Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fibroadenoma

nori76
Létrehozva: 2005. június 8. 19:51
Sziasztok!Kb.8 eve van az egyik mellemben egy fibroadenoma,ami teljesen joindulatu elvaltozas,gyakori 20 es 30 ev közötti nöknel.Felevente jarok vele UH-ra.Eddig mindig azt mondtak az Uh-n az orvosok,hogy nincs vele teendö,mert csak 2 cm.atmerö felett javasolt az eltavolitasa,az enyem pedig meg hatareset.Raadasul ha terhes leszek ugyis magatol felszivodik a hormonalis valtozastol.Eddig mindig ezt mondtak.Erre ma,amikor mar pont gyermeket tervezünk par honapja,beszol a doki,hogy tervezett terhesseg elött tavolittassam el mindenkepp,mert nem tudni hogyan reagal a hormonalis valtozasra.Kicsit kibuktam,mert eddig pont azert nem feküdtem kes ala,mert azt mondtak a korhazban,ha terhes leszek elmulik....Erröl olvastam is több helyen.Es szivesen kihagynam azt a mütetet!Bocs hogy ekezet nelkül irok,de ilyen a billenyüzet!Ha volt valaki terhes fibroadenomaval,vagy atesett ilyen müteten,vagy esetleg szakavatott a dologban es megirna a velemenyet,tapasztalatat annak nagyon örülnek!Köszi!
  1. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. Április 19. 10:2826.

    Sziaszok!

     

    Voltam nőgyógyásznál és elmondtam neki, hogy fibroadenomám van és megkérdeztem, hogy milyen módszert javasol. Mondtam, hogy a mammográfiáról küldtek ide és nem javasolják a fogamzásgátló használatát. Erre a nőgyógyász válasza: "Hátha azt mondták, akkor abba kell hagyni." Azt hittem a hajamat tépem ki. Fogalma nem volt arról, hogy miről beszélek. Felírt hüvelygyűrűt, amibe ugye szintén van valamennyi hormon, de nagyon kevés. Nekem azt mondták a fibroadenomára az Uh vizsgálaton, hogy a saját és a kívülről bevitt hormonok okozhatják.

     Ezzel kapcsolatban tényleg az a rossz, hogy nem tehetünk semmit a megelőzése érdekében. A másik, hogy én amikor észrevettem magamon akkor már 2 cm-es volt! És nem is a legnagyobbat vettem észre. Szóval nekem az forgott végig az agyamon, hogy ha ez rosszindulatú, akkor már lehet hogy későn vettem volna észre???

    Mindenképpenki kell vetetni, nehogy rosszindulatúvá váljon!

    Kitartás csajok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442914 (19)
    2008-04-14  08:30
  2. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. Április 17. 18:1325.

    Sajnálom, hogy van egyéb más problémád, konkrétan betegséged is. És ha jól gondolom talán valamivel komolyabb lehet, mint "egy kis fibroadenoma". Én tulajdonképpen nem félek a műtéttől, mert már tudom milyen, csak egyszerűen arról van szó, hogy próbálnám elkerülni, ha lehetne. De sajnos nem lehet, tudom én is.

    Nem beszéltél rá a műtétre, inkább csak olvasván a gondolataimmal megegyező hozzászólásodat, rájöttem, hogy vagy-vagy, nincs értelme tovább várni. Vagy vállalom a műtétet, vagy a kockázatot. Kockáztatni pedig nem akarok.

    Abban pedig nagyon igazad van, hogy leült ez a fórum.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442914 (24)
    2008-04-17  12:02
  3. Torolt_felhasznalo_442914
    Torolt_felhasznalo_442914
    2008. Április 17. 12:0224.

