Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz - hogyan?

Regigi
Létrehozva: 2005. szeptember 3. 09:55

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Úgy tűnik terhes vagyok és a terhességmegszakítás mellett döntöttünk. Szeretném tudni, hogy működik ez az eljárás, aki átesett már rajta tudna segíteni? Nőgyógyászhoz el, aztán? CSekk? Védőnő? Elötte vmilyen kivizsgálás? Altatnak vagy helyi érzéstelenítés van? Fáj? Mi a műtét menete pontosan? Mennyi ideig kell a kórházban maradni?

(kérlek benneteket, hogy azt ne írjátok, hogy jól gondoljam meg, megy hogy ez szörnyű dolog, stb... Tudom. De most nincs más választásom: így döntöttünk)  

  1. Torolt_felhasznalo_342642
    Torolt_felhasznalo_342642
    2006. január 19. 21:5476.
    Szia.

    Érdekes amit irtál, de nem tudod mit érezhet az aki odáig jut hogy elvetett egy babát.Nekem kettő van a legkisebb 7 honapos és kiderült a hasamban a harmadig.Védekeztem, és tessék még is vannak csodák.Albérletben élünk közép szinten.Te eltudnád dönteni mi legyen a harmadik bébi sorsa.Okoságokat lehet mondani, de az mi a jo sosem tudhatjuk.Szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897583 (73)
    2006-01-10  08:33
  2. 2006. január 17. 18:0075.

    Gratulálok!

    Biztatásom tiéd, hajrá!

    Remélem, minden rendben lesz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286364 (71)
    2006-01-10  01:03
  3. Torolt_felhasznalo_281769
    Torolt_felhasznalo_281769
    2006. január 10. 22:5474.
    Sziasztok!

    Én is segitségeteket szeretném kérni. A barátnőm úgynézki terhes, és az abortusz mellet döntöttünk. Már utánanéztem neten, de csak régebbi infokat találtam róla, és kiváncsi lennék mennyibe is kerül most egy ilyen? Mennyi ideig tart? És a legfontosabb hogy hol végzik a mütétet a lehető legkiméletesebben, és mire kell odafigyelni? Nemszeretném ha sokat szenvedne emiatt
    Majd irjatok légyszi. THX.
    üdv.c0l23L.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_897583
    Torolt_felhasznalo_897583
    2006. január 10. 08:3373.

    Csatlakozom a véleményedhez. Bocs, ha megbántok vkit, de nem tudom magamban tartani a véleményem!

    Én váratlanul, nem tervezetten lettem terhes, noha teljesen más terveim voltak, amik így teljesen szertefoszlottak. De még így is tudok örülni neki, hiszen egy kis élet van bennem, nemsokára vki anyának fog szólítani.  

    Másrészt párok ezrei járnak orvoshoz, h valahogy mégis lehessen gyerekük, én soha bármilyen körülmények között nem tudnám megtenni. Nem gondoltok arra, h esetleg ezek után már nem is v. csak nagyon nehezen lehet... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992537 (72)
    2006-01-10  07:58
  5. Torolt_felhasznalo_992537
    Torolt_felhasznalo_992537
    2006. január 10. 07:5872.

     

    Szeritem a gyerekvallalas az egy eleg komoly dolog . Vagy legalabb is annak kellene ,hogy legyen .Igy ha megfelelo merlegeles utan hoztuk meg a dontest ,nem johet kozbe hatszaz ok.Persze mar valakinek az is a gyereket szeretnenk kategoriaba tartozik ,hogy most esetleg "poenbol " lesz ami lesz ,  nem vedekezunk mert pillanatnyilag igy kenyelmeseb.

    Igazad van , en nem vagyok es nem is voltam ilyen szituacioban . Mert mi ( a parom es en ) amig nem akartunk gyereket ,tudtunk vedekezni . Amikor pedig ugy dontottunk ,hogy johet a baba,komolyan is gondoltuk .

