Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ti mire gondoltok közben?

tapsifüles
Létrehozva: 2005. június 20. 09:33
Nagyon szeretek különféle zenéket hallgatni, és, ha olyanok a körülmények, lehunyom a szemem és a zene hatására, a hangulatát átvéve különféle történetek kezdenek kirajzolódni lelki szemeim előtt. Ezeket sok minden befolyásolhatja, pl. ha a számnak van szövege (akár magyar, akár idegen nyelvű), vagy, ha van videoklipje.
Arra lennék kíváncsi, kinek milyen asszociációi vannak, mikor éppen a kedvenc számát hallgatja.
Íme most az enyém: Norah Jones – Don’t miss you at all (itt hatott rám a szövege, ezért leírom)

Norah Jones: Don’t miss you at all

As I sit and watch the snow
Fallin' down
I don't miss you at all
I hear children playin' laughin' so loud
I don't think of your smile

So if you never come to me
You'll stay a distant memory
Out my window I see lights going dark
Your dark eyes don't haunt me

And then I wonder who I am
Without the warm touch of your hand

And then I wonder who I am
Without the warm touch of your hand
As I sit and watch the snow
Fallin' down

I don't miss you at all
I don't miss you at all
I don't miss you at all

"December közepén, egy hóeséses szombaton késő délután a szobában ülök az íróasztalom előtt. Hallom, ahogy a hátam mögött a kandallóban pattog a tűz, és közben elgondolkozva nézek ki a félig elfüggönyözött ablakon. A szomszéd gyerkőcök éppen hóembert építenek, össze-vissza viháncolnak, miközben próbálják elhelyezni a répát a hóemberen… Mosolygásra késztetnek, ahogy közben megfürdetik egymást a hóban, hógolyóznak, vagy éppen a hóban csücsülve nevetnek a többieken. De megrázom magam, és visszatérek ahhoz, amit idáig csináltam: levelet írok Neki, a Férfinak. Ránézek a félig telerótt papírlapra, majd hirtelen a kezemben lévő töltőtoll önálló életre kel, szélsebesen szántja a papírt, míg végül a lap aljára érve bevégzi feladatát. Szokásomhoz híven újra elolvasom az irományomat, és mire a végére érek rájövök, csak annyit kellett volna írnom: HIÁNYZOL!"
  1. 2014. szeptember 29. 15:54451.

    ... itthon, betegen... de már jövök ki belőle...


    http://www.youtube.com/watch?v=aE6GYIp5VwU


     

  2. 2014. szeptember 18. 18:16450.

    Köszönöm! A zenét is, meg a bíztatást is!
    Tegnap estére kicsit összejött minden, leginkább munkahelyi... Nagyon nem szeretem, mikor úgy gondolják, egy szimpla kis beosztottak oda rángathatnak, ahova akarnak, és meg sem kérdezik, akarja-e az ember... Még nem tudom, mi lesz a vége, de ma már jobban vagyok, bevettem az a bizonyos lesz*rom tablettát, aztán meglátjuk, mit találnak ki a nagyok...


    Szép estét, és várlak vissza! :)


    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (449)
    2014-09-18  17:44
  3. 2014. szeptember 18. 17:44449.

    Kedves Tapsi!


     


    Ne sírj:


    http://www.youtube.com/watch?v=zRIbf6JqkNc


    Remélem nincs nagy baj...én is visszatértem...:-) :-) :-) :-) :-)


    Rövidesen folytatom a játékunkat is, de lassan elfogynak a zenéim.....A feladványodra azért rájöttem, köszönöm a könnyebbséget: a műugrás a közös pont. Én most nem adok még fel klipet, mert ki szeretnék gondolni valami nehezet, de logikusat.


    Te természetesen eltaláltad...:-)


    Fel a fejjel!


    k.

    előzmény:
    tapsifüles (448)
    2014-09-17  21:01
  4. 2014. szeptember 17. 21:01448.

    http://www.youtube.com/watch?v=qfNmyxV2Ncw


     


    Amikor folyton csak sírni van kedvem, aztán a végén összeszedem magam és magasról lesz*rom az egészet...

  5. 2014. augusztus 26. 11:50447.

