Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarnak lenni külföldön

fatkó
Létrehozva: 2005. szeptember 15. 13:11
Sziasztok!
Nagyon szeretnék olyan magyarokkal megismerkedni, akik nem külföldön születtek de ott élnek.
Itt én, mint magyar elég egyedül vagyok, kiváncsi lennék ti hogyan tudtok más kulturával, idegen partnerrel, nem otthon jól kijönni. Én nem itt nőttem fel de most már itt van családom.
Talán sikerülne egy kis társaságot összeszedni, a többi fórumon
már összeszoktak a többiek, lehet,hogy nekünk is sikerülne.
Jelentkezz ha egyedül vagy és főleg külföldön magyar.
ui.: én Skandináviában élek.
  1. 2011. december 15. 20:08104676.

    Sziasztok lanyok !

     

    Mostanaban kicsit (?) elhanyagoltam a forumot. Mentsegemre szoljon, hogy fel napot iskolaba vagyok, ezerrel tanulom a nemet nyelvet ! Januar 13-an vizsga, szoval muszaj odaallni.

    Ma voltam a Munkaügyi központba, haaat... nem sok joval biztatnak... Magyaran, nincs tul sok eselyem a sajat szakmamban elhelyezkedni, marcsak a korom miatt sem (lassan 50 eves leszek), uj szakmat meg ugyanezen okbol kifolyolag nem javasolnak. Szoval tegyem le a nyelvvizsgat, aztan bizzak a joszerencseben, meg abban, hogy valakinek pont en fogok kelleni :(

    Mar nagyon szeretnek valamit dolgozni, kicsit sok volt ez a 3 ev otthonüles... 

    előzmény:
    fatkó (104675)
    2011-12-15  12:29
  2. 2011. december 15. 12:29104675.
    jahhhh minden szempontból
    előzmény:
    Rildiko (104674)
    2011-12-12  18:05
  3. 2011. december 12. 18:05104674.

    .

     

    Akkor Anglia meg Magyarorszag is nagyon jo helyen van. 

     

    előzmény:
    fatkó (104673)
    2011-12-12  15:34
  4. 2011. december 12. 15:34104673.
    Hát, ez az, most hogymindenhol meglehetősen rossz ehlyzet vagy majd lesz akinek van munkája az csinálja és nem ugrál aki meg mostanság veszi el annak nagyon nehéz új helyet találnia. Szép lassan már úgy mérjük az országokat hogy na ez mennyire rossz v. kevésbé rossz.
    előzmény:
    Leatitia (104672)
    2011-12-10  15:22
  5. 2011. december 10. 15:22104672.

    Mi is jokor jottunk ide .De otthon meg meg xarabb, egyre ijesztobb hireket hallok, nemreg leminositettek bennunket megint a beka feneke ala.

    Mindenhol recesszio van, talan Ausztralia, Kanada es Uj Zeland az amit meg eddig erkerult. De oda nehez kijutni, meg az a vilag masik vege, onnan hazautazni sem lenne olyan egyszeru.

    előzmény:
    Rildiko (104671)
    2011-12-09  21:58
  6. 2011. december 9. 21:58104671.

    Most beszeltem az egyik baratnommel arrol, hogy egyre csak xarabb es xarabb Anglia. Nincs jo munka, keves a fizu.

     

    Orulok, hogy fejlodik a ferjed cege.

    előzmény:
    Leatitia (104670)
    2011-12-07  21:30
  7. 2011. december 7. 21:30104670.

    Nincs irodajuk, itt mindent igy kell intezni. Van itt egy un. tanacsado iroda, itt segitenek elintezni az ugyeit annak, aki sajat maga nem tudja. De itt is csak tanacsot adnak, ok nem ugyintezok, hanem onkentesek.

