Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. január 6. 15:05276301.

    A link a 276292.hsz alatt alatt mutatja az időpontot, kiollóztam és berajzoltam. Jó lesz?


    2018. 09. 05. 


    A szobák száma világos már.


    Most elmegyek csavarogni és ha haza érek megírom az emailt. 


    Ha addig van  még  valami kérésetek kérlek írjátok ide. Persze gondolom menet közben is tudunk azért korigáltatni.


    Puszi minden Macinak. 


     

  2. 2018. január 6. 15:02276300.

    Szervusztok!


    Nincsen semmilyen igényem...Annuskával jól elvoltunk, ha neki jó, nekem jó...de minden megoldás érdekel, oda tegyél ahol van hely.

  3. 2018. január 6. 14:50276299.

    Macsikám, voltam Anikónál.  


    Ha van kétágyas szoba akkor azt kérnénk, kettőnknek.


    De ha  ez nem sikerülne, akkor legyen amit adnak, vagy sikerül intézned. 


     


    Milyen időpontra kérjük a szobát? Szept. eleje,közepe? 


    Köszi az intézkedést. 


     

  4. 2018. január 6. 14:14276298.

    Julika nagyi szia,


     


    légyszives  a kedves  B o l d i z s á r   unokádnak tolmácsold a  szívből jövő jókívánságaimat!!


    ....

  5. 2018. január 6. 14:10276297.

    SZIA PÖTYIKE, 


    SZIA lÁNYOK, 


    óóó megent felakadt. Bocsánat. Most értemcsak haza voltam a "muszáj" helyeken, ..tejért, mert megaludt a dobozos tejem. Gyogyókért, ..hétfőn kell  visszamennem a derék-nyak kenőcsömért, mert készítik, akkor Marika gyógyszertáros ad nekem ezüstlolloidot és magyarázatot is. Ilyen készséges. Már törzsvásárló vok  nála. Aztán temető, nagy séta, és most iderogytam a géphez.


    Nekem jó, sőőt nagyon jó a multkori két tündér hálótársam, Pötyike és Erika,  ..Annuska, ..Tisztelt és nagyon szeretett  Társnőim,   akik engem is elfogadnak. Lehet, h. horkolok,...ki tudja??!!  A helyszin is tökéletes,  köszönet Macsinak, h. intézi most is. 


    .....................


    Éhes vagyok, ennem kell valamit, majd később  benézek.


     

    előzmény:
    potymama (276293)
    2018-01-06  12:48
  6. 2018. január 6. 13:30276296.

    Macsi....csak most néztem be , miután a mindenkori hálótársam felhívta a figyelmemet.....Nekem jó a hely , az időpont, az ár......alvásra a 2 ágyas és a 4 ágyas is...

    előzmény:
    macska54 (276291)
    2018-01-06  12:38
  7. 2018. január 6. 13:15276295.

    Még nem tudtam a baracskai "hálótársaimmal" beszélni ....gondolom mindenki ebédel ...nem akarok zavarni /Anikó-Marika-Saci-Magdi /.Nekem jó a 4 ágyas, de a 2 ágyas is.Állítólag enyhén horkolok ....de túlélhető.Franciaágyon aludni nem tudok....de  biztosan lesz más lehetőség. Kiválóan tudok földre ágyazva aludni meg egyébként is alvásból lesz a legkevesebb.Látom reggeli lesz....vaCSORÁT MEG MAJD ESZÜNK VALAHOL.a DÁTUMOT ÉN SEM TALÁLOM, VAGY FIGYELMETLEN VOLTAM.

  8. 2018. január 6. 13:01276294.

    Macsi, én azzal alszom aki  akarja. 


    Legjobb volna egyedül, mert kicsit horkolok, /nem mindig/


    A dátumot nem tudom.


    Most megyek Anikóhoz, majd utána nyilatkozom, ha tudok. 


    Egy 3 ágyas szoba jó lesz nekem. Abból egy ágyat kérek. /hehe


    Nem értem rá pontosabban olvasni. Puszi az intézkedésért.

  9. 2018. január 6. 12:48276293.

    Na, akkor már a Hév távolságot is tudom!


    Macsi..nekem mindegy kivel leszek egy szobában..ha igaz én nem horkolok és a sodronyon is elalszom (Baracska)

  10. 2018. január 6. 12:45276292.

    OK. Nekem is tetszik!!! Csak, hogy mennyire van a HÉV megállótól azt még nem néztem.

