Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. január 4. 14:10276201.

    Magdika igen, te voltál és nem Pötyi. De mint tudjuk szita a zagyam, bocsánat. És senki nélkül nem tervezünk. Tervezni mindannyiunknak kell, de hogy mi a vége azt még nem tudjuk előre. 

    előzmény:
    harangvirag08 (276199)
    2018-01-04  13:57
  2. 2018. január 4. 14:09276200.

    Pötyi....nem fogod elhinni mit csinálok...itt vagyok kicsit dajkálom Boscót...közben felmentem és megkerestem B.szobájában J."százéves"babáját.hasonló mint a tiétek. ..Buci baba volt a neve.Egész jó állapotban van ....még egy generációt kiszolgál.


    Lassan közeledik a csomagolás ideje....Leona jön majd a nyári szünetben?Hiszen Braziliához képest egy ugrásra van.

    előzmény:
    potymama (276195)
    2018-01-04  12:26
  3. 2018. január 4. 13:57276199.

    Ejnye-ejnye....és én hol maradtammég tegnap azon melegében írtam,hogy jó lenne...de részemről még gondolati síkon.Persze,hogy szeretne mindenki találkozni....időnk is van még rá bőven.Nálunk még annyira kiforratlan minden...betegségek , családi események.. stb várható....igazából azt sem tudom a jövő héten mi lesz.Nem akarok felelőtlen lenni.....bár tervezni nélkülem is lehet.

    előzmény:
    macska54 (276198)
    2018-01-04  13:29
  4. 2018. január 4. 13:29276198.

    Szia kedves szomszéd asszony Évi!


    Neked is B.U.É.K.


    Köszi, hogy te észre vetted és te reagáltál is. Meg már most Julika is. És tán Pötyi volt még aki reagált. 


    Várom mások reagálását is. Nekem jó a tavasz is. Megoldom a gólya projektemet és ezt is be tudom iktatni a táncrendembe. 


    Sőt.... egy olyan köztes megoldásra gondoltam, hogy idén mi Pestiek mennénk közelebb a többiek felé. Kéne nekem mindenki város neve. 


    Amit tudok: Békéscsaba, Sopron, Zalaegerszeg, Nagykanizsa, Budapest. Kiét nem tudom?

    előzmény:
    007eva (276196)
    2018-01-04  12:33
  5. 2018. január 4. 12:43276197.

    Szervusz Éva! oo7


    Köszönöm a jókívánságokat, mindig jól jön. Macsi felhívását persze, hogy észre vettük...és mindenkiben ott van a vágy, jó lenne találkozni. Az őszt  jól mondta,  neki tavasszal dolga van, jönnek a gólyák. Sajnos már nem vagyunk annyira mozgékonyak, szeretnék én is nagyon egy jó kis talin részt venni...gyúrok is rá, de egyre több az akadály mindenkinél. Bár eddig voltak nehezítő körülmények, leküzdöttük...bízunk benne, hogy össze fog jönni

    előzmény:
    007eva (276196)
    2018-01-04  12:33
  6. 2018. január 4. 12:33276196.

    Szervusztok Lányok!


    Nem tudom, irtam-e BUÉK-ot, ha nem, még mindig aktuális.


    Észrevettétek Macsi kérdését?
    "Lányok egy tali?.... kora őszre? Mit gondoltok??? Jó lenne. "


    Lehet hogy tavaszra gondolt, s nem őszre?


     

  7. 2018. január 4. 12:26276195.

    Nahát ha nem írja Borsika én biza nem is tudtam, hogy ma Leona nap van...mivel Brazilban se tartják a névnapokat nem szoktuk felköszönteni.


    De ma ha átjön felköszöntjük és átadom a ti üdvözleteteket is!


    Az a baba a képen 30 éves!!! Alexa 4 volt amikor kapta, egész jól bírja a strapát.


    Azt ne is mondjam Leona felpakolt..elvitt vagy 5-6 babát, az anyja mondta nem lehet, mert csak könnyű csomagot vihetnek a fapados géppel, erre visszatette a nagyobb babákat és vitte a kisebbeket.


    Holnap hajnalban indulnak innen és 6-kor felszállnak London felé és onnan még 3 óra autóval Box ahol laknak.


    Ma voltam kezelésen..visszafelé egy darabig gyalogoltam, tiszta tavasz van!! Félek lesz ennek még böjtje, mert hát van valami olyan közmondás.."nem eszi meg a kutya a telet"

  8. 2018. január 4. 11:07276194.

    Szervusztok!


