Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ti mire gondoltok közben?

tapsifüles
Létrehozva: 2005. június 20. 09:33
Nagyon szeretek különféle zenéket hallgatni, és, ha olyanok a körülmények, lehunyom a szemem és a zene hatására, a hangulatát átvéve különféle történetek kezdenek kirajzolódni lelki szemeim előtt. Ezeket sok minden befolyásolhatja, pl. ha a számnak van szövege (akár magyar, akár idegen nyelvű), vagy, ha van videoklipje.
Arra lennék kíváncsi, kinek milyen asszociációi vannak, mikor éppen a kedvenc számát hallgatja.
Íme most az enyém: Norah Jones – Don’t miss you at all (itt hatott rám a szövege, ezért leírom)

Norah Jones: Don’t miss you at all

As I sit and watch the snow
Fallin' down
I don't miss you at all
I hear children playin' laughin' so loud
I don't think of your smile

So if you never come to me
You'll stay a distant memory
Out my window I see lights going dark
Your dark eyes don't haunt me

And then I wonder who I am
Without the warm touch of your hand

And then I wonder who I am
Without the warm touch of your hand
As I sit and watch the snow
Fallin' down

I don't miss you at all
I don't miss you at all
I don't miss you at all

"December közepén, egy hóeséses szombaton késő délután a szobában ülök az íróasztalom előtt. Hallom, ahogy a hátam mögött a kandallóban pattog a tűz, és közben elgondolkozva nézek ki a félig elfüggönyözött ablakon. A szomszéd gyerkőcök éppen hóembert építenek, össze-vissza viháncolnak, miközben próbálják elhelyezni a répát a hóemberen… Mosolygásra késztetnek, ahogy közben megfürdetik egymást a hóban, hógolyóznak, vagy éppen a hóban csücsülve nevetnek a többieken. De megrázom magam, és visszatérek ahhoz, amit idáig csináltam: levelet írok Neki, a Férfinak. Ránézek a félig telerótt papírlapra, majd hirtelen a kezemben lévő töltőtoll önálló életre kel, szélsebesen szántja a papírt, míg végül a lap aljára érve bevégzi feladatát. Szokásomhoz híven újra elolvasom az irományomat, és mire a végére érek rájövök, csak annyit kellett volna írnom: HIÁNYZOL!"
  1. 2014. március 27. 09:53426.
    ... most nézem, tegnap a nagy sietségben elírtam a zenekar nevét - szóval Stardust... :)
    előzmény:
    Kosaras (424)
    2014-03-26  11:57
  2. 2014. március 26. 13:54425.

    Kedves Kosaras!

     

    A megoldás, mint írtam, az előadóban rejlik - az én előadóm nem a Daft Punk, bár az egyik tag ott is tevékenykedett... Ennek a zenekarnak, "projektnek" Sturdust a neve:

    http://www.discogs.com/artist/2569-Stardust

    Így talán kicsit könnyebb beazonosítani a közös pontot a Dave Gahan dallal... :)

     

    Egyébként pedig nagyon irigyellek... ha lenne egy kis bátorságom, meg sok-sok időm, szívesen megtanulnék repülni. Nekem egyelőre csak homályos elképzeléseim vannak arról, milyen is lehet a repülés, persze kicsit ijesztő is számomra a megfoghatatlansága miatt, de azt hiszem szeretném, annyira szabadnak tűnik...

     

    Szép napot (én jelenleg az allergiámmal, meg az álmossággal küzdök)!

    Tapsi

     

    előzmény:
    Kosaras (424)
    2014-03-26  11:57
  3. 2014. március 26. 11:57424.

    Kedves Tapsi!

     

    Valószínűleg a fától nem látom az erdőt..:-) Végigolvastam a Daft Punk történetét valamint Dave Gahan-ét is, keresve a közös pontokat. Gondolkodtam, agyaltam, révedeztem, elővettem mélyebb gondolatokat is.......semmi. Nem tudom......szabad a gazda.......Talán mind a két előadó neve "D" betűvel kezdődik. Egyik francia, másik angol, egyik 1962-es, másik 74/75-ös......Elektronikus zenét játszanak, de  nem egyformát....Mi lehet a közös?

     

    (amíg erre a rejtélyre  nem derül fény, addig nem adnék újabb feladványt. Ötletem van, csak szeretném kibogozni ezt a szálat.