  11. 2018. január 6. 12:38276291.

    Lányok most hívtam fel a hotelt.


    2-3-4 ágyas szobák vannak. Emailt kell küldenem, hogy milyen elosztást kérünk. Kérlek benneteket


    M É G      M A


    írjátok ide hogy ki-kivel hányad magával szeretne aludni. 


    A hévtől 100 méterre, a Duna parttól 100 méterre, a belvárostól 400 méterre található a hotel. 


    A reggeli mindig benne a szoba árban amit még most nem tudok csak az imélere jövő válaszban lesz ár. Azért nem tudom mert próbáltam engedményt kérni. Talán kapunk is kicsit. Ugye 11-en vagyunk:


    Nézzük csak: Nusimama, Anikó, Ildi, Pötyi, Marika, Sacika, Julika, Borsika, Erika, Magdika, és én. 


    Szóval kérek mindenkit hogy nyilatkozzon M É G     M A.


    Hotel Róz/Szentendre. Varga László tel:... nálam. Aki kéri annak megadom. 


     

  12. 2018. január 6. 12:04276290.

    Macsikám!


    Nekem tettszik...foglald le...szerintem. TÖBBEK!!!!! NYILATKOZZATOK!!!!

    előzmény:
    macska54 (276287)
    2018-01-06  11:28
  13. 2018. január 6. 11:52276289.

    Nusimama! Megoldom csak nincs mire várni. Ha mindenki rábólint befoglalom. Lemondani le tudjuk. Csak kéne lépni. Nem véletlenül buzgolkodok. 

    előzmény:
    Nusimama (276288)
    2018-01-06  11:39
  14. 2018. január 6. 11:39276288.

    Szervusztok


     Itt ronda borus, esős idő van.


     Boldinak, nagyon sok örömet és boldogságot, sikereket kivánok


    Pötyike,  jó, hogy már tudod, hogy szerencsésen haza értek a gyerekek. Titokban jó volna hallani, amikor Leona mesél az itteni élményeiről.


    Kedves téglák azért nem kell semmivel sietni- pl. mint Erika, mert már megint duracellel müködik- még csak jan elejénél tartunk.


     Macsi olyan jó a reggeli kép.  Jól feladták a leckét Neked a lányok, hogy megfelelő helyet találj. ÉN a többség után ballagok majd.


    Magdikám, összebeszéltünk? Én is a porszívót vettem elő és munkába állitottam, magammal együtt.


    Ildike, ne csodálkozz, hogy valami változást érzel. Én  béka nem vagyok, de a lábam nagyon jelez valami változást-


    Borsikám,  a jótanácsot fogad meg, Nálam is mindig hatásos az ezüstkolloid.


     Várom a telefont, hogy mikor érnek célba a fiamék.


    Anikóra én is sokat gondolok, s remélem mire össze jön a tali Ő is ok. lesz.


    Kellemes és nyugi napot kivánok. 

    előzmény:
    Rolta (276285)
    2018-01-06  10:59
  15. 2018. január 6. 11:28276287.
  16. 2018. január 6. 11:16276286.

    Na itt lennék megent.


    Boldizsárnak boldog névnapot kívánok sok szeretettel. 


    Más: Na ezért kell időben elkezdeni. A két képet nézzétek meg. 2 dátumot írtam be és nincs szoba. 


    Majd persze keresek mást. Csak hát nem véletlen, hogy én noszogatlak benneteket. 


    Én utazok elég sokat ahhoz, hogy tudom, hogy nincs szoba sokszor még 1 évre se előre. 


    Ildikó köszönöm a képeket, leírást.


    Era jobbulást kívánok. Tudom... sokra mész vele, de hátha. 

  17. 2018. január 6. 10:59276285.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk ragyogóan süt a nap és szinte langyos az idő....ha lesz időm lefotózom milyen virágokat bírt virulásra...


    Julika...gratulálok Boldizsárnak én is......


    Erika ...örülök, hogy jöttél....kicsit lassubb pörgést neked.


    Marika...szeretem a főzési ötleteidet.....nálunk ma maradék karfiol leves és mézes-szezámmagos csirkemell lesz /utóbbi kínaiból/


    Borsika...vigyázz fülecskédre, igazuk van a lányoknak...ezüstkollaid..


    Magdi....sikerült e időpontokat szerezned?


