Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tésztagép - hol, mennyiért

Torolt_felhasznalo_735231
Torolt_felhasznalo_735231
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 23:18

Sziasztok!

Érdekelne, hogy hol lehet manapság (Budapesten leginkább) tésztagépet vásárolni, tudjátok, amolyan nyenyeréset, és hogy nagyjából milyen árban van.

Főként cérnametélt-spagetti-hosszúmetélt kiegészítőkkel érdekelne. Kutakodtam a neten, de semmi használhatót nem találtam.

Előre is köszönöm a segítséget!

nad

  1. 2008. október 18. 10:045226.

    Szia!

     

    Jaj de jó, örülök Nektek!!! Mi is tavaszra terveztük, csak ő éppen máshogy képzelte.

     

    Boldog babavárást Neked/Nektek

     

    ez mitől lett ekkora? de azért végül is ez volt a mondandóm lényege

     

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678080 (5225)
    2008-10-17  20:02
  2. Torolt_felhasznalo_678080
    Torolt_felhasznalo_678080
    2008. október 17. 20:025225.

    Sziasztok Lányok!

     

    Ezer éve nem írtam, remélem azért páran emlékeztek rám...

    De olvasok ám, csak nem írok, szóval nagyjából képben vagyok.

    Most azért ugrottam be, hogy elmondjam: májusra várjuk a második babánkat, ma voltam a 12 hetes uh-on, most már le merem ide írni. Nagyon örülünk, épp így terveztük, nekünk bejött a május Marcival is. Ő már ovis, és ő sem akar aludni...ezzel küzdünk hetek óta.

     

    Puszi mindenkinek!

    Juli

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. október 17. 10:065224.

    Üdv. csajok!!

     

    Húúú Timi ez nagyon gáz!!Még olvasni is rossz. Nálunk úgy büntet az óvónő hogy az a gyerek aki rosszalkodik az nem játszhat, ott kell ülni az óvónő mellett egy darabig ( gondolom addig beszélgetnek egy kicsit és lehiggad a gyerek ) . Bozsó is ült már ott néhányszor. Szóvá is tette a múltkor hogy túl benyomta a széket az asztalhoz Ági néni és biztos megnyomta a pocakját: " anya nagyon vigyáz a pocakomra".....Az óvónő röhögve mesélte mert ilyen panasz még nem érkezett .

     

     

    A megfélemlítés biztosan nem hasznos eszköz. Még felnőtteknél sem. Szerintem tedd szóvá.Úgyis váltani fogtok előbb-utóbb...

     

    Nálunk meg van egy harapós gyerek. Már a fürdetésnél is észrevettem hogy minden nap más és más helyen van egy harapás Bozsón. El is mesélte Zsozsó hogy mi történt: jön a gyerek és harap egy nagyot!!Óvónő "megnyugtatott " hogy ezt házon belül el szokták intézni, beszélnek a fiú anyukájával...stb..Nos a helyzet cseppet sem változott és addig fajult a dolog hogy valamelyik nap a fiam visszaharapott. ( Szerencsétlen módon épp egymás mellé ültették őket ebédnél és csak arra lettek figyelmesek hogy harapja egymást a két gyerek) Tudom hogy az én fiam sem egy szent mert csibészkedik ő is mindenkivel de fizikálisan soha nem bántott senkit. Most azt beszéltük meg hogy amint támad a gyerek Bozsó szól a nevelőknek. Ebből meg az lett hogy tegnap amikor éppen Prünyő  kisbarátját harapdálta a gyerek Bozsó odahívta a többi barátját ( valahogyan a szülinapi zsúron résztvevő gyerekek nagyon összetartanak) és együtt leszerelték a srácot.Mire az óvónő odaért márcsak vizsgálódnia és büntetnie kellett: a harapós gyerek ott üldögélt az óvónéni mellett egy darabig. Remélem ebből tanult Zsolti is: az erőszak nem válasz semmire. És remélem azt is hogy nem veszi át ezt a csúnya szokást .

    előzmény:
    kislakTimi (5221)
    2008-10-16  20:40
  4. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2008. október 17. 09:215223.

    Sziasztok!

