Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tésztagép - hol, mennyiért

Torolt_felhasznalo_735231
Torolt_felhasznalo_735231
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 23:18

Sziasztok!

Érdekelne, hogy hol lehet manapság (Budapesten leginkább) tésztagépet vásárolni, tudjátok, amolyan nyenyeréset, és hogy nagyjából milyen árban van.

Főként cérnametélt-spagetti-hosszúmetélt kiegészítőkkel érdekelne. Kutakodtam a neten, de semmi használhatót nem találtam.

Előre is köszönöm a segítséget!

nad

  1. Torolt_felhasznalo_716830
    Torolt_felhasznalo_716830
    2005. november 21. 19:02126.

       GRATULÁÁÁÁLUUUNK!!!!!!!!   

       

    előzmény:
    GyDkriszta (122)
    2005-11-21  18:50
  2. 2005. november 21. 19:01125.

    Botrányhősnőm nekem is energiavámpír üzemmódban műxik már egy hónapja......de ez gondolom semmi a három energiavámpírhoz képest....el sem tudom képzelni mennyire lehettek fáradtak Nad, és Cookie....szóval küldöm a sok pozitív energiát +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

    Na? Megteszi? Több errefelé sincsen....de jókedv azé' van :-)

    Pinky: sajna a pocója már csak ilyen vacak ennek a Bogyólánynak, valószínűleg a születése után kapott antibio miatt   és mivel a Strepto kvázi kiírthatatlan (ill. bazierős antibiokúrával lehet csak kiírtani belőlem és tök felesleges, mert nem 'rossz baci'), ezért nagy valószínűséggel minden gyerkőcöm szívni fog ezzel a szarral. A mostani pocakhülyeséget valószínűleg a hozzátápi okozta.....főleg az alma...azt nem is kap mostanság, csak valamibe keverve.

    A mai menü meggyes krumpli volt...isteni finom szerintem, de nem okoztam osztatlan lelkesedést   Azért legalább nem öklendezte vissza, de max. 3 kanál csúszott, utána zárta a száját...én meg nem erőltettem. Holnap is ezt kóstoljuk.

    JAJJ KRISZTA ANNYIRA ÖRÜLÖK!!!!!! Így is terveztétek?

    Ada

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (121)
    2005-11-21  18:19
  3. 2005. november 21. 18:56124.
         Köszönjük szépen
    előzmény:
    ada007 (123)
    2005-11-21  18:55
  4. 2005. november 21. 18:55123.

    ÉLJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN!!!!!!!!!

                      

    előzmény:
    GyDkriszta (122)
    2005-11-21  18:50
  5. 2005. november 21. 18:50122.

    Sziasztok Tésztások!

    Tadamtadam: Attilának kistesója születik júliusban  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. november 21. 18:19121.

    Veronka is elkapta... még nem lázas, de irtó rondán köhög és tök rekedt. Szerdán lesz fél éves, de szerintem már ma megkezdjük a hozzátáplálást... az első anyatejtől különböző tápláléka (a K és a D vitamint leszámítva) köptető lesz... Hurrá.

    Nyomdafestéket nem tűrő gondolataim vannak. Dögöljön meg az ilyen baci. Holnap este elviszem a lányokat a dokinkhoz megint, Bubus még mindig lázas. Ágoston meg egyre jobban van, szétveri a lakást, mehetnékje van, de ez minden csak nem lehetséges. Még az ebédjét is elfelejtettem lemondani az oviban (pedig nem megy ezen a héten végig, az fix), azt sem tudom, milyen nap van ma.

    Torkom jól van, szerintem pszichésen fájdult meg, szolidaritásból.

    Agyhártyagyuszi: mi egy éves kor felett adtuk be a két nagynak, Veronka is így fog járni. Szegény. Közösségbe nem járó csecsemőnél 1 éves korig elenyésző a veszély (ugyanakkor hopcsi, mi van a közösségbe járó nagytesókkal rendelkező deddel?).