    Ferjem taxizik, eleg szepen fejlodik a ceg, bar a munka valtozo, van mikor sok van, van mikor egesz nap szinte semmi. Jo helyen lakunk, a lakast mi butoroztuk be, nem talatunk butorozottat, csak horribilis aron. Mostanra egesz hangulatos lett, csinaltam adventi koszorut, meg vettem gyertyakat, mecseseket, varjuk a karacsonyt. 27-en megyunk haza, csak ketten a fiammal, apa itt marad hatha sok munka lesz, utana januarban allitolag mindenhol holt szezon van. Meg neki nem olyan fontos hazautazni, nem ott van a csaladja.

    előzmény:
    fatkó (104668)
    2011-12-06  10:29
  8. 2011. december 6. 19:51104669.

    En egy magyar csaladrol tudok, akiknek talan egy evig is elhuzodott a CS.P. ugyintezesuk, de ott 4 fiatalkoru gyerek van, ugyhogy nagy osszegrol van szo.

     

    Fogd fel ugy, hogy orom az uromben hogy dolgozol es van eleg munkad. Sok magyar nem tudja megoldani, hogy gyerek mellett dolgozzon. Nekem pl sehol semmi...

     

    A lakasotok tetszik? Mekkora? Ti rendeztetek be, vagy butorozott volt? Jo a kornyek? Parod meg mindig csinalja a repteri transzfereket?...

     

     

     

    Ir tanc:

    Meglepodtem, hogy milyen vekonyak akik tancoljak. Idaig a balettrol tudtam, hogy vekonyaknak javallott, most jottem ra, hogy az ir tanc sem mas. A tanc cipot is sokkal dragabbnak gondoltam. Szoval legalabb a felszereles nem megfizethetetlen.

     

    Ir furulya:

    Ugy nez ki, hogy kelleni fog majd egy kottatarto, mert sokszor nem tudja kovetni a lanyom a ritmusokat (pl ha van nyolc ta egymas utan...). Azt mondta a tanarno, hogy ez 5-6 Font korul van (1.500-2.000 Ft). Na, mar meg is van a karacsonyi ajandek. Raadasul abban a szupermarketben van a zenebolt, ahova minden evben elmegyunk, mert egy gyonyoru epulet, belul orias csillarokkal es uveg lifttel, es szokott telapo haz meg mozgo diszlet is lenni. 

     

     

    előzmény:
    Leatitia (104667)
    2011-12-05  20:22
  9. 2011. december 6. 10:29104668.

    Én azért keresnék egy ügyéntézőt mert igen az online-os ügyéntézést elhúzhatják sokáig. Vagy nemt udsz személyesen bemenni azért ilyen dolgokra még mindig van iroda. Lehet hogy majd megkapod visszamenőlegesen is?

    Hazautaztok a téli szünetre?

    előzmény:
    Leatitia (104667)
    2011-12-05  20:22
  10. 2011. december 5. 20:22104667.
    Lassan kezdek mar megszokni itt, de van par dolog amit igazan nehezen, pl. ugyintezes. 5 honapja beadtam az igenylesem csaladi potlekra, 3 honap mulva kaptam egy levelet, hogy mivel EU allampolgar vagyok toltsek ki egy masik nyomtatvanyt, kuldjem vissza a fiam utlevelevel ill. anyakonyvi kivonataval. Vissza is kuldtem, a z iratokat vissza is kaptam, azt irtak hamarosan ertesitenek a dontesrol, azota is varom. Otthon lemondtam juniustol, ugyhogy most ket szek kozul a foldre estem fel eve sehonnan nem kapok. Az a baj, itt mindent telefonon, on-line kell intezni, nem tud az ember egy ugyintezovel megbeszelni, hogy mi a helyzet. Most eleg sokat dolgozom, hal' Istennek, sok rendezveny van karacsony elott. A fiam tanul, januarban lesz angolbol egy vizsgaja, ami mar beleszamit a GCSE jegybe. Varjuk a karacsonyt, meg a hazautazast. 
    előzmény:
    Rildiko (104665)
    2011-12-03  20:25
  11. 2011. december 5. 15:50104666.

    Itt végre ma már jött egy kis hó, bár még nagyon kis piszok de már ideje volt.

