Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pletyka

mamatu
Létrehozva: 2002. augusztus 18. 13:15
Ha mar ennyi orszagbol vagyunk jelen, es ennyi no!:-)), gondoltam lehetne egy topic, ahol pletykazhatnank. Semmi konkret, csak ami tortenik a nagyvilagban. Es hogy ez mirol jutott eszembe? Mert 3 ev utan ismet megerkezett a Fahd kiraly (szaud-arabia uralkodoja) harom felesegevel Marbella-ra (del-Spanyolorszag). kozel 400 fos kiseretevel, 7 jumboval, az egyik egy mozgokorhaz, 2 toltve csak elelemmel, a foldon varta oket 122 blindalt mercedes (legujabb marka). evekkel ezelott epitetetet a Feher Haz eredeti mintajara egy epuletet. . (identikus masa!) es neha jon nyaralni. a kornyezo falukban megnyugodtak az emberek, mert ez azt jelenti, hogy meg az oktoberi ittleteig sok mindenre kolt, es lesz szuksege, igy a helyieknek egy kisebb fajta meggazdagodast jelent. szuksege van tobb mint 2000 hazi alkalmazottra! napi 5 millio eurot kolt. eddig tobb mint 100 limuzint berelt ki (15-en jott!) helicpoter, privat jet, havonta egyszer kuldi a gepet riad-ba datolyaert, rizsert, mekkabol hozatja a vizet, baranyt. . . . stb. hivatalos latogatok aranyorat kapnak ajandekba! a munkat keresok sora 3 km-es. az egyiket megkedeztek, hogy mit tud, es azt mondta, egy par eve, mar volt fogadva, es mar akkor, a kert barmelyik szogleteben, meg a wc. -n is dvd. . . panoramas tv-k. sztereok. . az ekszereken kivul, a szaudi kiraly felesegei es kozeli hozzatartozoinak szabadkezuk van mindenfele vasarlas idotoltes-re. 1999-ben 90 millio eurot koltott itt lete alatt!!!
  1. umm
    umm
    2002. augusztus 19. 23:0926.
    Ma olvastam, hogy a hetvegen az amerikai feketek Washingtonban tuntettek, kerve hogy karpotlast adjanak azoknak a leszarmazottaknak akinek az oseit Afrikabol hozatak az Allamokba es rabszolgak voltak. Erre szerintetek mennyi esely van hogy barmit is kapnanak?
    előzmény:
    mamatu (24)
     
  2. 2002. augusztus 19. 23:0925.
    Koszi szepen az informaciot. Udv. bamse
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (9)
     
  3. Torolt_felhasznalo_114707
    Torolt_felhasznalo_114707
    2002. augusztus 19. 22:4724.
    varom am, hogy ti is ollozatok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_114707
    Torolt_felhasznalo_114707
    2002. augusztus 19. 22:4723.
    nos mivel Mallorcan elek, gondoltam egy idevago tema: a mallorcai szigetvonal nyugati reszen hangjelzeseket lehet hallani a tenger alol. a hangok 6-7 masodpercenkent ismetlik magukat es magas frekvencian szolnak. (mikor nyugodt a tenger a felszinen is hallani!) elso felteves alapjan arra gondoltak, hogy a tobb mint 800 km-re re levo olajfurotol szarmazhat, de bemeresek es attanulmanyozasok utan arra kovetkeztetnek, hogy nem onnan. " mar 1976-ban felteves volt az ufok letezese a sziget vizeiben. mar akkor voltak merulesek es tanulmanyozasok ezeken a helyeken, ahonnan most ez a zaj jon. " ezek a tudosok is olyanhangot hallottak, mintha valaki kalapaccsal verne valami femet. a tenger feneken akkor talaltak valami tank feleket, melyeket vegul is nem lehetett behatarolni, de mire visszamentek volna fotozni, a targyak eltuntek. az ott levo halaszok eskusznek fenyes buborekokra es furcsa esetekre. es ez inditotta el a lavinat egy kepzeletbeli ufo allomashoz, mely az elmelet szerint Barcelona, Denia , Mallorca kozott terul el a tengerfeneken. ( ez egy haromszog a terkepen) a 80-as evek elejetol ezek a hangok elhaltak, de most ujra eledtek, es sokkal erosebben hallani. 1979 ota rendszeres ufo riado van a lakossag koreben, tobben fotoztak mar, sot egyszer egy utasszallitogepnek kenyszerleszallast kellett vegeznie, mert a pilota azt mondta, meghatarozhatatlan targyak kovettek. mallorca legmagasabb hegyen (puig major) van egy katonai radar, amelyiken surun mernek be azonosithatatlan targyakat!. . . . . . . . . . . . . nos ehez mit szolotok???? :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. augusztus 19. 13:4122.
    Most olvastam, hogy az elhalasztott tüzijáték költségesebb lesz, mint ha 20. -án tartották volna. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (14)
     
