Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. január 10. 15:44276451.

    Nagyon kedves.....milyen igaza van. Nem vagyunk öregek, csak idősebbek az unokák szüleinél


    Mi holnap disznótorost eszünk, van  kóstoló, kolbász és májas "cigányka"..párolt savanyú káposztát csinálok hozzá. Olyan kóstoló adag,  ha akarjuk megesszük egyszerre, ha akarjuk hagyunk másnapra..az étvágytól, önfegyelemtől függ

    előzmény:
    Sacika44 (276449)
    2018-01-10  15:27
  2. 2018. január 10. 15:38276450.

    Erika!


    Biztos jó volt az élő találkozó. Én tegnap beszéltem Annuskával skyon, de az más..jó, hogy elérhető távolságra vagytok egymástól. Néha jó összefutni

    előzmény:
    erry (276447)
    2018-01-10  14:50
  3. 2018. január 10. 15:27276449.

    Szervusztok!


    Benéztem, várom Anikót.Remélem jó hírrel jön.


    Itt is csúnya idő van.El akartam menni  a piacra, de semmi kedvem.Vacsorára csinálok virslis tekercset, reggelre meg sütök kalácsot.Más minden van.


    Nem írtam eddig, de most úgy gondolom illik ide.


    Szenteste ajándékozás után felszoktak hívni a gyerekek és boldog karácsonyt kívánnak.Utána elmesélik mit kaptak a Jézuskától.


    Andris miután mindent megbeszéltünk, megkérdezte, hogy ti mit kaptatok?Mondom, mi nem kaptunk semmit, már öregek vagyunk ezért ide nem szokott hozni semmit, csak hozzátok amit majd holnap elhoztok.Az volt rá a válasz, hogy ti nem vagytok öregek, csak idősebbek mint Anya.Különben is ez szebben hangzik.


    Ugye milyen udvarias unokám van.


     

  4. 2018. január 10. 15:19276448.

    Csak emlegetni kell  a sikeres unokákat és azonnal tálcán hozzák az első helyet!!!Gratulálok!!!


    A délelőtti felsorolás a teljesség igénye nélkül készült...még annyi kedves, tehetséges, szeretni való  "rokon" lakik a szívünkben

    előzmény:
    Rolta (276446)
    2018-01-10  14:21
  5. 2018. január 10. 14:50276447.

    Szervusztok!


     


    Itt csúnya esős idő van......


    Ma csavargós napom volt. Meglátogattam Annuskát. Finom kapucsinót ittam és meghánytuk vetettük az élet dolgait. Hazafelé sikeresen eláztam, mert Kőbányán eső volt, itt Kispesten már nem esett....Olyan jó volt személyesen találkozni......Jövő héten Borsika is sorra kerül, persze ha nem tiltakozik ellene......Azért nem a héten, mert már be vagyok táblázva, vendégek jelezték, hogy jönnek......


     


    Sacika gratulálok a győztes csapatnak!!!!!!!!!


     

  6. 2018. január 10. 14:21276446.

    Szép napot Mindenkinek!


    Csúnya, ködös idő van.....


    Délelőtt a Misiék versenyét követtem , amivel bejutottak a "Játékos diákolimpia" területi döntőjébe...


    1. a győztes csapat


    2. a helyezések ...ők a Kőrösi-Péterfy iskola csapata

  7. 2018. január 10. 13:07276445.

    Sziasztok!


    Itt vagyok, csak úgy tengek-lengek. Főznöm nem kell..gondoltam előszedem a befejezetlen varrásaimat..de úgy érzem ma se lesznek befejezve.


    Az előbb a lányom volt itt..mesélte tegnap ellepték a rendőrök az utcájukat, a szomszédjukba betörtek. Náluk is vizsgálták a kerítést meg a kertet is átnézték a rendőrök, de nem találtak a 4 kacsán kívül mást.


    Eddig megnyugodtunk, mert úgy gondoltuk a kutyák csak elriasztják a betörőket, de a szomszédnak még több kutyája van..kint is bent is vannak..és mégis megtörtént. Biztos valaki ismerős volt. Nem tudunk semmi közelebbit.


     

  8. 2018. január 10. 12:40276444.

    Szervusztok!


    Csabán voltam, megszüntettem a részjegyemet. A 10 ezerre kaptam 560 Ft-ot. És ez után 2018.  adózni kell. illetve be kell  vallaniMásfél órát vártam, majd' rosszul lettem a melegtől..az alkalmazottak lenge mélyen kivágott nyári blúzban dolgoztak. Szinte senki sem volt a bankban, előttem is csak egy ügyfél, de vele másfél óráig foglalkoztak. Velem fél órát, így kijött a 2 óra. Hogy mit nézett addig a gépen nem tudom, de többször hívott segítséget, biztosan annyi kicsi a kamat hogy nem látta meg..de annyi papírt kaptam róla, ha most dolgoznék bevinném rajzolni a gyerekeknek, pár gyerek órákig elszórakozna rajta.