    Most értem ide. reggel elment az idő azzal, hogy a kis gépen kiment a kép, tudjátok, oda, oldalra, és az istenért sem sikerült vissza hozni. Egy ponton megállt. Pedig olyan türelemmel böködtem a nyíllal...aztán kikapcsoltam, tettem a dolgomat de nem hagyott békén, vissza mentem...próbálkoztam...aztán valahogy hopp, vissza jött. megnyugodtam. Ez a choromon történt, a mozilla működött, de nem szeretem, nálam lassú, csak a fórum levelezésére  használom.


    Nehezen akart reggel lenni, be volt borulva de mostanra megint ragyog a nap, tavasz van. gezemice levest főzök, olyan mindent belemaradt egy kis párolt karfiol, talán ütök rá tojást...vagy beteszem a levesbe..már így, főtten. Az is gazdagítja. Voltam boltban, már nagyon ki kell számolni, mit veszek, mesze még a nyugdíj.


    gyönyörködtem Pötyi képeiben, olyan régi emlékek idéződtek föl..mi is sokat játszottunk doktorost, nagyon meggyógyítottak. A babaruhák nagyon elegánsaknagyon jó helyre született Leona.

  9. 2018. január 4. 10:31276193.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt ragyogó napsütés van....de hideg a levegő.Ma már kibújok egy kicsit a barlangomból.


    Leonának  boldog névnapot kívánok!


    Nagyon szépen felöltöztetted a " világot járt" babát.


    A gyengélkedőknek jobbulást kívánok!Magamnak türelmet....most kezdek neki a különböző időpont kéréseknek.....

  10. 2018. január 4. 08:32276192.

    Borsika! " Hogy aludtál,  álmodtál-e valamit?"


    Nem emlékszem, hogy álmodtam-e. Csak arra hogy éjjel 1-kor olyan banyalázam volt, hogy még az ablakomat is kinyitottam. Aztán elaludtam. Macim "őrjöngött"   mikor bejött a hálóba és majd le fagyott. Hát én meg örültem, hogy nincs melegem. Az órám nem csörgött. A tesóm keltett telón negyed 6-kor, hogy hol vagyok már?  Na ettől olyan ideges lettem, hogy elaludtam, hogy elkezdtem kapkodni. Na ettől megint melegem lett, meg elegem. Szóval nem jól kezdődött a reggelem. De már minden okés. 


    Ha Leonának névnapja van akkor én is kívánok boldog névnapot a kicsi lánykának. 


     

    előzmény:
    BORS (276187)
    2018-01-04  07:38
  11. 2018. január 4. 08:02276191.

    Szia Ildike,


     


    volt bizony akkora telihold, hogy még!  Zavart csinált a fejemben. Ott úgy sincs soha rend. Most volt a cs.kovácsolás, v.ma lesz? Annak az eredménye  nem függ össze az égi jelenségekkel ugye?


    .............................


    Nem tudom ma van-e   L e o n a    névnapja??!!!   ide teszek pár Barby képecskét  


    a Névnapjára.


    /Én is szerettem barbyzni,  Patinak is volt. Azt hiszem, a fiút Kevin-nek hívták. /


    .......................................

    előzmény:
    franci47 (276185)
    2018-01-03  21:15
  12. 2018. január 4. 07:50276190.

    Én is fogok egy ilyen kuckót csinálni magamnak  Julika! Nekem nincs kályhám, de vannak meleg csövek a fal mellett. Ott viszont nincs fény. Cica mese nincs?  : - ((  Akkor biztos, h. jók voltak! Bent aludt nálam Mici. Most reggel ő keltett a zörgésével. Kiengedtem. Biztos hiányoznak neki a testvérei: Nutella és Cóla.  A Nuti az nagyon lüke név. Soha nem jut eszembe.

    előzmény:
    Picivirág1 (276180)
    2018-01-03  14:35
  13. 2018. január 4. 07:44276189.

    Pötyike, micsoda csinos kabátkát csináltál a babának!  Leona örül minden darab ruhácskának ugye? Teljesen felöltöztetted a pucér barbyt. Ügyes vagy!

    előzmény:
    potymama (276183)
    2018-01-03  20:31
  14. 2018. január 4. 07:38276188.

    Sziasztok,


    szép jóreggelt Mindenkinek!


    Macsi nagyon finom a kávéd. Köszönöm. Hogy aludtál,  álmodtál-e valamit?


    Ébredezem. Rátok gondolok. 


    Azt hittem ma békés lesz a napom. Ám nem. A fülem kibabrál velem, 


    ..nedvedzik, ..orvos meg csak pénteken van. Addig házilag kezelem.


