Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

NÖVEKEDÉSI HORMON

pepperoni
Létrehozva: 2005. október 14. 20:54

Sziasztok! Keresek olyan szülőket, akiknek növekesési hormonhiányos a gyereke!

Vio

  1. 2011. november 8. 17:24726.

    Jó hír!

     

    Nálunk azóta nem nőtt Gergő, az elején megijedtem, mert 1 hónap alatt 3cm-t nőtt, azóta stagnál. Viszont hízott is 1 kg-t a 3 hónap alatt.

    előzmény:
    Napszirom (725)
    2011-11-02  14:16
  2. 2011. november 2. 14:16725.
    Sziasztok! Ma voltunk Majával kontrollon, megint 2 cm növekedés 3 hónap alatt. A dokinéni szerint ez így tök jó. Hízni viszont csak 30 dkg-ot hízott. Én bezzeg többet! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. november 1. 12:00724.

    Sziasztok!

    Mi is beszéltünk több természetgyógyásznál,nem igazán tudnak ebben segíteni,az egyik ugyan azt mondta h a dokink beleegyezésével lenne ötlete,de  sztem mivel ez  genetikai kétségesnek tartom.

    üdv..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. október 27. 09:59723.

    Tuti, hogy aludt, mert rögtön utána folytatta a szundit 

     

    Egyébként, az esetek kb. felében fel sem ébred, ha meg nagyon mocorog, mikor kitakarom az aktuális felületet (), akkor várok egy kicsit, míg visszakerül mély álomba. Persze, olyan is előfordul, hogy felsír, a múltkor meg apukájának adott egy pofont , mikor beoltotta. 

    előzmény:
    bumika (722)
    2011-10-27  09:41
  5. 2011. október 27. 09:41722.

    Képzeljétek, mielőtt a dokit felhívtam, összeszereltem újra a cuccot, mert nem akartam beégni, hogy esetleg én bénáztam el valamit, és jól működött! Én nem tudom, hogy mi baja volt, lehet, hogy mindkét tű selejtes volt, vagy rosszul raktam fel, de egy harmadikkal működött:-)

     

    Maja aranyos lehetett:-)

     

    Nem ficánkol vagy riad fel álmából?

     

    Gergőnek mostanában többször belilult a szuri helye:-(

    előzmény:
    Napszirom (720)
    2011-10-26  11:26
  6. 2011. október 26. 11:55721.
    Biztos, hogy aludt?
    előzmény:
    Napszirom (720)
    2011-10-26  11:26
  7. 2011. október 26. 11:26720.

    Szia!

     

    Na, mit mondott a doki? Mi is HumatroPent használunk, már február óta, de még nem volt vele baj.

     

    MÁS. Képzeljétek, egyik éjjel oltottuk be a Maját (mi álmában szúrjuk), miután beadtuk neki a szurit, álmában közölte: - Hé, erről nem volt szó!  

    előzmény:
    bumika (719)
    2011-10-21  18:43
  8. 2011. október 21. 18:43719.

    Sziasztok,

    Volt már gondotok a pennel? Mi HumatroPent használunk, de csak bugyog cseppenként a cucc belőle, nem spriccel ki:-( Először tű problémára gondoltam, de kicserélve ugyanez lett. Cseréltem patront is, ugyanaz.... Augusztus vége óta használjuk, máris bedöglött? Nem értem. Hétfőn hívhatom a dokit:-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. szeptember 27. 21:12718.

    Szia!

     

    Mi most 4 és fél évesen vagyunk 93 cm-ek...A doktornő szerint is kicsik vagyunk....demég mindíg nem vagyunk abban a helyztben,hogy hozzányúlhatnának....Januárban lesz a következő mérés....majd meglátjuk mit produkál az én kis csibészem...:)

    előzmény:
    kkata (715)
    2011-09-22  12:17
  10. 2011. szeptember 27. 21:08717.

    Szia!

