Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ti mire gondoltok közben?

tapsifüles
Létrehozva: 2005. június 20. 09:33
Nagyon szeretek különféle zenéket hallgatni, és, ha olyanok a körülmények, lehunyom a szemem és a zene hatására, a hangulatát átvéve különféle történetek kezdenek kirajzolódni lelki szemeim előtt. Ezeket sok minden befolyásolhatja, pl. ha a számnak van szövege (akár magyar, akár idegen nyelvű), vagy, ha van videoklipje.
Arra lennék kíváncsi, kinek milyen asszociációi vannak, mikor éppen a kedvenc számát hallgatja.
Íme most az enyém: Norah Jones – Don’t miss you at all (itt hatott rám a szövege, ezért leírom)

Norah Jones: Don’t miss you at all

As I sit and watch the snow
Fallin' down
I don't miss you at all
I hear children playin' laughin' so loud
I don't think of your smile

So if you never come to me
You'll stay a distant memory
Out my window I see lights going dark
Your dark eyes don't haunt me

And then I wonder who I am
Without the warm touch of your hand

And then I wonder who I am
Without the warm touch of your hand
As I sit and watch the snow
Fallin' down

I don't miss you at all
I don't miss you at all
I don't miss you at all

"December közepén, egy hóeséses szombaton késő délután a szobában ülök az íróasztalom előtt. Hallom, ahogy a hátam mögött a kandallóban pattog a tűz, és közben elgondolkozva nézek ki a félig elfüggönyözött ablakon. A szomszéd gyerkőcök éppen hóembert építenek, össze-vissza viháncolnak, miközben próbálják elhelyezni a répát a hóemberen… Mosolygásra késztetnek, ahogy közben megfürdetik egymást a hóban, hógolyóznak, vagy éppen a hóban csücsülve nevetnek a többieken. De megrázom magam, és visszatérek ahhoz, amit idáig csináltam: levelet írok Neki, a Férfinak. Ránézek a félig telerótt papírlapra, majd hirtelen a kezemben lévő töltőtoll önálló életre kel, szélsebesen szántja a papírt, míg végül a lap aljára érve bevégzi feladatát. Szokásomhoz híven újra elolvasom az irományomat, és mire a végére érek rájövök, csak annyit kellett volna írnom: HIÁNYZOL!"
  1. 2015. szeptember 9. 17:47501.

    Kedves Tapsi!


     


    A sulikezdés az jó "móka", én is rész veszek benne aktívan, bár csomagolnom nem kell.


    Jól telt a nyaram, volt részem pihenésben és kellemes élményekben is, még ha azok nem is voltak mindig "elég" "hosszúak"....


    A Falco klipet a kosztümök miatt adtam fel, eltaláltad. Nem tudtam és most sem tudom hova tenni ezt a kemény németes éneklést, de érdekes és meg is marad(t) az ember emlékeiben.


    A feladványod valóban egyszerű volt (ha eltalálom), szerintem a "Rock" a közös, a címben. A zene tetszik, de a klip nekem "sok". Úgy emlékeztem, hogy be is tiltották, vagy mégse? Egyébként ez jellemző Robbie-ra.


    Az én feladványom talán kicsit furfangos lesz, de Neked ez nem lehet akadály: 


    éjszaka?


     


    Ha Robbie a téma, mindig eszembe jut két klip/zene:


    A lírai


    A pörgős


     


    Én is remélem, hogy gyakrabban tudunk üzenetet váltani.


     


    K.

    előzmény:
    tapsifüles (500)
    2015-09-03  20:17
  2. 2015. szeptember 3. 20:17500.

    Kedves Kosaras!


    Ez a nyár már csak ilyen... nekem is volt még szabi, meg munka, meg szabi, meg munka, meg készülés a sulikezdésre, meg könyv és füzetbekötések... és a szülőik még hátra vannak... :) Remélem azért Neked jól telt a nyár, volt részed pihenésben és kellemes élményekben egyaránt. 


    A játékunkra visszatérve - igen, eltaláltad, nálam Pierce Brosnan volt a közös pont a két klip között, Te pedig a hasonló jellegű maskarák/kösztümök miatt adhattad a Falco klipet.
    Hát, Falco nem igazán áll közel hozzám, az igazi, keményen kiejtett németjével nekem kicsit sok...


