Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ti mire gondoltok közben?

tapsifüles
Létrehozva: 2005. június 20. 09:33
Nagyon szeretek különféle zenéket hallgatni, és, ha olyanok a körülmények, lehunyom a szemem és a zene hatására, a hangulatát átvéve különféle történetek kezdenek kirajzolódni lelki szemeim előtt. Ezeket sok minden befolyásolhatja, pl. ha a számnak van szövege (akár magyar, akár idegen nyelvű), vagy, ha van videoklipje.
Arra lennék kíváncsi, kinek milyen asszociációi vannak, mikor éppen a kedvenc számát hallgatja.
Íme most az enyém: Norah Jones – Don’t miss you at all (itt hatott rám a szövege, ezért leírom)

Norah Jones: Don’t miss you at all

As I sit and watch the snow
Fallin' down
I don't miss you at all
I hear children playin' laughin' so loud
I don't think of your smile

So if you never come to me
You'll stay a distant memory
Out my window I see lights going dark
Your dark eyes don't haunt me

And then I wonder who I am
Without the warm touch of your hand

And then I wonder who I am
Without the warm touch of your hand
As I sit and watch the snow
Fallin' down

I don't miss you at all
I don't miss you at all
I don't miss you at all

"December közepén, egy hóeséses szombaton késő délután a szobában ülök az íróasztalom előtt. Hallom, ahogy a hátam mögött a kandallóban pattog a tűz, és közben elgondolkozva nézek ki a félig elfüggönyözött ablakon. A szomszéd gyerkőcök éppen hóembert építenek, össze-vissza viháncolnak, miközben próbálják elhelyezni a répát a hóemberen… Mosolygásra késztetnek, ahogy közben megfürdetik egymást a hóban, hógolyóznak, vagy éppen a hóban csücsülve nevetnek a többieken. De megrázom magam, és visszatérek ahhoz, amit idáig csináltam: levelet írok Neki, a Férfinak. Ránézek a félig telerótt papírlapra, majd hirtelen a kezemben lévő töltőtoll önálló életre kel, szélsebesen szántja a papírt, míg végül a lap aljára érve bevégzi feladatát. Szokásomhoz híven újra elolvasom az irományomat, és mire a végére érek rájövök, csak annyit kellett volna írnom: HIÁNYZOL!"
  1. 2005. július 29. 16:25126.
    Sonny Stitt - Sonny's Blues

    Egy kávézó teraszán pihenek. . . a nap égeti a hátam. . . az asztalomon könyv, a napernyő árnyéka alól kilóg a sarka és a szemembe vakít. . . Könyvem felett egy ezüstszínű kehely benne izzadnak a fagylaltgombócok. . . közben egyre csak szól az isteni jazz és a lábaim twistelni kezdenek a székem alatt. . egyre csak mozognak. . . pörgösen kapkodom kiskanalammal a fagyit. . . Intek a pincérnek kérek egy italt és nézem ahogy a lötyögő italban megcsillannak a fények a táncoló jégkockákon. . . megiszom és fejbevág a meleg. . . tompán tekintek könyvem sorai közé. . . csak olvasgatom ugyanazt a sort. . . s végül becsukom a könyvet és hazatántorgok fülemben az elhalványuló jazz muzsikával! :))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. július 19. 08:53125.


    A házigazda épp nyaralásban tört ki. . . ezért egy puszival megélesztem a topikját! :)********
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. július 13. 15:57124.
    Yonderboi: Pabadab

    Egy neves szalon divatbemutatóját képzelem magam elé, de kicsit másképp. A modellek nem a népszerű anorexiás manökenek közül kerültek ki, hanem hétköznapi nők és férfiak sétálnak a kifutón teljes természetességgel. Nyárias, könnyed, tarka, mindennap hordható ruhákat mutatnak be. Látszik, hogy nem profik, de időnkénti esetlenségüket igazi mosollyal, a közönséggel való folyamatos szemkontaktussal, egymás közötti huncut mókázással leplezik. Magával ragad ez a játékosság, egyszer csak azon kapom magam, hogy velük együtt nevetek és tapsolok a zene ütemére, a bemutató végén pedig magától értetődően pattanok fel a helyemről, hogy vastapssal jutalmazzam mind a ruhák bemutatóit, mind a készítőit. :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. július 12. 15:05123.
    Jó merengést hozzá és puszi!!! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346571 (122)
     
  5. 2005. július 12. 15:02122.
    Már amilyen gyorsan lehet Norah Jones-t hallgatni! ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346571 (121)
     
  6. 2005. július 12. 15:02121.
    Gyorsan meghallgatom őket! :)))))))))
    előzmény:
    tapsifüles (120)
     
  7. 2005. július 12. 14:41120.
    Az biztos, hogy hasonlóra. . . ;-))))))))))))))))))))))

    Norah Jones-tól megvan ez a Feels like home és az előző, csak a hüle gazdi letörölte a gépemről, épp most van itt és majd visszaaplikálja. . . :-)))
    A Feels like home-ról tetszik még a Carnival Town c. szám, ott én is fent ülök az óriáskeréken, kicsit félek ugyan, de lenyűgöz a vásári forgatag látványa felülről. Tetszik még a Toes, ahol én is lóbálom a csámpás lábaimat a folyóban. Huncut mosolyt csal még az arcomra az In the morning c. szám, főleg a következő sorok tetszenek:
    Funny how my favorite shirt
    Smells more like you than me

    Szóval nekem nagyon bejön a csajszi, meg a nyugodt, melankólikus stílusa!!! :-)))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346571 (119)
     