     


     

    előzmény:
    macska54 (276186)
    2018-01-04  05:30
  15. 2018. január 4. 07:38276187.

    Sziasztok,


    szép jóreggelt Mindenkinek!


    Macsi nagyon finom a kávéd. Köszönöm. Hogy aludtál,  álmodtál-e valamit?


    Ébredezem. Rátok gondolok. 


    Azt hittem ma békés lesz a napom. Ám nem. A fülem kibabrál velem, 


    ..nedvedzik, ..orvos meg csak pénteken van. Addig házilag kezelem.


     


     

    előzmény:
    macska54 (276186)
    2018-01-04  05:30
  16. 2018. január 4. 05:30276186.

    Jó reggelt mindenkinek.

  17. 2018. január 3. 21:15276185.

    Állítólag valami szép telihold van. Nem látom meg esik az eső. 


    Minden felhő itt ereszti ki a vizet magából.


    Már annyira sok esett, elég lenne. 


     


    Pötyi nagyon ügyes vagy. Ezt a babakardigánt is te kötötted. De boldog lehet Leona. 


     

  18. 2018. január 3. 20:46276184.

    Leona nagyon cuki. Te meg hihetetlen ügyes és türelmes vagy. Jó dolga van a kis szépségnek. Hogy fog hiányozni eleinte. Használjatok ki minden percet. 

    előzmény:
    potymama (276183)
    2018-01-03  20:31
  19. 2018. január 3. 20:31276183.

    Mai helyzet jelentés: orvososat játszunk.


    Ez a baba még Alexáé volt és ezt hozta meztelenül el Leona Angliába..most kapott ruhákat sőt cipőt is.

  20. 2018. január 3. 20:11276182.

    Mindenkinek további szép estét...

  21. 2018. január 3. 16:26276181.

    Szervusztok!


    Macsi üdv. itthon.Látom megjártad a szokásos kőrödet.Hamar elszaladt ez a pár nap.Még jó, hogy nincs olyan hideg könnyebben visszazökkensz.


    Pötyi jó kis feladatot kaptál Leonától.Kész lesz az összes rendelés?


    Annuska nem írsz a szemedről.Minden rendben van?Ricsinek is lassan letelik az aranyszabadság.


    Erika aranyos a kutyus.Te meg nem csinálhatsz ilyet.Új év nem szabad betegnek lenni.Gyorsan rúgd ki magad.


    Szép vissza emlékezést írtatok a télről.


    A mi utcánkban több bombatölcsér volt.Oda jártunk szánkózni.Az egyik jó mély és kacskaringós.Ott nyáron jókat lehetett esni biciklivel.Az iskola az utca végén volt és általában mire indultunk már lesöpörték a járdát.Barna magas szárú cipőbe jártunk.


    Ebéd után elmentem a piacra, kis feltöltés kellett csak.Én is vettem csirkeszárnyat mint Julika, meg farhátat.Holnap jó leves lesz belőle.


    Valami másodikat még ki kell találni.


    Mindenki vigyázzon magára.Gyógyuljatok mielőbb.

  22. 2018. január 3. 14:35276180.

    Itt is vége a tavasznak, hűvös szelek járnak. lengetik a teraszon a frissen mosott ruhákat. megyek a kuckómba ahol csak olvasni tudok, írni nem. De ott jó meleg van, vannak megfejtésre váró rejtvények...azt fogom csinálni.

  23. 2018. január 3. 14:12276179.

    Cekkerem nekem is volt ....milyen divatos nyári táska lenne most.Azzal vágtam mindig hátba a fiút aki éppen tetszett...ő meg hálából jól megrángatta a hosszú copfomat.Olyan kár, hogy semmi felvételem nincs a régi havas telekről.


    Annuskám rendben van a szemed?Vigyázz nagyon magadra!

    előzmény:
    Rolta (276175)
    2018-01-03  11:09
  24. 2018. január 3. 14:07276178.

    Sziasztok!


    Borongós szürke a mai nap. Jó volt olvasni a régi telek emlékét.Mi is mesze laktunk az iskolától.Valahogy mégis olyan szép emlékekkel gondolok vissza a régi telekre.Istenem ...mennyit fázott a lábam.Télen gumicsizmám volt....iskolába menet a patakban menten / ha nem volt befagyva/ időnkén befolyt a víz a csizmába...máig sem értem, hogy nem lettem izületes.Sótétedésig szánkóztunk ....felnőtt fejjel nézve....életveszélyes helyeken...mégsem tört senkinek még a csontja sem.