    Én a következő dalt és klipet hoztam. Az énekest bírom, a dal is tetszik, a klip meg... hát... van benne mögöttes tartalom rendesen, és bár elég sokkoló, de talán pont ezért hatásos. Persze a megoldás könnyű, inkább az élmény miatt adom fel ezt a feladványt.


    Szép estét, remélem a nyár után mindketten kicsit gyakrabban tudunk majd jönni. :)


    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (499)
    2015-08-14  11:31
  3. 2015. augusztus 14. 11:31499.

    Kedves Tapsi!


     


    A nyár már csak ilyen: szabadság, utána (előtte is) sok-sok munka, még utol sem éred magad, és megint szabadság, és megint sok-sok munka...Nem panaszkodom, mert a nyaraim mindig pörgősek voltak, ez is ilyen.


    A játékunkról: Megoldásod helyes, a főszereplő volt a közös. Az én megoldási ötletem a törött tükör (üveg), mivel mind a két klipben szerepel.


    Amikor először néztem a Lennox klipet, akkor ez a klip jutott eszembe először. (szerintem nem lesz nehéz...:-), lett volna egy igen szövevényes, nehéz ötletem is, ami John Malkovich-hoz  kapcsolódott volna (mivel kedvelem), de arra jutottam hogy reálisan nem lehetett volna kitalálni, így inkább nem adtam fel.)


    Mi is sokfelé jártunk és még egy kisebb kaland is hátra van. Szerencsére a nyaralásban a pihenés is szerepet tudott kapni (még a gyerekek ellenére is:-)), így meg-megújult erővel lehetett folytatni a munkát.


     


    K.


     

    előzmény:
    tapsifüles (498)
    2015-07-08  10:49
  4. 2015. július 8. 10:49498.

    Kedves Kosaras!


    Még mielőtt nagyon belemerülnék a munkába így a két hetes szabi után, válaszolok. :)


    A megoldásod természetesen helyes, én is erre az összefüggésre gondoltam.


    A Mamma Mia filmben elhangzó dal és a James Bond film dala között meg szerintem a két film főszereplője, Pierce Brosnan a közös pont, aki a Madonna klipben egy pár másodpercre meg is jelenik egy falra akasztott képen. Ötletes! :)


    Én a következő dalt választottam, biztos kitalálod majd, miért.


    A szabi jól sikerült, tényleg pihentető volt. 2 hét Zakynthos szigetén ellazított és kisöpört sok gondot a fejemből. Volt sziget körüli hajóút, sziget felfedezése bérelt autóval, sok-sok strandolás, nasütés, gyros, muszaka, és mindenféle tengeri herkentyűk (amiket nem én ettem). Most persze nehéz visszatérni a munka világába, de próbálkozom... :)
    Hogy a munkámban milyen pozitív vagy negatív változások lesznek, majd kiderül, mindenesetre most nincsenek nagy volumenű feladataim, "csak" a napi rutin, meg sokan vannak szabin, így talán most egy kis nyugisabb időszak következik, amikor összerendezhetem magamat is...


    Szép napot, remélem a nagy hőség nem visel meg olyan nagyon (én tegnap estére kicsit kidőltem).


    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (497)
    2015-07-03  11:34
  5. 2015. július 3. 11:34497.

    Kedves Tapsi!


     


    A megoldásaid alapvetően jók, elfogadom  mind a kettőt..:-)


    1) a Dee-Lite - Yello kapcsolata az "őrültség" volt, ami a klip szerkezetéből is adódik, tehát a montírozott (én sem tudom pontosan) megoldás is ebben tartozik.


    2) Igen, a kamera, TV műsor készítés szintén egyforma témák.


     


    A feladványodra (Mamma Mia) a "verseny - győztes" lehet a megoldás, hiszen minden versenynek van egy győztese. (egyébként sokszor láttam a filmet)


     


    Az én feladványom egy pörgős, kicsit "durva" klip.


     


    Úgy gondolom, hogy nagyon nehéz megtalálni az egyensúlyt a család (+én), otthonról dolgozás, miközben az nem kötelező és a "van munkám" között. Sok múlik az élethelyzeten, lehetőségeken. AH valaki már megtapasztalta pl. a munkanélküliséget vagy egyéb anyagi oldalról a kiszolgáltatottságot akkor másképpen áll a kérdéshez. Nagyon remélem, hogy amint lehetséges rendeződni fog a helyzeted!


