Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A Clostilbegyt rejtély

lunatica
Létrehozva: 2002. november 7. 13:17
Sziasztok, tegnapelött felírták nekem ezt a relytélyes kis tablettát, és sehol nem találok róla semmit. . . A dobozban lévö cetliböl semmi nem derül ki, csak a számos lehetséges mellékhatás. két hónapra írta fel az orvos. Van esetleg valaki akinek volt vagy van ezzel kapcsolatban tapasztalata, esetleg terhes lett a szedése eredményeképpen. (jójó, tudom hogy nem eleg csak a gyogyszert szedni ;) ) Nagyon megköszönnék egy kis segítséget, üdv mindenkinek, Luna
  1. 2009. december 23. 17:3034526.

    Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

     

    Mi Bandival nagy sütésben vagyunk. Olyan ügyesen segít. Ja utolsó bejelentkezésem óta bárányhimlős lett. Be volt oltva, így eddig csak 15-20 pöttyöcske jött ki rajta.

     

    Szóval mindenkinek jó készülődést és szépséges csodavárást kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. december 23. 13:3234525.

    Kedves Lanyok! 

    Meghitt, szep Karacsonyt kivanok mindenkinek!

    2010-ben pedig jojjenek a gyonyoru babak!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. december 23. 11:3134524.

    Áldott Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek, és persze BABAESÖT!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. december 21. 16:4434523.

    Sziasztok,

    Mostanában nagyon elvagyok és csak ritkán járok erre.

    Így inkább előbb mint később kívánok mindenkinek Nagyon Boldog Karácsonyt....

    Az ünnepek után majd igyekszem felvenni a fonalat, hogy kivel mi történik...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. december 19. 10:5734522.

    Szaffycat itt a mézeskalács recept!

    Hozzávalók:25dkg méz, 10dkg margarin,10dkgbarna cukor,50dkg liszt

    1 kávéskanál szód.bikarbóna vagy félcs. sütőpor

    1 tojás a tésztába  1 a kenéshez

    füszerek 1-1 teáskanállal:fahéj,gyömbér,citromhéj,őrölt szegfüszeg.

    Elk:A mézet lábasban felolvasztani,hozzá adni a margarint és a cukrot.

    Ha össze olvadtak kézmelegre hütöni.A lisztet a szódb.val és a füszerekkel összekeverni ,elkeverni a mézes margarinnal,beletenni a tojást,kézzel összegyúrni még összeáll!

     

    Folpackba becsomizni és hütöbe 1 éjszakára be kell tenni esetleg pár napig ha később szeretnéd kisütni.

    Sütés elött kevenni hagyni felengedni.Lisztezett deszkán fél centisre kinyujtani.formákkal kiszagtni.Sütöpapiros tepsire rakni,tojással megkenni a tetejét és előmelegitett 150-160C sütőbe sütni még a teteje picit megbarnul!!nagyon finom.

    Disziteni én dr  oetker dekortollal fogom plusz tojásbabbal is!!!

     

    Remélem ez jó lesz!!

    Szia

     

     

    előzmény:
    Szaffycat (34517)
    2009-12-17  23:28
  6. 2009. december 18. 15:4334521.

    Szaffykám, nagyon édes Beni , és nem voltál figyelmetlen. Én itt full vidéki kislány vagyok, a főutakat takarítják de a mellékutak az valami káosz.

    nekem van egy nagyon jó mézes receptem otthon megkeresem és lepötyögöm .

     

    előzmény:
    Szaffycat (34520)
    2009-12-18  14:09
  7. 2009. december 18. 14:0934520.

     

    Sorry Kötényke, nem akartam figyelmetlen lenni, hogy nem kérdeztelek a balesetről, de mivel nem írtad, hogy bajod esett volna, reméltem/feltételeztem, hogy nem is !!! :)

     

    Sajnos már én is csúsztam így be árokba... vidéki kisjány vagyok és arra eléggé viccesek tudnak lenni az utak ilyenkor..... Nekem anno ilyen okok miatt volt betéve 1-2 lábtörlő, hogy legalább a kerék alá tudjam tenni, ne kaparjon meg nagyon a hó alatta, ha olyan a helyzet.

     

    Mellékelek 1 képet, és aztán már lépek :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. december 18. 12:0734519.

    Szerencsére semmi bajom se lett be voltam kötve a biztonságiövvel. A kocsi se tört meg mert az árokban a bokrok, bozotos és a sok hó megfogta. lassan mentem. Csak nagyon bőgtem mert ilyen még soha nem történt velem. Amikor megindultam arra gondoltam csak ne forduljon a kocsi a tetejére. Nem hittem volna hogy ennyire segítőkészek az emberek hogy megállta vadidegenek és olyan csapatmunkával kihuzták az autót. hálás vagyok nekik

    anyóst megkérdeztem mit szeretne enni mivel készüljek, a szokásos szöveg neki semmi se kell mert ő alig eszik valamit

     

     

     

    előzmény:
    FehérHolló (34518)
    2009-12-18  11:01
  9. 2009. december 18. 11:0134518.

