Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Boldog párkapcsolatok!

Mirza
Létrehozva: 2005. június 13. 12:23
Azért indítom ezt a topikot, mert már elegem van a sok siránkozós, más pasiját (el)szeretős, elhanyagolt háziasszonyos, munkahelyen kollegára kacsingatós, kedvességet szerelemnek nézős topikokból! Itt az ideje (az "Örüljünk a párunknak!" c. topik mellett), hogy azok szólaljanak meg, akik boldog, normális párkapcsolatban élnek (ezalatt nem a szeretőket értem)!
  1. 2005. június 13. 15:24151.
    A múltkor hallottam egy dalt, nagyjából emlékszem a szövegére. Leírom, mert szerintem ide illik:

    Hogyha igazán szereted a hitvesed, a gyermeked,
    nincs többé saját életed, akit szeretsz, az törvényt szab neked.
    Nem cserélheted sorsodat, nincs többé könnyű pillanat,
    szigorú láncon tartanak, akiknek egyszer átadtad magad.

    Hát mersz-e végleg dönteni? Az élet hív, az isteni,
    a szeretet bilincsei, az élet hív, a reménnyel teli.

    Ha elhal, termést hajt a mag, életté hal a föld alatt,
    az élet útján tartanak, akiknek végképp átadtad magad.

    Nem cserélheted sorsodat, nincs többé könnyű pillanat,
    szigorú láncon tartanak, akiknek végképp átadtad magad.

    Hát mersz-e dönteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874740 (144)
     
  2. Torolt_felhasznalo_505578
    Torolt_felhasznalo_505578
    2005. június 13. 15:23150.
    Ebben teljesen igazad van!
    előzmény:
    Mirza (148)
     
  3. 2005. június 13. 15:23149.
    Most rápillantottam a felső reklám csíkra. Miről szólnak a reklámok, az újságok, a média? Valósítsd meg önmagad, csak akkor vagy igazi, ha a legújab parfümöt, legdrágább autót vásárolod, ha mindig új ruhád van, ha mindig mosolyogsz és sok pénzt keresel. Ebbe nem fér bele, hogy aggódj a beteg gyerekedért, hogy vígasztald a párodat stb. Csak önmagaddal törődj!!! Ne foglalkozz visszatartó erőkkel! Dobj ki mindent, hagyj el mindent, ami meggátol abban, hogy sikeres légy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. június 13. 15:22148.
    Nem baj gyerekek, inkább legyünk ennyien, de boldogan, mint másik topikban sokan, de szeretőként :)))
    előzmény:
    urino (147)
     
  5. 2005. június 13. 15:18147.
    Igen, úgy néz ki, hogy vagyunk egy páran, csak azt hiszem mégis kevesen. Hogy egy klasszikust idézzek: Mindenki hozzon magával még egy embert! :)
    előzmény:
    hangyacsek (145)
     
  6. Torolt_felhasznalo_874740
    Torolt_felhasznalo_874740
    2005. június 13. 15:18146.
    mz/x. . . halihó. . . honnan is beszélsz Te? (bolygó gondolom Föld, az országra gondoltam)
    előzmény:
    hangyacsek (145)
     
  7. 2005. június 13. 15:12145.
    Ezért is jó ez a topic. Én már néha úgy éreztem, nem is erről a bolygóról vagyok! De ha ez egy másik bolygó is, legalább most már látom, hogy nem lakatlan. . . és itt is van internet! :)))))))))))))
    előzmény:
    tornado (143)
     
  8. Torolt_felhasznalo_874740
    Torolt_felhasznalo_874740
    2005. június 13. 15:10144.
    Igen, ezt a számot nagyon jól ismerem és szeretem. Nagy igazságok vannak benne. . . a szeretet feltétlen kell, hogy legyen és leginkább az a mércéje, hogy ha minden ellenünk játszik, akkor is képesek vagyunk-e szeretni és éreztetni is a másikkal. Ezzel kapcsolatban még annyit, hogy a szeretet több kell, hogy legyen egy érzésnél, sokkal inkább a tetteinkkel tudunk szeretni, mert mit ér a szó, ha nincs mögötte tett?
    előzmény:
    hangyacsek (131)
     
