Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÁLLATTÖRTÉNETEK

istvánbá
Létrehozva: 2005. július 4. 08:08
ÁLLATTÖRTÉNETEK

Ezt a topikot azért nyitottam, hogy akinek bármiféle állattörténete van szívében, emlékezetében, amit meg szeretne osztani az olvasóval, - legyen az szomorú, vagy vidám - itt megteheti.
Kérem, hogy írjatok sok – sok érdekes, tanulságos, érzelmes történetet. Az ötpercesektől a hosszabb írásig mindent örömmel olvasnak az állatszerető fórumozók.
Tisztelettel: Istvánbá
  1. 2005. október 7. 09:37726.
    Én úgy gondolom, ez a topic nem azért van, hogy csúf vitákat olvasgassunk. Itt mindenkit az a közös tulajdonság vezérelt a hozzászólásra, hogy szeretjük az állatokat. És nem csak a magunk házikedvenceit. Lehet eltérő vélemény, és jó lenne  más hangnem. Eddig szívesen voltam itt, még próbálkozom azért!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 6. 21:30725.
    Mi a gond velem?Mit nem merek kimondani?Eltévesztetted a házszámot.Csak én nem a kutyát okoltam.Voltam én is hasonló helyzetben,máig a kezemen viselem nyomát.De legyen.Megleszek a topikod nélkül is.Mindenestre tudod:a félkreérted véleményed ellenére-én legalább probálok tenni is valamit.Ennyit a nem merésról
    előzmény:
    istvánbá (724)
    2005-10-06  21:14
  3. 2005. október 6. 21:14724.

    Adós vagy magadnak két  válasszal. 

    Ne kérdéseket tegyél itt fel, hanem merd kimondani véleményedet az emberekről úgy, mint én kimondtam.

    Megmentettem egy  haláltusáját vívó kutyát, akit azok az emberek  elkerültek, cserben hagytak, akik kárörömmel nézték végig kutyám és magam élet - halál harcát.  Akik azt kiabálták, hogy ezt érdemlem. Akkora barmok, mint amilyenből tele van az ország. Nem az zavarta őket, hogy egy dán dogot kiengednek az utcára támadni, hanem , hogy én mindennap ott haladok el  kutyámmal. A gyepes agyukba nem fér, hogy bármikor ők is áldozatok lehetnek.  Nő létükre védeni sem képesek magukat, egy nyikk és kész.

    Leírtam korábban, hogy három nagytestű kutyát küldtek már ránk, ki az utcára harcolni. Megismétlem neked, hogy a bernáthegyit kétszer is ránk küldték. Hogy gondolod te, hogy én köteles vagyok eltűrni közönséges emberek mocskos üzelmeit, mert nem afféle vagyok.

    Érthetően írtam le korábban is történeteimet. Te vagy az aki itt kötekedsz velem.  Kezdted a korcs jelzővel. Meg a mittom én milyen fajta kutyáddal. Oktatgattál, kijavítottál.  Ha pontosan nézted volna meg a korcs megfogalmazásomat, láthattad volna, hogy ugyan abban a beírásban használtam a keverék jelzőt is.
    Felnőtt embereket ne tanítgass, tedd  gyerekekkel az iskolában.

    Szét akarod offolni a topicot. Voltam a tiedben, békén hagytalak ott. Nem írogattam be oda. Kövesd példámat.

    Még egyszer leírom neked, hogy mi a gondom veled, mert szükséges sajnos. Ahelyett, hogy ki mernéd mondani ítéletedet azokról a gonosz, elvetemült emberi lényekről, akik elkövetik az állatokkal mind azt, amitől rosszul van minden jóérzésű ember, inkább belőlem akarsz nemes lelkű embert faragni. Késik az órád, de nagyon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (722)
    2005-10-05  20:48
  4. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 6. 13:30723.
    még mindig ehhez:Gyor segitséget kér pl a Gyyömrői menhely,ahova visszakerült 2 shetford-shire keverék.nagyon helyesek,szépek szegények.Ha nem segitenek rajtuk,el fogják őket altatni,mert nincs helyük-csupán azért,mert egy olyan fajtához tartoznak,amelyekre sikerült emberi butaságbol és rosszindulatból,a harci kutya nevet rafasztani.Mit tehet erről ez a két szerencsétklen?Azért kell meghallniuk,mert felelőtlen emberek pénzért kutyákat verekedtetnek,erre tanitva őket.Ki is a fefelős akkor?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (722)
    2005-10-05  20:48
  5. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 5. 20:48722.