    Úúúú, basszus! Tényleg nem lett bajod? Én is mindig félek ilyenkor kocsival menni bárhová, de ugyebár muszály! Vigyázz magadra!

     

    Az én anyósom évek óta nálunk karácsonyozik. A lánya a családjával messze lakik. Régen, amikor még nem voltam együtt a férjemmel, akkor minden évben 24.-én felpakoltak, és elutaztak hozzájuk. Aztán amikor mi összeköltöztünk, akkor azt mondtam, hogy nehogy már külön töltsük a Szentestét. Mivel az én apukám szintén messze lakik (az élettársával együtt, meg a féltesóm öcsémmel), így itthon maradtunk, eljött az édes húgom, és az anyósom is ide jött. Azóta ez minden évben így van. Első nap ebéd az én nagyszüleimnél, apukámékkal együtt, majd irány sógornőmékhez. Szóval mi megyünk végig, de szerencsére az anyós megeszi amit főzök/zünk, és nem hinném, hogy beszélne a hátam mögött. Esetleg még azt megbeszélhetnéd vele, hogy közösen legyen a kaja elkészítve!

     

    pusza!

    előzmény:
    Kötényke (34516)
    2009-12-17  20:13
  10. 2009. december 17. 23:2834517.

    Sziasztok !

     

    Csak gyorsan, mert nekem iszonyatos napom volt :(

     

    Törpi még mindig törpördög nálunk.

     

    10,7 kg, 77 cm. Egyre többet próbálkozik a saját lábán állni.

     

    Kis gézengúzguszti. :)

     

    Mézeskalács receptet nagyon-nagyon-nagyon szépen kérek, és szeretnék kapniiiiiiiiiiii... Léci-léci-léciiiiiiiiiiii :)

     

    Nálunk a standard karácsonyi kajcsi minden évben, ami tutira van:

     

    Krumpli karikára, hagyma karikára, szalonnacsíkok bevagdosva, hekk fejezve, uszonymentesítve.

     

    Lötyi: olaj, delikát, só

     

    Krumpli megforgat és gyorsan kikap, hagyma megforgat és gyorsan kikap, belevágni tepsibe összevissza. Hekk hátán, gerince mellett bevágni 2 oldald, 1-1 szalonnacsíkot beletömködni, rá a tepsiscuccra, rá egykis alufólia. Félideig azzal sütni, utána annélkül.

    Ennyi :) Mi nagyon imádjuk, fantörpikás az íze és az illata is :)

     

    Jobb helyeken - én is régen - szépen egymásra rakják a krumplit és a hagymát, de nekem így már jobb ha összekutyulom kézzel.... valamint elég a tepsiben is ízesíteni és locsolni olajjal, de nekem kolyankor tutira marad egy csomó rész, ahová nem jut és kiszárad, az alja + már tocsog az olajban... :(

     

    Nem v.mi nagy recept, de mi tényleg nagyon szeretjük :)

     

    Puszkány mindenkinek :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. december 17. 20:1334516.

    Sziasztok Lányok!

     

    Köszönöm a hozzászólalásokat! 

    Arra jutottam csinálok többfélét legfeljebb ami olyan azt majd a fagyasztóba teszem be. És ha lesz húsos kaja és husnélküli akkor lesz már miből kritizálnia. 

     

    Amugy ma nagyon szar napom volt extra szar. Jégpálya felénk az út és belementem az árokba szerencsére nekem semmi abjom se lett, és még vannak rendes férfiak mert többen is megálltak segíteni. Kihúzták a kocsit én bőgtem aztán tovább indultam mert muszály volt de a zabszem a seggembe nem fért bele. ááááááááá egyfolytában az van előttem ahogy a mély árokba csúszok.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. december 17. 19:1334515.

    egyszerűt akarsz főzni vagy bonyolultat?

    Pl. ott a Maggi omlós fortély, tök egyszerű, nagyon fini, pikkpakk készen van és csak köret kell ;).

    Vagy a sajts-sonkás hústekercs.

     Vagy egyszerűen tt. káposzta :).

     

    Ivett: csak a reggeli, felébredés utáni hő a mérvadó, 37 feletti az jó, de nem tudhatod a hőből, hogy siekrült a baba, legfeljebb, ha eltér a többi hőgörbédtől.

    Holló: örülök, hogy minden oké volt és a szívhang!

     

     

    A férjem nem dolgozik szomvaton, de be kell menni évzáró bulira :(.