  9. 2005. június 13. 15:06143.
    Pedig ez van. Divat. . . A tiszta érzések divatja elavult. Szerencsére nekünk nem:)
    előzmény:
    hangyacsek (138)
     
  10. 2005. június 13. 15:06142.
    Egyedül vagyok, unatkoztam, eltűntetek:( . . . hűtlenkedek. . .
    megyek vissza! :))
    előzmény:
    atteco (139)
     
  11. 2005. június 13. 15:05141.
    Nem pluszt ad, hanem ez az elvárás. Meg kell hívni a fél falut, meg kell mutatni, hogy minekünk is lesz olyan szép esküvőnk, mint a Mariéknak. Miért van az, hogy nagyon sokan, akik évek óta együtt élnek, azért nem esküdnek meg, mert nincs rá pénzük? Pedig a két szülőpárt meghívni meg esetleg a testvéreket nem kell sok pénz. De ha nem tartasz 150 fős lagzit, kinéznek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874740 (134)
     
  12. 2005. június 13. 15:05140.
    IgenIgenIgen! Ezt csak így lehet és csak így érdemes. Szerintünk, szerintetek.
    De. . .
    Van, aki nem tanul saját magából. . . , van, aki hisz az emberben, a jóságban, szeretetben, szerelemben, boldogságban, társban, és egyszer csak koppan.
    Ezt úgy fogalmaztam mag, hogy olyan, mitha beülne egy moziba és a film amit néz, az nem más, mint amit a partnere vatít neki. Egyszer csak elszakad a film, Ő ott ül és vár, hátha a gépész összaragasztja és majd megy tovább. . . De a film elszakadt, sőt nincs is ott, sőt ez nem is egy mosi sé különben is . . . hol vagyok? kérdi az, akit becsapnak így.
    előzmény:
    urino (137)
     
  13. 2005. június 13. 15:04139.
    Urino, tessék visszajönni a mi topicunkra!!! Azonnal!:-))))))))
    előzmény:
    urino (137)
     
  14. 2005. június 13. 15:03138.
    Hogy mit kaptam én múlt pénteken, amikor egy topicindítónak (dr. nő) próbáltam ezt elmagyarázni! Azt írta, hogy a párjának volt már templomi esküvője, és tudja, hogy nem lehet még egy, de ő úgy hallotta, hogy azért kérheti Isten áldását a házasságukra! Téboly!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874740 (134)
     
  15. 2005. június 13. 15:01137.
    Igen, divat lett az önzés. aztán meg fanyalgunk, hogy válunk, csellengenek a gyerekek és szidunk mindenkit, a kormányt, a társadalmat, a világot, holott magunkat kellene. Szereted? Szeresd akkor is, ha beteg, ha utálatos, ha maga alatt van! Húzd ki a gödörből, simogasd meg akkor is, ha ellök, hogy ez nehéz? Mondta valaki, hogy az élet könnyű??
    előzmény:
    tornado (133)
     
  16. Torolt_felhasznalo_505578
    Torolt_felhasznalo_505578
    2005. június 13. 15:00136.
    Lehet!
    előzmény:
    tornado (127)
     
  17. 2005. június 13. 14:59135.
    Talált-süllyedt.
    előzmény:
    hangyacsek (131)
     
  18. Torolt_felhasznalo_874740
    Torolt_felhasznalo_874740
    2005. június 13. 14:59134.
    Inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy : Miért lett "divat" az örök fogadalom, ha senki nem gondolja komolyan? Persze a "senki" túlzás, itt vagyunk például mi ezen a fórumon, akik komolyan gondoljuk. Egyházi esküvőt szerintem meg az tartson, aki vallásos. . . a többiek mi pluszt ad ez, inkább ezt nem értem.
    előzmény:
    urino (129)
     