    Sajnalom ha ezzel megbantottam akarkit is ,de ez a velemenyem .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286364 (70)
    2006-01-09  23:40
  6. Torolt_felhasznalo_286364
    Torolt_felhasznalo_286364
    2006. január 10. 01:0371.

    Baba megtartva - para indul .

    Drukkolás kéretik a következő 50 évre.

    Köszi!!!

    Ugyanitt biztatás,lekisegély felvásárlás. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_286364
    Torolt_felhasznalo_286364
    2006. január 9. 23:4070.

    Én is csak egyet kérdeznék-ha valaki nincs ebben a helyzetben ,mit  irogat ide?

    Talán mert akkor még akar és közben csúúnyán kiderülnek bizonyos dolgok?

    Pl.

    Vagy még ugy 600 ok lehet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. január 9. 07:0769.
    Jajjj!!! ..........  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992537 (68)
    2006-01-09  06:27
  9. Torolt_felhasznalo_992537
    Torolt_felhasznalo_992537
    2006. január 9. 06:2768.

    Csak egyet kerdeznek .

     Ha valaki nem akar gyereket  , akkor miert lesz terhes???

    előzmény:
    Regigi (1)
    2005-09-03  09:55
  10. Torolt_felhasznalo_595129
    Torolt_felhasznalo_595129
    2006. január 9. 00:3767.

    Szia menyasszon!

    Remélem jól vagy, elvileg most vagy bent. Kitartást neked! Ha kijöttél, kérlek írd le mi történt. Én is elötte állok, 10 hetesen, kedden megyek másodszor a tanácsadóba. SAJNOS  én sem tarthatom meg több okból kifolyólag. De nagyon nagy mázlim van, hogy a párom rendkívül segítőkész. Melyik kórházban voltál? Milyen tapasztalaod van onnan?

    Másnak esetleg tapasztalatok? Nekem a Nyírő Gyula Kórházban lesz, és minnél több dolgot olvasok róla, annál jobban félek a dologtól.  

    Neked meg mégegyszer kitartást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286364 (66)
    2006-01-06  20:13
  11. Torolt_felhasznalo_286364
    Torolt_felhasznalo_286364
    2006. január 6. 20:1366.
    Bocsi,h nem irtam, de közben a pasim és már a családja is elkezdett kiakasztani, az idegeim totál készen vannak, tegnap óta Xanax (sose szedtem de enélkül nem vállalok felelősséget semmiért) a gyerek kérdéses volt,mert határhetes (betöltött 12) plussz még átlagnál jobban fejlett is, meg el is számoltak valamit tehát nagyság alapján betöltött 13 hetes, senki nem annyira ajánlja a műtétet, habár sikerült beiratnom magam vasárnapi ottalvásra, hétfői mütétre...de ,h öszinte legyek eléggé be vagyok .. mert nagyon sok a kockázat mivel nagy a gyerek már.
    Anyám,aki már tudja és aki sose akarat,h legyen gyerekem, és semmiyolen körülmény nincs neki biztostva- amennyiben nem a szemétláda apjával fogom nevelni,hanem egyedül ,de még anyám is azt mondja, (ami meglepett) h ha nagyon para a műtét akkor inkább legyen gyerek,mert innentől már az én életem van veszélyben.

    Holnap azért felhivom a dokimat (ja és nem ő müt ,mert ő csak szerdán lesz bent,hanem egy vadidegen,aki épp ügyeletes lesz a kisműtőben..) és megkérdem,h ha tényleg nagy akkor mik a kockázatok stb.

    Nagyon hajlok rá,h megtartsam, de csak ezekért a dolgokért...

     

    Sziasztok!

    Ez egy bemásolt levelem egy másik fórumról-ez van.

    Valószinűleg megtartom a babát de az apját nem ami nehéz lesz...