  6. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2002. augusztus 19. 11:0321.
    Szerintem igaza van Zylának, akár lesz tűijáték akár nem azt a pénzt nem az árvízkárosultak kapják majd. . . A fátyol mögött pedig azt hiszem nem a muszlim npk életét dolgozza föl csak annak a hercegnőnek az életéről szól, tehát attól mé máshol lehet más, de nem olvastam sajnos, tehát lehet hogy tévedek:)
    előzmény:
    prücsimanó (13)
     
  7. umm
    umm
    2002. augusztus 19. 00:3920.
    Igen, a legtobb elment de csak a szomszed orszagig mert ott lehetoseguk lesz foldet venni es ujra kezdeni, viszont paran nem mentek es oket bortonbe fogjak tenni vagy mar tettek. De megint ujra kezdeni se konnyu, foleg ha mar egyszer megteremtett maganak mindent es csak ugy elvettek.
    előzmény:
    mamatu (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_114707
    Torolt_felhasznalo_114707
    2002. augusztus 19. 00:3319.
    igen. azt mondjak a munkasai, hogy a jattjuk ilyenkor tobb mint a fizetesuk!!! en is erre gondoltam!! mert epp ma a hiradoban neztem, hogy (?) zimbabweben(nem emlekszem pontosan, de valoszinu), a feherek el kell, hogy hagyjak a foldjeiket es kitoloncoljak oket, meg szabad elmenesuk van, mely, egyik pillanatrol a masikra megvaltozhat. es az egyik politika tudomany doktor, azt mondta, hogy nem ad annak az orszagnak fel evet, es tobb tiz ezer ember fog ehen halni. . . . ( a negerek azert akadtak ki, mert azt mondjak a legjobb foldek a fehereke. . . . ) kepzelhetitek, egy egesz eleten at guriznek az emberek, aztan hoppa. . . . . . mehetsz. . azert ez is egy rohadt dolog. (tuzjatek ide - tuzjatek oda. . . . prucsinek igaza van!:-) nem tudjatok merre lehet az adomanyokat kuldeni? melyik bankba?? )
    előzmény:
    umm (17)
     
  9. 2002. augusztus 19. 00:0018.
    Valószínű az előre megkötött szerződések miatt "kell" megtartani. Hiába mondanák le, ettől még az a pénz nem a katasztrófa súlytotta területekre menne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_792455 (11)
     
  10. umm
    umm
    2002. augusztus 18. 23:2917.
    Sziasztok!En a fatyol mogott c. konyvrol olvastam, a masik kettorol nem. Azt szeretnem elmondani hogy egyaltalan nem ilyen a muszlim-arab nok elete. Nem mondom hogy nem fordulnak elo kirivo peldak de nem ez a jellemzo. Persze abbol nem lehet jo eladhato konyvet kesziteni, ahogyan elnek a muszlim nok nagy resze, de az sokkal jellemzobb mint a konyvben es mas hiradasokban szereplo rem tortenetek. Mind amellett szerintem szomoru hogy milyen pazarlo eletet elnek amikor annyi de annyi szegeny van, persze nem szaudiban mert ott egy utcai koldus tobbet keres mint egy atlag dolgozo Magyarorszagon. Bar ki tudja lehet adakozik is ugyanannyit a kiraly, mint amennyit nyaralasra kolt.
    előzmény:
    mamatu (1)
     
  11. 2002. augusztus 18. 23:0816.
    Szerintem nem voltál agresszív. Én is utálom a katasztrófa-turistákat. Sajnos a szüleim a közelben laknak, kicsit aggódunk. Nagypapám visegrádi házikója és kertje már megadta magát. :(
    előzmény:
    prücsimanó (15)
     
