Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz - hogyan?

Regigi
Létrehozva: 2005. szeptember 3. 09:55

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Úgy tűnik terhes vagyok és a terhességmegszakítás mellett döntöttünk. Szeretném tudni, hogy működik ez az eljárás, aki átesett már rajta tudna segíteni? Nőgyógyászhoz el, aztán? CSekk? Védőnő? Elötte vmilyen kivizsgálás? Altatnak vagy helyi érzéstelenítés van? Fáj? Mi a műtét menete pontosan? Mennyi ideig kell a kórházban maradni?

(kérlek benneteket, hogy azt ne írjátok, hogy jól gondoljam meg, megy hogy ez szörnyű dolog, stb... Tudom. De most nincs más választásom: így döntöttünk)  

  1. Torolt_felhasznalo_168633
    Torolt_felhasznalo_168633
    2005. szeptember 3. 16:0951.

    Regigi-privi ment

    előzmény:
    Regigi (1)
    2005-09-03  09:55
  2. 2005. szeptember 3. 16:0150.
    mar megbocsass de ez egy nyilvanos forum szoval azert mert te azt szeretned, hogy ne irjak semmit.. eleg vicces vagy. ha nem erdekel, amit irok, ne olvasd el, ilyen egyszeru amugy pedig nagyon jol tudom, mit hany hetes korban lehet diagnosztizalni, a ketto kozott csak te huztal egy egyenes vonalat, amugy nem tettem osszefuggove. khm. hogy mas meg ezt baszogatasnak veszi es igy is kommentarja az pedig csak az illeto sajat szegenysegi bizonyitvanya. tovabbi szep napot kedves meregzsakok! :D
    előzmény:
    mercedes30 (48)
    2005-09-03  15:34
  3. 2005. szeptember 3. 15:5549.
    Tényleg jó lenne ha nem írnál már mást, köszi az eddigi közreműködést
    Nem baszogatást és ítélkezést kért szegény!!
    Direkt oda írta az elejére hogy ez SAJNOS már eldöntött "dolog"
    előzmény:
    ashababy (47)
    2005-09-03  15:24
  4. 2005. szeptember 3. 15:3448.
    Azt, hogy egy gyermek egászságes-e abban az első 12 hétben, amikor még a terhességmegszakítás elvégezhető, nincs módszer, ami eldöüntené. Ne írj butaságokat. Sőt kérlek: inkább ne írj semmit. Erre Regiginek semmi szüksége nincsen...
    előzmény:
    ashababy (47)
    2005-09-03  15:24
  5. 2005. szeptember 3. 15:2447.

    Már ne haragudj de ez egy szélsőséges eset, nem hozható egy kalap alá azzal, ha valaki egy egészséges gyermeket vetet el. Tehát amikor azt írod, hogy nincs igazam, akkor azért nem át átgondolni, hogy mire írod. A nővéredet lányát pedig tényleg szívből sajnálom, valószínűleg, ha megtudnám, hogy nekem is élete végéig kezelésre szoruló, beteg gyerekem születne, nem tartanám meg. Tehát a kettő más tészta!

