Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fibroadenoma

nori76
Létrehozva: 2005. június 8. 19:51
Sziasztok!Kb.8 eve van az egyik mellemben egy fibroadenoma,ami teljesen joindulatu elvaltozas,gyakori 20 es 30 ev közötti nöknel.Felevente jarok vele UH-ra.Eddig mindig azt mondtak az Uh-n az orvosok,hogy nincs vele teendö,mert csak 2 cm.atmerö felett javasolt az eltavolitasa,az enyem pedig meg hatareset.Raadasul ha terhes leszek ugyis magatol felszivodik a hormonalis valtozastol.Eddig mindig ezt mondtak.Erre ma,amikor mar pont gyermeket tervezünk par honapja,beszol a doki,hogy tervezett terhesseg elött tavolittassam el mindenkepp,mert nem tudni hogyan reagal a hormonalis valtozasra.Kicsit kibuktam,mert eddig pont azert nem feküdtem kes ala,mert azt mondtak a korhazban,ha terhes leszek elmulik....Erröl olvastam is több helyen.Es szivesen kihagynam azt a mütetet!Bocs hogy ekezet nelkül irok,de ilyen a billenyüzet!Ha volt valaki terhes fibroadenomaval,vagy atesett ilyen müteten,vagy esetleg szakavatott a dologban es megirna a velemenyet,tapasztalatat annak nagyon örülnek!Köszi!
  1. 2008. június 3. 10:5551.

    Kedves fekete99!

    Arra, hogy hogyan derűlt fény a policisztás betegségre, írtam 2008. 05. 29-én a 45 levélben. Legtöbbször a menstruációs zavarok utalnak rá, de valakinél a hirtelen hízás, szőrösödés is előfordulhat, és ez a dolog hozza magával a többi betegséget, cukor betegség, szívproblémák. Azért is írtam, hogy ezt muszály kivizsgálni és gyógykezelni. Viszont a menstruációs zavaroknak több oka is lehet, ultrahanggal megtudják nézni a dokik, bár nállam nem mutatta ki, azt hitték daganat, kivették és a szövettan után mondták, hogy policisztás, viszont a bal petefészkemben ami bent maradt, már az UH-s doki megmondta, hogy megint ott vannak ezek az apró ciszták. Orvoson is múlik, hogy mit lát a vizsgálaton.

    Remélem segítettem, szia, golden3!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309708 (50)
    2008-06-03  10:13
  2. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. június 3. 10:1350.

    Szia Golden3!

     

    Azt szeretném tőled megkérdezni, hogy hogy derült nálad ki, hogy policisztás a petefészked? Milyen jelei voltak ennek a betegségnek? 

    előzmény:
    golden3 (48)
    2008-06-02  20:22
  3. 2008. június 2. 20:3149.

    Szia!

    Szeretném tőled megkérdezni, hogy neked tényleg fibroadenomád volt? Mert én hallottam olyat, hogy jó indulatú daganatnak nézik, a biopszia is jó indulatra utal, és az esetek kicsi százalékában derül ki, hogy a biopszia tévedett. Ugyanis lehet hogy pont olyan területről veszik a szövetet, amiben még nem mutatkoznak a rák jelei, ritkán forul ugyan elő, de lehet. Vagyis a biopszia nem 100%, csak mondjuk 99%-ban ad megbízható támpontot, lehet már az egy rákos folyamat volt nálad, csak rossz helyről vették a mintát?! Ezért lennék kiváncsi, hogy tényleg egy fibro volt, ami elkezdett fajulni? Mert akkor tényleg nem értem miért mondja sok orvos, hogy az sosem fajul el. Azt is furcsálom, hogy amiket itt olvasok, sok esetben nem is csináltak biopsziát, azt hittem daganat gyanús sejtből előbb mintát vesznek és csak utána döntenek a továbbiakról, erre olvasom, nincs biopszia, de már is műtenek, szóval annyira zavaros ez nekem, én is itt vagyok egy 1,5 cm-es fibóval, de nekem már 4 éve változatlan, ezért nem nagyon akarom bolygatni, elgondolkodtató most, hogy vajon mi az igazság, mondja már meg valaki, mi ez bennünk. Nekem ráadásul már nem is kell fél évente mennem, csak évente pedig szokott sokat fájni, erre az orvos azt mondta, hogy az nem baj, vajon tényleg nem baj? Kiben lehet ma megbízni?!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281375 (47)
    2008-05-31  09:27
  4. 2008. június 2. 20:2248.