     

    A megoldásod helyes: a repülés. Arra céloztam, hogy mostanában inkább csak szimulátorban repülök számítógépen (persze néha utasként is a valóságban), régebben  azonban repültem, mint pilóta i pár évig.

     

    k.

    előzmény:
    tapsifüles (423)
    2014-03-25  20:30
  4. 2014. március 25. 20:30423.

    Kedves Kosaras!

     

    Örülök, hogy eltaláltam a Te megoldásodat, bár azért nem volt túl nehéz... :) Az enyémre viszont nem sikerült megtalálnod az én megoldásomat, pedig igazán könnyű... a megfejtést az előadónál kell keresni... ;)

     

    A Te feladványaid tényleg nagyon könnyűek - a megoldás természetesen a repülés.  Mindkét dalt nagyon szeretem, bár a másodikat többet hallgattam eddig, az nagy kedvenc azóta is, de a Pink Floyd dal is annyira bejövős, hogy amióta feladtad nekem a rejtvényedet, azóta sokszor meghallgattam.
    Repültem már párszor, persze "csak" utasszállítón utasként, de a repülés rettentően vonz. Biztos ezért van az, hogy rengetegszer álmodom azt éjszaka, hogy repülők a föld fölött. És nem félek, hanem széttárom a karjaim, és felemelkedem, aztán időnként lejjebb ereszkedem, vagy valami érdekes felé kanyarodok repülés közben. Ilyenkor minden porcikámban szabad vagyok, és érzem, hogy ez lehet az egyik legjobb dolog az életben.

     

    Az én feladványom a második dalodhoz kapcsolódik. A dalt nagyon sokszor hallgattam anno gyerekként, mert a szüleim egyik kedvenc együttese volt. Számomra nagyon szép emlékeket idéz, és maga a dal is magával ragadó.

    http://www.youtube.com/watch?v=W-8O1G4U3yI

     

    S zép hetet!

    Tapsi 

    előzmény:
    Kosaras (422)
    2014-03-21  17:32
  5. 2014. március 21. 17:32422.
    Kedves Tapsi!


    Gondoltam írok gyorsan még a hétvége előtt....

    A Te megoldásod helyes, a Dave keresztév a megoldás. A feladványodon szintén sokat gondolkodtam (miközben élveztem a zenét!). A közös pont lehet az ég, az álmodozás a szabadságra, illetve mindkét klipben szerepel a magasban táncoló, személy. Remélem eltaláltam valamit.

    Az én feladványom egy örökzöld, klasszikus (szerintem). Mind a klip, mind a zene, mind az együttes:

    http://www.youtube.com/watch?v=eCB_INs2E24

    Ri tkán hallgatom, de nézve a Daft Punk klipet azonnal ez jutott eszembe. Van egy másik lehetőség is (ezt is szintén nagyon kedvelem):

    http://www.youtube.com/watch?v=BKtrWU4zaaI

    V álaszthatsz, hogy melyikre asszociálsz.

    A megoldás nem nehéz, főleg, hogy mind a három klip egy téma körül forog, ami nagyon közel áll a hozzám, akár a "virtuális világban" akár a valóságban. Nem írok többet (pedig tudnék), mert már így is túl könnyű, még a végén 'megszólsz, hogy nem gondolkodtatlak meg eléggé. No, majd a következő feladványban....:-)

    Jó hétvégét!

    k.
    előzmény:
    tapsifüles (421)
    2014-03-12  08:55
  6. 2014. március 12. 08:55421.

    Kedves Kosaras!

     

    A Dave Steward dallal kapcsolatos 1. megfejtésed a jó - a fúvós hangszer. Ezen kívül számomra a D.S. dal ritmikája hasonló, mint az I can't dance, de ezt csak utólag vettem észre, ezért írtam, hogy ez szubjektív.

     

    A Te dalod... hát, hogy is mondjam, ugye ezt már kitárgyaltuk, nem a kedvenc előadóm. Elismerem, hogy karizmatikus egyéniség, és akár szólóban, akár zenekarral nagyot alkot, de sajnos nekem nem jön be... A megfejtés pedig szerintem a Dave keresztnév... Vagy nem? :)

     

    Sokat gondolkodtam, mi legyen a következő részemről a dalodra, végül rátaláltam erre:

    http://www.youtube.com/watch?v=QTk_TULd_VY

    Számom ra ez egy kedves dal, és a klipje is nagyon tetszik, olyan "valósítsd meg az álmaidat", és "szabadság" érzésem van, ha nézem. :)

     

    Szép napot!

