Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Molnár Csilla Andrea 1969-1986

Torolt_felhasznalo_839810
Torolt_felhasznalo_839810
Létrehozva: 2002. november 5. 13:46
Sziasztok!
Molnár Csilláról, az 1985-ös szépségkirálynőről szeretnék találni egy fotót. Sehol nincs a neten. Aki tud segíteni, kérem jelezze.
Netán olyan személy is akad köztetek, aki ismerte őt személyesen?
  1. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. január 3. 14:38126.
    Sziasztok!

    A bemutatkozó oldalamon frissítettem a Csilláról talált fényképet, újra beszkenneltem, de sajnos ugyanolyan béna, mint az előző, mert akármit csinálok, átüt a másik oldalán levő szöveg. . . Muszáj lesz beérni ezzel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. január 3. 10:08125.
    Megfogadni persze lehet, de inkább el kell ismerni, hogy butaság, és ha az ember erre rájön, akkor már nincs is mit megfogadni.
    előzmény:
    Odussey5 (122)
     
  3. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. január 3. 10:06124.
    Szia Odussey5, Te is légy üdvözölve!! :)

    Flipper Öcsivel volt egy nagyon laza kapcsolata Csillának egy rövid ideig. Már ment az 1986-os verseny, Csilla zsűritag volt, az Öcsit is hívták, de végül mégsem zsűriskedhetett. Ki akart menni, de előtte Csilla szólt neki, hogy kint találkozzanak. Ennyi, így ismerkedtek meg.
    Flipper Öcsi azt mesélte ezzel kapcsolatban a Friderikusznak, hogy pont ez fogta meg a lányban, hogy ilyen nyílt, őszinte, nem játszik, nem színészkedik, nem talál ki mindenféle női rafinériát, hanem egyszerűen odamegy hozzá. Néhány alkalommal Csilla elkísérte őket lemezfelvételre meg ide-oda, de mint mondja, ritkán tudtak találkozni, ezért inkább barátsággá alakult át a kapcsolatuk.

    Flipper Öcsi (Jeszenszky Béla) nem akart öngyilkos lenni Csilla miatt, ez csak egy szépen fejlett kacsahír volt, mint annyi más.

    Mondtak olyanokat, főleg külföldi lapokban, hogy Csilla kábítózott és túladagolta magát. Aztán meg, hogy terhes volt, és reménytelenül szerelmes egy német hercegbe, emiatt lett öngyilkos. Azt is mondták, hogy kígyómérget vett be. Azt is, hogy az apa, amikor meglátta a halott lányt, szintén végzett magával, illetve, hogy infarktust kapott.

    Hát nem csodálatos, mire képesek az újságírók még egy ember halála után is??
    előzmény:
    Odussey5 (121)
     
  4. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. január 3. 09:59123.
    Szia Kriszti,

    üdvözlünk!!!
    Én is elmerengtem már, hogy vajon most hol tartana, milyen életet élne. Befutott volna úgy, mint mondjuk Pataki Ági, és még ma is a divatszakmából élne? Mindenki ismerné az arcát? Valamilyen termékkel kötnénk őt össze, mint Patakit a Fabulonnal?

    Vagy mondjuk ha túlélte volna a tragédiát, mert meg tudták volna még menteni, otthagyta volna a Médiásokat meg a sok szemetet, akikkel összehozta a sors, és valahol, ahogy Te is írtad, boldogan élne, kis lurkók szaladgálnának körülötte, és a volt pasijánál egy sokkal normálisabb férje lenne, aki imádja, szereti őt. . . Sokféleképpen végződhetett volna ez a "tündérmese" (ahogy valaki itt fogalmazott), de sajnos a legrosszabb vége lett.
    előzmény:
    ttkriszti (120)
     
  5. 2003. január 3. 01:13122.
    Meg az jutott eszembe, hogy a konyv olvasasa utan az volt a benyomasom, ha a mentosok meg ott a helyszinen vagy a mentoben kimossak a gyomratt, megmenthettek volna. Sajnos tul keso volt mire rakerult a sor, a gyogyszer felszivodott.
    Az is lehet rosszul emlekszem.