    Azért vettem a bátorságot, mert mintha csak magamat hallottam volna: hat éve húzom egy másik betegséggel, ebből az utóbbi négy év tényleg azon múlott, hogy nem szántam el magam egy véglegesebb beavatkozásra, valamiféle belső fordulatban vagy legalábbis megingathatatlan bizonyosságban reménykedtem, és némely fellángolásokkor a tiédhez hasonló kétségbeesett leveleket küldözgettem a nagyvilágba. Mostanra beláttam, hogy ez nem mehet így tovább, túlvagyok a kezelésen, még nem tudni pontosan, milyen eredménnyel. De hát az sem véletlen, hogy a fibroadenomám is szilványi volt, mire műtétre került sor: akkor is reménykedtem valami csodában, vagy inkább csak a homokba dugtam a fejem. És most se rohanok egyből a kés alá, igaz, a június eleji kontrollig van egy kis laufom, addig igyekszem nem gondolni rá, de hát feltételezem, a csoda most sem következik be. Szóval a lelkiállapotot értem, ismerem, kívülről meg könnyű racionálisnak lenni; belül viszont én sem úgy működöm.  Ezzel együtt vagy pont ezért sem feltétlenül akartalak rábeszélni a műtétre, szerintem a másik opció is elfogadható, ha képes vagy rá - csak erre akartam rámutatni. Akárhogy is döntesz, sok sikert hozzá, és főleg a babavállaláshoz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309708 (23)
    2008-04-15  21:19
  4. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. Április 15. 21:1923.

    Kedves Szasz!

    Köszönöm a hozzászólásodat!  

    Igazából nem is tudom, hogy mire várok/vártam eddig, hisz én is tudom, hogy gyakorlatilag a műtét elkerülhetetlen. Vagy most vagy egy fél év múlva, előbb utóbb úgyis bekövetkezik. Abban totál igazad van, hogy a terhességet végig izgulnám. Tulajdonképpen már én is racionálisan átgondoltam a helyzetem, de azt hiszem abban reménykedtem, hogy hátha valaki mond valami nagyon okosat. Persze a helyzetünkben senki nem lehet okos, hisz még az orvosok sem azok, és mint írtad a döntés mindenkinek a saját kezében van. 

    Azért jó, hogy egy hasonló "adottságokkal" rendelkező ember is azonos véleményen van, mint én, mert ez megerősíti a döntésemet (bár szerettem volna némiképp elkerülni), és nem várok tovább. Kockáztatni nem akarok.

    Egyébként a neten nincs semmi a fibroadenomáról. 

     

    Üdv! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442914 (21)
    2008-04-15  08:56
  5. 2008. Április 15. 19:4322.

    Sziasztok!

     

    Nekem májusban fognak 1-t kivenni, igaz kisebb mint 2 cm. De nekem csak helyi érzéstelenítés lesz, semmi altatás.

