Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Boldog párkapcsolatok!

Mirza
Létrehozva: 2005. június 13. 12:23
Azért indítom ezt a topikot, mert már elegem van a sok siránkozós, más pasiját (el)szeretős, elhanyagolt háziasszonyos, munkahelyen kollegára kacsingatós, kedvességet szerelemnek nézős topikokból! Itt az ideje (az "Örüljünk a párunknak!" c. topik mellett), hogy azok szólaljanak meg, akik boldog, normális párkapcsolatban élnek (ezalatt nem a szeretőket értem)!
  1. 2005. június 13. 14:09101.
    Szerintem ez az, ami hiányzik azokból, akik megcsalják vagy nem tisztelik egymást.
    előzmény:
    tornado (94)
     
  2. 2005. június 13. 14:09100.
    Igen, a gyereknevelés nálunk is úgy zajlik, hogy amikor duzzogva mnorgósan néz rám, akkor szépen elmondom neki, hogy most mit gondol rólam és akkor összebújunk, hogy "jól van, Te is voltál gyerek!"
    előzmény:
    tornado (96)
     
  3. 2005. június 13. 14:0899.
    Ezt a lányom csak néha látja így, de szokja. . . :)
    előzmény:
    urino (95)
     
  4. 2005. június 13. 14:0898.
    Bocsi, ez eszembe sem jutott. Ezeknél az embereknél a probléma megoldó képesség igen alul táplált lehet. Csak azon gondolkodnak hogy szemet-szemért, fogat-fogért, megcsalást-megcsalásért. Szerintem sem helyes ez a nézet, mert én abból indulok ki ha megcsal a párom, lehet hogy valami hibádzik nálam (nem figyelek oda rá, elhanyagolom, nem kapja meg azt a szeretetet amit igényel, ) ha én csalom meg ugyanez fordítva, mert ha csak azért csal meg, vagy csalom meg mert "csak" akkor már vége a szerelemnek, nincs értelme folytatni, persze ez szerintem van így.
    Megvallom Nektem őszintén (és csak azért merem, mert nem ismer senki, soha nem mertem felvállalni, és ez tudom szomorú, sőt rémes) volt egyszer egy férfi aki csapta a szelet, és nem is akárhogy, sajnos meginogtam és az ágyában kötöttem ki. Rémes volt, semmi igazi érzelem, semmi kényeztetés csak a szigorú és pár perces sex. Hazamentem és sikáltam magam, hogy még a nyomait is eltüntessem, soha többé ilyen nem volt , és persze nem is lesz.
    Azt hogy ő félre lépett-e nem tudom, csak remélem hogy nem, mert ő elég érzéki ember. De még ha megtette volna akkor sem tehetnék semmit, de jobb hogy nem tudok róla. Ezt csak azért írtam le, hogy kíváncsiságból, vagy hitelen fellángolásból TI el ne kövessetek ilyen hibát, mert mindig lelkiismereti gondom van még most is, pedig vagy 20 évvel ezelőtt történt.
    előzmény:
    Isclem (87)
     
  5. 2005. június 13. 14:0797.
    Ha jól számolok majdnem 7 évvel előrébb jártok, Mi is arra fele haladunk. Gratulálok
    előzmény:
    190208 (85)
     
  6. 2005. június 13. 14:0796.
    A veszekedés nálunk úgy zajlik, hogy én pikírten beszólok, némi puffogással fűszerezve a nahgomat, mire ő szól egy rímet vagy poánt kontráz és nem is tudok olyankor ránézni, mert egyszerűen elröhögöm magam, azaz elröhögjük magunkat. Ez a gyereknevelésben nagy nehézség, hiszen pont olyanokat csinál, mint én ennyi idősen és ha rászólok, már közben eszembe jut magam ennyiidős képe és csak vigyorgok:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505578 (92)
     
  7. 2005. június 13. 14:0595.
    Ez aranyos!
    előzmény:
    tornado (94)
     