  12. 2002. augusztus 18. 23:0115.
    Bocsánat, ha kicsit agresszív voltam, így utólag elolvasva annak tűnik, de a Rómain tényleg nagyon szörnyű a helyzet (az árvízi helyzet), a bámészkodó rengeteg, a segítő kéz kevés. Volt, aki csak fényképezni ment ki. . .
    előzmény:
    prücsimanó (13)
     
  13. 2002. augusztus 18. 22:5914.
    Szerintem a végén nem is lesz. Bár nyilván annak is van anyagi vonzata, mivel ilyenkor már "felszerelték" a rakétákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_792455 (12)
     
  14. 2002. augusztus 18. 22:5913.
    Ez az ünnep nem a tűzijátéktól ünnep és nem is a tűzijáték ünnepe. Egészen másról szól, tehát nyugodtan elmaradhat, és mehet az árvízi kasszába a keret.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_792455 (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2002. augusztus 18. 22:5712.
    ezzel nem azt akarom mondani hogy tartsák meg 20án, hiszen nem igen lehet, de akkor ne is legyen. . . szerintem mindenki túlél egy tüzijárék nélküli augusztus 20át:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2002. augusztus 18. 22:5511.
    Hogy lehet egy ünnepi tüzijáékot máskor tartani?:) ez olyan mintha a karácsonyfát január 3án állítanánk pl. mert mondjuk akkor van időnk feldíszíteni:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. augusztus 18. 22:2510.
    Desert Royal-nak jobb lenne a Királyi sivatag, van is ilyen című műve (itthon így jelent meg), de szerintem az nem a trilógia része.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (9)
     
  18. 2002. augusztus 18. 22:159.
    Princess Sultana's Daughters (1994), Princess (1992), Princess Sultana's Circle (2000)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (7)
     
  19. 2002. augusztus 18. 22:148.
    Ma mondták a Híradóban, hogy elmarad a tűzijáték 20-án. Megtartják majd máskor, de szerintem jobb lenne, ha azt a pénzt is inkább az árvíz elleni védekezésre, kárenyhítésre fordítanák.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. augusztus 18. 22:097.
    Jean Sasson: A fátyol mögött (ISBN: 963923724), Királyi sivatag (ISBN: 9639237051), A hercegnő lányai (ISBN: 963800987). Az eredeti címet még keresem. Kata
    előzmény:
    bamse (6)
     
  21. 2002. augusztus 18. 21:506.
    Megirnatok a konyv ISBN szamjat, es az eredeti cimet, itt norvegiaban biztosan masra forditjak a cimet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. augusztus 18. 21:485.
    Én még csak az első részt olvastam, de már az is hihetetlen volt. Tényleg nem lehet letenni, most készülök megszerezni a következő részeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229017 (2)
     
  23. 2002. augusztus 18. 21:434.
    Ettől már csak az afganisztáni nők sorsa kegyetlenebb:(
    előzmény:
    marloca (3)
     
  24. 2002. augusztus 18. 21:353.
    Sziasztok! Sajnos olvastam. A sajnost azért mondom, mert azóta is sokkol az arab nők sorsa. Nem lennék a szaudi király felesége!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229017 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_229017
    Torolt_felhasznalo_229017
    2002. augusztus 18. 20:372.
    Halihó. . nem is oly rég rábukkantam egy három részből álló könyvsorozatra, épp a témáról. . . Jean Sasson: A fátyol mögött, A hercegnő lányai és a Királyi sivatag. . . mindhárom sokkoló, és egyben lenyűgöző. A szaudi királyi család élete elevenedik meg; az elképzelhetetlen gazdagság, az intrikák, a nők jogainak páros lábbal tiprása, az elnyomás, az iszlám hitélet, a Korán értelmezése, és félreértelmezése. . . az évezredes hagyományok megjelenítése, követése a XXI. század küszöbén, és persze a Kelet misztikuma, a varázslat. . . Egyszerűen lebilincselő. . . Olvassátok el, ajánlom, nem tudtam letenni. . .
    előzmény:
    mamatu (1)
     

Címlap

top