    Ildikó...kösz a filmet....csak ámulok, hogy az új gépemen pillanatok alatt töltődik le....viszont a mappába gyüjtéssel megkinlódtam


    biztos, hogy nem jól csinálom, majd jön a vőm és kérek segítséget.... 


    Macsi....kösz az infőkat...én is megnéztem...az időponthoz annyit, hogy nekem az augusztus nem jó, de a többség döntését tiszteletben tartom..


    Pötyike....örülök, hogy a gyerekek szerencsésen haza értek......gondoltam rád...a Lili hozott egy olyan kar.ajándékba kapott  "munkát, amit nem tudott megcsinálni.....aztán én sem....egy füles szamarat kell kötni...egész kicsit...részenként , fogpiszkáló nagyságú harisnyakötőtükön, ehhez még nagyon szőrös, bolyhos a fonal....feladtam....neked biztos nem okozott volna gondot..


    Annuska.....javulást a szemednek...ugye ma viszik vissza Ricsit? Olyan rövidnek tűnik az idő amig veletek volt...


    Anikóra is sokat gondolok....


     


     

  18. 2018. január 6. 10:35276284.

    Jó reggelt Mindenkinek!


     


    Sok szeretettel köszöntöm Boldizsárt  névnapján!


    Töredelmesen bevallom azt sem tudtam hányadika van ma..Ebben az évben  semmi időérzékem nincs.Lehet ...azért mert még alig mozdultam ki?Ha hinnék a babonában ...amilyen az évkezdet...olyan lesz az év ....cudar kilátásaim lennének.


    Felcsigáztatok az ezüstkolloiddal....én nem ismerem,viszont gyakran vannak különböző sérüléseim ....főleg ha beindulnak a kert munkák.A fülemre nekem is nagyon kell vigyázni,könnyen eldugul.


    Ildikém köszönöm a filmet.Töltöm ....délután bekuckózok ....elkezdem.


    Pötyi ...köszi a Vitrayt....tetszett.Szeretem ezen a csatornán az Alindát és a Teszári Nóra beszélgetéseit.Sajnos hol belealszom, vagy elfelejtem ....így online szoktam nézni.Én kimondottan szeretem amikor egy beszélgetés magázódva folyik.


    Elő kellene venni a porszívót....nyűglődöm....de megcsinálom.


    Drága Anikó!Ha olvasol puszillak...

  19. 2018. január 6. 10:16276283.

    Szervusztok!


    Az este letöltöttem a filmet, kíváncsiságból bele akartam nézni és a kis gép nem játssza le. Nem értem miért. Hang van, de a kép nem jön elő, ha valahogy elő kattingatom le van fagyva. Szerencsére a nagy gépen nincs ilyen probléma. Eddig minden filmet lejátszott. Azt hittem gyenge a wifi de nem. Úgy hogy ezt nem ágyból fogom nézni.


    Nagyon lassan lett világos de mostanra kiderült, hogy talán még nap is lesz.


    Akkor szokom a gondolatot, hogy Szentendrére megyünk. Szép hely, van látni való is...csak egy jó szállást kell kinézni. És szeptemberre jó időt jósolnak. Mióta szállást néztem azóta mindenhol Ráckeve szálláshelyek vannak. Most megnézem Szentendrét és majd azzal fognak bombázni.


    Mi maradék gezemice levest eszünk sült csirke combbal, zöldséges kuszkusszal..ez a kuszkusz olyan, mint ha a gyereknek mondjuk ha köhög..vagy ha csiklandozunk valakit


    Köszönöm a Boldizsár napi köszöntést..mindenkinek, aki már mondta, aki mondani fogja

  20. 2018. január 6. 09:38276282.

    Boldizsárnak nagyon boldog névnapot kívánok!!!!!!!!!!

  21. 2018. január 6. 09:35276281.

    Szervusztok!


     


    Borongós az idő, a kedvem csak azért is jó........még az sem tudja elrontani, hogy a változatosság kedvéért a vállam fáj......egy rossz mozdulat következménye. Minek kell nekem ficánkolni.....


     


    Látom többeknek tetszik Szentendre. Semmivel nem komplikáltabb odaérni, mint Ráckevére....A  Keletitől a metróval a végállomásig és onnan HÉV-vel szintén a végállomásig. azt hogy onnan a panzió merre van, nem tudom. Majd meg kell nézni......Talán érdekesebb, mint Ráckeve, vagy csak azért, mert Ráckeve már ismerős.....De még van időnk tervezni, messze még az ősz.......de jó tervezgetni......