     


    k.

    előzmény:
    tapsifüles (496)
    2015-06-15  19:13
  6. 2015. június 15. 19:13496.

    Kedves Kosaras!


    Örülök, hogy ennyire tetszettek az általam adott feladványok, rám is kb. ilyen hatással vannak. 


    Nem húzom sokáig az időt, íme a megfejtési próbálkozásaim.


    1. A Dee-Lite-ra adott Yello számot szerintem a hasonló videoklipes megoldás miatt ("montírozás", most nem jut eszembe ennek a hivatalos neve) lehet hasonló.


    2. A Tiziano Ferro és a Genesis klipben pedig a kamera lehet a közös pont.


    Remélem eltaláltam, az első feladványnál azért gondolkoztam egy csöppet, mire gondolhattál. 


    Én most csak az első Yello számra adnék feladványt, hogy ne induljon el 2 szálon is a történet, így is sajnos ritkán tudok a játékunkkal foglalkozni, pedig szívesebben tenném... A dalt amúgy is szeretem, a mondanivalója is többrétű, ez is tetszik benne. Nem az eredeti előadótól adom, hanem attól, aki egy filmben elénekelte - nekem itt jobban "átjön", mert történetbe volt ágyazva.


    Abba... vagy mégsem? :)


    Kihívás... sajnos számomra most negatív töltetű a jelenlegi helyzetemmel kapcsolatban. Két teljesen különböző szervezeti egységnek kell dolgoznom, az egyikkel egy ideje már foglalkozom, és már így is sok munkát adott, a másikat viszont egyik pillanatról a másikra kaptam az ölembe, és a kihívás az, hogy tudnom kell egyszerre kezelnem a kettőt, minkét oldalról prioritást kell felállítanom a "moströgtönazonnal"-ok között, és próbálnom kell nem hibázni, mindent elvégezni és még mosolyogni is közben, mert hát "ezt akartam" (állítólag). Rettentően fárasztó, kimerítő, sokszor otthonról is dolgozom, ami a munkakörömből adódóan nem lenne a feladatom, de ha otthonról nem dolgozom, nem tudom utolérni magam még az alap feladatokkal sem. Nem tudom, meddig bírom, jelenleg a kimerülés határán billegek, nagyon rosszul alszom (ha el tudok aludni egyáltalán), mert folyton pörögnek a megoldandó/meg nem oldott feladatok a fejemben éjszakánként is. Most jelenleg az tartja bennem a lelket, hogy ezt a hetet még ki kell bírnom, aztán indulunk két hétre nyaralni Zakynthos-ra, csak hát persze ez is kemény dió, mert ez azt jelenti, hogy addig minden nyitott feladatot le kell zárnom, és van ilyen rengeteg... Persze nem panaszkodni szeretnék, mert végülis örülök, hogy van munkám, de lassan el kell gondolkodnom, hogy megéri-e, mert ebben kikészülök, és a családomra, saját magamra nem marad se időm, se energiám. Remélem azért július-augusztusban a nyári időszakban utol tudom érni magam, és helyre áll a rend...


    Ja, majd' elfelejtettem, nagyon köszönöm a Dido dalt, nagyon finom, tipikus Dido-s életérzés! 


    Szépséges nyári napokat Neked!


    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (495)
    2015-06-05  13:50
  7. 2015. június 5. 13:50495.

    Kedves Tapsi!


     


    Megörültem a válaszodnak több okból is: 1) kicsit aggódtam, mert Te hamarabb szoktál válaszolni, mint én. 2) a zenék, amiket feladtál, hatalmasak: az egyik őrült..:-), a másik profi.


    Egyébként igazán nem kell magyarázkodnod, mert általában én vagyok a "gyengébb láncszem", ami a reakcióidőket illeti. Remélem, hogy a kihívásoknak megtudsz majd felelni. Valójában nem szeretem ezt a szót (kihívás), mert sok esetben, olyan helyzetekben találkozom vele, amikor olyan feladat elé állítanak, amelyek szinte megoldhatatlanok, erőn felüli teljesítést kívánnak, esetleg nem sok értelmük van, mindemellett ezeket tényeket próbálják "fényezni" ennek a szónak a használatával. De ez az én személyes (negatív) tapasztalatom, bízom benne, hogy a Te esetedben ez másként van.


