Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. január 5. 09:51276251.

    A keletiből a villamos átvisz a hévhez és avval. 


    Nézd csak!

    előzmény:
    Picivirág1 (276248)
    2018-01-05  09:41
  2. 2018. január 5. 09:50276250.

    Napsugaras szép napot!


     


    Húúúú mit látok, tervezgetünk, tervezgetünk? Jaj de jó, ettől már a kedvem is jobb. A közérzetem is jobb lett. Tudtam, hogy mire orvoshoz kerülnék meggyógyulok.......Azért kisebb nagyobb hibák vannak, de hétfőre az is elmúlik.....


     


    Gödöllő szép emlékeket hoz elő, Ráckeve pedig a telektől 3 km-re van, Szentendre a kedvencem.......Na majd délután végig nézem Macsi kínálatát.....Erre a lányra mindig számíthatunk!!!!!!!!!!


     


    Pötyi te olyan ügyes vagy, Leona igazán boldog lehet......csoda szépen felöltöztetted a babát....Utólag is boldog névnapot neki....majd a szelek szárnyán elküldöd neki......


    Sacika jó lenne látni a szőnyeged......ugye lefotózod?


    Francika Anikóról semmi hír? Nem akarom telefonnal zavarni, de nagyon érdekel hogy van.....


    Magdi Boscón elájultam, olyan figyelmesen nézi a laptopot........biztos jó a műsor....Hogy vagy? Meggyógyultál?


    Julika édesek a történetek a két cicáról......nemcsak Borsika olvassa szívesen.......


    Macsi ne haragudj, hogy nem reagáltam a talira, de olvastam, csak akkor épp más (rosszabb) dolgokkal voltam elfoglalva......


    Marika valami jó ötlet? Mit főzöl ma? Mindig jó ötletek lopok tőled.....


    Borsikám most, hogy jobban vagyok, összehozzuk azt a talit.....Vigyázol magadra ugye?


    Annuska szomorúan olvastam, hogy a szemed nem a legjobb......remélem mára már javult egy kicsit. Veled is jó lenne találkozni valamikor a jövő héten.......


     


    Vár a konyha, ebédet kell főzni......Nálunk ma csontleves lesz és gomba paprikás, galuskával........Egy nagy sétát is tervezek, szépen süt a nap, hideg sincs nagyon, januárhoz képest.......


     


    Legyen nagyon szép napotok!!!!!!!!


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

  3. 2018. január 5. 09:49276249.

    Sziasztok! 


    Segíteni szeretnék, mivel Ráckeve az én felségterületemhez közel esik,(25 km),  és ismerős vagyok ott, azon kívül, hogy Ági apja ott lakik. Oda szoktunk járni a gyógyfürdőbe. Gyönyörű dunaparti település, ódon hangulattal, engem kissé emlékeztet egy másik dunaparti városra, Szentendrére a hangulata. 


    Megközelítés: Keleti pu-tól 24-es villamossal végig a végállomásig a Vágóhídig. Onnan indul a Ráckevei HÉV, szintén a végállomásig. Nagyon egyszerű, még nekem is... Ezzel szoktam menni a Keletibe. 


    Remélem sokat segítettem! Előre is jó szórakozást! 


     


     

  4. 2018. január 5. 09:41276248.

    Egyáltalán, hogy kell Ráckevére menni?

    előzmény:
    Picivirág1 (276247)
    2018-01-05  09:40
  5. 2018. január 5. 09:40276247.

    Én naiv  úgy képzeltem, hogy valahol Budapest zöldövezetében van egy kis panzió, kockás asztalterítővel..oda nem nem kell még tovább utazni. Ilyet keresgélek.

    előzmény:
    Picivirág1 (276245)
    2018-01-05  09:11
  6. 2018. január 5. 09:39276246.

    Nekem is a ráckeveiek tetszenek. 

    előzmény:
    Picivirág1 (276245)
    2018-01-05  09:11
  7. 2018. január 5. 09:11276245.

    Ismerkedek a Ráckevei lehetőségekkel isvannak csábító dolgok.

    előzmény:
    macska54 (276243)
    2018-01-05  09:01
  8. 2018. január 5. 09:05276244.

    Az "Anda" vendégház Gödöllőn jópofa

    előzmény:
    Picivirág1 (276242)
    2018-01-05  08:57
  9. 2018. január 5. 09:01276243.

    Nem baj Julika, hogy te ilyen vagy. Majd a többség is megnézi és feltételezem reagálnak. 

    előzmény:
    Picivirág1 (276242)
    2018-01-05  08:57
  10. 2018. január 5. 08:57276242.