     

    Hű Timi de rázós ez a kérdés!!! De engem is nagyon bántana! Az a gond, hogy már a bölcsiben és most az oviban is egy csomó olyan "nevelőnőt" látok, aki szerintem totál alkalmatlan a munkára! Ehhez aztán tényleg elhivatottság kell, valami különleges ajándék! Szerintem! Másrészről tudom, hogy Ők is emberek, nekik is ingadozhat a hangulatuk, de nem szélsőségesen! Ez a bezárás tényleg gáz, nem tudhatja, milyen lelkületű gyerekkel áll szemben ennyi idő után, és ez milyen hatással lehet rá! Pont egy WC-be.... 

    Egyébként megbeszélted vele a dolgot utána (óvónővel)? Szerintem ha eleve ennyire foglalkoztatott már az óvódaváltás kérdése, akkor ne habozz! Magadnak okozol felesleges lelkitusákat, nem beszélve Kukszról!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_599572
    Torolt_felhasznalo_599572
    2008. október 17. 09:155222.

    Reggeleket..

    Timi a kérdésedre válaszolva nem..nemnormális dolog..főképp nem ajtót rácsukva ,mert ettől aztán úgy megijedhet,hogy még a fürdőhelyiséget is megutálja egy életre az fix.Ezek után nem csoda ha a fürdőhöz csupa kellemetlen dolgokat kapcsolna..olvastam róla azért írom így..

    Amúgy szerintem másokkal is előfordulhat,hogy kicsit meglöki a másikat vagy épp a jogos sérelmet torolja meg.Istenem ők még kicsik és nem igazán érzékelik,hogy ebből mekkora baj lehet számukra..

    A minap az oviban azt láttam épp,hogy az egyik kislány egyfolytában piszkálta szavakkal és csipkelődéssel az egyik kisfiút aki egy idő után megunta a dolgot és hiába kérvén szépen a csajszit fogta és picit meglökve az öltözőszekrénybe borította.Erre a kislány sírva fakadt és mint egy ma született kisbárány elpanaszolta óvónéninek a dolgot.Óvónéni Mindkettőt meghallgatta majd aztán normálisan elbeszélgetve mindkettővel mit nem szabadott volna (csúfolódni és másik részről lökdösni) rávette a két gyereket ,hogy segítsenek egymásnak felöltözni aztán együttes erővel kimentek játszani az oviba.. nah igen ez egy értelmesebb megoldás volt mint a bezárás..

    Amúgy tényleg igazad van ha én se alszom ki magam én is ingerlékenyebb,kötözködőbb vagyok a megszokottnál mint ahogy mások is.Egy gyerek meg még gyorsabban elfárad így aztán nem értem miért nem képesek elaltatni a gyerkőcöt.Tudtommal az óvónéni nem egyedül van ott a csoportban altatáskor.Anyum óvónéninél is ott a dadus aki segít neki altatni a kicsiket és láss csodát alszik mindegyik.Ha kell akkor praktika nekik és semmi más..pl. egy időben az egyik csoportjában nagyon bevált,hogy miután átöltöztek és a szokásos mesélés előtt anyum körbejárt és minden gyerkőc kapott egy homlokpuszit tőle.Nem nagy dolog de úgy várták a gyerkők mint a karácsonyt.Ahogy megvolt puszi lefeküdtek csendben és a mese végére már úgy horkolásztak ,hogy csak nah..Néha ilyen kis apróságokkal is meg lehet fogni a gyerkőcöket nem kell mindig a durva eszköz,csak lehet van aki az ilyet nem ismeri..türelem kellene ...és olyan hozzáállás amit egy ÉRTELMES óvónőtől elvár az ember..

     

    Nyugi és relaxpuszi neked is a homlokodra Timi..

     

    Judit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. október 16. 20:405221.

    Sziasztok!

     

    Szerintetek normális dolog egy gyereket büntetésből becsukni a wc-fürdő helyiségbe az oviban???? Rácsukni az ajtót? Nem zárták be gondolom kulcsra, a kisfiam azt mondta nem próbált meg kijönni az ajtón, mert Zsuzsi néni nem engedte, hogy kinyissa, hanem -idézem a fiamat- "ott sirdogáltam".