    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (420)
    2014-03-07  10:13
  7. 2014. március 7. 10:13420.

    Kedves Tapsi!


    Hát persze, hogy Phil Collins a megoldás, valóban nem volt nehéz.

    Dave Stewart....ezen is sokat kellett gondolkoznom. Két ötletem van:

    1: Fúvós hangszer: mind a két klipben fontos szerepe van a fúvós hangszereknek.


    2: Klubszerű az előadás, azaz kis színpad, valós közönséggel.

    Úgy látszik, hogy mostanában több kapcsolatot is találok a klipek között. Nem tudom miért lehet, talán mert első ránézésre nem jövök rá, többször meghallgatom, alszom rá egyet-kettőt és egyszer csak beugranak a lehetőségek.

    Az én feladványom egy - szerintem - nem közismert dal, de nekem nagyon teszik. Úgy gondolom, hogy talán nem is ismered és azt is gondolom, mert céloztál rá korábban, hogy nem pont a Te stílusod, de ki tudja....

     http://www.youtube.com/watch?v=Y-9qvRkhcvY

    Val ójában nehéz volt választani a sok jó dal közül, de végül erre esett választásom.......de a kérdés: mi lehet a kapcsolat?

    Jó hétvégét:

    k.

    előzmény:
    Kosaras (418)
    2014-02-21  13:58
  8. 2014. február 25. 09:17419.

    Kedves Kosaras!

     

    Örülök, hogy egy kicsit "megdolgoztattalak" a megoldásért. :)

    A lehetséges megoldásaid közül az első a helyes - a hússütés. A Genesis klip és dal eleve nagyon bejön a képi világa és a mondanivalója miatt is, de mindig jókat kuncogok, amikor a közepén a medence partján a dögös szöszi hús sütögetés közben leejti a húst, körbenéz, hogy ki látta, majd óvatosan visszateszi a grillre, mintha mi sem történt volna... :)

     

    A feladványaid nekem is kedvencek, mindkettő Phil Collins miatt kapcsolódik az enyémhez. :)

    Az első dal azért kedvenc, mert anno, mikor még nem volt vezetékes telefonunk (elég sokáig), le kellett mennünk a lakótelep utcai telefonjához telefonálni, sokszor hivatalos ügyekben is. Abban az időben rengeteg hivatalnak, irodának volt ez a dal a várakoztató zenéje, ami mindig megmosolyogtatott, néha még kicsit táncra is perdültem a fülkében... :)

    A második dal pedig abszolút kedvenc, a dal, a klip, az egész. Nálam persze nem a Porshe miatt, de nagyon kedvelem.

     

    Az én feladványom igazából mindkét dalhoz kapcsolódik, talán az elsőhöz jobban, a második inkább amolyan szubjektív érzés, és persze nem Phil Collins-nál kell keresni a megoldást. :)

    http://www.youtube.com/watch?v=XhSx8uKdD5o#aid=P9KTAT 6RwCY

     

    Szép hetet, talán most már jön a tavasz!

    Tapsi
    előzmény:
    Kosaras (418)
    2014-02-21  13:58
  9. 2014. február 21. 13:58418.

    Kedves Tapsi!

    Elgondolkodtattál...........Először is a Te megoldásod helyes! (tűűűűűz)


    A feladványod csavaros. Sokszor végignéztem mind a két klipet. Mivel a Burnin-nek nincs túl sok szövege, ezért a képi világra koncentráltam. Találtam pár közös pontot, talán az első kettő lehet a legközelebb a Tiédhez:

    1)
    Van kerti party, sütögetés  mind a két klipben.

    2)
    A sárga ruha. A Burnin-ben a kerti sütögetésnél, a nőn, a Genesis klipben Phil Collins-on

    3)
    Buli, tánc, jó csajok - szintén mind a kettőben van.

    4)
    Van régi, fekete-fehér TV mind a kép klipben.

