Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz után gyerek?

Torolt_felhasznalo_313779
Torolt_felhasznalo_313779
Létrehozva: 2005. július 10. 08:04
Sziasztok!

Két hónapja volt egy terhességmegszakításom, 6 hetes volt a magzat. Életem legszörnyűbb élménye volt, de úgy éreztem ez az egyetlen megoldás. Nem magyarázkodok. Én már megtanultam, hogy nem mondok másokról rossz véleményt, nem vádaskodom, ha még soha nem jártam abban a cipőben, amiben ő.
Nem is véleményt kérek tőletek. Nagyon szeretnék még gyereket, de nem ismerek senkit, akinek már volt abortusza, ezért nem tudom, hogy mennyi esélyem van rá. Ha tudtok (lehetőleg jó :-))) ) példát, írjátok meg, légyszi!
  1. Torolt_felhasznalo_286364
    Torolt_felhasznalo_286364
    2006. január 6. 20:2226.
    Bocsi,h nem irtam, de közben a pasim és már a családja is elkezdett kiakasztani, az idegeim totál készen vannak, tegnap óta Xanax (sose szedtem de enélkül nem vállalok felelősséget semmiért) a gyerek kérdéses volt,mert határhetes (betöltött 12) plussz még átlagnál jobban fejlett is, meg el is számoltak valamit tehát nagyság alapján betöltött 13 hetes, senki nem annyira ajánlja a műtétet, habár sikerült beiratnom magam vasárnapi ottalvásra, hétfői mütétre...de ,h öszinte legyek eléggé be vagyok .. mert nagyon sok a kockázat mivel nagy a gyerek már.
    Anyám,aki már tudja és aki sose akarat,h legyen gyerekem, és semmiyolen körülmény nincs neki biztostva- amennyiben nem a szemétláda apjával fogom nevelni,hanem egyedül ,de még anyám is azt mondja, (ami meglepett) h ha nagyon para a műtét akkor inkább legyen gyerek,mert innentől már az én életem van veszélyben.

    Holnap azért felhivom a dokimat (ja és nem ő müt ,mert ő csak szerdán lesz bent,hanem egy vadidegen,aki épp ügyeletes lesz a kisműtőben..) és megkérdem,h ha tényleg nagy akkor mik a kockázatok stb.

    Nagyon hajlok rá,h megtartsam, de csak ezekért a dolgokért...

     

    Sziasztok!

    Ez egy bemásolt levelem egy másik fórumról-ez van.

    Valószinűleg megtartom a babát de az apját nem ami nehéz lesz...

    Idegileg,lelkileg tényleg teljesen kész vagyok, estin járNÉK gimibe,anyu munkanélküli ..szóval otthon para, vsizont scak ezért egy yilen emberrel maradni (vele a  körülmények biztositottak.ám kizárólag fizikailag, lelkileg nem)

    Én csak azt szeretném irni ide, h ha valaki már gondolkozik, mi legyen a terhességével az 2 dolgon gondolkozzon el: Biztos,h nincs semmilyen lehetőség megtartani?  Ha nincs és ha tényleg nem tudja-akarja gyerekekkel elképzelni a jövőt akkor viszont AZONNAL orvoshoz,mert minnél nagyobb annál többet érez belőle és az anyának is annál rizikósabb.

    Ha valaki esteleg nagyon ráér ,és nincs jobb dolga ápolhatná a lelekmet vagy biztathatna vagy bármi a lényeg ,h HELP! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. július 16. 07:5725.
    Sziasztok!

    A párom húga (20 éves lesz). És 10 hetes terhes.
    Februárban volt már egy műtétje, mert a 8 hetes magzatja elment, nem akkora volt mint kellett volna lennie.
    Most megint terhes, a közeli barátok szeint még várhattak volna.
    A körülményei sem olyanok, hogy az egy babának jó lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_313779
    Torolt_felhasznalo_313779
    2005. július 11. 08:5124.
    Huuuuu de sokan voltatok! :-) Köszönöm a biztatást! Nagyon szeretnék babát, mégpedig kb. fél év múlva. Már van egy kisfiam, ezért is volt olyan borzasztó a döntés, tudtam, hogy mit veszítek. Én nem vagyok nagy fórumozó, de ha összejön a baba mindenképpen megírom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. MF
    MF
    2005. július 10. 13:5223.
    Akkor 24 éves volt. Most 36. Vannak, akiknél 28-30 évesen már leáll a peteérés! Gonolom, ha szövődmények léptek volna fel a küret után, arról azért tudna. . . . Az úgy szokott lenni, hogy a nagyon fiatal lányoknál abortusz után gyulladás, hegesedés alakul ki, emiatt nem lehet később gyerekük. Csakhogy ezt az abortusz után pár héttel, a kontrollvizsgálaton közölni szokták!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966077 (21)
     
  5. 2005. július 10. 13:4722.
    Passz, egy elég nagy ribi volt régen. . . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966077 (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2005. július 10. 13:4721.
    Mivel az abortusz elött gond nélkül terhes lett, azért meglehet hogy van a két dolognak köze egymáshoz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281961 (17)
     
  7. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2005. július 10. 13:4620.
    Nem mondta el neki az orvos hogy kell védekezni mikor abortuszra ment?