    Huszeves koromban a legjobb baratnom ongyilkossagot kiserelt meg, amit mai napig senki nem tud, csak o meg en. Bevett egy marek gyogyszert egy nagyvarosban, nem ott ahol laktunk, hanem ahol senki sem ismerte. Az utcan. Aztan mikor kezdte rosszul erezni magat, o maga hivta fel a mentoket. Szerencsere meg idoben ratalaltak es egy gyomormosas utan hazaengedtek, vagy masnap. Nem is tudom miert irtam le, de en akkor megfogadtam, sohasem leszek ongyilkos.
    Lehet ilyet megfogadni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839810 (119)
     
  6. 2003. január 3. 01:03121.
    Sziasztok, en is csak most bukkantam ra a topicra es elejetol vegigolvastam gyorsan. Nagyon erdekes. Tolem 2 evvel volt fiatalabb, a Friderikusz konyvet en is olvastam meg frissen, de mar nem nagyon emlekszem ra. Nekem a Flipper Ocsi neve ugrott be, ugy emlekszem a konyvben is volt rola szo, talan az igazi neven emlitettek vmilyen Bela. ( hogy miert, mar nem emlekszem, de valami koze volt Csillahoz) Valaki emlitette korabban, hogy O is ongyilkossagot kiserelt meg Csilla halala utan.
    Tenyleg igy volt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839810 (119)
     
  7. 2003. január 2. 23:50120.
    Szia Dilla, csak most talaltam ra a topicra.
    MEg most is emlekszem erre a szepsegversenyre es igaz, hogy Csilla nem az a baba szepseg volt, mint mondjuk a Kruppa Judit, de az a meltosag, ahogy a szinpadon vegig ment, ahogy tartotta magat. . . hat tenyleg valami igazi jelenseg volt. En egy idos vagyok vele es teljesen ledobbentem amikor az ongyilkossagarol halottam a radioban otthon.
    Most, hogy a topicot olvastam vegig gondoltam, hogy ha elne, akkor talan mar ferjnel lenne, lenne neki egy vagy ket kisbabaja stb. .
    AMit meg felhaboritonak tartok, hogy az a ferfi, aki azzal dicsekszik, hogy O tette nove Csillat, hogy lehet hogy nem vontak felelossegre kiskoruval tartott sexualis kapcsolat miatt.
    Vagy csak en vagyok ilyen maradi?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839810 (119)
     
  8. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. január 2. 14:30119.
    Üdv!
    Ma csak én írok?
    Túl aktív vagyok ma!

    Szóóóval, találtam otthon egy régi cikket Csillával kapcsolatban, 1990-es. Beszkenneltem a képet, ami mellette volt, de most látom, elég béna lett, mert nem tettem fölé fehér papírt és átüt a képen a túloldalon levő szöveg :(((

    no mindegy, azért felraktam a bemutatkozó oldalamra! Majd megpróbálom újra beszkennelni vmelyik nap.
    Tessék gyorsan megnézni! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. január 2. 12:32118.
    Sziasztok!

    Még egymillió évvel ezelőtt írtam, hogy megjelent valami könyv a somogyi temetőkről, és a címlapon (állítólag) épp Csilla síremléke van. A Somogy Megyei Temetkezési Vállalathoz irányítottak, hogy náluk lehet megvenni, de isssszonyú drága, több ezer forint. A pontos címe Somogyi temetők üzenete. Az egész könyv érdekes lehet, a megyei híres emberek sírjait mutatja be, meg életrajzi adatokat közöl. Pl. Kaposváron van eltemetve Rippl-Rónai is.