     


    Borsikám hallgass Julikára, nagyon jó az ezüstkolloid........Ernőnél a sebekre volt jó hatással. Nekem is használt egy bőrkinövésnél, amit a bőrgyógyász sem tudott eltüntetni.....


     


    Csak ötletként a mai menünk: Maradék csontleves, sertés szelet hentes módra, sült krumplival és karácsonyi sütemény a fagyóról......


     


    Legyen szép napotok!

  22. 2018. január 6. 09:25276280.

    Ma vízkereszt napja van.


     


     


    Vízkereszt napján szokásban volt a szentelmények hazavitele is: a szenteltvíznek gyógyító hatást tulajdonítottak, mindenféle betegségre használták. Hintettek belőle a bölcsőre, a menyasszony koszorújára, a halott koporsójára. A következő januárig üvegben vagy nagy korsóban tartották, ami megmaradt a következő vízkeresztre, azt a kútba öntötték, hogy vize meg ne romoljon. A házakat vízzel és sóval szentelték meg, és a pap krétával írta a szemöldökfára a házszentelés évét és a G. M. B. betűket (Gáspár, Menyhért, Boldizsár). A vízkereszti népszokásokból mára jobbára csak annyi maradt meg, hogy ekkor szedik le a karácsonyfát.

  23. 2018. január 6. 09:19276279.

    Jó reggelt.


     


    Boldizsárnak boldog  névnapot! Sok sikert az életben. 


     


    Nem tudom mi van ma, de valami frontos hatás lehet. Valami nem  jó. De majd csak jó lesz.


    Visszafeküdtem, próbáltam TV-t nézni, biztos csatornakiosztás volt,vagy van, mert ujra kell  állítani  a TV-t.????


    Nem biztos, de én nem boldogultam vele. 


    Remélem mindenki jól aludt. 


    Macsi köszönöm a reggeli kávét.


     


    kép: fázós füge, reggeli dér. 


     

  24. 2018. január 6. 04:46276278.

    Pötyi örülök hogy a gyerekek sikeresen haza értek és már beszéltél is velük.


    Jó reggelt mindenkinek. 

  25. 2018. január 5. 21:42276277.

    Beszéltem Alexáékkal, minden rendben. A gyík is örült nekik ..


    Leona egész nap aludt..a repülőn és hazafelé a kocsiban..most fel van pörögve..a szülők meg kornyadoznak.


    De hát szokott ilyen lenni akinek gyereke van annak ismerős.


    Holnap és vasárnap majd kipihenik magukat.

  26. 2018. január 5. 20:05276276.

    Mindenkinek további szép estét....

  27. 2018. január 5. 18:39276275.

    ma már csak olvasni tudok, írni nem...viszlát holnap!!!!

    előzmény:
    Picivirág1 (276274)
    2018-01-05  18:27
  28. 2018. január 5. 18:27276274.

    Örülök, hogy "Tégláék" megérkeztekújra stabil a Menedékház. Ezt már szeretem.


    Szóval ketten Szentendrét nézték ki?  nem rossz, de oda hogyan lehet egyszerűen menni? A francia ágy nem akadály..én már aludtam Ildivel Zalakaroson francia ágyban, ő jobbra én balra fordultam, de lehet, hogy fordítva volt...Ezek az ágyak olyan nagyok mint egy batár..Máltán, Bikalon, Harkányban, Galyatetőn...stb Marikával ilyenben aludtunk...alig láttam olyan messze volt. Persze az egyik helyen akkora gödör volt, hogy én nem látszottam ki belőle, de ez ritkaság, hogy ilyesmi előfordul.


    Ildi!


    Kérem a filmetcupp érte!az emailt is. Sokat gondolok rátok. Így, mind a kettőtökre


    Pötyi!


    Nagyon jók, szép emlékek a képek!!!!!Köszönöm az Alinda filmet. Az  előzetesben láttam és lekéstem, elaludtam. Most megnézem.

  29. 2018. január 5. 18:23276273.

    Nem is tudom milyen tégla vagyok ...bontott vagy inkább vályogtégla.Egy kiadós eső el is mosna.Na, de majd jön a tavasz és felélénkülök....csak ezt a januárt kell túlélni ...nem szeretem.


    Erikám ...úgy örültem reggel mikor megláttalak...hiányoztál.