    Nos, melyik a helyes? Akkor lepődnék meg, ha lenne egy másik, ötödik ötlet...:-)

     
    Az én feladványom nem is feladvány, olyan egyszerű, de annyira tetszik a klip, a hangulat, a zene, hogy ezt meg kell nézned, hallgatnod:

    http://www.youtube.com/watch?v=r0qBaBb1Y-U


    Egy másik nagy kedvenc (a Porsche nagyon ott van):

    http://www.youtube.com/watch?v=sNJVFloPIVA


    Bárme lyik vonalat folytathatod...:-)


    Jó hétvégét!

    g.

    előzmény:
    tapsifüles (417)
    2014-02-17  19:59
  10. 2014. február 17. 19:59417.

    Kedves Kosaras!

     

    Köszönöm, hogy megkegyelmeztél, és ilyen könnyű feladványt adtál! :) A megoldás természetesen a tűz.

    A Daft Punk-nak ezt a számát nem ismertem, nem annyira elborult ez, de az igaz, hogy hangulat kell hozzá. Én tőlük leginkább az Around the world-öt ismerem, ott a dal és a klip is nagyon tetszett. Ez az új stílus is bejön, ez a dal olyan naplementés, szolidan bulizós finom sláger (mint az a cd borító a youtube klipben).

     

    Az én feladványom azt hiszem egyszer már volt a játékunkban, remélem nem bánod, hogy ismét ezt vettem elő... A dal amúgy is nagyon bejön, a mondanivalója még inkább, és valamilyen módon kötődik is a dalodhoz, már csak ki kell találnod, miért. :) 

    http://www.youtube.com/watch?v=EprQGmZ3Imw

     

    Szép hetet Neked! 

    előzmény:
    Kosaras (416)
    2014-02-14  17:05
  11. 2014. február 14. 17:05416.

    Nos....Akkor Viktor dalára az alábbi zenét 'asszociálom:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=DBHipNYuAZk&list=PL8F4AABFE57105A39

     

    Mielőtt  megnyitnád, megjegyezném, hogy a "zene" valódi élvezetéhez kell egy kis 'elborultság' vagy  valami egyéb szélsőséges lelki állapot...ööööö...Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy normál állapotban én nem hallgatok hasonlókat, de bizonyos helyzetekben nagyon is tetszik az ilyen típusú zene. Ez nem mentegetőzés, csak úgy leírtam. (ha a klip történetét nézed, szerintem aranyos)

     

    Egyébként az is érdekes, hogy maga az együttes sok-sok évre eltűnt. Akkoriban volt 1-2 nagyobb slágerük, majd tavaly  újra feltűntek, egy teljesen más stílussal (legalábbis az én szemszögemből más):

     

    http://www.youtube.com/watch?v=5NV6Rdv1a3I

     

     Ha a két zenét egymás után hallgatja az ember, szerintem hatalmas a különbség.

     

    Jó hétvégét!

     

    k.

     

     

     

     

    előzmény:
    tapsifüles (415)
    2014-02-14  16:32
  12. 2014. február 14. 16:32415.

    Köszönöm, kedves vagy! :)

    Pedig elég gyakran szőke nő vagyok, amit én egyáltalán nem veszek lesajnálásnak, inkább csak amolyan önirónia - és igen, ilyenkor nagyon jól szórakozom saját magamon!

     

    Most ha jól emlékszem ott tartunk, hogy már "megfejtettél", és Te adsz új feladványt nekem... Várom! :)

     

    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (414)
    2014-02-14  10:07
  13. 2014. február 14. 10:07414.

    Hát persze, hogy a porszívó.........:-)

     

    De nem hiszem hogy ettől még szőke nős lennél.....gondoltam, hogy belinkelem még egyszer a  klipeket és megadok időbélyegeket, célozva a takarításra vagy valamilyen elektromosságra.

     

    Nagyon ügyi vagy és remélem, hogy okoztam pár kellemes - nevetős percet az ötletemmel.

    Milyen fura, hogy amikor föladtam a rejtvényt, nekem eszembe se jutottak azok a gondolatok, amiket Te felhoztál. Ebből is látszik, hogy ahány ember, annyiféle. 

     

    Nem is tudom, hogy "hol tartunk",  talán nekem kellene megoldanom a Te következő feladványodat? Visszaolvasok, 'oszt válaszolok...

     

    k.

    előzmény:
    tapsifüles (413)
    2014-02-14  08:52
  14. 2014. február 14. 08:52413.

