Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegediek!!!

carmella
Létrehozva: 2002. augusztus 28. 14:01
Arra gondoltam, miért ne lehetne nekünk is egy fórumunk. Csak beszélgetni arról ami eszünkbe jut, ötleteket, tanácsokat adni egymásnak. Együtt jobbak vagyunk! Nos van itt még szegedi rajtam kívül?
  1. 2002. október 8. 10:28176.
    Sziasztok
    Főleg zsírégetésre lenne szükségem. :) A jó tempójú, hosszabb idejű bringázásról úgy tudom, hogy segíti a zsírégetést. Izmosodni különösebben nem szeretnék, csak a narancsbőr ellen próbálok meg. . . valamit tenni. Ha lehet. . . (?)
    Nektek van ilyen próblémátok?
    előzmény:
    moonik (175)
     
  2. 2002. október 8. 09:46175.
    Hát akkor hajrá!!!!
    sok sikert hozzá:-)
    egyébként van rá szükséged?:-)te is készülsz valami nagy átalakulásra, vagy csak vigyázol magadra? nagyon helyesen:-)
    előzmény:
    konyak (174)
     
  3. 2002. október 7. 13:08174.
    Sziasztok
    Köszi Moonik az infót a bringáról. Ha jól emlékszem erre a szalagfékesre írta azt Tamás, hogy hangos. Jó ára van. Azon gondolkodtam, hogy megvárom vele a karácsonyt. Lehet, ogy családilag ezt fogok kérni majd, és kiegészítem a pénzt. Hátha így összejönne egy kis mozgás a karácsonyi nagy kajálások után. . . :)
    előzmény:
    moonik (173)
     
  4. 2002. október 7. 11:58173.
    szijjasztok!!!
    van itt valaki? egyébként kellemes és szép hetet kívánok mindenkinek:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. október 4. 17:24172.
    Sziasztok!
    néha én is előfordulok:-) de sok a melom mostanság.
    konyak: az egyik multinál láttam "szalagfékes" szobabringát:-) 20e Ft. Egyébként nem kerestem, csak a pénztárnál álldogálva láttam meg:-) és eszembe jutottál:-)
    előzmény:
    konyak (162)
     
  6. 2002. október 4. 10:37171.
    Szia!
    Konkrétan mirő lenne szó?

    Kati
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_816757 (168)
     
  7. 2002. október 3. 18:32170.
    Kedves ttamas! En egyet tudok a belvarosban a Radnoti konyvesbolt mellett megy be egy kis utca: Kiss Erno utca es ott van egy picike bolt a fotos mellett. Legalabbis meg egy hete ott volt! Mit szeretnel venni, ami csak ott kaphato? ( Ha nem indiszkret a kerdes). Gabi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_816757
    Torolt_felhasznalo_816757
    2002. október 3. 12:47169.
    Sziasztok!
    Egy kis segítség kellene: malomipari szaküzletet keresek Szegeden.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_816757
    Torolt_felhasznalo_816757
    2002. október 2. 10:57168.
    Meginvitáltam a lapra a társkeresőben regisztrált Csongrád megyei hölgyeket. A fiúkat másra bízom. :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616556 (167)
     
  10. 2002. október 1. 15:11167.
    Sziasztok!
    Nem teszemmshova a fórumot, hanem rakok még egyet kifejezetten a találkozó miatt, hátha össze tudunk még szedni pár szegedit, vagy környékbelit. Csak hova tegyem ahol a legtöbben megtalálják? Nem segítenétek és írnátok le abba a fórumba ahová rendszeresen "jártok" hogy aki szegedi vagy környékbeli nézzen el ide, mert szeretnénk mi is egy kis összejövetelt csinálni, mint a pestiek? Biztos többen is vagyunk ennél! Ha már tudjuk kb. mennyien vagyunk a valóságban akkor a szervezkedést bízzátok rám, és ttamás segítesz nekem? Gondolom a lányok szívesen megismenének hiszen annyi jó tanáccsal segítettél már mindannyiunknak!
    Segítetek akkor összeszedni a földieinket? Irányítsátok őket ide!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_816757
    Torolt_felhasznalo_816757
    2002. október 1. 14:02166.
    Mikor mi készítettük (gyermekkoromban) akkor még nem tudtunk holmi immunerősítő anyagokról, az íze és a vitamintartalma miatt készítettük, ezért nem forráztuk, hanem áztattuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616556 (163)
     