    Aranyosak a tegnapi képek.Leona sok élménnyel tért haza.Holnap már tanítás?


    Marika ....nekem is az tetszett.


    Lassan visszaáll a rend, elmennek a gyerekek. Ricsi már úton, Bence majd megy  az enyémek már a hét elején elhúztak.Kezdődik az új félév.Nálunk mind a kettőnek kemény lesz.

  30. 2018. január 5. 17:59276272.

    Szervusztok!


    Másik tégla is megérkezett.Itt voltam már, csak a feltett lehetőségeket akartam előbb átnézni.Jó sok van.Nekem Szentendre Cola Panzió tetszett a legjobban.Mondjuk nem tudom, hogy az alváshoz hogy álltok hozzá.Francia ágy és egy különálló ágy van majdnem minden szobában.Ezt csak azért írom ,hogy a további keresésnél esetleg ilyesmit is figyelembe kell-e venni és még a lépcsőt Annuskának.


    Pötyi jelentkeztek már Alexáék?Biztos jól elfáradtak.Leonát szeretném látni hétfőn az iskolában, ahogy mesél a társainak.Biztos nagy élmény volt neki ez a karácsony.


    Anyósom 92 éves volt májusban.Ő is egyedül él, ellátja magát.A kertet is csinálgatja.Mostanában nem szívesen megy az utcára.Ősszel megbotlott a teraszon, azóta fél, de az orvoshoz, gyógyszertárba, boltba még elsétál.Sógoromék elég közel laknak hozzá, a nagy bevásárlást együtt intézik.


    Borsika és aki még beteg vigyázzon, gyógyuljon.


    Nálunk nem történt semmi, így nem is tudok mit írni.


     

  31. 2018. január 5. 17:47276271.

    Alexáék már otthon vannak.


    Tegnap még itt sétáltak.(képek)

  32. 2018. január 5. 17:38276270.

    Ha esetleg valaki meg akarná nézni Vitray Tamás beszélgetését Alindával


    https://www.youtube.com/watch?v=wmKmLwPvd-w

  33. 2018. január 5. 17:35276269.

    Sziasztok.


     


    Itt Tégla1. 


    Remélem már nem dől össze a ház,már csak két  tégla hiányzik, azt a egy hiányzó tégla helyét majd kitámasztjuk addig, míg lassan visszaépül. 


    Írtam imélt.


     


    Ma különös napom volt, semmi más különlegességnem volt benne,mint a hosszú alvásom, most legalább megvolt az alvásidőm.


    Mikor ilyen sokat sikerül aludni, akkor én nem tudok aktív lenni,  csak  olyan...... vagyok...... talán ébren vagyok. 


    Ismeritek biztos ezt az állapotot. 


    Láttam a listát a tali  lehetséges helyeiről, de nem tudtam utána nézni, bocs. de úgyis a többség határoz. remélem engem is vár majd valaki valahol, mert én  zegen kívül elveszek, és nem találok haza. 


    Kaptam egy értesítést a FB-os filmes  ismerősömtől,  idézetek címen  terjed egy vírus, olyan mintha egy ismerősöd küldené, és ne nyisd meg, igaz más  marhaságot is kaptam ma, de az nem is említhető. 


    Szóval elment Leona a szüleivel. Biztos jól éreztétek magatokat.


    Annuska nagyon örülök a hozzáállásodnak, hogy maradjunk egy éjszaka. Bizony nem is sok idő, így sem. A kajáldát én is jónak tartom, ne terheljen senkit sem a főzés, egy süti szerintem belefér, az jó, hogy volt, igaz jól teleettük magunkat vacsi előtt. Ricsi is elindul, Bence vasárnap. Most itthon volt egy darabig. 


    Az volna a legjobb, ha együtt utazhatnánk.  De hát az ország minden részéből verődtünk össze. Na azért ez nem semmi, mert  így csak jó emberek férnek össze. 


    Macsikám, én semmit sem róttam fel neked.  Csak a tényeket mondtam. Az az én feladatom, hogy eljussak valahova, ahova menni szeretnék.  Te csak csináld a szervezést, nagyon jó vagy benne. 


     


    Drága lányok, most elmegyek egy kicsit szórakozni,mert ma még nem tettem. Egész nap nyitva a gépem, már szerintemmindent visszatöltöttem, ami adósságom volt az Avista felé. 


