Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ismét:tampon?Be tét?

alapító
Létrehozva: 2005. augusztus 3. 13:15
Azért vetettem fel ezt az örökzöld témát, mert nem tudok mit kezdeni a helyzettel és talán nálam tapasztaltabbak tudnak okosat tanácsolni nekem. 25 éves vagyok,és egy nőgyógyászati betegségben szenvedek, aminek a lényege a petefészek hormontermelési zavara. Mellékhatások: gyakori petefészekgyulladás, megnagyobbodott petefészek, hüvely,etc., hasfájás, rendetlen menstruáció.Egy nap is hatalmas eltérésekkel. Rengeteg hormont, fogamzásgátlót szedtem rá,csak romlott a helyzet. Mivel nagyon erős, a super betéttel nem tudok végigülni másfél órát, mindíg parázok az átázás miatt, és ez tarthatatlan állapot. Kényelmesebb lenne a tampon, de abból is jó nagy kéne, 13 éves korom óta próbálkozom a minivel, de nem tudom feltenni, mivel még szűz vagyok(s remény sincs a változtatásra), a hártyám is vastagabb a kelleténél, a rajta lévő nyílást örökké tágítani kell, ha hüvelykúpot teszek fel, és mindíg visszaugrik az eredeti méretére. Ha beteszem a kúpot, moccanni sem tudok,mert tör. Tudom, a tampon puha a nedvességtől, kivenni könnyebb mint berakni,de nem ilyen fizikai adottságok mellett.Mert mi van akkor, ha pont a suliban, órára menet akad fenn...gondoltam, applikátorral próbálkozom, de ott van a kihúzás. Meg a betegségem miatti folytonos kezelgetések (kúp-tabletta) és vizsgálatok is nagyon fájdalmasak. Undorodom magamba nyúlni, ha más teszi ezt(orvos), szintén rossz érzés, rettegek ettől. Voltam pszichológusnál, mondtam ezt neki, nyugtatgatott, de a gyakorlati gondokat ez nem oldja meg. Nincs barátom,ha lenne, sem biztos hogy összejönne az aktus.(Saját lelki problémám, de ezt hagyjuk.)Ismerek olyan lányt, aki mióta megjött neki, tampont használ, és szüzen is elboldogult a super mérettel( beszakadt tőle a hártyája elég hamar, és utána nem volt gond), nálam ez nem működne. Viszont olyan munkám lesz, ami miatt emberek között kell lennem, nem fixírozhatom örökké a fenekemet.És nem cserélhetek óránként.Vajon lehet olyat, hogy elballagok az orvoshoz és megkérem, hogy vágja ki a szűzhártyámat? Lehet ilyesmit? Vagy járjak örökké térdig érő slafrokokban azokon a napokon?Annyira égés, hogy nem csak fáj és kényelmetlen, de mások is látják rajtam. Elnézést a hosszú levélért, de így érthetőek a gondjaim. Ha valaki használható megoldási ötlettel szolgálna, megköszönném.
  1. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. Április 18. 16:4058.
    Hol?
    előzmény:
    zsukabubus (57)
    2007-04-18  14:42
  2. 2007. Április 18. 14:4257.
    a betét valóban egészségesebb mint a tampon, ma már nagyon jó betéteket lehet kapni. És ez nem riogatás, de orvostól hallottam, hogy a tampon cisztát is okozhat..
    előzmény:
    alapító (1)
    2005-08-03  13:15
  3. 2007. Április 18. 14:2156.

    én is próbálkoztam a tamponnak, nem jött össze. azóta marhára nem érdekel, túlléptem rajta és csak nevetek ezen a sztorin. tegyél te is igy! ok, hogy a tampon kényelmesebb, de az egyáltalán nem lesz az, ha feltuszkolod magadba és úgy belédszorul, hogy orvosnak kell kiszednie. 

    A betét legalább biztos megoldás. Arról már nem is beszélve, hogy tamponnal még az ember azt sem veszi észre, ha vmilyen fertőzése van. hiába mondják az emberkék a szűz csajoknak, hogy nyugodtan használj tampont, nem lesz semmi baj: ez nem éppen igy van!!!  Én is kipróbáltam, de egy pontnál megállt és a francér nem akart tovább menni. szóval a betét sokkkkkkkkal kényelmesebb és biztonságosabb is. (szerintem)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. augusztus 7. 15:4755.
    Én kb. 5 éve, éjszakára is tampont használok!A legjobb találmány a világon!
    Soha semmi bajom nem volt tőle és el is felejtem hogy menstruálok olyan kényelmes!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. augusztus 7. 14:4154.
    Én is undorodtam a tampontól régebben, de múlt hónapban tesóm esküvőjének napján kénytelen voltam kipróbálni, és nem gáz. Azt hittem, majd érezni fogom, meg kilóg a zsinór, meg fujj, de nem is :)) Ha a kúpot nem nyomod be "tövig", csak akkor nyom. Sokat segít, ha bekrémezed vmi gombaölő krémmel, ártani nem árt, de nem lesz olyan smirgli.
    előzmény:
    alapító (53)
     
  6. 2005. augusztus 7. 13:0453.
    Jó sok privi választ kaptam, köszönet érte. Meglepő hogy milyen sokan járnak/-tak ebben a cipőben rajtam kívül. Azt hiszem, mindenképp megemlítem az orvosomnak, hogy szeretnék tenni valamit az ügyben. Valahogyan mindenképpen meg fog oldódni a dolog. Akinek pedig nincs ilyen gondja, örüljön!!! Remélem, nekem sem lesz. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. augusztus 4. 15:5352.
    Sziasztok!
    Az a fertozes, amirol beszeltek (Toxic Shock Syndrome vagy TSS - egy staphylococcus aureus bakterialis fertozes) sok tampont hasznalo nonel fordult elo.
    Magyarorszagon azt hiszem szimplan vermergezesnek is hivjak.
    Ma mar minden tampon csomagolasaban az egesz vilagon benne van egy figyelmezeto szoveg, ami arra int, hogy hany orankent kell cserelni a tampont, es fogyelmeztet a higieniara is. Az is baj, ha tul gyakran cserel valaki, mert ezzel felserthei a huvely nyalkahartyajat es ezzel utat nyithat a baciknak!
    Szerintem is a betet sokkal egeszsegesebb, de a tamponok idonkenti helyes hasznalatatol meg senki sem lett beteg.
    Udv,
    Csilla
    előzmény:
    leiw (43)
     

Címlap

top