    Macsikám!


    Nekem ez bonyolult. Már remeg a térdem, hol vannak ezek a helyek? Hogy jutunk oda....Gödöllő azért tűnt egyszerűnek mert a Keletibe mindenki egyszerűen el tud jutni, pikk pakk ott van. Persze lehet, ezek a helyek is "könnyen" megközelíthetőek de én egyenlőre nem tudom elképzelni, hogy oda jutok. A szállás kiválasztása is nagy falat. Nézelődöm, de én biztosan nem tudok választani. sajnos én ilyen vagyok

    előzmény:
    macska54 (276241)
    2018-01-05  08:38
  11. 2018. január 5. 08:38276241.

    Hát itt volnék újra. 


    Ráckeve.


    Ráckeve.


    Ráckeve


    Gödöllő itt elég drágák, kivéve 1. nem néztem. nézzétek meg és véleményezzetek.


    Garden Étterem Kávézó Panzió Tahitótfalu


    Brigitta Apartman Szigetmonostor


    Cola Panzió Szentendre


    Bodza Apartman Kisoroszi


    M-mézes Vendégház Kismaros


    Tavi-fészek Fogadó Bánk


    Kerestem pár helyet ami árban is elfogadható. Kérek mindenkit ha van ideje nézze át és összegyűjtve a véleményeket meg hányjuk-vetjük. 

  12. 2018. január 5. 08:16276240.

    Pötyikém!


    Reggel még friss az agy, talán ilyenkor kipattan valami jó. Én a szakszervezettel voltam egy kastély látogatáson. Akkor még csak félig volt kész, de már akkor is pompás volt. Nóri Ádáma oda járt egyetemre és ők már látták a felújított kastélyt. Azért jutott az eszembe, mert nagyon jó a közlekedése, nagyon szép látnivaló. Baracskán is egy idő után mozgásra, sétára vágytunk. Itt lenne mit megnézni. Még az jutott az eszembe, hogy közel legyen az állomáshoz és nem baj, ha nincsen konyhája ha a közelben van étterem. El tudunk oda menni. Ez is csak ötlet , most nagyon jónak tűnik de lehet más hoz egy még jobbatidő van..majd Macsi biztosan feltérképezi, megnézi a terepet.


    Olyan jó, hogy itt volt a dédunokád, együtt volta a család nagy része. Az is jó, hogy a nyáron el tud jönni. Jó lépés volt Európába jönni

    előzmény:
    potymama (276239)
    2018-01-05  07:44
  13. 2018. január 5. 07:44276239.

    Mire ébredek korán reggel..már tervezgetünk???


    Pici..hogy jutott eszedbe Gödöllő??? Ismerős! Kistarcsán laktunk és mindenért oda kellett menni ha hivatalos dolgokat kellett intézni. A kastély gyerekkoromban zárva volt, csak a parkjában sétáltunk és kívülről láttam..romosan, meg ha jól emlékszem valami  szovjet parancsnokság is ott volt.


    Lesem Alexáék repülőjét..mindjárt megérkeznek Londonba.

  14. 2018. január 5. 07:26276238.

    Sopront akartam írni Szombathely helyett!!!

    előzmény:
    Picivirág1 (276237)
    2018-01-05  07:22
  15. 2018. január 5. 07:22276237.

    Szervusztok!


    Na, ugye, jó hogy korán kezdünk el gondolkodni.


    Macsikám!


    Én arra gondoltam, hogy senkinek ne legyen gond az étkeztetés, mindenki üljön le a készbe. Az, hogy a vacsora növelné a költséget nem hiszem, hogy akkora gond lenne. Bár arra is gondoltam, hogy ebéd nem kellene. Azt mindenki pakol az útra, esetleg annyit, hogy egy korai vacsoráig kibírja. Nem csinálunk terülj asztalt, mindenki eszik a dobozából. A szállásokon különben 2 kor lehet elfoglalni a szobát. Tehát  nem kérünk ebédet és 6 kor vacsorázunk. Reggelit kérnénk.


    Jó a térkép. De Szeged kimaradt ami kb olyan hosszú út, mint Békéscsaba.


    Én olyan kósza gondolattal gondoltam Pestre, természetesen ott alvósra, hogy esetleg Annuska és Borsika eü. állapota miatt este haza menne. Persze az lenne a legjobb, ha együtt lennék este, sokáig, de tudom Annuskának talán jobb lenne otthon. Bár Ildinél remekül megvoltunk, egy ilyen "altatást" szívesen vállalnék.


    Megnéztem a távolságokat. Vonattal.