    Sziasztok!

    Én is mikrofolin és norcolut kombinációt szedtem tinédzser koromban, és nekem beszabályozta a menstruációmat. Miután ki vették a jobb petefészkem a policiszta miatt, és én hormon kezelést nem szedhettem az akkori nőgyógyászom a clostibegilt írta fel, mivel ez nem kimondottan hormonokat tartalmazó gyógyszer, viszont beszabályozza a hormon háztartást, nekem addig semmi bajom nem volt, fél évig szedtem is, rendesen megjött, bár azóta is rendesen menstruálok, csak azok a ciszták nem akarnak javulni, de erre már mást nem szedhetek. Ezt csak azért írom, mert a policiszta többet árt mint a gyógyszer, csak kell egy jó orvost találni, aki előtte hormonálisan megvizsgál és akkor tényleg vannak erre a betegségre gyógyszerek. Nem feltétlenül policiszta miatt nem jön meg a vérzés, viszont ha valakinek az van, azt tényleg nem szabad úgy hagyni, mert sokkal rosszabb betegségeket okozhat. Ez megfontolandó.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309708 (46)
    2008-05-31  08:56
  5. Torolt_felhasznalo_281375
    Torolt_felhasznalo_281375
    2008. május 31. 09:2747.

    Sziasztok!

    Nem riogatásképpen, de nekem is jóindulatúnak mutatkozott a fibróm, még a biopszia után is - mint kiderült, a széléből sikerült mintát venni, mert az meg jóindulatú volt. Mivel zavart a csomó, hát kivetettem.... A lényeg: belül rosszindulatú volt! Tudom ez ritka, de ha belegondoltok, hogy az egész csak egy 20 perces műtét, és megkímélhetitek magatokat a sugárkezeléstől, meg a többitől, akkor nem értem hogy minek megtartani egy ilyen "dögöt"! Én is azt hittem, hogy csalánba nem üt a ménkű.... Hát ezen gondolkodjatok el!

    Mellesleg az enyém is csak 2 centis volt.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. május 31. 08:5646.

    Sziasztok!

     

     

    Nekem az első menstruációm óta rendszertelen a vérzésem. Volt úgy, hogy fél évig nem jött meg. Még nem voltam 20 éves, amikor ezzel a problémával nőgyógyászhoz fordultam, aki felírt egy olyan gyógyszert, aminek hatása a vérzést eredményezte, és egy másikat, amit  3 vagy 5 (már nem emlékszem pontosan) hónapon keresztül szednem kellett néhány napig, a vérzés valahányadik napjától. Norculut volt, és Clostilbegit. (Bocs, ha nem így írják.) Azt hittem ezek a hormonokat szabályozó "csodaszerek" segítenek, de nem. Ugyanúgy maradt a rendszertelen vérzés. Aztán évekkel később mégegyszer ugyanezt "eljátszottam" egy másik orvos tanácsára, de az sem hozta rendbe a ciklust. Később fogamzásgátlót szedtem, de miután abbahagytam a probléma ismételten jelentkezett. Mostanság ott tartok, hogy kb. 1,5-2 havonta menstruálok.

    Talán én ezt örökölhettem is, mert az anyukám is rendszertelenül menstruált, de szülést követően ez helyre állt neki. Remélem nálam is így lesz.

