Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tésztagép - hol, mennyiért

Torolt_felhasznalo_735231
Torolt_felhasznalo_735231
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 23:18

Sziasztok!

Érdekelne, hogy hol lehet manapság (Budapesten leginkább) tésztagépet vásárolni, tudjátok, amolyan nyenyeréset, és hogy nagyjából milyen árban van.

Főként cérnametélt-spagetti-hosszúmetélt kiegészítőkkel érdekelne. Kutakodtam a neten, de semmi használhatót nem találtam.

Előre is köszönöm a segítséget!

nad

  1. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 20. 19:44101.

    Az IKEÁ-s tali nekem annyira természetes volt, hogy úgy gondoltam, mindenki tudja, hogy akkor KELL egy talinak lenni :-))))

    Már Petra is régen alszik, ma összesen háromnegyed órát aludt egyhuzamban, délben. Remélem most éjjel kipiheni magát, mert este már nagyon nyúzott volt szegényke :-( Fogzás van ezerrel, alsó ketteskék nyomulnak nagyon :-(

    előzmény:
    ada007 (100)
    2005-11-20  19:40
  2. 2005. november 20. 19:40100.

    Cookie: ügyesen szóltál mindenkihez :-)

    Kornyik: anyóspajti miatt ne kezdj má' fogyókúrába, Te !!!!!  

    Csajok! Ha Nadék meggyógyulnak mit szólnátok egy Ikejás összeröfihez? Még karácsony előtt? Esetleg amikor Pinkyék itthon lesznek???????????????????????????????? (dec 5-15)

    Ja, és míg el nem felejtem:

    22-ÉN KEDDEN NEM LESZ TORNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ada

    U.i.: LH szuszizik az ágyikójában !!!!!!! (szurkoljatok nagyon!)

    előzmény:
    kornyik (99)
    2005-11-20  17:32
  3. 2005. november 20. 17:3299.

    Ja..és holnaptól fogyizom. Karácsonyra szeretnék leadni pár kilót, hogy aztán nyugodtam visszaszerezhessem őket!! 

    Azért nem ma kezdem, mert anyós összeugrott az apóssal , átjött nyalogatni a sebeit egy tányér lekváros buktával. Ezt hamarosan követte a káposztás és most már a fahéjas mandulájával traktál!! 

    Mindjárt szétpukkadok!! 

    Megyek is mert megint hüppög...

    előzmény:
    kornyik (96)
    2005-11-20  17:14
  4. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 20. 17:3298.
    Hú, Kriszta lemaradt :-( Vizsgák, suli hogy van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 20. 17:3197.

    Sziasztok!

    Kornyik! Félixnek bevált a tápszer, de 1 hónapos korától kapott egy keveset két hónap kihagyással (4-6.h&oacute Akkor elég lett a tej, majd lassan beindultak a főzik, aztán megcsappant a tej. Szép lassan fogyott a tej mindig egy kicsivel kevesebb volt.

    Ada! Látod! Megy ez neked :-)

    Pinky! A megsavanyodott tejet szoktam felforralni, mig kicsapódik a tejfehérje és olyan túrós lesz  . Aztán leszűröm éééés kész :-) 1liter tejből kb 15-20 deka túró nyerhető (szemmértékkel, mert még nem mérlegeltem sosem)

    Gyerkők nagyon édesek :-) Kivétel nélkül :-)

    Nad! Ezek a képek most, a betegség alatt készültek vagy még régebben? Csak mert a szemek ugyanolyan huncutok, mint egészségesen.

    Mbalintv! Jó, hogy itt vagy :-)

    Akkor most szóltam mindenkihez????  

    Pusszancs: Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. november 20. 17:1496.

    Üdv. tésztások!!

    Hello Nad! Szeretettel köszöntünk a topikodon!! A képek alapján Ti sem csúnyultatok. 

    Ada! Nálunk most nincs itatás külön, cici van a pép után. ( Nem keverem bele a főzelékbe, gyümölcspépbe megissza hozzá evés után) Próbálom evvel is a tejkínálatot fenntartani , reménykedem hogy legalább a telet  kihúzzuk a tejjel  . 

    A krumpli nálunk sem nyerő magában, banánt kevertem eddig a főzelékbe. Úgy vettem észre minél édesebb , annál jobb a kajcsi.

    Cookie! Úgy emlékszem Neked van tapasztalatod a tápokkal. ( Tán Bene kóstolt ilyet azt hiszem) Bevált? Megfordult a fejemben , ha majd megcsappan a tej teszek egy próbát velük is.