    Inkább izgatott vagyok mint aggódok, eddig még.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_442914
    Torolt_felhasznalo_442914
    2008. Április 15. 08:5621.
    Kedves Fekete! Sajnos a terhesség-szoptatás témában nincsen tapasztalatom, mert nálam csak később alakultak ki a fibroadenómák (mindenesetre talán az is egy adalék, hogy ez a bizonyos hajlam, a mirigyes mell nálam kifejezetten a szoptatás során nyilvánult meg először, nem túl kellemes módon, és onnantól kezdve folyamatosan éreztem is az ezzel járó kellemetlenséget). De talán más módon egy kicsit a segítségedre tudok lenni, mert úgy látom, nagyon ki vagy most borulva, és teljesen tanácstalan vagy. Az valóban fontos, hogy minél több információt szerezz - ha nem sikerül  mások személyes tapasztalataiból (itt eléggé leült ez a fórum), a neten keress szakmai oldalakat, hátha beszámolnak valahol kutatási eredményekről vagy simán csak az orvosi tapasztalatokról. De mindezzel együtt is mondanék valamit: közel 2cm-es a csomód, te is tudod, hogy ez visszafejlődni nemigen szokott (bár biztos ilyen is előfordul nagy ritkán), szóval bárki bármit mond, bármit is írnak, nyilvánvalóan megvan az esélyed arra, hogy ez valamikor eléri a műtendő méretet, és abban is biztos vagyok, hogy a terhességed alatt végig aggódnál is emiatt (legalábbis most nagyon úgy tűnik), hisz ennek az esélyét egészen biztosan senki nem tudja kizárni neked. Csak abban szeretnék ezzel segíteni, hogy a pánikon túl racionálisan is lásd, amit szerintem legbelül érzel is: neked kell egy döntést hoznod, nagyjából bizonytalan tényezők alapján: egy mielőbbi műtéttel megelőzöd a babavárás közbeni aggodalmat és egy esetleges későbbi, talán kellemetlenebb/komplikáltabb  probléma, műtét lehetőségét, vagy pedig el tudod fogadni, hogy mindezek lehetőségével együtt élsz, és pozitív maradsz, bízva a legjobbakban. Sajnos ha racionálisan nézzük, ez a helyzet: senki nem fog tudni biztosat mondani neked, senki nem fog megingathatatlan döntést hozni helyetted. Szóval szerintem informálódj minél többet, és dönts úgy, ahogy ebben a nem könnyű helyzetben neked a legelfogadhatóbb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309708 (20)
    2008-04-14  18:43
  7. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. Április 14. 18:4320.

    Igen, sajnos nagyon zavaróak ezek a csomók, pláne az, hogy senki sem tud ésszerű magyarázatot adni arra, hogy mitől alakulnak ki.

    Április 1-én, végső elkeseredésemben (mint már említettem érik a harmadik műtét) elmentem egy maszek nőgyógyászhoz, akit nagyon dícsérnek, és mindenféle meddőségi problémás eseteket kezel, hogy a terhesség létrejöjjön. Merthát ezeknél az eseteknél a hormonok is közre játszhatnak, gondoltam nálam is ez jöhet szóba, tehát biztos ő kell nekem.

    Meg arra is gondoltam, hátha az eddigi 3 havi vagy fél éves kontrollokon a kórházban csak felületesen kezeltek, megcsinálták az ultrahangos felévételeket, és ennyi, jöhet a következő beteg. Hátha egy maszek nőgyógyász, aki a nem kevés pénz ellenében ellát valami kézzelfogható magyarázattal, elküld még valami vizsgálatokra, esetleg felír valami gyógyszert. De nem! Ő sem mondott többet az eddigieknél. Hajlam, és nem lehet egyértelműen a hormonokra fogni, úgyhogy az ilyen jellegű kezelést felejtsem el. 

    Nekem a legnagyobb problémám az, hogy hogyan vállaljunk így babát? Ez az orvos azt mondta, hogy a lassan 2 cm-es csomó nem fog bezavarni a szoptatásban. És mi van ha a terhesség alatt nő? Megint szenvedjem végig az utána következő, már korábban leírt becsövezéses esetet? Bennem ez nagyon rossz élmény maradt.

    És egyébként is mondja már meg valaki, hogy miért kell nekünk 3, 5, 10, teljesen mindegy, hogy hány évente műtétre járogatnunk! Mertha azt mondanák, hogy ne igyunk tejet, vagy ne együnk fehérjét vagy tök mindegy, akkor legalább tudnánk, hogy mitől van, nem?

