Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÁLLATTÖRTÉNETEK

istvánbá
Létrehozva: 2005. július 4. 08:08
ÁLLATTÖRTÉNETEK

Ezt a topikot azért nyitottam, hogy akinek bármiféle állattörténete van szívében, emlékezetében, amit meg szeretne osztani az olvasóval, - legyen az szomorú, vagy vidám - itt megteheti.
Kérem, hogy írjatok sok – sok érdekes, tanulságos, érzelmes történetet. Az ötpercesektől a hosszabb írásig mindent örömmel olvasnak az állatszerető fórumozók.
Tisztelettel: Istvánbá
  1. 2005. július 6. 22:55126.
    Van egy kutyám, vizsla-aranyretriever keverék, gyönyörű zsemleszínű, mint Robert Redford haja fénykorában. Megpróbálunk szimbiózisban élni: a család, ő, a macskák, a kert, a madarak stb. A kertet rendszeresen "felássa". Most már elkerítettem előle a virágoskertet és a konyhakertet. A kerítés elvi, hiszen ha akarja, bármikor átugorja. Sajnos, ha nem látom, meg is teszi. Törzsfejlődésének oly magas fokán áll, hogy reggelente, ha nem akarja a reggelijét megenni, akkor biztos lehetek benne, a ketben járt. Meg kell keresnem a kártétel helyét, elmondanom a penitenciát, az ejnye-ejnyét, ugyanis addig kedélybeteg, nem tud enni, amíg a bűn felfedezése - szidás - megbocsátás nem történt meg.
    Időbe tellett, míg erre rájöttem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. július 6. 22:45125.
    HAt ez meghato tortenet. EGyszer nagyim hazaba berepult egy fecske, de megfogtam, aztan elengedtem. (Tok szep szivarvanyosan csillog a tollazatuk, olyan mint mikor valami olajos, szep lilas, sargas, zoldes. Mindig valtozik , ahogyan a feny epp raesik. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998375 (118)
     
  3. 2005. július 6. 22:42124.
    torTent* a csoda
    előzmény:
    silviHemel (122)
     
  4. 2005. július 6. 22:41123.
    nem* eszik
    előzmény:
    silviHemel (122)
     
  5. 2005. július 6. 22:40122.
    Par evvel kesobb volt egy masik keverek kutyusom, kicsit nemetjuhaszra hasonlitott csak alacsonyabb volt. Par hettel/honappal azutan hogy megkaptam, mamamnal toltottem par napot. Akkor kezdodtek a gondok, ugyanis Sheila, a kutyusom hirtelen fogyasnak indult es az Istennek sem akart enni, meg inni sem nagyon. Annyira lefogyott hogy a pecuajton levo macskabejaraton siman ki-bemaszkalt. . . :( Egyik nap nagyinak temetesre kellett mennie a szomszed faluba, es otthon maradtam egyedul. Nem birtam elviselni hogy a kiskutyam "elfogy", nem eszik a szemem lattara. Mindig tettunk egy pici sot a vizebe, hogy legalabb szomjas legyen egy picit, es ha mar ne eszik , legalabb igyon, nehogy kiszaradjon szegeny. Annyira fajt latni hogy milyen "beteg", hogy elkezdtem egy kis ennivalot letomni a torkan, hogy nyelje mar le, nem birtam nezni hogy "haldoklik". . . Masnap vagy aznap ? delutan, mar nem emlekszem pontosan kicsit jobb kedve lett, mar kijott a hazbol, csovalta a kis farkat es probalt velem jatszani. Harapdalni kezdte a kezem, es lam, akkor torent a csoda, az egyik foga a kezemben maradt :DDDD a harapdalastol, na gyorsan beleneztem a szajaba, es lattam hogy jo par foga hianyzik illetve mozog :DDDD Hat mondhatom, hogy a Himalaja esett le a szivemrol, mikor rajottem hogy nem beteg, csak a fogvaltos idoszakat eli :DDDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. július 6. 22:33121.
    :( Ugy hianyzik nekem Dalma. Most is potyognak a konnyeim, soha nem gondoltam volna hogy ennyire lehet szeretni egy haziallatot es meg ennyi ev elteltevel is megsiratni, es kulonlegesnek tartani. :(
    előzmény:
    liat (120)
     