    Lőjetek le, most egy kicsit kivagyok. Kéretik endorfint meg pizitív energiát küldeni szerény (és koszos és rumlis) lakunkba.

    Cupp Nad

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. november 21. 17:53120.

    Közben kistökös bealudt..  Nem akarom dícsérgetni, de ma is olyan kis békés gyerkő volt.

    Altatni pedig úgy szoktam hogy odaadom a kezem. Ő fogdossa, szagolgatja majd beletúrja magát a pulcsimba , nyöszörög egy kicsit és már alszik is. Hát most ez sem kellett , elaludt játék közben!! 

    A mindenit!! Mintha hegedülnének a belső szerveimen... 

    előzmény:
    kornyik (118)
    2005-11-21  17:47
  8. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 21. 17:53119.

    Ez a kispasi....... fürdőkádban van, belenyomtam, mert nem aludt, attól is kicsit felfrissül, megyek be, mert csönd mindig gyanúúús. Piros tusfürdő fele a vízben :-( Pár perc múlva újra csönd, megyek és körömkefével sikálja a kád szélét teljes áhitattal. Takarított a szentem :-) Imádom a rendmániáját :-)

    Ada! Pocak újra ? Szomorka vagyok :-(

    Agyhártyagyuszit asszem Félixnél kérdeztem, azt mondta dokinéni egy éves kor felett javasolja. Asszem, de nem emléxem rá teljes tisztasággal :-( Kihagy agyam :-(

    Apa elvitte Benét a buliba :-) De most vacsit és ennek keretében levesmelegitést kiván, megyek.......

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. november 21. 17:47118.

    Hát Cookie , Te is kiveszed a részed ma minden "jóból", talán ha három részre szakadnál könnyebb lenne... 

    Ada! Mi megkaptuk!! Nem az összes típus ellen véd, de a csecsemők és az öregek veszélyeztetettek . ( Dokinő nem cicózott , közölte hogy kell és már be is adta)

    Itt brékelek, ebédre "könnyű" tejszínes pulykát ettem ( pillnatra megfeledkezvén a tejallergiámról) ...így jár aki falánk  

    előzmény:
    ada007 (116)
    2005-11-21  15:17
  10. 2005. november 21. 16:16117.

    Szegeny Bogyesz! Ez mitol van, azt lehet tudni? A szilard kajaktol?

    Mi most egy nagy alvas es egy szinten nagy tanyer csutortok  utan vagyunk, jobb a kedely. Most odaadtam neki a kanalat meg a tanyert jatszani, ugyhogy nagyoskodik  

    előzmény:
    ada007 (115)
    2005-11-21  15:11
  11. 2005. november 21. 15:17116.

    na, itt van a vállamon a kis pelenkás terroristám....visszarakni természetesen nem lehet, de rajtam alszik.

    Ja, és a dolgok pikantériéja: felújítottuk a barátságot az orrszívóval  ez annyit tesz, hogy egy héten belül újabb fog (vagy egy szimpla nátha &nbsp.

    Csajok: mi a véleményetek az agyh.gyuszi elleni oltásról? Mi dokinénink javasolja, de egyelőre még nem döntöttem el, hogy beadjuk e vagy sem.

    No, megyek tanulni.

    Ada

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. november 21. 15:11115.

    Hello PastacLub!

    Természetesen tegnap ahogy befejeztem a hsz-t Bogyó felsikított...jött a mi ágyunkba sokadik próbálkozás után  

    És sajnos egyre biztosabb, hogy a pocakja...szóval ma megkezdtük a Normaflore kúrát...ismét 

    Az, hogy én  , már mellékes nem beszélve a heti, meg jövő heti vizsgáról, no meg a melóról, amit be kell fejeznem szerdára.....huhhhh nehéz az élet, de SZÉP tralllala.

    Cookie, Nad részvétem.

    Kornyik: ez nem igazsááááág, tortasütő anyós, meg alvó gyerek????????? Ha így folytatod esküszöm kiutálunk  

    Hopp, ébredés.

    Ada

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 21. 14:52114.

