Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A férjem beleszeretett

didad
Létrehozva: 2005. augusztus 6. 17:48
egy másik nőbe....
Gyanítom nem egyedi eset...De nem találtam meg a topicot és szükségem lene a bátorító szóra.

Szóval ki hogyan élte meg, hogyan élte át és túl?

Én ma elzavartam (eddig elvileg próbáltuk rendbehozni de ma rájöttem pár olyan hazugságra ami nálam végképp betette a kaput)
Sajnos a lelkem mélyén azonban reménykedem, hogy ha vége ennek az őrületnek visszatalál hozzánk (sajnos kisgyerek is van a történetben).

Visszatalált valakihez a párja így? Sikerült ezt túlélniük?

Most megpróbálok enni valamit mert csont és bőr vagyok, mire visszajövök talán valaki lelket önt belém:)
  1. 2005. augusztus 23. 17:44501.

    Kicsinap!

    Tudod miért nem tudom én ezt az egészet elfogadni? Mert Május közepén kezdtük el építeni álmaink házát, június közepén közölte hogy nem szere (az elsõ kolleginával töltött 5 nap után) de ne aggódjak nem lesz semmi baj, minden rendbe fog jönni, helyrehozzuk, visszatalál hozzám, majd rá 1 hónapra hogy váljunk el, mert beleszeretett valaki másba. Nem hiszem el, hogy valaki 2 hónap alatt eljut idáig ha 6,5 év alatt nem tette. Ezért gondolom azt, hogy amit most mond, az a kis fellángolásának köszönhetõ. Hiszen nyilván ha õ annyira nem szeretett volna engem nem kezdünk építkezni. Ennyi.Mélypontunk volt, a csaj jó idõben volt jó helyen, jól oltotta, megmagyarázta neki, hogy nem szeret engem és nem lehet velem boldog.És mivel rosszban voltunk, ez a marha el is hiszi, mert ez könnyebb új életet kezdeni mint a régi kudarcokkal telit átgondolni, helyrehozni, a fájdalmakat elfelejteni és neki is keményen megdolgoznia azért hogy jó legyen. Õ a mi szar kapcsolatunkból akar kikapaszkodni a nõ hátán . Persze most nyilván nem szeret mert más iránt lángol, de kérdem én ez meddig tart. Ezért nem tudom elfogadni a helyzetet, mert azt látom hogy magát áltatja.

    De ettõ függetlenül elengedtem és lesz ami lesz. de most amig én azt akarom hogy ott legyen és levegye a nyakamról a gyereket, addig ott is lesz. És ide fog hazajönni, elmehet, elválhatunk, mert õ így akarja, de majd akkor amikor én így akarom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. augusztus 23. 17:33500.

