Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tésztagép - hol, mennyiért

Torolt_felhasznalo_735231
Torolt_felhasznalo_735231
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 23:18

Sziasztok!

Érdekelne, hogy hol lehet manapság (Budapesten leginkább) tésztagépet vásárolni, tudjátok, amolyan nyenyeréset, és hogy nagyjából milyen árban van.

Főként cérnametélt-spagetti-hosszúmetélt kiegészítőkkel érdekelne. Kutakodtam a neten, de semmi használhatót nem találtam.

Előre is köszönöm a segítséget!

nad

  1. 2009. január 21. 17:315301.

    Sziasztok!

     

    Adám, hiperszupercsudajó hír, tiszta szívből örülök Nektek! ÉS Liza meg Jona, hát nem találok szavakat, egyszerűen Ja rendelem a gyerkőt július 19-re Dodi szülinapjár, oké?

     

    Timikém, úgy megölelgetném a kis szépségeteket, aki nem is olyan pinduri, jó evőkéje van ám Kuksz, hogy van? Ovival mi van? Meg, hogy bírja, hogy most már ketten vannak?

     

    Erám, Veled priviztem, de tudod tényleg Vince, hogy bírja, hogy tesója született És milyen a reggeli oviba menetel?

     

    Rólunk: múlt héten kezdtem a munkát, ezen a héten már betegácsiban vagyok Dórival, azt hiszem valamit kitalálok, mert ez így nem lesz jó hosszútávon, nem akarok munkanélküli lenni... ja, fizum állati jó, átraktak ktv-nek mv-vól, nettóm így 30ezerrel kevesebb lett... Attilának nem hosszabbították meg a munkaszerződését... 2009? számunkra elég szar évként kezdődik...

     

    na csatolok én is képet Atiról meg Dodiról:

     

    sok puszi Nektek, Kriszta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. január 21. 11:535300.

    Hát, nem ezt akartam, ezért még két 18+-ost is feldobok.

    A

    előzmény:
    ada007 (5299)
    2009-01-21  11:50
  3. 2009. január 21. 11:505299.

    Hahó!

    Szép nagy a tésasszony.

    Hoztam egy képet, meg egy pocaklakót. Júliusban új tésztás érkezik....

    Csókolom a kezüket,

    Ada

    előzmény:
    kislakTimi (5297)
    2009-01-03  22:05
  4. 2009. január 11. 22:135298.

    Hello Lányok!

     

    Ma vagyunk 1 hónaposak! (még csak most szültem) 4800 gramm a kicsike. (3890-el született). jó evőkéje van.

     

    Hol van mindenki?

     

    puszi

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. január 3. 22:055297.
    hasonlítanak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. január 3. 21:505296.

    Szia Csajok!

     

    Gyors bekukk, aztán húzok az ágyba aludni

    mai mérés: 4540 gramm ha így folytatjuk, nemtom mekkora csaj lesz  ma 3 hetes és 2 napos, szóval jó az iram.

    Fotó a mai napról mellékelve.

     

    pusszantás

     

    Timi és Emília

     

    ui. Emlékeztek erre a rucira? Legalább most ki tudom használni, mert mikor megvettem annak idején, már akkor kicsi volt Kukszra, most legalább Emília tudja hordani, pont jó rá. Mondta is férjem reggel, amikor tusoltam, Emília meg már majd éhen halt, hogy rögtön felflja egy tigris, mert hát ugye kereseta cicit a kis drága. Bármi a szája ügyébe kerül, azonnal szopizna  legyen az törölköző fürdéskor, takaró, ruha, pelenka, bármi..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2009. január 3. 17:375295.
    Ja, és a lényeg!!! Nagyon boldog újévet kívánok mindannyiótoknak én is!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2009. január 3. 17:365294.
    Sziasztok lányok! Nagyon szépen köszönjük a jókívánságokat! Most gyors leszek, ígérem, jövök majd bővebb beszámolóval, de nemrég értünk haza, csomagok egymás hegyén-hátán, de szerencsére kicsilegény húzza a lóbőrt! :-) Csatolok két képet, és tényleg jövök majd a beszámolóval... lehet, hogy nem vállalok még egyet! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. december 31. 22:225293.

    Sziasztok!

    Erikáéknak sok boldogságot kívánunk!

     

    BUÉK

    Szanyi család

    előzmény:
    GyDkriszta (5291)
    2008-12-31  15:06
  10. 2008. december 31. 19:275292.