    Dehogy vagy függő, csak amennyire én  

    Gyerkőknek jobbulást! Torkod hogy van???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (112)
    2005-11-21  13:48
  14. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 21. 14:50113.

    Ezt nem hiszitek el: délben ebédeltünk és Félix még mindig nem alszik :-( Petrát most tettem le másodszor aludni.

    Végre le tudnám vasalni a gyöngyképeket, amiket csináltunk Benével, de a vasalódeszkát az ajtóba tudom csak felállítani, oda pedig odalát Félix és újra felkel...... Inkább hamyagolom......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. november 21. 13:48112.

    Cookie, elementáris részvétem...

    Bubusnak szemcsöpögtetünk... Ágoston látványosan jobban lett az antibogyótól (vagy csak a két nap előnye van meg most is a betegségből??), de Bubusom még mindig nagyon ramatyul. Lázas, köhög, orra folyik, szeme totál beállva, borzasztó.

    Hab a tortán, hogy Veronka is krahácsol még mindig, sőt kezd berekedni, ajvé, a bátyja is így kezdte...

    Apuci meg valami tyúktúrót töltögetett a netről éjjel, azért csaptam le a gépre, mert úgyis be volt kapcsolva... függő vagyok?

    Na, megyek betegápolónak. Fokhagymaleves isteni volt, kár hogy a kölykök nem kértek belőle... Ágoston fogyott másfél kilót, Bubus (még) semmit, egyik sem eszik semmit, vizet meg tejet isznak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. november 21. 13:24111.
    Ja, a 3 oras etetes utan fel 7-ig aludt. (kulonben ertelemetlen, amit irtam)
    előzmény:
    pinkcork (110)
    2005-11-21  13:23
  17. 2005. november 21. 13:23110.

    Szaja Lanyok,

    ti szegeny, szegeny nem alvok.

    Cookie, Nad, gyerekeknek jobbulast. Ez egyebkent jarvany, vagy csak a hidegtol van, vagy csak ugy altalaban?  

    Cookie, szerintem most a savanyu tej forralasat kihagyom, mert erzekeny a nozi  

    Taliban benne vagyok, IKEA szuper! Mennek az SMS-ek, ahogy otthon vagyunk, van egy otthoni szamom, csak nem tudom fejbol!

    Alex is meg van kicsit kattyanva, ejszaka meg epp, hogy aludtunk, egyszer fent volt fel 1-kor, 8 orai fektetes utan, aztan 3-kor, akkor mar evett is, 9-10-ig aludt, most leraktam, de megy a cirkusz. Jatek kozben is sir, nagyon fura. Most adtam neki chamomillat, meglatjuk. Egyebkent faradt, mert bementem hozza es teljesen be van takarozva, fekszik, csak sir. Szerintem mindjart alszik...

    Kornyik, koszonjuk a bokot   Ritka napok egyike, mikor nem voltam slampos  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 21. 13:00109.

    Szép napot mindenkinek!

    Ha már az enyém nem túl sikeres :-(

    Félix köhög mint állat és folyik is orra :-( Ráadásul -természetesen- hullafáradt és nem akar aludni sem :-(

    Bene is itthon van ma, mert nincs ma suli, de ez mellékes, mert láncokat fűztünk, gyöngyöt vasalunk és effélék.

    Petra is nyűgi, neki a fogak :-( Egy órája rohanok be a szobába, mert üvölt, mint atom. Miért üvöltött vajon????? Beleharapott a kezébe :-(((( Nem hiszem, hogy értette az összefüggést :-( Vörös volt a karja :-( Nem nyálzik nagyon, csak a csepp mindig ott van az állán ;-) Éjjel óránként kelt fel visitva :-( Ráadásul éjjel már Félix is nagyon köhögött :-(

    Mindezek mellett Benét szülinapra kell vinnem 5-re. Még jó, hogy az ajándékot megvettük tegnap este és "csak" a közeli mekibe kell vele (meg a többiekkel persze) lekorzózni. Remélem otthagyhatom majd, mert ha nem, az lesz a nagyhalál :-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. november 21. 12:25108.