    Szerintem szasz, nem biztos, hogy megéri, ha mindenféle hormon kezelésnek aláveted magad, mert lehet, hogy csak azt éred el vele, hogy a mellékhatások jelentkeznek. 

    Nálam nem használt semmit a gyógyszer, és az biztos, hogy kimondottan emiatt, hogy a helyzet normalizálódjon, én már nem kisérletezek. Ha viszont nem tudnék teherbe esni a rossz hormon működésem miatt, akkor vállalnám a kezelést.

    Gondoljátok, hogy egy olyan kezeléssel, ami helyre állítja a hormonháztartást, megszabadulnánk a fibroadenomáinktól?

     

    Mindenkinek jobbulást kívánok!!! 

    előzmény:
    golden3 (45)
    2008-05-29  18:03
  7. 2008. május 29. 18:0345.

    Szia kedves szasz!

    Nálam a hormon változásokra úgy derült fény, hogy a menstruációm rendszertelenné vált. Volt olyan, hogy három hónapig nem jött meg. Nem foglalkoztak velem az orvosok, ugyanis a második terhességem alatt kaptam egy mélyvénás trombózist (ez is orvosi hiba volt, mert ellenőrzés nélkül szedetett velem a nőgyógyász terhességet megtartó hormongyógyszert és fektetett, mert volt a terhesség elején egy kis vérzés, és ez váltotta ki a fekvés és a hormon gyógyszer a trombózist, ezt később tudtam meg, mert a belvizsgálaton kiderült, hogy nincs tromóbzisra hajlamom, nem is kell sinqmart szednem, de sajnos ezek után már semmilyen hormon gyógyszert nem szedhetek), ezért mindig egyszerűbb volt lerázni azzal, hogy nem tudnak velem mit csinálni, hiszen erre gyógyszert nem adhatnak. Két év után egy magán orvos küldött el alapos vizsgálatra (vér és CT) ez derített fényt a bajra. Na most mivel engem hormonálisan nem kezelhetnek, kivette a jobb petefészkem, amiben a policisztás elváltozás volt. Ugyanakkor tudom, hogy ha ilyen betegséged lenne, akkor arra nagyon jó kezelések vannak, de nekem a műtét mellett döntöttek az orvosok. Viszont utána is a megmaradt petefészkem tele lett policisztával, bár a menstruációm az most mégis rendszeres, már nem járok magán orvoshoz, aki pedig itt vizsgál csak annyit mondott megint, hogy velem nem lehet mit kezdeni, jó mi?! De ha neked ilyen jellegű problémád van, érdemes lenne felkeresni egy jó orvost, mert ez a betegség tényleg nagyon jól kezelhető, viszont ha nem kezelik sok szövődménye lehet pl. cukorbetegség, szívbetegség. Itt a net-en is lehet erről olvasni. Tudod egyetlen dolgot nem értek. Ha a fibroadenoma emiatt alakult ki, hogy nincs elég női hormon, akkor miért írják, hogy pont a fogamzásgátló okozhatja, ami viszont női hormonokat tartalmaz. Szóval nekem ez magas, nem tudom tudna erre valaki választ adni? Az akkori orvosom is csodálkozott rajtam, mert azt mondta, nekem nem így kéne kinéznem, hanem kövérnek és szőrősnek, és a mellemben sem kéne ilyen daganatnak lenni. Ehelyett én se kövér, se szőrös nem vagyok, na jó talán egy kicsit, de az ellen lehet tenni, se zsíros bőr, se cukorbetegség, szóval semmi nem társult hozzá, hanem csak a rendszertelen vérzés. Valószínű, hogy nállam inkább tényleg ezek a lelki tényezők váltanak ki ilyen dolgokat, csak az a baj, hogy ami más nőnél egyszerű, felírják neki a megfelelő gyógyszert az nállam nem működik. Neked viszont javaslom, hogy vizsgáltasd ki magad, és én is kívánok neked jó egészséget, és ha lenne is ilyen problémád, mielőbb gyógyulj meg!