    ... ó, én szőke nő...

    Hát persze, hogy a porszívó!

    Ebből látszik, hogy mennyire nem vagyok ott agyilag mostanában... Én leginkább a Queen klip végére koncentráltam valamiért... Na mindegy, ezt is sikerült végül kitalálni (legalábbis remélem!)! :)

    előzmény:
    Kosaras (411)
    2014-02-12  17:58
  15. 2014. február 13. 10:47412.

    Kedves Kosaras!

     

    Megnéztem és meghallgattam újra mindkét klipet,gondolkoztam-gondolkoztam, és egyedüli tárgyként a lámpa jutott eszembe (Prince-nél a színpad háttere van tele lámpákkal, a Queen klip végén az emberek fején van fejlámpa).

     

    Király Viktor nekem sem a szívem csücske, de azt el kell ismerni, hogy talán a családi örökség miatt is, de szorult bele némi tehetség. Valahogy mindig van a dalaiban egy-két olyan momentum, ami miatt többször is meghallgatom az adott dalt.

     

    Izgatottan várom, hogy mi lehet az a tárgy, amire Te gondoltál, na meg persze a feladványodat is, persze csak ha van időd (nem mintha nekem túl sok lenne, de erre mindig szakítok :) )!

     

    Tapsi

    előzmény:
    Kosaras (411)
    2014-02-12  17:58
  16. 2014. február 12. 17:58411.

    Kedves Tapsi!

     

    Mindig tervezgetem, hogy írok, mert van sok gondolatom, amihez kellene sok idő, hogy  leírjam, amiből meg kevés van mostanában.....

     

    De ezért belekezdek, aztán lesz ami lesz.

     

    A megoldásod nagyon ötletes, amit  természetesen elfogadok. Mi lett volna, ha leírom, hogy a feladványom megoldása a klip képi világában keresendő, történetesen egy tárgy. Akkor mit mondtál volna?

     

    A feladványod megoldása a király-királyné (Queen) kapcsolata..... Érdekes, hogy valahogy én nem bírom sem a zenéjét sem az egyéniségét ennek az embernek (Viktor), de el kell ismerni vagy 1-2 jó zenéje.

     

    Időhiány miatt most nem tudok feladni rejtvényt, esetleg gondolkodj el azon a bizonyos tárgyon, ha van kedved még egyszer megnézni a két klipet.

     

    Amint lehet  azért írok feladványt is.

     

    k.

    előzmény:
    tapsifüles (410)
    2014-02-05  21:48
  17. 2014. február 5. 21:48410.

    Kedves Kosaras!

     

    :) Huhh... megkönnyebbültem, hogy végül is, bár csak másodjára, de eltaláltam... :)

     

    Köszönöm érdeklődésed, orrdugulás még időnként megvan, de ezt nem az "átélt" betegség számlájára írom... az okosok azt mondják, most hamarabb támad az allergia, és én pár éve ezzel küszködök... szóval még az is lehet, hogy ez a helyzet. Persze biztosat nem tudhatok, mert egy allergológiára időpontot kapni minimum 2 hónap... addigra meg talán el is múlik. Na mindegy, valahogy csak túlélem! :)

     

    A Prince dalnál eltaláltad, de a RM dalnál én másra gondoltam, történetesen a sok-sok gyertyára, ami a klipben is fellelhető itt-ott (pl. mikor RM-ra hűde erotikusan rálocsolják a forró gyertyát... mindig sokat gondolkoztam azon, ez miért is annyira szexi és szenvedélyes egyeseknek...). De persze a szexuális irányultság is közös pont, így nem lőttél félre. :)

     

    Nem láttam Amelie-t, de rajta volt a "megakaromnézni" listámon, és ilyen ajánlással mindenképpen megnézem a közeljövőben.

     

    Köszönöm a feladványodat! :) Egyrészt azért, mert ugyebár nagyon szeretem a Queen-t, és ez a dal is nagyszerű. Másrészt a megfejtés miatt - Prince-Queen, vagyis herceg-királynő kapcsolat. :) Nagyon ötletes! :)

     

    Az én feladványom sem túl bonyolult, de érdekes énekesnek tartom, ezért is választottam:

    http://www.youtube.com/watch?v=d33pi6rxRE4

     

    (Persze választhattam volna ezt is http://www.youtube.com/watch?v=0FhOORAwzV0, de sajnos magával a zenekarral szemben vannak fenntartásaim, így az előző az igazi...)