    A játékkal kapcsolatban: A megoldásod helyes, azaz a funky volt a közös. Hogy bonyolítsam a helyzetet, én megfejteném mind a két feladványt és mindkettőre adnék is fel másikat (persze elegendő 'ám csak az egyik vonalat folytatni.)


    1)


    Dee-Lite klip esetében a "groove" a közös pont. Erre az én feladványom a következő: a verseny?...:-)


    2)


    Tiziano Ferro esetében az Olasz nyelv/előadó lehet a közös. Erre az én feladványom: karikatúra


     


    Plusz egy zene, ráadásnak, "csak" azért mert szeretünk zenét hallgatni:


     


    Dido


     


    Jó hétvégét és jó gondolkodást/zene hallgatást.


    k.


     


     

    előzmény:
    tapsifüles (494)
    2015-05-31  18:51
  8. 2015. május 31. 18:51494.

    Kedves Kosaras!


    Most az én mentegetőzésem következik - rengeteg munkám van mostanában, a cégen belüli áthelyezésemmel pedig újabb kihívások, amiknek meg kell felelnem, így bármennyire szerettem volna, nem sikerült a játékunk közelébe kerülnöm.


    Ennek ellenére köszönöm a megfejtésed, ami természetesen tökéletes (modell világ), és a feladványt is, amit egyébként a hangulatából adódóan nagyon szeretek. A megfejtés természetesen a funky. :)


    Próbáltam nehéz feladványokat találni, de valahogy nem sikerült. Két dal versenyzett a fejemben, így inkább mindkettőt feladom, aztán azt választod, amelyiket szeretnéd:


    ...imádom azt a mozgást :)


    szemtelenüljóképű :)


    Remélem lassan jön már az igazi meleg (szombaton már szépen leégett a vállam), már nagyon várom, szépséges nyári napokat Neked is!


    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (493)
    2015-05-11  15:36
  9. 2015. május 11. 15:36493.

    Kedves Tapsi!


     


    Újra itt.....Nagyon repül az idő, ahogy nézem két hét is eltelt a legutóbbi aktivitásom óta, mintha tegnap (előtt) történt volna...:-). (nem akarok mentegetőzni, sok a munka, sok a gyerek......de a lényeg hogy itt vagyok.)


     


    A játékunkat folytatva, úgy gondolom, hogy Naomi Campbell és/vagy a modellvilág lehet a közös pont a GM és a MJ klip között. (vagy lehet, hogy a Freedom-ba szerepelt Naomi?) Remélem, hogy eltaláltam, vagy legalább jó úton haladok.


    Az én feladványom nem lesz nehéz, de kellemes, mármint zenei szempontból, szerintem:


    FG:-)


     


    k.

    előzmény:
    tapsifüles (492)
    2015-04-27  10:26
  10. 2015. Április 27. 10:26492.

    Kedves Kosaras!


    Örülök, hogy tetszett, én is többször megnéztem/meghallgattam, és, bár nem szeretem a DM-et, ez a dal mélyre tud hatolni...


    Várom, hogy idővel folytasd a játékunkat, de persze nem sürgetlek, nálam is vannak ilyen periódusok, amikor minden a feje tetején, és egy szabad percem sincs.
    Most a hétvégém pl. ilyen volt, a fiam szülinapját ünnepeltük 2 napon keresztül, ami elég sok előkészülettel és folyamatos készenléttel járt, de persze busásan megérte! :)


    Szép napsütéses napot!
    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (491)
    2015-04-23  10:41
  11. 2015. Április 23. 10:41491.

    Kedves Tapsi!


     


    Nagyon köszönöm. Általában nem szeretem a feldolgozásokat, mert sok esetben alapjaiban megváltoztatják a zenét, ami számomra zavaró.


    Szerencsére ebben az esetben ez nem így van. Valóban nagyon jól sikerült, azt adja vissza, amit az eredeti, kicsit "frissítve". A klip is tetszett.


    Egyébként, mint DM kedvelő, ez a szám sok emléket hozott elő a távoli múltból (is).


