Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Harisnyanadrág férfiaknak

endroo
Létrehozva: 2005. október 9. 09:00

Sziasztok!

Hölgyek és urak véleményére lennnék kiváncsi azzal kapcsolatban ha egy férfi harisnyanadrágot hord.Ugyanis szerintem a hideg ellen nekünk férfiaknak is kell védekezni, de ugyanakkor a jégeralsót fertelmesnek találom.

  1. 2006. március 12. 19:31101.

    Miért ne hordhatnánk harisnyanadrágot?

    Szexis ruhadarab,valamint melegit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_713962
    Torolt_felhasznalo_713962
    2006. február 25. 17:23100.

    Én is szoktam hordani, főleg hidegben. De ezen kívül otthoni viseletként is nagyon szeretem. Szerencsére a feleségem együttműködik ezzel a dologgal kapcsolatban, általában az övéit szoktam felvenni.

    Mindenkinek csak ajánlani tudom (mármint a férfiaknak - mivel a nőknek van tapasztalatuk), nagyon jó érzés.

    előzmény:
    endroo (1)
    2005-10-09  09:00
  3. 2005. december 22. 11:2599.

    Sziasztok!

    Mint láthatod nem halt meg a topic, csak időnként feledésbe merűl. Hogy én is írjak néhány bátorító szót: én már két éve elhatároztam, nem csinálok belőle problémát és az óta zokni nélkül teljesen nyíltan viselem, ismerösök barátok rokonok munkatársak elött teljesen természetes. És azt tanácsolnám,hogy ne szégyenkezz emiatt hisz nincs értelme. Teljesen természetesen kell kezelni és felfogni, és akkor nincs,és nem is lessz belőle próbléma.

    Ha még bátorságra van szükséged akkor, olvasgasd végig ugyan itt a Divat a harisnya a pasin topicot meglátod meg éri.

    Továbbá az index fórumon a pasik harisnyában,vagy férfi harisnyanadrág, szexualitas.hu/láb harisnya tűsarok, vagy a Drávanet/fórum/harisnyanadrágot viselő férfiak topicokat és még nem is írtam ide minden topicot.

    Mint láthatod rengeteg hasonló topic létezik és ha bele mélyedsz a topicokba garantáltan nem lesznek kételyeid ill kétségeid és rá fogsz ébredni, arra hogy amiről azt hitted szégyen az lassan természetes divattá formálódik ami nagyon jó és figyelemre méltó. Természetes én a harisnya viselésére gondolok férfiak esetében.

    Tehát ezért is van olykor, hogy úgy tűnik,hogy halódik a topic.

    A hölgyeknek és minden topic olvasónak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és BÚÉKOT kívánok.

    részletes véleményeim olvashatod majd minden topicban is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_167164 (92)
    2005-12-01  14:17
  4. Torolt_felhasznalo_167164
    Torolt_felhasznalo_167164
    2005. december 16. 09:5898.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a hozzászólásokat és a biztatást mindenkinek!

    Azóta beszéltünk a párommal a témáról, és meglepődtem a reakcióján . Semmi gátlás és ellenszenv. Sőt! Igen csak élvezettel érinti rajtam a harisnya minden fajtáját. Tehát örülök, és ismét beigazolódni látszik, hogy az őszinteség a legegyenesebb dolog!!!

    Üdv:

