Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fibroadenoma

nori76
Létrehozva: 2005. június 8. 19:51
Sziasztok!Kb.8 eve van az egyik mellemben egy fibroadenoma,ami teljesen joindulatu elvaltozas,gyakori 20 es 30 ev közötti nöknel.Felevente jarok vele UH-ra.Eddig mindig azt mondtak az Uh-n az orvosok,hogy nincs vele teendö,mert csak 2 cm.atmerö felett javasolt az eltavolitasa,az enyem pedig meg hatareset.Raadasul ha terhes leszek ugyis magatol felszivodik a hormonalis valtozastol.Eddig mindig ezt mondtak.Erre ma,amikor mar pont gyermeket tervezünk par honapja,beszol a doki,hogy tervezett terhesseg elött tavolittassam el mindenkepp,mert nem tudni hogyan reagal a hormonalis valtozasra.Kicsit kibuktam,mert eddig pont azert nem feküdtem kes ala,mert azt mondtak a korhazban,ha terhes leszek elmulik....Erröl olvastam is több helyen.Es szivesen kihagynam azt a mütetet!Bocs hogy ekezet nelkül irok,de ilyen a billenyüzet!Ha volt valaki terhes fibroadenomaval,vagy atesett ilyen müteten,vagy esetleg szakavatott a dologban es megirna a velemenyet,tapasztalatat annak nagyon örülnek!Köszi!
  1. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. augusztus 31. 10:4676.

    Sziasztok Csajszik!

     

    Kicsit "beragadt" a fórum. Mi újság veletek? Én nemsokára megyek uh-ra, arra leszek kiváncsi, hogy már csaknem fél éve nem szedem a fogamzásgátló tablettát és hogy ez hatással volt-e a maradék három fibrómra. Meg mennem kell még egy utolsó ellenőrzésre, ami a műtéttel kapcsolatos. Nem bánom, mert nagyon jó kis orvosom van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. július 30. 08:1375.

    Szia!

     

    Egyet értek az előttem szólóval!

    Minél előbb menj el orvoshoz!!

    Ha nincs gond, akkor legalább megnyugszol, ha esetleg bármi szóba jöhet /na, nem akarlak megijeszteni!/ akkor meg jobb minél előbb kivizsgáltatnod magad! 

    előzmény:
    Kiittycica (73)
    2008-07-28  01:13
  3. 2008. július 28. 18:0774.

    Szia!

     

    Pedig a legjobb az lenne, ha elmennél dokihoz.......

    Semelyikünk sem tud neked így diagnózist mondani, de ha utánajársz, akkor megtudhatod pontosan mi az. 

     

    És ami fontos, hogy ne várj.

    Menj el minél hamarabb. Körzeti dokihoz, vagy inkább nőgyógyhoz, valamerre.

     

    Fel a fejjel!

    E.

    előzmény:
    Kiittycica (73)
    2008-07-28  01:13
  4. 2008. július 28. 01:1373.

    Sziasztok! :)

    Segítséget szeretnék kérni Tőletek.

    Van egy sanda gyanúm, hogy nekem is fibroadenomám van. Mióta "mellem van" azóta érzek mindkét oldalon 1-1 dió nagyságú csomót. Most 22 éves vagyok, és kb. 1 éve hypochonder. :) MI tévő legyek? Konkrétan nem tapintható ki, hanem olyan mintha ott sűrűbb lenne a szövet vagy mi. Ez pont a mellbimbóm alatti rész. Na és kemény ott.... Szerintetek mi ez? Nem merek dokihoz menni, talán félek attól, hogy valami rosszindulatú dolog, és inkább neten keresztül próbálok válaszokat keresni. Mostanában fáj is a cicim.

    Segííítség!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. július 21. 19:5672.

    Szia!

