Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mária u. fogklinika :(((

Polly76
Létrehozva: 2005. szeptember 10. 21:07
Sziasztok!

Ma este kénytelen voltam a férjemet bevinni a Mária utcai Szájsebészeti Klinikára, mivel egy régebben kivésett fogának a helye iszonyatosan fájt neki.

Az ápolónő és az orvos hozzáállása egyszerűen megdöbbentő volt, mindkettőről lerítt, hogy nem akarnak semmit csinálni.
Az ápolónő lecseszett, hogy este 8-kor megyünk.
A doki belenézett a férjem szájába, megkocogtatta a fájó pontot, megkérdezte, hogy fáj-e, és az igen válasz után közölte, hogy ő nem tud hozzányúlni, mert nincs röntgen, meg röntgenorvos, meg egyébként is. Szedjen hétfőig fájdalomcsillapítót, és menjen vissza ahhoz a dokihoz, aki kivéste.

Néhány kérdés felmerült bennem:
1. Mi van ilyenkor a Hyppokratesz-i esküvel? (sorry, ha rosszul írtam)
2. Hová mehet az ember, ha éjszaka, vagy hétvégén erős fogfájás tör rá? Ne adj isten, letörik a foga, stb...
  1. 2005. szeptember 14. 08:1132.

    Sziasztok!

    Férjem hétfőn bement a BM Kórház szájsebészetére.

    Fény derült a probléma okozójára: az a doki, aki kivéste egy fogát régebben, kettétörte, és otthagyta egy másik fogát. És ez a fog gyulladt be.

    A megoldás egy szimpla foghúzás lett. Amit röntgengép és röntgenorvos nélkül sikerült megoldania az orvosnak. Bár hétfőre úgy begyulladt a fog, hogy négy érzéstelenítő sem hatott semmit.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. szeptember 13. 17:1531.
    Szervusztok!
    Ma voltam a Mária utcai fogklinikán. Nagyon alaposan megvizsgáltak,konzultáltak a vezetőorvossal,aki a lehetséges gyógymódokat elmondta. Ennek alapján megkezdődött a fogam rendbetétele. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. szeptember 11. 23:4930.
    szia kedves  ne haragudjal en azt hittem hogy nektek fizetni kell akko ma latom miert futyulnek a doktorok a betegekre  hat nalunk ilyen nincs: itt 5 percre beneznek a szajadba es 100 dollar 3 hete a ferjem egy uj koronat kapott a hatso fogara 1000 dollar aztan jovo heten megy a regi 22 eves 3 tagu hidjat veszik le 5000 ezer dollar  eze a penzeker viszont mi meg kapjuk az otthoni telefon szamukat  gyerekek mindenkinek jo egezseget a fajdalomal biroknak sok szerencset kivanok        es jo egezseget  udv irene
    előzmény:
    Polly76 (27)
    2005-09-11  15:47
  4. 2005. szeptember 11. 16:2229.

    Én csak annyit szeretnék hozzátenni a Szentkirályi utcai fogászathoz,hogy pár évvel ezelőtt én is kénytelen voltam elmenni oda mert begyulladt a fogam.Már az első alkalommal nem volt szimpatikus a hely sem és a személyzet is olyan rideg volt.Egy nagyon fiatal helyes srác (vélhetőleg nemrég végzett vagy még tanuló volt)vizsgált meg.A feldagadt ínyemre mondott valamit az asszisztensnek majd közölte,hogy lejárt a munkaideje és másfél óra múlva rendel a kollégája addig várjak kint.Hát köpni nyelni nem tudtam,kivánszorogtam és gépiesen kimentem az épületből.A borzalmasan sajgó fogammal elmentem egy másik fogászatra nem vártam meg a másfél órát.Nem tudok erre a mai napig mit mondani nagyon sajnáltam a fiatalembert hogy így mutatkozott be.Biztos hogy nem mennék még egyszer oda.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. szeptember 11. 15:5428.
    Sziasztok!

    Ma elmentünk a Szentkirályi utca 40-be, ahol csőtörés miatt nem volt víz, ezért a rendelés szünetelt.

    előzmény:
    mercedes30 (26)
    2005-09-11  09:10
  6. 2005. szeptember 11. 15:4727.
    szia! nem fizettünk óriási pénzeket, mert az sztk-s orvosnál volt a férjem
    előzmény:
    irenehavas (24)
    2005-09-11  01:21

Címlap

top