    Kétséget kizáróan nem megengedett, hogy a fiam fejbeverte a kis hátizsákjával az egyik pajtását, aki azt mondta rá, papagáj vagy (ő mesélte), és az sem jó, hogy meglöki a másik gyereket (ennek oka egyelőre ismeretlen).

    A fiam egy teljesen normális, szófogadó, figyelmes és okos kisfiú (persze most mindenki mondhatja azt, hogy na persze mert az én gyerekem), de mivel én ismerem a legjobban, tudom milyen, és azt is, hogy amíg nem fog aludni délutánonként az oviban (amíg Zsuzsi néni azt mondja neki, hogy nem kell aludni, csak maradj csendben )  és egyre csak fáradtabb lesz, addig agresszív, ha bárki csúfolja vagy olyat tesz ellene vagy vele, ami neki nem tetszik. A fáradtsága miatt tudom, hogy "agresszívvé" válik, de azt hiszem ha én sem aludnám ki magam, egy idő után belekötnék az élő fába is, ez biztos. Mert ki nincs ezzel így?

     

    Zsuzsi néni -épp amikor megérkeztem- mondta a fiamnak idézem: "nagyon haragszom rád és meg sem érdemled" (hogy mit azt nem tudom, mert meglátott és abbahagyta a mondandóját". Nos mivel ismerem a fiamat, ezzel nála semmit nem fog elérni csak azt, hogy agressziót vált ki belőle még jobban, és vele direkt szórakozni fog, mert próbálgatja majd a határokat Zsuzsi néninél.

     

    Az én fiamat csakis úgy lehet lehiggasztani, ha leguggolok hozzá és szépen csendben beszélek vele és megbeszélem a dolgot. Ha rákiabálok vagy csúnyán nézek rá vagy bezavarom a szobájába (mindegyikre volt már több példa is), akkor még jobban felhergeli magát és üvöltözni kezd.

    Ezt annak idején el is mondtam az óvónéniknek.

     

    Szóval most totál kivagyok, fogalmas incs mit tegyek.

     

    bocsánat, hogy ide ömlesztettem a bajomat

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. október 15. 11:215220.

    jaj lányok tegnap ki kellett pöckölnöm a szemeimet, hogy el ne aludjak, és hát Mekcsábító

    egy ilyen szakítást én is bevállalnék szívesen vele  jaj de gyönyörű ez a pasi, őrület milyen sármja van. Kész szerencse, hogy api nincs itthon, legalább nem látta, hogy csorgott a nyálam

     

    na lassan féldél, ehetek

     

    megyek is, mire megmelegszik már ehetek is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. október 15. 11:045219.

    Sziasztok!

     

    Györgyikém, mint már korábban írtam, a szemük színe mindenképpen hasolít  de még a formájuk is más, nem tudom, nehéz ügy, persze testvérek tudjuk mi ezt mind

     

    Az idő gyorsan telik, ami api hazaérkezését illeti, drágámnak reggel nyilván kiesett a fejében, hogy attól, hogy ő az ebédlőasztalnál ül, én még alszom, így reggel fél 6kor sikerült neki 2 db mms-t küldeni, kicsit rosszul esett ez a korai ébresztő, mondtam neki valahogy bírja már ki legalább 7-ig. Ő ugyanis előlrébb van 6 órával nálunk. Most épp Hong Kongban van.

     

    Ovi: új hírek semmi, a másik oviban volna egy ismerős óvónéni, a szomszéd csajszi, akinek a fia a fiam egyik legjobb barátja, és a fiam bölcsisnénije volt hónapokon át, szóval ismerné, és őt szerintem jobban is kedveli.

    A mostani oviban szerintem Zsuzi nénit megette uzsira a fiam , ugyanis nyilvánvaló, hogy szándékosan provokálja. Edit nénivel nem csinál csintalanságot alvás közben, de Zsuzsi néni minden nap újabb és újabb dolgokkal áll elő, hogy ezt meg ezt csinálta alvás helyett. Pl. dobálta a cumiját (még sosem csinált ilyet, a cumi szent és sérthetetlen dolog nála, így nem is értem, de biztosan jól szórakozott

     

    Györgyikém látom a buli jól sikerült. Mi pénteken megyünk egybe. Bozsó hatalmas (bár már mindegyik gyerek az, és most szültük őket), jajén is mingyán szülök, Roid Rólad nem is beszélve.