  9. 2018. január 10. 11:25276443.

    Tegnap megjött a Starkl katalógus.Nagyon szép dolgok vannak benne.Kár, hogy csak  csomagküldő....én szeretek úgy vásárolni, hogy megtapogatom.


    Katalógust lehet kérni e-mailben....és akkor  évente küldenek ....ingyenes.Jó gyönyörködni benne.katalogus@starkl.hu


    Küldöm a Perui földicseresznyét....nagyon meg kell becsülni minden magját.Egészséges...vitaminban nagyon gazdag.


    A fotó...hát csak ilyen lett

    előzmény:
    franci47 (276435)
    2018-01-10  07:57
  10. 2018. január 10. 11:22276442.

    Sziasztok, megjöttem a fülkontrollról, ...azt hittem minden ok, de nem, még kezelte a porszívóval és ujra bedugaszolta. Hagyjam benne 1napig. Fülcseppek, vigyázni a huzattal. Utána piacoltam Lőrincen. Csak egy kicsontozott csülköt vettem a nagyobbik lányomnak. Megyünk délután odaszaladunk. Megbeszélni a kutya-etetést. 


    Olvasni futólag tudtam csak,  szépet, meghatót írt Julika.


    Majd jelentkezem, Annuska lécci, pipálj ki. Sok ölelés megy érte. 

  11. 2018. január 10. 11:00276441.

    Vissza jöttem.Kénytelen leszek egy tacepaót tenni a gépre: ne kapkodj!!!!Nem tudom hova sietek ....és mindent összekuszálok.


    Találtam a füzetemben egy nagyon jó gondolatot.Az biztos, hogy loptam....majdnem biztos vagyok kitől ....őt nagyon nagyra becsülöm ....ha olvasol esetleg bennünket ugye nem haragszol?


    "Nem vagyunk mi öregek,hanem szép lassan átalakulunk klasszikussá.Ha erről beszélsz egy fiatallal,mondd neki azt,hogy én voltam ami te vagy,te pedig az leszel ami én vagyok...ha megéred."


    Nem véletlenül van aki helyett ami ....mert az állapotra vonatkozik.


    Álmodozás befejezve.....korán  ebédelek.Boscónak már csomagoltam kis elemózsiát.Ha olyan kedvem lesz előveszem a "kijózanító" vasalót....

    előzmény:
    harangvirag08 (276440)
    2018-01-10  10:42
  12. 2018. január 10. 10:42276440.

    Így igaz...


    A ma reggel a keresés ideje nálam ....Sziasztok ...még köszönni is elfelejtek.


    Teljesen felborult a bioritmusom.Korán kelő voltam , most meg kora délelőtt ébredtem ....de végre jól aludtam.


    Kotorászok a gondolatos füzetemben, a filmest is   kicsit áttekinthetőbbé kellene tenni.Közben az "író" füzetem is a kezembe került / a kajám meg majdnem oda égett/..2010-ben írtam le az utolsó mondatot. Na, de van időm úgyis csak halálom után szabaD ELOLVASNI.

    előzmény:
    franci47 (276435)
    2018-01-10  07:57
  13. 2018. január 10. 10:25276439.

    előzmény:
    Picivirág1 (276436)
    2018-01-10  08:05
  14. 2018. január 10. 09:11276438.


    Így legyen!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Picivirág1 (276436)
    2018-01-10  08:05
  15. 2018. január 10. 08:54276437.

    előzmény:
    Picivirág1 (276436)
    2018-01-10  08:05
  16. 2018. január 10. 08:05276436.

    Szervusztok!


    Jól aludtam, bár még álmomban is forogtak a napi események. De túl vagyok rajta. Hatalmas csalódás volt, de elgondolkodtató . Elmerengtem rajta, mit csináltunk mi  egy évvel ezelőtt a Menedékházban? Ültünk a félhomályban, vártuk a megváltó  "fiatalt"  a vidámságot hozót,  öreg napjaink megszínesítőit??????


    Ugye hogy nem. Aki rendszeres olvasónk tudja, nagyon vidáman, barátságosan teltek a napjaink. És nem csak azért, mert itt a monitoron túl van egy baráti társaság aki napi rendszerességgel számol be a napjairól, avat be a családi életébe is. 