  8. 2005. június 13. 14:0494.
    Ez így van. Ez is azt igazolja, hogy minden párkapcsolatban kialakul egy közös nyelvezet, amit Ti ketten tökéletesen érteni tudtok, ám a környezet lehet, hogy néha mehökken:) A lényeg, hogy valóban megoldódjon a felmerülő probléma.
    Nálunk is van valamiféle külön nyelvezet, aminek a lányom, aki 12, 5 éves hangot is adott, mertegy csomószor nem érti, miről van szó, holott együtt ülünk pl. valahol, ugyan azt nézzük, csak ez a külön nyelv nehezíti a lányom dolgát, annak ellenére, hogy tetszik is neki. Azt mondja, olyanok vagyunk, mint a szövetségesek vagy összeesküvők:)))
    előzmény:
    urino (90)
     
  9. 2005. június 13. 14:0493.
    100 %-ig igazat adok neked :(
    előzmény:
    Isclem (87)
     
  10. Torolt_felhasznalo_505578
    Torolt_felhasznalo_505578
    2005. június 13. 14:0392.
    Igen és látod ez a jó benne, hogy meg tudjátok oldani a dolgot! Én mióta együtt vagyok a párommal max. 2x veszekedtünk, de az is tök hülyeség miatt volt, ezt már utána beláttuk mindketten! Mi is minden megbeszélünk és így is kell szerintem!
    előzmény:
    urino (90)
     
  11. 2005. június 13. 14:0191.
    Gratulálok Nektek is, légy még nagyon-nagyon sokáig csodabogár, biztos akik igy néznek rád, nem tudják milyen a csodabogár érzés, de az a lényeg, hogy Ti és ahogyan olvasom egy jó páran tudjuk.
    előzmény:
    urino (80)
     
  12. 2005. június 13. 13:5990.
    Igen, ez tényleg jó, bár természetesen nem jelenti azt, hogy minálunk sosincsenek viták. Egyszer valahol azt olvastam, hogy a boldog kapcsolatok alapja a dolgok megbeszélése. Hát, ez nálunk időnként elég hangosan sikerül :)) De minket nem zavar, a szomszédok meg már szokják. :)) Szóval a lényeg, hogy mindent meg kell beszélni. Hogy fehér asztal mellett, vagy tányér törés közben, az csak vérmérséklet kérdése, tulajdonképpen a lényeget tekintve teljesen mindegy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505578 (83)
     
  13. 2005. június 13. 13:5889.
    Én is egyszer bepróbálkoztam, azóta se felejtem el, hogy mennyire fel voltak háborodva! :((
    előzmény:
    Isclem (75)
     
  14. 2005. június 13. 13:5788.
    Az utolsó előtti mondatodról az jutott eszembe, hogy mi is valahogy így indultunk neki (szerintem máshogy nem is lehet). Ezt írtuk az esküvői meghívónkra:
    , , Álmodtam egy világot magamnak,
    itt állok a kapui előtt.
    Adj erőt, hogy be tudjak lépni,
    van hitem a magas falak előtt!"
    (EDDA)
    Sok boldogságot, hűséget, szerelmet kívánok neked és minden jegyes-és házaspárnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874740 (81)
     
  15. 2005. június 13. 13:5787.
    Arra, hogy hány hosszú éve éltek boldogan, és hogy le tudtatok küzdeni problémákat, így nem szaladtatok más karjába. A szeretők szerint csak egy megoldás van a problémákra: gyorsan le kell feküdni mással. Undorító egy társaság.
    előzmény:
    190208 (82)
     
  16. Torolt_felhasznalo_947100
    Torolt_felhasznalo_947100
    2005. június 13. 13:5686.
    szia Mirza!!

    én is csatlakozom, szuper jó a kapcsolatom, lassan 4 éve!!!:)) Én csak jót tudok mondani a páromról: helyes, csinos, okos, 2diplomás, világlátott, nyelveket beszél, érzelmes. . de kemény, és megvéd , ha kell, nagyon szeret engem, és mindíg azon van, hogy boldog legyek. . . rugalmas, és minden problémát meg lehet vele beszélni, nagyon egy hullámhosszon vagyunk, ezért nem is nagyon veszekszünk. . . Én is imádom!!! Ja, és nagyon egymásra vagyunk kattanva másképpen is. . :)))

    De!!! Hidd el, nem baj, hogy siránkozós topicoc vannak többségében: emiatt ne is bosszankodj. . .
    mert az ember, ha valami simán megy, akkor nem akarja annyira megbeszélni. . . Ha viszont gondja van akkor érthető, hogy rögtön segítségért kiált.