    Kedves Kosaras!


    Kicsiti off, de azért leírom...
    A 443-as hozzászólásodban küldtél egy dalt, ami Neked többek között a szabadságot juttatta eszedbe.
    Én most küldök Neked pár képet, ami nekem a szabadságot és a sokszor zabolázatlan erőt juttatja eszembe.
    A hétvégén búcsút vettünk egy kedves helytől, valószínűleg sokkal kevesebbet járunk majd arrafelé. Vasárnap eléggé fújt a szél, így éppen kapóra jött a "papír"sárkányunk. Sosem eregettem még sárkányt, most próbáltam ki először, és nagyon jó érzés volt, ahogy a szél felkapta és "játszott" vele, ahogy próbáltam megzabolázni, és örültem, amikor sikerült is. :)


    Remélem jól sikerült az aktív pihenésetek!
    Tapsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (443)
    2014-07-10  15:48
  6. 2014. augusztus 12. 08:56446.

    Kedves Kosaras!



    Örülök, hogy "előkerültél", azért az igazat megvallva kicsit aggódtam...
    Mi is most jöttünk haza a nyaralásunkból, csak annyit mondok, 2 hét pihenés... :) Jó volt, először Mo-on, aztán Horvátországban, mindkettő jól sikerült, csak a horvát hazaút viselt meg kissé minket (éjszaka, hajnalban utaztunk). Most még próbálok visszatalálni a normál kerékvágásba, de elég nehézkes, jönnek a megoldandó feladatok a munkában és a magánéletben is rendesen...


    A feladványod számomra teljesen a 80-as éveket idézi. Bár nem vagyok oda a számért, és ezért a zenei stílusért, azért mindenképpen jellegzetes darabja az akkori időknek.
    Lehet, hogy nem jóra gondolok, de számomra a megfejtés a "runaway", a menekülés. Az Aerosmith dalban is sokszor előfordul, és végülis erről szól a dal (zaklató apa előli menekülés), és az általad küldött dalban is sokszor szerepel (ott, ha jól értelmezem, a homoszexualitás el nem fogadása miatti menekülésről lehet szó, de ez csak az első megérzésem).


    Ha eltaláltam, ha nem, én rögtön küldöm a saját feladványomat (szerintem elég könnyű lesz), a dalt magát pedig nagyon bírom, olyan fülledt, lüktető, erotikus... hmmmmmmmmmmm... :)


    http://www.youtube.com/watch?v=Omrp4QR_Rpo


    További jó aktív feltöltődést! :)
    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (445)
    2014-08-11  09:06
  7. 2014. augusztus 11. 09:06445.
    Kedves Tapsi!


    A nyaralás eltelt, jól is sikerült, lassan közeledik a következő..:-) Sikerült pihenni, jól éreztük magunkat, csak az időjárás nem volt túl kegyes, de összességében minden a helyén volt. A következő kikapcsolódás más dimenzió lesz, sok gyermekkel, "aktivitással", programokkal.

    Visszatérve a mi kis játékunkhoz. Találtam egy jó kis feladványt. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy számodra menniyre lesz nehéz vagy könnyű a megoldás..:-). Íme:

    http://www.youtube.com/watch?v=U7-q1WRaKNg

    A zene közel sem mai darab, a nyolsvanas évek közepéből való. Ritkán lehet hallani, de amikor megszólal, valahoghy mindig "elkap" a ritmusa.

    Jó gondolkodást...

    k.

    u.i.: nagyon remélem, hogy a hosszabb szünet után nem gondoltad, hogy felhagyok a játékunkkal.....és tudjuk folytatni...



    előzmény:
    tapsifüles (444)
    2014-07-16  10:10
  8. 2014. július 16. 10:10444.

    Kedves Kosaras!



    Remélem jól telik a nyaralás, és most már elengedted magad, nem foglalkozol semmi mással, csak a pihenéssel! :)

    A megfejtésed helyes, a "gun" volt a kulcsszó, most én várok Tőled egy feladványt, és csak remélni merem, hogy a nyaralás alatt lesz lehetőséged azon gondolkozni, mi is legyen az...