    Ja, és valahol említettem egy ponyvakönyvet is, rosszul tudtam a címét, úgy emlékeztem, hogy A szépség iskolája, de nem tudom, honnan vettem, mert most megtaláltam, a címe Szépséghibák, Csilla halála után jelent meg, és elég zagyva dolgokat ír össze-vissza benne. Felét nem hiszem el!
    Ehhez képest a Friderikusz könyve egy lexikon. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. január 2. 12:29117.
    alibenkuka, itt vagy még?

    Most néztem végig a régi hozzászólásokat, és azóta nem talállak!
    Dilla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989614 (8)
     
  11. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. január 2. 11:27116.
    Sziasztok!

    A Magyar Nemzet 2002. november 30-i számában találtam:

    ". . . A tudomány leírta a Werther-effektust, vagyis az öngyilkossági járvány jelenségét. Amikor a hetvenes években Németországban sugároztak egy öngyilkos kamasz fiúról szóló filmsorozatot, mérhető módon megnőtt a vonat elé ugró tizenévesek száma. De a Werther-effektusra Magyarországon is akadt példa: emlékezetes Seress Rezső Szomorú vasárnap című dala, amely a harmincas években fiatal nők tömegeit sarkallta öngyilkosságra, avagy Molnár Csilla szépségkirálynő története. Ez utóbbi eset különlegessége: a tragédiával foglalkozó könyvben és cikkekben sajnálatos módon azt is megírták – nem gondolva arra, hogy ezzel mintát teremtenek –, milyen gyógyszerrel vetett véget az életének Molnár Csilla. A kötet megjelenését követően megszaporodtak az ezzel az addig szinte ismeretlen gyógyszerrel elkövetett öngyilkosságok.
    – Óriási tehát a sajtó felelőssége – magyarázza Temesváry Beáta, hozzátéve: az Egészségügyi Világszervezet (WHO) már több alkalommal fölszólította az újságírókat, hogy ne szenzációként mutassák be az efféle eseteket, hanem inkább az okokra, köztük a pszichikai betegségekre hívják föl a figyelmet. Helytelen gyakorlat az is, hogy a média sokszor szinte heroikus cselekedetként tálalja az öngyilkosságot, ahelyett hogy a szenvedő, elkeseredett embert állítaná reflektorfénybe. S nagyon fontos, hogy hangot kapjon a tömegkommunikációban: az önpusztításnak mindig van alternatívája. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. január 2. 10:46115.
    B. U. É. K. Mindenkinek Aki olvassa ezt a nagyszerú fórumot!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. január 2. 08:34114.
    A c3-on a Szépleányok c. filmről:

    "Két fiatal rendezô, Dér András és Hartai László eredetileg az elsô magyar szépségkirálynô-választásról akartak filmet készíteni, idôközben azonban kiderült, hogy az eseménynek van sötét oldala is. A Szépleányok ezért a sikersztori helyett Molnár Csilla tragédiájának nyomába eredt, és a szépségbiznisz körüli dilettáns és baljós ügyeskedéseket próbálta feltárni. "

    Nem semmi dolog lehetett, ahogy már a selejtezőktől kezdve végigkíséri egy stáb a verseny menetét. A sok lány között ott van Csilla. . .
    (Mellesleg a Fridi-könyvben az Édesanya is nyilatkozik "valami stábról", nem is értették, miért filmeznek, de az egyik stábtag elmondta, hogy ez egy sokkal később bemutatásra kerülő film lesz, nyugodjon meg - az anyuka ugyanis félt, azt hitte, az esti híradósok jöttek felvételt készíteni, és akkor még Csilla iskolájában nem tudták, hogy a lány jelentkezett a versenyre. )
    Szóval zajlanak az elődöntők, eljön a finálé, Csilla a győztes, amit a stáb már előre tud a zsűritől, mert a zsűri kis idővel előtte megegyezik, hogy ki legyen a döntő, ne akkor kelljen hajba kapni, csak Csillának nincs még fogalma az egészről, meg a többi versenyzőnek.
    Kihirdetik az eredményt, ott áll a szép királynő teljes pompájában.