    Mert Magdi jól írta. Nekünk, szerencsére van szerető családunk. Vannak gyermekeink, akik a munkájukban sikeresek, sőőt, sikeres gyermekeik  is vannak. A mi unokáink. Akik igazi mosolyt, örömet okoznak nekünk. Van külföldi egyetemen tanuló, haza egyetemista, távoli országban időről időre  karitatív munkát végző, országos tanulmányi verseny nyerő, sportban jeleskedő..a mamánál aludni szerető.........és sorolhatnám. Ezek a történések, , események beépültek már a mindennapjainkba, családtagok lettek. Személyes ismerősök is, hiszen a találkozókon velük is találkoztunk.Találkoztunk Pötyi lányával, unokájával süteményes Zsuzsival, aki akkor még kislány volt, Ildi gyermekivel,   unokájával Bencével, aki boldogan, mosolyogva várt az állomáson, szedte volna a bőröndjeinket, ha ismer, így idegenek segített..de ez olyan kedvessé tette a találkozást.  Saci lányaival, unokáival is személyesen találkoztunk...Együtt vártuk Melindát és Elzát a Keletiben, Elza úgy ölette meg a néniket, mint régi ismerősöket. Hiszen mindent tudunk egymásról kérdezik, kivel mi történt? Ebbe a körbe tartozott a vidámságot hozó fiatal új tag is. Érdemeit minden családtag ismerte......most megismerhették a szakítás történetét is.


    Új fejezet kezdődik...tanulságok levonásával folytatjuk a szeretet fórum életünket.


    1. Egy  öreg a Menedékházból....háta mögött, a falon,  átok helyett házi áldás díszeleg.

  17. 2018. január 10. 07:57276435.

    Jó reggelt.


     


    Nagyon sötét a reggel. 7 órakor azt hittem még  jóval korábban van.


    Esik az eső, nem tudom mióta. Örülök, hogy tegnap elmentem a postára is. 


    Valamit főzni kellene, de mit? Most húst nem szeretnék. Bea mákos tésztát kíván. Lehet, hogy az lesz. 


    Végre jól aludtam az éjjel. 


    Ennyi történt tegnap estétől, miután  jó éjszakát kívántunk. 


    Szép napot kívánok. Legyél vidám. Segít. 


     


    Mai gondolat.


    A segítők mindig készen állnak. Emberek, angyalok, látható és láthatatlan lények egész serege. De addig nem indulhatnak a segítségedre, míg te - önmagadtól - a föltápászkodás és fölemelkedés nagy erőfeszítéseit nem teszed meg.


    Müller Péter


     




    Minden átoknak csak akkor lehet foganatja, ha az, akit megátkoztak, megengedi, hogy működhessen az átok.





    Bűn



     




     

     
     


     
  18. 2018. január 9. 20:17276434.

    Julika, sajnálom, h. nem tudsz belépni. A szkájpon újra írtam, majd alkalomadtán is jó a válaszod, nem annyira sürgős.


     

  19. 2018. január 9. 20:08276433.

    Köszönöm Pötyike. Vettem.

  20. 2018. január 9. 20:06276432.

    Julika, mentem a szkájpra és megint megkérdeztem, amit akartam tudni. Köszönöm, h. fáradsz miattam.

  21. 2018. január 9. 19:42276431.

    Borsika


    Julika üzeni hogy nem kapott üzenetet a skypen. Ide meg nem tud belépni.

  22. 2018. január 9. 18:57276430.

    jaj, majd elfelejtettem szólni:


    J u l i k a   kérdésem van hozzád a szkájpon. Megnéznéd? Köszi.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (276418)
    2018-01-09  16:43
  23. 2018. január 9. 18:33276429.

    Magdi, nem hogy eszrevettem a köszöntést, meg is koszontem.


    Nem volt beleszólás, de feltételezem, hogy pitiáner ügyből nem lesz köztetek elefánt. 


    Mindig jó volt olvasni a nyugis Menedéket, aki mindenkit szivesen lát. (Buriburi). Úgyhogy próbálj úgy erteni, jó vendeg vagyok. És a fazékba nem nézek bele.


    Egyébként nem vagyok már szomszed, a 60/70 idén már okafogyottá vált.


    Békességben jobb élni, no sztorikat olvasni, ami itt szinte megvolt.


    Joejt, jobbulást a betegeknek.


     


     (

    előzmény:
    harangvirag08 (276420)
    2018-01-09  17:37
  24. 2018. január 9. 18:28276428.

    Azt hiszem a szívecskét mindannyian megérdemlitek!


    Csak a szépre és jóra emlékezzünk.Úgy is van elég szomorúság a világban amit nem tudunk kizárni az életünkből.

    előzmény:
    BORS (276425)
    2018-01-09  18:13
  25. 2018. január 9. 18:16276427.

