Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2006. július 7. 21:523551.

    Még folyamatosan fotózok, közben meg letöltögetem a képeket.

    Ez a Villazon sem rossz, ha becsukom a szemem, mintha Domingót hallanám. Komolyan!

    Rengeteg prominens a nézötéren elismeröen bólogat.

    Domingo meg nagyon szexi volt a kinyitott ingjével !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. július 7. 21:463550.

    Ancsám, veszem videóra, de egy kis elözetest küldök Nektek------->

    Folyt.köv.

    előzmény:
    annaler (3548)
    2006-07-07  20:05
  3. 2006. július 7. 20:083549.
    Bocsi!

    Természetesen az urat Philip Glassnak hívják:o))) honnan jött a Philips??? talán ránéztem a rossz videóra és a kisszekrényen sorakozó videókazettákra, amik után ácsingozók??

    Sosem találjátok ki, hogy ki énekel rajtuk egy-egy operafilmben természetesen tenor szerepet:o)))
    előzmény:
    annaler (3548)
    2006-07-07  20:05
  4. 2006. július 7. 20:053548.

    Akkor a hangod????

    Ettől a Philips Glasstól van még ott jócskán választék, csak azokon egy furafigura beszél angolul, amiből persze semmit nem értek!

    Magyarázd már el, hogy hol nézel bele "ott" a zene közben a topikba???

    Vagy már elmentél?

    előzmény:
    MPiggy (3547)
    2006-07-07  20:00
  5. 2006. július 7. 20:003547.

    Ancsa Dahling! Mindharom zene nagyon tetszett-es megint mondhatom, hogy megszepitetted a delutanom ! Ph. Glass szerintem is nagyon jo- Chopin pedig ugyebar ...hat igen. Csodaszep...  A forradalmi etud hallgatasa kozben beleneztem az oldalon  beirt kommentarokba- egy-ket "kritikus " azt jegyezte meg hogy kicsit tul forradalmi, kicsit tul kemeny a jatek ...aztan a kovetkezo hozzaszolo kiosztotta a kritizalot- mondvan , az illeto meg igy sem tudna...Szoval tiszta ncl volt a hangulat!!

    Pusszantalak /ugye igy mondjak otthon a fiatalok??/

    u.i.Tobb okbol nem kuldok magamrol kepet...eloszor is - mert nincs!!  gondosan ugyelek ra... 

    Ismered? Mikor Maria Terezia meglatogatta az egyik utjaba eso kis poros falucskat.. es  a "nep" tisztelettel folsorakozott az ut mellett...megallt a kocsi, kikaszalodott a Felseges asszony...Elolep a falu biraja, kalapjat kezeben gyurogetve

     " Felseges asszonyom! Isten hozta nalunk! Tobb okbol nem huztuk meg a nagyharangot.... Eloszor is, nincs harangunk...

     Maria Terezia kegyesen  intett...;  Koszonom fiam. A tobbit ne is mondja..."

    hat valahogy igy ...

    előzmény:
    annaler (3541)
    2006-07-07  18:51
  6. 2006. július 7. 19:593546.

    Most mind elmentetek? mindenkinek piros emberkéje van, csak az enyém zöld:-((((

    Pedig találtam még valami egészen fantasztikus csodát szemnek és fülnek egyaránt:

    http://www.youtube.com/watch?v=olpznjVBjAA&search=Richard%20Clayderman

    Amíg a nevem előtt zöld emberke van itt vagyok, valahogy jelezzetek, jó lenne beszélgetni: Ancsa

    előzmény:
    leiw (3540)
    2006-07-07  18:46
  7. 2006. július 7. 19:313545.

    Hat ez aztan  ! Hosszu es valasztekos monologomat egy hirtelen mozdulattal a semmibe kuldtem- ezuttal nem a ncl hibaja, sajat kapkodasom!

    valami olyasmit akartam mondani, hogy nagyon erdekes dolgokat irtal muveszkozelbol- valahogy en is igy gondoltam. Sok sok munka, komoly tehetseg...erzelmek hullamzasa...Egeszen mas emberek talan az eloadok mint mi halandok... En minidg ugy gondoltam az Istenadta tehetseg a legfontosabb, de a neheze utana jon! Egy egesz brigad kell ahhoz hogy valaki ervenyesulni tudjon- a megerto feleseg...jo impresszario/foleg kezdetben/ talan meg szerencse is...meg a nagyszeru tanar- a peldakep..anelkul sokkal nehezebb nyilvan.

