Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÁLLATTÖRTÉNETEK

istvánbá
Létrehozva: 2005. július 4. 08:08
ÁLLATTÖRTÉNETEK

Ezt a topikot azért nyitottam, hogy akinek bármiféle állattörténete van szívében, emlékezetében, amit meg szeretne osztani az olvasóval, - legyen az szomorú, vagy vidám - itt megteheti.
Kérem, hogy írjatok sok – sok érdekes, tanulságos, érzelmes történetet. Az ötpercesektől a hosszabb írásig mindent örömmel olvasnak az állatszerető fórumozók.
Tisztelettel: Istvánbá
  1. 2009. február 11. 18:20826.
    Képek Zsanikáról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. január 31. 23:06825.
    Örülök, ha nem adóztatnak azért, mert nem akarok "igazi" gyereket Azt, hogy elismerjék a "gyerekeimet" hosszú távon sem remélem - ettől még nagyon messze van az állattartási kultúránk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454408 (829)
    2009-01-31  20:33
  3. 2009. január 28. 10:25824.
    előzmény:
    Antalbaba (823)
    2009-01-27  23:05
  4. 2009. január 27. 23:05823.
    Köszönjük az új sztorit
    előzmény:
    istvánbá (821)
    2009-01-27  20:15
  5. 2009. január 27. 22:59822.

    Szia!

    A fórumnyitó fölött az új hozzászólás...-nál van olyan, hogy kedvencekhez ad. Arra rákatt, így ez a topik + minden másik, amire naponta ránéznél, el lesz mentve a neved alá. 

    Fiókod Gyorslinkek Online Új topic indítása Kedvenc topikok Üzeneteid (0) Könyvjelzőid Kik láttak Profilod

     Ez van balra fent, amikor belépsz, itt rákatt a kedvec topikokra, és már látod is, hogy aznap van-e újdonság

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454408 (820)
    2009-01-26  22:16
  6. 2009. január 27. 20:15821.

    Zsanika vagyok.

    Legutóbb ígértem, hogy elmondom az ajtóba vágott lyukat.

     

    Nos, nagy élvezettel bujkáltam ki-be pár napig az apa vágta résen. Nagy élmény volt nekem, hogy nem kell nyivákolnom folyton neki, amikor mehetnék jön rám. Igaz, hogy van saját lakosztályom a földszinten, ahova apa éjszakára leküld alukálni.. (Aztán aluka cicuka! – mondja apa búcsúzóul este tízkor. Nem sejti, hogy én reggelig szétszedem az ágyat tokostól-párnástól. Legutóbb a nagy tollpárnától majd megfúltam. Prüszköltem is tőle rendesen, ahogy szálltak a tollacskák. Olyan volt, mint a legszebb hóesés. Hihi).
    Van összkomfortom, a fürdőszobában saját mobil-ládával. Ide napközben is lemehetek szükségképpen tavasztól őszig szabad kijárással. Bár jó időben jobban esik a kertbe járni.
    A tél beálltával az ajtókat becsukják, ekkor miákolni kell, ha le muszáj mennem. Ezért jött be nekem az ajtón a lyuk. Először bekoppantottam a fejem búbját a felső keretbe, de hamarosan olyanokat ugrottam, mint egy cirkuszi virtuóz. Éjszakára apa lereteszelte a lyukat egy zárólappal. Szabad voltam, mint azelőtt, amikor még élt Linuska és Mexike. Kint éltünk a kapu alatti házrészben nagy szeretetben. Mexikének volt egy hatalmas háza, hőszigetelt réteggel megépítve. Nyáron hűvös volt, télen meg meleg. Szalmafészek volt benne, amit Mexike formált magának.

    Télen én abban laktam Mexike hasa alá bújva. Ő sose nyomott agyon, vigyázott rám.
    Linuska a magasban lakott a macskalakban. Volt benne meleg ruha, de köszönöm én azt a meleget. Linuska nem jöhetett be Mexike házába, csak nagy ritkán.

    Nappal Apa autójának a tetején ugráltunk, míg ő le nem beszélt róla bennünket. Vett autótakarót, arra már rámehettünk.
    Tavaly télen - Mexike távozása után – Hozzánk csapódott két kóbormacska is.

    Éjszaka, amikor én be vagyok zárva, ők vannak a kocsi tetején. Annyi neked metálfény.