     

    Szép estét!

    Tapsi 

    előzmény:
    Kosaras (409)
    2014-02-05  09:49
  18. 2014. február 5. 09:49409.

    Kedves Tapsi!

    :-). igen, a második megközelítés a helyes, azaz "mindössze" a Diana név volt a kapocs. Köszönöm a kellemes perceket, amivel mosolyt csaltál az arcomra...:-) Remélem, hogy az orrdugulást azóta már el is felejtetted.


    Ricky Martin esetében (itt talán nagyot segítettél, mert nem tudtam) arra gondolok, hogy "hasonlít" Elton Johnra nemi identitásuk szempontjából.

     

    Prince esetében pedig a Herceg-Hercegnő lehet a kapcsolat.


    Diana halálhíre engem is felkavart. Amikor szóba kerül, nekem mindig egy számomra nagyon kedves film jut az eszembe: Amelie csodálatos élate. Ha nem láttad, mindenképpen nézd meg.


    Az én feladványom A prince dalhoz kapcsolódik:


    http://www.youtube.com/watch?v=o-Zo4AVL7AE

     

    Jó gondolkodást (nem bonyolult 'ám)...

     

    k.

    előzmény:
    tapsifüles (408)
    2014-01-28  12:42
  19. 2014. január 28. 12:42408.
    Na jó, most, hogy elolvastam, amit írtam Neked, észrevettem, hogy az én dalomat Diana Krall énekli, a Te dalod pedig Diana hercegnő emlékére íródott... Úgyhogy akár ez is lehet a kapocs, ez talán kézenfekvőbb... :)
    előzmény:
    Kosaras (404)
    2014-01-24  16:58
  20. 2014. január 28. 12:40407.
    Ha van, és úgy gondolod, itt megoszthatod másokkal is! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (405)
    2014-01-24  17:06
  21. 2014. január 28. 12:39406.
    Kedves Kosaras!

    Egy új év kezdete, és egy új feladvány Tőled! :)

    Ha jól tippelek, azért választottad ezt az Elton John dalt, mert Diana hercegnő emlékére írta, aki Párizsban halt meg tragikus autóbalesetben, és az én Diana Krall klipemben volt egy párizsi életkép az Eiffel toronnyal.
    A dal szép, megható, szomorú. Élénken él bennem az a pillanat, mikor meghallottam a rádióban akkor 97-ben, hogy mi történt vele. Éppen Tatára tartottunk a szüleimmel az egyetemi gólyatáborba, és nagyon izgultam, milyen lesz ez a számomra még ismeretlen, új világ. Bár nem foglalkoztam behatóan más országok ügyes-bajos dolgaival, Diana-t, mint közszereplőt kedveltem a maga természetességével és határozottságával, ezért megérintett, hogy meghalt.

    Én két dalt is hoztam Neked, ami valamilyen módon kapcsolódik a dalodhoz. Azt választod, amelyiket szeretnéd, kicsit más a két stílus, de én mindkettőt kedvelem:
    http://www.youtube.com/watch?v=ctA89mKs6ac
    (itt leginkább a csípőmozgást értékelem, bár tudom, hogy azóta kiderült az úriemberről, hogy a fiúkat szereti... :) )

    http://www.youtube.com/watch?v=bG301CI1rHs
    (ez nem az előadó, inkábba zenei stílusa miatt kedvenc)

    A 2. video nem tudom, milyen minőségű, mert megnézni sajnos nem tudtam itt a mh-en, de ha mégsem élvezhető, biztos rá tudsz keresni máshol...

    Viszont, ha jobban belegondolok, most inkább valami begubózós zenére vágyom, ami elmúlasztja ezt a fránya orrdugulást, köhögést... Van valami alternatívád? :)

    Tapsi
    előzmény:
    Kosaras (404)
    2014-01-24  16:58
  22. Torolt_felhasznalo_486256
    Torolt_felhasznalo_486256
    2014. január 24. 17:06405.
    Ilyen nekem is van!
    előzmény:
    tapsifüles (1)
    2005-06-20  09:33
  23. 2014. január 24. 16:58404.

    Kedves Tapsi!