    Ha valaki tudna segíteni ebben a  gyermek vállalásos dologban,esetleg aki járt volt hasonló cipőben, kérem írjon! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442914 (19)
    2008-04-14  08:30
  8. Torolt_felhasznalo_442914
    Torolt_felhasznalo_442914
    2008. Április 14. 08:3019.
    Sziasztok! Nekem tavaly egy nagy fibroadenomát vettek ki, én is kaptam csövet, de nekem egyáltalán nem volt vészes: plasztikai sebész csinálta, helyi érzéstelenítésben, gyorsan megvolt, és még aznap haza is mehettem, csak reggel vissza kellett menni a csőkivételre. Semmi komoly fájdalmam nem volt, sem  műtét közben, sem közvetlen utána, sem később. Szóval ez egyedi lehet, talán a csomó helyétől is függ, de szerintem nem kell félni. Persze második műtétet én se nagyon szeretnék, pedig az idén is elkezdett nőni az egyik csomó (nekem is több van sajnos), úgyhogy valószínűleg nem fogom megúszni. Még előbb június elején kontrollra kell mennem, hogy lássuk, hogy áll. Mindenestre ezzel nem fogok olyan sokáig várni: gondolom, minél kisebb a csomó, annál kisebb (egyszerűbb) a műtét. Azt senki nem tudta még megmondani, hogy pontosan mitől vannak ezek  ("hajlam", csak ennyit mondanak), és hogy mivel előzhetném meg. Én lassan húsz éve nem szedek fogamzásgátlót, szóval nálam az nem okozhatja, igaz, van egy hormonális (bár nem nőgyógyászati) betegségem. Azzal remélhetőleg végre rendbe jövök, úgyhogy kíváncsi vagyok, javulnak-e a csomóim is. Mindenesetre elég zavaró, hogy időzített bombákat hord az ember a mellében, és nem tud tenni ellenük semmit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (17)
    2008-04-12  20:19
  9. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. Április 12. 22:3618.

    Nekem azt mondta a nőgyógyász ultrahangos vizsgálatkor, hogy a fibroadenoma úgy ismerhető fel, hogy jól látható a fehér körvonala, tehát nem egy elmosódott folt, mert ha az, akkor az már problémás, rosszindulatú is lehet.

    Egyébként ne félj a műtéttől! Engem mindkétszer altattak.

    Első esetben ébredés után nem volt vészes, inkább csak kellemetlen érzés volt. Kb. akkora lehetett a csomó, mint most a tiéd.

    A  második esetben, mivel már nagy volt a csomó (4 cm) kaptam egy csövet, amin a váladék távozott. Az borzasztó volt, iszonyúan fájt. Fel se keltem a kórházi ágyból, aludni se tudtam. Ez az én hanyagságom miatt történt, mert sokáig halogattam a műtétet. Meg is fogadtam, hogy többet ilyen sokáig nem várok. Mindenkinek javaslom, hogy tanuljon az én példámból.

     

    Írj, hogy mint mondott az orvos!

     

    Üdv!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (17)
    2008-04-12  20:19
  10. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. Április 12. 20:1917.

    Szia fekete99

     

    Köszönöm a válaszod! Kedden megyek nőgyógyászhoz, megkérdezem, hogy mit javasol. Nekem nyáron lesz a műtét, plasztikai sebész sikerült találnom. Csak a 2cm.nél nagyobbakat veszi ki, mert az ennél kisebbeket nagyon nehéz lenne pontosan megtalálni. Félek egy kicsit a műtéttől, de erősen  tanácsos kivetetni, mert nem teljesen tudják kizárni, hogy rosszindulatú-e, illetve később fájhat is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309708 (15)
    2008-04-10  18:31
  11. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. Április 10. 19:0016.

    Szia dorem!

     

     

    Igaz, már elég rég volt a hozzászólásod, de lenne hozzád néhány kérdésem.

    Írtad, hogy volt 4, és ezeket 2x-re távolították el. A szülésedet megelőzően volt az első műtét, utána később a másik? Ha igen, a bentmaradt fibroadenomák hogy viselkedtek a terhesség, szülés, szoptatás alatt? Nem nőttek hirtelen nagyobbra? 

    Örülnék, ha válaszolnál, mert mint korábban már írtam mi is babát tervezünk a párommal, és nem akarok mindenáron az orvosok "tanácsaira" hagyatkozni. Nem akarok mindenáron kés alá feküdni. Na, és kissé sürget az idő is, mert a párom 40 éves, én 33, és mindkettőnknek ez lenne az első gyermeke.