  7. 2005. július 6. 22:20120.
    nem tudom, miert tesznek ilyet az emberek. . . mar ha annak lehet az ilyet nevezni. . :((((((((((((
    előzmény:
    silviHemel (119)
     
  8. 2005. július 6. 22:17119.
    Egyszer volt egy nagyon aranyos keverek kutyam, Dalma. Ha jol emlekszem, 1996-ban szuletett, mikor en 11 eves voltam, mert mikor meg kicsi volt, gipszbol kiontottem a kis tappancsanak a nyomat :), azota is megvan a lenyomat! Szoval. . . . . mikor kicsi voltam, o volt a mindenem, olyan volt nekem mint egy legjobb baratno. Egyszer elvittem setalni a buzamezore, ahol (meg nyar eleje volt) a buza megcsak kb. labszarig ert. Mindig ugy jatszottam vele, hogy elszaladtam elole, es hirtelen lehasaltam a buzaban, o pedig mivel meg kiskutya volt, alig latszott ki :) Emlekszem, ahogyan fel-leugralt es lobogott a kis fule meg a farka! :DDD Soha nem fogom elfelejteni. Mikor tel volt, meg kis cipoket is varrtam neki, hogy ne fazzanak a tappancsai. . . . Aztan kovetkezo nyaron, alig mult egy eves, mikor tortent a tragedia. Mivel mi berhazban laktunk, kutyat, macskat csak nagyimnal tarthattam videken. Minden hetvegen kijartam az en kis angyalkamhoz. Egy szombati napon hiaba mentem hozza :( Kerdezem nagyimat "Mama, hol van Dalma?" . . . . "O mar nincs tobbe, megmergeztek" :(((( Nem akartam elhinni, bejartam mindent es valoban sehol sem volt. Nagyi tovabbra is mondogatta, h. mi tortent, es lattam az arcan h. komolyan beszel. Elszaladtam a mezore, es ott sirtam sokaig. 3 ora elteltevel meg mindig ott voltam, engem meg keresett az egesz csalad. Soha nem fogom elfelejteni azt a szornyu napot! Egy szemet szomszed patkanymerget adott a kutyamnak, ettol hanyni kezdett meg habzott a szaja, par perc mulva meg is halt. Ez este fele tortent. Masnap hajnalban , kedvenc cicam, Garfield, egy voros, csikos kiscica szinten kimult, allitolag megnyaldosta a . . . tudjatok mit, es igy az o szervezetebe is bekerult a mereg :( Egy ejszaka elveszitettem a kedvenc kutyusom es a kedvenc kiscicam :( Azota is sokszor sirok, ha rajuk gondolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_998375
    Torolt_felhasznalo_998375
    2005. július 6. 22:07118.
    Kellemes szép estét Mindenkinek !

    Érdekes történet amit elmesélek, talán még tanulságos az ornitologusoknak is.
    Az ország közepén, Pusztavacs mellett mentem keresztül egy mellékúton, ahól viz és sár volt az aszfalút mellett. Arra lettem figyelmes, hogy az autóm elött késön repül fel egy fecske, mert valamit fel akart emelni a levegőbe, nem bírta, és tovább repült, majdnem elütöttem. Fékeztem, hogy megnézzem mit akart a fecske felemelni a levegőbe, mert szokatlan volt számomra, és időm is volt.
    Amikor megálltam, a fecske visszarepült, és az elütött, élettelen párját, csipegette, húzogatta, és próbálta felemelni!!!!!!!!!!!
    Annyira megható jelenet volt, hogy a torkom ősszeszorúlt, és úgy hajtottam tovább. Ha ma, hónapok múltán, visszagondolok arra a jelenetre, amiről még nem olvastam sehól a szakirodalomban, hogy létezik, ma is ugynúgy ősszeszorul a tormok, mert az a megható, önfeláldozó viselkedését, annak a csöppnyi madárnak, nem fogom elfeledni soha !!!!!!
    Kellemes jó éjszakát Mindenkinek !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. július 6. 22:00117.
    :(((((((((((((

    hidd el, tudta o, hogy boldog, szep elete volt. tudta es halas volt nektek, hogy mindent megadtatok neki az eletben.