    Szóljatok, ha küldjem az ügyészes sorozatot. Teljesen kész van. Utána Sacika egyet  kosztümösködünk.  Beleférsz a keretbe.  


    Mindenkinek szép kellemes estét. 


     


    Borsikám jobbulást kívánok.Az ezüskolloid  biztos nagyon jó, nekem lábtörésem után a nagy  gennyedést gyógyította meg, pedig abban biztos csak nyomokban volt ezüst. De azt hittem már  odalesz a lábam a fertőzés miatt. 


    Erika, örülök, hogy gyógyulsz.


     


     


     


     

  34. 2018. január 5. 17:26276268.

    Én is akartam írni éppen, most jut eszembe ahogy Magdi írja..elültettem a tulipán hagymákat amit tőletek kaptam és most már kibújtak, egy nagy cserépben vannak az erkélyen. Remélem nem fagynak el.


    Én is láttam a nénit..mit néni?..csak 4 évvel idősebb nálam! szóval elég vicces volt ahogy futott, de futott!!


    Éppen tegnap beszéltem a barátnőmmel..a keresztmamája..én is jól ismerem 103 éves! És egyedül lakik! Igaz a lánya a közelben van, de bot és segítség nélkül mászkál..mondjuk csak a lakásban, mert egyedül nem engedik kimenni a városba. Vág az esze mint a borotva..csak a rokon gyerekeket téveszti már el..nem is csoda 5 lánya van és annak is népes családja.

  35. 2018. január 5. 17:07276267.

    Sziasztok!


    Végre ide értem. Látom megy a tervezgetés.


    Pötyikém....ne aggódj ....én megvárlak ....aztán onnan tovább majd elboldogulunk....ki tudja milyen irányba.


    Nekem Szentendre vonzóbb mint Ráckeve...na, de annyi hely és idő van még.


    A mai napom kicsit mozgalmas volt.Már nagyon elegem volt a bezártságból...elmentem Tómalomra.Igaz csak körülnéztem.Az orgonán majd kipattannak a rügyek, a hagymások is bújnak.Mi lesz ebből?Majd a temetőbe is ellátogattam.Kicseréltem a virágokat.


    Hazafelé gyakoroltam a lassú sétát....nem kell mindig rohanni.


    Borsévi jobbulást kívánok?Mi történt...megfáztál?


     


    Legyen szép az estétek.


     

  36. 2018. január 5. 17:04276266.

    Szép estét Mindenkinek!


    "Tégla 2"  jelentkezem....azt hittem már írtam, így csak olvasó üzemmódba tettem magam....Semmi esemény nálunk.....a taliról írtam, hogy elvileg oké, csak ne valami nehezen megközelíthető legyen a hely...vagy ezt már lehet tegnap írtam...

    előzmény:
    Picivirág1 (276262)
    2018-01-05  16:31
  37. 2018. január 5. 16:39276265.

    Ez lemaradt: Lóki Tamásné, a 82 éves Marika néni sprinter világbajnokságra készül. A szenior atlétikai világbajnokságon két számban is rajthoz szeretne állni, hatvan és kétszáz méteren akar bizonyítani

    előzmény:
    Picivirág1 (276264)
    2018-01-05  16:37
  38. 2018. január 5. 16:37276264.
    Marika néni 82 évesen készül az atlétikai világbajnokságra

    Akkor rajtunk csak nem fog ki egy mondjuk Ráckevei kirándulás???

  39. 2018. január 5. 16:35276263.

    Veszek ezüst kolloidot Julika,


    de ma ebben a rendelői gyógyszertárban nem jutott eszembe,


    majd otthon, ahova járni szoktam. Köszönöm, megjegyeztem ám. Rendes vagy.

    előzmény:
    macska54 (276259)
    2018-01-05  14:13
  40. 2018. január 5. 16:31276262.

    "ez a kis Társaság már beépült az életünkbe."


    De 4 "tégla" ma  hiányzik Ildi, Saci, Marika, Magdi....Anikó igazoltan van távol.

  41. 2018. január 5. 15:40276261.

    Szervusztok


    Ezek szerint megindult a tervezgetés.  Julika, ha jól leszek és megyek akkor nem  ugy, hogy este távozók, hanem ugy mint Ildikénél. 


    Magdikám, Boscó aranyos ahogy nagy komolyan nézi a gépet.