    Szia Golden3!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442914 (44)
    2008-05-29  12:07
  8. Torolt_felhasznalo_442914
    Torolt_felhasznalo_442914
    2008. május 29. 12:0744.

    Kedves Golden3! Köszönjük a hozzászólásodat, ez is egy újabb szemponttal segít bennünket. És ne aggódj, az az "elrákosodhat" dolog nem komoly, tényleg minden orvos azt mondja. Nekem viszont szöget ütött valami a fejemben: már korábban is felmerült bennem, de most az írásod megerősítette azt a gyanúmat, hogy talán a nemi hormonháztartásom nem működik száz százalékosan, és akár ez is befolyásolhatja a fibroadenoma kialakulását. Emiatt kérdezném, ha nem gond, hogy (nálad) milyen jelei vannak az  erőteljes női hormonhiánynak, és főként az érdekel, hogy ezzel az állapottal tudnak-e valamit kezdeni, vajon kezelnék-e bármi módon, ha nálam is kiderülne egy kis mértékű eltérés, de mondjuk már nem akarok babát stb? Vagy nincs értelme utánajárni? Mi a tapasztalatod?

    A lelki összefüggésekkel mélyen egyetértek, bár szerintem a lényege minden más betegségre is hasonlóan igaz - ezért tetszenek R. Dahlke könyvei, amelyek a betegségek lelki okait boncolgatják. Az általad javasolt könyvnek is utána fogok nézni. Neked is jó egészséget, és a házassági problémák megoldását kívánom!

    előzmény:
    golden3 (43)
    2008-05-25  08:29
  9. 2008. május 25. 08:2943.

    Üdvözlök mindenkit!

    Nagyon megdöbbentem amikor olvastam a leveleiteket. Én egy 34 éves két gyermekes anyuka vagyok. Az én mellemben 30 éves koromban találtak (jobb emlő) egy 1,8 cm-es fibroadenomát. Székesfehérvárra jártam a mammographiára illetve a nőgyógyászom utalt oda, mert panaszkodtam, hogy folyton fáj a mellem. Mivel nem tudták biztosan milyen elváltozásról van szó biopsziát csináltak nállam, úgy derült ki, hogy jóindulatú elváltozásról van szó. Nállam hormonális dolgok szóba sem jöhetnek, mivel a jobb oldali petefészkemet is kivették, ugyanis az meg policisztás volt. Ezáltal túl magas volt a tesztoszteron szintem, és nagyon alacsony a női nemi hormon színt, ezért problémám volt a menstruációmmal is. Fogamzásgátlót sose szedtem, de már nem is szedhetek, mivel a terhesség alatt kaptam egy trombózist. A fehérvári orvosok rendszeresen ellenőriztek (fél évente uh., évente mam.), de mivel már oda nem járhatok csak Szekszárda az ottani orvos azt mondta nem kell a mammograpiha, elég évente az uh., és hogy ez sosem rákosodik el, ilyen majdnem minden nőnek van. Igaz négy éve egyáltalán nem nő, ezért nem is ajánlották kivenni, azt mondták, ha kiveszik visszanőhet, felesleges lenne a nőket ezért kaszabolni. Ez nem betegség csak egy elváltozás, ami nem rákosodhat el. Én megnyugodtam, évente elmegyek az orvoshoz és tényleg nem változik semmit. Most, hogy olvastam a leveleteket teljesen letaglózott, ezek szerint én szerencsésnek mondhatom magam, hogy nem nő. Nem tudtam, hogy igaz kicsi eséllyel de elrákosodhat. Ezek szerint mi akkor hajlamosak vagyunk jobban az emlőrákra? Tényleg azt vettem én is észre, hogy minden orvos mást mond, az egyik komolyan veszi és félévente látni akar, a másik meg elbagatelizálja, sőt azt állítja ez nem is baj, hogy van. Kinek lehet hinni? Mindenesetre azért is írtam ezt a levelet meg, mert sokan feltették a kérdést vajon mi okozza, hormonok? Én magamból indulok ki, a női nemi hormonjaim alacsonyak, sose szedtem hormon gyógyszereket (fogamzásgátlót sem), nem eszek zsíros, fűszeres ételeket. Viszont 6 éve egy nagyon rossz házasságban élek és azóta vannak a betegségeim. Van egy jó könyv a Női test, női bölcsesség én abban olvastam, hogy ezeket a női bajokat ált. lelki problémák okozzák, pl. ha egy nőt elhanyagol a párja, vagy stresszes a munkája, úgy érzi nem értékelik nőként stb. érdemes lenne ezt sok nőnek elolvasni (Dr. Christiane Northrup írta), nagyon tanulságos és magamból kiindulva hiszem, hogy van benne valami. Remélem tudtam egy-két jó tanácsal segíteni, és mindenkinek jobbulást és soha vissza nem térő fibroadenomát kívánok!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. május 6. 20:4142.