    Alexnek talan a sok erzelmi tumultus, az esetleges  kudarcok elviselese tunt idegennek, riasztonak...Annyit mar en is megtanultam, hogy a gyerekeket semmire nem lehet "rabeszelni" nem lehet- es nem is szabad...bar nehez megallni. Kedves szep fiadban pedig az abszolut hallas es a kedv  mellett a karizma is megvan- mi massal magyarazhato, hogy barmikor -ritkan- latok egy-egy kepet rola az ncl-en, mindig  elmosolyodom..Nyilvan mas is igy lesz vele!! 

    Sokan akartak tudni vajon Mozart hogyan tudott igy es ennyit es ilyen nagyszeruen komponalni...!! O a nagy rebusz, ugye. Egy alkalommal a szokasos kerdesre ...vajon " HOGYAN "  szerzi a mester a zenet? konnyeden azt valaszolta "ahogy a hopelyhek hullanak..."

    Tobb Mozart kutato vallja viszont, hogy a mester igenis dolgozott, megpedig hatalamas energiaval, kitartassal es igen kemenyen..

    Philip Glassnak utana kene neznem! Nem hullhat mindig minden  az olembe...viszont eszembe jutattad vele az en folfedezettem /!/ Prizner a neve , Kieslowski nagyhiru lengyel filmrendezo es egyeb mas filmek csodas zenejet szerezte . biztosan ismered Kieslowski filmjeit - a Trilogia pl - 3 film, a cimek pedig  Kek, Feher,Voros . meg Veronika ket elete... Titkok kertje...  Amikor Kieslowski nehany eve meghalt Prizner egy egeszen nagyszeru Requiemet irt az emlekere- nem marad el a keso huszadik szazad nagyjai mogott.

    Most mar tenyleg  ideje magam lehalkitani...

    Kellemes szep hetveget, izgalmas focimeccs nezest Mindenkinek!!

     

    előzmény:
    alchri (3533)
    2006-07-07  11:36
  8. 2006. július 7. 19:293544.

    Kedves, aranyos szókimondó Zsuzsóka!

    Próbáld megtalálni azt a CD-borítót amin a cím van, én pedig ígérem, hogy megpróbálom a netről felhajtani és akkor Veled együtt hallgathatnánk, megismerhetnénk, hogy milyen dal az ami Domingo hangján -lekörözve Lanzát- Neked beleköltözött a füledbe:o)))

    Most minden hülyeséget félretéve, komolyan érdekel, hogy milyen lehet az a dal, amit Te hajlandó vagy keresni is!!
    Ancsa

    előzmény:
    leiw (3540)
    2006-07-07  18:46
  9. 2006. július 7. 19:253543.

    Szia Amaryl!
    Örülök, hogy nem tűntél el és akkor mindjárt elújságolom az örömhírt, hogy az általad megtalált általános iskolai osztálytársam előkerült, írt és én már válaszoltam is.
    Most kíváncsi vagyok kialakul-e valami mondjuk levelezős-beszélgetés.

    Gratulálok a végre biztos eredményhez. Emlékszem, hogy milyen drukk a bizonytalanság. Nekem Eszternél -akkor még nem volt ultrahang- mondták egészen a 8. hónap végéig, hogy vagy ikrek, vagy nagyon nagy baba lesz. A szívem miatt meg..... hát nem volt könnyű. A menyed örül? vagy Ő nem bánta volna az ikreket?

    Mondcsak hol találtad meg ezt a Duna2 csatornát? hallottam már róla, de ha ezen tényleg van komolyzene, akkor ráhajtanék.