     

    most megyek, éhen akarok halni, őrület milyen étvágyam van, idáig 10 kg pluszban vagyok. Ez kevesebb, mint a fiammal ilyenkor, viszont a pocakom nagyobb.

    Már elkezdték mondogatni, a de lent van a hasad és a múltkor még nem ilyen volt az arcod című dolgokat, ezzel sírba visznek az anyukák komolyan.

    Jelzem, az arcom pontosan ugyanolyan, mint volt és a pocakom is ugyanolan, mint Kukszal ilyenkor csak nagyobb. Mivel a felső testem hosszabb egy kicsit mint az alsó, jól elvan a hasam ott ahol, még szerense, mert így is fulladok, mi volna, ha fentbb volna?!

     

    no megyek, megeszek még egy almát, hogy legalább fél12ig kibírjam kaja nélkül, akkormár megengedett az ebéd, most mégsem ülhetek neki ebédelni, hogy is venné az ki magát, 11kor?

     

    puszi

     

    Timi

    előzmény:
    kornyik (5216)
    2008-10-14  11:50
  9. Torolt_felhasznalo_599572
    Torolt_felhasznalo_599572
    2008. október 15. 10:105218.

    Sziasztok..

    Nah újfent it vagyok..fiúk suliban és oviban én meg már megjártam boltokat is gyorsan.

    Tegnap voltam nst-n.. hát volt mocorgás és fájás is elég ügyesen mutatgatta is a papíron a gép.Aztán elrohantam védőnénihez délután pedig be dokibácsihoz rendelésre.Megnézte babócát minden rendben van vele.Kb. 3 kilós most én pedig elég szépen nyílok kifelé mint a rózsa.Értéket nem írt a kiskönyvbe csak mondta miután megvizsgált.A gáz viszont az ,hogy összeszedtem valami gombás fertőzést úgyhogy most kúpolok mellé rendesen.Hatvanba ha minden igaz hétvégén szombaton kell majd megjelennem.Délután fel kell hívni a dokit fogad és ha igent mnd akkor mehetünk is lefelé hozzá.Be akarja vinni a rendszerbe az adatokat meg gondolom kicsit körbe lehet majd akkor érdeklődeni.Azt mondta ha addig megindul a szülés akkor irány lefelé de ha nem akkor nagy valószínűséggel szombaton találkozó vele.Anyumnak szóltam is tegnap ő kísér majd le kocsival.

     

    Timi.. hát sajnálom,hogy apókátok kicsit több napra ment el mint amire számítottatok de meglásd majd siet ő haza hozzátok csak türelem és relax :)

    ovi.. hát igen nehéz ügy az fix és ha edit néni tényleg nem lesz majd ott a másik oviban hát bizony lehet nehézkés lesz a beszokás mert ugye a biztos pont nem lesz mellette.Viszont hátha az ottani óvónéniket is úgy megszereti mint Edit nénit és jobban beválik az a közösség.Sosem tudhatja az ember..

    A gerinceddel meg csak pihengess.Ilyenkor csak a gyógyik segítenének vagy valami jó kis torna vagy masszázs nem vehető igénybe??

     

    kornyik.. naon cukik a képek,jó sokan voltatok a bulin..nah látod akkor mégiscsak érdemes volt elmenni és ha még plusszba ilyen jól is szórakoztatok tuti,hogy legközelebb is jóérzéssel mentek majd így bulizni..

    képek.. szerintem a szemük kifejezetten hasonlít egymásra

     

    Judit+Kitti 37+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. október 14. 11:595217.

    Hát Timikém nem irigyellek a következő hét miatt, de legalább míg Kuksz oviban van addig tudsz pihenni.

     

    Nekem sem volt segítségem az utoldó hetekben-hónapokban és ráadásul mindig járkáltunk mindenfelé ami igencsak fárasztó volt . Akkor kicsit untam már terhesnek lenni. Ne de ennek is vége lesz egyszer....

     

    előzmény:
    kislakTimi (5214)
    2008-10-13  20:24
  11. 2008. október 14. 11:505216.
    Én nem tudom csajok....szerintem hasonlítanak.
    előzmény:
    kislakTimi (5214)
    2008-10-13  20:24
  12. 2008. október 14. 11:445215.