    Megint egyfelé mozdul az agyunk

    Az én férjem legutóbbi megjegyzése, Hát akkor jó szórakozást, érezzétek jól magatokat és gymást. Mondom nki ez milyen megjegyzés volt? Erre a válasz, ja, nem ara célzok,hogy fiúval találkoznál, vagyilyesmi, nyugodtan, nem zavar.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217982 (495)
    2005-08-23  16:09
  3. 2005. augusztus 23. 16:49499.
    nem úgy értettem. azaz nem rád
    úgy értettem, sokan elõbb bocsátanak meg, és akkor jön, amit leírtál, és persze h nincs újrakezdés, nem is lehet ilyenkor. szóval nem úgy gondoltam, h te ezt csináltad, csak sztem univerzálisak az érzések, amiket leírsz. azért kéne tudni, h most ez jön, szembenézek magammal, kimondom, megértem, h nincs válasz, elfogadom stb stb. és utána van esélye egy megbocsátásnak - és pont emiatt nem hiszek a harcolok a férjemért aki félrement címû hadjáratban. Párkapcsolatértlehet sztem harcolni, és lehet megbocsátás után is, de így, mint pl didad esete, én nem hiszek benne. sajnálom, de ez a véleméynem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456715 (498)
    2005-08-23  16:42
  4. Torolt_felhasznalo_456715
    Torolt_felhasznalo_456715
    2005. augusztus 23. 16:42498.
    Kisnap én biztos olyat nem  mondtam , hogy megbocsájtottam  neki  és utána  kapartam a falat kínomban és hogy ez  könnyú  volt. Én írtam, hogy nem bírtam aludni mert kérdések  merültek fel bennem,de válaszokat nem kaptam rájuk, kezdeményezni nem akartam  mindig a beszélgetést errõl, mert azok  mindig veszekedésbe torrkollottak, és féltem ha tovább táncolok a borotva élén minden  egyes vita alkalmával  közelebb lököm a csajhoz. Forogtam  körbe  körbe  mint a macska a farka  körül, falat találtam akármerre mentem. A férjem  sokmindent  tagadott illetve azt mondta nem úgy volt mint ahogy gondoltam és ennyi volt részérõl a beszélgetés.Õ itt lezártnak tekintette a dolgot és én nem bírtam megbocsájtani még ezt sem, egy világ omlott össze bennem. A másik oldalról kapott biztos infók, jelek pedig mélyebb kapcsolatra engedtek következtetni. Nem tehettem mást 1. küzdöttem érte és próbáltam jeleket adni . A jelek vétele nem nagyon mûködött mert valahogy nem jutottak el hozzá egyszerúen semmi hatással nem voltam rá. / és hát bevallom sokáig tartott mire a jeladásig is eljutottam, hiszen ahhoz is sok mindennek le kellett tisztulni bennem 2 .elhatároztam, hogy feldolgozom akkor magamban , hiszen nem lehet megbeszélni és akkor eljárogattam, beszélgetem, pszichiáter is segített... a többit már leírtam
    előzmény:
    KisNap (487)
    2005-08-23  14:12
  5. Torolt_felhasznalo_456715
    Torolt_felhasznalo_456715
    2005. augusztus 23. 16:21497.
    Mi  van  most  veled Diadad???!!
    előzmény:
    didad (1)
    2005-08-06  17:48
  6. 2005. augusztus 23. 16:10496.

    Amíg bele nem kerültem én is azt hittem, hogy bárkivel, de velem ez nem fordulhat elõ.S én is ugyanazt hangoztattam, mint Free, hogyha engem megcsal biztosan kirúgom páros lábbal. De ez nem így van, már másként gondolok mindent.17 évig, úgy szoktam fogalmazni, álomvilágban éltem, s ez az álom most véget ért, a valóságba csöppentem, aholmindenkivel minden megtörténhet.

    Miért gondolom, hogy minden ff ilyen? Mostanában a környezetemben sok nõ jár ugyanilyen helyzetben, de ha felmész bármelyik chatvonalra megtapasztalod. Legtöbb aki szól hozzád nõs, családos, titkos kapcsolatot, barátnõt akar, azzal az indokkal, hogy már olyan unalmas, elszürkült a régivel az élet. Ezek a férfiak a családot nem rúgnák fel, kell a biztos háttér, de változatosság, izgalom kell nekik, amit mástól várnak.

    Nem, nem úgy kell férjhez menni, hogy megcsal... De ha engem kérdezel én soha  nem mennék férjhez ha még egyszer kezdhetném az életem.  