    A dal, amit küldtél, nekem is nagyon tetszik, nekem is olyan szabadság érzésem lesz tőle, kellemes, lazítós dal. :)

    Most a héten én is kicsit lazítok, bár nem vagyok a szó szoros értelmében szabin, de a fiam most éppen a nagymamájánál nyaral 1 hétig, így van időm sokmindenre munka után, ami sokszor kimarad. Így voltam már táncolni a hétvégén, kozmetikusnál, tegnap Dumaszínházban, ma meg csajos napom lesz, barátnőmmel találkozom és dumálunk egy jót. És persze olyan jó volt a hétvégén lustizni, ráérősen főzőcskézni, és fagyizni este egy jót (persze azért egy "kis" ablakmosást azért beiktattunk).

    És, ha már lazítás, nekem ez jutott eszembe:


    http://www.youtube.com/watch?v=fLexgOxsZu0&feature=kp

    Szép nyári napokat, és persze várom az újabb feladványt!
    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (443)
    2014-07-10  15:48
  9. 2014. július 10. 15:48443.
    Kedves Tapsi!

    Gondoltam írok pár sort, nehogy azt hidd, hogy elvesztem....pedig de. Nemsokára indulok nyaralni, ami alapvetően jó, de mindig jelentős többletenergiát igényel, mivel (1) azt meg is kell szervezni, és (2) a munkát is úgy kell ütemezni, hogy ne okozzon fennakadást a szabadság, amiből következik, hogy el vagyok havazva, mint mindig...:-)

    Nem feledkeztem el a játékunkról. A feladványod megoldása a "gun", azaz fegyver. Ugye eltaláltam? Éreztem a "könyörületes" feladványt, köszi..:-)

    Én most még nem adok fel semmit, mert "nem készültem" tanárnő", de egy kellemes nótát, klipet  küldök, amit mostanában gyakran hallagatok:

    http://www.youtube.com/watch?v=g1j1qwQQ8-Q

    (lehet, hogy volt már, de jó ez a zene és a klip és a szabadság, és minden...)

    Amikor visszajöttem folytatjuk.

    k.
    előzmény:
    tapsifüles (442)
    2014-07-03  12:39
  10. 2014. július 3. 12:39442.

    Hihi, most nézem, hogy mekkora hülyeséget írtam... :)



    "Nem kínozlak tovább, elárulom - a keresztnevük közös. Smith angolul kovácsot jelent... "

    ... nem a keresztnevük, hanem a vezetéknevük közös... ilyen az, amikor siet az ember... :) :) :)



    Tapsi




    Ui.: ... és persze várom, hogy válaszolj, nem kicsit ezzel a szándékkal is írok most... :)

    előzmény:
    Kosaras (438)
    2014-06-18  15:51
  11. 2014. június 23. 08:35441.

    Most, hogy újraolvastam a hozzászólásom végét, rájöttem, hogy a "Jó szórakozást" nem igazán illő erre a dalra és klipre... Mert inkább elgondolkodtató, mint szórakoztató... Bocsi...

    Egyébként meg szép hetet! :)

    előzmény:
    Kosaras (439)
    2014-06-18  15:51
  12. 2014. június 20. 16:20440.

    Kedves Kosaras!



    Ez a dizájn nekem sem bejövős, nem is értem, miért kell állandóan szétverni a régit... Így viszont most annyira szétesik az egész, hogy szinte átláthatatlan... Na mindegy, nem panaszkodom, nézem a jó oldalát... vagy van neki egyáltalán? :D

    Korfu... Igen, nagyon szép volt, és szerencsére, mivel előszezon volt, így nem is volt annyira zsúfolt, bár amúgy is egy kisebb faluban laktunk északon.
    Az idő szép volt, csak egyik nap volt borús és kicsit esős, de akkor is meleg volt. A magunk által szervezett kirándulások is jól sikerültek, bár volt, hogy a GPS erősen megtréfált minket, és kilométereket autóztunk hegyi szerpentines szervíz utakon, ahol már a GPS is megkergült... de legalább izgalmas utunk volt. :) A táj lenyűgöző volt, a kis falvak a szűk utcácskáikkal, templomaikkal meseszépek, a nap finoman cirógatott, a tenger frissítően körülölelt, az igazi görög gyros és muszaka pedig isteni volt... naszóval, fincsi volt.
    És persze biztos tudsz róla, hisz azt írtad, repülsz is - itt van Európa egyik legrövidebb kifutópályája, amire közvetlenül a tenger felől lehet leszállni. Egyik kirándulásunk alkalmával elmentünk arra a gátra, ami fölött elszáll, mielőtt földet érne - szerencsénk volt, egymás után 2 gép is leszállt kb. 5 percen belül.

