Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÁLLATTÖRTÉNETEK

istvánbá
Létrehozva: 2005. július 4. 08:08
ÁLLATTÖRTÉNETEK

Ezt a topikot azért nyitottam, hogy akinek bármiféle állattörténete van szívében, emlékezetében, amit meg szeretne osztani az olvasóval, - legyen az szomorú, vagy vidám - itt megteheti.
Kérem, hogy írjatok sok – sok érdekes, tanulságos, érzelmes történetet. Az ötpercesektől a hosszabb írásig mindent örömmel olvasnak az állatszerető fórumozók.
Tisztelettel: Istvánbá
  1. 2005. július 7. 20:06176.
    ugyan ez a Bobi ismet. . :-)
    anyam egyszer nagyon faradtan jott haza. nagyon rosszul erezte magat. berogyott a fotelba es csak fekudt behunyt szemmel. . .
    a kutya nyalta a kezet, probalt az olebe maszni. . lokdoste, puszilta.
    anyam kinyitotta a szemet es azt mondta:

    ettol a kutyatol meg megdogleni se lehet nyugodtan. .

    ez a mai napig szalloige nalunk. . ;-))
    pedig tobb, mint 30 eve volt. . :-)
    előzmény:
    liat (175)
     
  2. 2005. július 7. 20:03175.
    teljesen hiheto a torteneted.

    kb 12 eves voltam, amikor az akkori vizslabobimmal. . . /:-))/
    setalni mentem. november volt, lefagyott a jegeseso az utra. raszoltam, ne huzzal!!
    elestem es eltortem a jobb csuklomat.
    hazamentem. orvos, gipsz.
    a kutya egyszeruen szenvedett!!
    nem jott hozzam, ha hivtam lesunyta a fejet, nezett mindenhova csak a szemembe nem.
    probaltam megnyugtatni ot. de igazabol csak akkor lett a regi, amikor 6 het mulva levettek a gipszet a kezemrol. .
    előzmény:
    Picikoala (166)
     
  3. 2005. július 7. 19:36174.
    )))) Mikor Zsemle először ellett, az nem semmi felhajtás volt. A házban a lépcső alatt van egy jó nagy hely, ahova be lehet tenni egy nagy matracot. Na matrac, fólia, vasalt lepedő))))) Doki nem győzőtt vigyorogni. Azt mondta, eddig nem is gondolta, hogy én még nem tudom, hogy a kutyák tudnak ám elleni vasalt lepedő nélkül is))))
    előzmény:
    bigi-mami (172)
     
  4. 2005. július 7. 19:31173.
    Az első kutyám, úgy gondolta, hogy beköltözik a hétvégi házunkba)))Nagyon hideg tél volt, és valamilyen szívtelen ember fogta és kidobta a kb 8 éves boxer leányzó a 8 úton. Szegényke elindult a házak felé, gondolta biztos, ott ember is van, meg kaja is.
    Nagy mázlija volt, mert a jó ég tudja, miért ment akkor ki apu a házhoz, és a terasz alatt meglátta feküdni a kutyát. Fogta megmelegítette a kolbászos lecsót, egyik kezében a lecsó volt a lábasba, a másikba a lapát. vitte a kaját, és mondta Teddinek (mert ez lett a neve), hogy ha megmarsz, agyoncsaplak, ha nyugton maradsz oda adom a lecsóm))) Gondolom sejtitek, Teddi nagyon szerette a lecsót)))
    előzmény:
    Picikoala (171)
     
  5. 2005. július 7. 19:28172.
    A Bigi kutyusomnak két évvel ezelőtt séta közben elvágta egy üvegdarab a lábát (köszönhető a hanyag, sörösüveg eldobáló "szemét" embereknek) a sebével rögtön elvittük az állatkórházba, napokig kötés volt rajta. Persze dédelgettük még a szokottnál is jobban. A konyhában főztem az ebédet, majd valamiért bementem a szobába, Bigi a franciaágy közepén fekszik a legszebb díszpárnámon. Rászóltam, hogy ezt talán mégsem kellene, mire ő válaszul felemelte a sérült lábacskáját és rámnézett olyan szemekkel, hogy menten elszállt a haragom. Azt hittem ott rögtön megszólal és azt mondja "látod fáj a lábam, hát volna szived innen leküldeni"? Hát persze, hogy nem volt szivem leküldeni az ágyról, azóta ha van kedve ott alszik jókat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. július 7. 19:24171.
    :)
    Első kutyimat apum is pulóvere alatt hozta :)
    előzmény:
    zsazsa40 (170)
     
  7. 2005. július 7. 19:18170.
    Nagymamámék az elköltöző szomszédtól örököltek a egy tacsi keveréket. először csak szivességből gondozták, mert nem viheti az új helyre a szomszéd, aztán nagyon megszerették. Morzsika élt 14 évig, amikor sajnos a sok betegség miatt elaludt.