    Sziasztok!

     

     

    Mindenkinek boldog, békés új évet kívánok!

     

    Erikáéknak meg gratulálok, ez fantasztikus!!! Szép nagy fiúcska!!!

     

    Mi jól vagyunk, Ritusunk ma kapta meg a két hós oltását és a rotás oltást. Remélem, nem lesz lázas tőle.

     

    A fiúk is jól vannak, ma anyósom vigyázott délután rájuk, így kikapcsolódhattam az Ikeában és a tescoban kicsit

     

    Szoktalak ám titeket olvasni, bár egyre ritkábban, mert mostanság csak a szgépes szoba előtt szoktam elmenni, ideülni nincs időm... De hát ugye 3 gyerekkel  Most kezdtek picit magamhoz térni, de még nem az igazi, nincs nagyon kialakult napirendünk, mert az etetés nem nagyon megy (hogy mindenkit időben etessek). Na meg kimozdulni is csak segítséggel tudunk, mert a kendőzést nem vállalom, nagyon tönkrement a hátam és a derekam. De most nagyon jó volt ez a sok szabadnap, már most tartok a januártól.

     

    Puszi lányok! BUÉK!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. december 31. 15:065291.

    Sziasztok Lányok,

     

    Egy örömteli hírrel kívánok mindenkinek boldog új évet:

     

    "Örömmel értesítek mindenkit, hogy ma 13:30-kor megszületett végre Vilmosunk 4150 gr-mal és 60 cm-rel! Gyönyörű és egészséges!"

     

    Ezúton kívánok sok boldogságot és egészséget Erának a kis Vilinek, Vincének és Gábornak!

     

    Sok puszi, és BÚÉK: Kriszta és Családom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. december 28. 21:365290.

    Sziasztok!

     

    Ancsa! 1 ÉVE hogy dolgozol???  jesszus, így telik az idő? jó tudom én is kihordtam egy gyereket azóta, az is majd' 1 év (még többnek is tűnt néha), de akkor is.

    Egyébként érdekes ez a dolog azzal, hogy nem első gyerek és sok dolgot már nem kell tanulni, hát tudod, olyan bátortalan voltam/vagyok a kislánnyal, még a fürdetés is olyan esetlenül megy, nem emlékszem, hogy a fiammal ennyit bénáztam volna (jelzem édesanyám is így emlékszik), szóval olyan bután adom elő ezt a dolgot, nem is értem miért. Már gondolkodtam rajta, de nem tudom. Valóban "mindent" tud már az ember, de valahogy rendezetlen vagyok, vagy hogy is fogalmazzak.

     

    Györgyikém!

     

    Hát nem volt kis hasam, az biztos. Mindenki mondogatta, hogy milyen nagy, mindig azt hitték már előlrébb vagyok, mint ahogy voltam, de persze nem. Nem csoda, hogy ilyen mértekkel csak a veséimen fért el. Már 34 hetesen mondták, hogy kb. 3 kg, hát volt is biztos, mert ugye 39+3-ra szültem, és a 2 kető között eltelt egy kis idő. No és nem beszélve arról, hogy 68 kg vagyok, és 62-vel kezdtem a terhességet, 76-al mentem be szülni. (persze az emeletes ház előnye az is, ha a gyerek fent alszik, te meg lent vagy, és naponta megszámlálhatatlanszor kell felmenni az emeletre, így ha más nem is, a lábaim izmosak lesznek nyárra

     

    Kuksziról: nos egyelőre nem tűnik megviseltnek. Mivel a kislány eszik-alszik üzemmódban van, sok idő jut rá is, estefelé ki tudok menni vele kettesben az utcára játszani, míg a kislány alszik. Zsebemben a rádióvevő, és ha sírna tudja Kuksz, hogy be kell menni. Megértette, hogy ha akislány sír és fekvés van vagy nem tudok olvasni mesét, vagy kicsit várnia kell. szépen kivárja ha csak pár percről van szó. Tudja, ha játszani szeretnék vele, akkor a kislánynak aludnia kell (különben szopik ) , ezért csak akkor simogatjuk és puszilgatjuk, amikor ébren van. valahogy úgy tűnik ezeket a dolgokat megérti. nem látom zavartnak, nincsenek kitörései. Amikor hazajöttünk megbeszéltük, hogy van néhán új szabály itthon, ezeket kell betartani és kész. Minden marad a régiben. A fektetés, reggeli, tápszer procedúra maradt a régiben, ezek nem változtak (egyelőre, és remélem nem is fognak, mert ezek tudom fontosak neki), így mondom, egyelőre úgy tűnik Kuksz rendben van.