    Visszatérve a macskalyukamra, annak szomorú vége lett hamarosan. Igaz, nagy néha bevittem egérkét, madárkát a nyílásomon. Izgis volt nagyon. A baj az lett, hogy egérkék is rákaptak a jóra. Kezdtek éjszakánként bevermelni a lakásba. Macskaiasan védtem én a várat éjjel-nappal, már amikor éppen ott voltam az éjszakai lakban. Meg ha nem húztam a csendest, nagyokat horkantva a kényelemben.
    Egyik nap szóltam apának, hogy engedjen be a fenti konyhaszekrény mögé, kirámolni a betolakodókat. Apa megmutatta, hogy oda csak ezek a rongy egérkék férnek be, majd előcsaljuk őket sajtocskával. Úgy is történt. A sajt bevált. Ő kirakta a sajtot, én meg éjszakára odafeküdtem a szekrény elé. Jött cin-cin hamarosan. Nyakon csíptem, apa meg kirakta a szűrét. (Most, hogy visszagondolok, lehet, hogy én engedtem el őket, miután kijátszottam magam velük odabenn. Apa arra tanított, nem szabad megenni egérkét és madárkát).

    Így járt a társa is másnap, addig bírta a koplalást.
    Itt lett vége az én macskalyukamnak. Apa azt mondta hogy egy nagy ……………- valami pacit beszélt. Bedeszkázta a résemet. Én még napokig oda jártam pavlovilag, mire visszaállt bennem a régi rend. Hát ez volt az én macskalyukam története.

    Fennebb említettem a két kóbormacskát. Nekik regényes és hosszú történetük van. Most csak annyit, hogy ők Csipike és Fülike.

    Csipike hatalmas fekete kandúr, aki tüsszögött, fuldokolt amikor idemerészkedett először. Mindkét szeméből ömlött valami ronda fehéres nyavalya. Szemei véresek voltak. Apa azt mondta: “látod, milyen csipás szegényke. Ő nagyon beteg. Ja, meg a nyakán a feje közelében van egy hatalmas, vérző seb.
    Ettől a Csipitől annyira félek, hogy amikor meglátom, földbe gyökerezik az összes lábam, pedig még sose bántott. Le is kopogom gyorsan.

    A másik macska Fülike. Ő is hatalmas kandúr. Csíkos-cirmos bundája van.

    Van – mondom, most már van. Amikor idejött Csipikével, a télikabátját maga után húzta, magát meg vonszolta a végelgyengüléstől. A jobb füle meg el van törve, vagy mi. Lóg neki, akár az elefánté, amikor a fejét betakarja vele. Mindkét füle mögött hosszú heg van. Ő aranyos, kedves cica. Tőle csak picikét félek. Már puszilóztam vele. Nem harapott meg.

    Ennyit mára, szép éjszakát mindenkinek!

     

    Miaúúúúúúúúúúúúúú!

    előzmény:
    istvánbá (809)
    2008-08-15  12:12
  7. Torolt_felhasznalo_454408
    Torolt_felhasznalo_454408
    2009. január 26. 22:16820.

    Köszönöm!  Próbáljuk meg megpörgetni... Ok???

     

    Te hol látod, hogy hozzászóltak? Én a fórum hozzászólásaimban nézem. arra gondoltál, vagy van egyszerűbb mód is?

    előzmény:
    Antalbaba (818)
    2009-01-24  15:10
  8. 2009. január 26. 15:40819.

    Végre hazaérsz 

     

    „Végre hazaérsz. Kutyád nyakadba ugrik.
    - Hol jártál eddig? oly sokáig elvoltál!
    Hiányoztál, hiányoztál, hiányoztál!
    Szeretlek, szeretlek, szeretlek!
    Mi van a szatyrodban? Ugye az enyém?
    Juj, hadd nyaljalak gyorsan fülön!
    Ham, most egy picit megrágom a kesztyűdet.
    De jó! Itthon vagy végre!”

     

    / Pam Brown /

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. január 24. 15:10818.

    Szia!

    Nagyon jók az írásaid /tegnap nem jöttek be a linkek, azért nem írtam/

    A topik pedig elég régi, én is azért írok néha, mert el van mentve a kedvencek közé, és látom, ha hozzászólnak Nagy pörgést ne várj

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454408 (817)
    2009-01-24  13:23
  10. Torolt_felhasznalo_454408
    Torolt_felhasznalo_454408
    2009. január 24. 13:23817.
    HAhóó!!! Nincs itt senki??
    előzmény:
    istvánbá (1)
    2005-07-04  08:08
  11. 2009. január 2. 17:14816.