    Igen, Ildi, Anikó  és Saci  laknak  a legmesszebb: 3. 17 '  3. 36. ' óra a menetidő vonattal , Nagykanizsa, egy átszállással, 3. 41 óra


    Békéscsaba 2. 31' óra, Szombathely 2. 49 óra, Szeged 2. 22 ' óra. 


    Senkinek nem kell hajnalok hajnalán felkelni, kettőre mindenki oda tudna érni valami helyes kis pesti vagy környéki panzióba. Másnap 10 ig jól ki is tudnánk beszélni magunkat.....nem ismerem a lehetőségeket csak a gondolatomban van egy kis hangulatos, nyugodt kis fogadó, ahol jó lenne nekünk. Most jutott eszembe...mi lenne ha Gödöllőre mennénk? Ott még megnézhetnénk a kastélyt, állítólag pazarul rendbe van hozva. Egy ötlet. Oda a Keletiből egyszerűen el lehet jutni.


     


     

  16. 2018. január 5. 05:44276236.

    Julika!  "...de a lelkemnek úgy lenne jó, ha mindenki csak szórakozna és kiszolgálnának minket...."


    Itt most mire gondolsz?  Ha még vacsorát is kérünk akkor az nagyon drágítja a talit. A másik: nem mindenhol engedik meg, hogy mi ott terülj terülj asztalkámat csináljunk, mert az nem buli egy hotelnem sem. De majd ezt is fixálom, ha oda jutunk. 

  17. 2018. január 5. 04:50276235.

    Drága Ildikó! ezt írtam: 


    "Én javaslatokat várnék olyan helyre ahová mindenki kb egyforma utat tesz meg."


    Nincs szándékomban senkit sem többet utaztatni. 


    Jó reggelt mindenkinek. 

    előzmény:
    franci47 (276234)
    2018-01-04  22:15
  18. 2018. január 4. 22:15276234.

    Írtam, hogy kósza gondolat volt.


    Julika, hamar fent van Pesten.


    Én  sokkal több időt töltök Pestre menet. Hosszú az utazás.  Voltunk már fent a Keletiben. Két órát tudtunk ott lenni és irány vissza, este fél 10 után értem haza. 


    Igen nekünk menni kellett,akármilyen hosszú az út. Jó volt.


     

    előzmény:
    macska54 (276232)
    2018-01-04  21:25
  19. 2018. január 4. 21:46276233.

    Bizony jön Leona a nyári szünetben, hogy hogy azt még nem tudni. Majd valaki érte megy..vagy elhozza.


    Olyan jópofa volt..nem akart hazamenni ...naná itt ő volt a központban, sok ajándékot kapott, mindig mentek valahova.


    A talival kapcsolatban....nagyon jó lenne.


    Nekem is Pest környéke a legszimpatikusabb az van központban...könnyebben.  megközelíthető.


    És nekem az őszi időpont lenne a legjobb.


    A kis tabletről írok, és Dezső cica közben az itt fetreng az ölemben és bökdös, mert féltékeny, azt is utálja ha újságot olvasok.

  20. 2018. január 4. 21:25276232.

    Ildikó! 

    előzmény:
    franci47 (276231)
    2018-01-04  20:34
  21. 2018. január 4. 20:34276231.

    Julika, jól elszórakoztatnak a cicák. 


     


    Majd én is nézegetek, hátha valahol  van valami jó kis program is.


    Nem tudom vizes, vagy fürdős helyet akar-e a társaság? Ottalvósat? 


    Szombathely esetleg? 


    Ez csak egy kósza  gondolat volt? 


     


    Julika, teljes egészében kész az ügyészes, ügyvédes sorozat. Nagyon jó eddig. Változatos téma, nők védelme ügyben,  a film írója,megalkotója, rendkívüli észjárású. Lehet, hogy csak nekem? 


    Meg kell néznem. 16 részes. Ezeket szeretem a legjobban


     

    előzmény:
    Picivirág1 (276229)
    2018-01-04  19:47
  22. 2018. január 4. 19:57276230.

    Természetesen mindenben nagyon körültekintően fogok nézelődni és mielőtt bármit is tennék megosztom veletek. Tudok minden problémát, figyelembe veszem. És hangsúlyozom semmi nem fog minket kötelezni, mert időben le fogom mondani ha olyan jön közbe. 


    Semmit nem veszek rossz néven. De én is csak a szóból értek. 


    Csak mindig arra gondolok, hogy már nem sokáig tudunk találkozni. Mennek az évek. Nekem fontosak vagytok. Megszerettelek benneteket. 


    Mindenkinek további szép estét..

    előzmény:
    Picivirág1 (276228)
    2018-01-04  19:37
  23. 2018. január 4. 19:47276229.