     

    Hát tényleg nagyon jó sebészt találtam, egy kb 3 cm-es vágás van és ezen keresztül vették ki mindkettőt. Most lesz majd a varratszedés nemsokára, előző héten nem vette ki csak megnézte. Szépen gyógyul, ha a többi is megnő 2cm-re vagy annál nagyobbra biztosan kivetetem. Nagyon megnyugtat az érzés, hogy már nincs ott.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442914 (71)
    2008-07-17  20:55
  6. Torolt_felhasznalo_442914
    Torolt_felhasznalo_442914
    2008. július 17. 20:5571.
    Örülök, hogy túl vagy rajta és jól vagy. Valóban a várakozás a legszörnyűbb, még helyi érzéstelenítésnél is. A kettős műtétet hogy csinálták: két külön vágás két külön helyen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (70)
    2008-07-11  18:05
  7. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. július 11. 18:0570.

    Sziasztok!

     

     Túl vagyok a műtéten! :) Még kedden megyek varratszedésre és tényleg vége. Nem volt vészes, örülök, hogy kivettek most kettőt. Én a legnehezebben a műtét előtti várakozást viseltem. Altatás után 2szer kaptam fájdalomcsillapítót. Most pedig próbálok óvatosan mozogni + pihenni, már egyáltalán nem fáj. Szóval nem kell tőle félni. 

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. június 23. 23:1269.

    Hát igen. A dokik fele ezt mondja.

    A másik fele azt h. jobb ha nincs ott.

    Igaz abban egyetértenek h. jobb ha egy gyermek-áldásnál nincs már meg. Hormonális változások, stb.

    Nekem onkológus mondta h. előtt-utóbb vetessem ki.

    És most lett utóbb.

    Igaz így most már jobban oda kell figyelnem "magamra", de ha ottmarad a csomó, akkor is mindig ellenőrizgetni kell h. rendben van-e.

    Mert ahány ember, annyi csomó, nincs "jó" megoldás......... sztem

     

    előzmény:
    cicka2 (68)
    2008-06-19  22:44
  9. 2008. június 19. 22:4468.
    Szóval ezt csak azért írom, mert eléggé itt mindenki egyértelműen azt vallja, "csomó mellbe nem való", de ha már szerencsétlenségünkre mégis ott van, nem kell rögtön a hozzányúlásra gondolni!!!! Véleményem szerint egyáltalán nem biztos, hogy az a jobb megoldás, ha még "időben" kiveszik azt a csomót... ki mondja, hogy jobb korán kivenni, mint változtatlanság esetén egyáltalán nem hozzányúlni, és békében hagyni? Mindenesetre én inkább ebben hiszek, hogy amíg nem muszáj, csak ne piszkálják... ha véletlen mégis valami baj lenne vele, akkor már nyilván muszáj lenne, de addig, ha nem muszáj, igenis ne bántsák! Legalábbis ami bennem leledzik ragya  
    előzmény:
    cicka2 (67)
    2008-06-19  22:29
  10. 2008. június 19. 22:2967.

    Szia, nos én 34 éves múltam, és ennek tudatában is felteszem újra a kérdést: miért akarjátok MINDENÁRON kivetetni???? komolyan nem értem... mostanság voltam UH-n, és a vizsgálat eredménye évről-évre ugyanaz, vagyis nem változik sem a mérete, sem a szerkezete! Miért is kellene kivenni?! Én tényleg úgy gondolom, hogy ez egy felesleges igénybevétel a szervezet számára, hiszen ha ellenőrizték mintavétellel - nekem igen, vékonytű-, és core-biopszia is történt -, és nincs változás, mi indokolja azt, hogy hozzá kellene nyúlni???

     

    Igen, szeretnék majd hamarosan én is bébit, de változatlanul azt gondolom, ezt  a "bogyó" meglétének ténye ezt nem befolyásolja!

     

    Eleninte én is teljesen beparáztam, amikor megtudtam a tényeket, aztán utánaolvasva rájöttem, nem eszik olyan forrón a kását....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (37)
    2008-05-02  12:32
  11. 2008. június 11. 12:2466.

    Kedves Mindenki!!!