    Borosta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_861889 (95)
    2005-12-12  18:55
  5. 2005. december 12. 20:0097.
    Az én férjem a házasságunk előtt soha nem hordott jégeralsót vagy harisnyát, mert a régi barátnői előtt tök cikinek gondolta. Aztán jöttem én és kierőszakoltam, hogy télen a mínuszokban pattanjon bele a harisnyába, hiszen úgysem látszik a nadrág alatt, legfeljebb a WC-nél tart tovább egy kicsit kibújni belőle. Mivel kinn dolgozik az építkezésen hamar rájött, hogy milyen jó ötlet volt felvennie, hozzáteszem jégeralsója nincs mert azt tényleg nem venne fel, bár az nekem sem tetszik. A harisnyáját is én vettem (kifejezetten férfit), mert megvenni azért nem ment el, de legalább hordja - nem is fázott fel egyik télen sem, és a dereka sem fáj. Úgyhogy szerintem jó ötlet ha a férfi is rendesen felöltözik a hideg időben  
    előzmény:
    endroo (1)
    2005-10-09  09:00
  6. Torolt_felhasznalo_861889
    Torolt_felhasznalo_861889
    2005. december 12. 19:1296.
    "Titok" -szép ez a szó, ezért használtam az imént ennyiszer! Bocsánat, kissé szegényes a szókincsem, ezt el sem tudnám titkolni! hihi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_861889
    Torolt_felhasznalo_861889
    2005. december 12. 18:5595.

    Hali!

    Én is szoktam harisnyát viselni,és én sem csak azért,mert melegen tartja a lábam.Nagyon kellemes érzés,ahogy hozzásimul a bőrömhöz.De valamiért nem tudom elképzelni,hogy tavasztól-őszig, éjjel-nappal hordjam. Csak nagyon hidegben (pl. ma)vagy néha szexhez veszem fel, ha a barátnőm megkér rá(pl.2 hete). Úgy látszik vagy nem vagyok elég fázós, vagy nem vagyok eléggé harisnya-fetisiszta.  Pedig már bennem is vagy 10 éve tudatosult, hogy odáig vagyok ezért a viseletért. Akkortájt figyeltem fel arra, hogy mennyire észveszejtően szép látvány egy harisnyába öltöztetett gyönyörű női láb.Sajnos arra is rá kellett jönnöm, hogy az én szőrős virgácsaimon már kevésbé nyújt akkora esztétikai élményt,úgyhogy hamar rászoktattam magam az 50 denes vagy annál vastagabb,illetve a mintás harisnyanacik viselésére.

    Nem tudom, mit lehetne tanácsolni Borostának (feltéve, ha még olvassa ezt a topikot). Én is csak a mostani barátnőmnek mertem először bevallani, hogy néha harisnyát viselek.Már rögtön az első randin elárultam a titkom(nem én hoztam fel a témát),amit eddig csak a legjobb barátnőm tudott.Nem tudom miért,de valahogy megéreztem,hogy neki elmondhatom.Jól éreztem,mert nem csak hogy elfogadja,hanem még tetszik is neki! Azóta felbátorodtam,és már mások előtt sem csinálok belőle titkot.Nem kérkedem vele,csak nem rejtegetem.Szüleim is tudják már,és egy rossz szót sem szóltak miatta.Szóval kedves Borosta,ha úgy érzed,hogy ehhez a barátnőd túl konzervatív,viszont nagyon szereted őt és nem akarod,hogy emiatt esetleg elhagyjon (mert félsz,hogy melegnek nézne),akkor ne mondd el neki!Ha viszont egy bevállalós csajszival van dolgod,akkor kár titkolodznod,avasd be a titkodba, de legott! Nem tudom, te ismered őt,hogy mennyire befogadó az új dolgokra.

    Én most sokkal szabadabbnak,egészségesebbnek érzem magam,hogy a titok nem titok többé,és nem kell bujkálnom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_959764
    Torolt_felhasznalo_959764
    2005. december 12. 18:3394.
    Én szintén hordok harisnyát.A fogadtatás kb 3 mo-es szemkikerekedés, majd teljes eggyetértés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_109472
    Torolt_felhasznalo_109472
    2005. december 9. 16:1193.
    Üdv!
    Én sem csak praktikussága miatt viselem a harisnyát és h.nacit már kb 20 éve
    Elsőre megleptem a párom pár harisnyanacival és közben tréfásan elmondtam neki, hogy magamnak is vettem egyet, mert fáztam egész nap a munkahelyen és olyan praktikus, meg farmer alatt is könnyen viselhető.
    Ennyi volt az első lépés.
    Eleinte derült rajta, majd megszokta .