    Erikám ....gyógyulj meg.Nagyot nőtt a kutyus.


    Macsi üdv itthon.Tali jó lenne ..részemről egyelőre gondolati síkon.


    Ildikém ...csodásak a fotók.


    Pötyi ...jó varrogatást.


    Leszedtem a karácsonyfát.Voltak még terveim mára....de teljesen hasznavehetetlen vagyok.

  25. 2018. január 3. 12:05276177.

    Sacika bizony hogy megkezdtem. Ma már piacoltam. Nem volt itthon semmi. Csak a fagyó van dugig, de mindig más kell. Nem vettem sok mindent csak ami fontos volt. 


    Amúgy nem vagyok fáradt. De hát mitől is lennék?


    Köszönöm mindenkinek aki haza várt. Hát jöttem. 


    Ma fodrászhoz is szándékoztam menni, de lemondtam. Nem volt kedvem. Majd szombaton. Du. csavargás lesz a tesóval. Pénteken meg Marcsi barátnőmmel talizok.


    Fogászatra is kéne menni. Hívtam őket. Még nem dolgoznak. Talán holnap kezdenek. 


    A megrendelt cicifix sem jött meg. Beszéltem velük. Hablatyolnak.


    Ebben az országban semmi nem megy simán. És hogy unom. 


    Tüdőgondozóba is kéne mennem. Nincs időpontom. Talán du. tudok kérni. Nem jó az egyik gyógyim. Tele vagyok feladattal. Ha egy hétre kimozdulok akkor minden felgyülemlik. 


    Annuska nem írsz a szemedről. Rendben van? Julikát se láttam még. Pötyikém gondolom most nagy a hajrá mert mennek a gyerekek. Használd ki minden percét. Borsika kapd össze magad. És Erika is. Magdikát se láttam még. Vagy tán nem is emlékszem. 


    Anikónak megy a sok energia tőlem. Az még van.


    Lányok egy tali?.... kora őszre? Mit gondoltok??? Jó lenne. 

    előzmény:
    Rolta (276175)
    2018-01-03  11:09
  26. 2018. január 3. 11:18276176.

    Szervusztok


     Olyan kedvesen és élethüen irtatók a régi telekről.


    Macsi üdv ujra itthon. Szép és tartalmas  kirándulás volt.


    Sacika, ugye minden jól alakult. Erika, légy.szi tedd már be azt az duracellt és gyógyulj meg minél elöbb.


    Marika, Ti örzitek a hagyományt a fa lebontásával kapcsolatban. Én Julikához hasonlóan már tegnap mindent elpakoltam.


    Pötyike, akkor még van tennivalód. Gondolom kihasználod azt a kis időt amig még Alexáék ott vannak. Nagyon aranyos a képen.


    Anikónak szóritok és mielőbbi viszontlátást . 


    Ildike, remélem mára már a csk keze nyoma jó hatást pródukált.


    Magdika, akkor nálatok is elcsendesül a ház unokák nélkül. Nálam is közel a bucsú. Ricsit szombaton viszi vissza apja.


    Kellemes és szép napot kivánok. A betegeknek mielőbbi gyógyulást.

    előzmény:
    BORS (276174)
    2018-01-03  10:48
  27. 2018. január 3. 11:09276175.

    Szép napot Mindenkinek!


    Macsi....üdv a fedélzeten.....lassan kipihened magad és újra kezded a hajnal sétáidat...


    Pötyike....kész lesz e a megrendelt összes babaruha mielőtt visszaindulnak Leonáék?Láttam nagy társas csata is volt, bár nem ismertem fel milyen..


    Erika.....sajnálom, hogy nem vagy jól...vigyázz magadra..


    Ildikó....nagyon szépen emlékszel a régi telekre....valóban ilyen volt.....csak mentünk a nagy hóban ahogy Borsika írta "dunnyuska" módra megkötött bongyor kendőben....a gyerekek iskolába csuhéból kötött cekkerben hozták a tanszereiket és mintákat nyomtak a hóba.....igaz ha ez beleolvadt, akkor bizony áztatta a füzetek, könyvek széleit.....nekem a kedves pesti rokon.....aki tűzoltó volt....csináltatott tűzoltó tömlőből táskát,.... hogy én azt ennyire utáltam....és nem is értettem miért kell ezt vinnem, mikor anyám nagyon szép csuhé szatyrokat tudott kötni.........A legjobban a téli erdőt szerettem....főleg ahol még nem óriásiak voltak a fenyők...minden szép fehér, érintetlen hó.....na ez is csak emlék...