    előzmény:
    leiw (45)
    2005-09-03  15:10
  6. 2005. szeptember 3. 15:2046.
    Szia! Azert jo, hogy senki nem olvassa el rendesen a hozzaszolasaimat s olyanokra ugy reagal, amit en le sem irtam. Az, hogy en soha nem vetetnem el a gyerekemet, egy dolog, en igy gondolkozom, de biztos vannak helyezetek, helyzetek, amiket más máshogy él meg, s ezekben a helyzetekben az a döntés esetleg jogosnak mondható. Én egy szóval sem írtam, hogy elítélném a topicinditót, nem is tehetném, az sem tudom miért döntött így, nem is ismerem. Sőt, épp kitartást és erőt kívántam neki e nehéz helyzetben. Ragdoll hozzászólását meg nem tudom hová tenni, gondolom nekem írta, bár ilyenkor javaslom a "válasz erre" gomb megnyomását, hogy egyértelmű legyen. Nem vagyok bigott katolikus, sőt katolikus, sőt, semmilyen vallású sem, ezért nem megyek más fórumra. Tudod, ha valaki nyit egy topicot, akkor bele kell kalkulálni azt is, hogy nem mindenki osztja a nézeteit, ha ez valakit zavar, ne olvassa a fórumot.
    előzmény:
    leiw (45)
    2005-09-03  15:10
  7. 2005. szeptember 3. 15:1045.
    Hat egyaltalan nincs igazad.......sajat csaladomban is van ebbol a "egy eletet nem lehet elkapartatni" szolambol......a noverem lanya is igy jart...sulyos beteg, elete vegeig szedendo epilepsziara valo gyogyszerekkel.........de a noverem is ugy gondolta hogy eletet nem lehet megolni.........meg genetikushoz is elmentek aki had ne irjam le a mocsokfeszek nevet aki tudhatta hogy a gyogyszer lebenitja a fejlodo agyat, de az meg gondolom kiserletezett...........szoval azt mondta hogy minden rendben lesz......nem lett.....a gyerek ertelmi fogyatekosnak szuletett, a noverem februarban bekovetkezett halalaig a poklokat jarta meg az erzelgos dontese miatt......a gyerek anyjat intezetben apoljak, de a 12 eves kislanynak a vilagon nincs senkije azota....egyedul elni sosem fog tudni.....amig a nagyapa el addig megvan vele.....utana lesz a pokol.....egyedul, kiszolgaltatva mindenek......ez lesz majd egy csatornaba kapart elet.......es szegeny gyerek nem tudja felfogni hogy mi tortent vele es miert......amiota a nagymama meghalt, sirva-reszketve alszik el minden este.......Erdemes volt? Kiszolgaltatni ilyen eletnek ami var ra?
    előzmény:
    ashababy (42)
    2005-09-03  14:34
  8. 2005. szeptember 3. 14:4244.

    DE MÁR ELDÖNTÖTTE, HOGY SAJNOS CSAK EZT TEHETI. Akár hiszed, akár nem, senki nem hobbiból dönt így.

    És mostmár ne maceráld, légy szíves, menj a "bigott katolikus vagyok" fórumra, vagy nemtom.

    Nyilván mindenki életében a legcsodálatosabb az lenne, ha babája születne, de ő ezt most nem vállalhatja. Nincs közöd hozzá, h miért nem. Csak ne bántsd tovább, így is elég szar neki!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. szeptember 3. 14:3643.
    mar ne haragudj de egy ilyen helyzetben ki  a szart erdekel, hogy ki mit csamcsog? itt egy eletrol van szo, nem arrol, hogy kibeszelnek valakit a hata mogott...
    előzmény:
    alienor (32)
    2005-09-03  13:28
  10. 2005. szeptember 3. 14:3442.

    igazan nem akartam tobbet reagalni ide de ez a csucs:

     mi van ha egy gyerek ott marad a zaciban (allami gondozoban) mert nem kimondottan szoke,kek szemure sikerult.

    magyaran inkabb oljunk meg egy magzatot, mint hogy intezetben maradjon? tudod az edesanyam felnott koraig intezetben nevelkedett, es azt hiszem megis ennek ellenere annyi oromot kapott az elettol, szerelmet, ikreket, es magat az ELETET, hogy ha megkerdezned tole, hogy jobb lett volna, ha inkabb elkapartatjak, nem hiszem hogy erre barki is igen-t mondana!!

    előzmény:
    saschamora (31)
    2005-09-03  12:53
  11. Torolt_felhasznalo_168633
    Torolt_felhasznalo_168633
    2005. szeptember 3. 14:2741.