    Borsika!


    Na, ne már, hogy éppen akkor osztanának be valami fontos nagymamai dologra. Ezért lesz jó időben felkészülni.


    A cicák bizony dorombolnak, jó hangosan. Nem kapnak más kaját mint a száraz és húsos táp. A porcogóval is inkább játszottak, behordták a szobába és azzal fociztak. Még nem egerésztek, szerencsére, de a gilisztákat és a faleveleket levadásszák, és behozzák. A vendég cicákat távolról figyelik, az udvaron szoktak találkozni, de még közeli kapcsolatba nem kerültek, legalább is nem láttam.


    Sacika!


    Örülök, hogy sikerült a kedvedre való szőnyeget megvenni. Timi még mindig el van bűvölve a szőnyegétől. Olyan puha, süppedős és nem bolyhos. majd képet kérek!!!

    előzmény:
    BORS (276226)
    2018-01-04  18:11
  24. 2018. január 4. 19:37276228.

    Macsikám!


    Ne vedd rossz néven ha bizonytalanságot látsz rajtunk. Egy a biztos, szeretnénk találkozót. A bizonytalan, hogy mikor és hol legyen az. Azért bizonytalan, mert  mindannyian aggódunk valamiért, ki az egészségi állapota, ki a hozzátartozója eü. állapota miatt.  És olyan messzinek tűnik az őszi időpont...de szerintem akkor legyen.  De belegondolok, hogy Máltára is bő fél évvel az indulás előtt jelentkeztünk, akkor azt mondom, tényleg előre kell gondolni. Sajnos nem voltam nyugodt, állandóan aggódtam, hogyan leszek? Pláne ha szédülősen ébredtem, kétségbe estem, mi lesz, ha akkor nem leszek jól? Mondjuk egy belföldi foglalást könnyebb lemondani mint egy előre befizetett külföldit. De végül minden nagyon jól sikerült, és remélem sikerül olyan környezet találni ami minden igényünket kielégít. Tehát nézelődjél, ha van valami ötleted azt mond el...mutasd meg. Arról a "fontos körülményről" ne felejtkezzél meg, előre fixáld le, van-e rá lehetőség?


     

    előzmény:
    macska54 (276227)
    2018-01-04  18:32
  25. 2018. január 4. 18:32276227.

    Julika köszönöm kedves szavaidat. 


    Én elintézek mindent csak bólintson rá minden kislány. 


    A Pest közelire is. Már úgyis úgy benne vagyok. Mióta megjöttem szerda reggel óta legalább 30 szállással beszéltem a busójárás foglalás miatt. Na nem egyszerű. De úgy néz ki sínen vagyunk. Elég az elviek és elkezdek keresgélni. 


    Magdika Bosco naon cuki.


    Marika jegyeztem amit írtál. 


    Évi ha nincs topikod itt szerető kedves emberekre találsz. Gyere közénk. 

  26. 2018. január 4. 18:11276226.

    Marikám, köszönöm, vigyázok. Holnap 10-re háziorvos - gyógyszer feliratás,  majd utána 13.00-ig bezárólag még a Fül-orr-gégére is el kell jutnom. Remélem, sikerül. Orvosos napom lesz, csak utána tudok jönni ide. Mindannyian vigyázzatok magatokra. Fura ez az időjárás, nem ilyennek kéne lenni. Megbolondítja a fejemet. Orvoshoz egyáltalán nem szeretek menni. Azt hiszem valamennyien így vagyunk vele.


    Macsikám, hasonlóan Julikához, majd csatlakozom, ha kiválasztotok valami találkozó helyet. Nagyon köszönöm a lehetőséget és a munkát, amit belefektetsz. Ha jól leszek, szivesen elmegyek, ..ha éppen nem oszt be a család valami elképesztően fontos ngymama feladatra.

    előzmény:
    Sacika44 (276217)
    2018-01-04  16:06
  27. 2018. január 4. 17:57276225.

    Szép estét Mindenkinek!


    Estére csak ideértem....ma intézkedős napom volt....


    Egész délelőtt a telefon mellett ültem...tavaly félévtől zkarosba is fizetős  a szemét dij...az ügyfélszolgálatot próbáltam elérni, hogy mi a teendő, ha nem állandó lakosok vagyunk és csak nyáron vesszük igénybe a szolgáltatást...többször eljutottam addig, hogy nyomja meg az nnyi-annyi gombot...az viszont mindig foglalt volt....végül feladtam.....alán más módot kell keresni.