    Voltam az UH vizsgálaton és megnyugaodtam, hát képzlejétek nem csak, hogy nem nőtt a fibrom, de még össze is ment. Most már mindösszesen 8 mm nagyságú, viszont arra a kérdésemre, hogy miért fáj ennyire, a doktornő azt mondta, hogy biztos hormonális, vagy pedig nyom valami szöveteket odabent, szóval nem kell emiatt aggódni, amit tanácsolt, hogy borogassam kamillával, vagy kenjem körömvirággal, azt mondta, még az is lehet, hogy előbb-utóbb felszívódik. Hát én annyira örülök, hogy anno nem műtöttem meg magam, akkor 30 voltam azóta eltelt négy év, és 1,8 mm-ból már csak 8 mm van. Szóval látjátok, hogy van ilyen eset is. Mindenkinek kívánok jobbulást, és hasonló esetet, de próbáljátok meg ti is ezt a körömvirágos vagy kamillás kenegetést, ártani nem árt, és ki tudja, lehet hogy valakinek bevállik és használ is. Ha más nem legalább nem gyullad be, megelőzésre is jó.

    Üdvözlök mindenkit, golden3!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. június 10. 19:3165.

    Kedves szasz!

    Igen biztos így van, mert tényleg menses előtt nagyon csomós a mellem, utána nem annyira, de elég nehéz behatárolni, kifogom próbálni ezt a szappanos kézzel vizsgálva dolgot, hátha akkor úgy tényleg jobb lesz, és akkor majd a menstruáció után fogom tenni. Köszönöm a válaszod, próbálok nem idegeskedni, de folyton eszembe jut, és lehet már azért is fáj a mellem, mert állandóan stresszelem magam, bár most hogy már csak egy nap van hátra kezdek belenyugodni, hát lesz ami lesz, majd megírom holnap este, hogy mi volt.

    Üdvözlet ,golden3!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442914 (62)
    2008-06-10  13:24
  13. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. június 10. 16:1964.

    Szia timy_21!

     

    Ha kapsz egy jóképű csövet, akkor utána kellemetlenebb lesz, mintha csak összevarrnák. Méghozzá azért, mert a vége, ahogy benned van azt nem tudják fixre rögzíteni, és a mozogástól kicsit fájhat ahogy dörzsöli a melled. Persze ez attól is függ, hogy hol helyezkedik el a csomó, és hol vágnak.

    Egy dologra kellene figyelned szerintem, hogy ne sürgesd a cső kivételét, mert azt nem véletlen teszik oda. Ha a váladék és a vér nem ürül ki rendesen, könnyen begyulladhat a fibró helye vagy haematoma keletkezik. Az én esetemről már írtam korábban, de a részletekbe a műtéted után mennék bele. Ha érdekel majd.

    Miután kiveszik a csövet hamar fogsz gyógyulni. Nekem mindkettő esetben 1 hét után vették ki a varratokat.

    Ne izgulj, mindben rendben lesz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (60)
    2008-06-09  14:52
  14. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. június 10. 16:0263.

    Szerintem az a legfontosabb, hogy ne idegeskedj! Ezalatt az egy (fél) nap alatt már nem fog változni benned semmi, csak magadat stresszeled. Reméljük feleslegesen! Ha ideges vagy elfelejted azt is  amit esetleg akarsz kérdezni a dokitól.

    Írj majd mi volt! Egy kalappal!!!!

    előzmény:
    golden3 (61)
    2008-06-09  20:15
  15. Torolt_felhasznalo_442914
    Torolt_felhasznalo_442914
    2008. június 10. 13:2462.
    Ha valakinek nagyon mirigyes a melle (mint nekem is, és talán neked is) gyakran érezhet mellfeszülést, -fájdalmat, illetve tapinthat kisebb göböket, különösen a havi ciklus második felében. Ezért (egyébként mindenkinek) a menses idején érdemes áttapintani a mellet, a ciklus elején kevésbé érzékeny és göbös, akkor tényleg csak azt és akkorának tapintod, ami ott is van. Persze ilyenkor sem könnyű behatárolni a dolgot, ezt én is tapasztalom, de legalább a hónap többi időszakában nem idegesítem magam a téves érzetekkel (nekem egyébként az működik legjobban, hogy zuhanyzás közben tusfürdős, csúszós kézzel tapintom át, szerintem így pontosabban lehet érezni). Szóval ne aggódj, szerintem az nem is tesz jót, meg holnap úgyis kiderül. 
    előzmény:
    golden3 (61)
    2008-06-09  20:15
  16. 2008. június 9. 20:1561.