    Nem is gondoltam volna, hogy a kisöregeket ennyire meg fogja viselni Morzsika halála. Nem ettek, nem ittak, csak sírtak. Siratták Morzsikát.
    Hát most mi legyen. Ha ez így megy tovább, akkor belebetegszenek a kisöregek is. Fogtam a telepen egy kis tacsi keveréket, és a hónom alá vágtam. Mert azt nem mondtam, hogy a mamáék azt mondták nekik többet kutya nem kell, mert olyan mint a Morzsi sose lesz.

    Szóval mentem hozzájuk, kutya a hónom alatt. Gondoltam, majd azt mondom, most találtam, hátha megtetszik nekik, és ott fogják. Azt nem mertem volna mondani, hgoy a Morzsika helyett hoztam, mert abból csak baj lett volna.

    Csöngetek a kapunál, jön lefelé nagyanyám, zsebkendő a kezébe, törölgeti a szemét, és pityeregve mondja, hogy a Morzsi. . . .
    És akkor megszólalt a kiskutya a kabátom alatt. Nagyanyám szeme kinyilt, kikapta, megnézte, és mintha fiatalodott volna vagy 30 évet futott felfelé a lépcsőn, kiabált: Papa, papa, kaptunk egy kiskutyát!!)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. július 7. 19:10169.
    De aranyos)))
    előzmény:
    istvánbá (150)
     
  9. 2005. július 7. 19:07168.
    Sünikéhez csak annyiból volt szerencsénk, hogy az egyik tavaszon kimászott a trágya domb alól egy süni, vagyis egy sünkutya. Állítólag ez nem ugyanaz, mert a sünkutyának hosszabb a nózija. Szóval egész délelőtt terelgettem a sünit, hogy mire megjön a gyerek, még tudjon vele találkozni. Megnéztük, megsimiztük, és reméltük, hogy ott marad. De nem útra kelt, és azóta sem láttuk.
    előzmény:
    istvánbá (162)
     
  10. 2005. július 7. 18:51167.
    Teknősről jut eszembe. A keresztfiaim 3-5 évesek lehettek, nálunk voltak vendégségbe. Felnőttek a nagy szobába, a gyerekek a kicsibe. És milyen jól elvoltak, autóztak. A dolog akkor kezdett furcsa lenni, amikor brr, brr után hallottuk, naaaa, menj már! felkiáltást. Na ezt már meg kell nézni. Hát kiszedték szegény teknősőket a vízből, és velük akartak játszani. Tolták szerencsétlent a földön, de csak nem akart beindulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619200 (157)
     
  11. 2005. július 7. 17:13166.
    Itt egy sztori, ami talán a legelső olyan élményem volt első kutyim, Puszival kapcsolatban, amit soha nem fogok elfelejteni. Talán akkor értettem meg, hogy mennyi szeretet, érzelem van a kutyák lelkében.
    Csontot evett, én meg odamentem és simogattam, ő jelzett nekem, hogy ő most eszik, és hagyjam békén. Nem értettem elsőre, vagy nem tudom, de tovább basztattam, és ő megmorgott, majd bekapta a kezem, nem harapott meg, de megijedtem, és hirtelen, ahogy kirántottam a kezem, az karcolt meg. Elrohantam anyuék hálószobájába, és bebújtam az ágyba sírni. Kis idő múlva, Puszi megtalált. Először csak nézett rám. . én meg rá sem néztem. Majd felágaskodott az ágyra, és elkezdta nyalogatni a kezem, ott, ahol meg volt karcolva. . annyira meghatódtam, hogy bőgtem, meg ölelgettem a kutyut, és olyan büszke voltam rá. . és még mindig az is vagyok.

