Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kreatív nyelvtanulás!

Torolt_felhasznalo_391742
Torolt_felhasznalo_391742
Létrehozva: 2005. július 12. 18:31
Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni még egy nyelvet tanulni, de mivel szoros és rendszertelen a munkabeosztásom nem tudok tanfolyamra járni.
Nem sokat hallani erről a módszeről, pedig engem érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalata van felőle.
Gál Ottó fejlesztette ki ezt a módszert és 27 nyelvizsgája van eddig. Ami azért szép teljesítmény :) Nekem azért nincsenek ilyen nagyravágyó terveim, de azért 2-3 jó lenne még. :)
Ha bárkinek van valami tapasztalata lehet negatív vagy pozitív kérem írjon. Találtam még egy webhelyet is, de ott csak angol-német nyelvprogramot lehet megrendelni:

http://www.wsh.hu/default.asp?pageid=24

A pozitívuma az, hogy midössze 20e ft 1 tanfolyam ára ami felkészít a középfokú nyelvvizsgára az alapoktól. Ez nagy előny az elo-val szemben. Bár ottt van részletfizetés. De ha összeadjuk és egybe meg akarom venni az egészet az jóval több mint 20e.

Tud valaki esetleg másféle otthon tanulós módszerrről?

Várok mindenféle véleményt!
  1. Torolt_felhasznalo_298322
    Torolt_felhasznalo_298322
    2007. augusztus 22. 01:0726.
    Kitartás, meg elhatározás mindegyikhez kell, engem érdekel ez a módszer
    Ha valaki megválna a tananyagtól, írjon!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. augusztus 21. 15:3825.
    Szia!

    Itt nem tanárokról van szó ( szerintem ). A módszer lényege direkt az, hogy önállóan, tanár nélkül, saját időbeosztásod szerint tanulhatsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2007-08-21  14:28
  3. 2007. augusztus 21. 15:3724.
    Szia!

    Én megvettem az anyagot, de megmondom őszintén picit többet vártam tőle. 2 dossziényi anyag, 12 leckéből áll. Minden lecke elején az új szavak szerepelnek, majd pedig ezek a szavak mondatokban, rengeteg variációban. És persze előtte a nyelvtani tudnivalók.

    +, hogy elég jól összeszedett, meg van hozzá 2 cd a kiejtés miatt.

    Sajnos én nem sokat használtam, de újra nekilátok. Minden esetre tapasztalatként elmondhatom, hogy ez az anyag is bizonyította, hogy szorgalom nélkül nem lehet megtanulni egy nyelvet sem!
    Itt is meg kell tanulni a szavakat, kifejezéseket és ez idő.... Viszont sok benne a gyakoroltatás kül. mondatokkal, így egy idő után az ember fejébe megy. Viszont elég unalmas. Előnye azért, hogy ha rendesen végigcsinálod a 12 leckét, akkorra elvileg mindent tudsz, ami egy középfokú nyelvvizsgán követelmény ( nyelvtan, szókincs ).

    Remélem tudtam segíteni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298322 (23)
    2007-08-21  12:37
  4. Torolt_felhasznalo_298322
    Torolt_felhasznalo_298322
    2007. augusztus 21. 12:3723.
    Tapasztalatokat várok a módszerről
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_678980
    Torolt_felhasznalo_678980
    2005. augusztus 27. 19:3922.
    sziasztok! Egy évig jártam Hollandiába a Cambridge egyetem "First Certificate in English" felkeszito tanfolyamara, 5vizsgat sikeresen letettem, igy "B" eredmennyel meglett a diplomom. Szeretnem megkerdezni, tudja e valaki, hogy itthon, akár MO-n, vagy Szlovakiaban, hogyan lehetne "ki"hasznalni? Nagyon koszonom, szep estet! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_777276
    Torolt_felhasznalo_777276
    2005. augusztus 26. 17:0021.

    Szia, végigolvastam a topicot, mert engem is érdekelne ez a módszer, most lehet majd Esztergomban megvásárolni, megtekinteni is, és tényleg 20ezer forint, de úgy látom nem sokan írtak Neked akik ténylegesen használták is ezt. Szerintem sem vészes az ára, de nem tudom...még vacillálok rajta......

    Már relaxából is vásároltam párat, és igazából azzal sem végeztem, így magamtól nem ülök le annyira tanulni......és összevásárolni sem akarok mindenfélét........

    jövõ hétvégén lehet megvásárolni a tananyagot, ha addig kapsz infót az engem is érdekelne!!!!!!

    szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_391742 (1)
    2005-07-12  18:31
  7. Torolt_felhasznalo_910263
    Torolt_felhasznalo_910263
    2005. augusztus 9. 14:2420.
    húúú! molnzsof! Szét fognak itt tépni Téged!
    :DDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_910263
    Torolt_felhasznalo_910263
    2005. augusztus 9. 14:2319.
    Sziasztok!
    Én orosz nyelvet tanulok most, és a tanárom pont olyan hozzáállású, mint Molnzsof.
    Sokkal érdekesebb így, és akkora inspirációt, lendületet ad, hogy a környezetem is csodálkozik rajta, hogy lehet nyelvórára ilyen rajongva és röpködve menni! :))
    A tanárnő anyanyelvi, vagyis orosz. Mindenről beszélgetünk, ami csak szóba kerül, mindezt úgy, hogy oroszul kell beszélnem, és ő is csak oroszul beszél hozzám.
    Egyszerűen lenyűgöző! Sosem gondoltam volna, hogy ilyen élvezet a nyelvtanulás. Angolt is tanultam jó pár évig, de mikor az első óra anyag a folyamatos jelen idő, háááát már ott a hajamat téptem, és végigaludtam az órákat. Nem is tanultam meg angolul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_389296
    Torolt_felhasznalo_389296
    2005. augusztus 9. 12:4318.
    Szia! Engem is érdekelne az elérhetőséged, valamint még ha tudnál ajánlani olyanokat, akik a te módszereddel tanítanak angol esetleg német nyelvet. . . :) Nekem most legfontosabb talán az angol felsőfokú szintre való eljutás lenne. Franciát egy évig tanultam, a France-Euro-Express1 könyvet vettük végig. Egyébként érdekes, mert én 4. nyelvként tanultam a franciát, és egy nyelvvel sem küzdöttem annyit, mint ezzel. . . és még így is jobban haladtam, mint a csoporttársaim. Melyik nyelviskolákban tanítasz? Nagyon gondolkozom azon, hogy először egy nyelvtanfolyamra kellene beiratkoznom. Köszi szépen a segítséget! Üdv. Martina
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_382179
    Torolt_felhasznalo_382179
    2005. augusztus 6. 23:3217.
    Szia,
    hat nekem is hihetetlennek hangzik, hogy 8 honap alatt felsofokra eljut valaki. Ezek a gyerekek teljesen nullarol kezdeik, vagy kozepfokrol?
    Szeretnek franciaul tanulni mar jo per eve, mivel a ferjem anyanyelvi szinten beszeli, de ahanyszor belekezdek egy nap utan feladjuk.
    Van valami jotanacsotok, hogy erdemes elkezdeni a nullarol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. augusztus 6. 23:1016.
    Engem angol és német is érdekelne, nekem is tudnál küldeni nyelvtanárokat akik hozzád hasonló módon tanÍtanak?
    100 óra? Ez tényleg lehetséges?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640670 (11)
     
  12. 2005. július 13. 13:5315.
    Nagyon egyetértek veled, hogy legfontosabb a beszéd. Én ősztől olasz kezdőre megyek, de már hallottam, hogy nincsenek könyvek, csak feladatlapok és beszéd a beszéd. . .
    Én jártam franciára és szabályosan megutáltam a módszer miatt. Azt viszont sajnálom, hogy környéken nincs egy francia tanár sem. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. július 12. 22:2014.
    Úgy érted, 100 óra a nulláról indulva?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640670 (4)
     
  14. Torolt_felhasznalo_332596
    Torolt_felhasznalo_332596
    2005. július 12. 21:3713.
    Hát én se újságcikket, se TV-t. . . nem használok a nyelvtanuláshoz. Szépen haladok a nyelvkönyvben. . . Talán pont ez a sikertelenségem oka. . .

    Nagyon jókat írtál! Én úgy látom, hogy ha az ember nem tanulja "halálra" magát akkor nem lesz eredmény. Persze nem mindegy, hogy milyen segítsége, tanára van. Fontos, hogy olyan tanára legyen az embernek aki rengeteget követel, mert csak így lehet haladni.

    Budapesten tanítasz? Ezt azért kérdezem, ha majd franciául szeretnék tanulni akkor megkereshetlek-e?

    Goti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640670 (9)
     
  15. Torolt_felhasznalo_135041
    Torolt_felhasznalo_135041
    2005. július 12. 21:2912.
    Hát nem éppen módszer, de a www. 5percangol. hu oldalon iratkozz fel a hírlevélre. Annyira jó tananyagokat küld!! És fent az oldalon vannak hanganyagok is, meg letölthető leckék.

    Igaz én már valamennyire elboldogulok az angollal, azért van még bőven csiszolni való. Erre ez nagyon jó!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_391742 (1)
     
  16. Torolt_felhasznalo_640670
    Torolt_felhasznalo_640670
    2005. július 12. 21:2711.
    Angolt sajna nem tanitok, de vannak barátnőim, akik szintén ilyen modszerrel tanitanak, ha érdekel privát elküldöm a telszámukat. Fiatalok, aranyosak, türelmesek és nagyon jol beszélnek angolul.
    előzmény:
    blood83 (10)
     