    Magdi!

    előzmény:
    harangvirag08 (276420)
    2018-01-09  17:37
  26. 2018. január 9. 18:16276426.

    Szép estét Mindenkinek!


    Lányok ....azt hiszem mindent leírtatok, amit én is írtam/írhattam volna......


    Békét, nyugalmat, , egymásért aggódást, igazi szeretetet kívánok magunknak a jövőben is...


  27. 2018. január 9. 18:13276425.

    ..mennyi szép szivecskés, virágos sormintát kaptaaaam! ..köszi!


    ...ez itt FranciIldikéé. 


    ...emez meg Anikóé.


     

  28. 2018. január 9. 18:08276424.

    Szervusztok!


    Tegnap este láttam már az írást.Első felindulásból nem szerettem volna hozzászólni, főleg akkor mikor nem is értettem az egészet.


    Kaptunk ebből az ismeretségből  szépet és jót, néha kis furcsaságot, de úgy gondolom, amit örömmel és szeretettel adok nem hánytorgatom fel.


    Szerintem másképp is meg lehetett volna oldani.  FB gyerekesnek tartom.


    Azt hiszem Saci kérdezte, hogy mikor ünnepelünk.Kriszti hívta meg vasárnapra a családot, de betegek lettek.Így elnapolva a hét végére.Még nem tudjuk melyik nap.A fiatalok beosztásán múlik.


    A barátokkal ma volt összevont névnap.Nándor, István és Attila együtt.Valahová be szoktak ülni ebédelni és egy jót beszélgetni.Ma Trófea volt.Feleséges buli mindig másnál van.Az nincs ünnephez kötve.Mi általában júniusban szoktuk rendezni, mert akkor már a teraszon lehet enni.12-14  vagyunk. A lakásban is elférünk, csak kicsi szűkösen.


    Szép estét nektek.

  29. 2018. január 9. 18:05276423.

    előzmény:
    BORS (276421)
    2018-01-09  17:52
  30. 2018. január 9. 18:01276422.

    Magdi!


    előzmény:
    harangvirag08 (276420)
    2018-01-09  17:37
  31. 2018. január 9. 17:52276421.

    Kedves druszám, 


    007-es Évike!


    Azt gondoltam,minek fáradozzak és fogalmazzak új szöveget, amikor Magdink által leírt gondolatok, akár az enyémek is lehetnének. 


    Magdikám, megengeded, hogy idézzelek?


    ---------------------------------------------


    " Nem akarlak megbántani ....és ez most nem az elfogadásról szól.Az én világomban nem avatkozunk bele a szomszédok dolgába....még akkor sem ha tudjuk az előzményt....amiről neked fogalmad sincs.Ne nyilatkozz a nevünkben ....mi sem tettük soha nálatok.Elfogadtuk a kedves írásaidat...köszöntöttünk a névnapodon / észrevetted?/,de az életünkbe ne szólj bele...főleg mikor egyébként is nehéz napokat élünk.Nem kell olaj a tűzre."


    --------------------------------------------------------- ----


    Ez is azt bizonyítja, menyire egyek vagyunk.


    Abban igazad lehet, hogy  elírtam Mézecske nick nevét. Sajnálom. Figyelmetlen voltam.


     

  32. 2018. január 9. 17:37276420.

    Abban reménykedtem , hogy ma estére már nyugalom lesz. Függetlenül attól, hogy a tegnap esti levél  nagyon elgondolkoztatott.


    Egyik pillanatban a magas hőfokú aggódás ....a másikban átok.Aljasnak minősíteni  ami szépen van megfogalmazva,hogy nem kívánom ezt a talit.Külön gondolat az "öregek". Soha nem vártam el senkitől, hogy szépen beszéljen velem vagy tiszteljen a korom miatt.Közlöm: nem vagyunk szenilis, csóró, támogatásra szoruló vénasszonyok.Széles érdeklődési körrel,sok mindent csinálunk....még azt is megkockáztatom, hogy jól nézünk ki.Nem vagyunk gazdagok ...de a tisztes élethez szükséges dolgokkal mindannyian rendelkezünk.Nem voltunk rászorulva semmire ....ami utólag felhánytorgatásra került.Van kincsünk ami minden pénznél fontosabb a CSALÁD.
    Sajnálom, hogy Macsi hirtelen felindulásában már elfelejtette... mennyi szeretet kapott....és ez nem felhánytorgatás.A szépemlékeket a tegnapi levél nagyon megfakította.