    előzmény:
    Detti0811 (477)
    2005-08-23  13:17
  7. Torolt_felhasznalo_217982
    Torolt_felhasznalo_217982
    2005. augusztus 23. 16:09495.
    Igen, teljesen igazad van, kell némi realitás és racionalitás ahhoz, hogy az ember tovább tudjon lépni. Hidd el, hogy nagyon reálisan látom a dolgokat! Mi már túl vagyunk azon, hogy megbeszéljük, hol és mit hibáztunk. Õ is tisztában van az õ sarával (itt nem a félrelépésre gondolok, hisz az már következmény), de én is tisztában vagyok az én dolgaimmal. Nagyon sokat tanultunk mindketten, és hiszem, hogy ha újra kezdenénk, egy sokkal jobb és minõségibb kapcsolat alakulhatna ki közöttünk. De elõször neki kell eldöntenie, hogy kit is szeret valójában és ki, mi a fontosabb számára. Kivel tudna nyugodtabb, szeretetteljesebb életet élni. A nõvel és két gyerekével, vagy velem és a két gyönyörû gyermekünkkel. De persze az is lehet, hogy megmarad az agglegény életnél. Ez is benne van a pakliban. Ezt már neki kell eldöntenie. Egy biztos, én sem ülök itthon begubózva, eljárok szórakozni és élvezem a férfiak ilyen-olyan-amolyan pillantásait. Nagyon jót tesz a kissé megtépázott önbizalmamnak! Meghát nehogymá azt higgye, hogy nélküle megáll az élet! A világért sem mondanám meg neki a valódi érzéseimet! Csak apró jelekkel éreztetem vele, hogy szeretem és lenne még esélye nálam. Egyébként nagyon eszi a fene, ha elmegyek valahová, sõt meg is mondta, hogy megõrül arra a gondolatra, hogy bárki hozzámérjen akár csak egy ujjal is!
    előzmény:
    livilla (485)
    2005-08-23  13:55
  8. Torolt_felhasznalo_456715
    Torolt_felhasznalo_456715
    2005. augusztus 23. 16:05494.
    Na  látod  ez a naívságod, vagy  lehet hogy az empátia  hiánya? A kezdetekrõl beszéltem. Így kezdõdik aztán ha éppen olyan a lelkiállapotban van valaki akkor tovább engedi folyni a dolgokat. Talán te is ilyen helyzetben lettél volna, ha nem csíped el idõben a lányt aki állítólag  nyomult. Valamiért csak történtek ott is dolgok a férjed  jeleket adott??!!Ugyan azt  tetted mint itt akárki más  és most úgy  csinálsz  mint aki nem érti.
    előzmény:
    livilla (468)
    2005-08-23  12:46
  9. 2005. augusztus 23. 15:59493.

    Végre valaki, aki tapasztalatból beszél!

    100%-ig egyet értek veled.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217982 (478)
    2005-08-23  13:23
  10. Torolt_felhasznalo_456715
    Torolt_felhasznalo_456715
    2005. augusztus 23. 15:59492.
    A kor elõrehaladtával, már másodszor-többedszer  nem ugyan úgy éled meg a szerelmet.És  hát a házasságban eltöltött idõ ,még ha  hosszantartó szerelemmel  köttetett is átértékelõdik, már nem a lángoló inkább a szeretetre hasonlító. És ehhez  vedd hozzá a labilis  idegállapotot,meg az, hogy egy  csomó dolog miatt nem vagy illetve a férjed sincss tisztában a saját érzelmeiddel/vel, dühös  vagy  csalódott, megalázott,  /vagy fordítsd meg ha akarod hiszen a férjed is ezt érezheti irántad, meg a barátnõje  iránt/ már  nem is  olyan  könnyû eldönteni  mi a teendõ  , merre  induljon el. És igen  írtam az  is  hogy  minden kapcsolatban mások az értékek, nem  lehet õket összehasonlítani.
    előzmény:
    livilla (465)
    2005-08-23  12:43
  11. Torolt_felhasznalo_217982
    Torolt_felhasznalo_217982
    2005. augusztus 23. 15:57491.
    Igen didad, én már egy párszor megállapítottam, hogy mi teljesen egy cipõben járunk, a férjeink jelleme is nagyon-nagyon hasonló és mi is nagyon-nagyon hasonlóan fogjuk fel a kialakult helyzetet.
    előzmény:
    didad (490)
    2005-08-23  15:00
  12. 2005. augusztus 23. 15:00490.

    Sajnálom, ez tényleg rohadtság, szerintem az lenne a korrekt, ha a gyerekkel van, akkor csak vele lenn...