     

     

    Köszönöm! 

    előzmény:
    dorem (2)
    2005-06-08  21:20
  12. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. Április 10. 18:3115.

    Szia timy_21!

     

    Nekem az első műtétem 2000 nyarán volt. Már előtte abbahagytam a fogamzásgátló szedését. Azóta nem szedek semmit, mégis vannak csomóim. Mint korábban írtam most sem állok messze a műtéttől. (Ez lenne már a harmadik.) Egyébként szinte minden vizsgálatkor megkérdezik tőlem, hogy szedek-e tablettát. Ebből gondolom, hogy az orvosok nem tartják ezt jó dolognak a mi esetünkben.

     

    Üdv! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844385 (14)
    2008-04-05  21:35
  13. Torolt_felhasznalo_844385
    Torolt_felhasznalo_844385
    2008. Április 5. 21:3514.
    Sziasztok! Nálam is fibroadenómát diagnosztizálták méghozzá 5 db-ot (4-et a ball és 1-et a jobb mellemben) . 21éves vagyok. Két darab eltávolítása szügségessé vált mert 2 cm-nél nagyobbak. Néhány dolgot már én is tudok a "betegségről", amit szeretnék megosztai és kérdésem is lenne. Amit én hallottam ezzel kapcsolatban, hogy a szervezetünk is termel hormonokat illetve kívülről is vihetün a szervezetünkbe (fogamzásgátló tabletta) ezek segítik a fibroadenoma kialakulását. Nagyon ritka esetben rossz indulatúvá válhat. Szeretném kivetetni a nyáron. Olyan kérdésem lenne, hogy felhagytatok-e a fogamzásgátlószedéséről? Illetve ha tudtok valahol megbízható sebész, légyszives írjátok meg. Sopron, Győr legfőképpen, de más lehetőség is érdekel. Köszönöm szépen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_309708
    Torolt_felhasznalo_309708
    2008. Április 1. 20:3813.

    Sziasztok! Mindkét mellemben van fibroadenoma. A jobb oldali 1,7, a bal oldali is hasonló méret.  A párommal babát szeretnénk, pontosabban ősszel-télen szeretnék tehetbe esni.

    Szeretném annak a segítségét kérni akinek a terhesség, illetve a szoptatás ideje alatt volt fibroadenomája. A kérdésem az lenne, hogy változott-e a mérete azalatt az időszak alatt. Nem szertnék feleslegesen kés alá feküdni, de azt sem szertném, hogy a terhesség alatt akkorára növekedjen, mint legutóbb.(4cm) Egyébként már 2szer műtöttek, 2000-ben és 2005-ben.

    Nektek egyébként mit válaszolnak az orvosok, amikor megkérdezitek, hogy ezek a csomók mitől alakulnak ki?

     

    Köszi a válaszokat! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_442914
    Torolt_felhasznalo_442914
    2008. március 4. 12:4912.
    Cicuka, a kemény felület miatt ne aggódj, az majd idővel elmúlik: nekem tavaly áprilisban vettek ki szilványit, és a műtött területet még hónapokig keménynek éreztem (néha még most is a havi ciklus második felében, amikor amúgy is jobban feszül a mell), de tegnap voltam mammográfián, és nincs ott semmi. Sajnos van máshol: az már évekkel ezelőtt kiderült, hogy mindkét mellemben több apró ciszta és fibroadenoma van, és tavaly az egyik, idén meg egy másik kezdett el nőni - de nem szeretnék évente kés alá feküdni: nem tud valaki jó megelőzési módot erre? Voffit kérdezném még: neked egyszerre, egy műtéttel intézték el mindet? És a cisztával mit csináltak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599010 (10)
    2008-02-19  07:35
  16. Torolt_felhasznalo_927633
    Torolt_felhasznalo_927633
    2008. február 21. 18:3111.

    Sziasztok!