    Üdv. csajok!

     

    Timi! Szurkolok az ovishelyért bár szerintem ha tényleg jóban vagy az óvónővel biztosan segít. Nálunk is segítettek 1-2 gyereknek szerintem: 25 férőhelyre 30-an vannak Bozsóék....

    Igen-igen ...jó hogy szólsz...este: SOROZAT!!!!

     

    Judit! Bizony hogy elmentünk!Odaérdeklődtem mit kedvel a kölök és Bozsó választott neki ajándékot. Mondta az anyuka hogy nem az ajándékon van a hangsúly , örülnek ha le tudják ültetni a gyerekeket tortát enni. És így is lett : 10 perc volt a kaja + ajándékbontás aztán egy kissrác felkiáltott: " nyomás játszani" és mindegyik kiviharzott a teremből.Alig tudtam hazahozni , késő estig pörgött Zsozsó.

     

     

    előzmény:
    kislakTimi (5214)
    2008-10-13  20:24
  13. 2008. október 13. 20:245214.

    Szia!

     

    Api elutazott, de nem egy hétre, hanem kiderült, hogy jövőhéten kedden jön haza hú ez olyan távolinak tűnik! De erről akkor beszélt a kollégájával akivel utazik, amikor már elindultak. Még szerencse, hogy több felsőt és alsót szoktam tenni, mint ahány a nap, így marad tiszta ruhája, meg hát mosathat is a szállodában.

    Jelzem még nem emészetettem meg a keddet, kell egy kis idő.

     

    Köszi a kérdést, oviba api vitte, és folyamatosan azt mondogatta, hogy nem akarok oviba menni, másik oviba akarok járni. Azt nem tudom, hogy érzékelné-e, hogy akkor Edit óvónéni akit azért biztosan tudom, hogy szeret, nem lenne ott, mert ezt mondtamneki, hogy ő nem lesz ott, és akkor megkérdezte, hogy idegenek lesznek. Mondtam igen. No ezt nyilván még fel kell dolgozni, mert nem mondott semmit.

     

    A másik oviból anyuka még nem nyilatkozott, én türelmes vagyok, hiszen azért neki sem könnyű döntés ez, de remélem okosan dönt és marad a kisfia otthon vele még egy évet.

     

    most megyek, annyira fáj a derekam, hogy üvöltözni tudnék, mostmár ez a terhesség végéig így lesz sajnos, hiába, egy operált gerinc sosem lesz a régi.

     

    jó éj

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599572 (5213)
    2008-10-13  10:42
  14. Torolt_felhasznalo_599572
    Torolt_felhasznalo_599572
    2008. október 13. 10:425213.

    Timi köcke ,hogy szóltál tényleg holnaptól lesz..

     

    Nah akkor egy hét estétől??  Biztos nem kellemes de majdcsak kibírod valahogy csajszi csak nyugi és ne keseredj el..

     

    Oviban volt valami??

    előzmény:
    kislakTimi (5212)
    2008-10-13  10:23
  15. 2008. október 13. 10:235212.

    LÁNYOK!

     

    CSAK EL NE FELEJTSÉTEK, HOLNAPTÓL ISMÉT ER ÉS GRACE KLINIKA!!!

     

    Api ma este elutazik Kínába és csak vasárnap jön haza. MEghint szalma leszek, most egy teljes hétig

    De az idén már nem utazik

     

    pusszancs

     

    Timi

    31 +0

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_599572
    Torolt_felhasznalo_599572
    2008. október 13. 09:185211.

    Reggeleket..

    Végre itthon kicsit. Fiúkat kiszórtam suliba és oviba most meg olvasok cseppet visszafelé.Szombat és vasárnap pihengettem amennyit csak bírtam.Anyuék besegítettek kicsit és elvitték a fiúkat szombat délbe és csak vasárnap délután hoztam őket haza tőlük.Mit ne mondjak főzés után csak aludtam meg tv és apus volt a terítéken de jól is esett cseppet.