    Az ir tánc biztos táncolni is klassz lehet, nézni mindenképpen szuper

    előzmény:
    Rildiko (104665)
    2011-12-03  20:25
  12. 2011. december 3. 20:25104665.

    Sziasztok lanyok! El vagytok havazva?

     

    En ki sem latszok a takaritasbol, munkabol, allasra jelentkezesekbol, gyerek szakkore vivesebol... Mindezek mellett meg csikar is egy kicsit a torkom.

     

    A lanyom meg mindig lelkesen ir furulyazik. A mult heten voltunk megtekinteni az ir tanc oktatast. Nagyon klassz! Szoval januartol ujabb feladat var ram: szombat delelottonkent ir tancra vinni a Lillyt. Most irtam meg a tanc tanarnonek a Lilly labmeretet, mivel speci cipoben tancoljak (bor fuzos), es az iskolanak elvileg vannak ilyen cipoi. Aztan lehet, hogy ujat veszek es atadom az iskolanak. Szoval ez meg keplekeny.

     

    Emberek, hogy halad a lanyom a magantanarral! Es meg nem is az ir furulya tetszik nek, hanem a kottaolvasas.Ez olyan, mint amikor vesznek egy gyereknek egy csoda ajandekot es a dobozaval jatszik...

     

     

    Angliaban elok, ti hogy alltok a munka/csalad problemaval?

     

     

    előzmény:
    fatkó (1)
    2005-09-15  13:11
  13. 2011. november 18. 16:34104664.
    Ha valakit érdekel a M2, a Duna és Duna 2 átment az Eurobird 9-re, ezt már itt is tudom normálisan fogni, néha az egyes is bejön, ja meg egy pár rádió.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. november 14. 14:23104663.

    Fura igen itt is, ugye első körben mindig a házidoki aki nekem már egy kicsit olyan Mekkelekes "mindenhez ért és mégsem" sokszor nekem kell kierőszakolnom egy vizsgálatot v. akármit mert ááá ez semmiség. Jó tényleg lehet hogy de és hogy ha nemazért vannak nem? Inkább vizsgáljon ki és minden rendben mint nem és pusztuljak bele.

    Nemrég volt itt egy botrány /mondjuk itt a botrányokból sosem lesz semmi, pár nap alatt elfelejtődnek a dolgok/ hogy nagyon sok ugye százalékban is mérve az orvosi műhibanagyon sok ember halt meg v. lett tartósan beteg mert elcseszték a dokik. Volt két cikk az újságban, mindenki szörnyűlködött hogy huh meg hah aztán ennyi. 

    előzmény:
    Leatitia (104662)
    2011-11-11  15:14
  15. 2011. november 11. 15:14104662.
    Itt is ugyanaz, rogton le akarnak razni. Amikor eloszor telefonaltam 2 nap mulva akartak idopontot adni, de mondtam, hogy magas lazam van es nem tudom mi a bajom akkor aznap fogadtak. Kaptam antibiotikumot, de nem lettem jobban, megint felhivtam oket, mondtak ha lejar a 3 napos kura es meg mindig beteg vagyok telefonaljak megint es kerjek idopontot. Ezt tettem, de csak egy nover fogadott, aki nem sokat tudott segiteni. Masnap a ferjem bevitt a korhazba, mert meg mindig sz@rul voltam. Ott is eloszor egy nover nezett meg, vett vizelet mintat, gondolom az alapjan hivtak hozzam orvost. )kb. 3 orat kellett ra varni). De utana mar semmi panaszom nem lehet, a doki tenyleg lelkiismeretesen minden vizsgalatot megcsinalt es a legjobb ellatast kaptam. csakhogy mire idekerul az ember ki is purgalhat.
    előzmény:
    fatkó (104661)
    2011-11-11  14:00
  16. 2011. november 11. 14:00104661.

    Sziasztok

     

    Leatitia jobbulást, nagyon rossz lehet egy ilyen gyulladás.