    Aztán eltelik 8 hónap, és a királynő meghal. Muszáj a filmet folytatni, és utánamenni valamennyire a körülményeknek, megnézni a szépségipar árnyoldalait is.

    Érdekes, izgalmas lehetett, és persze nagyon szomorú is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. január 2. 08:27113.
    Sziasztok!
    Nagyon aktív vagyok így január 2-án :)) a Westel900 honlapon egy réges régi fórumban kérdezi egy fórumozó a vendégül hívott Ernyei Bélától:

    "Én azt mondom Molnár Csilla.
    Ön erre mit válaszol?"

    A rövid válasz így hangzik:

    "Egy lány, aki megérdemelte volna hogy megértse azt ami körülötte történik. . . "

    Ernyei zsűritag volt a versenyen, sokan vitatják az ő hozzáállását. A Szépleányok c. filmben van vele interjú, több részre szabdalva. Egyszer azt mondja, minden tekintetben Csilla volt a megfelelő, csakis ő nyerhetett. Más akkori zsűritagok azt mondják, Ernyei "nyomást" gyakorolt rájuk, amikor a döntő előtt felállt, és közölte velük, hogy vegyék figyelembe az "európai mércét", olyan elvek alapján válasszák ki a győztest, hogy neki európai és világversenyeken is meg kell állnia a helyét, és példaként hozta fel Csillát, meg Füstös Veronikát, ill. Kruppa Juditot.
    Későbbi interjúban Ernyei azt mondta, nem Csilla volt az az isteni szépség, ő megmondta a Kalmár Zitának (a 6. helyezett, aki amerikai tanulmányutat (!!!) kapott díjként), hogy ő itt a legjobb, de mivel nem írta alá a Magyar Médiás szerződést, nem lehet első.
    Kissé ellentmondásos megnyilatkozás!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. január 2. 08:02112.
    Sziasztok!

    a www. parkapcsolat. ngo. hu oldalon találtam egy cikket az öngyilkossággal kapcsolatban, elég szomorú téma.
    Arról is szól, amit már megemlítettünk itt a fórumban, hogy sajnos Csilla halála után kissé "divat" lett öngyilkosságot elkövetni, főleg a tinédzsereknél.

    Így szól pontosan ez a rész, kimásolom:

    ". . . Nagyon sok újságíró rossz példaként, az elrettentés kedvéért feltárja, majd nyilvánosságra hozza egy-egy tragikus halál körülményeit és akaratán kívül a lehető legrosszabbat teszi: példát statuál. Mintha keresnék az emberek az öngyilkosság különböző formáit! Az ex-szépségkirálynő, Molnár Csilla, sírjánál sorra lettek öngyilkosok szerelmi bánatukban a fiatal lányok, Friderikusz Sándor könyvének megjelenését követően pedig ugyanazzal a szerrel ölték meg magukat, mint Csilla. "

    Hát, igen, szomorú. Volt egy fiú is, aki ott a sírnál felvágta az ereit, de szerencsére a temetőben dolgozó asszonyok megtalálták, elkötötték a kezeit és túlélte. (Legalábbis akkor, és remélem, többször nem próbálta meg. . . )

    Viszont rengeteg álhír is felreppent annak idején, egy pár ma is élő emberről elterjesztették, hogy Csilla miatti szerelmi bánatában a lány halála után öngyilkos lett. Pl. Flipper Öcsiről is híresztelték ezt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2003. január 2. 07:44111.
    BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!
    HŰŰ, MILYEN SOKAT ÍRTATOK, EL SEM TUDOM OLVASNI. . .
    BIZONYÁRA MINDENKI ÁÁÁÁÁÁLMOS MÉG ÍGY SZILVESZTER UTÁN, JELENTEM, ÉN SEM VAGYOK TELJESEN MAGAMNÁL.