  19. 2005. június 13. 14:58133.
    Több válasz is van erre a kérdésedre a társadalomban. Divat a templomi esküvő. Csaka kimondott szavainkért való felelősségvállalás nem kapható a ruhakölcszőnél, vagy csak arra a napra és az édes pillanatokra.
    Eszmbe jut a Kisherceg. A szelidítős eset és a felelősség. Az egyik jó barátunk 5 éves házasságából 1, 5 hónapja lépett ki a nő. Merő önzés volt a házasságban, csak nem vette észre. A kilépést is azzal magyarázta, hogy Neki most mi a fontos, mi a jó, Neki mi volt a rossz, stb. És a férj? Ő hol van a képletben? Hol van az eskü, amit egymásnak etettek? Sajna ezen agyal a férj és keresi a válaszokat, kimászni próbálva a megcsalatás/elárulás gödréből.
    előzmény:
    urino (129)
     
  20. 2005. június 13. 14:58132.
    Hányszor, de hányszor vagyunk olyan helyzetben, hogy nem vagyunk szeretnivalóak??? Amikor annyira felgyülemlenek a dolgaink, hogy pont azokra nem jut energiánk, akikre a legtöbbet kellene fordítanunk? Akkor igenis, szükségünk van a megértésükre, arra, hogy "drágám kibírom ezt a X időt, addig én tartom az erőt benned is. "
    előzmény:
    hangyacsek (131)
     
  21. 2005. június 13. 14:55131.
    jót akar. . . a másiknak - azt hiszem, nagyon fontos dolgot fogalmaztál meg ezekkel az egyszerű szavakkal. A sokat emlegetett megcsalós-hisztizős topicokban ugyanis szinte kivétel nélkül megjelenik az a gondolat, hogy , , már nem kapok meg tőle mindent, amit az elején. . . már nem kedveskedik úgy. . . már nem olyan figyelmes. . . " és a végkövetkeztetés, a hozzászólók 97, 3%-ának ajánlásával: le kell lépni, ott kell hagyni, magadra gondolj stb. Nekem ilyenkor az jut az eszembe: én ilyen viszonyban legföljebb a bolti eladóval vagyok: kiszámolom, mit ad, és fillérre ugyanannyit adok én is. Egy házastársi szeretetkapvsolat nem erről szól!
    Egy LGT-idézet, a változatosság kedvéért a nővéremék esküvői meghívójáról:
    , , Mikor szeretni már nincs mit bennem,
    akkor nagyon kell, hogy szeress engem. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874740 (123)
     
  22. 2005. június 13. 14:53130.
    Sokadszor merül fel az a szó, hogy TISZTELET. Alappillér. Nagyon fontos, de úgy tapasztalom a környezetben (tágabb) hogy igen csak elsikkadó sz ez a tartalmáról nem is beszélve.
    Az önzés sajna kiírtja ezt sokakból. Erről Ti mit gondoltok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. június 13. 14:53129.
    Mindig megijeszt az emberek nemtörődömsége, amikor belegondolok, hogy ezt a mondatot nagyon sokan elmondják a templomban, de csak alig-alig gondolják komolyan. Miért lett "divat" a templomi örök fogadalom, amikor szinte senki nem gondolja már az elején sem komolyan???
    előzmény:
    hangyacsek (119)
     
  24. 2005. június 13. 14:51128.
    Gartula és SOK BOLDOGSÁGOT!!!!
    :D:D:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615574 (125)
     
  25. 2005. június 13. 14:50127.
    Ez tipikus:) De szerintem Te sem mindíg akadsz ki ilyeneken. Lehet, hogy valahol valami tré ért az nap és így vezetjük le?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505578 (124)
     

Címlap

top