    Délután vera elvitt szőnyeg vásárlásra ......csak tavasz óta kértem vlakit.....és sikerült.Nem egyszerű dolog a szabálytalan méretek miatt... és az én elképzelésemhez képest nem s volt olcsó....jövő héten hozzák


     


    Aztán a UPC irodát kerestem fel, azzal, hogy most aztán nagyon erős és megmondós leszek....hála az égnek nem volt rá szükség /amugy se ment volna, ilyenkor nyúl vagyok/...tündéri ügyintézőnővel akadtam össze és nagyon meg vagyok elégedve az új csomagommal..


    Olvastalak benneteket.....jó sokat írtatok


    Annuska ...sajnálom, hogy nem igazán jó a szemed...


    Ildikó....a koszűmöst feltétlen kérem.....most a A szerelmes királyt nézem,,,sajnálom, hogy vége lesz...


    Pötyike.....Leonának én is minden szépet kívánok...milyen hamar elrepült az idő..


    Macsi....a találkozóhoz elviekben én is csatlakozom....és szerintem is valahol középtájon lenne jó..


    Mindenkire gondolok.....akkor is ha van amire nem reagáltam


     


     


     


     

  28. 2018. január 4. 17:57276224.

    Jó volt ez a cica-mese Vincéről és Incikéről. Milyen aranyosak lehetnek, amikor örülnek egymásnak. Tényleg úgy van, hogy ragaszkodnk a megszokott, szeretett kajájukhoz? Írtad a múltkor, h.megkapták a porcogós részt a husiról. Jó, hogy ilyen természetes kaját is kapnak. Ők még ugye nem ismerik az "egerészés" fogalmát?  Kíváncsi leszek, ha idősebbek lesznek, mennek-e az ösztöneik alapján vadászgatni. !?? TePici Julika, hallod egyáltalán, hogy dorombolnak nektek? Mit csinálnak, ha vendég cica jön?

    előzmény:
    Picivirág1 (276210)
    2018-01-04  15:12
  29. 2018. január 4. 17:04276223.

    Bosco mit néz? Ugye nem korhatáros??? Nézhetimajd eljuttok oda, hogy ha egyedül hagyjátok csak bekapcsoljátok a gépet és elszórakozik magában


    Köszönöm az ajánlást!!!!!


    Szóval hétfőn jelenésed van a háziorvosnál. ez nem azt jelenti, hogy beteg vagy

    előzmény:
    harangvirag08 (276220)
    2018-01-04  16:24
  30. 2018. január 4. 17:00276222.

    A talihoz még annyit. Olyan helyre menjünk  amit tömegközlekedéssel meg lehet közelíteni és ahol van étkezési lehetőség. Macsi vendéglátása pazar volt, de a lelkemnek úgy lenne jó, ha mindenki csak szórakozna és kiszolgálnának minket.

  31. 2018. január 4. 16:54276221.

    Évike!


    Kerestelek benneteket az ünnep alatt de nem találtam a fórumot. Biztosan nem írtatok. Ami nem megy, nem kell erőltetni. Már ez is szép volt, hogy Vera után ennyire életben tartottátok, sőt még pörgősebb volt. Szép volt..jó  volt...ennyi volt. Ezt csak szeretettel, érdeklődéssel, önként és "dalolva" lehet csinálni. Olyan jó, hogy mi túl tudtunk lenni mélypontokon, megértve, hogy nem mindenki tud mindig sürögni, forogni a Menedékben, de gondolatban mindig ott voltunk...vagyunk. A pörgősebb napok után jön az elcsendesedés, de ez nem azt jelenti, hogy "leült" a topik"...de lehet így is mondani, leült, megpihen, elmélkedik az elmúlt eseményeken és amint van valami mondanivaló, jelentkezik. De néha kell,  jó "olvasó üzemmódban" is lenni...ezt most biztosan bólogatva fogadják a "külső megfigyelő" barátaink.

    előzmény:
    007eva (276218)
    2018-01-04  16:13
  32. 2018. január 4. 16:24276220.

     


    Barbara telepítette a VLC-t a laptopra....így fogjuk nézni Tómalmon a filmeket .


    Julika...te láttad az Aurora Borealis-t. Megjelent egy könyv ezzel a címmel. Pataki Éva  írta....tulajdonképpen egy beszélgetés a Törőcsik és a Mészáros Márta között...részben a filmről és sok minden másról..Annyira érdekes, hogy  nem tudtam az este letenni.Feltétlenül olvassátok el.Könyvtárból hoztam ki ...én vagyok az első olvasója.A Schäffer Erzsébetnek is van egy új könyve: Hol vagy ?Nagyooon jó!!!