  12. 2002. október 1. 11:41165.
    Sziasztok! En is itt vagyok! Kedves carmella! Szerintem itt Szegeden is ossze lehetne hozni egy talalkozot. Mit szoltok hozza? Bar fogalmam sincs, hogy hol, milyen helyen, de en meg csak 5 eve vagyok Szegeden. De ha van vmi jo otletetek?
    Nem tudjatok mi lett az Avonos-ruzsos jateknak az eredmenye, mert meg mindig nincs kiirva, pedig ugy szerettem volna olyan szep ruzsokat!
    Vegre sut a nap es ez olyan jo! Gabi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. szeptember 30. 13:35164.
    Sziasztok
    Carmella, de jó hogy újra itt vagy. Korábban már nagyon hiányoltunk, meg kérdezgettünk is. Azt hittem szabira mentél, azért nem válaszolsz.
    A csipkebogyó téma engem izgat.
    A fórumot ne tedd el, mert akik eddig idetaláltak :), azok most nem fogják megtalálni. Amúgy be lehet tenni a kedvencek közé, és utána nem kell többet keresgetni. Nekem vagy 15 téma ki van téve kedvencnek, és látom is, hogy mikor szóltak hozzá utoljára az adott topichoz.
    Biztos van több szegedi is, aki akar rátalál, lehet hgoy nem szól hozzá mindenki.
    Most már jó, hogy lehet fórumokat keresni cím szerint is, én kerestem másik szegedit, de csak ez az egy van. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616556 (163)
     
  14. 2002. szeptember 30. 12:29163.
    Sziasztok!
    Végre megint itt vagyok, elég nehezen, hiszen a héten nagyon sok dolgom volt, talán majd most a héten. Nem lesz főnök:-))).
    A csipkebogyót is lehet forrázni, igaz akkor elveszti a c-vitamin tartalmát, de egy kollaganőm akinek van fitoterpiás képzettsége azt mondta, hogy az immunerősítő anyagok jobban kioldódnak. A c-vitamint meg elég könnyű mással pótolni. (citrom savanyú káposzta stb. )
    Szerintetek valóban csak ennyien lennénk szegediek itt a fórumon? Vagy rossz helyre tettem a topicot és a lássunk világot nem olyan látogatott? Szerintetek tegyem fel máshova is? Úgy esetleg többen lehetnénk?
    Jó lenne mert ha jól olvastam a pestiek folyton együtt bulizgatnak. Na ja Pest mindennek a közepe:-(.
    Amúgy elég rossz a hangulatom, mert . . . . fogalmam sincs miért, talán fáradt vagyok. Az elmúlt héten nem sokat aludtam, mivel lett egy kiscicánk és 4 éjszakát végigordított. Most már rendes cica és alszik szépen, na nem helyén hanem a kanapéban. Belebújuk a szerkezetébe. Képzelemmit csinálhatott ma is otthon egyedül. A függönyt már fel kellett kötnöm, ha nem akarom hogy cafatokra tépje:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. szeptember 27. 14:19162.
    Szia Tamás
    Honnan vagy te ilyen nagy szakértő??? :) Eddig bármit kérdeztem, te mindig tudtál segíteni, igazi "segélyszolgálat". (Csipkebogyó tea, -lekvár, bringa :) ).
    Köszi a segítséget, most már csak az árakról kell tájékozódjak. Az a gyanúm, hogy az örvényes biztos drága. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_816757 (161)
     
  16. Torolt_felhasznalo_816757
    Torolt_felhasznalo_816757
    2002. szeptember 27. 13:59161.
    Kétféle megoldás van, az olcsóbbak szalag, a drágábbak mágnesfékesek.
    A szalagfék surlódás útján működik, ennek megfelelően zajos, a másik örvényáramokat kelt egy fémtárcsában. Az örvényáram csendben van. :-))
    előzmény:
    konyak (159)
     
  17. 2002. szeptember 27. 11:30160.
    Szia Safi
    Próbáltad már őket a telefonkönyvből kikeresni? Az interneten is van tudakozó, hátha ott megtalálod őket. Vagy hívd fel az önkormányzatot, hátha még ott dolgoznak, esetleg tudnak róluk.
    előzmény:
    Safi (158)
     
  18. 2002. szeptember 27. 08:29159.
    Sziasztok
    Waallii, hogy érted azt, hogy hangos a szobabicikli? A sima bicikli nem zajos, ez miért lehet az? Lehet hogy a gyártók így akarnak rávenni, hogy drágát vegyünk? A drága szobabicikli akkor hangtompítós?? :) Akkor ki kell próbálnom még vásárlás előtt, ha veszek, bár az árakkal se vagyok még tisztában.
    A lépcsőgép jó? Fenék és comb formázás (feszesítés) miatt gondolkodom valami ilyesmin, amit otthon tudok csinálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974858 (157)
     
  19. Torolt_felhasznalo_464669
    Torolt_felhasznalo_464669
    2002. szeptember 26. 15:43158.
    Sziasztok! Szeretném megtalálni két nagyon jo barátnömet akikkel sajnos megszakadt a kapcsolatom, ha ismeritek Öket vagy tudjátok hol tudnám elérni Öket nagyon megköszönöm a segitséget. Mind a ketten a Szegedi Polgármesteri Hivatalban dolgoztak, Nagyné Kakuszi Ildiko és Sebestyénné Toth Ibolya. Elöre is köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_974858
    Torolt_felhasznalo_974858
    2002. szeptember 26. 14:49157.
    Sziasztok:) Szerencsére nekem eddig nem volt vérnyomás problémám, de az én családomat is sújtja. Szobabicikli? hangos. Nekem legalábbis nem volt a nagyon drágára pénzem, az olcsóbb meg zajos. Lépcsőgépet vettem, ez még olcsóbb (a kicsi), de sajna lusta vagyok.
    előzmény:
    konyak (156)
     