    A testvér levele sok mindent minősít .....remélem újabb segítség már nem jön.


    oo7 Éva! Nem akarlak megbántani ....és ez most nem az elfogadásról szól.Az én világomban nem avatkozunk bele a szomszédok dolgába....még akkor sem ha tudjuk az előzményt....amiről neked fogalmad sincs.Ne nyilatkozz a nevünkben ....mi sem tettük soha nálatok.Elfogadtuk a kedves írásaidat...köszöntöttünk a névnapodon / észrevetted?/,de az életünkbe ne szólj bele...főleg mikor egyébként is nehéz napokat élünk.Nem kell olaj a tűzre.


    Nagyon jó lenne ha újra élhetnénk a magunk megszokott életét.

  33. 2018. január 9. 16:48276419.

    Évikém,ez nem a te ügyed. 


    Köszönjük a kedves beírásaidat. Csak olyat hozzál. 


     

    előzmény:
    007eva (276417)
    2018-01-09  16:38
  34. 2018. január 9. 16:43276418.

    Szervusztok!


     Azt hiszem már mindenki elmondta a véleményét....most már tényleg lapozhatunk? Új lapot nyithatunk?


    Ildi!


    Nagyon érdekes, jó az ügyvédes. Sajnos csak a nagy gépen tudom nézni, ez a derekamat megviseli, de elviselem, mert érdekel. Ritka jó filmMár nézegessél körül, hogy mi legyen a következő. Most ráérek filmezni, majd ha jön a kert akkor már nem annyira. Addig telenézem magam

  35. 2018. január 9. 16:38276417.

    Picidruszam, 


    Padlotfogtam, mikor visszaolvastam. Igaz, sem méhecske, sem Mézecske hsz-t nem találtam. 


    Macsival meg tudtátok volna beszelni a szobaproblemat, ill. akinek gondja volt. 


    Itt aki később erkezett, lehet épp olyan érzékeny, mint aki egy évtizeddel előbb. Macsival leveleztek vagy a tesojával? Ennyi jót, szivességet, onzetlenséget kevés embertol láttam topikszinten. Mondjuk: ovis indok a facerol törölni.


    Annuska, Te vagy itt Borsikával karoltve a Tekintély.


    Hivjátok vissza Macsit, én nem tehetem, mert engem 1-2 lány nem fogadott el. De tudom hogy őt mindenki visszavárja. 


     


     

    előzmény:
    BORS (276411)
    2018-01-09  11:50
  36. 2018. január 9. 16:24276416.

    Francika

    előzmény:
    franci47 (276413)
    2018-01-09  15:26
  37. 2018. január 9. 16:23276415.

    Szervusztok!


     


    Voltam itt már reggel is.olvastam is....írtam is, de ki is töröltem, mert első indulatból írtam.


    Most sem akarok írni, Julika nagyon jól leírta. De ami nagyon felháborított, az a testvéri szeretet nevében megátkozni másokat. Szégyen hogy értelmes ember ilyet tesz. A másik, hogy öregasszonyoknak titulált, az aki alig pár évvel fiatalabb nálunk. Igaz mi elértük ezt a kort, sokan még ezt sem. De csak úgy megjegyzem, nem vagyunk magatehetetlenek. Mindannyian vezetünk háztartást, ellátjuk magunkat, nem szorulunk különösebb segítségre, sőt van aki autót vezet.


    Nem tudom, hogy értelmes embernek miért kell becsapni az ajtót, első felindulásban, miért nem lehetett tiszta fejjel tisztázni a félreértést. Azt sem értem miért kell ebbe belevonni hátvédnek a testvért.


    Azt viszont tudom, hogy nem kértünk Macsitól semmit, a felajánlást elfogadtuk. Nekem eszembe sem jutott, hogy ezt valaha felhánytorgatják. Most rossz szájízzel gondolok vissza a segítségre.


    Azt is tudom, hogy Macsi előtt is voltak találkozásaink, hol közelebb, hol messzebb és mindig megoldottuk az  odaérkezést. Kaptunk segítséget is, de soha senki nem hánytorgatta fel.


     


    Jó lenne ha béke lenne akár Macsival, akár nélküle.


     


     

  38. 2018. január 9. 16:15276414.

    Ildike,

    előzmény:
    franci47 (276413)
    2018-01-09  15:26
  39. 2018. január 9. 15:26276413.

    Sziasztok.


     


    Megjöttem én is. Igaz elhatároztam, hogy mostanában nem jövök.  Nem bírom az igazságtalanságot, a hazugságot, a meggyanúsitást.  


    Úgy gondoltam,majd  elül a dolog, de a lelkem nagyon háborog, ki kell adni, még melegében. 


    A mézédes levelet már az este láttam és még páran láttuk. Nem vet rád jó fény mézecske. Azt hitted nagyot alkottál. De nem mert tesód pillanatnyi  rossz állapotát vetted figyelembe, és sok átgondolatlan sor van benne. 