    Utána más női alsóneműk viseletét is legálissá tettem, de ez már egy másik dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_167164 (91)
    2005-11-18  08:57
  10. Torolt_felhasznalo_167164
    Torolt_felhasznalo_167164
    2005. december 1. 14:1792.

    Sziasztok!

     

    Szomoruan vettem tudomásul, hogy nem kaptam választ a kérdésemre. Ez talán még jobban elbizonytalanít a nyílvános viselést illetően. Sajnálom! Lehet, hogy meghalt ez a topick?

    Üdv. Borosta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_167164
    Torolt_felhasznalo_167164
    2005. november 18. 08:5791.

    Sziasztok!

    Én is szívesen hordanék harisnyát, de ezidáig nem mertem bevállalni a párom előtt. Egyedüli otthon léteim alkalmával viselem az említett ruhadarabot. Akinek van tapasztalata, írja le, nála hogyan fogadták e nem mindennapi darab viselését.Nem ítélték-e el?  Az igazság az, hogy nálam nem csak a praktikai szempontok az elsődlegesek, hanem izgató számomra egy combfix vagy necc harisnya viselete, és szeretném ezt a párom előtt hordani, de félek, nehogy rossz néven vegye, vagy megkérdőjelezze nemi hovatartozásom. Teljesen hetero beállítottságu vagyok, de a nőkön is imádom a harisnya látványát, ezért keltette fel az érdekődésem a saját magamon való viselés is.

    előzmény:
    endroo (1)
    2005-10-09  09:00
  12. 2005. november 3. 02:3390.

    Szia!

    Köszönöm válaszod és szeretném tőled azért meg kérdezni, hogy szerinted melyek a jó márkák tapasztalatod alapján?

    Te milyent hordasz?

     üdv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_396255 (89)
    2005-11-02  10:34
  13. Torolt_felhasznalo_396255
    Torolt_felhasznalo_396255
    2005. november 2. 10:3489.
    Szia.

    Persze megint csak igazat kell adnom neked.

    Mostanában már régóta nincsenek ilyen gondjaim. Bezzeg amikor elkezdtem hordani, nagyon utáltam. Ez kb a középiskola vége, és a fősuli elejére tehető. Mostanában már szinte csak harisnyába járok, mert a munkahelyemen ez a megszokott. És én is bejártam a "ranglétrát" Manapság már tudom milyen a jó, és milyen márkákat szeretek, és általában ragaszkodom is azokhoz. Mindenféle gagyi 150 ft-os harisnyát nem vásárolok. (bocsánat ha megbántanék valakit)

    FÉRFIAK!!! Kalandra fel, hordjátok!

    Sz
    előzmény:
    fázóAPUKa (87)
    2005-10-30  07:56
  14. Torolt_felhasznalo_748149
    Torolt_felhasznalo_748149
    2005. október 31. 21:5988.

    Sziasztok.

    Gyerek koromban rendszeresen adott anyum harisnyanadrágot rám.Ez egy kicsit ciki volt a tesi órákon, mert voltak akik kinevettek.Most tul vagyok a 30-on, és bizony rájöttem, hogy nem is rossz dolog, mert bizony sokkal kevésbé fázik fel az ember alsó fertája, és nem szégyen.Új kapcsolatban élek egy éve, és a menyasszonyom sem csodálkozik mikor felveszem ezen hideg napokon a harit, mert igazat ad abban, hogy az egészség az első, és ezt mindenki úgy éri el a legjobban, hogy figyel magára.

    Én a vastagabb " tipust" szeretem.és alkatomnál fogva nekem a gyerek méret legnagyobb száma is jó.Ez azért is jobb nekem, mert a felnőtt méretek van amikor 50% -kkal is többe kerülnek.

    Én nem szégyellem, és a barátaim, ismerőseim, is tudják, és nem is csodálkoznak rajta, mert megértik amikor felhozom azt a témát hogy inkább felveszem, csak a vesém, és a viszér problémákkal kapcsolatos gondok ne jöjjenek előő

    Amellett, meg kényelmes is, és igen is hordani kell, mert nekünk is jár az "alsó fertáj" egészsége

    Üdv

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. október 30. 07:5687.