    Nem tudom mi a bánatnak ez a nagy adategyeztetés.Régebben a bankok csinálták....a pénzmosás miatt.Na aztán nekünk sok "mosnivalónk" van .


    Ildikém ....az ügyvédest majd én is kérem,ha küldöd Julikának....talán csak megjön a szerelem.Még az "apásnál" tartok  ...ott most már kibontakozott.Nem fotóztad a Holdat?Olyan béna vagyok ....megnézhettem volna ....mert nem aludtam.


    Vera filmje csak elkészül....bár  nagyon lassú.


    Nagyon  elégedett vagyok magammal .Az idei évet nem halogatással kezdem. Szolgáltatót már elrendeztem.J. erélyes felszólítására ma időpontot kértem a háziorvosnál.Hétfőn 1 órára kaptam.Biztos nem jártam nála bő egy éve .....erre rákérdezett: sürgős?? No comment.

    előzmény:
    franci47 (276214)
    2018-01-04  15:36
  33. 2018. január 4. 16:13276219.

    Macsika!


    Én szeretnék partner lenni , elvi úton tervezzünk. Én oda megyek, ahová mondjátok. Szerintem ezt te tudnád a legjobban megszervezni, megkeresni az ideális helyet. Talán Pest környéke lenne jó.... Annuskának, Borsikának  talán ez lenne a jó. Pestre talán mindenki egyszerűen el tud jutni.  Most elindítom a gondolkodjatok órát.....ötleteljetek..mi lenne a legjobb? Én Macsiban  nagyon bízom, a "referncia" munkája Baracskával, kiváló volt

    előzmény:
    macska54 (276216)
    2018-01-04  16:02
  34. 2018. január 4. 16:13276218.

    Kedves Lányok, bocs, hogy belekoty. Macsi olyan, mint egy meno operaenekes, már a jövő évi "fellépései" is megvannak. S hogy tavasszal jönnek a gólyák, nem is gondoltam, hogy ilyen hamar...  Majd nezhetjuk S örülhetünk az erkezesuknek, S johet a "kukkolás", ha eset készülődik, elfordulok.


    Talitokrol is várni fogom a mesét, a szomszedban már nem lesz, pl én éjszakára nem hagyhatom itthon a férjem, S különben is úgy néz ki, hogy elavult, erdeklodesmentrssé vált. 


     

    előzmény:
    Picivirág1 (276197)
    2018-01-04  12:43
  35. 2018. január 4. 16:06276217.

    Szervusztok!


    Pötyi nagyon boldog névnapot kívánok Leonának!       


    Csinos lett a baba.Nem fog fázni a szép kabátkájába.


    Angliában sem tartják, így minket az ottaniak nem nagyon szoktak köszönteni, de ha mi nem írunk, vagy nem délelőtt telefonálunk, akkor baj van.Ugye milyen érdekes dolgok ezek?


    Julika most biztos megtanulta Vince, hogy mindig sietni kell a gazdi után mert különben porul jár.


    Annuska sajnálom a szemed.Ezt a csekk dolgot olvastam, csak ara gondoltam, hogy nagyobb összegnél kíváncsiskodnak.


    Magdi elindultál beutalókért?Nálunk is van több játék ami generációkon át megvan.


    Ildi nem is gondoltam, hogy a házakig bemennek a vadak.


    Macsi láttam a kérdést, de már este nem jöttem vissza.Bene vagyok.Az időpont egyenlőre mindegy, de rajtam kívülálló dolgok közbejöhetnek.Tavaly is sikerült összehozni, idén is sikerülni fog.


    Borsika vigyázz a füledre.


     

  36. 2018. január 4. 16:02276216.

    Lányok én nem szeretnék erőszakoskodni, de ha mégis szeretnént talit akkor időben kell keresgélni. Nem kis feladat megtalálni a megfelelő szállást. Na és a helyszin sem mindegy, mert ahányan vagyunk annyi felé lakunk. Semmire nem kötelez egy befoglalás. Le lehet mondani, modósítani.  Én javaslatokat várnék olyan helyre ahová mindenki kb egyforma utat tesz meg. Én nem számitok, mert mind1 hova kell menni.  Ebbe kéne majd a segītségetek. De elvi uton azért lehet gondolkodni. Ha űgy gondoljátok ahogy én akkor jó. Az ügyintézést elvállalom. Pestieket szívesen viszem.  De én már erről nem irok többet csak ha partnerek vagytok benne. Majd alakul úgy ahogy szeretnétek. 

  37. 2018. január 4. 16:01276215.

    Ildi!