     

  28. 2018. január 3. 10:48276174.

    jóreggelt Kislányok,


    minden jót kívánok!


    Szia Macsi, végre itthon!  már itt gőzölög a kávéd az orrom előtt. Köszi.


    Erika jobbulást kívánok. Nekem magas, neked alacsony a vérnyomásod. Nálunk is most helyettes doki működik. Szegény, ..sokan vagyunk betegek, nehezen bírja a rendelést. Mielőbbi jobbulást kívánok. Majd vmikor összejövünk és legurítunk egy alkoholmentes sört, ..egyből rendbe jönnek a mérési értékek. : - )))


    Sacika  Te már biztos 1000-el  teszed  dolgod,  ..én innen az ágyból figyellek. De mélyen magamba néztem és ..hopp, már fel is keltem, egy-két látszat dolgot  meg is tettem, pl.: szellőztetés, átöltözés..stb.  ..


    Annuska, szia, ..minden rendben? Jól van a szemecskéd? Jobban látsz mióta a műtét meg volt? 


    Pötyike ma biztos nagyon elfoglalt leszel,  holnapra készíted az elutazókat. Gondolok rád. 


    Itt tavasz van,...nem tudom jó-e ez így? megváltoztatni nem tudom. Lehet, h. majd márciusban meg hóesés  lesz? 


    Jól írjátok,  itt ott furán megjelennek a növényeken a bimbók. Vagy  ott maradt és nem vettem észre?


    Hallo. Nem látta Valaki a telomat? ..Valahol pittyeg. De az is lehet, hogy a szomszéd riasztója  jelez. 


    Ma megint pedikűrt tervezek. Annyi mindent szeretnék csinálni! Minden reggel ilyenem van. Aztán elmúlik.Hálisten.


     


     

    előzmény:
    macska54 (276166)
    2018-01-03  04:54
  29. 2018. január 3. 10:42276173.

    Ildikó milyen szépen írtad le a telet. És Borsika is. 


    Erika jobbulást kívánok. Ne fáj. A kutyi nagyon cuki. 

  30. 2018. január 3. 10:40276172.

    Szervusztok!


    Most jöttem Csabáról ebben a téli tavaszban. Ragyog a nap, kellemes az idő...én már nem bánnám, ha így is maradna. Szép volt Ildi téli képe, de az idén kihagynám. Az én időmben hatalmas jégcsapok voltak, életveszélyes nagyságágúak, és bizony szopogattukamit ugye az unokámnak már tiltottam


    Csabán voltam, a kis gép csatlakozó zsinórjáért, megérkezett. Ennek vastagabb a vezetéke, azt nem szeretik a cicák. legalább is eddig olyan nem kóstoltak.


    Erika!


    Rád jár a rúd. De remélem tényleg hamar kirúgod magad. Te úgy szoktad, ehhez szoktattál minket. tegyél meg mindent a gyógyulás érdekében. Küldök egy kis energiát..nekem most van...kénytelen vagyok Timi erőszakossága miatt Humaikumot és C vitamint szedni, erőtől duzzadok


    Vettem Csabán csirke szárnyat, van karfiol, valamit alkotok belőle.

  31. 2018. január 3. 10:35276171.

    Sziasztok!


    Felénk tavasz van, de lehet Macsi tud valamit..és feltette a téli havas képeket.


    Ildikó nagyon találóan és szépen írtad le a téli élményeidet Borsikával együtt. Nagyon szépek a fényképek.


    Ma úgy ráhagyom a napot..lesz ahogy lesz!!


    Semmi tervem..mondjuk annyi, hogy megfőzöm az ebédet..fejtett bablevest és prézlis nudlit (vagy 10 éve nem csináltam).


    Még van varrni valóm..Leona mindig számonkéri mennyit csináltam meg a listából amit lediktált (babaruhák)

  32. 2018. január 3. 10:01276170.

    Ildike, 


    talán nem is tudod, milyen 


     szépet hoztál ma reggel nekünk. Az írásodra gondolok. 


    A formás   Naplódba  is be kéne ezeket írni,  lenne meg az utókornak is.


    A mesét hozzá  köszönöm:  gyerekkori  emlékeket ébreszt bennem. A víztócsa, a deres levél..nagon el van találva.


    A  faszánkóra, régi fazonú, cipőre szerelhető  korcsolyára gondolok.   Még a "dunnyuskás"   kendőkötés és az egyújjas kesztyű. A termosz teával és a   2 db zsíros kenyér között valami, ..mondjuk hagyma. 