    Sziasztok, örülök, hogy a többség nem ítélkezik ismeretlenül! Már megfogalmaztátok helyettem, sokáig nem ragozom, de ugyan hogy ítélnék el valakit, akinek nem tudom milyenek a körülményei, párkapcsolata, anyagi helyzete stb. Sajna, van amikor meg kell lépni. Pár napja estem át rajta...  Kedves topicindító nagyon együttérzek veled! Le kell írnom azonban, hogy szenvedek mint egy kutya azóta. Amíg nem intéztem el és jártam végig a vizsgálatokat, családvédelmit, addig csak arra koncentráltam, hogy ne fussak ki az időből, minden el legyen intézve. De most már nem olyan könnyű ezen túltenni magam, én már szültem. Az ápolónő is mondta, hogy akik már szültek, mind sírnak a műtét után. Komolyan ez rosszabb, mint a fizikai része!  Ám ha meg kell lépned, intézd és legyél túl rajta minél előbb, mert jobb kisebb korban!  A családvédelmis velem nem volt mogorva, sőt... Bár elég sokáig ecsetelte a fogamzásgátlás módszereit, mintha nem tudnám, mindegy, de nem voltak negatív megjegyzések legalább. A kórházban pedig le a kalappal, az ápolónő szinte együttérző volt, megfogta a kezem, vigasztalgatott minket, persze bőgtünk, összességében nagyon pozítív bánásmódban volt részem, és ez sokat segített! Remélem jó orvosod van és vigyáz rád, mert nemszült nőknél nem mindegy, hogy "esnek" neki, utána is nagyon vigyázz magadra, kíméld magad, hogy amikor itt az ideje, ne legyen gond a babavárással.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. szeptember 3. 14:2540.

    Sziasztok!

    Ezt már más topicon is tapasztaltam sajnos, és nagyon kultúrálatlan, szemét dolognak tartom.

    Szegény lánynak van egy problémája, amihez segítséget, v akár csak véleményeket vár. Nyilván ilyen helyzetben, mint ez a komoly téma is, az ember főként támogatásra, vigaszra szorul. Erre jönnek néhányan a gyilkosság-dumával, meg ilyenekkel. Az ő figyelmüket szeretném felhívni: NEM MUSZÁJ BEÍRNI A TOPICBA!

    Természetesen az indítónak megvan az indoka, hogy miért így döntött, nyilvánvalóan felnőtt ember, és a helyzetét senki nem ítélheti meg ismeretlenül, látatlanban!

    Szóval a világnézeti, és egyéb viták eldöntésére legyetek szívesek az odavágó témájú fórumokat használni! Ez persze talán a legnehezebb és legkomolyabb kérdés az életben, de most nem a dolog erkölcsi háttere miatt indított topicot Regigi.

    Szerencsére én még nem voltam ilyen helyzetben, de biztos baromira idegesítene, ha ilyen hozzászólásokat kapnék az amúgy is nehéz helyzetemben!

    Mellesleg az említett film egy modellezett film volt, ahogy a neten riogató képek többsége is. Szóval nem kell itt osztani az észt, és a hitet terjeszteni.

    Regigi, Neked minden jót és kitartást kívánok,  és nagyon szép életet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_514769
    Torolt_felhasznalo_514769
    2005. szeptember 3. 14:2039.

    Szia nekem is volt

    Igen doki-> vérvétel...->védőnő ->csekk->műtét

    Nekem reggel 7 re be kellett menni fél 12 után jutottam sorra

    12 után úgy kelltem h arra sem emlékeztem h elaludtam.

    14:30 már a kocsiban hazafelé tartottunk

     

    előzmény:
    Regigi (1)
    2005-09-03  09:55
  14. 2005. szeptember 3. 13:5738.
    Nyilván mindkét meglodási módról lehet egyrészről igen jót, másrészről igen borzalmasat elmesélni.

    Ezért jobb, ha az illető akit érint maga dönti el, hogy AZ ADOTT szituációban melyik megoldást választja. Onnan ő vilseli a döntése következményét, bármi legyen is az. Nekünk meg az a dolgunk, hogy igyekezzünk minél kevesebb kígyót-békát kiabálni a bajban levőre. Tételezzük már fel róla, hogy felelősséggel bíró, felnőtt ember!

    előzmény:
    mercedes30 (36)
    2005-09-03  13:49
  15. 2005. szeptember 3. 13:5537.
    Jaj istenem ne legyetek már álszentek. Igenis lehet olyan valakinek az életében amikor azt mondja hogy ezt a gyermeket most nem tudja vállalni.
    Nekem soha nem volt abortuszom!! Van egy 3éves kisfiam. De nekem szerencsém van. Van lakásom, jó állásom, segítő családi háttér.
    Hogy jöttök ahhoz hogy így ismeretlenül elitéljétek ezért. Én sem vagyok abortusz párti de elhiszem hogy van olyan amikor nincsen más megoldás.
    Inkább gyarapítsa az államigondozottak létszámát.???
    előzmény:
    Fairytale (34)
    2005-09-03  13:39
  16. 2005. szeptember 3. 13:4936.
    Szívemből szóltál!!! Háromszor töröltem ki a hozzászólásomat, mert nem tartottam elég hatásosnak a gondolataimat. Te megfogalmaztad helyettem.