    Mivel elég pici voltam, amikor ezt örömmel meséltem másoknak, nem hitték el. . azt hitték, hogy csak kitaláltam. De a lényeg az volt, hogy én tudtam, hogy ez igaz volt, és nem egy kislány kitalációja. :) Később persze elmeséltem újra, na akkor már elhitték :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_619200
    Torolt_felhasznalo_619200
    2005. július 7. 17:10165.
    Tényleg tündériek a kutyuk. :)
    előzmény:
    Picikoala (161)
     
  13. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 7. 17:05164.
    Nálun k csak rendesek vannak
    előzmény:
    istvánbá (162)
     
  14. 2005. július 7. 17:04163.
    Gyönyörű állatok, jó fotok. Gratula.
    előzmény:
    Picikoala (161)
     
  15. 2005. július 7. 17:02162.
    Sünék szeretik a tejecskét. Egyszer láttam, amint a sünmalacka kanyarított a nyelvével a tejcsibe. Meg éjszaka járnak vadászni.
    A te Sün Sámueled fogott magának asszonyt. Samuka rendes fiú.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (156)
     
  16. 2005. július 7. 17:02161.
    Akit érdekel, felraktam a kutyakiállításos képeket a bememre!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_619200
    Torolt_felhasznalo_619200
    2005. július 7. 17:00160.
    Köszi. :) Majd mindjárt írok még, ha végre eldöntöm, melyiket. . .
    előzmény:
    istvánbá (159)
     
  18. 2005. július 7. 16:58159.
    Nagyon kedves történet. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619200 (157)
     
  19. Torolt_felhasznalo_619200
    Torolt_felhasznalo_619200
    2005. július 7. 16:50158.
    Ez aranyos. :) Akkor innen voltak a sünik a bemeden. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (156)
     
  20. Torolt_felhasznalo_619200
    Torolt_felhasznalo_619200
    2005. július 7. 16:46157.
    Szijasztok! :)

    Itt az újabb történet. :) Bár ez nem velem, hanem a bátyámmal esett meg, de családban marad. :)
    Szóval a bátyám kb. 5 éves lehetett, amikor kapott egy kis ékszerteknöst ajándékba a szüleimtöl. Játszani szeretett volna vele, hát kivette a terráriumból és letette az asztalra, de a teknöc bebújt a teknöjébe és nem akart elöjönni. A bátyám nagyon elszomorodott, hogy az új barátja nem akar játszani vele és hatalmas könnyekkel a szemében megkérdezte anyum, hogy miért nem jön elö a teknös. Anyum elmagyarázta neki, hogy azért, mert még nem ismeri. Tesóm visszarohant a szobába, anyum meg ügyködött valamit a folyosón, amikor egyszer csak ezt hallja a szobából:
    "Szia! Az én nevem Zoli. Téged hogy hívnak?"
    :DDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 7. 16:44156.
    No akkor a történet. Nikikutyán kivül az egyik lakótárnak is van kutyája:talpas. A két fiu nagyon jol edlvan egymással. Egy este Talpi kikapart ea mancsával valamit, ami ugy nézett ki, mint egy labda.
    de amikor piszkálni kezdték, mindkettő nagyot ugrott, mert egy süni volt a labda. Azt hittem halott, de csak aludt. Ott hagytuk, majd néhány nap mulva Mázli cica jött panaszkodni, hogy hova tünt az ő teje, meg kajája.
    hiszen reggel kitettük neki. Igy ment ez néhánynapig, azután kiderült: a süni torkoskodik. Megitta a tejet, megette a kaját, s mivel kalandos lélek volt este sétálni indult az utcában. Egyidő mulva talált magának egy sün hölgyet is. Télre beástunk nekik egy tágas faládát, kibéleltük avarral, füvel. Itt telet át a sünipár, idén lettek gyerekeik is. A két kutya pedig, mint két testőr örzi a láda környékét, Mázli cicának, s a szomszédok cicáinak tiléos arra az átjárás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 7. 16:34155.
    nagyon kedves történet
    előzmény:
    istvánbá (150)
     
  23. 2005. július 7. 16:32154.
    Sziasztok!
    Elolvastam az újabb sztorikat. Én is örülök, hogy ennyi állatbarát van itt is!
    Én voltam 3 hete kutyakiállításon Pápán :)) Ennyi gyönyörű kutyut egy helyen még nem láttam! Csak sajnos 10 perc után lemerült a fényképezőgép :((( és csak pár képet tudtam csinálni! Majd felfrissítem a bemem velük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_619200
    Torolt_felhasznalo_619200
    2005. július 7. 16:28153.
    :)
    előzmény:
    istvánbá (152)
     
  25. 2005. július 7. 16:25152.
    Édi! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619200 (151)
     

Címlap

top