    Kedves Mindenki!

     

    Szorítsatok nekem szerda délelőtt, mert akkor megyek mell ultrahangra és annyira félek, minden fél éves vizsgálat előtt rettegek, hogy nem nőtt-e a fibrom, de eddig szerencsém volt, viszont most sokat fáj, és úgy érzem mintha nőtt volna, bár én ezt sosem tudom biztosra eldönteni, ti érzitek magatokon mikor elkezd nőni? Én mindig érzek keményedéseket amikor meg megyek a vizsgálatra kiderül, hogy nem nőtt, de akkor mit tapintok mindig, lehet csak mirigyeket, de ezért nem tudom sosem biztosra megállapítani, de most tényleg olyan mintha nőtt volna, szóval annyira félek. De kivetetni sem szeretném addig amíg nem nő, mert lehet utána ugyis visszanőne, és nem szeretném össze-vissza kaszaboltatni magam. Na mindegy, végül is nehéz megmondani mi a helyes.

    Üdv mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. június 9. 14:5260.

    Szia Fekete99!

     

    Vizsgaidőszak végére beszéltük meg! Azaz július 9 a "nagy nap". Júliu s 30.-án pedig labor + altatóorvos. (legalább megtudom milyen a vércsoportom, fogalmam sincs még vért se vettek tőlem soha :) Előreláthatólag 2,5 napot kell bennt lennem a kórházban. Majd mindent leírok, ha túl leszek rajta. Szerencsémre nem tudok ezzel sokat foglalkozni (ami jobb is) Pénteken szigorlatozom és még utána is van vizsgám. 

    Köszönöm az érdeklődést!

    Mi várható műtét után? Mennyi a felépülési idő?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309708 (59)
    2008-06-08  20:53
  18. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. június 8. 20:5359.

     

    Már egy korábbi hozzászólásomban írtam, hogy nekem kivettek egy 4 cm-es fibrót a bal mellemből, és utána engem is becsöveztek. Utólag mondta a doki, hogy a fibró csúnya volt, zöldes színű, és be volt tokozódva. A csövezés nem volt egy kellemes érzés, de túléltem. Jól teszed, hogy nem vársz tovább, mert a műtét utáni gyógyulás annál rosszabb, kellemetlenebb, minél nagyobb a csomó. Én úgy gondolom, hogy a cső behelyezése a fibró méretétől függ. A kisebbek helye gyorsabban összeforr, de a nagyobbaknál a keletkező váladékot, vért ki kell vezetni a csövön keresztül. 

    Mikor lesz a beavatkozásod timy_21? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (58)
    2008-06-07  12:40
  19. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. június 7. 12:4058.

    Szia golden3!

     

    Nekem 5 db is van. Ebből kettő, ami nagyobb. Az egyik 2cm, a másik 2,8cm. Az orvosok azt mondták, hogy ki kell venni ezt a kettőt, meg én is szeretném kivetetni. Szövettant nem csináltak. Azért döntöttem, így mert az egyik ismerősünk addig várt vele, hogy begennyesedett neki és az már fájdalmassá is válhat. Meg a sebész is azt mondta, hogy betokozódhat + fájhat. Nem szeretném megvárni ezt. Meg a tudat is zavar, hogy vannak. Nyilván várhatnék még vele, de nem szeretnék. Mivel sajnos semmi konkrétat nem tudnak mondani ezzel kapcsolatban, mindenki a saját példáján kell, hogy tanuljon,illetve az elmeséltek alapján. 

    Köszönöm a válaszod!

    Jobbulást neked is!  

    előzmény:
    golden3 (57)
    2008-06-07  10:08
  20. 2008. június 7. 10:0857.

    Kedves timy21!