     

    előzmény:
    franci47 (276167)
    2018-01-03  08:29
  33. 2018. január 3. 09:33276169.

    Jobbulást Erika.


    Valami vérnyomás emelő kellene.


    A pici kutya nagyon aranyos. 


     

    előzmény:
    erry (276168)
    2018-01-03  09:30
  34. 2018. január 3. 09:30276168.

    Szervusztok!


     


    Macsi üdv itthon......


    Francika olyan szépen leírtad a téli tájat, szinte ott éreztem magam.....


     


    Lányok! Dögrováson vagyok, nem írom le mi fáj, mert egy teljes lap kevés lenne,,,,,,,a vérnyomatom a béka feneke alatt van, szédülök.....Orvos csak a jövő héten lesz.....Az ügyeleten adtak egy fájdalomcsillapító injekciót és javasolta az orvosom felkeresését, ha nincs akkor menjek be a kórházba. Na azt nem.....


    Olvaslak benneteket, de csak a telóról tudok pötyögni, az pedig keserves......Azért jelentkezem, hogy élek....de szerintem hétfőre kirúgom magam......


     


    Legyen szép napotok!


     


    Most kaptam a képet a pici kutyáról, már ilyen nagyot nőtt

  35. 2018. január 3. 08:29276167.

    Jó reggelt.


    Üdvözlet itthon Macsi. Már biztos járod az utad.  


    Látom jön a farkasordító hideg. Szépek ezek az állatok ......így messziről, falkába verődve. A másik téli kép, azok gyermekkorom  telei.


    Így szerettem elképzelni, hogy megyek a havon és a kiásott szűk  kis úton járok, ki sem látszom, két oldalt csak a  hófehér havat látom. Szikrázóan süt a nap, szinte vakítja az ember szemét.


    A gyönyörű fenyőn megülő havat  egymásra rázzák az alatta sétáló szerelmes párok. 


    A kelő nap piros fénye olyan "lángoló"mondhatnám kísérteties fényt ad a tájnak. Míg nem tanulmányoztam az eget addig azt hittem, hogy a festményeken megfestett  színek giccsesek,valótlanok. De már éppen elég le, és felkelő napot láttam,így tudom, hogy létezik, csak az időpontot kell eltalálni,mikor kell figyelni.


    Gyermek koromban  2. osztályos korban a hegyen laktunk. Nagymama beteg volt, és az anyukám ápolta, mindnyájan ott laktunk egy évig.  Akkor még hárman voltunk testvérek, csak én jártam iskolába. Éva unokatesómmal mentünk  reggel, de volt,amikor délután kellett menni, akkor sötétben értem haza. /na azt nem szerettem/ főleg, ha kutyákkal találkoztam. Reggel viszont  ha lefagyott a hó, akkor elbírt engem és nem süllyedt le. 


    Aztán meg ott  voltak a jégvirágok az ablakon, lehetett kaparászni, hogy kis nyíláson kilássunk, hátha akkora hó esett, hogy betemette a házat,akkor otthon lehetett volna maradni, mert gyerek nem indulhat el méteres  hóban. 


    Most deresek a háztetők, nem tudom mennyire van h ideg. Már nem tudtam az ágyban maradni. 


    Szép reggelt mindenkinek, finom kávéillatút, hisz bármikor főzhetünk virtuális kávét, de én most az igazit iszom. 


    Kinéztem az ablakon, látom a madárkák reggeliznek. Az etetőből fogy a mag, odaröppen, és elszáll, hogy a magocskához egymásik madárka is hozzá férjen. 


    Mi legyen az ebéd. Legszívesebben egy kis hajtoványt ennék, nálam ebédként is funkcionálhatna. 


     


    Téli művészet milyen is tud lenni egy befagott víztócsa, és egy szép levél. 


     


    Legyen szép napunk. 


     


     


     


     

  36. 2018. január 3. 04:54276166.

    Jó reggelt mindenkinek!

  37. 2018. január 2. 21:15276165.

    Szia Macsi!! Dehogy haragszunk. Fontos h. minden rendben és épségben megérkeztetek. Örülünk, jóéjt, jó pihenést kívánunk. Majd holnap mesélsz. 

    előzmény:
    macska54 (276164)
    2018-01-02  20:58
  38. 2018. január 2. 20:58276164.

    Sziasztok, szép estét. 


    Most értünk nemrég haza. Késve indult a gép. Vissza olvastam gyorsan, de ha nem haragszotok nincs most erőm reagálni. Bár már alig vártam hogy elolvassalak benneteket. Nagyon jól éreztem magam. De már jó itthon.