     

    Kriszta.. cerintem nem művi hanem nagyon jó kis kép..nekem tetszik.. nagyon szép gyerkőcöd van

     

    kornyik.. nah mi lett a hétvégi szülinapi zsúrral?, mentetek vagy inkább kihagytátok a dolgot??

    oltás.. akkor ezek szerint ha én most kérném az oltást már nem is kapnánk mivel nem szóltam október 8 előtt??

    nah az szép..sebaj megkérdem azért pontosan majd dokinénitól mit is lehet pontosan csinálni..egyébként tényleg

    pénzszaga van az egésznek

     

    Timi.. akkor szorítás még mindig áll neked és majd mesélj mire jutottatok Edit nénivel..

     

     

    Judit+ Kitti   37+1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. október 10. 09:325210.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom van-e az ovinak pszichiátere, de azt hiszem ma déltuán beszélni fogok Edit nénivel, hogy mi lehet azoka annak, hogy egyáltalán nem akar oda járni. Ma is apa vite reggel, és apa azt mondta, hogy nem igen hisztizett, de többször elmondta neki ott az óvónéni előtt is, hogy nem akarok ide járni. Valami csak lehet ott, aminek ez az oka. Szóval éppen ma terveztem az óvónénivel való beszélgetést.

    Köszönöm a bíztató szavakat oviváltás ügyben, api azonnal mondta intézkedjek, szóval nincs gond, de az az anyuka még nem adott választ, hogy mi legyen a fiával, még mindig nagyon elkél a szorítás nekünk, hogy visszatartsa a fiát még egy évet, és akkor szabad az út, de ha nem, akkor zokogva fogok a vezetővel beszélni az tuti.

    Tegnap sem aludt, és éjszakánként felébred, rosszakat álmodik, ma hajlanban is kérdezte, ugye nem jönide senki. Hát ki jönne anyán meg apán kívül drágám? A szívem szakad meg, kicsit könnyebb, ha nem én viszem hanem apa, de tudom, apa sem fog minden reggel ráérni oviba vinni, meg szlma leszek egyhétig megint, api Kínába utazik kedden és utána hétfőn jön csak haza.

     

    Kriszta!

     

    A képen el vagyok ájulva, hogy ez a gyerek milyen gyönyörű. És nekem tetszik a kép, még ha be is van állítva. Nem olyan művi, hogy jaj de művi, elkapni egy gyereket játék közben amint épp a jelével és a csoportjelével játszik, hát azt azért megnézném

     

    Györgyikém!

    Ha van lehetőséged, beszélj anyukával, mit szeret a gyerek. Én ezt tettem. Ugyan nekem a szomszéd kisfiú volt az első szülinapi zsúros élményem a fiammal, de éppen még csak itt laktunk az utcában. Én konkrétan megkérdeztem, elmondta meg azt is, hogy nem szeretné, ha sok pénzt költenék, mert ez nem erről szól. De nagyon örült a kérdésnek. Szóval ha sikerül vele beszélned, kérdezd ki anyukát. Remélhetőleg ő ismeri a fiát

     

    Még egyszer mindenkinek köszönöm a bíztatást, váltás lesz vagy így vagy úgy, de eljövünk ebből az oviból.

     

    puszi lányok

     

    megyek pletykálni a barátosnémmal egy kicsit

     

    Timi

    előzmény:
    kornyik (5208)
    2008-10-09  21:52
  18. 2008. október 9. 22:275209.

    Ági!! Te mit csinálsz hajnali 3 órakor?? Elkerültek az álommmanók?

    Pneumococcus ellenes oltásról én sem sokat tudok, én még a nyáron be akartam oltatni Cicát mert Bozsó oviba készült. Akkor a dokinő azt mondta ne terheljük még az immunrendszerét ilyenekkel ( akkor volt fél éves kb. Zsófi) . Most lassan egy éves lesz a lányom( Jesszusom el sem hiszem) és pár napja felíratkoztam egy listára így mi még ingyen megkapjuk a szurit. Egy miniszteri rendelet szerint ugyanis csak azok kapják meg ingyen, akik október 08 előtt kérik!!! A többiekkel nem tudom mi lesz , valszeg hoznak majd egy másik rendeletet a később születetteknek , aki meg a kora miatt majd kiesik a rendszerből az nagyot szív!! Hát ez kéremszépen a magyar egészségügy , jelzem nekem nagyon pénzszagú volt az egész dolog a kezdetétől fogva. Az elején ugyanis csak a rászorultaknak lett volna ingyenes az oltás , aztán kiterjesztették " ingyenesen kérhető"-re ( Na nehogy mán kötelezővé tegyék mindenkinek, minek is az!! Meg nem mellékesen drága is !    )  Most meg aki nem jelentkezett időben az magára vessen , ők aztán idejében  szóltak  a reklámokban. Nyögvenyelős és döcögős az egész!!!