     

    Kiváncsivá,egyben gyanakvóvá is tettél......tudod ahol fizetni kell.......nem tudom...De érdekel persze,és kiváncsi vagyok én is-van-e valaki aki járt már ezen a területen....Mindenesetre írd meg nekünk mire jutottál....

    Szia!

    előzmény:
    bulilla (716)
    2011-09-26  13:54
  11. 2011. szeptember 26. 13:54716.

    Sziasztok!

     

    Rég nem jártam erre, mert nem sok időm van olvasgatni, írni de most szántam egy kis időt rá!

     

    Szavanna33: sztem a Luczay doktornőnél jó kezekben vagytok, mi is hozzá járunk. Sőt, amikor a vizsgálatokat végezték az osztályon, akkor minden nővérke azt mondta, hogy őt ajánlanák a legjobban.

     

     Mi most voltunk 19-én méreckedni. Most nagyon sokat nőtt a Máté nyáron, úgyhogy mégsem kezdjük el a hormont adni neki. Aug. végén múlt el 4 éves és 94,7 cm-t és 13,6 kg-ot mértek. Ez tul.képpen az előző adatokhoz képest sokkal jobb, úgyhogy azt ajánlotta a doktornő, hogy várjunk még. Majd márciusban megyünk vissza. Azt mondta a doktornő, hogy az is elég, ha 6-7 éves korában kezdenénk el a kezelést. Majd meglátjuk márciusban milyen eremények lesznek.

     

    Közben képzeljétek el megkérdeztem e-mailben egy neves természetgyógyászt a növ.hormon pótlásáról és a következőt írta: "Számos hasonló problémával hozzánk érkező gyermeknél sikerült már javulást elérnünk a hormontermelésben, úgyhogy nagy valószínűséggel fia esetében is kedvező eredmény születhet, de látatlanban biztosat mondani nem tudok, hiszen nem vagyok telefondoktor, aki a hasonló panasz - hasonló eljárás elve alapján dolgozik! Pontos válaszokat állapotfelmérés során, egyedi,
    megismételhetetlen szervezetének kijelzései alapján adok.

    Mindenképp érdemes lenne a ... számon kivizsgálási előjegyzést
    kérnie, hogy fia esetére vonatkozóan konkrétumok születhessenek s feltárhassunk a már kialakult szervezeti kijelzések élettani okait, mert minél előbb kezdjük el helyreállítani a pillanatnyi diszfunkciókat, valamint a sejtszintű biokémiai & biorezonanciai harmóniát, annál kevesebb erőfeszítést igényel a gyógyulás minden fél részéről. Nem csak az adott problémára kell fókuszálni, hanem azokra a mögöttes területekre, melyek funkciózavara miatt ez a kijelzés létrejöhetett...

    A terápia gyakorlati részére vonatkozó kérdéseivel a továbbiakban kérem, hívja a fenti számot napközben, ill. válasz-emailben küldje el saját telefonos elérhetőségeit - kollégáim készséggel tájékoztatják önt szóban a kezelésekre vonatkozó egyéb részletekről (árak, rendszeresség, időtartam stb.)!"

     

    Van már valakinek tapasztalata természetgyógyászat területről?

     

    Szép napokat mindenkinek!

    előzmény:
    szavanna33 (713)
    2011-09-17  23:36
  12. 2011. szeptember 22. 12:17715.

    Sziasztok! 

     

    Szavanna33: az én kisfiam is 4 évesen pont 2 év 8 hónapos csontkorral rendelkezett. Mi Hosszú doktornőnél voltunk, ő annyit mondott, hogy hát ez már elég szignifikáns elmaradás, de mivel a magassága papíron mefelelő, még vérvétel sem történt. (ő akkor 100 centi volt, ezzel a legkisebb az ovis csoportban)

     

    Nem tudom követni én már ezt a csontkort...  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. szeptember 19. 11:52714.
    Ne aggódj, ha hormonhiánya van, úgyis ki fog derülni! Mi 8 évesen kezdtük el a kezelést. Lehet, hogy csak később indul be a növekedése, akkor meg felesleges hormont adni neki. A természet majd megteszi a dolgát. 
    előzmény:
    szavanna33 (713)
    2011-09-17  23:36
  14. 2011. szeptember 17. 23:36713.