    Mintha lenne ilyenkor valami kötelezö felvilágosítás, legalábbis ezt olvastam.

    De nem tudom biztosan, szerencsére saját tapasztalatom nincs.
    előzmény:
    toblerone1 (19)
     
  8. 2005. július 10. 13:3419.
    Ő hülye volt, meg tíz-tizenöt éve még egy tizenhét-tizennyolc éves nem volt úgy felvilágosítva a védekezés terén, mint a "maiak". . .
    Nem védem, de csodás anya lett belőle!! Látszik a gyereken, hogy sokat foglalkoznak vele. :-)
    Az apa még a pocakos esküvő előtt lelépett, talán jobb is így. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966077 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2005. július 10. 13:3118.
    Na az ilyen nönek nem kellene gyerek. . . .

    Akinek most (amikor már van rengeteg védekezési módszer ) 6-7 abortusza van az vagy hülye vagy SEMMI felelösségérzete nincs. . . .

    előzmény:
    toblerone1 (8)
     
  10. MF
    MF
    2005. július 10. 13:1017.
    Igen, de azt senki a világon nem tudja megmondani, hogy ha a barátnődnek nem lett volna abortusza, akkor teherbe esne-e, igaz?
    Semmiféle garancia nincs rá, hogy az abortusz miatt meddő. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_180227 (13)
     
  11. 2005. július 10. 12:5216.
    Most akarsz babát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313779 (1)
     
  12. 2005. július 10. 11:2215.
    Ja, és volt egy idős kolléganőm, akinek két lánya volt. A nagyobbik az első, a kisebbik a kilencedik terhességének gyümölcse (közben nyolc ab).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. július 10. 11:2114.
    Nekem mola terhességem volt. Az után egy évig nem ajánlott a teherbeesés, főként azért sem, mert ez alatt az egy év alatt folyamatosan ellenőrzik az ember hormonszintjét. Igaz én több mint 5 évet vártam utána, de akkor szinte első próbálkozásra sikerült teherbeesnem . . . . most 6 éves a kisfiam:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_180227
    Torolt_felhasznalo_180227
    2005. július 10. 11:1813.
    Nekem spontán vetélés után alig lett babám, hormonkezelés és társai. A barátnőm 24 évesen elvetette a babáját, mert ahogy ő mondta, akkor még nem volt kedve babázni. 27 éves kora óta próbálkoznak, beültetés, lombik, műtét, átfúvás, most 36éves. Ilyen is van. :((

    neked azért sok sikert
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_355580
    Torolt_felhasznalo_355580
    2005. július 10. 10:1312.
    Szia!
    Nekem is volt mar abortuszom, igaz azota nem szultem gyereket, de biztos lehet utana gyerek. Nagyon ritka az amikor nem. Ugyhogy megnyugodhatsz.
    Lehet utana gyerek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313779 (1)
     
  16. 2005. július 10. 10:0211.
    Anyáink nótája az volt, hogy "küret után lesz az esküvő. . ". Az abortusz régi dolog, sokan átestek rajta. (Pláne akkor, amikor még nem volt más védekezés). Szerencse dolga, mint minden műtétnél, hogy ki mennyi idő alatt regenerálódik. Sztem akár a vetélésnél, 1-2 év után már nincs nyoma a szervezetben a korábbi terhességnek. Tehát, ha csak nem történt valami gikszer, semmi akadálya a következő terhesség kihordásának.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. július 10. 10:0010.
    Nem kell félned, semmi baj nem lesz. Nekem is az első házasságom idején volt 2 abortuszom, és a második házasságomból született egy gyönyörű kislányom. Egyből teherbe estem, és nem volt semmi probléma a terhesség alatt sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313779 (1)
     
  18. MF
    MF
    2005. július 10. 09:489.
    Szia! Nem is gondolnád, hogy anyáink közül mennyinek volt abortusza! (Felnőtt koromban derült ki, hogy anyámnak is volt, meg a párom anyjának is!!!) Mégis megszülettünk.
    Ne gyötörd magad! Én az elmúlt 15 évben nem hallottam olyanról, akinek azért nem lehetett babája, mert volt abortusza!