    Ez így természetes. Az ember nem érez késztetést, hogy este 10-kor nyisson egy topicot pl. azzal a címmel: "Ma is de kafi napom volt, a barátaim mind itt voltam, a párom imád, és tele vagy lóvéval amúgy is!"
    :))

    Nekem is akkor jut eszembe a topicnyitás, ha valamilyen felmerülő problémát meg szeretnék vitatni veletek. . . Mert egyedül sokkal nehezebb megoldani. . .

    előzmény:
    Mirza (1)
     
  17. 2005. június 13. 13:5685.
    Ne törődj vele, az ilyen csodálkozó emberek, vagy irigyek, vagy olyan az ő életük hogy nem tudják elképzelni a boldogságot, látod őket nagyon nagyon sajnálom, és drukkolok nekik hogy ők is legyelenek boldogok.
    előzmény:
    urino (80)
     
  18. 2005. június 13. 13:5584.
    Én is csaltam, csalattam, nem is akarok rá emlékezni sem. Szerencsére most minden o. k. Egy kapcsolat egyik alap pillére a barátság. Talán kissé közhelyesen hangzik, de az a tapasztalatom több próbálkozás után, hogy ha az nincs, a többi pillér csak ideig-óráig-pár évig tartja meg a kapcsolatot. A folymatos kommunikáció, beszélgetések, elengedhetetlenek egy jó és boldog kapcsolatban. Annyi minden kell hozzá. . .
    :D:D:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_505578
    Torolt_felhasznalo_505578
    2005. június 13. 13:5583.
    Ez annyira jó érzés lehet, ilyen hosszú ideig azzal az emberrel együtt lenni akit mindig is szerettél!
    előzmény:
    urino (80)
     
  20. 2005. június 13. 13:5482.
    Melyik részre gondolsz? Nem értem.
    előzmény:
    Isclem (78)
     
  21. Torolt_felhasznalo_874740
    Torolt_felhasznalo_874740
    2005. június 13. 13:5381.
    Sziasztok!

    Ez egy nagyon szép topic!
    Mi is nagyon szeretjük és tökéletesen kiegészítjük a egymást a párommal. Mi hiszünk az életre szóló szerelemben és ennek jegyében éljük az életünket. Mindenben számíthatunk egymásra, a legjobb batátok vagyunk és nálunk az őszinteség és a kölcsönös bizalom a kapcsolat alapja. Nagyon örülünk, hogy egymásra találtunk és megbecsüljük egymást. 2 és fél éve vagyunk együtt és 1 hónap múlva lesz az esküvőnk! Olyan jó úgy házasodni, hogy mindketten hiszünk a közös jövőben és egymásban.

    Ezt kívánom mindenkinek!

    előzmény:
    Mirza (61)
     
  22. 2005. június 13. 13:5280.
    köszönjük a biztató szavaidat. Tudod, nagyon rossz, hogy manapság úgy néznek rám is az ismerőseim, mint valami csodabogárra, amikor azt mondom, hogy 16 év házasság után szerelmes vagyok a férjembe. :(
    előzmény:
    190208 (76)
     
  23. 2005. június 13. 13:5179.
    Azért zárójelben hozzátenném, hogy talán a megcsaló fél sem teljesen vétlen, meg pláne az a bizonyos harmadik. . . :(((
    előzmény:
    Isclem (62)
     
  24. 2005. június 13. 13:5178.
    Ha ezt be mernéd írni a megcsalós topicba, kapnál a fejedre hideget-meleget :)

    előzmény:
    190208 (76)
     
  25. 2005. június 13. 13:5077.
    Így van.
    előzmény:
    urino (70)
     

Címlap

top