    Az utódok? hát én spéci inkább megtanultam dolgokat, igaz betűről-betűre lediktálva, de így legalább egyre kevesebb dologért kell koncsorognom.
    A szkennerél sajna még egy következő tanulnivaló, most a CD-írásnál tartok:o)) 4-ből volt, hogy csak egyet rontottam:o)))

    Szép estét Neked: Ancsa

    előzmény:
    Amaryl (3539)
    2006-07-07  18:34
  10. 2006. július 7. 19:133542.

    Szia Judit!

    A magamrészéről örülök a sikeres műtétnek és őszintén és komolyan kívánom, hogy Pavarotti ha nem is énekel már, de azért még sokáig élvezhesse az életet a pici lánykájával.
    Legyen sok öröme benne, ahogy nekünk is volt és még lesz sokáig azokban a csodálatosan szép dalokban, áriákban, operákban.
    Nálam még külön a könnyűzene és az opera népszerűsítésére életrehívott "Pavarotti és Barátai" sorozatával is nagyon sokat tett az operáért, fiatalok ezrei hallgatták egy-egy ilyen koncertjét, aminek a bevételéből éhező gyerekeket, bosznai taposóaknáktól sérült gyereket, afrikai iskolát támogatott.

    Szóval a mára már közismertté vált sztárallűrjei ellenére a hangján túl azért van -szerintem- jócskán ami remélhetőleg nem egy hanem sok, az Ő hangját megközelítő híressé lett énekesnek például szolgálhatna.

    Végtelenül sajnálom azokat a barátainkat, akik most elballagnak visszaváltani a jegyeiket, de azt hiszem ez most egy teljesen más helyzet, amit még a rajongói is inkább ünnepelnek majd, mint szomorkodnak a koncert elmaradása miatt. Hiszen ha felgyógyul -és ÚGY LEGYEN!-, mindig van remény, hogy egyszer tényleg eljön.

    Mielőbbi teljes gyógyulást Maistro Pavarottinak! először egy az említett sarajevoi-koncert részlettel;
    http://www.youtube.com/watch?v=tNqMGsVWDEk&search=Luciano%20Pavarotti

    és az a Nessun dorma, amit Domingo ide- vagy oda, de Pavarottinál szebben senki nem tud énekelni, de inkább koncerten, vagy így videón, mert ha látom is akkor mégis....
    http://www.youtube.com/watch?v=EwlE_qNSWLw&search=Luciano%20Pavarotti

    Szóval bizakodjunk együtt, hogy a hír igaz és a műtét tényleg sikeres volt, Pavarotti pedig lábadozik és utána már felgyógyulva eljön és a Pavarotti-rajongóknak is lesz olyan csodás estéjük, mint volt nekünk tavaly:
    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (3537)
    2006-07-07  17:37
  11. 2006. július 7. 18:513541.

    Hali Nagyi!

    Valóban az eset kicsit rosszul, de tulajdonképpen egy napok óta tartó rossz hangulat, újabb megnyilvánulása után olvastam el és hát bocsi!!! de úgy éreztem ez most sok!!

    Aztán az is igaz, hogy tényleg megijedtem picit, hogy esetleg tényleg ennyire elborult vagyok? akkor iszonyatosan aljas dolog tőlem azokról elítélően beszélni akik tényleg fanatikusak.

    Ne haragudj! tudod nálunk meg a családban ezt a helyzetet hívják úgy, hogy sajnos -szégyellem magam- de Te lettél sok apró nyűg egymásra rakódása tetején a földelés! Bocsi!

    A fotót köszönöm, nagyon aranyosak, nagyon szépek, de én még mindig a Nagyiról szeretnék egy fotót, a Nagyinak a hangját szeretném!!!!! és most bár ezt halálosan komolyan gondolom, de azt is tudni kell, hogy "nem működik az ablaktörlőm". Tudod ez mit jelent?