     

    Bocsika , lehet kissé zavarosan fogalmaztam de nagyon mérges vagyok.....

    előzmény:
    hibik (5198)
    2008-10-08  02:55
  19. 2008. október 9. 21:525208.

    Üdv. csajok!!

     

    Kriszta! Szerintem aranyos!! Kissé beállított ugyan de az nem számít. Látnád csak az én igazolvánképemet !És ráadásul azt mindig magamnál hordom!!!  

     

    Timi! Ott az oviban nincs pszichiáter? vagy az óvónénit nem lehetne megkérdezni mi a baj, ő mit gondol erről? Nem ők tudnának rögtön választ adni a kérdésedre?? Ha meg  probléma van és tényleg tudsz jobb helyet mindenképpen válts , nehogy a végén Kuksz lelkére mejen a dolog.

    Bámulatos mennyire leköti a fiadat a zene és a tánc. Zsozsót abszolút nem érdekli, a minap is megjegyezte hogy :" Jó idő van ugye mert ha esik az eső nem mennek ki az udvarra és akkor bent kell énekelnie!!"

     

    Judit!! Ez már a finis!!De jó hogy már itt vagy és még mindig egyben!!Szerintem azért kapcsolj minimál üzemmódba és próbálj még többet pihenni mert ezek a tünetek nekem nagyon gyanúsak ám....

     

     

    Bozsó néhány napot ott aludt ugyan az oviban ( semmi gond nem volt vele), de aztán úgy döntöttünk a párommal inkább hazahozzuk őt ebéd után. Itthon többet alszik. ( Ott már 3-kor ébresztgetik , van mikor fáradtabb és igenye van még aludni.)

     

    Jaj csajok HELP!!! Vasárnap szülinapi zsúrra hívta a fiamat a csoporttársa. Mit lehet ilyenkor venni  ajándékként? Túl olcsót vagy hülyeséget nem akarok venni , ha meg nagyon flancos az se jó! Ha magunk csináljuk, azt lehet hogy nem értékeli. Nem is ismerem a kölköt , kicsit nyomoztam ugyan utána ....de mégis ha idehoznátok 10 gyerek közül se ismerném meg. 1000 éve nem voltam ilyen bulin, nem is tudom mi a szokás manapság....

     

     

    előzmény:
    GyDkriszta (5207)
    2008-10-09  18:08
  20. 2008. október 9. 18:085207.

    Sziasztok,

     

    Timi, szerintem, ahogy  Jucsi is javasolja, váltsatok.

     

    Én meg mellékelek egy képet, végre készítettem, elvileg szept elején kellet volna már leadni az oviban, most fotóztam, de mikor lesz ez kinyomtatva???? Nagyon művi lányok? Hm süni a jele és béka csoportos

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. október 8. 19:515206.

    Hello!

     

    Csak egy mondat erejéig (nincs tobb idom sajnos)

    én is átírattam Lucát másik oviba, fél év után, és már csak azt sajnálom, hogy nem tettem meg korábban. Szóval hajrá!!!

     

    Puszi mindenkinek

    Jucsi

    előzmény:
    kislakTimi (5203)
    2008-10-08  13:29
  22. Torolt_felhasznalo_599572
    Torolt_felhasznalo_599572
    2008. október 8. 15:495205.

    Erika.. ja-ja itt a finish végre aztán majd meglátjuk,hogy csajok tényleg előbb jönnek-e..remélem Kitti is hallott eről a

    statisztikáról és ő is követi,ha meg nem hát így jártam .

    Majd mesélj mi volt a családi uhun..Vincét pedig megéártem a zizi az egy király dolog .Nekem most erik kezdett neki

    a néptáncnak.Most még az elején először ők is az ilyen cspatépítő kis játékokkal kezdenek körjátékok stb. amit Timi is

    írt aztán majd jön a többi ha tetszik neki.Idáig amúgy minden okés vele már alig várta a mai napot ,hogy mehessen..