    Milyen a rendszer ott? Nem igen fogalakozik veled ak örzeti doki?

    Itt simán elhajtanak influenzával v. ahhoz hasonló dolgokkal mint köhögés és stb, már el sem megyünk de nincs jó érzésem a szövődmények miatt

    előzmény:
    Leatitia (104660)
    2011-11-11  13:48
  17. 2011. november 11. 13:48104660.
    Ildiko, mi az a Annual general meeting? Szuloi ertekezlet? A rendszerrol annyit, hogy valoban eleg rossz, viszont amikor mar bekerultem a korhazba, ott tenyleg alaposan kivizsgaltak, es az ellatas is messze az otthoni felett van. Sztem a korzeti orvosi rendszer van nagyon elcseszve.
    előzmény:
    Rildiko (104659)
    2011-11-10  15:40
  18. 2011. november 10. 15:40104659.

    Szia, gondolom Anglia.

     

    En nem akarom szidni a rendszert, mert meg csak jo tapasztalataim voltak. De az egeszsegugy egy kicsit olyan, mint az oktatas. Nagyon sok magyar panaszkodik ra.

    előzmény:
    Leatitia (104658)
    2011-11-10  11:41
  19. 2011. november 10. 11:41104658.

    Sziasztok!

    Nem voltam mar reg, 3 napig korhazban voltam hala a "jo" haziorvosi ellatasnak. Sikerult egy kis felfazasbol vesemedencegyulladast kapni.

    De mar jobban vagyok, de a heten meg szedem az antibiotikumot es pihennem kell.  

    előzmény:
    fatkó (104657)
    2011-11-04  12:07
  20. 2011. november 4. 12:07104657.

    Klassz lehetett. Azért jó ez a sok praktikus dolgo a betegnek

    Meló itt is a béka segge alatt, nemrég olvastam hogy a környéken megnyiló nagy bevásásrló 70 állására már csak eddig több mint ezren jelentkeztek

    előzmény:
    Rildiko (104656)
    2011-11-03  20:29
  21. 2011. november 3. 20:29104656.

    Sziasztok!

     

    Udvozollek Jopihe! Orulok, hogy jottel!

     

     

    A napokban futottam ossze egy magyar lannyal, aki tobb mint 2 honapja nem talal munkat, meg pincerkedest sem. En sem kaptam meg meg a stafeta botot Leatitiatol...

     

    (irgumburgum smajli). Most nagyon all a tanitas, nem hivnak. Mar tobb helyrol visszajeleztek, hogy nem kellek, de azert buzgon palyazgatok. Nyitott vagyok az oktatason kivul irodai munkara is. 

     

     

    Megerkeztunk blackpoolbol, nagyon jo volt. A parom edesanyjanal laktunk, kulon szobaban. Szegeny nagymami leszazalekolt, ugyhogy nagyon ki kellett varialni, hogy mit hogyan csinalunk (foleg a lanyomra kellett ranezni). A lakas ugy van kialakitva, hogy fekvo betegeknek is megfeleljen, bar azert a mami nem olyan nagyon beteg. A lakasban tobb szobaban a vilagitast madzag meghuzasaval lehetett beinditani (Angliaban ilyen van a vizes helysegekben), de a feher madzag mellett mindig volt egy piros veszjelzo is. Reggel 8.30-kor egeszsegugyi jaror koszont be a kaputelefonon, erdeklodott a mami irant. A lakasban semmi sem volt eredeti dobozaban, minden cimkezett flakonban volt (pl so, cukor). A zuhanyzonak nem volt pereme (a lanyom inkabb kadban szeret furdeni), a WC (gondolom toloszekhez igazitva) joval magasabb volt az atlagnal, ugyhogy alanyom kis samlira allt, amikor rault. Nagy sikere volt a pneumatikus kanapenak is!