    Tésztás , szép napot !!!

    Nad! Én elmesélem szívesen , ugyanis elmúlt éjjel ALUDTUNK. Este később raktuk ágyba a dedet, jól bekajált aztán húzta a lóbőrt reggel 6-ig. Jól is esett hogy felébresztett, mert a cici már jelzett. Na jó , nem bántalak gyógyulgassatok mihamarább!!

    Ada! Anyós este még rákontrázott egy nagy darab tortával. Az volt a kegyelemdöfés...én meg szép csendben meghaltam... 

    Pinky! Szépek vagytok ott hárman a képen! Alex tud már nyenyerészni??? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. november 21. 03:32107.

    Veronka kedélyesen nemalszik (kicsit krahácsol és fosott egyet), Bubust most láttuk el a sokadik felriadása után... lázcsillapító, szemlemosás (holnap, illetve ma reggel viszem orvoshoz...), itatás...

    Egy nüansznyit alváshiányom van... és ÉHES vagyok, nagyon...

    Valaki mesélje el nekem, mit jelent aludni éjjel, mert kezdem megint elfelejteni...   (de azért emiatt most ne kezdjetek el hszt írni...)

    Cupp,

    Nad, a Hullafáradt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_716830
    Torolt_felhasznalo_716830
    2005. november 20. 22:11106.
    Köszi! Akkor nyomi egy bogyesz a csőrikébe, utánna meg tente!  
    Mindenkinek jóalvásos, nyügimentes jóéjszakát és szép álmokat!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (105)
    2005-11-20  22:00
  22. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. november 20. 22:00105.

    Nem kell 5 bogyó. Az egyszeri adag mindig annyi bogyó, ahány éves a ded, de max öt. Vagyis ilyen kiscsecsemőnek mint a mieink, bőven elég 1, max 2 bogyó. HÁlistennek szelíd gyógymód, nem lesz baj ha véletlenül több gurul a mohó kis szájába. Én csak akkor szoktam adni, ha van mire, tehát nem megelőzésképpen. De ha mondjuk tutira fogzás van és fogzáskor tutira a chamomilla góygyszerképe felel meg neki, akkor adhatsz neki még a főroham előtt, vagy este lefekvés előtt.  Mi a délután közepén adjuk a belladonna+chamomillát... csórikám pont most néztem az ínyét, ugye alul 1 foga van kint, a mellette levő felett kb. ugyanolyan magasságban feszül fönt az ínye, és fönt pont átlósan látszik, hoyg a jobb1-es sokkal mélyebbre tolult már mint a bal 1-es. Szegénykém. Ő most az utóbbi hetekben (pont amióta ilyen hevesen fogzik) várakozó állásponton van mozgásilag - hálistennek... Harmadik gyerekesként ez felmérhetetlen becse a dednek... (Cookie, részvétem...) minden tud, de "belustult" és néha még megfordulni is kiköveteli, hogy én fordítsam. Pedig már gurul a kis drága egy ideje.

    Bubus kicsit kötőhártyás is már, viszont oldottabban köhög. De cserébe most ötödik napja, hogy lázas. Antibiotikumkúrát megkezdtük reggel... estére már a régi rend szerint ölték egymást  öröm volt hallgatni, ahogy rikoltoznak és sikítoznak és futkároznak... máskor már a fülem kettéáll tőle és persze párszor most is elő kellett venni a porosodó "fegyelmezős mamát", de azért néha kivonultam somolyogni.

    Fokhagymaleves: világos rántásba egy egész fej (mínusz két félrerakott gerezd) összezúzott fokhagyma, felönteni fele víz fele tejszínnel vagy tejjel, hozzá ízlés szerint literenként egy leveskocka, vagy házi ételízesítő. Fölforralni. Ha kész és fogyaszthatóra hűlt, belereszelni a két maradék fokhagymagerezdet. Ettől lesz aztán igazán fokhagymaleves - és nem mellékesen a fokhagyma értékes élettani hatásait sem nélkülözi, hiszen az utolsó két nyersgerezdből nem fő ki semmi. Hozzá pirítóst, de méginkátt sütőben pirított kenyérkockát érdemes zabbantani. Hmmmm... ha hajlandóak lesznek holnap is táplálkozni valamennyit (ma este megettek 1-1 sárgabarackos gombócot tejföllel!!! egy hét nemevés után ez csúcs!!!), foghagymalevest kapnak, az fix!