    Szia Szonja!

    Valóban problémát okozhat a harisnyanadrág, de szerintem azok a problémák amiket felsoroltál a nem megfelelő minőségü és méret kiválasztású harisnyára vezethető vissza.

    Nekünk férfiaknak ügye a wc-ben nem kell macerás dolgot intézni hacsak nem nagy dologról van szó.

    Szoknyát általában még nem viselnek a férfiak bár lehet, elöbb utóbb az is divatba jön.

    A szőrtelenítés viszont már férfiak körében is nagyon elterjedt szokás független attól, hogy hord harisnyanadrágot vagy sem.

    Személyszerint én is járok kozmetikushoz szőrtelenítés céljából.

    üdv mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_396255 (83)
    2005-10-13  18:54
  16. 2005. október 15. 08:5886.
    Ma egy 20denes fekete harist vettem fel mivel elég hűvös van a  lakásban. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. október 15. 07:0985.

    fázóAPUKa!

    Köszönöm az igen tartalmas és mindenre választadó hozzászólásod!Ezálltal remélem egyre elfogadottabb lesz e viselet a férfiak körében is!

    Üdv. endroo

    előzmény:
    fázóAPUKa (82)
    2005-10-13  09:34
  18. 2005. október 13. 22:5784.

    Nem olyan új találmány ez, mint ahogy most itt reklámozva van a harisnya ffiaknak. Csak ezt is "lenyúlták" szegény férfiakról a csúnya gonosz nénik. :-)

    "Nadrágként az általános nyugati divattal egyező harisnyaszrűen szűk nadrágot hordták. Különösen Franciaországban volt annyira szűk, hogy alig tudtak benne mozogni. "

    http://www.varrohaz.hu/main.php?menu=viselettortenet_ magyar#anjou

    Véleményem szerint mindenki azt hord ami jól esik neki. Miért minket, nőket szeretnél meggyőzni? :-) Egyénenként változó! Én sem szeretem pl. nadrág alatt viselni, mert nekem kényelmetlen és igenis alá lehet izzadni. Lehúzza bugyit, vagy felkapja szoknyát , csavarodik rajta a nadrág. Semmivel nem érzek melegebbet pl. a farmer alatt tőle.

    A lényeg, hogy mindenki azt és úgy viseljen, ahogy a komfortérzetének megfelelő! Valóban anno rácsodálkoztunk a fülbevalóra is a ffiakon, na de ugye volt már olyan is az idők folyamán, hogy festették az arcukat és parádésabban néztek ki, mint a nők. A divatban már nehéz újdonságot kitalálni, visszajön minden előbb v. utóbb. :-)

    Hordjon nyugodtan a férfi is harisnyát a téli zimában a buszon jó szolgálatot tesz! Az egészség mindennél többet ér!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_396255
    Torolt_felhasznalo_396255
    2005. október 13. 18:5483.
    Kedves Apuka!

    Hát nem is tudom mit mondjak. Nem is gondolkodtam, hogy mennyire jó dolgot viselek. Sok dologban nagyon igazat mondtál, de azért nem mindenben van igazad. Én a 15 DEN-esben is tudok izzadni, pedig a harisnyához általában szoknyát hordok. A szőrös láb minket is zavar. A kikandikáló szőrök nagyon csúnyák... És ha bemegyek a WC-re...Hát elég macerás. Hacsak nem combfixet vagy térdzoknit veszek fel. Általában ugyanúgy nem tudod visszahúzni. A pamutszoknyánál meg mindig megcsavarodik a menés közben is. Nagyon jó érzés amikor mégy, és azt érzed fordul a lábadszárán. És a szoknya sokszor "felkap" hátul, pont a harisnya miatt. Én a munkahelyemen mindig váltópapucsot, cipőt hordok. Sokszor jártam úgy, hogy amikor kiléptem az utcai cipőmből, abban a pillanatba éreztem, hogy szalad a harisnyám. Mire előkotortam a körömlakkot, már oda is volt. Ezért a táskámban mindig lapul egy tartalék.