    Visszatérve a játékunkhoz - sajnos még mindig nem találtad el, pedig látom, nagyon igyekszel... :) Nem kínozlak tovább, elárulom - a keresztnevük közös. Smith angolul kovácsot jelent... A következő feladványomat viszont eltaláltad, a csoda, a varázslat volt a közös pont.
    A Te Guns N' Roses dalodon gondolkodnom kellett azért, de jó hosszú volt a szám, így időm is volt rengeteg. :) Vannak közös pontok, így felsorolom, hátha sikerrel járok - 1. mindkét dalnak köze van valamilyen szinten a sivataghoz, a Queen dalban megemlítik (Szahara), a GNR klipben a templom van egy sivatagi táj közepén 2. az esőt szintén megemlítik a Queen dalban a Szaharával összefüggésben, a GNR dalban pedig már a cím is erre utal 3. ez már kicsit elvontabb - utánanéztem, hogy a Miracle dalt 1989. novemberében adták ki, a GNR dal címe pedig a novemberi esőre utal... Szóval izgulok nagyon, valamelyik tippem betalált-e... :)

    Én egy nagy kedvencemet adom válaszul, ezt a dalt kifejezetten bírtam tőlük, a megoldáson pedig szerintem nem kell sokat törni a fejed... :)
    http://www.youtube.com/watch?v=RqQn2ADZE1A&feature=kp

    Jó szórakozást hozzá! :)
    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (438)
    2014-06-18  15:51
  13. 2014. június 18. 15:51439.

    és persze a szövegszerkesztő még mindig gagyi.....

    előzmény:
    Kosaras (438)
    2014-06-18  15:51
  14. 2014. június 18. 15:51438.

    Kedves Tapsi!


     


    De jó neked! Remélem jó volt az idő Korfun! Egyszer jártam


    ott sok évvel ezelőtt, nekem tetszett, visszamennék. Sok jó emlékem van onnan.


     


    Nos. Te eltaláltad, az egyiptomi motívumok a közös pont.


     


    Will Smith és Ákos között a születési évet (1968) találtam közösnek....(meg hogy énekesek, meg hogy video klipben szerepelnek meg, hogy mind a ketten férfiak és sorolhatnám…:-)). Remélem eltaláltam……:-) ha nem akkor……..további segítséget kérek.


     


    A Te feladványod és az MJ klipem között a cím és a történet lehet
    a közös, azaz a csoda, a varázslat.


     


    Az én feladványom pedig:


     


     


     


    http://www.youtube.com/watch?v=8SbUC -UaAxE


     


     


    Egy klasszikus, jó hosszú, de megéri végighallgatni, azt
    hiszem.


     


     


    u.i.: Megváltozott az nlcafe felülete. Lehet, hogy szebb, meg jobb, de nem értem, hogy miért kell \\\"állandóan\\\", mindent megváltoztatni. Persze vannak dolgok, amiken kell változtatni, de engem valahogy ez zavar....Más forumokon is történnek módosítások, arculatváltás, stb. sok esetben rosszab lesz, mint volt.


     


     


     


     


    k.


     


     

    előzmény:
    tapsifüles (436)
    2014-06-06  09:10
  15. 2014. június 11. 15:46437.

    Látom tényleg kifogott rajtad ez a feladvány... :)

    Nem baj, most 1 hétre eltűnök, irány Korfu, este fél 7-kor indul a gépünk (de negyed óra múlva már indulnunk kell a reptérre), lesz időd kitalálni! :)

     

    Addig is szép nyári napokat!

     

    Tapsi  

    előzmény:
    Kosaras (435)
    2014-06-05  18:50
  16. 2014. június 6. 09:10436.