     

     

    Nándi bébi nő, 9 kg körül van, 3 foga van-a mikulás hozta, eszik mindnet, imádom, hogy szereti a pociját, igazi pasi, forog minden irányba, hihetetlen, hogy fél perc alatt már a szoba másik végén van!

    előzmény:
    Kötényke (34508)
    2009-12-17  08:25
  13. Torolt_felhasznalo_877706
    Torolt_felhasznalo_877706
    2009. december 17. 18:3634514.

    Sziasztok!

     

    Esztusz nálam reggel is ugyan ez a helyzet, itt van mellettem csak a hónaljban és a szájban mindig eltér.

    Ez a 37,4 körüli szájban mért hő adhat okot reményre?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. december 17. 17:4434513.

    Szia kötényke! Köszi, hogy eszedbe jutottam. Velem semmi jó, de ezt már megszokhattátok. Már nem is idegesítem magam ezen. A melóhelyen annál inkább. Sikerült egy 56 napos ciklust produkálnom , ráadásul tegnap a fiacskám elkezdett kérlelni, hogy ő annyira szeretne kistestvért, és mikor lesz neki testvérkéje. Az oviban beszélhettek ilyenről, de amikor rákérdezett a szivem szakadt meg.

    Na elég volt az önsajnálatból. 

    Nálatok mekkora a hó? Mi egész héten szánkóval járunk oviba!

    Szombaton ki dolgozik? Sajna én igen, ááá

     

    Tudjátok hogy már csak hetet kell aludni és itt a karácsony?

     

    előzmény:
    Kötényke (34508)
    2009-12-17  08:25
  15. 2009. december 17. 17:3534512.
    Ivett nagyon szorítok neked!Hajrá-hajrá! De a hőmérőzéskor csak a reggeli mérés számít, amit még felkelés elött, nyugalmi helyzetben mérsz. Tehát este oda kell készítened a hőmérőt, hogy ne kelljen kiszállni reggel az ágyból! Mindig ugyan akkor és ugyan ott mérd, mert csak akkor tudod összehasonlítani az eredményeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877706 (34511)
    2009-12-17  11:24
  16. Torolt_felhasznalo_877706
    Torolt_felhasznalo_877706
    2009. december 17. 11:2434511.

    Sziasztok!

     

    FehérHolló köszön szépen válaszod. Bizakodom most a válaszod miatt. Nagyon remélem, hogy vasárnap nem jön meg. Lenne még egy kérdésem. Tudom reggel kell a hőmérsékletem mérni, de én este is csináltam. A hajlatomban 36,6 fokom volt, de a számban 37,3 körül már pár napja. Ez is lehet erre utaló jel?

    A válaszokat a köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_215749
    Torolt_felhasznalo_215749
    2009. december 17. 09:0334510.

    Szia! nem irigyellek anyóspajti miatt! azbelképzehetetlen, hogy megkérdezed mit enne?

    Szerintem csináld azt amit gondolsz, és nektek fincsi, ő meg ha úgyis negatív úgyis akármit csinálsz morogni, fog szóval pattanjon le rólad. esetleg csinálj többfélét, valami fincsi husit, meg köretet, franciasalit, ilyesmit. Vagy halat is., ha szereti.

    előzmény:
    Kötényke (34508)
    2009-12-17  08:25
  18. 2009. december 17. 08:4234509.

    És persze gyergyoi is régen járt erre.

     

    Akik az ismerőseim az  iwiwen, mindig megnézem a friss fényképeket  a babákról

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. december 17. 08:2534508.

    Hópihés Reggeleket!

     

    Egy kis meleg vagy forró  

     

     

    Kivel mizujs? Mindenki készül a karácsonyra? 

    Andek, Esztusz, Erka, Bibic, Moli olyan régen írtatok, bocsi ha valaki kimaradt

     

    Lányok adjatok tanácsot, elhívtam anyóst karácsonyra és nemtudom mit főzek. ugyanis a drága mamának minden rossz amit én csinálok azt mondja alig eszik ( na ja olyan jó húsban van hogy csak na ) és neki semmi se kell

    azt mondja nem szereti a húst, ha hús nélküli ételt készítek akkor meg a hátam mögött a férjemnek mondja biztos sajnálom tőle, ha meg húsos kaját akkor meg hogy nem gondolok arra ő ezt nem szereti. áááááááááá ha különleges ételt kreálok akkor na "nektek erre van pénz", ha meg egy egyszerűt akkor meg  "na csak ezt tudtam adni "

    a páromnak akartam örömet szerezni hogy a drága mamát elhívjuk töltse nálunk az ünnepeket de már látom a szeretett ünnepén én a számat fogom harapdálni hogy ez se jó neki és az se

     

    bocsi hogy itt nyafogok

     

    a lánykámmal évek óta mézeskalácsházikót sütünk az idén most egy egész kis falut készítünk ha sikerül akkor teszek fel róla fényképet