    Sacika, milyen szönyeget vettél. Ugye majd láthatjuk fotón


    Macsi a reggeli kép nagyon tetszett. Olyan  szivesen oda ülne az ember a kis állatok mellé.Megint sok feladatod lesz. Nemcsak a gólyák, de mi is, a tali miatt.


    Erika, örülök, hogy jobban vagy. Tessék meggyógyulni!!!


    Borsika, nagyon sajnálom, hogy megint baj van a füleddel. Jobbulást kivánok.


    Pötyike, ugye üres most a lakás? Hiányozni fog a nyüzsgés, bár idönként egy kis csönd is kell.


    Nálunk is bucsú volt.  Itt volt Ricsi és elbucsuztunk. Megint egy darabig nem látjuk. Holnap reggel indulnak.


    Anikó, vajon hogy van????


    Mindenkire szertettel gondolok. Igaza van Julikának, ez a kis Társaság már beépült az életünkbe.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (276260)
    2018-01-05  14:38
  42. 2018. január 5. 14:38276260.

    Borsika!


    Hidd el, nagyon jó az ezüst kolloid. Nekem teljesen rendbe hozta a fülemet, még orrcseppnek is azt használom.


    Pötyi!


    Bárhová is megyünk,  a Keletiben, várok rád!!!!


     

    előzmény:
    BORS (276257)
    2018-01-05  14:01
  43. 2018. január 5. 14:13276259.

    "Akárhova megyünk..engem megvártok a keletiben! "


    ez nagyon aranyos.

    előzmény:
    potymama (276256)
    2018-01-05  13:02
  44. 2018. január 5. 14:12276258.

    Borsika


    próbáld ki, ahogy Pici-Julika mondta..vegyél a patikában "ezüst kolloidot"..tényleg jó!


    Egy fülpiszkálóval gyengéden be kell kenni vele, minden baktériumot megöl..és gyulladás gátló is. Nem szabad megvárni amíg középfül gyulladás lesz a vége.


    Lajos is sokat küszködött a fülével egy időben és ezt használtuk. Most is sokszor begyullad neki, de valami ekcéma az okozó...arra most jó kence-ficét kapott, ha kezd viszketni..gyorsan kenegeti és elmúlik.


    Erika..örülök, hogy jobban vagy. Készítheted a pizsamádat..lehet hálótársak leszünk?


     

    előzmény:
    BORS (276257)
    2018-01-05  14:01
  45. 2018. január 5. 14:01276257.

    mEGJÖTTEM AZ ORVOSOKTÓL, MOST LEFEKSZEM, ANNYIRA ELFÁRADTAM. mEGINT KÖZÉPFÜL GYULLADÁSOM VAN, bocsánat, fölakadtam.  Leszívta a váladékot, a másikat meg kimosta. Gyógyszeres gézt gyürtek bele, szerdán kell újra menni. Kicsit fáj és immár teljesen süket vagyok. Vasárnap már ki lehet venni a gézt. Meg szokott keményedni az eleje.Pocsék dolog ez a fülbetegség.Na, majd kirúgom magam, biztos. 

  46. 2018. január 5. 13:02276256.

    Akárhova megyünk..engem megvártok a keletiben!


    Nehogy megint taxival kelljen mennem..mert eltévedek!

  47. 2018. január 5. 10:10276255.

    Erika!


    Így örülök neked!!!! Olyan jó, hogy végre jöttél. Hétfőig van még idő..addig rúgd ki magad. Először "mellebe vágott" hogy már készülünk az őszi talira, de már ráhangolódtam. Lassan majd mindenki formába lendül és megtaláljuk a legideálisabb helyet egy ragyogó talihoz. Én mindig azt hiszem, hogy ez lesz az utolsó, de mint a nagy zenekarok szokták volt csinálni a búcsú koncert után, van ráadás

    előzmény:
    erry (276250)
    2018-01-05  09:50
  48. 2018. január 5. 10:06276254.

    Köszönöm Macsi..most már képben vagyok!!!!

    előzmény:
    macska54 (276251)
    2018-01-05  09:51
  49. 2018. január 5. 10:05276253.

    Szia Gabi!


    Köszönöm...ez nem is olyan rémes..talán még én is el tudnék menni. Pláne ha Magdi is a Keletibe érkezne

    előzmény:
    rezeda02 (276249)
    2018-01-05  09:49
  50. 2018. január 5. 09:51276252.

    Budapest szerintem nagyon drága! 

    előzmény:
    Picivirág1 (276247)
    2018-01-05  09:40

Címlap

top