    Sziasztok.

     

    Nekem ma d.u. vették ki a csomómat, 2 cm alatt volt, de tervezendő baba miatt nem akartam várni vele.

    Helyi érzéstelenítéssel csinálták, de teljesen viselhető volt, sokkal rosszabbra számítottam.

    A műtét kb 20 perc volt, utána jöhettem is haza :-) 

    Most jól vagyok teljesen, de aszonták fájhat.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. május 6. 11:1541.

    Szia!

     

    Köszönöm az érdeklődésedet! Igen, a múltkori dolog rendbe jött. :)

    Nekem azt mondta a sebész,hogy ő csak és kizárólag altatásban műt.  Ilyen esetben is, plasztikai műtét esetében is. Én is jobban örülök ennek a megoldásnak...

    Gondolom helyi érzéstelenítésnél nem szerencsés "bemozogni".

    Puszi nektek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309708 (38)
    2008-05-05  11:21
  12. Torolt_felhasznalo_155433
    Torolt_felhasznalo_155433
    2008. május 5. 12:5540.
    Mammográfiát tényleg nem érdemes 40 éves kor alatt csináltatni, mert még annyira sok a szövet, meg a mirigyes állomány, hogy nem ad hiteles képet a mellről. Nekem tavaly nyáron csináltak (35,5 éves voltam), de pl. a mammográfia nem is mutatta ki a fibroadenomát!!! Azt mondta a doktornő, hogy azért, mert még annyira sok a tejmirigyem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442914 (30)
    2008-04-24  12:15
  13. Torolt_felhasznalo_155433
    Torolt_felhasznalo_155433
    2008. május 5. 12:4739.
    Én 15 éve vettem észre a jobb mellemben egy csomót. 21 éves voltam. Elmentem dokihoz, aki azt mondta, fibroadenoma. Azt mondták, évente kontrol. 1998-ig jártam is, aztán majd 10 évet kihagytam. Közben kétszer terhes voltam, szoptattam és semmi nem történt a csomócskámmal. Tavaly megint elmentem megvizsgáltatni, ugyanakkor, amint 1993-ban. Azóta félévente járok kontrolra, de nem változik a mérete. Nekem is azt mondták, hogy 2 cm alatt "nem érdemes vele foglalkozni".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. május 5. 11:2138.

    Sziasztok!

     

    A múlt héten felkerestem a sebészemet, aki már 2x műtött. Megnézte az UH leletemet, és annak ellenére, hogy közöltem vele, hogy babát tervezünk, meglepő módon azt mondta, hogy még várjunk a következő beavatkozással. Azt mondta menjek vissza az ősz elején egy újabb UH vizsgálati eredménnyel,  és akkor megnézi, hogy tapasztalható-e növekedés, de ne aggódjak, nyugodtan vállalhatom a terhességet. Na, erre varrjatok gombot! Most aztán döntse ám el az ember, hogy mitévő legyen!