    Szánom-bánom, de nézd csak kerestem Nektek Alchri-Erika kedvenc zeneszerzőjétől Philip Glasstól néhány percnyi zenét, nekem tetszik és Neked?
    http://www.youtube.com/watch?v=8e-M_yDeDsA&search=Philip%20Glass

    Legalább ekkora csapongás, düh és lázadás van bennem, látod Chopin ugyan Forradalmi etűdnek nevezte, nekem sokkal inkább egy mindenhonnan csapkodó, kivédhetetlen, elsöprő árnak jön át.
    http://www.youtube.com/watch?v=1Ac5WsOwK6w&search=Frederic%20Chopin

    Mindenkinek vannak az életében ranglisták, gondolom Neked is! nekem most maradjunk a zenénél:

    A legszebb hang: Placido Domingoé
    A legszebb opera, a világ legszebb zenéjével:
    Mascagni: Parasztbecsülete (Domingoval) és azon belül is az Intermezzo

    De a világ legszebb zongoradarabja, a világ legmegnyugtatóbb, csendesítő, könnyeket felszárító zenéje:
    EZ!!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=ET5hd2VqY1M&search=Frederic%20Chopin

    Ne haragudj: Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (3538)
    2006-07-07  17:53
  12. 2006. július 7. 18:463540.
    Igen, en fanatikus Domingo imadonak latlak, de tudod hogy milyen vonzonak nezel ki vele? Egyaltalan, en nagyra tudom ertekelni ha valaki beleporog valami hobbiba, oszinte irigyseggel tudom nezni ezt a rajongasodat mert en noha nagyon-nagyon szeretem Mario Lanzat es a karacsonyt el sem tudom kepzelni hogy ne hallgassuk az o enekeit, de maskepp is, szoval en nem vadultam bele. Meg nem! De a Granadaba igen, ha atmegyek a portalra akkor mindig meg kell hallgatnom, affele mania, muszaj ujra es ujra meghallgatni ...talan igy kezdodik a fanatikussag? Senki de senki nem mondta hogy te kizarolag Domingot hallgatod es nem erdekel mas, hiszen annyi mindent feltettel mar nekunk es tudsz rola mondani dolgokat......szoval nehogy mar megserodj....mi itt valamennyien csodalunk es hidd el ha nyerek a lotton en elviszem neked Domingot/ sajnos maskeppen nem tudnam a fellepesi dijai miatt/, nem fogom ra sajnalni a penzt hogy neked enekeljen legalabb egy estenyit......./ remelem a hatam mogotti tunderke meghallotta, nem is kell nekem penz csak neked vigye oda A kedvencedet, megerdemelned.  Ha viccelodunk/ en is csinaltam? Nem emlekszem ra/, az nem kritika, csak szeretet, bamulat es mondom nemi sajnalkozo irigyseg, legalabbis reszemrol....szoval ezen fel ne kapd a vizet es le ne szokj  errol a rajongasodrol. Raadasul oktato szamunkra, legalabbis  nekem az, jo csomot tanultam mar toled, meg kedvet kaptam hozza hogy szamontartsam az enekeseket akiket az utobbi idoben ugyis elhanyagoltam.....Meg mindig keresem a Domingo eneket ami annyira tetszik es elvesztettem a cd boritojat. Olaszul enekel......Pavarottit hirtelenul nagyon tudom sajnalni....A hasnyalmirigy rak, ugy tudom gyogyithatatlan........
    előzmény:
    annaler (3535)
    2006-07-07  14:57
  13. 2006. július 7. 18:343539.

    Szevasztok!

    Ancsa,nem lettem hütlen....csak vagy olvasok,vagy írok,és vissza akartam olvasni,persze nem lett belőle semmi!!! Ráadásul nem is vagyok otthon,és ezen a gépen még a betüket sem találom,hosszú magánhangzók közül nincs meg 1pár...szóval,lehet hogy már rég lerágott csont,de én csak tegnap találtam meg a tv adók közt a Duna 2  Autonómia-t,és este  Verdi Gála c.magyar koncertfilmet épp el tudtam kapni!!! csütörtökön,13-án megismétlik...ma este Beethoven: C-dúr szimfónia,és 14.-én ,ami zenében lelkemnek a legkedvesebb:,a Mezzon Schubert IX.szimfoniája!!!!

    Fontos újság még,hogy tegnap menyem volt UH-n,és nem ikrek lesznek,mint ahogy a doki gyanította!!! egy kisbabát rögzített a gép....majd felrakom a képtáramba,ha a gyerekem beszkenneli!!csak győzzem kivárni!!!!