    Amint lehet folytatom a játékot, sajnos mostanában nagyon elfoglalt vagyok.


    k.


     

    előzmény:
    tapsifüles (490)
    2015-04-21  12:16
  12. 2015. Április 21. 12:16490.

    ... amíg ilyen nagy a csend, hoztam egy kis ajándékot, mert tudom, hogy mennyire szereted az eredetit. :)


    Ez egy feldolgozás, és szerintem elég jól sikerült...


    Somebody


    Szép napot!
    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (488)
    2015-04-03  16:55
  13. 2015. Április 8. 22:36489.

    Kedves Kosaras!


    Igen, maradt egy nyitott kérdés, de eltaláltad, a "rémisztő" kontaktlencsére gondoltam. :) És persze örülök, hogy én is eltaláltam! :)


    A könnyebbel kezdeném - a Tina Turner dalt a "simply" miatt adtad, ez tényleg "egyszerű" volt... 


    Az MJ klip már nehezebb volt, itt csak sejtéseim vannak:
    - nekem az "árnyéktáncos" férfi-női alakok ugrottak be elsőre
    - ezen kívül hasonlóan össze van fogva az elején Simply Red énekesének a haja, mint MJ-é
    - a szövegben egyelőre nem kerestem hasonlóságot, a képi világot fürkésztem elsősorban


    Izgulok nagyon, hogy közel járok-e, egyelőre nincs más ötletem... 


    Nekem a Jackson klipedről rögtön eszembe jutott a feladványom, így most fel is adom, biztos elsőre kitalálod majd a közös pontot. :)


    GM - de nem a neve miatt ;)


    Húsvét jól telt, utaztunk erre-arra, közben pihentünk, ettünk-ittunk. :) Kalács jól sikerült, bár kicsit "túlkelt", így nem igazán látszott rajta, hogy fonott, de az íze teljesen rendben volt. :)
    Remélem Neked is jól telt a húsvéti időszak!


    Jó éjszakát!
    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (488)
    2015-04-03  16:55
  14. 2015. Április 3. 16:55488.

    Kedves Tapsi!


    Tehát mindenki eltalált mindent, de mégis maradtak nyitott kérdések?..:-) Valószínűleg a kontaktlencsés emberekre gondolhattál a "plusz" egyezés kapcsán. A Nelly klipben sokszor előfordul, de a Prodigy-ben csak a végén, de jellemző a kép.


    Te is eltaláltad, mert egyrészt az "állat" mivoltára gondoltam a zenének, klipnek és az ahhoz társuló táncnak...


    A feladványod megoldása a RED lehet....:-) Különösebb magyarázat nélkül eltaláltam? (kellemes, jó zene, bár ritkán hallgatom)


    Nekem egyből eszembe jutott egy klip a SR-ről, az alábbi:


    MJ...


    De ez szerintem nehéz, mert....no majd elmondom, bár lehet, hogy simán kitalálod. Mentő ővként készültem egy másik klippel is:


    csak egyszerűen..:-)


     


    Mind a két zene nekem bejön, bár más-más stílus. Megadom számodra a lehetőséget, hogy bármelyiket választhatod vagy akár mind a kettőt is...


     


    Finom lett a kalács?


    Húsvétra kívánok minden jófélét, finomságokat, evést, ivást, (dínom-dánom), locsolókat, ahogy Te szeretnéd.


     


    k.


     

    előzmény:
    tapsifüles (487)
    2015-04-02  23:12
  15. 2015. Április 2. 23:12487.

    Kedves Kosaras!


    Örülök, hogy ennyire tetszett a feladványom, én is úgy gondolom, hogy erre igazából csak tombolni lehet, "állat módra". 


    A közös pontot végül is eltaláltad, elsődlegesen a villódzó fényekre, "földalattiságra" gondoltam. De ahogy megnéztem a két klipet, még valami a SZEMEMBE ötlött, ami mindkét klipben megtalálható, ezt azért még várom Tőled... 


    A Te RHCP kliped se semmi, az is a kb. nem normális kategóriába tartozik.  Én egyelőre nem találtam más közöset, csak a hasonló jellegű "mozgáskultúrát", meg a fekete-fehérséget.


    Én azért már adom a saját feladványomat, nem hinném, hogy nehéz lesz:
    göndörke :)
    Ez a dal számomra finom, laza, lötyögős, és jó kis ritmusos dal, a kedvenceim közé tartozik.