    Nem, nem tűntem el, csak egy kicsit. Elsodortak az ünnepek, események, feladatok, éveleji munka. Bizonyos szempontból stresszes volt pár momentum, de mint utólag kiderült nem valós, hanem csak vélt problémák voltak, bár utólag visszatekintve olyan dolgok is előjöttek, amelyekre meg nem számoltam. Szerintem sok ember éli meg úgy az ünnepeket, hogy fél a várható eseményektől.


    Azért remélem, hogy az ünnepek jól teltek, és sikerült pihenni is.
    Szerintem egy testvérrel nem lehet "szakítani". A rokonsági, (vérségi) kötelék örökre megmarad. Persze nem ismerem a részleteket. A családunkban is volt olyan szempontból hasonló eset, hogy egy testvérpár csúnyán összeveszett, de a hosszú évek (évtizedek) alatt elmúlt a harag, most már újra jóban vannak.

    A zenével kapcsolatban a megoldásod helyes, az autó volt a közös. A Te feladványod esetében a tél vagy a hó a közös. (szép dal)

    Az én feladványom nem egy vidám dal, de ez jutott eszembe:

    http://www.youtube.com/watch?v=A8gO0Z818j4

    Rem énykedve zárom soraim, hogy nem kell Rád olyan sokat várni amilyen sokat Neked kellett rám..:)


    Ha így haladunk (illetve ha gyorsabban), akkor meglesz az 500 is...:-)

    k.

    előzmény:
    tapsifüles (403)
    2013-12-23  21:43
  24. 2013. december 23. 21:43403.

    Kedves Kosaras!

     

    Igen, az elváláshoz kötődő fájdalom a kapocs a két dal között. Van, hogy a búcsú nem jár fájdalommal, de a legtöbbször sajnos igen. Azt hiszem, én is valami ilyesmi előtt állhatok... Nagyon sokat gondolkodtam rajta, hogy meglépjem-e, mert egy testvérrel "szakítani" iszonyat fájdalmas dolog, de úgy érzem, ezzel talán neki is "segítek", hogy felnyissam a szemét...

     

    Na de ne menjünk át negatívba, tetszett a válasz dalod. :) A kapcsolat szerintem az autó, a vezetés, a leállás (bár az REM dalban ez dugó miatt, Alanis Morrisette-nél az autó hibája/benzin kifogyása miatt következik be).

     

    Az én válaszom, és egyben karácsonyi "ajándékom" egy olyan dal, ami pár éve már minden karácsonykor előkerül nálunk, mert valahogy annyira könnyed, és szép, hogy éppen az ünnepi hangulathoz illik. Én ezzel kívánok boldog ünnepeket! (és persze várom a válaszod a kapcsolatról)

     

    http://www.youtube.com/watch?v=R3wWEjsY rds

     

    Tapsi 

     

    Ui.: Ja, és a Tiéd volt a 400. hozzászólás, amit nagyon köszönök, jó érzés, hogy a topikom ennyi hozzászólást megélt az utóbbi  8 év alatt! :)

    előzmény:
    Kosaras (402)
    2013-12-23  11:23
  25. 2013. december 23. 11:23402.
    Kedves Tapsi!


    Megoldásod helyes, azaz az elválás, búcsú volt a közös pont. A REM nótában szerintem a búcsúhoz, elváláshoz sok esetben kötődő fájdalom a kapcsolat.
    Az jutott eszembe, hogy a nem is olyan távoli múltban (2-3 év), volt olyan „elválásom”, ami nem járt fájdalommal sőt, inkább megkönnyebbülés volt. Persze ezt én kezdeményeztem, ami más megvilágításba helyezi az egészet.
    Az én asszociációm egy vidám zene a „nehéz” témák után:

    http://www.youtube.com/watch?v=Jne9t8sHpUc

    A kapcsolatot sem a mélységekben kell keresni..:-)
    Mivel közeleg a karácsony, megkerestem egy olyan karácsonyi dalt, amit egy nagyon jó barátom mutatott meg nekem évekkel ezelőtt:

    http://www.youtube.com/watch?v=rUiZRWsIGAY

    Én ezzel a talán kicsit rendhagyó dallal Kívánok Boldog Karácsonyt!

    k.
    előzmény:
    tapsifüles (401)
    2013-12-19  13:33

Címlap

top