    Nálatok is olyanok az utódok????  ha kell nekik valami tőlünk,akkor adjuramdeazonnal.....bezzeg fordítva!!!,......háááát  

     

    előzmény:
    annaler (3536)
    2006-07-07  15:13
  14. 2006. július 7. 17:533538.

       ??????  Eloszor nem egezen ertettem miert porogsz...aztan valami tantusz leesett...a tegnap irottakkal kapcsolatban ...es megcsovaltam a fejem...Ejnye Cilike...

     Nyilvan az a bizonyos "gondolatsor" bantott meg amikor Erikatol azt kerdeztem nem fordul-e neha elo, hogy a muveszek kozeli megismerese illuziorombolo...hiszen ok is emberek..meg ugye a kulisszatitkok is lehetnek kiabranditoak. En igazan nem kivanok egyik muvesz maganeletebe belematatni-nem is tudok senkirol semmit...Ebben a gondolatmenetben megfricskaztalak kicsit amikor azt mondtam bocs..P.D. termeszetesen  kivetel...azaz az o eseteben nem lehet illuziovesztesrol szo...legalabb is valahogy igy gondoltam...keremszepen...a fejembe benne... Igaz, a hozzaszolasoknal sokszor csak felmondatot ir az ember- tudod mint csaladtagok kozt amikor azt gondoljuk "hiszen a masik ugyis tudja mirol van szo..." no meg egy kicsit az is benne van- "nekem a kisokosnak mindent szabad" Ne haragudj erte! En , mert a zenerol magarol olyan keveset tudok hozzadani ahhoz ami elhangzik -  hajlamos vagyok arra , hogy eletigazsagokat meg szellemeskedeseket...filozas...szorjak be, meg hogy neha cukkollak is...- nyilvan mar eleged van belole...

    Minel tovabb toprengek rajta annal vilagosabb, hogy nagyon nem tisztesseges- a poenozas a te kontodra- csak azert, mert te minidg nagyon galansan es jo humorral elturted . ha most tulfeszitettem a hurt, ne haragudj... 

        Akkor most kuldok egy kepet, jo??

     

    előzmény:
    annaler (3535)
    2006-07-07  14:57
  15. 2006. július 7. 17:373537.

    Sziasztok !

    Az internet tele van azzal az éppen nem vidám  hírrel, hogy Pavarotti  már épp elhagyni készülte a korházat a hátfájdalmait követően, amikor hasnyálmirigy rákot fedeztek fel nála. Megoperálták és az operáció jól sikerült.Teljesen sikerült eltávolítani a csomót, de a 2006-s fellépéseit lemondja.

    Majd 2007-ben folytatja, ha minden jól megy.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. július 7. 15:133536.

    Azért az ígért meglepi vár a gportálon!!!!
    Keresd pld. a tegnapi Makrancos Katát:o))))

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (3532)
    2006-07-07  04:27
  17. 2006. július 7. 14:573535.

    Kata kedves!
    Mentem elbőgőm magamat!!!!

    Én már annyiszor leírtam, sőt el is mondtam -kinek hogy tudtam- hogy bár nagyon szeretem Placido Domingo HANGJÁT!!!! tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy nagyon sok tehetséges, szép hangú énekes létezik a földön.
    Soha nem állítottam, sőt ha visszaolvasol a kezdetekre (2005. július első napjai), akkor azt a két íratlan, de alapszabályt állítottam fel háziasszonyként,

    -
    az egyik, hogy az énekesek, jelen esetben akkor Domingo az ÉNEKES!!! a beszélgetés, a rajongás, a hírek, a képek és minden ezzel kapcsolatos beszélgetés témája;
    - a másik békesség!

    Idézet 2005.07.07.a topik 4. hsz. ".... Félreértés ne essék, nem magánéleti pletykákról szeretnék itt beszélgetni, hanem zenéről, énekesekről, szép hangokról és zenei művekről.
    Köszönöm ha valaki ehhez társul mellém: Ancsa"

    2006.01.21. 1864.hsz. Locaindrának "... Nálunk egyetlen feltétele van a közénktartozásnak; ez pedig az az íratlan szabály, hogy

    mi Placido Domingo hangját!

    szeretjük elsősorban és nem foglalkozunk a magánéleti dolgaival. Természetesen többnyire lányok lévén, van szemünk látjuk, érzékeljük, hogy egy felettébb jóképű fickó, de Ő is emberből van, akinek van magánélete, ami nem ránk tartozik."