    Szép húsvétot (én most a fonott kakaós kalácsot sütöm éppen)! 


    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (486)
    2015-03-30  17:54
  16. 2015. március 30. 17:54486.

    Kedves Tapsi!


    Ez egy ÁLLAT zene, nem kicsit beteg, hanem NAGYON...... Ez az a kategória, amire lehet(ett) tombolni, ha adottak (voltak) a körülmények. (nagyon-nagyon régen én is tomboltam erre pár alkalommal, de ahhoz hasonló körülmények kellettek, mint a klipben...)


    Nos, te eltaláltad, mert az erotikus táncra gondoltam, így a megoldásod helyes.


    A Te feladványodban több hasonlóságot is találtam: ha egy szóval kellene leírnom, akkor azt írnám, hogy 'underground'. A helyszín, a stílus, a "szakadt" körülmények, villódzó fények, stb. Valamint hasonlóságot látok bizonyos táncelemekben is...Eltaláltam?


    Én feladhatnám pl. ezt, vagy pl. ezt, de könnyű és "sablonos" lenne..:-), így az én feladványom a következő:


    ezüstös?   :-)


     


    Jó gondolkodást....


     


    k.


     

    előzmény:
    tapsifüles (485)
    2015-03-26  19:43
  17. 2015. március 26. 19:43485.

    Kedves Kosaras!


    Igeeeen, és sikerült!!! 
    És természetesen Te is eltaláltad, a What a kifejezésre gondoltam, amit én leginkább "vattának" ejtek... :)


    Én kicsit gondban voltam a feladványaiddal, de mivel azt írtad, a klippel van összefüggésben, ezért a képi világot néztem elsősorban. Arra a következtetésre jutottam, hogy talán a hasmutogatós "nénik" lehetnek a közös pont, én legalábbis ezt találtam meg mindegyikben. Remélem közel járok!


    Én egy 90-es klasszikust hoztam a Nelly Furtado klipedre, rengeteget táncoltam rá (inkább ugráltam, de ez más kérdés), és hát a klip egy kicsit beteg, de végülis szerintem az egész csapat ilyen...
    Nógúd :)


    Szép estét!
    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (483)
    2015-03-19  17:06
  18. 2015. március 19. 17:07484.

    JA!, és persze 100-as vagy, arra gondoltam.


    k.:-)

    előzmény:
    Kosaras (483)
    2015-03-19  17:06
  19. 2015. március 19. 17:06483.

    Kedves Tapsi!


     


    nagyon-nagyon sokat kellett gondolkodnom....:-), de talán megvan. A közös a "What a" kifejezés lehet, ami mindkét számra jellemző......Sokszor megnéztem a klipeket, de a képi világban nem találtam közöset.


    A S&P klipről, nélkülözve minden tudományosságot, két klip is eszembe jutott:


    Nelly


    "Autós"


    Bármelyiket választhatod....


     


    k.

    előzmény:
    tapsifüles (482)
    2015-03-05  18:26
  20. 2015. március 5. 18:26482.

    Kedves Kosaras!


    Na jó, akkor legyen a lemezjátszó! :) Így már 100%-os vagyok? :) 


    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (481)
    2015-03-05  17:29
  21. 2015. március 5. 17:29481.

    Kedves Tapsi!


     


    Nehéz helyzetben vagyok, mert a klipeket újranézve a megoldásod teljesen elfogadható, azonban én nem erre gondoltam. Persze nem a gondolatolvasás a játékunk célja, de úgy vélem, ha egyet értesz, adok egy kis segítséget és abból szerintem azonnal rá fogsz jönni.


    Én egy tárgyra gondoltam, ami mindkét klipben (inkább az elején) szerepel és szoros kapcsolatban van a zenével.


    Nos?


    k.

    előzmény:
    tapsifüles (480)
    2015-03-03  12:08
  22. 2015. március 3. 12:08480.

    Kedves Kosaras!


    Mindkét megoldásod helyes, bár én elsődlegesen a vallásra gondoltam, de mikor megnéztem a GM klipet, nekem is szemet szúrt az a kereszt fülbevaló. :)
    GM egyébként nekem is bejövős, nem tudom, miért, de a dalai (legyen az lassú, pörgős, vagy provokatív) bejönnek.