    Húúúú a múlt éjjel nekünk is horror volt ám , Ada nem vagytok egyedül!! Pedig eddig az volt a trend: teli pocak, nincs gond. Hát most volt , csak azt nem tudom hogy mi. Két óránként ciciztünk reggelig. Napközben viszont elég sokat alszik Prünyő , lehet hogy ez kavar be??  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. november 20. 16:3995.

     ihihihihi    

    Na, ujabb fejlemeny, dec. 5-15.-ig neztem jegyet, mert rajottem, hogy a 8 nap olyan szerencsetlen idoszak, se nem hosszu, se nem rovid. Igy meg lesz a 10 nap, se nem ket het, se nem egy het, arany kozeput  

    Fiuk elmentek kajaert, mert nincs kedvem fozni. Mi is rosszul aludtunk, mindig ez van, ha kizokkenunk a kerekvagasbol. B. megivott tegnap ket sort, teljesen ki tud ilyenkor borulni, fel ejszaka nem aludt es olvasott, tehat en sem aludtam, mert vilagitott a szemembe a lampa. Mikor meg elaludtam volna mar pont, akkor guess what happened??  Cicikiraly enni kert.

    Kesz vannak a zoldsegek, halistennek.

    Milyen a fokhagymaleves? Fokhagyma izu??   Marmint ugy ertem, hogy az dominal? Vagy mi?

    Felhoztuk a topikot teljesen, a sussunk-fozuunk number one-jai vagyunk!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (94)
    2005-11-20  16:19
  8. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. november 20. 16:1994.

    Wow nagzon csinik vagztok$$$$$

    Hopcsi, angol billentyű...

    ajvé műszak, pedig pont leültem...

    előzmény:
    pinkcork (92)
    2005-11-20  14:32
  9. 2005. november 20. 15:4493.

    Jelentem, fokhagyma krémleves, meg kakaós-túrós izémicsoda elkészítve, félig felfalva....most nyalogatjuk az ujjacskáinkat.....

    Cookie, Nad; Vik csókoltat Benneteket    

    Nad: kibővült norvég import még mindig tüneményes  

    És LókötőLH nap közben alszik, mintha semmi nyűgje nem lenne...pl. most is....hopp, épp ébred

    (Vik odaért) És az éjszakában benne van a megkezdett hozzátáp (oké, az elmúlt egy hétben kap csak gezemicéket) miatti pocakfityfiritty (alma megfogta, mint állat...azt magában nem tudjuk neki adni) ....mi már csak egy ilyen pocakos lyányt nyertünk...sebaj, majd a második jóalvó, jóevő, csendes, nyugodt, mintagyerek lesz  De az elsőt is megtartjuk, habár melós a lelkem.....de édesen tud .....pl. .....mindent édesen csinál, no.

    Kérdés: vizet kell adni kaja után? alma után próbáltuk, nem fogadta el, krumpli után nyakalta.....de volt, hogy inkább cicit kapott folyadék gyanánt....teljes mértékben rapszódikus nálunk ez a kajatéma.....rendszer az nuku, pedig kellene.....ájjájjjájjjjj

    Na, megyek felfalni a túrósizé megmarad morzsáit. Isteni.

    Csók, Ada

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. november 20. 14:3292.

    Sziasztok Spagettik,

    kinyaltam a lakast. Csillog-villog! Most parolom a Maki brokkolijat, repajat es edeskomenyet, isteni illat van  

    Nad, kepek isteniek! Bekusz szemei meg mindig a legjobbak, Ago mar egesz jol nez ki, de szegeny Bubus tenyleg kicsit meggyotort, kis mucika!  

    Cook, hogy kell tejbol turot? En tiszta kuka vagyok ilyesmihez? En nem lehet elrontani?

    Na egy kep, pont olyan, mint a Nadieke, de eskuszom veletlen  

    Maki laszik, ha felebredt, es  a Brian hazatalal, akkor megyunk kerteszetbe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. november 20. 13:2791.
    na, friss képek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_716830
    Torolt_felhasznalo_716830
    2005. november 20. 11:1690.
    HURRÁÁÁ!!! Akkor maradok!    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (83)
    2005-11-20  08:26
  13. 2005. november 20. 10:3989.

    Cookie!

    Lejegyeztem, el is készítem.

    Éjszaka a változatosság kedvéért természetesen horror.....de nem csüggedünk, ha Bubust vesszük van még 9 hónap, aztán viszonylagos nyugi :-)

    Ágó, Bubus még mindig zabbantanivaló.