    Most még van mit nézzek, csak nem akartam lemaradni!!!!!mert általában későn szoktam szólni. Most van jó vezetékem, minden adott a szórakozáshoz.

    előzmény:
    franci47 (276213)
    2018-01-04  15:29
  38. 2018. január 4. 15:36276214.

    Julika, ha  most van mit nézzél akkor később. Ez volt a helyes kérdés. 

    előzmény:
    franci47 (276213)
    2018-01-04  15:29
  39. 2018. január 4. 15:29276213.

    Julika, ha mit nézzél most akkor majd később. 


    Még nincs kész a vége. Én nézem és töltögetem egyesével le. 


     


    Annuska én is olvastam, csak úgy emlékszem volt egy 3oo.ooo Ft-os határ. Akkor kell személyi igazolvány. 


    Nekem van egy posta pontgyűjtőm,majd megpróbálkozom azzal. Hátha az is megfelel. Ott is rajta vannak az adatok.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (276212)
    2018-01-04  15:17
  40. 2018. január 4. 15:17276212.

    Ildi!


    Én kérem, ha úgy gondolod, jó film!!!

    előzmény:
    franci47 (276207)
    2018-01-04  14:41
  41. 2018. január 4. 15:14276211.

    Annuska!


    A két ünnep között már olvastam, hogy  így fog működni a pénz feladás. Sokan nem olvasták és meglepődtek

    előzmény:
    Nusimama (276209)
    2018-01-04  14:56
  42. 2018. január 4. 15:12276210.

    Bors kért cica történetet. Most van. Délelőtt véletlenül bezártam Vincét a melléképületbe, egy raktárba. És most teljesen véletlenül kiszabadítottam. Történt, hogy  délelőtt kint voltam, takarítottam a cica hotelban, én vagyok a szoba asszony. Véletlenül levertem az égőt, össze is tört. Akkor eszembe jutott, hogy a műfenyőt most kivittem, nem a benti kispadláson szeretném tárolni. de Timi mondta, hogy óvni kell a papír dobozát. Vettem egy nagy fekete zsákot és beletettem.. nem vettem észre , hogy rajtam kívül más is bent van. .Aztán bejöttem..csodálkoztam, hogy csak Incike terpeszkedik a jó melegben...gondoltam csak jön Vince...de nem jött...Most jutott az eszembe, hogy nincs megoldva a világítás estére. Eszembe jutott, hogy a raktár helységben, ahol a fenyő is van,  van egy olvasó lámpa, azt mentem ki áttenni a hotelba. Kinyitom az ajtót és ki ül ott? VinceSzegény cica a fél napot rabságban töltötte. De nem is nyávogott, ..persze nyávoghatott, úgy sem hallottam volnaha nem jut eszembe, hogy  villanyt át kell vinni, még mindig ott ülne és várhatnánk egymásra...de minden jó, ha jó a vége...örömében azonnal felszaladt az ecetszömörce fa tetejére...enyém a vár, tied a kaka, amit ott hagytam

    előzmény:
    Picivirág1 (276205)
    2018-01-04  14:39
  43. 2018. január 4. 14:56276209.

    Elmesélem mai kalandomat. 


    3 db. közüzemi csekkem volt amit fel kellett adni. Mentem a postára kp.vel fizetni akartam, de a postai alkalmazott meg álljt mondta:. Tessék személyigazolványt adni. Kérdem: miért. Ez a legujabb rendelet, hogy aki kp-vel fizet, annak igazolni kell magát. Mondom:, hisz az összeg 22e.Ft csak. Nem baj, akkor is. Átadtam a személyim, s annak adatait bepötyögték a gépbe, s, csak akkor volt hajlandó a csekket ügyintézni. Nem tudom, hogy kinek van joga ahhoz, hogy a saját nyugdijamból, saját csekkeim befizetése esetén igazolni kell magam és adataim rögzitik. Ezek szerint lassan már a konyhánkba is bejönnek ellenörizni? Még a rákosi időben sem volt ilyen.

    előzmény:
    Nusimama (276208)
    2018-01-04  14:47
  44. 2018. január 4. 14:47276208.

    Szervusztok


     Leonának sok örömet és vidám szép életet kivánok


    Macsi ez hihetetlen, mintha  nem is lettél volna távol, ugy pörögsz, tele programmal. Annak talán van valami oka, ami az éjjel történt. Nem gondolod????


    Pötyike, Te aztán igazán sok örömet szerzel Leonának, azzal, hogy ilyen ügyes kezü vagy. Hiányozni fogsz Neki.


     Lányok többen kérdezték, sajna a szemem  nem a legjobb.