    Idegileg,lelkileg tényleg teljesen kész vagyok, estin járNÉK gimibe,anyu munkanélküli ..szóval otthon para, vsizont scak ezért egy yilen emberrel maradni (vele a  körülmények biztositottak.ám kizárólag fizikailag, lelkileg nem)

    Én csak azt szeretném irni ide, h ha valaki már gondolkozik, mi legyen a terhességével az 2 dolgon gondolkozzon el: Biztos,h nincs semmilyen lehetőség megtartani?  Ha nincs és ha tényleg nem tudja-akarja gyerekekkel elképzelni a jövőt akkor viszont AZONNAL orvoshoz,mert minnél nagyobb annál többet érez belőle és az anyának is annál rizikósabb.

    Ha valaki esteleg nagyon ráér ,és nincs jobb dolga ápolhatná a lelekmet vagy biztathatna vagy bármi a lényeg ,h HELP! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_286364
    Torolt_felhasznalo_286364
    2005. december 7. 19:0665.

    Üdv,Sziasztok!

    Én sajnos Regigi kér(d)éséhez kell,h csatlakozzak-irjatok nekem is kérlek,segitsetek infóval.Köszönöm!!!

    Sajnálom,h ilyen témában kell beszélgetnünk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. szeptember 9. 11:4264.

    És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy ki fogadná örökbe, ha ne adj isten valami baja is lenne. Mert ugye ilyen is van.

    Teljesen egyetértek veled.

    előzmény:
    alienor (32)
    2005-09-03  13:28
  14. 2005. szeptember 9. 11:2863.

    Regigi!

    Privi ment.

    előzmény:
    Regigi (1)
    2005-09-03  09:55
  15. Torolt_felhasznalo_364647
    Torolt_felhasznalo_364647
    2005. szeptember 5. 11:1862.

    Sziasztok!

    Judit_24: Teljesen egyetértek Veled. Én amúgy sokáig elítéltem azt, aki abortuszt csináltatott, de ez régen volt. Azóta rájöttem, ez nem csak fekete és fehér. Persze sokan vannak, akik felelőtlenek, nem törődnek a következményekkel és nem érdekli őket az egész abortusz, megcsináltatják mint egy fogtömést. Sajnos láttam már többedik abortuszra, már látható pocakkal (!!!) bemenő, vigyorgó lányt. Mai napig rossz rágondolni. Viszont vannak olyanok, akik védekezés mellett esnek teherbe. Van, aki nem bírja a gyógyszert, és az óvszer sem 100%-os. Akik pedig védezeknek, nyilván nem véletlenül teszik, hiszen nem akartak babát mert nem tudják biztosítani a körülményeket. Aki meg nem védekezik, az megint egy más dolog, ebbe nem is szeretnék belemenni.

    Amúgy rém könnyű azt mondani, majd felnevelik valahogy. És ha mondjuk tanulnak, nincs munkájuk, nincs olyan háttér amely mellett vállalhatnák? Mert egy babának bár a szeretet, a törődés stb. a legfontosabb, de ha az alapvető életkörülményeket nem tudjuk biztosítani, nagyon megsínyli az a szegény gyerek. Egy örökbeadás sem lehet egyszerű, odaadni valakinek és egész életedben azzal a tudattal élni, hogy szültél egy babát de mások a szülei. Még akkor is, ha jó helyre kerül. Szóval ne ítélkezzen senki a másik felett, mert egyrészt nincs hozzá joga, másrészt egy ember sohasem a másik életét éli, és ha nem ő éli ezáltal nem is tudhatja mit miért tesz! Ezzel persze nem azt mondom, hogy abortusz párti vagyok, sőt, nullára csökkenteném a számát ha lehetne, de nem lehet. Csak annyit akartam itt elgagyogni, hogy bár az én szívem is kicsit megszakad ha ilyet hallok, de mégsem szabad csak egy oldalról megközelíteni a dolgot.

    REGIGI! Tarts ki és vigyázz magadra!!!! Sajnálom, hogy a párod úgy érzi túldramatizálod  a dolgot. Van esetleg valaki aki el tud veled menni, aki eléggé empatikus és aki tudja tartani benned a lelket? Hidd el nagyon sokat jelentene, úgyhogy ha van, akire számíthatsz mindenképpen szólj neki!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_982478
    Torolt_felhasznalo_982478
    2005. szeptember 5. 09:3161.