    Nem várni kell.Válaszolni.Nem tudod,

    előzmény:
    istvánbá (721)
    2005-10-05  15:34
  6. 2005. október 5. 15:34721.
    Kérdésedre várom válaszodat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (720)
    2005-10-05  11:16
  7. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 5. 11:16720.
    Általában.Kolleganőmnek ugyanis pitbullja van.Büszkének hivják,s olyan is.Most már öreg legény,de fiatalon is egy nagyon ragaszkodó,okos kutyus volt.Ők kertes házban laknak Büszkének éas Hasszánnak,a másik kutyusnak nagyon sok szabad helye van.Voltunk látogatóban nálunk-senkinek nem lett baja-Büszke pont ugy jött a simiért mint más kutyák-Szemét emberek rossra használják fel,rosszul nevelik-ki is a hibás?
    előzmény:
    istvánbá (719)
    2005-10-05  08:50
  8. 2005. október 5. 08:50719.

    Hogy pontosan mit akarhattak, csak találgatni lehet.
    Lehet az esetet szépíteni, ha elfogadjuk az önámítást. A strucc is bedugja a fejét.  Attól még úgy hátul lehet billenteni, hogy elszáll.
    A pitpullról elsőre az jött, hogy az a  kutya küzdelemre  volt trenírozva. Gyakorlás és sikerélmény megszerzése volt a céljuk Veletek.
    Titkos helyeken tétre menő kutyaviadalok vannak. Ebből élnek.
    Az nem tudja, aki nem akarja.

    Betanításkor a préda kutyát több méter magasra felhúzzák a fára hurokkal, a pitbull meg leszedi. (Ezer más harcmodor mellett).  Például ráküldik orvvul egy sétáltatott kutyára, ahol kellő ellenállást feltételeznek, mégis biztos a győzelem a méretkülönbség miatt.

    Tudom, hogy nincs pitbull kutya  Magyarországon. Csak pitbullnak  látszó "tárgy" van.

    előzmény:
    Asta (716)
    2005-10-02  22:48
  9. 2005. október 5. 08:22718.

    Nem voltam azóta Pajtásnál. Az utolsónál döntés,  nem megyek többet. Nem bírom felvállalni, ahogyan mászna ki hozzám. Annyira jóságos, ragaszkodó kutya. Nincs még lezárva bennem, szeretném látni, de nem szabad.

    Te megértetted, hogy nem a ránk küldött rotira vonatkoztak a rotis megjegyzéseim.

    előzmény:
    Tűzlány (710)
    2005-10-01  22:57
  10. 2005. október 4. 17:10717.
    Mi van veletek? Sehol senki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. október 2. 22:48716.

    Jól mondod, itt áll meg az ész!

    Pár éve a jóformán még kölyök kutyámmal labdáztunk a közeli templomkertben. Egyszercsak arra figyeltem fel, hogy két tavalyi barna férfiember, akik egy pitbullnak kinéző kutyát vezettek a kerítésen kívül, megáll, beszélget, ránk mutogat, vigyorog, és elindultak a bejárat felé. Abban a pillanatban megfogtam a kutyát, és a templomot megkerülve a másik oldalon - hogy észre ne vegyenek - rekordot döntve hazarohantunk. A kutyus élvezte, de engem azóta is ver a víz, mi van, ha nem veszem észre idejében?

    előzmény:
    istvánbá (709)
    2005-10-01  20:39
  12. 2005. október 2. 19:41715.

    Újabb leányzó költözött ma hozzám. Ha sikerül valakit, igazán jó gazdit találni Snupinak, akkor szivesen elengedem.