    előzmény:
    zsazsa40 (115)
     
  11. 2005. július 6. 21:57116.
    hat, akkor jo ejszakat mindenkinek!
    :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. július 6. 21:56115.
    Rengeteg történetem van, de először mindig ez jut eszembe. Pami már 14 éves volt, és egy éve beteg.
    Régen 8 éves koráig panelbe lakott, időnként ágyba aludt, és egy nagyon, de nagyon jószívű és okos kutya leányzó volt.
    Aztán költöztünk, családi házba, Ő meg ki az udvarra, lettek társai is, nevelt kölyke, "unokái". Aztán látszott, hogy bizony öregszik, egyre többször kellett orvoshoz vinni, kiderült, hogy daganata van. De mindent megpróbáltunk megtenni, hogy könnyítsünk a helyzetén. Mivel ifjabb korában lakásban élt, simán tudta nyitni az ajtókat, de engedély nélkül soha nem jött be a házba.
    Aztán már napi kezelések voltak, és egy novemberi délután benyitott a házba, felmászott az emeletre - mert menni már alig tudott - és rámászott az ágyra. Körülnézett, volt egy huncut fény a szemében, mintha azt mondt volna, na most szóltok?
    De nem szóltunk, mert tudtuk, hogy most már itt a vége. Hazajött az összes gyerek, körülültük, simiztük. Közben a párom válogatta a cd-ket. És előkerült egy karácsonyi válogatás. Megszólalt a zene, és a kutya felemelte a fejét, csóválta a farkát, és vigyorgott. Komolyan mondom, teljesen úgy nézett ki, mint akinek eszébe jutott az ifjusága, amikor még a gyerekek kicsik voltak, és karácsonykor ezek a válogatások szóltak. Aztán vége lett a lemeznek, a fejét lehajtotta, a szeme elhomályosult. Zihált szegény nagyon. Jött a doktor, már csak a fájdalom csillapó kellett. Már 3. éve, de még most is bőgők.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. július 6. 21:56114.
    ez nem uj teny. . . az a gyerek, akinek allatja van otthon, sokkal nyitottabb, gondoskodobb felnott lesz.
    a kislanyom 4 es fel eves meg csak. de minden este o ad enni az allatoknak. tudja, melyik tap a kicsikutyae, melyik az orege. melyik a macskae. . :-)

    tudja, hogy az oregkutya a szaraztapot egy kis olajjal eszi csak meg. addig nem is adja neki oda, amig nem teszek ra olajat. ezek a dolgok csak fejleszthetik a gyerekeket.
    elmeny nezni, ahogy cipeli a macskat magaval ide-oda. az meg csak log a kezeben es a vilagert se tenne egy rossz mozdulatot. .
    este lefekveskor a kutyaknak-macskanak is ad joejt puszit. :-)
    előzmény:
    Picikoala (111)
     
  14. 2005. július 6. 21:55113.
    Jó éjt mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. július 6. 21:54112.
    Jó éjt Nektek! Menni kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. július 6. 21:50111.
    Sokkal jobb, ha egy gyerek állatok közelében él. . sokkal empatikusabb az olyan gyerek, aki nem fél az állatoktól!
    Vagy rosszul gondolom?
    előzmény:
    liat (109)
     