    Regigi írtam priviben.

    Szerintem mindenkinek saját joga eldönteni, hogy megtartja vagy megszakítja a terhességet. Mindenkinek maga joga eldönteni, hogy tud-e a babának olyan körülményeket teremteni, ami elengedhetetlen egy normális élethez. Fel tudja-e úgy nevelni, hogy nem kell majd semmit megvonnia magától és a párjától.

    Én nem szeretnék úgy szülni, hogy albérletben lakom, nincs biztos megélhetésem, stb... Szeretnék majd tökéletes hátteret, anyagi biztonságot a leendő babámnak. Ha ez csak 3 év múlva lesz lehetséges, akkor addig várok.

    Szóval, ha Regigi és a párja úgy gondolják, hogy nem tudják biztosítani a gyermek jövőjét, akkor nem elítélni, hanem segíteni kellene őket. 

    Viszont a másik "oldal", ha tisztában vagyunk a körülményeinkkel és azzal, hogy nem akarunk még családot, akkor kötelességünk védekezni, hogy ne kerüljünk ilyen helyzetbe.

    Szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. szeptember 4. 00:5260.

    azt hiszem felreertettel! tehat csatolom azt a reszt is, amit nem masoltal be!

    "szerintem Liat a felelossegrol irt, es szerintem arra gondolt," es innentol a folytatas...

    tovabba kerlek szepen, Te ne "magyaritsd" az en gondolataimat, hanem kerdezz ok?

    de ha mar nem kerdeztel, es zsigerbol kiokkumlaltal egy orbitalis hulyeseget, amit en egy szoval sem emlitettem, sot utalast sem tettem, valaszolok.

    nekem eszem agaban sincs barkinek is meghatarozni, hogy mit tegyen a hasaban levo magzattal...1.)semmi kozom hozza...es tudod az szovegeljen, aki segitseget is nyujt, mert pofazni mindenki tud....2.) nem veletlenul foglaltak torvenybe, hogy a magzat sorsarol egyedul az a szemely donthet, aki testeben hordja...en pedig torvenytisztelo ember vagyok....

    es mivel sem jogom, sem kozom egy masik ember elebe beleszolni, tiszteletben tartom masok valasztasat, meg akkor is ha nekem nem tetszik...

     

    előzmény:
    ashababy (42)
    2005-09-03  14:34
  18. 2005. szeptember 3. 21:4559.
    Természetesen én is szorítok Regiginek,hogy megoldódjon ez a probléma! Kívánok jó egészséget és kitartást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. szeptember 3. 21:1758.

    minden esetre azt kivanom Regiginek, essen rajta tul hamar.

     a belso fajdalmat meg ugyis csak o tudja lekuzdeni majd. azt is idovel. erre fel kell keszulni. a lelek furcsa dolog... 

    en 18 se voltam akkor... emlekszem, mennyi ideig nem tudtam lenyugodni, mennyi ideig foglalkoztatott a dolog. de ez igy termeszetes. nem vagyunk gepek, ebbol ez derul ki vilagosan.

     

    előzmény:
    liat (57)
    2005-09-03  21:14
  20. 2005. szeptember 3. 21:1457.

    en se a levegobol vettem, amiket mondtam. sajnos. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567482 (56)
    2005-09-03  21:11
  21. 2005. szeptember 3. 21:1156.
    oké,bocsánat,hogy ennyire kiéleztem. Biztos vannak olyan szülők,akik nem szeretik a gyereküket (ez független attól,hogy saját vagy nem) sajnos. én nem teleregényből vettem azt amit mondtam,hanem a valóságból........
    előzmény:
    liat (55)
    2005-09-03  21:02
  22. 2005. szeptember 3. 21:0255.

    semmi ilyesmit nem allitottam.