    Mindenkinek további szép estét....

  39. 2018. január 2. 20:35276163.

    Marikám, köszi, h. kérdeztél. A főző sok mindent tud, mindent egyedül csinál, de bizony napokig nem mertem bolygatni, csak olvasgattam az Útmutatót, és a régivel főztem. Igen, jól mondjátok: lassan visszazökkenünk a hétköznapokba. Persze, azzal sincs semmi bajom, csak egészségesek legyünk, akkor az ember bizakodóbb tud lenni.

  40. 2018. január 2. 20:28276162.

    Magdikám, darált kávét eszik. Ha valami kevés, v. tele van a zaccos doboz, akkor jelez. Nagyon intelliggencs. Be van progizva. Vigyázok a sporttal. Most este néztem egy külföldi csatornán, h. milyen bátrak és merészek a nálam is idősebb emberek, 82 éven felüli hölgy ugrált ki a repülőből, ..és jó sokára nyitott csak ernyőt! 90-es bácsika pedig izmosra gyúrta magát.  Elől alig volt foga.

    előzmény:
    harangvirag08 (276160)
    2018-01-02  18:31
  41. 2018. január 2. 18:40276161.

    Törvények észak koreában.

  42. 2018. január 2. 18:31276160.

    Évike....mivel "eteted "Carlost...kapszulával, vagy darált kávéval?


     


     


    Azért módjával azzal a cigánykerékkel .

    előzmény:
    BORS (276156)
    2018-01-02  17:27
  43. 2018. január 2. 18:21276159.

    Pötyi ...de ismerős!!!Ilyenkor csak azt sajnálom, hogy akkor nem volt még digitális fényképezés .....és hát a filmet azért meg kellett gondolni.Ha megjöttek nálunk olyan vásár volt, hogy közlekedni alig lehetett.


    Nagyon szép kislány Leona ....jó az új frizurája.Látom Markusz fürtjeit is "megzabolázták".

    előzmény:
    potymama (276154)
    2018-01-02  17:14
  44. 2018. január 2. 18:19276158.

    Szervusztok!


    Mire ideérek már mindenről lekéstem amit nézni kellene.


    Macsiék hazafelé vezető útját.Lassan Érdet is megjárják és az édes otthon felé tartanak.


    Casablanca nekem is az egyik kedvencem, de már annak is rég vége van.


    Sacinál biztos békésen lezajlott a vendégeskedés.Most már olvasgat, vagy épp nézi, hogy mi történt itt.


    Pötyi akkor van még egy nap amit Leonáékkal tölthetsz.Jó, hogy szétrámolt, legalább láthatjuk a babáidat.


    Borsika  csak lassan azzal a tornázással.Nehogy meghúzd a derekad.A kávéfőzőt be lehet állítani és leáll ha megvan amit szeretnél?


    Magdi azt hittem teljesen jól vagy.Úgy látszik ragaszkodik hozzád ez a nyavalya.Vigyázz magadra.


    Julika hamar leszedted a fát.Mi épp az előbb beszéltük meg, hogy hetedikéig tartjuk.


    Ildi holnapra biztos jobb lesz a kovácsolás.Az lenne a csoda, ha semminek nem változna az ára.Légyszi


    Annuskát, Erikát nem láttam.Lehet csak figyelmetlen voltam.

  45. 2018. január 2. 17:35276157.

    Imádom, ahogy  szétszórja a babákat!  ..mind Te varrtad őket, ugye,

    előzmény:
    potymama (276154)
    2018-01-02  17:14
  46. 2018. január 2. 17:27276156.

    Pötyikém,  bizony nagyon szép kislány  Leona!Most mondjátok meg, hogy megnőtt!  Biztos imádják a sulijában. A másik képet nem jól látom,  de ez az én bajom. Én is szivesen követném Macsit, de már nem tudom h. kell. Mire rájövök, hazaérnek. It van mellettem a koordináták,  meg a járatszám is. Pedig egyX  már követtem valaki gépét, ..talán  a nagyfiú unokáét. Most ő a dolgozóban van, nem zavarhatom ilyen kéréssel. 


    Fejfájós napom lett! Rendesen  ám! Pedig reggel még hogy villogtam,  terveztem ezt, meg azt, aztán nyögés és borogatás, meg Algo. lett belőle.Naná, hogy benyilal olykor a fülem is. A bal. Azzal mindég baj van. A jobb fülem védve van, abban van a hallóka.  Sussz, ennyi. Borsévi nincs panaszkodás!!! Rengeteg idő elmegy vele.  Mondom is  magamnak :" ha pl.: újra elolvasod a verset, amit FranciIldike hozott, ...elmúlik a baj, derüs leszel." 