    Kedves Kosaras!

     

    Hú, úgy látszik már megint kicsit nehezet adtam...

    Annyit elárulok, hogy egyáltalán nem a klipben, szövegben van a közös pont, azt az előadóknál kell keresni...

     

    Viszont eléggé egy rugóra jár az agyunk, mert én is ezt a MJ klipet adtam volna feladványként - az egyiptomi motívumok miatt... :) A klipet egyébként nagyon szeretem, MJ klipjeit úgy általában, mert a nagyon jól kitalált, jól kivitelezett videók iszonyatosan fel tudnak dobni még egy olyan kis lötyögős számot is, mint ez a Remember the time. A közös táncok meg amúgy is kedvenceim, én még egyetemistaként is azt gondoltam, hogy meg tudok tanulni táncolni ilyen hip-hop jellegű koreográfiákat, aztán persze rá kellett jönnöm, hogy azért nem vagyok én olyan ügyes... :)

     

    Viszont nekem már megvan a "viszontfeladványom",  így most el is küldeném Neked, remélem nem bánod. Ez azért szerintem jóval könnyebb lesz... :)

    http://www.youtube.com/watch?v=2DaY8-Mui0I

     

    Szép pénteki napot, és várom a megfejtést (ha kell, adok még segítséget)!

    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (435)
    2014-06-05  18:50
  17. 2014. június 5. 18:50435.

    Kedves Tapsi!

     

    Mostanában feladod a leckét.........Te eltaláltad az én gondolatmenetemet, azaz a hegedű, vonós hangszer volt a  feladvány.

     

    Többször megnéztem a két klipet, de markáns közös pontot nem találtam.  Talán a fénytechnika lehet egy hasonlóság, mert mind a kép klipben jellemzően dinamikus fényeket használnak. Ha nem találtam el, akkor találgatok tovább, de kérek egy kis segítséget, (pl. időben, hol van a klipben a kulcs)

     

    Mivel az én feladványom már megvan, azért  gondoltam feladom Neked:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=LeiFF0gvqcc

     

     

    k.

    előzmény:
    tapsifüles (434)
    2014-05-22  16:03
  18. 2014. május 22. 16:03434.

    Kedves Kosaras!

     

    És igen, eltaláltad!!!  Bocsánat, ha nagyon megdolgoztattalak, de nekem nagyon megtetszett ez a fajta kapcsolat, reméltem, hogy Neked is bejön! :)

     

    Megnéztem, meghallgattam a dalodat, és köszönöm, ez az Ákos még éppen tetszett. A kapcsolat szerintem a vonós hangszerek, a hegedűk. 

    Sokáig gondolkodtam, mit adhatnék Neked feladványként, mert Ákosra legfeljebb a Bonanzát tudtam volna, azt viszont sajnos nem szeretem. Nehéz szülés volt, de végül találtam valamit, ami valamiért kapcsolódik a Te feladványodhoz (akár két megoldás is lehetséges).

    http://www.youtube.com/watch?v=3JcmQONgXJM

      

    Az Eurovízióhoz pedig - nálam nem elsősorban az verte ki a biztosítékot, hogy a gyerekek mit gondolhatnak erről (bár a fiam rögtön rákérdezett, hogy akkor most ez fiú, vagy lány), hanem az, hogy ez csak egy áltolerancia, ami mögött színtiszta business áll. Én tolerálom a másságot, ha látom, hogy az igazi... de itt azt látom, hogy azzal akar magának hírverést, hogy ilyen megosztóan néz ki, holott ő szimplán egy meleg férfi... Na mindegy, engem továbbra is a jól megírt és előadott dalok érdekelnek, ezeken csak bosszankodok... :)

     

    További szép napot, és várom a megfejtést! :)

    Tapsi

     

    (... és holnap irány a László kh fül-orr-gége osztálya...) 

    előzmény:
    Kosaras (433)
    2014-05-16  15:39
  19. 2014. május 16. 15:39433.

    Kedves Tapsi!