     de azert nem kell telenovella hozzaallas mindenhez. igenis vannak befogadok, akik nem valnak jo szulokke. nem toleraljak a gyerek massagat. felmerulhet az is,.hogy rossz..mert ugyebar a genjei...meg a csaladja. amikor noni kezd, amikor problemassa alik a nevelese. ez normal csaladokban is igy van. de esetleg kielezettebb a helyzet anem sajattal.

     azt meg mar ne is emlegessem, hanyszor kerulnek ezek a gyerekek szexualisan kiszolgaltatott helyzetbe...

    na, nezzuk mar egy kicsit realisan, jo?

    en az ilyen helyzetekre gondoltam. es nem arra, ha a gyerek boldog, akkor azt sajnalnam tole.

     minden tiszteletem a becsuletes es boldogsagot ado nevelo es orokbefogado szuloke...

    en lennek az utolso, aki azt allitja, mind rossz es gonosz. ne tulozz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567482 (54)
    2005-09-03  20:47
  23. 2005. szeptember 3. 20:4754.

    "nem csak erre gondoltam... inkabb arra, mi van akkor, ha olyan szulokhoz kerul, akik nem szeretik..." 

     Ezt jól átgondoltad??? Nem úgy tűnik!! Ha én szeretnék gyereket,és az ÖRÖKBEfogadás mellett döntök,akkor szeretni is fogom feltétel nélkül!

     Nehogy azt hidd hogy az örökbefogadó szülők maguk a sátánok,mert ez egy nagy tévhit!

    És lehet,hogy egy életen át hálás lesz az a gyerek az "anyjának",hogy megszülte!!!

    előzmény:
    liat (52)
    2005-09-03  16:11
  24. 2005. szeptember 3. 16:2853.

    Bár kétségtelenül lebeszélnélek az abortuszról, hiszen már 26 éves vagy, meg egyébként is ellenzem az ab-t, de ez a megjegyzésed mégis nem kevés empátiáról tanúskodik, ezért becsüllek. Volt egyszer egy félidőben elhalt terhességem, amikor befektettek a nőgyógyászatra, hatágyas kórterem és naponta cserélődtek az abortuszra jövők - én meg a halott magzattal a hasamban, legszívesebben felpofoztam volna az összes szobatársat. Talán nem csoda, ha a harmadik napon saját felelősségre elmenekültem, pedig még három napig maradnom kellett volna.

    Biztos nincs más megoldás számotokra, mint az ab? Mi a gond, ami visszatart?

    előzmény:
    Regigi (12)
    2005-09-03  11:22
  25. 2005. szeptember 3. 16:1152.

    mar pedig nem csak erre gondoltam! nem csak arra, ha bent marad a zaciban. 

     inkabb arra, mi van akkor, ha olyan szulokhoz kerul, akik nem szeretik...

    vagy mekkora utat, hany csaladot kell bejarnia addig, amig elfogadjak olyannak, amilyen. hogy visszaelnek a vedtelensegevel, testileg, lelkileg. / ne dugjuk a fejunket a homokba...nem mind aranyfenyu tortenet, amiket az ember olvas az ujsagban..;(((/

     hogy egesz eleteben azt fogja erezni, tudni, ot eldobtak. o nem kellett a szuloanyjanak.

    keves ember mondhatja el magarol, hogy nyomtalanul tuntek el ezek az evek az eletebol. ezek az emberek mindegyik, egytol-egyig, lelkiserultek.

    ezt a terhet en peldaul nem viselnem el egy eleten keresztul.

    azt en is elitelem, aki azert jarogat aboruszra, mert  felelotlen. mert nem akar vedekezni, mert ossze-viisza nemi eletet el. de most nem ilyen emberrol beszelunk.

    tehat hagyjuk meg egy felnott embernek a dontes jogat, mivel akarja elete vegeig a lelket terhelni...

    esetleg felnottkent radobben ezekre a gondolatokra es a mar meglevo csaladjanak ez eletet ezzel megkeseriti.

    a meddoket , a nehezen teherbe esoket meg nagyon sajnalom. d nem latok osszefuggest...((

     

     

    előzmény:
    ashababy (42)
    2005-09-03  14:34

Címlap

top