    Szia!

     

     

    Vettek tőle vért,de az eredményei megfelelőek,egyedül a csonttörténet mutat jelentős lemaradást.Igen,percenti alatt van.Legalábbis a védőnő szerint....De a Luczay doktornő szerint is kicsi,...ennyi...tehát ha a 3-as értéket nem közelítjük-hanem távolodunk tőle...az jó........neki....nekem nem,mert nem történik változás.Bár néha magam sem tudom,hogy jó-e az ha belenyúlnak a szervezete életébe....kétellkedem..-de mégis várom,hogy történjen már valami...csak ne maradjon pirinyóóóóó.....:)

    Szia.

    előzmény:
    Napszirom (709)
    2011-09-15  11:35
  15. 2011. szeptember 17. 23:30712.
    Szia!
    előzmény:
    Napszirom (709)
    2011-09-15  11:35
  16. 2011. szeptember 17. 23:28711.

    Szia!

     

    A doktornő számítása ez.Még a kezdetekkor mondta,hogyha a 3-as értéket elérné akkor tudna nekilátni a vizsgálatokhoz.De már nem emlékszem arra,hogy mondta-e,hogy ez mit is jelent konkrétan.Olyan sok információt regélt el percek alatt,hogy bizony csak ezt jegyeztem meg belőle...Igen,sajna...javuló tendenciát mutatott,mert a 2.84-el messzebb kerültünk az áhított 3-tól...de a dokinőnek már a 2.95 is megfelene...Na,de majd januárban...hátha...vagy nem is tudom,hogy hátha-e.....?Magam sem tudom mi lenne a jó....:)

    Nálatok miért is nem merűlt fel a vizsgálat...még? -hiszen kicsik vagytok....ez tény....

    Szia.

     

    előzmény:
    bumika (710)
    2011-09-15  17:55
  17. 2011. szeptember 15. 17:55710.

    Szia,

    Ezek milyen eredmények? Mármint a 2,9 és a 2,84?

    Szerintem 2 lehetőséged van: vagy felkeresel egy másik orvost is, vagy vársz. Nálunk a kisebbik fiunk hasonló alkat, ő novemberben lesz 5 éves, kb. 98 cm és 14kg. Nála még nem merült fel a vizsgálat sem.

    előzmény:
    szavanna33 (708)
    2011-09-14  22:38
  18. 2011. szeptember 15. 11:35709.
    Hello! Hormonvizsgálatot még nem csináltak neki? Ha a percentiles alacsony neki, akkor meg szokták nézni a hormont. Aztán vagy adják vagy nem. Javuló tendencia?  Ezt úgy értik, hogy nő és nem összemegy? Ha a percentiles nem alacsony, szerintem kár aggódni! Mi 8 évesen kezdtük el a hormonkezelést.
    előzmény:
    szavanna33 (708)
    2011-09-14  22:38
  19. 2011. szeptember 14. 22:38708.

    Sziasztok!

     

     

    Sok idő eltellt azóta,hogy errefelé jártam.De azóta nálunk is történtek változások...hosszas gondolkodás után,és az itt olvasottak alapján a Luczay doktornő mellett döntöttem és április 29.én megtörténtek az első vizsgálatok.Az akkor 4 éves fiam csontja-2év 8 hónaposnak felelt meg a vérében a kalcium,és az alkalikus foszfát egy picit magasabb,de a doktornő szerint ezzel semmi gond.Szeptember 9-re kaptunk időpontot,-mivel a 3-t nem érte el-2.9 lett az eredménye.Most az elmúlt 4 hónap alatt nőlt 2 centit-így már 93.7cm-ek lettünk.De mivel 2.84-lett a számítás eredménye,most sem tudott hozzányúlni a doktornő-mert javuló tendenciát mutat.Tudja,látja,hogy kicsi-de nem tud mit csinálni.....A legközelebbi vizsgálat januárban lesz...