    Csók, Ada

    U.i.: Vik elvitte Bogyót, én meg forgószélként végigsöprök a lakáson....hátha sikerül némileg rendet vágni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. november 20. 10:3588.
    és Nad: FOKHAGYMAKRÉM LEVES RECIPE HA VAN IDŐD BEGÉPELNI PLÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍZ!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. november 20. 10:3487.

    Nad!

    Normaflore!!!!!!! (20 adagosat vegyetek!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 20. 10:0086.

    Kakaós túrós süti

    Tésztához hozzávalók: 1 egész tojás, 25 dkg cukor, 5 dk vaj, 1/4 liter tej, 4 dkg hagyományoskakaópor, 25 dkg liszt, 1 cs sütőpor.

    A tojást a megolvasztott vajjal habosra keverjük, hozzáadjuk a kakaóport, a cukrot és a tej felét, a lisztbe belekeverjük a sütőport, majd ezt is belekeverjük, majd higitjuk a maradék tejjel. Középmeleg sütőben (180 fokon, kb 5-6 fokozaton) tűpróbáig sütjük. Lehet vékonyra és vastagra is sütni. Vastagon sütve ha kihűlt félbe szoktam vágni és jó kis házi baracklekvárral megtölteni, tetejét porcukorral szebbiteni, isteni. De ehhez a "tortához" vékonyra célszerű sütni.

    Krém: 10 dkg vaj, 20 dkg porcukor, 1/2 kg túró, 2 cs vaniliás cukor, citromhéj. Összekeverjük :-)

    A kihűlt sütire vastagon felkenem a krémet, tetejét szines cukorral, gyümölccsel, reszelt csokival, bármivel tetszés szerint diszitem :-) Akkor az igazi,  ha a krém majdnem olyan vastag a tetején, mint maga a tészta :-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 20. 09:4685.

    Hali!

    Csak gyorsan, félkézzel: Halixol és Bioparox vény nélküliek.

    Halixol köptető, 2*2.5 ml-t adj nekik, de fontos, hogy evés után és jóval alvás előtt, mert köhögnek tőle veszettül! A legjobb délelőtt és délután beadni, nem reggel és este!

    Bioparox: helyi antibiotikum, ott öli a bacikat, igy segit a beszedendő antibiotikumnak. Mi mindig használhattuk együtt őket. Az adagolás ott van a dobozban, most nem ásnám elő a miénket.... Hú, ezt lehet, hogy Bubus még nem kaphatja, mert két és fél éves kortól lehet adni, de egy kicsit előbb engedte már dokinéni Félixnek, ebben javasolnék egy telcsit az ügyelet felé.

    Bélflóra helyreállitásra: Normaflore.

    Torkodra ha most kezdődik akkor Homeogene 9, de ha rekedéses Homeovox. De azért ebben te jobb vagy!

    Tortarecept mindjárt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (81)
    2005-11-20  07:53
  18. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. november 20. 08:3684.

    Ágoston:

    -Mama, mit jelent az, hogy "a kisvakond és a zöldségmag"?

    -Kicsim, az 'A kisvakond és a zöld csillag'.

       

    Ada, azt akartam még írni az egyágybanalvásról, hogy nézd meg Bubust, az alvásgixerek mesterét. 15 hónapig óránként ébredt, azóta tökjó alvó (kivéve a kistesó okozta felfordulást, de az is csak 2 és fél hónapig tartott), ő az, akit először vettünk rendszeresen a nagyágyba fogzáskor, náthakor, most nézd meg, még töklázasan-betegen is inkább a saját ágya nyugalmát igényli. VAN REMÉNY!!!! Tegnap többször ki akartuk hozni, amikor felsírt, de zokogni kezdett, hogy a saját ágyában és egyedül akar (olyan mint én, szeretek én is egyedül döglődni, ha valami nyavalya kitör rajtam), és menjünk ki és egyáltalán. Végül sikerült meggyőzni, hogy az apja hadd feküldjön be velük a két nagy ágya közé a földre...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. november 20. 08:2683.

    Vera, ne csináld ezt velem, hát hogy a ménkűbe' ne jöhetnél? Azért írtam azt a topikgazdást az előbb, mert én nem vagyok egy kiútálós. Ha valakit kiútálok, az legföljebb én magam leszek!!!!!! Amint útálkozni kezdek, az első dolgom lesz saját magamat jó messzire elkergetni, hogy csak úgy porzik utánam a billentyűzet.

    Azt hittem, megismertél már ennyire!!!!

    Úgyhogy hajrááááááááááááááá.