    A velünk való  szép beszéd? Hát mit érdemelnek ezek az "öregasszonyok" örüljenek, hogy jött egy fiatal a csoportba.Én mindig megijedek,mikor egy új ember jelentkezik.  Bizony becsúszik csalódás is. Hála az égnek ezen a téren vannak sikerélményeim is. 


    /Megjegyzem ezidáig nem tartottam magam öregnek, nem is fogadom el a jelzőt, nem mindenki élhet ennyi ideig/.


    Nem vagyunk hülyék, és mindig megköszöntük amit kaptunk, mert nem kértük, csak kaptuk. A  szervezést Macsi szerette csinálni, rá is bíztuk, hogy kit hogyan szállított az az ő dolga. Megbeszélték.Utólagos felhánytorgatás, nagyon rossz szokás. 


    Engem legjobban az a meggyanúsítás bánt, hogy én azt képzelem, amit nem képzelek. 


    Soha egyetlen egyszer sem eddigi életem során, senki sem gyanúsított meg azzal, hogy én azt képzelem, hogy valaki meg akar rövidíteni engem. Én sem akartam senkinek a pénzét elvenni. Tehát nem kell, hogy inkább adni, mint kapni. Nem kértem és el sem fogadnék semmilyen összeget. Dolgoztam sok emberrel, volt a kezemben pénzt is. Hidd el,  hogy a gyanúsításom, hogy én azt képzelem, hogy Te 2000 F t-tal meg akarsz rövidíteni, soha nem gondoltam. Én csak kérdeztem, te pedig rögtön felháborodtál. /nem értettem meg mit akarsz mondani, mert többféle info volt  szóban és leírva.


     


    Nem tudtuk megbeszélni a dolgot, mert először te rágtál be, utána viszont én a mással való összehasonlítás miatt.


    Úgy látszik nagyon szegény „öregasszonynak” látszom, és nem tudod elképzelni, hogy a drágább szobát választottam volna?


    Nem is a személy miatt  lettem mérges, hanem nem tudtam milyen problémátok volt nektek anno.


     


    Én csak kérdeztem, nem akartam a te szállásodat, és a kicsi szobát sem. Ezért  ilyen dolgot kitalálni? Ezt a tulajdonságodat eddig nem tudtam.


     


    A lapozás miatt, nem szólhatsz semmit, mert te véglegesen bezártad az ajtót. Én biztos nem nyitom ki, nem nálam van a kulcs. Aki kizárta magát az kint van. Ha be akar jönni, használja a kulcsot, ha még megtalálja, és nem dobta messzire.


    Az átkozódást olyan réteg szokta alkalmazni akik nem ismerik a következményeket, és a nagyon  elkeseredett emberek, akik nem látnak más  módot a bosszúra.


     


    Azt ugye mézecske nem tudja, hogy az átok visszaszáll. Én már az este visszaküldtem a feladónak a kívánságot. 


     


    Ne haragudjatok lányok, de ezt a gyanút nem tudom csak úgy elfogadni.  Ha van Macskában egy cseppnyi becsület, akkor felhív és elmondja, hogy tévedett,  vagy mézecske értette el a dolgot. 


     


    Remélem Macsi  átgondolod a dolgot. 


     


     

  40. 2018. január 9. 11:55276412.

    Figyelmetlen voltam,   kapkodtam:


    bocsánat!  


    Szia Méhecske!


    az előbbi hsz.-t   hozzád intéztem. 

  41. 2018. január 9. 11:50276411.

    Most lettem kész, most tudtam jönni. Pici Julika  leírta, ahogy pl.: én is gondolkodom erről, bár alapjába véve, igazán nem is értettem a félreértés, majd a sértődés okát,  de azt gondolom, tisztázni lehetett volna. Időt adni egymásnak, átgondolni.   A sértődés nem old meg semmit. Én részemről nagyon hálás vagyok Macsinak, hogy amikor a kiránduláson rosszul lettem, azonnal haza hozott. A házunkig. Nagyon lekötelezett. Megértem, hogy védelmedbe veszed a testvéredet, ..de ne így. Rossz irányba befolyásolod, ..érezned kéne. Elátkozol minket? ..hiszen nem is ismersz egyikőnket sem, nem tudhatod, hogy mit érzünk Macsi iránt!!!   Már Julika írt erről,nem ismétlem. Kérlek gondolj bele mit tettél és mielőbb  kérj elnézést.  

  42. 2018. január 9. 11:40276410.