    Főztem Carlossal megint kávét. Ő a presszógépem. Jól teljesít, ..de vhogy  mintha sok kávét enne. Folyton vízért jelez. Na, abból van bőven. Kap.  Holnaptól tornázok. -zom. Nyújtózkodósat. Ez az ünnepi evészet! Nahát, ..megteltem, kigömbölyödtem. Van egy idős nő a környéken, ő a férjével biciglizik  a piacra meg vissza,  és ha szép idő van futtatja a kutyát is. Úgy írígylem.


     


    Sajnos, nekem már nem megy. Már az a pár cigánykerék és spárga is


    sok, amit néha "bedobok"!  .


     

    előzmény:
    potymama (276148)
    2018-01-02  10:51
  47. 2018. január 2. 17:18276155.

    Magdikám, beszélnünk kéne, én nem értem ezt a hsz-t. 


    Hogy lemondtad a szolgáltatást azt értem. 


    Sokat szédelegsz. Mérj vérnyomást.  Járj utána mikor, ne kapkodd a fejed semerre. 


    Ennyi a tanácsom.


     


    Persze hogy folytatom a kezelést. Meg sem fordult a fejemben, hogy abba hagyom.  Már hiányzott  az, hogy valaminek az ára felmenjen. 


    Ma nagyon elfáradtam. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (276153)
    2018-01-02  17:10
  48. 2018. január 2. 17:14276154.

     Most már tárgytalan leírnom, hogy kell a repülőt követni..mert én se tudtam figyelni, berobogtak a lányomék Alexáékkal együtt és felfordult a lakás..elfoglalták a gépemet, hangzavar volt.


    De ha valakinek utazik rokona-ismerőse és nézni akarja merre jár..csak írjon, elnavigáljuk..vagy én vagy Macsi is biztosan szívesen segít.


    Saci már túl van a vendég fogadáson..remélem minden jól ment.


    Egy-két kép nektek..a hadi állapotokról (csak az a szerencse..mindent visszarámol Leona, nem is kell neki szólni)..igaz találtam varrótűt a szőnyegen egy pár gombostű kíséretében mert varrt is!!                                     

  49. 2018. január 2. 17:10276153.

    Megjöttem a körutamról.Ma... lesz ami lesz... alapon elindultam.....szerencsésen haza is értem.Pedig sok helyen jártam.Egyszer a UPC-nél éreztem egy enyhe szédülést.....nem volt ügyfél ....ne tudjátok meg mennyit várakoztattak ....mintha érezték volna, hogy a szolgáltatást akarom lemondani. A családommal is találkoztam....kávéztunk/ még a helyén van/búcsút vettem az unokáimtól ....hosszú idő telik el mire újra így együtt leszünk.Nagyon jó volt az elmúlt időszak .....még a betegségem ellenére is.


    Ildikém ....a kezelést folytatni kell. Nem szoktam fogadalmakat tenni ...de most ez a nyavalyaság ráébresztett, hogy kicsit többet kellene önmagammal törődni...az emberi kapcsolataimban folytatom amit tavaly elkezdtem ....a kevesebb több.


    Pötyi ...akkor "nyertél" még egy napot.Leonán szinte látszik milyen jól érzi magát.


    Macsiék lehet már landoltaK ...ÉS INDULNAK HAZA FELÉ.


    Holnap leszedem a karácsonyfát.Remélem a nyúl még jó mélyen az üregében van....és jó darabig ott is marad.


    MEGINT MELLÉÜTÖTTEM.

  50. 2018. január 2. 14:53276152.

    Szervusztok!


    Reggel begyújtottam aztán irány Csaba, a Békés Takarék. Lejárt a kártyám. Aztán az orvosnál várakoztam, receptért, papírokért, leszedtem a fát, felporszívóztam és már délután van. nekem ennyi elég volt a karácsonyból. A "hideg" szobában van, úgy sem látom. Régen a gyerek szépen eljátszottak alatta, sajnálták még vízkeresztkor is lebontani. Most ilyenem van.


    meg isteni pecsenye zsírom van, az oldalas alól. Akkor most ennyit a fogyónak. Ezt nem lehet kihagyni


    Most megyek és eldőlök. Már én sem tudom hogyan kell a repülőt figyelni. Mindjárt utána nézek.


    Ildikém!


    Ha kell, akkor kell, akkor áldozni kell rá, már mint az egészségedre

Címlap

top