     

    Free,

    néha azt érzem skizó lettem, és én írtam az utolsó 2 hozzászólásodat

    előzmény:
    jucu (430)
    2005-08-21  21:50
  13. 2005. augusztus 23. 14:55489.

    Sziasztok!

    Free, néha úgy érzem skizo lettem és én írtam az utolsó 2 hozzászólásoda t

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2005. augusztus 23. 14:21488.

    Természetesen. Pont azt, ami érzelmileg nem volt jó akkor, azt kellett megoldanunk, megbeszélnünk, átgondolnunk, stb. Mi ezt megtettük. Néhány hónap ráment az életembõl, de nem bánom már. Mert enélkül valószínûleg nem kommunikáltuk volna ki magunkból, csak szépen lassan eltávolodtunk volna. Biztos furcsa, amit mondok, sokan meg fognak döbbenni, de a kapcsolatunk szempontjából nem volt hátrány, hogy ez történt.

    Ma sokkal jobban félek tõle, hogy bármi más miatt végleg elveszítem...  biztos értitek, amit mondok, minthogy másfelé menjen, és azért.

    Múlt héten megünnepeltük a 13. házassági évfordulónkat, bár a 10.-ért egy lyukas garast sem adtam volna, amikor válságban voltunk. Azóta úgy telt el három év, hogy egy hangos szó nem hangzott el közöttünk, de még talán vita sem. Ami nem tetszik, megbeszéljük, ha van ilyen, de az ritka.

     

    előzmény:
    KisNap (486)
    2005-08-23  14:06
  15. 2005. augusztus 23. 14:12487.
    nézd, én nem rúgnék bele. de jogom van úgy élni, ahogy tudok és ahopgy szeretnék. és ha nekem az az alap, hogy szeressenek, mert máshogy nem tudok létezni, akkor nem fogok tudni kibekkelni egy hetet sem, nagyon sajnálom.
    õszintén szólva nem szeretném nézni
    - ahogy a pasim a szeretõjével smsezik
    - készülõdik
    - elvonul a külön hálóba
    - csacsog a telefonban

    de hogy ezek mellett arra sem tudok gondolni, hogy nahát, most csacsog a kis eltévelyedett, de ha harcolok, akkor majd nem fog.... az tuti.

    én ezt az idõt igenis kihasználnám arra, h összeszedjem magam. nem arra, h alázzam le a másik nõt, és nem arra, h szerezzem vissza a pasimat- mert ha netán sikerül a kis hadjáratom:-)))))))) akkor ott állhatok mint egy hülye az újrakezdésemmel, h még helyre sem raktam magamban, hogy mindez velem is megtörténhet, h milyen, ha megcsalnak, h ne haragudjak, h újra tudjak építkezni, h ne mindenen járjon az agyam.... az összes kis "hülyeség" amirõl azt hiszem pl Free vagy titkosé számolt be lejjebb. nem olyan egyszerû megcbocsátani.... és nem gondolom, hogy úgy kéne kezdeni, hogy elõbb aszondom, megbocsátok, utána meg kikaparom a falat. szerintem ez pont fordítva kell h történjen. a megbocsátásnak meg kell érnie...
    előzmény:
    Detti0811 (482)
    2005-08-23  13:48
  16. 2005. augusztus 23. 14:06486.
    hát én nem tudom. szerintem az vagy visszajön akkor magától, vagy hiába kepesztek. nem tudom, én nem harcolnék ILYENKOR. utána lehet, persze, nem zárom ki, de azt nem tom megmondani.
    de ilyenkor asszem különbség van fellángolás meg szerelem közt.....
    meg azt tartom, amikor a párkapcsolatban egyik BELESZERET valaki másba, ott érzelmileg nincsenek akkor rendben a dolgok. Lehet a kapcsolat tiszta oké, de van valami érzelmileg, ami akkor nem jó....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (483)
    2005-08-23  13:49
  17. 2005. augusztus 23. 13:55485.