    Timy!  Altatni fognak a műtéted során vagy érzéstelenítés lesz? A múltkori dolog rendbe jött?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (37)
    2008-05-02  12:32
  15. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. május 2. 12:3237.

    Szia cicka2!

     

     Ennél a műtétnél egyrészt nem mindegy az, hogy hány éves vagy. Minél idősebb az ember annál ajánlatosabb kivetetni.  Én 21 éves vagyok, nyáron fognak műteni. Én is várhatnék vele éveket is akár. 2cm-es vagy annál nagyobbakat érdemes kivetetni. Én nem akarom megvárni, hogy megnőjön, mert akkor nyilván a vágás is nagyobb. Másik nem elhanyagolható, hogy rosszindulatúvá válhat (igaz elég kis %-ban). Ha sokáig vár vele az ember, betokozódhat és fájdalmassá is válhat, begyennyesedhet. Na én ezt nem akarom megvárni. + maga a tudat is zavar. Nekem ez a kettő a mellbimbó körül van és a mellbimbó körüli vágás gyógyul a leggyorsabban és szinte láthatatlan lesz (elvileg). 

     Szerintem gondold végig, azt is ,hogy szeretnél-e kisbabát a közeljövőben, mert akkor hirtelen megnőhetnek. 

    Üdv

    előzmény:
    cicka2 (36)
    2008-04-30  11:45
  16. 2008. Április 30. 11:4536.

    Sziasztok, nekem éppen MA volt az aktuális éves UH. Nem értem, miért írjátok, hogy ki KELL venni mindenképp, hát én nagyon sok orvosnál voltam már a sebésztől a nőgyógyászig, ultrahangosnál, belgyógyásznál is, mindenki azt mondta, hogy fontos, hogy ellenőrizve legyen, de nem kell kivenni egyáltalán, csak ha változás történik esetleg!

     

    Szóval tényleg nem értem, mennyivel jobb, ha kiveszik, egyrészt a műtét-vágás, másrészt meg ugyanúgy visszajöhet, nem?

     

    Ti miért akartátok ennyire kiszedetni?

    előzmény:
    nori76 (1)
    2005-06-08  19:51
  17. Torolt_felhasznalo_369662
    Torolt_felhasznalo_369662
    2008. Április 26. 19:5635.

    szia!

    de igen, éreztem egy ideig hogy keményebb de az gondolom azért volt mert gyógyult.

    egyébként én megint érzek valamit, szóval alig várom az Uh-t, hogy megtudjam mi van.......jobbulást neked/nektek/mindenkinek! voffi:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599010 (10)
    2008-02-19  07:35
  18. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. Április 26. 15:1534.

    Szia timi_21!

     

    Sajnos azt nem tudom milyen volt azután miután abbahagytam a tabletta szedését. Rég volt. Nem lehet, hogy menstruálni fosz, és azért vannak ilyen kellemetlen érzéseid? Néha-néha nekem szokott ilyen lenni menses előtt, de elmúlik magától.

    Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni!

     