    Megvolt a műtét, reggel bementem és délután már el is utaztam egy hosszú kirándulásra, amit nem tudtam előtte lemondani. Lekopogom, eddig semmi komolyabb panaszom nincsen, egy hete volt a műtét. néha kicsit húzódik és nem érzem megam olyan erősnek, hogy 2-3 kilós tárgyat megemeljek, de max ennyi. És a nap végére nagyon elszokott fáradni. A jövő héten lesz a varratszedés, kiváncsi leszek, hogy milyen marad majd a heg!   Remélem, hogy minden rendben lesz! A bíztatásokat és a tanácsot mindenkinek ezúton szeretném megköszönni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599010 (10)
    2008-02-19  07:35
  17. Torolt_felhasznalo_599010
    Torolt_felhasznalo_599010
    2008. február 19. 07:3510.
    szia!22 éves vagyok.nekem elég nagyot vettek ki a mellemből,kb.egy nagy szílványit.
    Neked a daganat helyén nem maradt kemény?Mert én most úgy érzem,mintha megint lenne ott valami,de szerintem az a daganat helye,még nem szívódhatott fel a vérömleny,mert nekem dec.19-én volt a műtét.A heg már szépen begyógyult,alig észrevehető.üdv.Rea
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_369662 (9)
    2008-01-29  17:30
  18. Torolt_felhasznalo_369662
    Torolt_felhasznalo_369662
    2008. január 29. 17:309.

    sziasztok!

    én egy éve mentem el először UH-ra mert tudtam h van vmi ami nem a mellembe való. Júliusban megműtöttek (2007), 3 napig voltam össz-vissz kórházban, és nem fájt, meg semmi...egyszer kértem algopirint, mert kezdtem érezni hogy fáj, de ha nem kérek algopirint akkor sem hiszem h nagyon fájt volna (még rajtam volt a szorítókötés) és azon az 1 algopirinen kívül azóta sem vettem be egy gyógyszert sem emiatt... 19 éves vagyok most...

    nekem (amikor az UH-n megnézték) 2, 1 volt az átmérője az egyiknek, 1,5 a másiknak és volt egy ciszta is. Mire kivették, a legnagyobb 2x3x4 cm befoglaló méretű volt...tehát nőtt így jó h kivették.

    Nagyon szivesen írok bárkinek ezzel kapcsolatban! üdv:Voffi

    előzmény:
    dorem (2)
    2005-06-08  21:20
  19. 2008. január 25. 17:148.
    Igen!!
    A norm.sebész kiveszi.Én mint az eü.ben dolgozo,biztos operáltatnám magam,mert az a biztos.Mint irtam,csomo mellbe NEM való!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927633 (6)
    2008-01-25  16:41
  20. 2008. január 25. 17:067.
    Csomo mellbe NEM való!!!
    Vetesd ki minél hamarabb!!!A szövettan biztosat mond,és te is megnyugszol.
    előzmény:
    nori76 (1)
    2005-06-08  19:51
  21. Torolt_felhasznalo_927633
    Torolt_felhasznalo_927633
    2008. január 25. 16:416.

    Szia, Mindenki!

     Egy kérdéssel fordulok hozzátok! Nekem kb 1 hete diagnosztizáltak 1-1-et mindkét mellemben. A bal oldali már 2cm-es. Az lenne a kérdésem, h csak azért, mert engem zavar a tudat, h van a szervezetemben valami, ami nem oda tartozik, azért megkérhetek-e egy sebészt, h csakazért is operálja ki, ha az uh-n azt mindták, h még nem szükséges. Csakhogy engem komolyan zavar és nem tudok nyugodtan hason aludni, meg most télen, amíg nincs dekoltázs idő, addig nyugodtan el lehetne intézni. Szóval ez jó taktikat, h van valami nyomósabb érvetek, amivel meg tudnám győzni az orvosokat, h arra ott nekem nincs szükségem!!!!