    Megyek, apucinak be köllene fejeznem egy pulcsit - karácsonyra... de szép nagy példány az ember, úgyhogy igyekeznem kell.

    Cookie, te kérdezted múltkor - a sütőtök hajt a magas rosttartalma miatt.

    Cupp, Nad

    Jaj, jaj, és találka decemberben YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716830 (104)
    2005-11-20  21:34
  23. Torolt_felhasznalo_716830
    Torolt_felhasznalo_716830
    2005. november 20. 21:34104.

    Pasta lédik, kérdésem levén:

    Mivel a chamomillát elvileg megelőzésként adom, így adhatok neki minden este 5-5 bogyeszt? Vagy csak, ha már ordít? Huzamosabb ideig szedhető?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_716830
    Torolt_felhasznalo_716830
    2005. november 20. 21:09103.

    Cookie! Köszi szépen neked is a szíveslátást!  

    Múlt hét közepétől én is kóstoltatok Gergővel. Az első áldozata egy kecskeméti őszibari volt. Én bizony nem tartottam be a 48 óra után kukába metódust, szerintem noncs annak baja 96 óra múlva sem... Legalább is nem reklamált mukikám!   Ellenben kicsit erőszakosan reklamált, hogy szaporábban mozogjon máá az a fránya kanál! Neem szereti ám a pocakját! ÁÁÁ, dehogy!   Nem is tudom, kiktől örökölhette!  

    Sajnos ma délután be kellett vetnem a dentinoxot, meg kb. 1 óra múlva a camommillát is. Mindkétszer sikítva ébredt csorikám.  

    Viszont felültetve már nemigen dől fel, és így sokkal jobban el is van egy darabig. Persze nem hagyom túl hosszan, nehogy baja legyen.

    Pinky! Bevetettem a csodafegyver a'la Pinky-t!   Tényleg van neki hatása! Igaz Ő még nem tud mászni, de nagyon igyekezett volna, úgyhogy nálunk sem maradt el a jutalom!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239017 (97)
    2005-11-20  17:31
  25. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 20. 20:08102.

    Nem is mondtam: Petra kóstolt ma sütött sütőtököt és izlett neki :-)

    Valamint a földön félig ülve-támaszkodva találtam, mikor bejöttem este a szobába. Azt hittem Bene csinálta vele, már majdnem leteremtettem, de ő tagadott, igy csak az lehetett, hogy egyedül ült ki a négykézlábból oldalra és támaszkodott, hogy most mi a szösz van?????? Tehát ez lesz nála az ülés mechanizmusa valószinűleg. De még mindig nem tudja magát megtartani ülve, tehát simán ráér :-)

    A kádban pedig négykézlábból "beül" (leteszi a fenekét a kád aljára) a térdei közé és fél kézzel támaszkodik, másik kezével pedig nyúl fel a kád széle felé. Még jó, hogy nem elég nagy és nem éri el :-) Mi lesz igy velem, ilyen fejlődési ütem mellett? Nem készültem fel rá, hogy egy hét alatt kell teljesen átalakitani a lakást 1 méter magaságig gyerekbiztossá. Először a nagyszoba földet terveztem, aztán szép lassan a másik helyiségeket, majd fölfelé haladva mindenhol. Nem egy hét alatt az egész lakást!!!!! MIlyen dolog ez???? Ki vagyok akadva!!!! Oké, hogy kicsi, meg mozgékony, meg ilyenek, de ennyire?????

    Ada készülj, mert nagyjából egy ütemben fejlődnek a lányaink.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top