    Orvos vagyok. Tanúja voltam egy esetnek, amikor egy kicsi vidéki városban megesett gyereklányt (16 éves volt) a rokonai és a templomban az asszonyok rábeszéltek a gyerek megtartására. Majd örökbeadja felkiáltással. A lány az egyik budapesti pszichiátriáról beszállítva hozta világra gyermekét a SOTE egyik klinikáján. Már beteg lélekkel és beteg elmével (azelőtt semmi baja nem volt). A baba Dawn-kóros volt.
    Mert ilyenek is történnek. Ashababy, mókus, és mások: ilyenkor mit éreznétek???
    előzmény:
    alienor (32)
    2005-09-03  13:28
  17. 2005. szeptember 3. 13:4935.
    Én is annak tartom, de a topikindító helyzetét nem oldjuk meg a fennkölt elveink hangoztatásával.

    "Ne szóljak felebarátom felől, amíg a sarujában hétnapi járást nem gyalogoltam."
    előzmény:
    Fairytale (34)
    2005-09-03  13:39
  18. 2005. szeptember 3. 13:3934.
    Teljesen egyetértek veled. Én ezt - bocsánat, de akkor is - gyilkosságnak tartom és csak egészségügyi dolog miatt érezném elfogadhatónak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567482 (11)
    2005-09-03  11:22
  19. 2005. szeptember 3. 13:3333.
    Amit írtam, nem jelenti azt, hogy abortuszpárti lennék, csak modelleztem, hogy mivel kell szembenézni, ha a szülés mellett dönt az anya.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. szeptember 3. 13:2832.
    "Kell lennie valamilyen megoldásnak". Rendben, gondoljuk végig:
    Fogadjuk el alapként, hogy megtartani semmiképpen sem tudja, de nem veteti el.

    A teherbeeséstől a szülésig igen hosszú az idő. Általában senki nem engedheti meg magának, hogy négyhónapos korától a szülésig valamilyen "egzotikus" utazást hazudjon a közvetlen környezetének, és kivonja magát a forgalomból, főleg ha tanul, főleg ha az ő keresetére is szükség van.
    De az új élet iránti felelősség miatt mégis elmegy a védőnőhöz, az orvoshoz, belül zokog, amikor végigjárja az összes vizsgálatot, látja az ultrahangon az élő magzatot, aki majd nem lehet az övé, miközben esetleg még azt sem tudja, hogy ki lesz az a valaki más, aki fel fogja felnevelni. Jó előre halálra aggódja magát, hogy a gyerek biztos, hogy rendes helyre kerül-e és a gyerek majd vajon mit fog gondolni őróla, hogy csak úgy egyszerűen "eldobta" !

    Az egész rokonság, a szűkebb lakókörnyezet és a munkahely végig erről csámcsog:
    Aki nem tudja a szitut:
    Úúúúúúúúúúúúúúúúúgy örülök, és gratulálok! ......és hogy fogod megoldani a... (és itt az illető által is jóliismert akadályozó körülméynekre kérdez r&aacute???? Miközben azt gondolja magában, hogy "Jézusom, de felelőtlen hülye ez a csaj, ebben a helyzetben gyereket vállal.....!" Utóbb pedig: "Megmondtam előre! Na, ugye, hogy megmondtam, hogy ostobaság volt megtartani! "

    Aki tudja a szitut az meg ezt gondolja majd: " Megszüli aztán örökbeadja? Na ez sem különb a kisebbségieknél....!"

    A munkahely azt gondolja: "Mire oda kerül a sor, úgyis meggondolja magát és megtartja a gyereket, mi meg kereshetünk helyettest!" Ha nem: " Aki egyszer megtette az megteszi akárhányszor, lehet, hogy most is pénzt kapott érte?????? Mindegy, megbízhatalan munakerő, na szabaduljunk meg tőle mihamarabb!"