    A segítséget előre köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_138292
    Torolt_felhasznalo_138292
    2007. november 11. 13:415.
    szia! Én most 14 éves vagyok, de már tavaly felfedeztem egy csomot a bal mellemben. kb. egy honapig titkoltam, aztán az első menstruáciom utén elmondtan anyumnak. egy honap mulva elmentünk nőgyógyászhoz, aki készített egy UH-t és megállapította h egy ciszta. egy hete visszamentünk hozzá és elküldött biopsziára amiből kiderült h fibroadenoma én persze megijedtem a műtéttől. január elejére tervezzük a műtétet!!!!! 
    előzmény:
    nori76 (1)
    2005-06-08  19:51
  23. 2005. június 9. 17:064.
    Köszi a valaszokat!Nemikepp megnyugodtam. Megkerdezek meg par dokit, mit javasolnak. Ha helyi erzestelenitessel is megy az operacio, attol nem is felnek annyira. Meg sosem volt semmilyen mütetem, lehet ezert tartok töle. A masik hogy en mar most terhes szerettem volna lenni es egy ilyen dolog miatt a gyermekvallalas is varathat magara par honapot. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. június 9. 12:313.
    Szia! Nekem 2 alkalommal volt ugyanilyen műtétem. Az első 21 éves koromban, a második 34 éves koromban. Nekem nem is volt választási lehetőségem, hogy műtsék, vagy ne, mert közözlték, hogy jóindulatú, de bármikor történhet bármi, jobb ha kiveszik (pedig nem is voltak nagyon nagyok). Most megint van 2, de annyira picikék, és 3 éve nem nőttek, hogy erre most azt mondta a doki, hogy figyelemmel kell kisérni, de más teendő nincs. A műtéttől ne félj, csak annyira rossz, mint minden más műtét. Nekem az elsőt helyi érzéstelenítéssel csinálták, a másodiknál elaltattak. Függetlenül attól, hogy az altatás után egy kicsit ramatyul voltam, mégis sokkal jobb volt így (biztos az is közrejátszott, hogy nagyon rendes sebész orvosom volt). Elalszol, mire felébredsz, túl vagy mindenen.
    előzmény:
    nori76 (1)
     
  25. 2005. június 8. 21:202.
    Szia! Nekem 4 volt, mindet kivették. Az első volt a legnagyobb, vagy 2 cm-es. A többi 1-1. 5 cm között. Nekem egyszer a város egyik legjobb onkológusának tartott szakembere azt mondta, hogy ezerből egy esetben rosszindulatúvá válhat, és ha babát tervezünk, előtte mindenképp vetessem ki. Azt is mondta, hogy akár teniszlabda nagyságúvá is válhat, és 3 teniszlabdával hülyén néztem volna ki. :)))) 2x-re vették ki, mert néhány év eltéréssel alakult ki a négy. Egyébként nem mondanám, hogy 20 év felettiek problémája, mert én 18 voltam, mikor észrevettem, és akkor már elérte a 2 centit.
    Nekem elég csúnya sebgyógyulásom van, úgyhogy elég hülyén néz ki, de együttélek vele. A páromat meg nem zavarja. És soha egyetlen egy barátomat se zavarta. Egyszer egy orvos ismerős9m azt mondta, mikor plasztikáztatni akartam a hegeket, hogy ha valaki szeret, ezzel együtt szeret. És igaza is van. :)))
    Én attól féltem még nagyon, hogy mi lesz a szoptatással. Nos, majdnem 1 éves koráig szoptattam a lányomat. :)))

    Nos, ha belevágsz, annyi gyakorlati tudnivaló van, hogy 3 nap alatt meg lehet úszni a kórházat, de utána legalább egy hétig pihenni kell. Rá fogsz jönni, hogy mennyi mindenhez kell a mellizom. :))) És néhány hónapot szerintem várjatok a babával, hogy teljesen meggyógyulj.
    Sok sikert!
    előzmény:
    nori76 (1)
     

Címlap

top