     

     

     

     

     

     

    Megneztuk a kivilagitott partszaszt, meg egy makett varost is (igazi mozgo vonat, zenelo var hiddal es katonakkal...). Kicsit meghosszabbitottuk a suliszunetet es hetfon este erkeztunk haza tavolsagi busszal. Nagyon jol tettuk, hogy nem vasarnap vagy hetfon hajnalban keltunk utra, mivel rengeteg turista volt a varosban.

     

     

     

     

    előzmény:
    jópihe (104643)
    2011-10-25  12:44
  22. 2011. október 28. 11:49104655.

    Sziasztok

     

     

    Jópihe tényleg pedig a tévé jó lett von a de a neten is tudsz tévézni ahogy Szuper írta.

    Ha van kedved nézz ide be, ez a sulisokank az első két év a norvég nyelvben, abc, egyszerű alap feladatok vannak:

     

    http://abc.cappelendamm.no/

     

    Nekem volt egy oldalam ahol régen gyakoroltam a norvégot de szétment a gépem és már nem em lékszem a címre, jó dolgok voltak ott is, ha beugrik mindenképpen beírom.

     

    Itt is már megint esik, in kább lenne akkor jó kis hideg de napsütés , mondjuk ahavat annyira nem várom mert épp elég lesz belőle áprilisig

    előzmény:
    jópihe (104654)
    2011-10-28  10:54
  23. 2011. október 28. 10:54104654.

    Supercreep!

     

    Köszi a tippeket!Persze, én sem néztem otthon a hőn emlegetett 2 csatornát, a való világot és társait, jó találmány a távirányító Egyébként van itt is hasonló borzalom?

     

    Úgy értettem azt, hogy micsodaaaa, már 4 napja nem esik az eső, hogy aznap sem esett, csak egy kicsit mutatóba, amikor írtam, csak rosszul sikerült kifejeznem magamÚgyhogy a 4 nap már egy kicsit több

    (Egyébként most sem esik, mert már elállt, majdnem süt a nap, nem vészes.)

     

    Szép napot!

    előzmény:
    supercreep (104653)
    2011-10-28  00:41
  24. 2011. október 28. 00:41104653.

    további hasznos linkek

     

    (egynyelvű szótár , kiejtéssel, képekkel - mármint akkor egynyelvű, ha nem tudsz tamilul, perzsául vagy szomáliul stb)

     

    http://decentius.hit.uib.no/lexin.html?ui-lang= nbo

     

     

    egynyelvű szótár

     

     

    http://www.nob-ordbok.uio.no/perl/ordbok.cgi?OPP=&bokmaal=+&ordbok=bokmaal

     

     

     

     

    előzmény:
    jópihe (104651)
    2011-10-27  12:24
  25. 2011. október 28. 00:19104652.

    Helló!

     

    Hát te írtad, hogy négy napja nem esik :-))

    Nem, nincsenek jobb tv-műsorok mint otthon , (de itthon is azért van a távirányító, hogy az ember lánya csatornát váltson, nem kell a valóvilágkutyaf.szát nézni.    Nem emlékszem, hogy a Retekklubon valaha lett volna bármi, amit néztem, a TV2-n meg max filmek éjjel 2-kor, a többi hányadék. Oszt van még a Cooltv nevű fos, na ez még a retekklub színvonalát is alulról súrolja a műsor alapján.)  De a nyelvhez mindegy mit nézel, persze nem árt, ha érdekel is.

    Itt ugyan felirat nincs, de majdnem minden műsor fent van:

     

    www.nrk.no

     

    ez meg egyszerű nyelven írt újság, amit meg is hallgathatsz

     

    www.klartale.no

     

    ez utóbbi hótunalmas szájbarágós gyógyszöveg, de hasznos lehet, ha norvégul tanulsz.

     

    Amúgy meg irány a könyvtár ( szerintem nálatok is ingyenes), dvd-k, hangoskönyvek, nyelvkönyvek, gyerekkönyvek , amit akarsz.

     

     

     

     

    előzmény:
    jópihe (104651)
    2011-10-27  12:24
3 4 5 6 7

Címlap

top