    Üdv. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (33)
    2008-04-25  08:44
  19. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. Április 25. 08:4433.
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem! Egy pár napja elkezdett nagyon érzékeny lenni a mellbimbóm, ha megérintem nagyon rossz.
    Nemrég hagytam abba a tabletta szedését. Ti tapasztaltatok ilyet? Nem tudok mire gondolni, hogy mi lehet ez.
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. Április 24. 20:2432.
    Ja! Még valami. Szóval azt, hogy mikor keresem fel a sebészemet saját magam döntöm el (persze a csomó nagyságától függ), és ez egyben azt is jelenti, hogy megyek a kés alá. Nekem nincs kezelőorvosom, akihez rendszeresen visszarendel magához. Nálatok hogy van ez?
    Az UH orvosok nagyon ritkán akarnak mammográfiára küldeni, de ha küldenek sem megyek, elmondom, hogy a kedves, régi dokibácsi mit mondott, és nem erőszakoskodnak, sőt volt olyan, hogy egyetértettek. Hát, ezért is írtam, hogy határozatlanok.
    Szasz! Szerintem legyél te határozott, ha már az orvosok nem azok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442914 (30)
    2008-04-24  12:15
  21. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. Április 24. 20:1031.
    Valóban valami olyasmi szűrhető le ebből a mondatból, hogy nekünk nagyobb esélyünk van a mellrák kialakulására. Bár nekem az azért kicsit megnyugtató, hogy szerintem a fennálló diagnózisunk tudatában mindannyian tartunk rendszeres önvizsgálatot, rendszeresen járunk kontroll vizsgálatokra, és ha ez a rémállom mégis bekövetkezne, talán időben felismerhetnék az orvosok, nem?
    Szasz a kérdésedre válaszolva, nálam a helyzet a következő. Kérek időpontot a nőgyógyászatra(SZTK),ahol csak egy beutalót íratok az UH-ra. Kérek időpontot a kórbázba, az UH vizsgálatra. Aztán elmegyek, megvizsgálnak, kapok néhány fotót a leletem mellé, és ennyi. Mivel közel járok már a 2 cm-hez, ezért már 3-4 havonta megteszem ezt. Az UH-os orvos majdnem mindig más. Régebben, amikor kértem az időpontot, meg tudták mondani, hogy ki fog rendelni, de már nem. Most azt csinálom, ha új a doki, hogy felteszem a szokásos kérdéseimet a csomókkal kapcsolatban, hátha egyszercsak valaki több infót tud adni a korábbiaknál. De ilyen még nem történt. Én azt vettem észre, hogy az UH orvosok nagyon határozatlanok. Azt, hogy elmenjek-e műtétre (a korábbi 2 esetre gondolok), azt is szinte nekem kellett saját magamnak "javasolnom" az orvos helyett. Na, nemúgy a sebészek. Ők nem tökörésznek, imádják összevagdalni az embert. Hisz a kórházaknak is a műtétek után fizetnek. Szerintem ha most megkeresem a dokimat tuti azt fogja mondani, hogy operáció.
    Arról tényleg írhatna valaki, hogy melyik jobb: a helyi érzéstelenítés, vagy az altatás. Engem mindkét esetben altattak, úgyhogy nincs összehasonlítási alapom, de ha valakinek van "élménye" az érzéstelenítésről, légyszi írja le!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442914 (30)
    2008-04-24  12:15
  22. Torolt_felhasznalo_442914
    Torolt_felhasznalo_442914
    2008. Április 24. 12:1530.
    Én is azt az információt kaptam több helyen, hogy az elrákosodás esélye minimális, és épp az előbb erre a szövegre bukkantam egy orvosi cikkben: "Fiatalkorban újonnan felfedezett fibroadenomában a carcinoma kialakulásának lehetosége minimális. A már korábban fibroadenoma miatt kezeltek csoportjában ennek lehetosége kétszer akkora az átlag populációéhoz képest, és csak kissé magasabb azokéhoz képest, akiknél korábban vékonytu biopsziát végeztek. Mutéti kezelés abban az esetben indokolt, amikor mérete 2 cm vagy ennél nagyobb, hirtelen növekedésnek indul, állományában degeneratív folyamatok mutatkoznak, vékonytu biopszia esetleg proliferatiot vagy atypiát igazol és utoljára, de nem utolsó sorban akkor, amikor a beteg kéri ennek eltávolítását". (http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/V/5/303main.htm). Szerintem ez többek kérdéseire is választ ad, bár bevallom, az kicsit rosszul hangzik (ha egyáltalán jól értem), hogy akiknek már korábban is volt fibroadenómájuk, azoknál az elrákosodás esélye nagyobb - nem akarok pánikot kelteni, és lehet, hogy az a mondat nem is erre, hanem az újbóli kialakulásra utal? Nekem nyelvész végzettségem van, de ezt ebből a szövegből nem tudom eldönteni... Igazából csak azt akartam jelezni, hogy az elrákosodástól nem kell tartani, az igazi veszélye inkább annyi, hogy korlátlanul képes növekedni, ha egyszer megindul, akár öklömnyire vagy még nagyobbra is, nekem ezt mondták.
    Fekete, te hogy intézed azt, hogy csak ultrahangra menj? Én ebben az egész folyamatban mindig olyan kiszolgáltatott vagyok, mintha egy darab tárgy lennék, nehéz elképzelni, hogy bárhol is jelezhetném, én mit szeretnék... (Egyszer régen egy fordított vitám volt: az orvosom mammográfiára utalt be, de nem voltak hajlandók elvégezni, csak ultrahangot, mert nem vagyok 40 éves. Talán úgy gondolkodtak, mint a te egykori orvosod, de azért ez mégiscsak furcsa.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (27)
    2008-04-19  10:36
  23. Torolt_felhasznalo_834225
    Torolt_felhasznalo_834225
    2008. Április 23. 10:0129.