    Beadtam az első adag antibot... Fájó szívvel, de remélem, hogy most akkor végre meggyógyul a gyerek. Egy hete be vagyunk zárva a lakásba, kezdünk megzöldülni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716830 (82)
    2005-11-20  08:00
  20. Torolt_felhasznalo_716830
    Torolt_felhasznalo_716830
    2005. november 20. 08:0082.
    Nad, akkor most nem jöhetek?   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (81)
    2005-11-20  07:53
  21. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. november 20. 07:5381.

    Jóóóó reggelt, pastás banda!

    Bubusomnak tényleg tegnap este-éjjel volt (eddig) a mélypontja, ez volt a harmadik lázas nap, még egész éjjel is lázas volt de gyerekek, ezt a Bubust szabadalmaztatni kéne és tömeggyártani, mert ez még ilyen elmacskásodva is egy tündér... Most is lázas, de már oldottan köhög... vele várok holnapig, Ágostonnak viszont ünnepélyesen kikevertem az antibot most az előbb (köhögése nem javult), amint fölébred, kapja az első adagot. Fogyott másfél kilót... gyakorlatilag 6 napja nem eszik, csak háztartási kexet meg ropit, meg kevés tejet és vizet.

    Apuci szereli a gépet, két szgépház a földön, kibelezve. Bubus és Ágoston természetesen extázisban. Bubus odatotyog, eltátja a száját. Aszongya: Tyűűűűűű! Az mi? No nézd csak!!!!!! Megnézhetem???? Hűűűű! (ehhez persze hallani kéne...)

    (most is itt rikoltozik, hogy Mama az mi?)

    Veronka kitornázta magát a hálózsákjából, olyan izmos és tömör a gyerek, mint egy atléta kicsinyítve Kis fokhagymafenék. Tennék föl képet, de a szoftverek még nem üzemelnek... De amint tudok, teszek.

    Cookie, kérjük szépen mi is a tortareceptet!!!!! És az a helixol recept nélkül kapható? Meg a bioparox is?

    Jaj, és Ada, bocsánat, de mi is volt amit Bogyónak vettetek bélflórahelyreállításra? A normaflor az nem az, hanem valami másik? Összegyűjtöm a listát és apuci megy a szondi utcába a gyógyszertárba kiváltani, és az antibbal együtt elkezdjük azt is.

    Cupp, Nad

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. november 19. 23:2580.

    és természetesen gyógyítgatsd azt az aprónépet ügyesen. És ha antibio kell, akkor kell.

    BölcsAda, uff

    előzmény:
    ada007 (79)
    2005-11-19  23:24
  23. 2005. november 19. 23:2479.

    Méghogy 'jóóóóóó dolgom van' Bogyóval? Nad? Te megzakkantál? Hát, ha kapok mellé még egy amolyan igazi Ágostont, biztos felmondok és elmegyek egy éves világ körüli útra, Vik meg azt csinál, amit akar és tud a két tűzgombóccal  

    Cookie: kérem szépen azt a receptet, mert ha tényleg olyan könnyű istenbizony megcsinálom holnap.

    Ja, a lánykám most aludt el...egyelőre a saját ágyában...kíváncsi vagyok. Elveink sosem voltak, csak ez az egy....és ez is megdőlni látszik Pech.

    No, jók legyetek, Mbalintv üdv a klubban, Pinky siess haza!

    Jóéjt PastaClub!

    Ada

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 19. 23:0678.

    Tejből tudsz ám túrót csinálni!! Tej sincs?  

    Az én telcsim tuti a régi táblában :-) Dejóóóó talizunk télen :-))))

    Pusszancs: Cookie

    előzmény:
    pinkcork (77)
    2005-11-19  22:50
  25. 2005. november 19. 22:5077.

     Meg egy bebi! Isten hozta a keresztlanykat!!

    Hah, a dudam mar inkabb olyan, mint egy skot duda.   Azt hiszem, ha kesz a focicsapatunk, en ket uj cicit kerek majd ajandekba  

    Jaj, de jo lenne a tortarecept, de ebben a ruves-nyuves orszagban nincs turo  

    Ja, persze, hogy az ALex kapott cickot, nem vagyok am vasorru baba, hogy csak csalogatok. Nalam a jo a mese vegen elnyeri a jutalmat!  

    Csajszik, a regi tablazatos telefonszamok mindenkie jo meg?? B. megigerte, hogy ha torik, ha szakad, hazamehetunk, a datum 99 %, hogy december 7-15.  

    Keresztelo jo volt, van egy par kep, majd holnap mutizok  

    Jo ejszakat Pasta Club!  

    Nad! Gyerkoknek mostmar tenyleg hamar jobbulast  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (75)
    2005-11-19  21:36

Címlap

top