    Szervusztok


    Itt olyan bánatos az idő


    Amint olvasom mindenkinek van valami baja. Jó lenne, ha végre mindenkinek sikerüln elüzni ezeket a nyavajákat.


    Julika  nem tudom mit irtak


    - csak a válaszod olvastam-és miért avatkozik bele más, még ha testvér is. Az biztosan merem állitani, hogy az átok általában vissza száll a feladóra. Igy kéne gondolkodni és mondani. 


    Igaz a mi kis közösségünk  hosszú évek óta együtt van- beleértve Magdika, Sacika, Marikát is-. Egy iskolázott kis közösség, akik bizony, már megették a kenyerük javát, az életben sok jó és rossz tapasztalatra tettek szert. Mindenki konszolidált körülmények között éli kis életét. Sok kedves és kevésbé kedves ember fordult meg a topikba. Voltak együtt érzők, beszólok és ellendrukkerek , de ezeket a viharokat is tul éltük együtt. Igy a mostanit is és nem bontja meg a sok évi barátságunkat.


    Magdika, mi az eredmény? Anikó várunk és szoritunk a kontrollról. Sacika, nagyon vigyázz az arcod egy kényes pont.


    Pötyike, gondolom a süti mind elfogyott. A gyomrodra vigyázz. Nem kéne valami  gyógyviz, vagy bogyó, hogy az ünnepi dolgok után minden a helyére kerüljön.? Borsika,Te a füledet óvd.


    Szóval mindenki vigyázzon magára. Julika, vegye fel a kötvényért járó pénzt. Ildike, nyugodjon meg és csináljon megint egy szép mandalát. Erika, gondolom már megbékélt a herceggel.


    Na elég már belölem. Megyek egy kis levest dobok össze, aztán meg kell nézni mi van a mélyhütőbe, mert az ünnepek alatt és után apró dobozokba sok kaja került oda. Azokat is el kell fogyasztani.


    Békés szép napot kivánok.

    előzmény:
    potymama (276408)
    2018-01-09  10:36
  43. 2018. január 9. 11:23276409.

    Nyugalmas, békés "átokmentes" napot kívánok  Mindenkinek!


    A reggeli köd már felszállóban van....de nagy kedvem ma nincs a mászkáláshoz.Átnéztem a garázsban  a virághagymákat ....igaz korán van .....de érzem a föld szagát.


    Délután megnézem Boscót...karácsony óta csak "kutyafuttában" láttam ....meghagytam a családjának..


     


    Ki merre van? Mit csináltok?

  44. 2018. január 9. 10:36276408.

    Sziasztok!


    Csak tekergetek de nem találom amire Julika válaszolt. Eddig se sokat értettem az egészből..de most aztán nagyon zavaros a dolog. Remélem elmúlnak a viharfelhők és lenyugszik mindenki.


    Voltam reggel kezelésen..7-re kellett menni..akkora köd volt, azt hittem nem találok oda.


    Rossz éjszakám volt..tegnap ahogy itt voltak a barátaink volt 1 üveg maradék pezsgőnk, felbontottuk..akár hiszitek akár nem egy kis ujjnyit ittam és azt hittem éjjel kiég a gyomrom...persze előtte ettem egy kis sütit is. Azt hiszem a  karácsony óta tartó zibi-zaba kezd megártani.


    Megye4k egy kicsit tevékenykedek..lehet porszívózni is kellene.


     

  45. 2018. január 9. 09:55276407.

    Mézecske!


    Első felindulásomban írtam az első választ. Nem vettem figyelembe azt a kijelentést, hogy aljas módon szóltunk hozzá, lezavartunk egy szív lélek embert. Óriási tévedésben vagy. Minket söpört ki Macska, , minden magyarázat nélkül. Beírta nem jön a találkozóra, elköszönt tőlünk...örökre..   Aztán beírta  az árajánlatot, amiről azt sem értettük miről van szó. Persze hogy azt mondtuk, lapozzunk, ennek így nincs értelme....erre a kirándulásra már mi sem megyünk el. Megkeseredett a szánk íze. Az öreg szánk íze, ahogy nevezel minket. Tehát figyelmesen olvasd el Macska reagálását és azután ítélj...és ne átkozódj!!!!!  Azt írtam, jó testvér vagy. Ha igazán az lennél, nem ilyen példát mutatnál , nem rontanád el a csupa szív húgodat

  46. 2018. január 9. 09:16276406.

    Julika!

    előzmény:
    Picivirág1 (276405)
    2018-01-09  08:49
  47. 2018. január 9. 08:49276405.

    Malacka:" Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? "


    Micimackó: "Azt nem betűzik...azt érzik"

    előzmény:
    Picivirág1 (276404)
    2018-01-09  08:25
  48. 2018. január 9. 08:25276404.