    sziasztok!

    nekem egy fél éve van a mellemben egy csomó.

    Most 19 mm-es, azt mondta az egyik orvos hogy ki kell venni a másik pedig azt, hogy még várjak vele egy kicsit.

    Csak az a gondom, hogy még sohasem műtöttek, és nagyon félek a műtéttől.

    Ha már műtöttek titeket, tudnátok nekem tanácsot adni, hogy melyik a jobb az altatásos, vagy az érzéstelenítős.

    Vagy nincsen esetleg olyan "csodaszer" amitől elmúlna?

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309708 (28)
    2008-04-22  19:29
  24. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. Április 22. 19:2928.

    Én eddig ahány orvossal beszéltem, függetlenül attól, hogy nőgyógyász vagy ultrahangos, mind azt mondta, hogy nagyon kicsi az esélye annak, hogy a fibroadenoma rosszindulatúvá váljon. Szinte semmi.

    Egyébként én mindig csak ulrahangos kontrollokra járok, mammográfiára nem, mert amikor észrevettem az első csomót a mellemben, és a nőgyógyász elküldött mammográfiára, ott volt egy nagyon kedves orvos, aki azt mondta, hogy fiatal vagyok, és nem szültem, bárki bármit mond ne menjek ilyen vizsgálatra, mert a mell mirigyeinek nem használnak jót ezek a röntgen sugarak. Akkor jártam a huszas éveim elején. Hát, én megfogadtam a tanácsát. 

    Úgy tervezem, hogy a jövő héten, ha semmi nem jön közbe felkeresem a sebész dokimat, aki a korábbi két műtétemet végezte. Elég jól tapinthatóak a csomóim mindkét mellemben, úgyhogy biztos nem fog lebeszélni az újabb beavatkozásról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (27)
    2008-04-19  10:36
  25. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. Április 19. 10:3627.

    Szia Fekete99!

     

    Nem tudom, hogy segítek-e ezzel valamelyest,de nekem a sebész azt mondta, hogy 2cm.nél kisebbet nem nagyon fognak kivenni, mert pontosan a helyét sem tudják. Szóval kb azt veszik ki, amit te is kitudsz tapintani. A terhesség alatt viszont elég jelentős hormonális változáson megy keresztül az ember, én kivetetném a 2 cm-er körülieket. Sajnos tényleg ez van, hogy nem nagyon tudunk mit tenni. Meg együtt kell élnünk a vágásokkal. Annak örülhetünk, hogy nem rosszindulatú. 

    Szia

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309708 (23)
    2008-04-15  21:19

Címlap

top