    Szorítok neked, hogy minden simán menjen, én szerdán megyek vizsgálatra, kicsit félek, hogy ne legyen baj ezzel a fibroval, tényleg jó lenne tudni mi ez ami bennünk van, és miért van az, hogy valakinek csöveznek valakinek meg csak úgy kikapják, és neked csináltak valyon szövettant? Azt nem írtad, és az sem, hogy mekkora, muszály ki venni? Te döntöttél így, vagy az orvos? Mindenesetre szorítok neked, és jobbulást, ne félj, nem lesz semmi baj!!!!!!!!!!4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (56)
    2008-06-06  18:28
  21. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. június 6. 18:2856.

    Sziasztok!

     

    A héten voltam a sebésznél, megbeszéltük mikor lesz a műtét. Kérdeztem tőle, hogy bennt kell-e maradnom és azt mondta, hogy mindenképpen 2 -3 napot bennt kell. Mer bennem lesz egy cső! Ez is érdekes, hogy valamelyik orvos (ahogy írtátok) nem "csövezi be az embert" a másik meg igen. Na mindegy, csak lennék már túl rajta. Megyek laborba + altatóorvoshoz nemsokára. Szörnyű, hogy semmi konkrétum nincs ezzel kapcsolatban.

    Jobbulást nektek! Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. június 5. 09:5555.

    Kedves fekete99!