    Hát szóval ezt hajtogatom amióta ez a topik van, tehát nem értem miért írjátok a olysokszor a bocsi! sorry! és egyéb szavakat, amikor úgy érzem, hogy a fentieken túl már azzal a ténnyel, hogy sok-sok ismert, és kevésbé ismert, fiatal kezdő  és már ismert, befutott férfi és női énekes "hangját", pályájának történetét próbáltam megmutatni egy-egy felvétel segítségével.
    Igaz és tény, hogy nálam az első Domingo, de tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy ez az én! véleményem, azt hittem feltűnt, hogy igyekeztem mindenféle stílus -már ami nálam belefér-, minden korosztályának, új felfedezettjének helyet és figyelemfelkeltő néhány sort szentelni.

    Barátok vagyunk, úgy gondolom őszintén kérdezhetek és őszinte -mégha nem is hizelgő- választ fogok kapni;
    Tényleg ennyire mániákus, beszűkült, betegesen csak és kizárólag Domingoért rajongónak látszom az itt leírtak alapján????
    Mert ha igen, akkor NEKTEK! a barátaimnak el kell hinnem és sürgősen tennem ez ellen.

    Ancsa


     

    előzmény:
    MPiggy (3532)
    2006-07-07  04:27
  18. 2006. július 7. 11:433534.

    Katám, szívesen küldök Neked Glass zenét, kicsit elszontyolodtam a múltkor, hogy nem sikerült meghallgatnod a számokat amiket mailben postáztam Neked.

    De azért megpróbálom újra.

    Legközelebb hétfön este megyek koncertre, Schönberg: Gurrelieder lesz a programon, a férjemék kórusán kívül, tehát a rádiókóruson kívül az operaház kórusa is énekel, az operaház zenekarának a kíséretében.

    http://www.swr.de/swr2/faszination-musik/orc hester/ve/events.html

     

    Puszi és szép napot Neked is!

    előzmény:
    MPiggy (3532)
    2006-07-07  04:27
  19. 2006. július 7. 11:363533.

    Szia

    Megpróbálok a kérdésedre válaszolni. "Milyen érzés egy operaénekes feleségének lenni"...... Ami biztos, hogy más egy ilyen házasság, mint pl. egy olyan, ahol a férj mondjuk reggeltöl estig egy irodában dolgozik, vagy egy orvos férj mellett élni.

    A zene nagyon befolyásolja a hangulatát, egy kocert után pl. órákig fel van dobva, vagy depressziós, ez a zenétöl függ. Alkalmazkodni kell, az biztos. Na meg a hiúságát is el kell viselni valahogy .

    Amikor hozzá mentem, akkor még nem tudtam, hogy az évek során, rengeteg híres zenésszel ismerkedhetem meg általa, mellette.

    Eleinte mindkét gyerek énekelt a Stuttgarti Opera gyermekkórusában, aztán késöbb lányunk sajnálatos módon minden ilyen jellegü tanulmányát eldobott magától, se nem zongorázik többet, se nem énekel.

    Fiúnk viszi talán tovább ezt a szakmát, férjem szerint sokkal jobb hangja van, mint neki volt ennyi idösen. 18 éves a srác. Meg abszolút hallása van, tehát ha bármelyik hangot leütöd a zongorán, azonnal megmondja, hogy melyik az, meg pl. gitározni úgy tanult meg teljesen egyedül, hogy a számokat, amik neki tetszettek, addig hallgatta, amíg a fejébe nem ment és fogta a gitárját és addig pengette, amíg tökéletesen le nem játszotta öket. Tehát "autodidakta"? Ugye így nevezik?

    Már egy szóló fellépése is volt a stuttgarti színházban.

    Tehát szerintem a tehetségen kívül mindenképpen szorgalomra is szükség van, ha az ember valamire vinni szeretné. A lányom pl. fantasztikusan zongorázott, a féjemet 9-10 évesen koncerteken kísérte, mégis eldobta magától ezt a tehetséget. Lehet, hogy a tanáron múlott nála is, vagy azért, mert a férjem nagyon eröszakolta nála a zongorázást.