    Köszönöm kedves versedet, újévi jókívánságodat.

    Ábrándos, reményteljes, sikerekben gazdag, békés, boldog Újévet kívánok Neked!

    előzmény:
    Antalbaba (815)
    2008-12-31  10:48
  12. 2008. december 31. 10:48815.
    B orongós napok tűnjetek tova,
    O kkal szomorú ne legyél soha.
    L épteid kísérje töretlen szerencse,
    D erűs percek rajzoljanak mosolyt a szemedre.
    O szoljanak el az óévnek sötét árnyai,
    G úzsból szabaduljanak a képzelet szárnyai.

    Ú j évet hozzon a nesztelen iramló idő,
     J öjjön már a rég várt, csodálatos jövő!

    É vek ha múltok, ha elszálltok napok,
    V idámságot, örömet számolatlan adjatok.
    E lfusson most az óév utolsó napja,
    T öbbé ne legyen senkinek panasza.

    K erüljön betegség, bánat messzire,
     Í  rmagjuk is vesszen mind a semmibe.
    V ágyaid sorra valóra váljanak,
    Á lnok szavak többé ne bántsanak.
    N övekedjen az igaz barátok tábora,
    O kosan élj, ne legyél ostoba!
    K ívánom neked, legyen 365 szép ünneped!
    előzmény:
    istvánbá (814)
    2008-12-30  20:33
  13. 2008. december 30. 20:33814.
    BOLDOG ÚJ ÉVET MINDEN ÁLLATSZERETŐ EMBERTÁRSAMNAK!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. november 27. 16:13813.
    Kedves, gyönyörű cica.  Hasonló bundát visel, mint az én Zsanikám,
    aki itt fekszik mellettem az ágyamon. Édesen alukál.
    Hogy nem lehet szeretni cicuskát, annyira kedves ő is.
    előzmény:
    Picikoala (812)
    2008-11-25  17:01
  15. 2008. november 25. 17:01812.

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni (hátha van köztetek győri vagy Győr környéki)

    Pár napja majdnem elütöttünk egy cicát,  a mögöttünk lévő elsodorta, nem volt szívem otthagyni a nagy puszta közepén, és elvittük állatorvoshoz. Semmi baja nem esett (9 élete lehet...), csak nagyon vékony, rég nem ehetett, vagy egy kis macskanáthája és kötőhártyagyulladása, de kap gyógyszert, és már nagyon jól van. Nagyon barátságos, és semmitől nem fél.

    2 hónapos kislány cicus, és gyönyörű!

    Mi sajnos nem tudjuk befogadni, de addig, amíg lábadozik és egy kicsit meghízik mindenképp itt marad. Menhelyre nem akarom vinni, ezért keresek neki szerető gazdit.

    Még azt is vállalom, hogy 50 km-es körzetben el is szállítom a cicust.

    Priviben minden elérhetőséget megadok, és minden tanácsot elfogadok.

    Egy állatbarát:

    Viki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. augusztus 16. 08:28811.
    Köszönöm szépen.
    előzmény:
    livilla (810)
    2008-08-15  14:04
  17. 2008. augusztus 15. 14:04810.
    Jajj ez nagyon szép volt!!!!   Igazi könnyes-mosolygós!
    előzmény:
    istvánbá (809)
    2008-08-15  12:12
  18. 2008. augusztus 15. 12:12809.

    Zsanika vagyok.
    Apával kertes házban lakunk. Kedvemre jövök-megyek házon belül, és kint az udvaron. Ha úgy tartja kedvem, átugrom a szomszéd telkekre is szétnézni. Ilyenkor apa kiabálja a nevemet, hívogat haza. Én a süketet alakítom, mintha nem hallanám jajbékolását. Amikor haza jövök, összeszid nagyon, ki akarja porolni a bundámat. Azt mondja, hogy szegény Linuskát is megitatták valamivel, láthattam végső kínját. Majd én is úgy járok, ha nem vigyázok - mpndja. Nyugtatgatom, hogy nagyon vigyázok magamra. Óvatos cica vagyok. Idegenben semmit nem eszem, nem iszom. Bár legutóbb is leharaptam egérke fejét, mielőtt hazahoztam apának. Nagyon megszidott érte. Szerinte egérkének is mérget adnak, megeszem vele együtt.