    Sz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. október 13. 09:3482.

    Komfort és kényelem, avagy mit hagyunk ki a nylonharisnya viselésével

    Először is leszögezzük, hogy nem a combfixet vagy a neccharisnyát ajánljuk férfitársainknak viselésre... bár az is izgalmas. És a következő javaslatunk sem a melltartó viselése lesz. Ugyanakkor, az indexoldalon található cikkben szereplő Comfilon, és a világmárka Wolford sem véletlenül kezdett a nekünk való harisnyanadrágok gyártásába. Igaziból ott lehet a baki, hogy a nylonharisnyára a megjelenése pillanatában durván lecsaptak nőtársaink. Innentől kezdve nem derülhetett ki mindaz a kellem, ami a viselésével jár - nekünk mindössze annyi jut belőle, amennyit lompos lányok felfutott szemű harisnyáin láthatunk, és a sok panasz, ami a könnyen szakadó harisnyára, és a hideg/meleg időre vonatkozik.

    Pedig többről van szó.

    Először is, a nylonharisnya nagyon kényelmes viselet bármilyen zoknihoz képest. A nylonharisnya nem szorít, és nem szorít el, mert csak legfelül, övmagasságban van rajta gumis kapaszkodó-rész. Jellegénél fogva nem kell azzal sem foglalkozni, hogy jól áll-e, nem csúszott-e le véletlenül, mert erre nem képes, csak ha nagyon eltúloztuk a méretét. De a vérkeringésnél tartottunk: nagyon kellemes hatással van az egész lábra. Nagyon sokféle harisnya kapható, ezek közül a gumírozottak segítenek a lábnak a munkában. Egész napos viselésük után komoly különbség érezhető láb-fáradtság téren, nem csak visszeresek esetében. A harisnya vékonyabb, mint a zokni, ezért a láb jól szellőzik a cipőben, de legalábbis nem képes ugyanannyira beleizzadni. Emellett, vékony harisnyával viselve minden cipő kényelmesebb, egyszerűen jobban illeszkedik a cipő az ember lábához - ezt igaziból ki kell próbálni, nem nagyon lehet elmagyarázni.

    előzmény:
    endroo (1)
    2005-10-09  09:00
  21. 2005. október 13. 09:2881.

    Érdekes dolog a hőmérséklettel kapcsolatos viszony: hidegben a nylonharisnya melegít, de a szobába visszatérve mégsem izzadunk le, sőt. Sőt, egy átlagos kora- vagy későnyári napon sem fog zavarni mondjuk egy 15 den-es harisnya a hosszúnadrág alatt. ki kell próbálni

    Milyen érzés a harisnya viselése? Milyen vicces, hogy van egy alapvető ruhadarab, amiről nem tudjuk, milyen viselni, pedig... a vékony harisnya rásimul a lábra, körülfonja és gondoskodik róla. Nagyon kellemes, szinte kényeztető érzés, ami nagyon finoman, egész nap jelen van. Ha akarjuk, érezzük, ha nem akarjuk, nem veszünk róla tudomást. Nem csoda, hogy a harisnya.com férfiolvasói mind úgy szerették meg a harisnyát, hogy felpróbálták. Ennél már csak az kellemesebb, ha leborotvált lábra húzzuk fel, úgy még egy nagyságrenddel rá lehet pakolni erre az érzésre, hiszen nem állnak útban a kis szőrök. Persze a szőrtelenítés komolyabb téma.

    Végül, de nem utolsósorban a harisnyanadrágnak sosem keveredik el a párja, és ha elszakad, akkor ki lehet dobni, mert olcsón beszerezhető. De megsúghatjuk, hogy nadrág alatt egész jól bírja, hiszen nincsen mibe beleakadnia.