    Volt egy olyan édes sztori, meglátta a jézuska által elrejtett ajádékot a kanapé alatt, de apa mondta neki várjon meg engem is, ne bontsa még ki, én viszont éppen szoptattam. feljött a fiam, beállt a hátam mögé és finoman odasúgta "anya, tedd már el a cicidet, tedd a kistesómat az ágyba és gyere már" annyira édes volt.

    Sok puszit kap a hugi és sok ölelést meg sok simogatást.

    Most így állunk. Azt hiszem ez a korkülönbség ebből a szempontból nem rossz. Aztán később visszatérünk erre.

     

    Kétgyerekesnek lenni meg fura érzés. Még nem tudom valójában milyen, azt hiszem még nem fogtam fel igazán. az első napokban fura érzés keringett bennem, megmagyarázhatatlan. Sajnáltam a fiamat, hogy nem jut annyi idő rá (pedig jut, majdnem még több is, mert nem főzök, így az az idő is az övé ha alszik a kislány). sokat ölelgettem, mintha magamhoz akarnám szögezni, és nem értettem miért viselkedem így. A kislány meg kicsit kivülállónak tűnt, hiszen hárman olyan jól megvoltunk. de ezek mára már eltűntek.

     

    most megyek, tus és fekvés, mert bealszom itt a klavi fölött.

     

    puszi mindenkinek

     

    BOLDOG ÚJ ÉVET!

     

    Timi és a család

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239017 (5289)
    2008-12-27  13:00
  13. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2008. december 27. 13:005289.

    Sziasztok Lányok!

     

    MIndenkinek kívánok minden szépet és jót!!!
    A babásoknak sok-sok boldogságot, egészséget (ebből a legtöbbet) és kellemes együtt töltött napokat!

     

    Erikának minél gyorsabb és simább szülést!
    Timiéknek Emiliával a nagy felfedezést milyen jó is második babásnak lenni, amikor egy csomó mindent már tud az ember, nem most kell megtanulni :)

     

    Bocsi, hogy csak ritkán jövök, de 23-án még dolgoztam és 29-30-31-én újra meló. Kicsit sűrű az élet, de nem hajtom szét magunkat :)

     

    A gyerekek jól vannak, nőnek és imádják egymást :) A kicsik teljesen összenőttek, szinte szétválaszthatatlanok :)

     

    Bene pedig már akkora, mint egy felnőtt  

     

    Teljesen megváltozott az életünk, mióta újra dolgozom (immár egy éve) nehezen szoktam vissza bele, de mára már egész jól megy :)

     

    Pusszancs Nektek és sikerekben, egészségben gazdag, boldog új évet kívánok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2008. december 27. 12:585288.
    Hello!!!! :-)Igen mára! :-) De egyenlőre semmi! :-( Mint állat takarítok, főzök-sütök, egyszerűen nem bírok megülni, bár állni is alig-alig. Na mindegy, úgysem nagyon tudok mit tenni!Örülök, hogy jól vagytok, Gábor mondta, hogy beszélt Attilával!
    előzmény:
    GyDkriszta (5286)
    2008-12-27  10:32
  15. 2008. december 27. 10:495287.

    folyt.

     

    teregetnem kellett, 50 tonna ruha gyűlt össze.

     

    Mi jól vagyunk, Ata anyóséknál 31-énhozzuk haza.Dodika itthon, szegénykém tegnap belázasodott, de semmi baja nincs ezen kívül.

     

    Írtam már, hogy 14-én megyek vissza, hát semmi kedvem, na nem baj ez a helyzet sajnos :(

     

    ACsilla, PinkiZsu, SzaMóni, Nadinka, hogy vagytok, már olyan rég írtatok ( de lehet, hogy mostanság csak nem láttam?? ) Jelentkezzetek lécike!

     

    Na sok puszi mindenkinek! Kriszta

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. december 27. 10:325286.

    Sziasztok Lányok!

     

    Timikém, Juditkám és Gabickukám, nagyon sok boldogságot kívánok és gratulálok mindannyiótoknak

     

    Erikám gondolunk rátok ezerrel, mára vagy kiírva, ugye? Mondjuk sokat nem jelent, leszámítva a csaszisoknál :) nálam is Dodi 40+0 n pottyant ki.