    Ja, és valószínűlg ismersz olyat, akinek volt abortusza, csak ezt nem szokták mások orrára kötni azok, akik átélték. . . :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313779 (1)
     
  19. 2005. július 10. 09:408.
    Egy barátosnő nővére őőő eléggé szabad életet élt, neki a hatodik vagy a hetedik abortusz után mondták, hogy a következőt már meg kell tartania!
    Meg is tartotta, a város legszebb, legegészségesebb kisfiát szülte meg, ma már 8 éves, okos kölyök.
    Ne aggódjál!!
    :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313779 (1)
     
  20. 2005. július 10. 09:197.
    a nőgyógyászom szerint ha egy abortusz után nem lehetne gyereke az embernek már rég kihalt volna az emberiség. Ha nem lett gyulladásod utána és nem volt indokolatlanul sok vérzésed (márpedig az már kiderült volna) akkor nem kell aggódnod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_512640
    Torolt_felhasznalo_512640
    2005. július 10. 09:166.
    Nagyon szép gondolat.

    Topicinditó, a mai abortuszokat úgy végzik, hogy a lehető legkevesebb nyoma maradjon a beavatkozásnka. Nekem kettő volt 4 hónapon belül, mert elhaltak a magzataim. Utána kivártam félévet és az első probálkozásra újra terhes lettem és hála istennek meg is maradt.
    Tényleg igaz, most a lelkeddel foglalkozz, a gyermek majd jön megint, ha eljön az ideje.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904136 (4)
     
  22. 2005. július 10. 09:125.
    Részvétem , biztosan megvolt az okod , hogy így dönts.

    Tudtommal a nagyon fiatal korban sorozatos abortuszokon átesett kismamáknak lehetnek gondjai (találkoztam ilyennel , veszélyeztetett terhesként feküdt a kórházban , de megvolt az esélye a gyerekre)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313779 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_904136
    Torolt_felhasznalo_904136
    2005. július 10. 09:014.
    Szerintem most ezen ne gondolkodj, hogy lesz-e még gyerek. Nagy valószínűséggel lehet egyébként, csak hát nem szokás senki orrára kötni a mai magyar társadalomban az abortusz tényét, és hogy hányan adtak utána életet egészséges babának - akikkel ez történt, már nem nagyon vállalják, hogy nem minden terhességet hordtak ki. Hat hetes terhességnél még orvosilag úgy néz ki a dolog, mint a vetélésnél - nagy valószínűsége van annak, hogy fizikailag fogamzóképes leszel. (Kivéve, ha akkora lelki teher, hogy "bünteted magad" még évekkel később is, de ez már nem orvosi kérdés. )

    Pszichológusok véleményét idézem: kb. 1 évig gyászolni fogsz magadban. Várhatóan soha nem felejted el, és nap mint nap gondolsz majd rá.

    Ha majd eljön az idő, és újra gyermeket szeretnél, akkor meg kell tenni mindent, hogy legyen. Nem lehet úgy tenni, mintha mi sem történt volna, de meg kell próbálni túllépni, szerintem.

    Még most nem sürgős ez a dolog. . . gondolom, a feltételek még nem adottak. Adj időt magadnak, mert mást nem tehetsz. Kemény leszek - szenvedj. Most, sajnos "ez a dolgod" és ez a dolgok menete.

    Talán jó, ha adok egy tanácsot, ami segít feldolgozni. Tégy most jó dolgokat másokkal, emberekkel. Ne kérj segítséget - segíts, ahol tudsz és akinek tudsz, és akinek szüksége van rá. Add meg azt a megértést másoknak, amit te talán meg sem kaptál. Idővel így jobban megbocsáthatsz magadnak, vagy legalábbis több ok lesz rá.

    "Nem gondoltak a rózsakertre
    és elkövették, amit nem szabad.
    Ezentúl üldözöttek lesznek
    és magányosak, mint egy lepkegyűjtő".
    (Pilinszky János)

    Ez csak egy hangulat, ide kívánkozott. Nem "jóslat" és nem riogatás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313779 (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_161595
    Torolt_felhasznalo_161595
    2005. július 10. 09:013.
    Ne aggódj feleslegesen, nekem egy nagyon rosszul sikerült abortuszom volt, régen, un , megalázó bizottságot is el kellett viselnem, majd az orvos hibázott, s újra kellett csinálni , tök gáz volt az egész, s utánna sok problmám volt alull, de 3 év múlva lett gyerekem, s utánna semmi gondom sem volt.
    A lelki dolgok persze idegesítőek, de senki sincs sohasem ugyanabbban a helyzetben soha!!!
    Néha még most is 30 év után eszembe jut az a kicsi, de már inkább a meglévő 2 nagy lányommal foglalkozom.
    Sok sikert kívánok a jővőben!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313779 (1)
     
  25. 2005. július 10. 09:002.
    A barátnőmnek kettő is volt, és ezek után mindkét gyereke az első hónapban megfogant. Persze minden szervezet más, de ma már azért ez a beavatkozás nem "hagy örök nyomot" a szervezetben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313779 (1)
     

Címlap

top