    Köszönöm a tanácsodat, teljesen egyet értek veled. Elmesélnék én is valamit, hogy hogyan jártam ezekkel a kedves "lényekkel". Mivel a szülésem után teljesen össze-vissza véreztem, először megvolt három hétig, utána két hét szünet, majd egy hónap véres folyás stb. Mivel én Kerepes Tarcsán szültem és utána költöztem Tolna megyébe, ide kellett járnom orvoshoz. Persze rögtön kaparni akart a doki, már másnap hogy elmentem hozzá, ebbe csak az a baj, hogy se UH vizsgálat, hanem rögtön kapar, és mi van ha esetleg terhes lettem volna, hiszen nekem már előzöleg is volt vérzésem a terhesség alatt, a másik meg, hogy akkor még szedtem a sinqmart, amellett nem műthetett volna, előbb átkellett volna engem állítani faxiparin injekcióra, ha én nem lennék valamelyest jártas ezekben a dolgokban, akkor lehet már nem is itt lennék. Ezután vissza mentem Kerepes Tarcsára ahhoz a dokihoz, akinél szültem, ő erre megnézett UH-val és azt mondta nincs gond, sok c-vitamint szedjek, mert gyógyszert a menstruációra nem adhat. Persze a helyzet nem változott, ezután mentem Szekszárdra dokihoz, ott ugyanúgy kaparni akartak. Utána elmentem a sógornőm által Pesten ajánlott nagyon jó maszek dokihoz, drága is az az orvos, és ezt érdemes leírni, milyen volt a bemutatkozása: behívott az aszisztensnője és felvette az adataimat, közben ült a széken egy fiatal srác forma ott hintázott mellettem, én elkezdtem beszélni, amit az aszisztense kérdezett, és miután a betegségre tértünk ez a lökött fiatal valami rámförmed, hogy "ezt talán nekem kéne mondania?", erre én köpni-nyelni nem tudtam, elnézést kértem tőle, utólag bánom, hogy nem vágtam a fejéhez, miért maga talán az orvos? Ezt kellett volna, se bemutatkozás, se semmi, ezek után végig sem hallgat, hanem rögtön hormon gyógyszert akart kiírni nekem, mondom neki, én nem szedhetek ilyet, mert a belgyógyászaton meg mondtá, mire ő válasza: "ott azt mondták, itt én meg ezt mondom", ezután félelemmel az arcomon ültem, mire ő közli velem, látom tanácstalan, ha akarja itt a recept váltsa ki, ha nem nem. Erre én megköszöntem a nagy semmit, felálltam és kérdem tőle, mivel tartozom, mire ő flegmán: "Miért tartozna, nem csináltam magával semmit", na ekkor döntöttem el végleg, hogy elegem van az orvosokból, ezt a stílust az sztk-s doki is megadja ingyen. Persze még jó, hogy akkor nem kért pénzt, de ez elvileg egy jó és drága orvos hírében áll. Nem sokára rá kezdődött, hogy a folytonos vérzések helyébe, a sose jön meg időbe történet került, volt hogy három hónapig nem jött meg, folyton jártam terhestesztért, a gyógyszertárban már hülyének néztek, egy vagyon rá ment, de szörnyű volt, és mikor itt nálunk egészségnap alkalmából ki jött egy ingyenes nődoki, hát elmentem hozzá, hátha rendes lesz. Ugyanaz volt a válasz, velem nem lehet mit kezdeni, ezzel együtt kell élnem. Jó, mi?! Rá egy évre egy rokonom ajánlotta a fehérvári Deák Csaba doktor urat, akiről itt is olvastam sok rosszat és kevés jót, de én tudom, ez az orvos engem helyre hozott. Ő volt az aki alaposan kivizsgált, úgy műtött, hogy nekem egy pici fájdalmam sem volt, nagyon remek szakember, viszont a viselkedése az tényleg kifogásolható, olyan hangulat ember, de ezek után nekem ő akkor is aranyos volt. Nem is lett volna semmi baj, csak hála az eügyi reformnak én már Fehérvárra nem járhatok (egyébként ez az orvos küldött rögtön a mamm.-ra is mikor mondtam, hogy fáj a mellem, a többi meg sem nézte, közölték, hogy én még fiatal vagyok a betegségekhez), a körzeti doki nem ad beutalót a mamm.-ra, csak Szekszárdra, ott meg iszonyú bunkók voltak, ezért én már nem járok magán orvoshoz, mert pénzem sincs és minek fizessek a vizsgálatért, ha utána talál valamit és műtenie kéne, úgysem az csinálná akiben én megbízok, ezután nem járok csak a kötelező rákszűrésre, és mikor ott kierőszakoltam egy hasi UH-t akkor derült ki, hogy a megmaradt petefészkem is tele van policisztával, de semmit nem mondtak, csak azt, hogy nekem erre gyógyszert nem adhat, lásson sűrűn orvos, ez a tanácsuk. Én már nem foglalkozom semmivel, amíg rendesen megjön addig nem érdekel, ha baj lesz majd akkor talán összegyűjtök annyi pénzt hogy elmenjek a Deákhoz, azt elfeljetettem írni, hogy itt nálunk nagy a munkanélküliség, és én jövedelem nélkül egy rendőr fizetésből nevelem két kicsi gyermekem, szóval úgy érzem itt a vidék haldoklik, csak annak van esélye gyógyulni, akinek vastag a bukszája, a szegény pedig pusztuljon ki. És az orvosok is ha fizetsz, azzal csak azt éred el, hogy észrevesznek, de attól még nem lesznek kedves, figyelmes alapos orvosok, ha nem fizetsz, akkor meg átlépnek rajtad. A kedvességet csak jó magas hála pénzzel lehet megvásárolni, persze a kiváltságosoknak. Én most mivel Szekszárdra csak október végén mehetnék, ezért úgy döntöttem, mert tényleg sokat fáj a mellem, én nem hazárdírozok ezzel, jövő hét szerdán kaptam időpontot Fehérvárra a mell UH-ra és fizetek érte, egyszer egy évben ezt az ötezer forintot kibírom, utána meg októberben elmegyek az ingyenesre, legalább a melleim legyenek rendben, hiszen szeretném két kicsi gyermekem felnevelni. Bocsánat hogy ilyen hosszúra sikeredtem, egyébként az orvosi szemétkedésekből szerintem regényt is tudnék írni, szóval ne haragudj ha kicsit lefárasztottalak ezzel az írással. Mégegyszer köszi a tanácsot, és drukkolj nekem, hogy szerdán ne legyen semmi baj. Szia, golden3!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309708 (54)
    2008-06-04  19:28
  23. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. június 4. 19:2854.

    Szia!

     

    Most leírom amit a múltkor nem sikerült elküldenem.

    A kérdésedre az én válaszom, hogy saját magadban bízhatsz, de semmiképpen sem az orvosokban.