  8. 2005. július 12. 14:13119.
    :-)))))))))))) Hihi. . . akkor most lehet pont ugyanarra gondolunk?! ;)))

    Norah Jones-tól mit szeretsz még? Melyik albuma van meg? :-)
    előzmény:
    tapsifüles (118)
     
  9. 2005. július 12. 14:09118.
    Szaladjon csak, elárulom, az enyimben is eléggé elszaladtam. . . ;-))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346571 (117)
     
  10. 2005. július 12. 14:07117.
    :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    ;)) Köszönjük az ízelítőt, bár ha az én képzeletemre bízod a többit, akkor elszalad velem a ló! ;))))))))
    előzmény:
    tapsifüles (116)
     
  11. 2005. július 12. 13:46116.
    Na jó, elkezdem, de aztán mindenkinek a képzeletére bízom:

    ". . . egyszer csak finom puszit érzek a nyakamon, megfordulok és a következő csókot már a számra kapom. Érzem az ajkain az előbb elfogyasztott eper édes ízét, keze a kezembe fonódik és elkap minket a hév - forogva-gurulva keressük, s találjuk meg egymás kedvelt pontjait. . . "

    Tovább azért tényleg nem folytatnám. . . :-)))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346571 (115)
     
  12. 2005. július 12. 13:34115.
    Nem találtam a Sunriseos leírásod, csak az első Norah Jones-ost, a don't miss you at all-t.

    :-)))

    Már nem dohányzom, de az érzés hiányzik néha! :-))

    És mi az hogy nem publikus?! ;)))))))) Írjad csak lefelé! :-)))))))))))
    előzmény:
    tapsifüles (114)
     
  13. 2005. július 12. 10:26114.
    Ez nagyon szép (kivéve a cigit. . . :-))) )! :-)

    Érdekes, én itt már egyszer leírtam, mire gondolok a Sunrise hallgatása közben. Hasonló, de azért mégis más: ". . . a Sunrise c. dalánál mindig egy füves kis rétre gondolok, ahol egy késő tavaszi napon belehempergek a fűbe, élvezem a friss virágok illatát, a fűszálakon egyensúlyozó bogarakat figyelem, és még csinálok ezt-azt, de ez azért nem publikus. . . :-))))))))))))"

    Szóval ez benne a szép, hogy egyes dalok más-más képeket csalogatnak elő belőlünk!!! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346571 (113)
     
  14. 2005. július 11. 20:45113.
    Norah Jones: Sunrise

    Sunrise
    Sunrise
    Looks like morning in your eyes
    But the clock's held 9:15 for hours

    Sunrise
    Sunrise
    Couldn't tempt us if it tried
    Cuz the afternoon's already come and gone

    And I said
    Hooo, hooo, hooo
    To you

    Surprise
    Surprise
    Couldn't find it in your eyes
    But I'm sure it's written all over my face

    Surprise
    Surprise
    Never something I could hide
    When I see we made it through another day

    Then I say
    Hooo, hooo, hooo
    To you

    And now the night
    Will throw its cover down, ooo, on me again
    Ooh, and if I'm right
    It's the only way to bring me back

    Hooo, hooo, hooo
    To you
    Hooo, yeah, hooo, hooo
    To you

    Sátorban ébredek reggel egy tóparton. Kilesek a szunyoghálón és látom ahogy a tó óvatosan fodrozó tükrén megcsillannak a napsugarak.
    Elmosolyodom és kimerészkedem a sátorból.
    Még érzem az álmot a szememben de olyan jóleső ahogy a szemembeszűrődnek a hideg tó színéről a meleg napsugarak.
    Álmosan csoszogva előkerítem a napozóágyat és szétnyitom. Még hideg hát plédet terítek rá odakészítek egy üres sörösüveget és rágyújtok egy cigarettára. Várom, hogy a többiek is felkeljenek s addig nézem a vizet. :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_442390
    Torolt_felhasznalo_442390
    2005. július 11. 19:28112.
    Légyszi, ne kövezzetek meg: előfordult már v. kivel, hogy másVALAKIRE gondolt? Velem életemben most először. Nem is értem. Kicsit szégyellem is magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. július 11. 10:00111.
    És milyen típusú zenékre engeded szabadjára a fantáziád? :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547576 (108)
     
  17. 2005. július 8. 20:15110.
    :DDD
    előzmény:
    Mario962 (109)
     
  18. 2005. július 8. 19:35109.
    Timire!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_547576
    Torolt_felhasznalo_547576
    2005. július 8. 16:37108.
    az mindig a zenén múlik, hogy éppen mire.
    előzmény:
    tapsifüles (1)
     
  20. 2005. július 8. 14:10107.
    Zenehallgatás közben. . . :-))))))))))))))
    De, ha a cím alapján másra gondoltál, azt is leírhatod. . . :-)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_485593 (106)
     
  21. Torolt_felhasznalo_485593
    Torolt_felhasznalo_485593
    2005. július 8. 11:10106.
    Hogy ti miközben mire gondoltok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. július 8. 10:21105.
    Köszike, ez biztos segíteni fog!!! :-))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346571 (104)
     
  23. 2005. július 8. 10:09104.
    :-)))))))))))
    Na majd elmormolok egy tapsibabásító imát és már hipp hopp olvashatsz is! :-)))))))))***
    előzmény:
    tapsifüles (103)
     
  24. 2005. július 8. 10:09103.
    Hát, most már én is, nagyon-nagyon!!! :-))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346571 (102)
     
  25. 2005. július 8. 10:07102.
    :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    Nagyon kívánom hogy így legyen! :-)))))))))))))))))))))))))********
    előzmény:
    tapsifüles (101)
     

Címlap

top