    Apropó, hosszúnadrág. Hát igen, egy szép szőrös férfiláb pont úgy néz ki harisnyában mint egy szép szőrös női láb. Ugyanakkor mégis máshogyan, hiszen a női láb ha szőrös, harisnya nélkül is csúnya tud lenni, míg a férfiláb nem igazán. Azoknak, akik rövidnadrággal szeretnének vékony harisnyát hordani, mindenféleképp el kell gondolkozniuk a szőrtelenítésről... legközelebb jövő tavasszal. A többség persze hosszúnadrág alá veszi fel, mert érdekes helyzetek alakulhatnak ki egyébként. A hosszúnadrág és a cipő találkozásánál található kis felületet viszont a kutya se szokta megnézni. Ha valaki nagyon félénk, megpróbálhatja azt, hogy zoknit is felvesz, így biztosan nem látszik semmi.

    előzmény:
    endroo (1)
    2005-10-09  09:00
  22. 2005. október 13. 09:2580.

    Akik nem számíthatnak egy nőtárs segítségére, és úgy érzik, nem birkóznának meg egy eladónővel (akiknek egyébként eszükbe sem jutna, hogy magunknak vesszük) azoknak az áruházakat javasoljuk, ahol nem kell kérni, bár sok helyen éppen a női fehérneműk közé rakják a harisnya-polcokat, ami önmagában is zavaró. Harisnya-polcok: a legtöbbször egy sorba rakják az azonos méreteket, néha egy oszlopba.

    Végül a szín: szőrös lábunkhoz olyan testszínű harisnyát válasszunk, ami inkább sötétebb, mint világosabb a bőrünknél. A világosabb harisnya ugyanis kiemeli a szőrszálakat. A legjobban azok a harisnyák mutatnak, amik a klasszikus, egyszerű és a "hardcore" üvegszálas között vannak, mint pl. a világoszöld színnel jelzett Bellinda. Ez a harisnya szinte észrevehetelen még akkor is, ha kellemesen tonizáló, sötétebb barnát választunk belőle. Szőrlábhoz jöhet még a fekete, ami nagyon jól tud állni, csak tudnunk kell, hogy bármilyen szép is, nem marad észrevétlen.

    Számíthatunk dícséretre nőtársainktól, akik, vicces és rendkívül tanulságos módon nem azt nézik, hogy egy pasi harisnyát visel, hanem azt, hogy hogyan áll rajta... és ez a helyes hozzáállás.

    A harisnya lassacskán visszafoglalja több évszázados helyét a ruhatárunkban, ennek a bizonyítéka, hogy egyre több gyártó készít egyre vékonyabb harisnyát nekünk, férfiaknak is. Ne hagyjuk ki ezt a kényelmes, praktikus és szép kiegészítőt 

    előzmény:
    endroo (1)
    2005-10-09  09:00
  23. 2005. október 13. 09:1579.

    folytatás

    UI: még anyit mivel nem volt elég a karakter, hogy aki kiváncsi ill kérdése van a témával kapcsolatban az írjon emailt.

    azoknak akik nem tudják: nem öt tiz férfinak gyártanak a gyártók férfi nylont (wolford, palmers, woman, evona, belly star, confilon, aktivskan, leevé, )

    Még egyszer üdvözlöm és kézcsók a hölgyeknek, legyen az megértő és tartózkodó.

    Ügye a fülbevalót és a karperecet meg a gyűrű viseletét a férfiak számára már elfogadta a nagy közönség .
    Döntő szerepetek van nektek Hölgyeknek abban, hogy a férfiak harisnya viselése egyre természetesebb és elfogadottabb legyen mind a férfiak és nők körében.

    Lehet hogy sokan nem értenek velem egyett, azoktól csak megértést várhatunk mi férfiak. Egyébként a NŐK kivívták egyenjoguságukat, most lassan nekünk férfiaknak kell kivívnunk az egyenjoguságunk

    Most már tényleg elköszönök,
    köszönöm a türelmüket (eteket) és megértéseteket.

    Üdv: egy boldog és harmonikus házasságban élő családapa.