    Szervusztok!


    Jó reggelt, köd mentes, szép napot kívánok. Itt egyenlőre az van. Befűtöttem, most csak kicsit kell, mert éjszaka is úgy éreztem meleg van. A csempe nagyobb hidegekre való. De van egy csomó gezemicém, azt elakarom égetni, mert a nyáron, ősszel jön az új.


    Most nógatom magam, hogy készüljek, menjek Csabára, a bankba. A szemészhez is menni kellene...halogatom, de febr. 15 ig van 30 % kedvezmény és ingyenes vizsgálat.


    Hogy mit főzök, az rejtély. Ha megyek Csabára veszek valami húst...vagy zöldség félét, majd ott eldöntöm.


    Most jut eszembe, van a fagyóban máj, még a kóstolóba kaptuk..kiveszem, ha elmegyek és mire vissza jövök kiolvad.

  49. 2018. január 9. 06:34276403.

    Szervusz Mézecske!


    Macska tesója. Ismerünk, láttunk képen, Macska sokat mesélt rólatok. Tudjuk, hogy te találtál ránk, ajánlottad Macska figyelmébe a topicot. Minden szavad igaz. Már az első Keletis találkozón felvette velünk a ritmust, kedves kis csomaggal várt minket, úgy beszélt velünk mint aki már ezer éve ismer minket. Valószínű azért, mert mi is kedvére valók voltunk. Igen, mindig kedves volt hozzánk, testre szabott képeket készített. Nekem egy vonatot, amin Grazba utazom. Ez volt első ilyen egyéni kép. Nem felejtettem el. Elment látogatni Verát, boldoggá tette, és minket is, hogy nem szakadt meg vele a kapcsolat, élete utolsó percéig érezhette a Menedékház, Macska törődését. Élőben közvetítette Macija zarándok útját, alig vártuk a folytatást. Abban is igazad van, emlékezetessé tette a baracskai kirándulást. Úgy van ahogy írod, szívvel, lélekkel szervezte, olyan terülj asztalt varázsolt elénk ami csak a mesében van. Hozott, vitt minket az állomásra... Elévülhetetlen  jó cselekedet volt, ahogy Borsikát pártfogásába vette.


    Az ő ötlete volt, hogy kezdjük el szervezni a következő találkozást. Ezt is magára vállalta. Szinte euforikus állapotba kerültünk amikor láttuk, hipp hopp, már meg is van szervezve. És reggel hideg zuhanyként ért a közlés: ő nem jön. Egy vita alakult ki Ildi és közte amit a mai napig állítok, fatális félreértés volt. Már maga felvetés, a gondolat, hogy mi feltételezzük róla, hogy megrövidít minket, sértő. Elbeszéltek egymás mellett, nem tudták kifejteni ki mire gondol..megsértődtek. A 10 embernek fogalma sem volt arról, mi történt, csak azt láttuk Macska  berángott, ránk csapta az ajtót, minden magyarázat, szó nélkül. Ildi tett egy kis utalás arra, hogy megsértődtek és kár volt...részéről lett volna hajlandóság megbeszélni, mi okozta a félreértést de ettől Macska elzárkózott. Beírt egy árlistát ami nem a kérdés tárgya volt. Az a két szoba nagyon kicsi volt, Macska hiába ajánlotta fel a maga francia ágyát, nagyobb szobát szeretett volna több pénzért. És nem maga miatt hanem beteg barátnőnk miatt. Az, hogy Macska minden szó nélkül, mindenkinek felmondta a barátságot, törölt mindenkit a FB ról, nagyon udvariatlan, barátságtalan, egy empatikus emberre nem jellemező cselekedet volt. Engem nagyon megbántott vele. Hogyan védtük volna meg, amikor a többségnek fogalma sem arról, miről van szó? Ha rajunk múlik ez a barátság nem szakad meg, ha lehetőséget ad a megbeszélésre a kirándulás megvalósul, és éljük tovább a vidám, közös napjainkat.


    Te jó testvér van. Törődsz a húgod lelkével..látom Macskát is megviseli a történés mint minket. Nem tudok mást mondani, mint hogy nagyon sajnáljuk a történteket.


    Az, hogy megátkoztál minket nagyon fáj. Mindenki családjában van beteg, gondjaink  vannak...és akkor jön ez az átok. Ne sikerüljön nekünk semmi, mert mi nem érdemeljük meg. Ez minősít téged.

  50. 2018. január 8. 18:58276402.

    Részemről véget ért a móka, mára. Vissza vonulok a kuckómba. Pihentető éjszakát kívánok minden menedékes barátnőmnek,

Címlap

top