    Egy normal hangból biztosan kilehet valamit hozni, söt, ha nagyfokú szorgalom is jön hozzá, lehet, hogy lesz is valami az illetöböl, még különösebb tehetség nélkül is. Szerintem a kisugárzáson is múlik. Tehát egy kevésbé jóhangú valaki lehet egy nagyobb sztár, ha érzéssel énekel, vagy egy gyönyörü hangú énekes is hidegen hagyhatja az embert. Aztán ha valakinél mindez össze jön, akkor lesz belöle Domingo vagy Caruso .

    Polgár lányokat nem ismerek, csak egy Polgár László nevü basszistát Zürichböl.

    Puszi és szép napot kívánok Neked mára !

    előzmény:
    leiw (3530)
    2006-07-07  03:54
  20. 2006. július 7. 04:273532.
    Szia! Phillip Glass???nem ismerem a nevet, hogy oszinte legyek... a felsorolt filmekbol azt hiszem Drakulat lattam,meg az Orakat is...sot a truman show-t is... de zenejukre nem emlekszem. Majd utananezek...kivancsiva tettel! Koszi!

    En is gondolkodtam mar Zsuzsa kerdesen- vajon milyen lehet a "vilagot jelento deszkak" kozleben elni, hires neves emebereket ismerni, hallgatni...nem egyszer mint maganember ket fellepes kozt /most nem ferjedre gondolok, hanem a tobbi muveszre/ Mivel ok is csak emberek - sorry Ancsa, termeszetesen egy kivetelevel- sokszor akar kiabrandito is lehet oket kozelebbrol megismerni. Lehetnek rossz napjaik, nem mindig olyan nagy orom a hirnev sem, akar nyug is lehet. Sogorom szinesz, sajnos be kell ismernem nem elvonalbeli- mi azzal probaljuk magyarazni, hogy eszak amerikaban nincs igazan azsioja a szinhazkulturanak...lehet, hozzajarul... O sok kulisszatitkot elarult mar 1-1 filmforgatas utan,/es nem pletykara gondolok!/ a nagy sztarok bizony sokszor uresfeju, nagykepu alakok.
    A zenei vilag tehetseg kivanalma persze biztosan komolyabb, szinvonalasabb- a hangot, eneklesi kulturat nem lehet "megjatszani". Akikrol mi itt emlitest teszunk, vagy te a hangversenyteremben latsz azok igazi muveszek.
    Hosszu este volt mar megint, megyek alukalni!!
    előzmény:
    alchri (3529)
    2006-07-06  22:34
  21. 2006. július 7. 04:053531.
    Megneztem, hat tenyleg klassz hang/ konnyu lesz megjegyezni, ismerek egy Marcella Alvarez nevu not/, azert rettento kivancsi vagyok hogy ki lesz a 3 tenor utodja....ki fog ugy feltorni, ki, kinek a hangjara fog hasonlitani....Mulattam azon hogy kiemelted hogy huseges vagy Domingohoz...en is Lanzahoz...de azert mas is tetszhet ugye....
    előzmény:
    annaler (3523)
    2006-07-06  15:55
  22. 2006. július 7. 03:543530.
    Huh de jokepu ferjed van, szep csalad vagytok  mindannyian .Tenyleg, milyen erzes operaenekes felesegenek lenni? Ferjed csak ugy magaban is enekelget? Te is tudsz? Vagy a lanyod?  Ismeritek a Polgar sakkozo lanytestvereket? Emlekszem egyszer egy interjuban azt allitotta a papa hogy csak az elso lany a Zsuzsa szuletett sakkozonak...a testvere, azt hiszem Judit, azt mar annak neveltek tehetseg nelkul es nagy versenyzove. Szoval a papa azt mondta, hogy  gyakorlas, tanitas akarat kerdese hogy valakibol valami nagyot neveljenek, es ezt igy mondta hogy ha A lanyombol hires opera enekest akarnek nevelni, tudnek....gyakorlat kerdese...gyilkos gyakorlate...ez csak ugy eszembe jutott most hogy nagykepu volt-e  vagy igazan lehet....iranyitva, gyerekkortol.....nem mintha palyaznek ilyesmire .....egy normal hangbol lehet kihozni valamit? Fokozni valamelyest igen, de ugy igazan nagyot.../ na nem Domingoekra ertem/...valahanyszor latom a sakkujsagban a Polgar lanyok valamelyiket mindig eszembe jut az apjuk interjuja....nem tartozik ide csak egy erdekesseg  hogy a ferjem altalanos iskolaban kegyetlenul rossz volt matematikabol....a tobbi targybol kapott kituno jegyeinek koszonhette hogy nem buktattak meg ebbol a tantargybol. Masodikos gimnazista volt amikor uj matematika tanar jott/ valahai papszerzetes vagy mi/, elkezdte tartani az orat, magyarazott, ez-az, a ferjem azt mondta hogy 2 ora alatt tobbet tanult tole mint egesz iskolai evei alatt, egyszeruen megertette........ mindent megertett........csapas szeruen.....most is matematikaval foglalkozik, jobban mondva mernok de a munkajahoz kell a magas matematika amit tud es szeret......igaz ez nem gyakorlas volt csak "belobbano" megertes....szoval hogy van a zenevel? A ferjed biztosan tudja ra a valaszt......
    előzmény:
    alchri (3520)
    2006-07-06  15:12
  23. 2006. július 6. 22:343529.