    Irtam elõrébb, hogy ugyan ilyen helyzetben még nem voltam, de hasonlóban igen. Való igaz, (ebben egyetértek veled), hogy egy dolog elképzelni valamit, és egész más átélni.

    De kell némi racionalitás is ahhoz, hogy az ember fenn tudjon maradni a vizen. Aki az érzései szerint él csak, az teljesen kiszolgáltatottá, a másiktól függõvé válik. Ez pedig a lehetõ legrosszabb dolog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217982 (478)
    2005-08-23  13:23
  18. Torolt_felhasznalo_550729
    Torolt_felhasznalo_550729
    2005. augusztus 23. 13:54484.

    Kicsit belenéztem a topikba, elég szörnyû dolgokat írtok. Az én párom is kilépett az elsõ házasságából, 3 gyerekét hagyta hátra. A neje mindent megpróbált, iszonyatos hisztik, meg felgyújtom a házat, stb, de a lényeg nem ez, hanem hogy a szétköltözésük után fél évvel megismerkedett egy pasival, akivel azóta is boldogan élnek, szeretik egymást. Ha innen nézzük, nem járt jobban azzal, hogy egy olyan férfivel él, aki szereti, mintha kierõszakolta volna, hogy a férje, aki nyilvánvalóan nem szerette,  vele maradjon? És tök ugyanez a helyzet az én ex-férjemmel, akit meg én hagytam ott, majd egy évig küzdött, most meg boldogan él egy nõvel már több, mint  egy éve. A legtöbb ilyen hisztériás ragaszkodás mögött az elszakadástól és a magánytól való félelem van, márpedig a férjetek nélkül is értékes emberek vagytok, és sokkal jobb életetek lesz egy olyan férfival, aki értékel benneteket, szeret benneteket, mint egy olyannal, aki csak a család, meg a kötelesség, meg a szegény feleségem okokból marad veletek. Bocsánat, lehet, hogy durva, amit írok, elnézést, nem bántani akarlak benneteket, hanem egy másik perspektívába helyezni a dolgokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2005. augusztus 23. 13:49483.

    Szia!

    Vissza lehet... feltéve, ha nem múlt el (teljesen). Nálunk is így volt. A férjem mindkettõnket szeretett. Csak õ volt az új, és az izgalmas, nálunk meg voltak gondok - hol nincsenek. Tudtam, hogy szeret, mert nem lehetett nem érezni, ha nem így lett volna, ha kimondta volna, hogy NEM, akkor valószínûleg nem harcolok érte. Akkor azért küzdöttem volna, hogy túléljem, és új életet tudjak kezdeni.

    Így is ezt tettem, fõleg, amikor nagyon reménytelennek tûnt.

    Pont õ mondta ki, hogy a remél hal meg utoljára, mintegy vigasztalásképpen, és a saját döntésképtelenségét mentegetendõ... aztán tényleg így lett... a kapcsolat hamarabb meghalt. De el kellett temetnie, és ezt nagyon nehéz felfogni a házastárs oldaláról, hogy igenis, ha úgy döntött, hogy marad, akkor is meg kell hagyni az idõt, hogy feldolgozza, hogy a másik elment, elküldte, ebbõl a szempontból mindegy.

    előzmény:
    KisNap (481)
    2005-08-23  13:39
  20. 2005. augusztus 23. 13:48482.

    Hiszem,hogy a szeretet nem múlhat el nyomtalanul és fõleg nem rövid idõn belül.Közbejöhet eltévelyedés.............mikor a pasi nem is tudja mit akar igazán.Ha otthon belerúgnak,azzal nem a másikhoz lökik?