    Snupi leinkább egy jagd terrierre hasonlít, bár szerintem a fodrász azért határozottan jót tesz majd a megjelenésének. Eszméletlen egy figura. Felvettem, amikor fotóztunk, és a vállamra hajtotta a fejét, egy hatalmas sóhaj kíséretében. Hazajöttünk, megfürdött. Ismeri a pórázt, ajtókat, lépcsőt. Jodával hamar megbarátkozott, sőt egyszer még a hangját is felemelte Jodával szemben, amit hamar rövidre zártam, mondván, bocs, Te még csak most érkeztél, Ő meg már itt lakott. Ugyanezt játszottuk végig a macskák bemutatásánál is. Hozzám van ragasztva max. 1 m-re hajlandó eltávolodni tőlem. )))) Édes, kedves, igazi házikedvenc. Ha valaki esetleg pont egy ilyen ebkét keresne, akkor zaklasson nyugodtan priviben. )))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_864010
    Torolt_felhasznalo_864010
    2005. október 2. 14:01714.
    A roti az szerintem is különleges fajta. A fiamnak volt egy akkor kb. 7 hónapos rotija. Gyakran feljöttek hozzám. A kutya ült a fiam lábánál és én szinte mozdulni se mertem. Látszott a szemén a tartásán, hogy ha valami neki nem tetsző mozdulatot teszek, rögtön ugrik. Hiába mondta a fiam, hogy nyugi Anya. Igyekeztem nem ránézni. Persze idővel megbarátkoztunk. A hűtőszekrény volt barátságunk alapja. Mindig volt valami finomságom a számára. A végére már ott ült előttem, fejét az ölembe tette és akkor már a szeme is barátságos volt. Időt kellett adni neki, hogy elfogadjon engem is. Vannak fajták, amelyekkel nem lehet kezdeményezni a barátkozást. A roti szerintem ilyen. Viszont akit szeret, azt nagyon. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. október 2. 09:51713.
    Nem azt mondtam hogy azért mert roti, azonnal lelőném...Pusztán sosem fogom szeretni őket, és igen nehezen bízom egy rotiban. lehet, ha veled esik ez meg, te is így éreznél..Ettől függetlenül van olyan roti akit megsimizek, és játszm is vele. De ő csak egy, és eztán sem fogok a nyakukba ugrani... na mindegy, ezek szerint félreértettél...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (712)
    2005-10-02  09:41
  15. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 2. 09:41712.
    Pedig nincsen igazad.A roti joggal haragudott,s a kutya nem felejt.Itt is van pár rotia többség kölyökként került ide,minddel jóba vagyunk,pedig van fiu is köztük.Mostanában került ide mégegy,szegény nagyon huzza hátsó lábait.De ve sincsen semmi gond-csak azért utálni mert roti...
    előzmény:
    Tűzlány (710)
    2005-10-01  22:57
  16. 2005. október 1. 23:34711.
    Nekünk rotink van. Mindig nagyon féltem a kutyáktól, még a sajátjainktól is tartottam. (Malamut, Husky). De ettől az egytől nem félek. Merem a kezemből etetni, közel hajolni hozzá...
    előzmény:
    Tűzlány (710)
    2005-10-01  22:57
  17. 2005. október 1. 22:57710.

    Hát, hiszed vagy nem, de jött felém egyszer egy roti torpedó...A kutyámra haragudott, mert még kiskorában az én heves ebem megkapta (igen kötekedő jellem...). Annyira utálta nagykorában is az én Lujzámat, hogy már a kocsink hangjára hergelte magát...Hát egyszer mentem haza, és a roti el volt engedve. Én egyedül, de ő ezt nem látta..Elindult felém, rohant és vicsorgott, hörgött. Ismertem a gazdáját, de nem láttam. Akkor ott megálltam, és azt mondtam, nem futok mert úgyis végem ha úgy akarja az a kutya. Hirtelen odaért, befékezett és megtorpant előttem. Rámnézett, odaszagolt és realizálta hogy nincs a kutyám ott. Erre fújt egy nagyot és felsőbbrendűen elfordult és kullogott az addigra odaszaladó gazdájához. Azóta utálom a rotikat és görcsbe rándul a gyomrom ha közel jönnek hozzá. Ezalól egy kivétel van, de még nűála is sokszor eszembe jut ez a story...Szerencsém volt...

    Az emberekről filozofálni nem érdemes, annyit nem érnek...Szegény Pajtika...Hogy van ő? Azóta láttad?

     

    Nem haragszom, nem vettem magamra a stílust. Amúgy is a gőz ki kell hogy jöjjön vhol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. október 1. 20:39709.
    No comment. Erre nem lehet mit mondani. Itt áll meg az ész.
    előzmény:
    szoprán (708)
    2005-10-01  19:28
  19. 2005. október 1. 19:28708.
    Istvánbá!
    Mi a csoda történt, hogy ennyire vonzod ezeket az alakokat????
    Miért ez a nagy indulat?
    Naná, hogy kiállsz a kutyádért és Ő is teérted!
    Node ennyi ellenséget hogy sikerült "begyűjtened"?
    előzmény:
    istvánbá (707)
    2005-10-01  19:17
  20. 2005. október 1. 19:17707.

    Hogy a f. kerül az utcára .......?

    Kérdezed. Úgy, hogy nyitva volt az autóbeálló kétszárnyas kapu. Dánfi meg, mint a torpedó, úgy jött át rajta ránk irányzékkal. Láttál már torpedót száguldani feléd? Ugye nem. Még én sem. Csak oktatófilmen. Na, ez a dán olyan volt, méretében és töltetben egyaránt. Kár, hogy nem robbantottam fel távirányítóval. (Vicc).

    Az emberek mia jób ......? Kérdezed. Az emberek kéjes elégedettséggel szemlélték, hogy “”végre megkapja amit érdemel ez a nem közénk való alak. Mit képzel ez? Tízezer forintos szerelés van a kutyáján, azon a kihízlalt fényes dögön? Mi meg alig tudjuk megfizetni a kocsmát””? A rendőröknek azt kiabálták oda (ide hozzánk), hogy “”nincs szájkosara neki””. Ezt fogd fel, ha tudod, kedves Tűzlány. Ezek a szaremberek kerülgették PAJTÁS kutyát vagy 2 hónapig, ahelyett, hogy segítettek volna rajta.

