Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészeti tanácsadás

sophi
Létrehozva: 2002. Április 15. 20:10
Kedves Attila! Van a kertemben egy új virágágyás, ahová tavaly ősszel hagymásokat ültettem. Most nyílnak, gyönyörűek. A kérdésem az lenne, hogy mit lehet csinálni az ágyással, ha május végére az összes hagymás elvirágzott? Ültessek egynyárit az ágyásba? Vagy inkább évelőt? Egyáltalán, nem zavarja a hagymákat, (nem akarom kiszedni őket) ha mellette más növény gyökeret ereszt? Köszi a választ!!
  1. 2002. Április 20. 06:5026.
    Kedves Szög izé! A válaszért egy kicsit meg kellen dolgozni (mint a sikeres karrierért). A lap alján található "előző válaszok"-at 2002-01-02 21:58-ig kéne visszanyomkodni. Ott mindent megtalálsz. Ölelem buksidat. Attila.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548011 (22)
     
  2. 2002. Április 20. 06:4325.
    Kedves krampuszi! Három hét egy kicsit sok, de ha belegondolsz, hogy ez idő alatt még fagyok is voltak. . . Várj míg egy kicsit megerősödik és csak utána vágd le! Ha foltokban nőtt ki akkor pár hét múlva felülvetheted. Sok sikert!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937581 (14)
     
  3. 2002. Április 18. 10:5924.
    Kedves Attila! Talán bután hangzik a kérdés, de el tudnád sorolni, hányféle színű tulipán létezik? Köszi szépen előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. Április 18. 10:1323.
    Kedves Attila, a kertészeti tanácsadásba beleférnek a szobanövények is? Szülinapomra kaptam egy hatalmas Zamiococcus nevű növényt. Nagyon szép, hatalmas szárai vannak. Nem mertem eddig átültetni. Olyan tőzegszerű dologba van ültetve, nem földbe, és műanyag a cserepe. Maradhat ebben egy darabig, vagy ültessem át? A többi (rengeteg) szobanövényem mind agyagcserépben van, ezt is szívesebben tenném abba. Kicserélhetem a mostani tőzeges cuccot rendes földre? Miért van az, hogy mostanában minden növényt ilyen izébe ültetnek? Jobb ez nekik, mint a föld? Köszi a segítséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_548011
    Torolt_felhasznalo_548011
    2002. Április 17. 17:4022.
    Kedves Attila! Remélem nem ér váratlanul a kérdés, hogy mi az a nigella, és hogyan kell elültenem. Zoli
    előzmény:
    ERIQ (21)
     
  6. 2002. Április 17. 17:2421.
    Kedves Attila!Kitoro orommel fedezt em fel e forumot es attol tartok gyakran fogok itt"szerepelni". Amier t elore is mindenkitol elnezest es Toled, mint szakertotol, turelmet ke rek. Koszonom!Bele is vagnek:Van egy 2m magas, gyonyoru yuccam. Mar tobb hajtast is szedtem le rola, amik min d erossen tovabbelnek. Mostanra, 10ev utan, a"mama"-noveny maradt 1ul(erts d:nincs mas to mellette)es ugy tuni k a torzs nem fogja sokaig birni a 4tobol allo "lomb"tartasat. Mit tehe tnek vele, hogy egy szep-napon ne torjon kette?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. Április 17. 17:1620.
    Kedves Attila!Van 1cserepben tartot t fuchsiam, amit teleltetes cimszova l a lakasban tartottam. Ugyan huvos felarnyakos helyen volt, orulten vi- ragzott egesz telen, szinte szebb vo lt, mint a nyitott teraszon. Most ki- tettem a helyere es ugy tunik"megse rtodott". Ezekszerint bizzam ra es tartsam bennt szobanovenykent?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. Április 17. 16:1619.
    Kedves Attila! Az a problémám, hogy füvesítettük a kertünket, és most tavasszal észlelem, hogy a fű között nőnek ki a tulipánnak a levelei (nem virágzik), ui. az előző tulaj össze vissza ültetett mindent a kertbe, (füve egy szál nem volt, ) és úgy látszik nem tudtunk minden hagymájától megszabadulni. A tulipánhagyma elég mélyen van, és elég sok, úgyhogy ha kiásnánk egyesével azt a rengeteget akkor tönkremenne a vadiúj gyepünk. Mit tehetnénk ellene, ugyanis azt hallottam, hogy a tulipánhagyma majd elkezd sarjhagymákat is hozni és egyre több lesz belőle. Most épp le fogjuk nyírni a füvet, a tulipánlevelekke együtt. Segítséged előre is köszönöm: Jakmar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. Április 17. 13:5418.
    Kedves Attila! Tanácsot szeretnék kérni. Van egy hatalmas germersdorfi csertesznyefánk, az utóbbi években a lemosó permetezés ellenére a termés 90%-a kukacos. Mit kellene tenni ennek megelőzésére? (Próbáltuk már a virágzáskori permetezést is!)Remélem, lesz valami jó ötlete.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. Április 17. 10:2017.
    Kedves Attila! A mi fűvünk (Sport) csak itt-ott kelt ki. Be fog ez sűrűsödni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937581 (14)
     