    (a mézeskalácsházikót gumicukorral, az utat dunakaviccsal, és bon-bonokkal szoktuk dísziteni apa meg lopokdja az édességeket a házikóról és mindig azt mondja jött a lavina és elvitte a kerítést )

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. december 16. 17:3234507.
    Nekem ilyen tüneteim a terhességtől vannak. Megnőtt és fáj a mellem, néha szúrkál a hasam, sokszor érzem ,hogy meg akar jönni, a napi 1 helyett 2 naponta küzdök a w.c.-n (már bocs), és sokkal kevesebbet eszem, mint eddig. Persze lehet, hogy Neked mástól vannak a tünetek, mindenesetre érdekes. Remélem sikerül!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877706 (34506)
    2009-12-16  15:11
  21. Torolt_felhasznalo_877706
    Torolt_felhasznalo_877706
    2009. december 16. 15:1134506.

    Sziasztok Csajok!

     

    Fehér Holló gratulálok!

     

    Szeretnék töletek segítséget kérni. Pár hete írtam hogy szedtem a clostit az 5. naptól a 10. 2x1,2.

    Szeretnék segítséget kérni, hogy aki szedet ilyet annak is voltak-e ilyenek mint nekem.

    Múlt héten szúrt egy pár napig az alhasam, de nem akkor volt a peteérésem. Múlt hét péntektől pedig olyan érzésem van mintha meg akarna jönni. Pedig csak most vasárnap kéne. A derekám néha fáj. Pedig nincs mitől. Kicsit túlsúlyos vagyok és mindig is volt étvágyam, de mostanában estesem tudok enni. Nem baj persze csak furi. Állandó szorulásom van.

    A mellem a férjem szerint megnőt. Neki hiszek mert Ő soha nem éli magát bele semmibe.

    Most vasárnap kéne megjönni-e vagyis NEM megjönnie. Szerintetek lehetek terhes? Segítsetek, mert ilyen még nem volt. A gyógyszer miatt lehet? Nem mondta a doki.

     

    Előre is köszönöm. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. december 16. 13:0734505.

    Már tegnap is írtam, csak nem tette be, pedig 2x is próbáltam. Ma is vacakol, remélem ma sikerrel járok.

    Szóval előszöt megijedtem, mert a hüvelyi uh-val nem talált a doki senkit. Teljesen rámhozta a frász. Aztán hasival egyből megvolt a kis drága. Bekapcsolta nekem a szívhangot, hát majdnem elsírtam magam. Csak úgy kalapált.

    Ma voltam vérvételen is, de majd csak januárban kapok kiskönyvet, meg további vizsgálatok is csak akkor lesznek.

    Ma kaptam fejmosást is a dokimtól, amiért nem akarom magam beoltatni. No mindegy, ez az én döntésem.

     

    Veletek mizu? Egyáltalán kivel mizu? Sehol senki? A hidegben mindenki összebújt apával?

    előzmény:
    dzsincsill (34504)
    2009-12-16  12:53
  23. 2009. december 16. 12:5334504.
    Fehérholló mi volt a uh-n?
    előzmény:
    FehérHolló (34503)
    2009-12-14  20:17
  24. 2009. december 14. 20:1734503.

    Erről eszembe jut egy jópofa történet, amit nemrég olvastam. Nem pontosan írom le, de ez a lényeg:

    Megy haza egyik nap a férfi a munából. Az udvaron a gyerekei játszanak, retkesek, minden szanaszét. Bemegy a házba, ott is mindenhol kupleráj, nincs elmosogatva, mosva főzve vasalva. Minden csupa sár. Felmegy az emeltre, ott is hasonló a helyzet. Benyit a hálószobába, ahol a felesége fekszik az ágyba, és olvas. A férfi megkérdezi mi történt? Erre a nő: Minden nap megkérdezed, hogy mit csináltam ma. Hát, ma semmit!

     

    Valahogy ez jutott Rólad eszembe!

     

    Amúgy nálunk úgy néz ki minden rendben, holnap megyek uh-ra, utána jelentkezem.

    előzmény:
    pozsona (34501)
    2009-12-14  15:28
  25. Torolt_felhasznalo_215749
    Torolt_felhasznalo_215749
    2009. december 14. 17:5034502.
    Teszto emelkedik a ciklus végéig,de nem nagyságrendekkel. Ha magas max. Még magasabb lesz,de azt meg kezelni kell. Ha alacsony nem fog úgy megugrani,hogy félrevezessen. Ezért írtam így. Ha már itt tartunk ha magas meg kell nézni mi okozza. Petefészek eredet vagy mellékvese. De ezt a doki megmondja. Az MMben olyan rutin van,hogy bármely ciklusnapi eredményből látják amit kell.
    előzmény:
    pozsona (34501)
    2009-12-14  15:28

Címlap

top