    Kérdeztél még valamit? Látom nem. Igyekeztem tőlem telhető objektivitással válaszolni Neked. Köszönöm, hogy érdeklődtél felőlünk. Kérlek, nézd el nekem, hogy válaszom éle más irányba fordult. Beccóra nem neked szántam . Ugye hiszel nekem?

    Tudnék még mit mondani, de rácsaptam a számra. Szia.

    előzmény:
    istvánbá (706)
    2005-10-01  19:06
  21. 2005. október 1. 19:06706.

    Helyzet OK. Ma kivittem sétálni.

    Igazság, hogy benne nyoma sincs a félelemnek. Ezt nem olyan fából faragták. Csakhogy helyette nekem kell gondolkodni, helyesen dönteni.

    Ugyanis ez volt a harmadik nagyerejű kutyatámadás 7 és 3/4 év alatt, amikor ránk engedték a kutyámtól erősebb állatot (az állatok). Ebbe nem számolom bele, amikor 2 hatalmas kutyával állta el az utunkat a "mészdobáló forma" ember.
    Odakiáltottam, hogy vigye be őket, mert ezen az úton kell áthaladnunk. Visszaordította, hogy "felhúzlak a fára a kutyáddal együtt!" Visszafordultam, így ez nem volt tettlegesség.

    Első esetben
    egy bernáthegyit eresztett ránk a 4 es főközlekedési út túlsó oldali házából a népember. Fejbe vágtam a kutyáját, ami erre elmenekült. Mi meg elfutottunk. Ide számolom az elsőbe, hogy legközelebb ismét ránk küldte a behemót béhegyit. Ekkor vagy 10 kocsmatöltelékkel erősítve jöttek át ők is, mert védőtámadásba lendültem.
    Egy lehetőségem maradt, kutyámat kikiáltottam rendőrkutyának, és előkaptam a mobilt. Ordítottam, hogy már jön a kocsi. Erre visszavonultak. Arra nem mentem többet a kutyával.

    Második esetben a centrumtól kábé 200 méterre (belváros)
    egy régvolt úriházba beköltöztetett "mészdobálóféle" lakók
    a házból rámküldték a rotit. Akkora volt, mint egy tank. Szintén a 4 - esen rohant át felénk. Az utolsó pillanatba elvágta egy kocsi a kutyát. Mindketten odavesztünk volna, mert a roti emberre is támad. Kutyámat meg asszem nem hagytam volna cserben.
    (Ez nem elhatározás, talán valamiféle pavlovi reflex nálam).

    Harmadik eset

    a mostani dán kutya.

    Folytatom a mai sétát. Fentiek miatt nem utcai sétára mentünk. Kocsival kivittem arra a "senki földjére", ahol a teherautós gyerekek télen próbálkoztak. (Lásd korábbi írásomat).
    Csakhogy a réti ténfergés egy németjuhásznak nem FELADAT. Ők munka kutyák, feladatot akarnak teljesíteni. A réten bambulni nem azonos az utcai bejárással. Meg aztán hogy bonyolítsam, onantól nem túl messzire van egy telep. A kiéhezett kutyák csapatokba verődve csaholnak a főút mentén. Előfordul, hogy a rétig is kóborolnak, sokszor csapatos kísérettel. Vágod?

    (folytatás köv.)

    előzmény:
    Tűzlány (705)
    2005-10-01  15:36
  22. 2005. október 1. 15:36705.
    Hmmm...Remélem, jobban vagytok már, és a kutyidnak javul az állapota...Kíváncsian várom a történetet...Hogy a fenébe kerül az utcára egy ekkora vérszomjas kutya gazda nélkül? És az emberek mi a jó büdös fenéért nem rohannak azonnali segítségért?  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_199500
    Torolt_felhasznalo_199500
    2005. szeptember 30. 21:18704.
    Én is nagyon sajnálom a történteket és mielőbbi gyógyulást kívánok mind testileg és lelkileg is. Szőrnyű lehetett.  
    előzmény:
    istvánbá (700)
    2005-09-30  11:05
  24. Torolt_felhasznalo_864010
    Torolt_felhasznalo_864010
    2005. szeptember 30. 16:15703.
    Nagyon örülök, hogy mind a ketten jól vagytok. Ápolgassad azt a gyönyörű, okos és bátor kutyádat. (Jó, hogy a humorérzéked megmaradt, mert egy mosoly sokszor átsegíthet a bajokon.)
    előzmény:
    istvánbá (701)
    2005-09-30  11:36
  25. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. szeptember 30. 13:05702.
    Jol van.Vigyázzatok magatokra.És még egy kérdés: vajon hol volt a dándog gazdája
    előzmény:
    istvánbá (700)
    2005-09-30  11:05

Címlap

top