    Ancsa, olyan édes volt amit írtál , hogy könnyeket csaltál a szemembe .

    Nagyon örülök, hogy akkor télen elmentem a kórházba Hozzád és, hogy két nagyon kedves embert ismertem meg . Nyáron feltétlenül találkozzunk!

    Most jöttem haza a koncertröl, a nézök állva tapsoltak a végén, tényleg fantasztikus ez a zenekar. Kár, hogy nem a férjemék énekeltek hozzá. A lipcsei rádiókórus énekelt ma. A zenekart meg Sir Roger Norrington vezényelte, ö a zenekar fönöke. Holnap élöben adja a stuttgarti rádió.

    Kata, tudod kit szeretek még nagyon a mai zeneszerzök közül? Philip Glass-t. Az elsö amit hallottam töle, kb. 23-24 éve a stuttgarti opera elöadásában a Satyagraha volt. Na azóta imádom és azonnal felismerem a kompozicíóit a különbözö filmekben / Dracula, Truman show, Órák, Candyman, stb./

     Puszi és jó éjszakát Mindenkinek, Kata Neked meg még kellemes estét!

    előzmény:
    annaler (3526)
    2006-07-06  16:15
  24. 2006. július 6. 22:193528.

    Hali Katinka!

    Szép álmokat Mindenkinek, holnapra keresek másik meglepit!
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (3527)
    2006-07-06  20:11
  25. 2006. július 6. 20:113527.

    Ez a Strauss zene folderitette a delutanomat! gyonyoru hangja van ennek a Kathleen Battle nevu ragyogo fiatal holgynek /tudod "battle" mit jelent? harc...azaz harcos Kata, makrancos ? A'a'... nem ugy nez ki!/ Mehta szemmel lathatoan maga is elvezte. A zenet. Az kulon orom, hogy egy uj, kedves nemet szot tanultam, Fruhlingstimmen - alig varom, hogy hasznat vegyem... ??tavaszi zsongas??

    A masik operareszlet pont az a Rigoletto kvartett amit par napja Pavarotti /es tsai/ eloadasaban hallottam radion- 1974-es felvetel volt. talan mondtam is nektek- az akkor meg ifju tenor hangja nagyon, nagyon szep volt !

    mas zene nemigen volt ma korulottem- bar reggel volt egy nagyon szep barokk trombitaszolo - az a bizonyos, ami Lady Diana /Spencer/ - ES az en Agnes lanyom eskuvojen IS elhangzott. Biztosan mindenki jol ismeri!

    Koszonom a Sziv kuldi Szivnek Szivesen-t Ancsa !

    előzmény:
    annaler (3525)
    2006-07-06  16:01

Címlap

top