    Linuska a tesóm volt. Hárman voltunk édesanyámnak pici cicái valahol, már nem tudom, hogy hol. Apa Linuskát és engem választott ki és hozott haza nagyon régen. Azóta többször leesett a hó. Brrrrrrrrrrrrrrrrr. Azt nagyon nem szeretem ám.
    Itt várt bennünket Mexike, a hatalmas négylábú. Apának a mindene volt. Azonnal láttam, hogy Mexikével nem szabad ujjat húzni, mert apa megharagszik érte.
    Amikor apa hazaért velünk, Mexike elénk szaladt. Apa letett bennünket Linuskával Mexike elé. Mi megijedtünk a hatalmas szájától. Apa azt mondta neki határozottan, ők Zsanika, és Linuska. Puszit ad! Őriz! Mexike akkora puszit adott nekünk, hogy majd eltörött a bajszunk. Soha nem bántott bennünket, mindig őrzött, védett. Én rossz gyerek voltam, csavarogtam a szomszédoknál. Megkergettek, verekednem kellett olykor. A palánkon túl kiabáltam, sikongattam Mexikének. Ő át akart ugrani a kerítésen, engem megsegíteni. Haza érve apa összeszidott, Mexike pedig puszilgatott, közben a vastag nyakán felállt a gyönyörű bundája.

    Linuska és Mexike elmentek tőlünk messzire. Apa azt mondta , hogy felmentek az égbe, mert túl jók voltak ahhoz, hogy itt éljenek a földön. Nem tudom hol van az az ég, de azt láttam, amikor apa Mexikét a nagy tuja alá tette, ahol nyáron be szokott bújni a gödrébe.
    Van virág és kövek neki. Én gyakran felülök a kőre, várom Mexikét, de nem jön hozzám. Nekem nagyon hiányzik. Azt hiszem apának is, mert minden este odamegy hozzá és valami jön a szeméből. Olyankor azt mondja neki, hogy “Aludj kicsi kutyám! Te csak aludj!

    Nekem azt mondta, nehogy eszembe jusson elmenni Linuska és Mexike után, mert onnan nem találok vissza hozzá. Neki pedig szüksége van rám. Bevallom, nekem is őrá.
    Nagyon szeretem apát. Olyan jó hozzám. Éppen most fúrt egy lyukat nekem az ajtóba, azon járkálok ki-be, ha rám jön a menőke. De ezt majd máskor mesélem el..
    Miau!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. december 31. 20:47808.

     

     

     

    B O L D O G    ÚJ    É V E T !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_130366
    Torolt_felhasznalo_130366
    2007. december 31. 17:05807.
    előzmény:
    istvánbá (806)
    2007-12-30  11:03
  21. 2007. december 30. 11:03806.
    2007.12.17
    Könnyes a szemem, fáj a lelkem. Drága KUTYÁM! Fagyos föld a nyughelyed. Nem leszel velem a szeretet ünnepén.
    Nem tehetek ropisüteményt a fa alá neked. Nem téped le a szaloncukrot, nem rántod le a karácsonyfát soha soha többé. Megszakad a szívem érted. Nyugodj békében. Tudom, ott állsz a csillagok hídján. Éjjelente látlak Kutyám.

    2007.12.24 Van egy gyertya a fa alatt neked. Áldott Karácsonyt Kicsi Kutyám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_911580
    Torolt_felhasznalo_911580
    2007. december 24. 12:03805.
    Jaj, nagyon sajnálom, megkönnyeztem a történeted!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_130366 (801)
    2007-06-24  11:48
  23. 2007. december 24. 11:47804.

     

    BÉKÉS  KARÁCSONYT !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. november 2. 11:51803.

    Álmok csillag hídján

    Az álmok csillag hídján
    Fenn a messzeségben
    Áll az én hűséges kutyám

    Vár csak vár és néz felém
    Tőle jön forrón égető sugár
    Reám hajtja gyönyörű fejét

    Bársony szeme szívembe vág
    Nem álom mit érzek kutyám
    Nem Nem Ez rideg valóság

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. szeptember 12. 11:16802.

    A képen látható csacsit összezárták a farkassal - eledelként!

    A két állatnak nevezett élőlény a kép készítéséig békésen élt együtt, kölcsönös szeretetben.

    Nézd meg, hogy néz ki az a szerencsétlen szamár, valamint a halálra rémült farkas!

    Akkor hát hogy is van ez?  Ki itt az *****?  Na, hagyjuk már!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top