    ÜDV MINDENKINEK,
    DILLA.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2002. december 23. 16:35110.
    Sziasztok!
    Én jövő hétfőig nem leszek, de azért ne tétlenkedjetek, írjatok egy-két szót, mire visszajövök :))

    Mindenkinek kellemes karácsonyt kívánok!
    Dilla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2002. december 23. 09:00109.
    Szia Thaiföld!
    Üdvözlünk nálunk!

    Reméljük, hogy még sok infót megtudsz majd tőlünk, ezzel is jobban megismerve valakit, akiről mindenféle pletykák keringtek annak idején az országban.
    Szia :)
    előzmény:
    thaifold (108)
     
  19. 2002. december 20. 10:16108.
    Sziasztok,
    vegigolvastam elejetol a topicot, mert eddig csak annyit tudtam Csillarol, hogy szepsegkiralyno volt, nem birta a megterhelest, es ongyilkos lett. Ezek a sztorik a ven f. . krol, meg a szobraszkodasrol, dobbenet. . .
    Ami a szepseget illeti: mar akkoriban meglepett , hogy a hullamos, dauerolt frizurat hordo tomeggel ellentetben o mar akkor egy egyenes frizurat hordott. Ez nagyon tetszett mar akkor is, mert szoghajammal kepes voltam orakat tolteni a budos letyoval a fejemen, hogy ne logjak ki a sorbol, remenykedve, hogy egyszer megint az egyenes vagas lesz a divat. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_839810
    Torolt_felhasznalo_839810
    2002. december 20. 08:32107.
    Szia Cerise!
    Üdv köztünk! :)

    Csillát sokan nem tartották akkor a "legszebb magyar lánynak" - ha egyáltalán létezik ilyen.
    De talán mindenki az akkori nőideált kereste, ezért tetszett nekik jobban Kruppa Judit vagy Füstös Veronika, a két udvarhölgy. Tudod, telt idomok, stb. . .

    Viszont ahogy Pataki Ági mondta, ő európai mércével mérthető szépség volt, "két lábon járó lehetőség".

    Én 6 évvel vagyok fiatalabb, és régen nekem Csilla mindig "nagylány" volt, amíg későbbi életem során idősebb nem lettem, mint ő volt halálakor. Mostanában pedig, visszanézve a képeit, tényleg félelmetesen nőies, érett megjelenése volt, én sehol nem voltam hozzá képest annyi idős koromban :))

    Sajnos a mai lányok méginkább gyermekiesek, annak ellenére, hogy már 14 éves koruktól vastag sminkben járnak :(
    előzmény:
    cerise (103)
     
  21. 2002. december 19. 23:24106.
    Nyuszi, a bemutatkozó oldalat én sem hagyom ki :) Itt legalább nem ugrunk egymásnak :))
    előzmény:
    nyuszik@ (105)
     
  22. 2002. december 19. 22:10105.
    Szia!

    Örülünk, hogy Te is itt vagy. :-)
    előzmény:
    cerise (104)
     
  23. 2002. december 19. 21:13104.
    Meg annyit szerettem volna mondani, hogy en 3 evvel vagyok fiatalabb Csillanal, de en 16 eves koromban kis csitri voltam mindenfele teren. Fantasztikus, hogy lehet ennyire noies egy 16 eves lany.
    előzmény:
    cerise (103)
     
  24. 2002. december 19. 21:01103.
    Sziasztok, en is olvaslak benneteket az elejetol. En is fiatalka voltam annak idejen, es arra emlekszem, hogy en nem tartottam a legszebbnek Csillat akkor. Olyan hideg szepseg volt o, de komoly, idotlen. En a ket kis vigyori hercegnot szebbnek tartottam. Igaz, mas volt Csilla es masok voltak ezek a lanyok, ok kislanyosak voltak akkor, Csilla nekem igazi no benyomasat tette. Olyan jo olvasni benneteket, ugye folytatjatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. december 19. 18:18102.
    Szia! Ugy kerestem rá, hogy miss hungary, magyarország szépe igy akadtam a szobor képére.

    Meglepi! Csináltam bemutatkozó oldalt a kedvedért:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839810 (101)
     

Címlap

top