    Nyilván nálunk is vannak viták.De mindig megbeszéljük.Elmondom,hogy gondolom,és kérdezek ha valami nem világos!!! Volt,hogy megbántott és a vállán sírtam ki magam és panaszkodtam neki,mintha másvalaki lett volna.utólag mondtam is ,"milyen röhelyes,hogy Rád Neked panaszkodok"!

    előzmény:
    KisNap (481)
    2005-08-23  13:39
  21. 2005. augusztus 23. 13:39481.
    mert az a tied, amit adnak.... azon nincs mit visszaszerezni.... én csak azt nem értem meg, h miért kell aktívan harcolni valakiért, akinek a szíve máshol van? vagy hogy lehet szeretet visszaharcolni???

    nekem itt egyedül ezzel van problémám. más gondnál mást mondok, de itt nem értem az egészet....
    előzmény:
    Detti0811 (480)
    2005-08-23  13:34
  22. 2005. augusztus 23. 13:34480.

    Szerencsére én is látatlanba beszélek....

    De azt már most tudom ha ne adja Isten mégis megtörténik,a visszaszerzés erõsebb lesz bennem mint a sértett hiúság.Mégis miért van az,hogy nehezen szánja rá magát az ember lánya arra,hogy felvegye a versenyt és visszaszerezze ami az övé?Ráadásul ha még együtt is élnek?

    hangsúlyozom nem tudom még a szitut elképzelni se....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217982 (478)
    2005-08-23  13:23
  23. 2005. augusztus 23. 13:28479.
    Minden szavaddal egyetértek.
    előzmény:
    KisNap (470)
    2005-08-23  12:56
  24. Torolt_felhasznalo_217982
    Torolt_felhasznalo_217982
    2005. augusztus 23. 13:23478.
    Ne haragudj, livilla, de annyira elõ tudod adni magad, holott fogalmad sincs róla, milyen ez az állapot, milyen lehet ilyen szar helyzetben lenni. Lehet, hogy láttál már nagyon sok példát, de magát az érzést nem ismerheted! Képzeld, amíg nem kerültem ilyen helyzetbe, amíg meg nem történtek velem is ezek az aljas és megalázó dolgok, addig én is azt hangoztattam: csak egyszer tudjam meg, hogy a férjem megcsal, úgy kirúgom, hogy a lába sem éri a földet! Pláne, ha még azt is mondja, hogy õ már nem szeret, mert egy másik nõbe szerelmes! De basszus, itt vagyok, benne vagyok, és mégsem úgy viselkedek, mint ahogy azt elõre elterveztem. Illetve felé nem igazán mutatom a valódi érzéseimet, de belül képtelen vagyok feldolgozni, hogy már nem szeret. Mi az, hogy már nem szeret, mikor én annyira szeretem? Mi az, hogy már nem szeret, mikor látom a szemén, hogy nem így van? Mi az, hogy már nem szeret, pedig a mai napig is ugyanúgy kíván, mint 12 évvel ezelõtt? Mi az, hogy azt a nõt szereti, pedig egy szemmel sem jobb, mint én vagyok? (Sajnos ismerem a drágát, sõt elõadta, hogy milyen jó barátnõm.) Dehát sorolhatnám még, mert rengeteg ilyen érzés kavarog ilyenkor az ember lányában. És mivel szereted, ösztönösen meg akarod menteni azt, ami valójában a tiéd, ami valójában neked járna, ami téged illetne. Egy szó mint száz, nem kívánom se neked, se másnak, hogy megismerje ezt az érzést. És nehogy azt gondold, hogy mi nem tudjuk, mi lenne a helyes. Igen, az lenne a helyes, hogy tudomást sem veszünk róla többé, amiért ezt tette. De több okból is képtelen lennél erre, hidd el!
    előzmény:
    livilla (469)
    2005-08-23  12:49
  25. 2005. augusztus 23. 13:17477.

    Ennyi pesszimizmussal hogy lehet élni? Ha Neked tönkrement,miért hiszed,hogy mindenkinek ez a sorsa?Ez azt jelenti,hogy úgy kellene férjhez menni,hogy pontosan tudomlõbb-utóbb megcsal?

    Nem piszkálni akarlak,tényleg érdekel.

    előzmény:
    icetea35 (476)
    2005-08-23  13:13

Címlap

top