérvétel időpontja, ahova - az volt a megállapodásunk - csak akkor visszük a méhecskét, ha már kipróbáltuk, hogy ne ott bénázzunk), és csodák csodája, meg se pisszent! Tényleg nem fájt neki. Érezni érezte, mintha a körmömmel hozzáértem volna, de nem fájt neki! Ez maga a csoda!!! Tervezem, hogy felteszünk majd a Youtubre is videót, amiben elmondja, hogy mennyire félt és utána beadjuk neki ezzel a szerkezettel a szurit. Ma a vérvételen debütál a szerkezet, majd arról is beszámolok. Remélem, nem kiabálom el a dolgot és továbbra is szépen engedi majd! Örök hálám!!!!
    előzmény:
    bumika (735)
    2012-03-23  17:58
  16. 2012. március 23. 18:10736.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. március 23. 17:58735.

    Sziasztok,

    Most olvastam erről a Buzzy nevű eszközről, ami a szúrás fájdalmát csökkenti. Ismeri, esetleg használja valaki?

    Igaz, hogy drága, de ha évekig naponta használhatnánk, akkor beruháznánk rá.(pláne, ha netán Balázs is szuris lesz)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. március 13. 21:45734.

    Sziasztok!

     

    Végigolvastam az egész fórumot, ráment pár napom, de megérte, sok kérdésemre választ kaptam.

     

    Ha valaki erre jár, akár az "új", akár a "régi" fórumozók közül, írjon pár sort, hogy fejlődnek a gyerekek?

     

    Mi április elején megyünk ITT-re. Májusban pedig mérésre.  

    előzmény:
    pepperoni (1)
    2005-10-14  20:54
  19. 2012. március 6. 21:06733.

    Köszi, elkezdtem átböngészni a fórumot. A Budai sokaknak nem a szíve csücske. Vannak, akiknek jó véleménye is van róla? Minket is oda küldtek kivizsgálásra és ez a sok negatív hozzászólás nem dob fel. Még nem biztos, hogy GH hiányunk van, de erős a gyanú, a Dopa-teszt nem lett jó. Próbálom emésztgetni ezt az egészet. Nem könnyű.

     

    előzmény:
    bumika (732)
    2012-03-03  19:12
  20. 2012. március 3. 19:12732.

    Szia Incifinci,

     

    Matiz hozzászólásait olvasd el, náluk a nagyobb fiuk kezelése befejeződött, és a másik fiú kezelése folyamatban van.

    előzmény:
    incifinci (731)
    2012-03-03  00:18
  21. 2012. március 3. 00:18731.

    Szia Pepperoni!

     

    Új vagyok ezen a fórumon és a témában is. A kivizsgálásoknál tartunk kisfiamnál. Érdeklődnék, honnan mentetek át a Tűzoltó utcába és kihez?

     

    A másik kérdésem, ami persze mindenkihez szól, hogy ismertek-e olyan gyermeket, aki már régebben esett át növekedési hormon kezelésen, hogy a hosszú távú tapasztalatokról, eredményekről, mellékhatásokról is kérdezhessek? 

     

    Köszönöm a segítséget! 

    előzmény:
    pepperoni (727)
    2011-11-18  14:25
  22. 2012. március 2. 16:20730.

    Hát nagyon szépen fejlődött Gergő!Gratulálok

    Mennyi idős?Mit kap és mennyit?Hová jártok kontrollra?

     

    A helyedben én is rosszul érezném magam,hogy a másik gyerekemet is ki kell vizsgálni.Ő mennyi idős?Mi könnyen végig csináltuk a vizsgálatokat,mert Miki már 11 éves volt.Egy kisebb gyerekkel nem is tudom hogyan lehet kibírni.....

     

    De látod,ha szükségük van a hormonra akkor kapniuk kell.

    előzmény:
    bumika (729)
    2012-03-01  13:21
  23. 2012. március 1. 13:21729.

    Gratula!

     

    Nagyon örülök a jó híreknek, és jókor is jött, mert Gergő nagyon utálja az egészet, pedig még csak fél éve csináljuk. Most voltunk mérésen, 3centit nőtt és másfél kilót hízott, a lába 2 számmal let nagyobb, és az első metszői alul-felül lecserélődtek ezalatt az idő alatt:-) Mivel hízott, a doki emelte az adagját. Az osztályban persze még mindig a legkisebb, hiszen a többiek is nőnek, de a doki szerint pár év és beéri őket. Ami aggaszt, hogy a kisebb fiunknak is megkaptuk a beutalóját szintén elmaradt növekedés miatt:-( Ő picit jobban áll centikkel és kilókkal is, mint Gergő ennyi idősen. Húzzuk az időt, mert a vizsgálattól félek. Ő teljesen más típus, mint Gergő, rosszabbul viseli az ilyesmit. De lehet, hogy hülyeség, és minél előbb érdemes lenne belevágni, hogy iskolás korára ne lógjon ki annyira a sorból.

    előzmény:
    mucó32 (728)
    2012-03-01  11:50
  24. 2012. március 1. 11:50728.

    Sziasztok!

     

    Régen nem jártam erre,van akiket nem is ismerek.

    Csak szeretném mindenkivel megosztani a jó hírt!

    Miki gyönyörúen fejlődik,már 157,3cm és 46kg.

    Emlékszem az elején mennyire vártuk a 140cm-es bűvös határt,mert onnantól már minden más lesz.Alig akarta elérni,most meg....És még hol van a kezelés vége!!

     

    Csak mindenkit bíztatni szeretnék,ne csüggedjen ha a csemetéje egyszer a három hónap alatt nem nő túl sokat(nálunk volt hogy egy centit sem)!

    Aki pedig most gondolkodik a kezelésen,az pedig bátran vágjon bele,mert igen is megéri!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. november 18. 14:25727.
    Sziasztok!
    Nagyon nagyon örülök és nem bántam meg, hogy mi is átmentünk a Tűzoltóba, sokkal jobban nő a gyerek, és láss csodát, itt még a hormonszintjét is figyelik.... milyen érdekes...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top