    Persze,még mindíg alig eszik,kenyeret nagyon keveset,főleg a sajt...az a kedvenc....

    Most 12 kg....1év-1 kg. A 98-as ruhákat mintha!-kezdenénk kinőni...

    Szóval várok javaslatokat,ötlatakat..hogy mit lehet ilyenkor csinálni a várakozásokon kivül...

    Előre is köszi,hogy végigolvastatok...

    Sziasztok!!

    előzmény:
    szavanna33 (648)
    2011-04-14  17:06
  20. 2011. szeptember 9. 09:32707.

    Szia Matanna,

    Figyelgetem és hívom a dokit, ha továbbra is ilyen ütemben nő, mert én sokallom. De már a szuri előtt is elindult valami, mert 3 maradandó foga is elindult egyszerre.

    előzmény:
    Matanna (706)
    2011-09-08  13:03
  21. 2011. szeptember 8. 13:03706.

    Üdv!

    Nagy gratula!

     

    Mindössze alig 3 hét alatt  2cm? Bár nincs ebben tapasztalatom de elég gyorsnak tűnik, nem tudom mit mondtak egyáltalán, milyen ütemű növekedés várható.

    előzmény:
    bumika (705)
    2011-09-08  11:37
  22. 2011. szeptember 8. 11:37705.

    Sziasztok,

     

    Gergő aug 23 óta kapja a szurit, a hétvégék kivételével naponta. 105 centivel indultunk. Tegnapelőtt este mértem, majdnem 107cm. Szóval növöget:-)

    A receptet egyébként muszáj egyben kiváltani? Vagy esetleg külön feliratni, kiváltani? A tárolás nálunk eléggé macera, az én injekcióim és Gergőé együtt nagyon sok helyet foglalnak az egyébként sem túl nagy hűtőnkben:-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. szeptember 7. 14:05704.

    Sziasztok!

    Látom, visszatértek a nyaralók is... Nálunk minden oké, a szurik továbbra is éjjel zajlanak, de mindenféle fennakadás nélkül, szerencsére! Mi is Humantrope-ot adunk, de nekem így látatlanban szimpatikusabb az Easypod-os cucc. Jó lehet, hogy nincs vele annyi macera! Nálunk is töltött már kint éjszakát az anyag, akkor beparáztam, de nem dobtuk ki mi sem. Sok-sok centit mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. szeptember 5. 10:02703.

    Szia!

     

    Hát sajnos nem csinál étvágyat,ezért nem hízik a Miki sem.Úgyan úgy nagyon rossz evő kicsi kora óta,mint Gergő.Válogatós is,a húst egyáltalán nem akarja megenni,és az adagja is egykismadáré.

     

    Nekünk a gép kiírja,hogy hány napi adag készült a patronból,és mindig mutatja hány nap van még benne.Mikinek 4 egész nap jön ki,aztán részleges injekciót kell adnia,ami két szúrást jelent.Beadja ami maradék van+az új patronból a gép kiszámolja mennyi kell még és azt is.

    A buborékok nekünk nem számítanak,mert az easypod ahogy beteszed légteleníti a patront.

    előzmény:
    bumika (702)
    2011-09-02  13:31
  25. 2011. szeptember 2. 13:31702.

    Szia!

    Örülök a növekedésnek:-) 

    Mi kb. 2 hete kezdtük a szurizást. Egyelőre nem látok változást. Étvágyat nem csinál ez a cucc? Az nagyon ránk férne... Gergő pocsék evő. 

    Miki sem eszik rendesen? Vagy egyszerűen csak "ledolgozza"?

     

    Mi pent használunk, de én már hülyét kapok, mert mindig van buborék benne. És nem szeretem, hogy nem látszik, hogy mennyi anyag van még benne. Persze ki tudom kb. számolni, de a légtelenítéssel is fogy.

    előzmény:
    mucó32 (701)
    2011-09-02  09:36

Címlap

top