  17. 2005. július 6. 21:47110.
    Szép estét! Gratulálok a topichoz, most nagyon boldog vagyok, hogy vannak azért állatokat szerető emberek és hála istennek nem is kevesen. Véletlenül nyitottam ide be, s aztán itt ragadtam.
    istvánbá! Lenyügöző volt a Pajtás története, ugye megérdeklődöd, hogy mit akart a német szponzor? Nagyon kiváncsivá tettél.
    Nekem is van nagyon okos és torkos gyönyörű beaglem, Bigi a neve. Most éppen itt alszik mellettem a kipárnázott kosarában. Történetem is van róla, de azt majd legközelebb. Üdv. és jó éjt mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. július 6. 21:46109.
    mostanaban a legkisebb fiammal /16/ kell megkuzdenem. . . :-)
    amiota sikeresen felnevelte Micit, akit a kert keritese alatt talaltunk es 200 gr volt. . . azota allandoan szemrehanyoan jon hozzam. . hogy: ismet sirnak uj kismacskak a keritesnel. . . :-))
    de mindig rabeszelem, hogy biztosan van anyukajuk. .
    sikeren felbuzdulva most mar haza hurcolna minden kisallatot. .
    :-))
    pedig regebben nem volt kotodese az allatokhoz.
    előzmény:
    istvánbá (108)
     
  19. 2005. július 6. 21:36108.
    Ebben a pillanatban a topik I. helyen van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. július 6. 21:31107.
    Szép éjszakát !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619200 (105)
     
  21. 2005. július 6. 21:30106.
    Lécci tedd meg, ha rászolgálnak. Az én picinyem akkor is hegyel, szimatol, amikor nyakig plüss. Ha jelek érik receptorait, dönt - borít és rohan helyt állni. Az utcán séta közben hányszor hangzik fel: "jáj ányám, mekkora kutyá".
    előzmény:
    liat (103)
     
  22. Torolt_felhasznalo_619200
    Torolt_felhasznalo_619200
    2005. július 6. 21:30105.
    Most eszembe jutott, amikor anyum valamiért irtó dühös volt rám és bejött a szobámba veszekedni. Kb. két percig csendben hallgattuk, aztán a papagájaim elkezdtek éktelenül ordítani. Különösen Manó volt nagyon dühös. Ült a rúdon és a csörével verte a rácsot, miközben feleselt. Anyum csak pislogott, hogy megvédtek. :)))
    Most viszont megyek. Jó éjszakát mindenkinek! :-* (Jóéjtpuszi:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. július 6. 21:27104.
    Kell a szomorú is, attól tudjuk hol a helyünk. Erre mondják, hogy ne kímélj, mondd! Van nekem is még érzelmes történetem, sorra fognak kerülni, ha a topik is úgy akarja. Ha ki nem múlik közben. Bízom benne, hogy a fórumozók egy jelentős része igényli ezt a fórum műfajt is. Az élet nem csak nyali - fali.
    előzmény:
    fekecsi (98)
     
  24. 2005. július 6. 21:25103.
    "A kutyakirály a társalgóban rendezi gondolatait a bordóplüss 4 személyesen. "

    hat ez naaaagyooon jo szoveg. . . .
    plagizalhatom???
    ferjekre es lusta kamasz gyerekekre is alkalmazhatom????
    :-)))))))))))))
    előzmény:
    istvánbá (97)
     
  25. 2005. július 6. 21:25102.
    :))
    Anyum egyszer ráült kutyimra. . addog Bubu soha nem feküdt a fotelba, ezért anyum nem is nézett nagyon oda, hogy hova ül. . kutya olyan hirtelen ugrott ki, hogy anyum ijedt meg a legjobban. . kár, hogy nem voltam szemtanúja, csak fültanúja az esetnek! Amúgy gyakran elbotlik minden családtag a minimben, merthát tényleg nagyon mini, és a leglehetetlenebb helyeken tud gubbasztani. Szóval, ezzel nem vagy egyedül! :)
    előzmény:
    istvánbá (97)
     

Címlap

top