    Ja és ha tehetitek olvassátok végig a Divat/karier/divat a harisnya a pasin topicot is.

    előzmény:
    endroo (1)
    2005-10-09  09:00
  24. 2005. október 13. 09:0978.
    Elöszőr is szép napokat a hölgyeknek, másodszor szeretném képviselni férfi társaim ebben a témában.
    Mivel én azt hiszem van némi tapasztalatom e téren.
    Én télen rendszeressen hordom azt, amiről a hölgyek azt gondolják, hogy kevesen élnek-e ruhadarab kényeztető és minden szempontból megfelelő használatának gyakorlásában. Vagyis magyarra leforditva a harisnya viselésére gondolok.
    Azoknak szeretném írni-e pár sort akiknek még ez a téma szokatlan ill idegen. A férfiak többsége hiúsági kérdést csinál a dologból, mondván ciki.
    De legtöbb férfi valójában szívesen felvenné annak érdekében, hogy ne fázzon. Csak hát a hiúság győz.
    Mindezek ellenére rengetegen vagyunk mi férfiak akik ledobva hiúsági kérdéseket felmerik vállalni a harisnya viselését legyen az pamut vagy nylon. Én személy szerint a nylont jobban kedvelem mint a pamutot.
    A pamut nem bírja a farmer anyagát mivel mindkét anyag egymáshoz képest érdes felületet képez és ezáltal hamar bolyhosodik, és elkopik. Ellentétben a nylonnal, a nylon a nadrágok alatt nagyon könyedén surlódik egymás közt s így bizonyos mozdulatok is könnyedén végezhető pl gugolás ülés stb.
    Jó magam is hordtam jéger alsót, de elmondhatom a hölgyeknek és persze a férfi tásaknak is, hogy a közelébe sem érhet kényelmi és minden féle szempontból a harisnyához. Ez olyan mint mikor az ember át ül trabantból mercédesbe.
    Még annyit, hogy a harisnya biztosítja a réteges öltözködés előnyeit minden szempontból. Érdekes, hogy
    a felsőtestre felvesznek az emberek három négy réteg ruhát míg alulra csak egyett, pedig a hideg alulról támad.
    A harisnya úgy működik mint egy nyílászáró mert ügye van a kétréteg és közötte a levegő. Tehát ezt figyelembevéve lehet bevezetni a férjek ruhatárába a harisnyát. A másik dolog már öt -hat éve gyártják a nylon harisnyákat férfiaknak is , többféle kivitelben 15-den től 120-200-den ig. Közel 20 féle termék 8-9 gyártótól. Hogy miért van akár 15-denes képzeljétek el mikor télen az ember vegyes klímában közlekedik tehát a nap felét épületben tölti. Akkor ügye kint melegít , de viszont bent mivel nem olyan vastag nem izzaszt le.
    Magamról csak annyit, hogy 36 éves és két gyermek édesapja vagyok. Nálunk teljesen természetes a harisnya viselete. Én a 20-den és a 40-denest kedvelem nylonból. Nekem is van az evona csehszlovák termékből
    20 és 40 denes férfi nylon harisnya fekete és testszínű.
    Bár nekem mindegy , hogy férfi vagy női én hordom azt is. Te hát egy szó mint száz, aki nem próbálta ki az nem tudja mit hagy ki. Annak csak tanácsolni tudom , hogy tegye félre a hiúságát és előre a divat útjain.
    Tehát Hölgyek aki többet akar tudni az látogasson Index. hu/fórum/pasik harisnyában elég szép számban van ott ilyen téma. legutóbb egy hölgy és barátnői sikeresen bevezették a férjek ruhatárába a nylon harisnyát.  Ezt az írásom a divat a harisnya a pasin topicból másoltam ide szerintem érdemes át menni oda ott érdekes sokkal több hölgy nyilatkozik pozitivan
    előzmény:
    endroo (1)
    2005-10-09  09:00
  25. 2005. október 12. 19:5177.

    "Főleg egy háromnegyedes lila öltönynadrággal és öltönnyel!"

    Hajrá Dózsa!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597899 (67)
    2005-10-09  12:50

Címlap

top