    Én kb. 15-16 éves koromban kezdtem el megoldást keresni a rendszertelen menstruációra, és 1999 körül vettem észre az első fibrómat. Most 32 vagyok, és nagyon sokszor próbáltam ezek miatt a problémák miatt az orvosi segítségre hagyatkozni, és bizni bennük, merthát ők félistenek (legalábbis annak hiszik magukat) vagy mi, de mindez idő alatt csak mellébeszéléssel, a kérdéseimre feltett határozatlan válaszokkal találkoztam a részükről. Egy korábbi hozzászólásomban írtam, hogy nem rég felkerestem a sebészemet. Ő mindig határozottan "adja elő" magát, még akkor is határozottan állította, hogy nem lesz semmi gond, amikor a 4cm-es fibróm kivétele után, annak helyén haematoma keletkezett. Miután ezt többször pungálta, már némi kételyt láttam az arcán, aztán végülis igaza lett, de most megint egy fibró van a helyén. Jó mi? Na én nem azt állítom, hogy abból ez lett! Egy biztos, én hülyére idegeskedtem magam.

    Szóval, szerintem csak saját magadban bízz, mert az orvosokra nem számíthatsz. Ha bármiféle rossz kezelés, vagy beavatkozás történik, utána ők úgyis mossák kezüket, viszont a következményekkel nekünk kell tovább élnünk.

    Ja! Még annyit, hogy engem már kétszer műtöttek, de biopsziát egyetlen egyszer sem csináltak.

    Véleményem szerint, ha mondja a doki ha nem, menj el fél évente kontrollra! Pláne ha fáj is.

    előzmény:
    golden3 (49)
    2008-06-02  20:31
  24. Torolt_felhasznalo_442914
    Torolt_felhasznalo_442914
    2008. június 4. 08:2453.

    Sziasztok! Tegnap volam (UH) kontrollon a télen kifejlődött 16mm-es fibrómmal, szerencsére az elmúlt 3 hónapban nem változott! Legközelebb fél év múlva kell mennem. Bevallom, ennek kicsit jobban tudnék örülni, ha épp nem olvastam volna az elmúlt napok hozzászólásait itt a fórumon. Annál is inkább, mert az orvos még meg is kérdezte: "A múltkor a kollegám vett belőle mintát?" És mikor mondtam, hogy nem, akkor egy "Ejnye-bejnye" után ő éppúgy nem vett... Érdekes, nem? Hát én meg ott nem éreztem úgy, hogy nagyon szeretnék azonnal egy biopsziát, úgyhogy nem kezdtem el kérlelni (különben se szeretik az orvosok, ha megmondjuk, mit kellene csinálniuk, és hát láthatóan rendkívül sietett, kb. másfél perce volt rám összesen - még abban sem vagyok bizos, hogy valóban látta előtte a korábbi leletemet, amihez képest állítólag nem változott /méretet ugyanis nem mondott, nem is írtak a leletbe sem/).

    Amúgy feltehetőleg nincsen komoly hormonális betegségem, sem tünetem, csak apróságokból van az a gyanúm, hogy talán nem tökéletes a hormonműködésem, és ehhez képest is csak egy további feltevés volt a részemről, hogy nem állhat-e ilyesmi a fibroadenomák hátterében (nekem több is van, egyet már tavaly ki kellett venni, erre az idén újra megnőtt egy). De nem fogok ezzel orvosról orvosra járni, anélkül is van épp elég bajom, amivel járhatom az egészségügyet, valószínűleg nem is foglalkoznának velem, ha meg mégis, valóban nem feltétlenül szeretnék hormonokat szedni (bár ha megoldaná a fibroadenomákat, lehet, hogy megérné, de mindez a feltételezett összefüggés valószínűleg csak a saját kombinálásom, és nem a valóság).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. június 3. 12:5352.

    Bocsi, közben elolvastam a a 45. leveled, és írtam egy jó hosszú választ, de melózom, folyton tálcára raktam, és az elküldésnél kilépett a gép. Azért majd megpróbálom mégegyszer leírni, ha kicsit nyugisabb lesz itt.

     

    Üdv! 

    előzmény:
    golden3 (51)
    2008-06-03  10:55

Címlap

top