  21. 2002. szeptember 26. 14:10156.
    sziasztok
    Érdekes dolgokat tudtam meg most a magas vérnyomásról. Sajnos mamámnak is vérnyomás gyógyszert kell szednie, így én sem "érezhetem magam biztonságban", jó hogy leírtad tapasztalataidat scan_alex. Eddig nem tudtam/hittem, hogy a mozgás segíthet a magas vérnyomás ellen (pedig ezt már Gabi79 is írta itt a fórumon).
    Most egy szobabicikli vasarlas gondolata motoszkál bennem. Szerintetek jó, megéri venni egyet és milyet? Mik a tapasztalataitok?
    A csipkebogyó az én jelenlegi "mániám". Azért nem szeretnék bolti filtert, mert abban annyi minden felesleges adalék is benne lehet, és a csipkebogyó C vitamin tartalma se kerül át szerintem a filterbe. Én meg eredeti, élő csipkebogyót tudok szerezni. Tamás ötlete tetszett a vaddisznósülttel :), de ehhez még egy vaddisznó se ártana.
    A csipketeáról én is azt hallottam, hogy nem szabad forralni, mert eltűnik belőle a C vitamin.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. szeptember 25. 16:51155.
    Sziasztok, magas vérnyomásról osztanék meg tapasztalatokat veletek. Néha beleolvasok a fórumba, elszármazott szegedi vónék. . . a magas vérnyomásról nekem is igen közeli tapasztalataim vannak, kb. egy éve fedezték fel nálam. Azóta beszereztem egy vérnyomásmérőt otthonra, s napi 2 mérést végzek, lehetőleg azonos körülmények között: vagy közvetlenül ébredés után, vagy zuhanyzás után, vagy ebéd előtt, vagy kinek mi tetszik. S miután írogatom az eredméyneket, igen gyorsan kiderült, hogy hétköznapokon nagyságrendekkel magasabb a vérnyomásom, mint pl. hétvégén. => stressz okozza. De a dokinéni, kihez járok, nem adta fel, közölte, hogy jó, jó, hogy a stressztől van, de valami mégsem stimmel. Szemészetre küldött, és hasi ultrahangra. Ha vesegyulladásod van, ergo nem jól működik a veséd, okozhat magas vérnyomást!!!! Vese legnagyobb elllensége a só. (vízkiválasztás, a só pedig megköti a vizet) Tanácsom 1: minél kevesebb sófogyasztás. Szemészeten pedig megnézik a szemfeneket, ahol az erek állapotából azt is megmondják, hogy tartósan magas-e a vérnyomásod. Ha igen, az károsodást okoz a vérerekben, s ott nagyon gyorsan láthatóvá válnak a jelek. S nekem ott derült ki, (s ezt később érsebészeten is megerősítették), hogy az erek a szervezetemben igen szűkek, mondhatni fejletlenek. Mivel igen keveset sportoltam addig életemben, nem volt szüksége a szervezetemnek arra, hogy a véráram mozgását felgyorsítsa (szüksége van az oxigénre), ami kitágítaná az ereket. Továbbá mivel az erek kis billentyűzetfélékkel kapcsolódnak egymáshoz, ezek közül a nagyobbak nyitva maradnak tartósabb sportolás után. Itt a tartósabb alatt néhány hónap intenzív (heti3-4 alkalommal kb. 1 óra) AEROB jellegű (nagyon erős séta, futás, biciklizés, stb) sportolást értek. Tanácsom2: Sportolni!!!!! Bevált. . . . Bocs, nem akartam ilyen hosszú lenni, de remélem, hasznotokra válik. Üdv
    előzmény:
    gabi79 (146)
     
  23. Torolt_felhasznalo_974858
    Torolt_felhasznalo_974858
    2002. szeptember 25. 15:07154.
    Sziasztok! Látom ma még nem járt erre senki:( Jól hangzik ez a csipkebogyósdi :) Ilyenkor jól is jön egy kis meleg tea. Nagyon szomorú idő van. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_816757
    Torolt_felhasznalo_816757
    2002. szeptember 24. 08:37153.
    Általában nem élek a lekvárokkal, A csipkebogyóhoz meg nincs vaddisznósültem. Merthogy a vaddisznósült csipkebogyó lekvárral tényleg nagyon jó.
    A teához a szárított bogyókat kb. 60 fokos vízbe teszed, be egy termoszba és pár óra múlva kész. Én inkább a filtereset használom, azt lehet "hirtelen felindulásból" is inni.
    előzmény:
    konyak (151)
     
  25. 2002. szeptember 23. 14:46152.
    Őszintén szólva: halvány lila dunsztom sincs. :-)
    én max gyógynövényben veszek és azt főzöm meg, de azt sem. . . .
    talán ha van egy jó ismerősöd valamelyik gyógynövényben. . . hátha segítenek:-)
    amúgy passz
    előzmény:
    konyak (151)
     

Címlap

top