    Ezekek az embereknek aztán élete végéig a szemükbe kell nézni, szemükbe kell néznie a férjének, apájának-anyjának is. És nem írhatja ki a hátára, hogy csak véletelnül járt így és valójában csak meg akart menteni egy életet! Senki sem fogja megsüvegelni érte, sőt: neki kell egy életen át szemlesütve járni. Továbbá azzal a tudattal kell tudnia élni, hogy a megszületett gyereknek esetleg mellette ezerszer jobb lett volna, mint az örökbefogadóknál.

    Erről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy ha már beskieredett - és bármilyen oknál fogva nem lehet megtartani - akkor valójában nincs jó megoldása a dolognak. És őszintén kívánom, hogy neked soha ne kelljen ilyen döntést hoznod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567482 (28)
    2005-09-03  12:45
  21. 2005. szeptember 3. 12:5331.

    szerintem Liat a felelossegrol irt, es szerintem arra gondolt, mi van ha egy gyerek ott marad a zaciban (allami gondozoban) mert nem kimondottan szoke,kek szemure sikerult.

    es a bicska kinyilik a zsebemben ettol a dumatol:"Másnak meg nem lehet gyermeke,aki szeretne. Ő biztos örülne annak is,ha örökbe tudná fogadni!"

    majd ha az intezetek az uressegtol konganak, mert az osszes gyereket orokbefogadtak, akkor hajlando leszek elgondolkozni ezen a kerdesen...addig azonban nagyon merges vagyok(leszek) a kepmutatastol...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567482 (27)
    2005-09-03  12:36
  22. Torolt_felhasznalo_538540
    Torolt_felhasznalo_538540
    2005. szeptember 3. 12:5230.

    Örülök,hogy megírta ezt valaki.Több évvel ezelőtt nekünk is levetítették ezt a filmet.Nagyon megrázó.

    Sajnos a környezetemben sokan átestek ezen,borzasztó!

    Én meg 7 évet vártam arra,hogy végre megszülessen a fiam.

    Másnak soha többé nem lehet gyereke !

    Sokan évekig várnak örökbefogadásra!

    előzmény:
    ashababy (2)
    2005-09-03  10:28
  23. 2005. szeptember 3. 12:4829.

    "csak szeretném,ha ezen egyesek elgondolkodnának!Ez nem egy foghúzás"

    ne viccelj már... mindenki, aki már kinőtt a kamaszkorból, átérzi a helyzetet, és tudja, milyen egy abortusz, és tudja, h mivel jár. Nincs semmi szükség arra, hogy te itt kiokíts mindenkit, meg elgondolkoztass. Hidd el, mindenki elgondolkodott már erről, mindenkinek megvan a véleménye, ehhez ne kellesz te. Attól még, ha valaki válaszol a feltett kérdésre, nem azt jelenti, hogy felelőtlenül gondolkodna egy gyerek életéről.

    Ha majd olyan topikcímet látsz, hogy "Gyertek, beszéljetek le az abortuszról, ecseteljétek a borzalmait", akkor gyere ezzel a dologgal...

    "tudom,hogy nem szabana ítélkezni,amíg nem tudjuk,mi miért van"

    akkor ne tedd....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567482 (11)
    2005-09-03  11:22
  24. 2005. szeptember 3. 12:4528.
    Én nem így gondoltan!Ha vkinek nem lehet gyereke,gondol arra,hogy örökbefogad egyet,és szerintem nem egyszerre az abortuszra kell gondolni,hanem pl erre is. Meg különben is ki beszélt göndör szőke hajú fehér bőrű babákról?????    Kell hogy legyen más megoldás is,mint az abortusz!
    előzmény:
    Désirée (26)
    2005-09-03  12:34
  25. 2005. szeptember 3. 12:3627.

    Amit levetítenek az igaz! Ha van gyereked,talán tudod,hogy mikor fejlődnek ki a végtagok,ha nincs,nézz utána! Valóban felnagyították a képeket,csak hogy jobban lehessen látni.

    Liat,ha jól értem,azt hiszed,ha örökbe adod a gyereked,akkor a szülők nem szeretik,ütik,rúgják,stb.? Javíts ki ha tévedek! De aha így van,akkor naygon tévedsz!

    előzmény:
    mobil64 (24)
    2005-09-03  12:19

Címlap

top