  17. 2005. július 12. 21:1510.
    Angolt nem tanítasz véletlenül? Nagyon tettszik a hozzáállásod. Én ettől vagyok kiakadva, hogy annyira nyomják a nyelvtant és a beszéd meg sehol nincs. Persze a nyelvtan az alapja a beszédnek, de azt gyakorolniis kéne, mert különben hiába tudom pl az igeidőket ha azt mnem tudom használni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640670 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_640670
    Torolt_felhasznalo_640670
    2005. július 12. 21:099.
    Goti,
    a nyelvtanrol nem irtam Neked, pedig ez is egy rettenetes hiba, hogy itthon ez a lényeg: A NYELVTAN. Pedig mindannyian beszélünk magyarul, anyanyelvünk, de ki tudná megmagyarázni, hogy mit miért mondunk, vagy, hogy hány igeidőt és ragozást használunk? Nem is értem ez miért kell ahhoz, hogy megértsünk egy francia hiradot. . . . szerintem a nyelvtudást ugyis mindig a beszédkészség alapján itélik meg, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332596 (7)
     
  19. Torolt_felhasznalo_640670
    Torolt_felhasznalo_640670
    2005. július 12. 21:048.
    Soha nem magoltatok szöveget, elvégre egy nyelvet tanitok és nem valami elvont dolgot. Ennek pont az a lényege, hogy beszélni tudjunk magunktol. Ugy tanitok, hogy csak franciaul beszélünk. . . rengeteget, Nem nasználok könyvet, inkább fénymásolok mindenhonnan. Rengeteg ujságcikkről, regényről, Tv műsorrol beszálünk, amire a tanitványaim otthon felkászülnek, azt mondják ez igy sokkal érdekesebb, mintha szavakat magoltatnék Velük. Egyébként kénytelenek maguktol is szavakat tanulni az éltalam feladott anyagokbol, mert különben nem tudunk kommunikálni, hiszen én meg sem szólalok magyarul. Dolgozom még videoval, DVD, vel, francia zenei CDkkel, a lényeg, hogy semmi köze ne legyen a Magyarországon bevett nyelvtanuláshoz. LÉNYEG: ha kimész ne kapj sokkot, mert semmit nem értesz az itthoni nyelvtanárok felkészületlensége miatt. A nyelv élő, állandoan változik és ezt a szemléletet probálom átadni a tanitványaimnak. . . . . talán sikerrel. Eddig mindenki sikeres volt. Van, aki Franciaországba ment dolgozni, van aki itthon van francia cégeknél és van, aki nyelvvizsgázik. Hát ez az én filozofiám. . . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332596 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_332596
    Torolt_felhasznalo_332596
    2005. július 12. 20:487.
    Szia Molnzsof!
    Gratulálok Neked, hogy 100 órás oktatás után a tanítványaid leteszik a középfokút! Én 100 óra után a német alapfokút tudtam letenni :-(, és hozzáteszem ez már a második nyelv. Azt érzem, hogy ezt már könnyebb tanulni, mint az elsőt, de azért ezzel is szenvedek. A célom a német középfokú, de annyira távolinak tűnik. . . Milyen módszerrel tanítasz? Mennyit kell egy órádra tanulni (szavak, nyelvtan. . . ) Sokat magoltatsz szöveget? Köszi előre is: Goti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640670 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_640670
    Torolt_felhasznalo_640670
    2005. július 12. 19:516.
    Még azt teszem hozzá, hogy egy tényleg jo nyelvtanár, aki ismeri az uj modszereket, csodákra képes és rugalmas is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640670 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_640670
    Torolt_felhasznalo_640670
    2005. július 12. 19:495.
    És mégvalami: elég drágának tűnik ez a Gaál Ottó fále dolog. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640670 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_640670
    Torolt_felhasznalo_640670
    2005. július 12. 19:484.
    Sziasztok,
    őszintén szolva fogalmam sincs milyen lehet Gaál Ottó modszere, de szerintem, és francia nyelvtanár vagyok, csak a tanulon mulik minden. Tapasztalatom alapján kb 1 évre van szükség egy nyelvet középfokon megtanulni. Legalább is a tanitványaim kb 1oo ora után teszik le a Rigo utcai közepet. Én 5 nyelven beszálek és azt vallom, hogy egy nyelvet neház megtanulni, a többi már gyerekjáték. Szoval HAJRÁÁÁ LÁNYOK.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (3)
     
  24. 2005. július 12. 19:113.
    Na ez a Gaál Ottó, most nyomtatásban. . . ::)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (2)
     
  25. 2005. július 12. 18:572.
    Szia ! Na, épp a WHS-től , ne vedd meg CD változatát az 32 ezer forint, na nem az összegért. Hol olvastad, hogy 20 ezer? Azt hiszem akik kifejlesztették a CD-t, azoknál olcsóbban megkaphatod, atlán itt lehet a 20 ezer. Szerintem a Tell me more sorozat is tud annyit és 20 ezer forintért, már megveheted az egész sorozatot.
    A Gaál Ottó nyomtatott változata 19 ezer, úgy tudom ehhez is van hanganyag. Állitólag ebben van benne a módszer leírása. A Cd-ben nem találod meg. Akik a nyomtatott változatotát forgalmazzák, azoknak meg van a telcsiszámuk , ha kéred.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_391742 (1)
     

Címlap

top