     

    Végre van netünk :) örülök neki, bár kezdtem megszokni a net nélküli életet, tévénk sem volt egy darabig

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. december 26. 13:095285.

    Boldog karácsonyt mindenkinek!!

     

    Erika! Ezekkel a tünetekkel már én is kissé ideges lennék.Napokon belül meglesz a babuci biztosan!

     

    Timikém! Mit csodálkozol amikor annyi tejed van? Az lenne a csoda ha még a születési súlyánál mozogna a lányod. Tekintve hogy elég vékony testalkatod van evvel a hatalmas méretű gyermekkel úgy nézhettél ki szülés előtt  mint egy dinnye...

    Tényleg kicsi Kuksz hogy viseli a változást? Bozsó az első napokban kicsit kikattant. Néha még ma is rájön a dili....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513478 (5284)
    2008-12-26  11:59
  18. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2008. december 26. 11:595284.
    Boldog karácsonyi ünnepeket kívánok én is mindenkinek!!!Timi, még egyben vagyunk, holnapra vagyok kiírva! Éjjel semmit nem aludtam, azt hittem, reggelre meglesz a baba, mert szabályos 5 perces fájások voltak, aztán mintha elvágták volna másfél óra után, aztán hajnalban megint elég erősek törtek rám, de teljesen rendszertelenül! Délelőtt voltunk a dokinál CTG-n, azt mondta, hogy még semmi jele a szülésnek, nagyon fent van még a méhszáj! :-( Pakkokkal vonultunk be, biztos voltam benne, hogy ma szülünk, de hát még jól érzi magát bent a legény! :-)Kislányod gyönyörű és a súlya..., le a kalappal! Gondolom, szépen szopizik is, nagyon ügyes!!! Kuksz hogy "viseli" a mindennapokat a kistestvérrel? Nem okozott gondot a beilleszkedés?
    előzmény:
    kislakTimi (5283)
    2008-12-25  20:24
  19. 2008. december 25. 20:245283.

    BOLDOG KARÁCSONYT LÁNYOK!

     

    Megmértük ma a kislányomat, 2 hetes kereken, és 4130 gramm  vacsora előtt pucéran, hát szépen gyarapszik.

     

    Erika7!

    Megszültél már?

     

    puszi mindenkinek

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. december 25. 05:035282.
    Kellemes ünnepeket mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (1)
    2005-09-24  23:18
  21. Torolt_felhasznalo_599572
    Torolt_felhasznalo_599572
    2008. december 24. 08:485281.

    Csajszik nagyon boldog és békés ünnepeket kívánok mindannyiótoknak..

    Kívánom,hogy az elkövetkezendő évben is érjen legalább annyi szerencse és öröm titeket mint idén

     

    Timi.. nagyon cépek lettetek s most lám ránk vertetek súllyal mert mi 3800 grammok lettünk  istenem tényleg hova fértek el bennünk .. hosszban pedig 55 centik..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. december 20. 22:085280.
    Emília
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. december 20. 16:275279.

    Hello LÁnyok!

     

    Köszi minden jókívánságot!

    Minden rendben. Emília eszik, alszik, szóval jól működik. Kicsit mintha nehezebben menne neki a pukizás, mint Kuksznakment annak idején (felnőtteket meghazuttoló módon), de igyekszik a kis dárágm.

     

    Szép kis súllyal született, mi? Hogy hol fért el fogalmam sincs, de ami a lényeg, a vesemedence tágulataim totál eltűntek már másnapra, szóval nagy lehetett odabent a nyomás.

     

    Most mennem kell költeni a fiamat, aztán visszanézek, hozok képeket is.

     

    puszi

     

    Timi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. december 18. 14:035278.

    Hibik Áginak és Gabicku Gabinak is nagy szeretettel gratulálok a csemetékhez.

    Puszi,

    Ada

    előzmény:
    ada007 (5277)
    2008-12-18  13:51
  25. 2008. december 18. 13:515277.

    Sziasztok!

     

    Sok boldogságot kívánok Timinek és Roidnak a bébikhez. Gratulálok nagyon.

     

    Ééééééééés kívánunk mindenkinek BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYT !!!!

    Nomeg szép, vidám, gondtalan Új Évet !!!!

     

    Puszi,

    Ada

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599572 (5276)
    2008-12-15  21:35

Címlap

top