     

     

    Timi.. eleinte főleg ilyen kicsiknél tényleg csak ennyi a tanítás,hogy összerázódjanak aztán majd jön a többi,csak ki k ell várni.

    Karácsonyi pulyka pedig muszáj ha a család ennyire ragaszkodik hozzá és szorítok,hogy nálad is statisztika váljon be..

    Ovi.. hát gondold meg jól a dolgokat de az tuti,hogy ti látjátok a legjobban mit és hogyan csináljatok ebbe másnak nem

    sok beleszólása van.Ha pedig váltani kell mert úgy érzed a másik ovi sokkal jobb lenne számára hát akkor hajrá ne is

    agyaljatok sokat a dolgon. És persze,hogy imádkozunk és szorítunk meg a lábujjainkkal is amit csak

    akarsz.Sajnálom,hogy megint mennetek kell pszichológushoz de hát ha muszáj akkor muszáj csak segítsen a gyerkőcön!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2008. október 8. 13:545204.
    Timi, ha a szíved ezt diktálja, akkor tedd meg!!! Nálad jobban senki nem ismeri a fiadat, Te tudod mi a legjobb Neki, és biztos nem véletlen, hogy ezek az érzések, gondolatok vannak benned!!!
    előzmény:
    kislakTimi (5203)
    2008-10-08  13:29
  24. 2008. október 8. 13:295203.

    Jaj nem hinném, én nem dobtam meg apa sem, csak a fiam. De hát ő 3 éves.

    De azért remélem megbarátkozik vele majd, hogy mégsem Szofi lesz. Mellesleg azt sem tudom van-e ilyen név, vagy ha van is milyen formában.

     

    Lányok!

    Döntöttem (apa még nem tudja, de szerintem jó lesz neki úgy is), elhozom a fiam az oviból, amelyikbe most jár, és átíratom egy olyanba, ahol a bölcsisnénije az óvónéni. Most csak azért imádkozzatok és szorítsatok nekem nagyon de nagyon, hogy az a kisfiú, akinek az anyukája eddig is dilemmázott, hogy hordja ha betölti a 3 évet vagy se, döntösön úgy, hogy nem hozza még egy évig. Mert ha úgy dönt, akkor szabad az út Kukszinak, és mehet aba az oviba. Ha úgy dönt, hogy megpróbálja, akkor sírni fogok, és könyörögni a vezető óvónőnek, hogy vegye át.

     

    Tegnap vittem a fiamat pszichológushoz, mert egyszerűen teljesen ki van fordulva magából, és a csaj is azt mondta, hogy nem ismer rá. Azt mondta, olyan nagyon tele van a gyerek feszültésggel, de még nem tudja az okát, így megint járni fogunk.

    Itthon nem történt semmi változás, mármint api és az én kapcsolatomban, vagy a gyerek és a köztünk lévő kapcsolatban. Próbálok rájönni mi lehet az oka, de egyelőre még mindig arra jutok, hogy amióta a Balatonon voltunk az egész családdal, azóta változott meg, és utána jött az ovi, és oda egyáltalán nem szeret járni, szóval csupa "rossz" dolog történt vele az utóbbi időben, és ezért olyan feszült, dühös, néha őrjöng. Én meg kész vagyok ettől, mert az én fiam nem ilyen, tudom, hogy van a 3 éves dackorszak meg minden, de ez nem az, nem dacol, valami megfogalmazhatatlan dolog ez ami vele történik, és meg szeretnék rajta segíteni.

    Azt is tudom, hogy nem lehet mindig minden problémánál ovit vagy sulit váltani, de egyelőre ha volna rá lehetőség, miért ne próbálhatnánk meg? Nem igaz? jaj lányok kell a megerősítés.

     

    most megyek, nem sírok itt tovább

     

    puszi mindenkinek

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513478 (5202)
    2008-10-08  09:59
  25. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2008. október 8. 09:595202.
    Timi, ez azt jelenti, hogy dobva az Emília név???
    előzmény:
    kislakTimi (5201)
    2008-10-08  09:48

Címlap

top