     Olvaslak Benneteket, Macsi tali felvetését. Igaza van Julikának, hogy ennyire előre  csak tervezni lehet, de  a megvalósitást sok minden befolyásolja.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (276205)
    2018-01-04  14:39
  45. 2018. január 4. 14:41276207.

    Sziasztok. 


     


    Az éjjel elállt az eső, és megláttam a  holdat. Szépséges volt, igaz, hogy ehhez ki kellett menni az udvarra. De nem bántam meg. 


    Ez a holdtölte bezavarhat a mi életünkbe, fájhat a fejünk, stb. 


    Ma 8 óra után ébredtem,későig fent voltam. 


    Pötyi Leonájának kívánok  minden jót. Én is  csak a nlc fejlécéhez érve nézem meg a névnapokat,mert idei naptáram még nincs. 


    Szerintem majd kitaláljuk mikor legyen az a tali. Nem kell elkapkodni.Ugye Macsi? 


    Ne legyen hideg, de ne legyen dög meleg sem.  Megközelíthető legyen könnyen, ne kelljen Macsinak szállítani bennünket, stb. 


    Évikém,majd kitaláljuk.  Boldog új évet neked, és családodnak. 


     


    Ma szomorkás idő van, délelőtt főztem, na nem nagy dolgot. Igazán olyan lájtoskaja. 


    Mostam is, kicsit takarítottam a kamrában, a fürdőben,  itt a szobában is rakodtam. Átlátható már.


    Keresgettem, töltögettem a neten is. 


    Sacikám, felhívom a figyelmedet egy  nagy kosztümös filmre, amit alig várok, már 4rész kész belőle. A te stílusod, és az enyém is.


    6o részes igaz, de lassanként fogom küldeni, majd 10 részt egyszer.  Nagyon várjuk már.  A vikiről töltögetem le, már 5o részt leszedtem, még 10-et, az egy óra alatt lejön biztos. Még fellövöm a citromélre, onnan a gmailra, aztán mehet. Ennyi macera. De jó lesz. 


    Most egy izgalmasat nézek, tegnapi  rész nagyon tetszett, de szerintem most kezdődik igazán a 2. rész után.Ügyvédes, jogászos, h ogy lesz-e benne szerelem nem tudom, de az első rész után nem is hiányzott.


    Aki ezt kéri, annak el tudom   küldeni, nem fogom megtartani,mert nincs benne egyelőre kedvenc szereplőm.


    Magdikám  a nőgyógyászos egyet lépett előre, mit szólsz a sebességhez? Igaz főiskolás a fordítója, így akkor már érthetőbb.


     


    Ja a szomszédban csinálják a kerítést, ami oldalunkon, jól bírják a sarat, a  hideget. Nem mentem ki megnézni. Messziről olyan mint egy koncentrációs tábor, de kell mert ők mindent termelnek, és bejönnek a vadak és tönkreteszik a termést.


    Majd a miénk is meglesz, ha lekertel a másik szomszéd. Addig nem érdemes, és nem két forintba kerül.  


     


    Csóközön.


     


     


     

  46. 2018. január 4. 14:40276206.

    előzmény:
    macska54 (276201)
    2018-01-04  14:10
  47. 2018. január 4. 14:39276205.

    Bocsánat....valamiért az oldal nem található.

    előzmény:
    Picivirág1 (276204)
    2018-01-04  14:38
  48. 2018. január 4. 14:38276204.

    BORSIKa!


    Olvasom, hogy vacakol a füled. Én , ha nedvesedik a fülem,  ezüstkolloid oldattal törlöm ki. Nagyon nagyon nagyon jó!!!! A fülpiszkálót bemártóm, óvatosan kitörölöm és teljesen kiszárítja.


    http://napidoktor.hu/termeszetesen/igazi-gyog


    Már mondtam, de érdemes újra és újra elolvasni, mire is jó???

  49. 2018. január 4. 14:26276203.

    Sajnáltalak a komisz éjszaka miatt, de még nem értem rá megírni. Már jobb a hangulatod? megnyugodtál? ..ne engedd arra felé sétálni a gondolataidat!

    előzmény:
    macska54 (276192)
    2018-01-04  08:32
  50. 2018. január 4. 14:17276202.

    Tervezgetni, várakozni egy találkozásra nagyon jó dolog. Sajnos nagyon szét vagyunk szóródva..vagy éppen ez az érdekes benne? Hírt kapunk a különböző települések programjairól, időjárásról..meg szép képeket kapunk, és ez érdekes. Gondolkodjunk!!!

    előzmény:
    macska54 (276201)
    2018-01-04  14:10

Címlap

top