     

    Köszönöm az Örmény dalt, szép volt. Nekem elsőre Coldplay és James Blunt jutott róla eszembe (Blunt-ot nagyon kedvelem). Mivel nem nézek TV-t így nem láttam a versenyt, de képeket láttam a győztesről. Azt gondolom, hogy ez egy rossz vicc. El tudom fogadni a másságot, nincs azzal baj, de ennek a műsornak nem szabadna erről szólni. Mi van, ha  egy kisgyerek is nézi és egyszerűen megzavarodik a látványtól, ami mondjuk ki természetellenes. No mindegy, nem ragozom tovább....

     

    A feladvány: sokat gondolkodtam, aztán kicsit távolabbról nézve a dolgokat talán rájöttem. A  dalod címe nem pontosan az előző klipre, hanem inkább az előző klipek közötti kapcsolatra utalhat, azaz Alfa-Omega, első, utolsó. Eltaláltam?

     

     Az én feladványom egy kedves dal egy magyar előadótól:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=wVAPqw_DBaU

     

    Szép hétvégét kívánok!

     

    k.

    előzmény:
    tapsifüles (432)
    2014-05-12  21:27
  20. 2014. május 12. 21:27432.

    És, amíg megtalálod a megoldást, játékon kívül egy dal.

    Szombat óta más sem folyik a csapból, mint az Eurovíziós Dalverseny győztese, az osztrák szakállas díva. Na, én nem róla írok és linkelek dalt (bár lenne mit mondanom róla), hanem egy másik versenyzőről.

    Ez a dal volt az egyetlen a mezőnyben, amire valamiért felfigyeltem. Lágyan kezdődik, finoman lesz belőle egyre több, míg végül felrobban, és magával húz. Nálam ez az örmény dal és előadó volt a nyerő a hétvégén, remélem hallok még felőle.

    Belinkelem a klipet is, mert annak a képi világa tökéletes, én is éppen egy ilyen se veled-se nélküled állapotot képzelek el alatta.

    http://www.youtube.com/watch?v=ChkJpnOgIwQ

    Az élő show pedig azért tetszett annyira, mert a srác annyira "jelen volt" a színpadon, olyan erős előadás volt, hogy folyamatos borzongás futott végig rajtam.

    http://www.youtube.com/watch?v=nBooVMY18rA

     

    S zép estét! :) 

    előzmény:
    Kosaras (430)
    2014-05-10  12:30
  21. 2014. május 10. 13:27431.

    Kedves Kosaras!

     

    Már vártam, hogy írj! :)

    Ezek szerint ennyire agyafúrt lettem volna? Az általam adott dal címében van a megfejtés, ami a Te megfejtésedre a válasz (nézd meg, mit írtam pontosan megfejtésként)... Természetesen segítek még, ha kell, de talán ennyi elég lesz. :)

     

    Én is dolgozom, viszonylag nyugi van, próbálom utolérni magam és rendet tenni itt-ott. De azért jó néha kitekinteni és lazítani picit.

    Reggel munkába menet a metrón olyan jó zenéket hallgattam, hol feldobott, hol elandalított... És most olyan szép idő van (nem úgy, mint a múlt hétvégén), legszívesebben kifeküdnék a napra a fülemben a sok-sok finom zenével és megszűnne a világ körülöttem. :)

     

    Szép napot, remélem a munka azért nem borít be teljesen!

    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (430)
    2014-05-10  12:30
  22. 2014. május 10. 12:30430.

    Kedves Tapsi!

     

    Hááát nem tudom - sajnos - , segítséget kérek, mert sem a klipben, sem másban nem találtam kapcsolatot. Lehet, hogy  mostanában elhagy a fantáziám vagy a szerencsém, de valahogy nem látok bele a gondolatmenetedbe.

     

    Ne segíts sokat, csak egy keveset. Nekem meglenne már a következő zeném, de addig nem akarom feladni, míg meg nem  fejtem a feladványod.

     

    Egyébként szombaton nem szeretek dolgozni, de ki szeret.....:-)

     

    k.

    előzmény:
    tapsifüles (429)
    2014-04-16  15:27
  23. 2014. Április 16. 15:27429.

    Kedves Kosaras!