    A Te dalodnál szerintem a lábdobogás az, ami mindkét klipben szerepel, és nagyon izgulok, eltaláltam-e... :)
    A Flashdance c. film számomra kevésbé volt meghatározó, mint a Dirty Dancing, talán egyben az egészet nem is láttam még, de a táncos filmek azért általában tetszenek.


    Én nagyon könnyű feladványt hoztam Neked, a dalodról valahogy rögtön ez jutott eszembe.
    só és bors :)


    Szépséges napsütéses napot!
    Tapsi


     

    előzmény:
    Kosaras (479)
    2015-02-25  09:51
  23. 2015. február 25. 09:51479.

    Kedves Tapsi!


     


    George Michael Faith albumát előröl-hátulról, bitről, bitre, minden klip minden kockáját jól ismerem, mert akkoriban nagy kedvencem volt, sokat hallgattam, sokat néztem (Egyik kedvencem). Ami a feladványt illeti én két dolgot is találtam bár ezek nem is szétválaszthatóak:


    1: A kereszt: George fülében van egy kereszt fülbevaló és a Madonna klipben ez egy fő motívum.


    2: Vallás: a Geroge klip címe és a Madonna klip fő témája.


    Arról el is felejtkeztem, hogy Te eltaláltad: a "Like a" kifejezés volt a közös.


    Az én feladványom egy régi-régi filmzene. Akkoriban nagyon tetszett, bár csak nagyon halvány emlékeim voltak róla. Amikor "újranéztem" pár évvel ezelőtt, már nem tudtam átélni az akkori élményt:


    Táncos klip...


    Remélem nem lesz nehéz...:-)


    k.


     

    előzmény:
    tapsifüles (478)
    2015-02-20  14:54
  24. 2015. február 20. 14:54478.

    Kedves Kosaras!


    Igen, eltaláltad, a tetoválásra gondoltam. :) Sade pedig nálam alap az egyetem óta, előtte igazából rockon éltem otthon a bátyám jóvoltából, ezek voltak számomra az első útkeresések. És egy véletlen egybeesés, hogy most a héten talált meg az egyik közösségi portálon az a lány, akivel egy kolesz szobában laktam. Ő "mutatta be" nekem Sade-t, az ő kazettáját másoltam át, és az a kazi még mindig megvan. :)


    A Te Madonna dalod igazi kedvenc, és hogy mi lehet a közös? Talán a "Like a tattoo", "Like a prayer" analógia...


    Én már megtaláltam a feladványomat, kb. az a korszak, mint a Madonna dalod, és szeretem a ritmusos lüktetését. :)


     


    Georgios Kyriacos Panayiotou :)


    Szép hétvégét!


    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (477)
    2015-02-18  15:13
  25. 2015. február 18. 15:13477.

    Kedves Tapsi!


     


    Igen, eltaláltad, a motor. Ugye nem is volt nehéz...:-)


    Úgy gondolom, hogy a Te feladványod sem volt nehéz, mert nagy valószínűséggel a tetoválásra gondoltál.


    SADE-t "nem tudom hova tenni", mert bár szívesen hallgattam a klipet és tetszett is, mint ahogy sok más száma is, de magamtól nem jut eszembe elővenni és ahogy emlékszem nincs nekem semmilyen formában tőle zeném.


    Ahogy írtad, hogy kellemes főiskolai emlékek, én is felidéztem pár mozzanatot a "felhőtlen és gondtalan" évekből, amikor a legnagyobb gondom az volt, hogy hogyan tankoljak az autóba, vagy hogyan menjünk úgy be egy "szórakozóhelyre", hogy még beengedjenek, de bent ne kelljen sok alkoholt fogyasztani a "jókedvhez".....:-) (csak időzítés kérdése...)


    És ha már a múlt és emlékek, akkor az én feladványom egy már-már klasszikusnak mondható örökzöld:


    Madonna


    Egy időben sokat hallgattam Madonnát albumról, albumra, különböző stílusban (Dick Tracy volt egy nagy élmény számomra zeneileg), mostanában azt sem tudom mi van vele.


    k.

    előzmény:
    tapsifüles (476)
    2015-02-12  11:22

Címlap

top