  11. 2002. Április 16. 15:2016.
    Köszönöm a válaszodat, bocsánat, ez lemaradt. . . :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428887 (15)
     
  12. 2002. Április 16. 15:1915.
    Van olyan tápoldat, amit nagyon javasolsz? Konkrét? Vagy bármelyik jó, csak tápozzam?
    előzmény:
    pállattila (7)
     
  13. Torolt_felhasznalo_937581
    Torolt_felhasznalo_937581
    2002. Április 16. 15:1314.
    Kedves Attila! Azóta láss csodát kinőtt a fű! Persze csak itt ott foltokban, de haladunk. El sem hittem, amikor vasárnap megláttam. Csodaszép kis világoszöldek. 3 hétbe tellett, a fűmag dobozára 10-14 napot írtak, már majdnem elkeseredtem. Köszi a tanácsot és a bíztatást!
    előzmény:
    pállattila (6)
     
  14. 2002. Április 16. 07:3313.
    Kedves sophi! Az egynyári és az évelő is jól működik. A választás rád van bízva.
    előzmény:
    sophi (1)
     
  15. 2002. Április 16. 07:3112.
    Kedves Emesnyusza! Egy kicsit késő a ribizlinek, de ha nincs más választás akkor nagy földlabdával, a felére visszametszve lehet próbálkozni, de minél előbb!!! A kálahadművelet teljesen jól működik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609717 (0)
     
  16. 2002. Április 16. 07:2811.
    Kedves sazsu! Midkettőnek igaza van. Ilyenkor már nehéz jól visszavágni. Én azért nyugodt szívvel lenyesném a fölösleget. Később ne hagyd megnőni és évente vágd vissza jobban.
    előzmény:
    jazika (0)
     
  17. 2002. Április 16. 07:2510.
    Kedves nemez! A dugványozáshoz kissé korai időpontot választottál. Nyár végén, vagy kora ősszel sikeresebb leszel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880754 (0)
     
  18. 2002. Április 16. 07:229.
    Kedves szilvaia! Ez így van, csak legyen elég időd és türelmed. . .
    előzmény:
    szilvaia (0)
     
  19. 2002. Április 16. 07:198.
    Kedves szilvaia! Volt egy ilyen cikksorozat is: Építsünk sziklakertet! Ezt ajánlanám figyelmedbe. Az lenne a legjobb, ha konkrét kérdéseket fogalmaznál meg mert egyébként akár könyvet is kiadhatnék. . .
    előzmény:
    szilvaia (0)
     
  20. 2002. Április 16. 07:157.
    Kedves pedrera! Amennyit tudsz annyit szedj le a tetejéből és tegyél rá friss földet. A fő hangsúly a tápoldatozáson van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428887 (0)
     
  21. 2002. Április 16. 07:136.
    Kedves krampuszi! Zolone, Mospilan keveréke. Csak kültérben használd!! Egyáltalán nam vagy csak helyenként?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937581 (0)
     
  22. 2002. Április 16. 07:115.
    Kedves icamal! Ha folyamatosan a dögökkel kell küzdened az azt jelenti, hogy a növényeid nem érzik jól magukat. Ez lehet a téli sötétség és hideg miatt is, de ha nyáron is ez a helyzet akkor valamim nem jó! Ha egy-két hónap múlva sem javul a helyzet akkor próbáld más helyre tenni a növényeket. Lehet felszívódó szerekkel is próbálkozni. Ezek 2-3 hétre védelmet nyújtanak minden döggel szemben. Mospilan, Zolone (vagy mindkettő keverve). Ezeket viszont csak kültérben szabad használni és a felhasználási utasítást jól át kell nézni!!! Az elpusztult dögöket le kell zuhanyozni, hogy folyamatosan követhesd a változást.
    előzmény:
    icamal (0)
     
  23. 2002. Április 16. 07:044.
    Kedves cicvarnyag! Igazán jó szivvel örökzöldet nem tudnék ajánlani. Egy ilyen környezet nagyon extrém körülményeket teremt egy örökzöld számára. Én is csa a sziklakerti növényeket tudnám ajánlani. sedum - varjúháj, sempervivum - kövirózsa, saxifraga - kőtörőfű.
    előzmény:
    cicvarnyag (0)
     
  24. 2002. Április 16. 06:593.
    Kedves csippi! Ajánlanám Neked kiindulás képpen az orchidea. lap. hu-t. Innen indulva a szélrózsa minden irányába indulhatsz. Jő böngészést!!!
    előzmény:
    csippi (0)
     
  25. 2002. Április 16. 06:572.
    Kedves hassanin! Átnézve a megváloszolatlan kérdéseket döbbenten láttam, hogy teljesen elfelejtettelek. Elnézést kérek!! A kukac a kis cseresznyébe, meggybe kerül pete formájában, aztán a gyümölcs érésével együtt ő is kinövi magát. Amikor már elege van az egysíkú táplálkozásból akkor búcsút int.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top