     

    ... csak megpróbáltam kiugrasztani a nyulat a bokorból, ezért kérdeztem rá... :) És igen, a csillag a megoldás. :)

    A másik feladványban pedig igen, eltaláltad, a pillangó a megfejtés (ez tényleg nem volt nehéz). 

     

    Természetesen tudom, hogy a repülés nem csak a szabadságból áll, és igen, a fizika része rémít meg (nem voltam belőle túl jó sosem). Ennek ellenére szeretem, utasként legalábbis biztos. Igen, lehet, hogy a biztonsági előírások szigorodtak, de én szerencsére idáig ebből túl sokat nem éreztem a repüléseim során.

     

    Viszont a Te feladványod számomra könnyű volt, azt hittem, többet kell majd agyalnom rajta, így nagyon figyelmesen néztem mindkét klipet. De végül a homlokomra csaptam és igen - alpha - omega (a görög abc betűi). Ugye eltaláltam? :)

     

    És most rögtön adok is egy feladványt, remélem nem lesz nehéz:

    http://www.youtube.com/watch?v=Fcd3XuQwDQQ

    A hangja mindig megborzongat, annyira húúúú... ;)

     

    Köszönöm, de azért sok locsolót nem szeretnék, bár ez hiú remény, vidéken még rendesen betartják a dolgokat, akár vízzel, akár kölnivel... :)

    Neked meg sok piros tojást! :)

     

    Tapsi 

    előzmény:
    Kosaras (428)
    2014-04-16  14:25
  24. 2014. Április 16. 14:25428.

    Igen, igen, nagggggyon sokat kellett gondolkodnom, valahogy még mindig nem kaptam el a fonalat......a megoldás talán a papírsárkány vagy egy fehér ló????

    De félre téve a tréfát, a megoldás a csillag, azaz "star".

     

    Hát igen, a repülés. Nagyon izgalmas dolog, ugyanakkor, amikor olyat olvasok, hogy "szabadság", mindig eszembe jut a repülés kettőssége: Egyrészt tényleg szabadnak érezheti magát az ember, ha pl. siklóernyővel vagy sárkányrepülővel esetleg valamilyen kisgéppel repül vagy egy nagy utasszállítóval egy távoli hely felé. A másik oldalon két fontos dolgot kell megemlíteni (szerintem): az egyik a fizika. A repülés alapja kőkemény fizikai törvényekre épül és ha valaki megpróbálja azt megszegni, gyakran az életével fizet és ez kemény lecke (pl. ha biciklizés közben nem figyelsz és elesel, legtöbbször megütöd magad, max. eltörik egy-két csontod, de túléled. A levegőben, több 100 vagy 1000 méter magasan ezeket a hibákat nem lehet ilyen egyszerűen megúszni.) Amikor repültem a közvetlen környezetemben is történtek események, több közülük tragikus kimenetellel. Tehát a szabadságnak a fizika törvényei határt szabnak.

    A másik tényező, hogy az utóbbi években a terrorveszély miatt légiutasnak lenni nem könnyű.Sok biztonsági szabály van, szinte gatyára kell ahhoz levetkőzni, hogy repülhess.

    Mindezek ellenére a repülés valóban csodálatos dolog, kicsit misztikus a mai napig is, pedig tényleg "csak" fizika...:-)

     

    Bocsánat, kicsit elkalandoztam, de a repülés egy igazán érdekes téma számomra.

     

    Először is tartozom egy megoldással:Des'Ree dalára az Omega Fekete Pillangója volt a feladvány, aminek megoldása a pillangó lehet.

     

    Akkor nézzük az én feladványomat. Azt ígértem, hogy nehéz lesz....öööö. Azért, hogy tiszta legyen a kép, beidézem a Te utolsó klipedet:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=W-8O1G4U3yI

     

    Az én feladványom pedig:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=Q06V5Xg5rL0

     

    Jó gondolkodást!

     

    És sok locsolót...

     

    k.

     

     

     

    előzmény:
    tapsifüles (427)
    2014-04-15  15:40
  25. 2014. Április 15. 15:40427.
    Pedig azt hittem, innen már könnyen megfejthető... :) :) :)
    előzmény:
    Kosaras (424)
    2014-03-26  11:57

Címlap

top