Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 29. 16:16180651.
    Amikor Szafi hozzánk került, még meg volt Mancikám. Nekem nem is tetszett a fekete cica, Mancika fehér volt, csak a hátán volt cirmos mintázat. Szafi olyan volt mint egy kis krampusz. Aztán addig tette-vette magát, amig már mi is nagyon megszerettük. 
    előzmény:
    picivirág (180650)
    2012-08-29  16:07
  2. 2012. augusztus 29. 16:07180650.

    Ildikém!

    Remélem jó időben csinálják, minden szempontból. Télen, illetve a betakarítás után már rá fogsz érni lábadozni.

    Gabi!

    Ismerem a cicák természetét. 

    Kíváncsi vagyok hogyan fognak boldogulni vele. Eddig úgy volt, hogy Sanyi allergiás a cica szőrre. Most ő adta az áldást rá. A munka meg Krisztié lesz, hiába fogadkozik most Boldi. remélem megkedvelteti magát, mert egy édes cicának nem lehet ellen állni.

    előzmény:
    franci47 (180649)
    2012-08-29  14:26
  3. 2012. augusztus 29. 14:26180649.

    Szép napot Lányok!

     

     

     

    Délelőtt  intéztem a csavar kivételét a lábamból.

    Szept. végén is lehetett volna a műtét, de inkább később szeretném.

    Arra elvégzek kint is, és el tudok menni az átfogó szemvizsgálatra is.

    Így megegyeztünk a dokival, hogy találkozunk még egyszer műtét előtt és pontosítjuk az időpontot.

    Ha minden jól meg kb 3 nap kórház /fertőzés nélkül/ . Kérdeztem mit vigyek, kell-e a járókeret /négylábu szörnyeteg/ de azt mondja elég lesz egy bot. Amúgy ugyanaz lesz, mint mikor betették, csak most éppen kivét lesz.

    Röntgenen is voltam, bizony jó hosszú a két csavar, teljesen átfogja a csontot. 

     

     

    Én sem főztem semmit, amit találtam ettem. 

    A reggeli krumpliszedés elmaradt, a fentiek miatt.

    Veronika nagyon szépek a képek. Köszönöm.

     

     

     

    A nap gondolata:

     

     

     

    ’’Hit és az ember! Az ember alkotja meg a hitet, a hit teremti meg az ember belső lényét!’’(ancsajosno)

     

     

     

  4. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 29. 14:12180648.
    Kinti cica lesz? Na erre befizetek! Ahogy jön a tél biztosan be fog surranni a lakásba, mivel imádják a meleget. Az én fekete cicám, Szaffi szinte az egész napot átaludja az ágyam sarkában (lábtól). Télen, karácsony előtt, -14 fokban sirta be magát hozzánk. Érdekes, csak az ágy sarkában húzódik meg. Éjszaka kint van, vadászik, hajnalban megy fel, Ági ad neki reggelit. A macskaajtó úgy van bezárva, hogy ki tud menni, de vissza már nem tud. Akkor jön be hozzánk délelőtt, és merül álomba. Jó dolga van, senki sem zaklatja, csak én esek néha neki és megdédelgetem, amit ő hangos dorombolással visel el. Laci is el szokta kapni a frakkját és megölelgeti. Szóval amikor majd csinálja a 8-asokat Kriszti lába körül hangos dorombolással, kiváncsi vagyok meddig lesz kizárva. A legigénytelenebb állat, csak enni kell neki és egy meleg kuckó, néha egy kis simi. Az almot ösztönösen megkeresik a lakásban szinte születésüktől fogva. Rendkivül tiszták, sokkal tisztábbak, mint egy kutya. 
    előzmény:
    picivirág (180646)
    2012-08-29  14:01
  5. 2012. augusztus 29. 14:07180647.

    Beköszönök, hiányoztok.

    este jelentkezem.

    Mindenkit puszilok.

    Virág aranyos, Ilike fel a fejjel, majd máskor jobban megy a játék, Gabóca, jobbulást.Jó, hogy Veronika már hazajött, este megnézem a képeket, köszi. Pötyike, jó a grillcsirke, ..én itt rakott zöldségeket ettem. Nagyon ízlett.  

     

  6. 2012. augusztus 29. 14:01180646.

    Szervusztok!

    Vége a délelőttnek. Jól telt, csak Boldizsár percenként kérdezgettet, hogy vajon otthon van már a kiscicája? Mert sajnos a hétvégén a cica gazdái nem voltak otthon, nem tudták haza vinni. Most Kriszti "kínlódik" vele  otthon. Nagyon pici cica, bár olyan fajta lehet, mert azt hitte, az anya cica jár nekik, amikor kiderült, Ő a mama, a icipici az övék. Fekete, még nincs neve. 

    Állítólag kinti cica lesz, de egy ideig bent kell tartani, hogy szokja, ez lesz az otthona. Mondtam, hogy vegyenek almot, hogy ne történjen "baleset " Most telefonos tartjuk a kapcsolatot. Estére várjuk a képet róla. Krisztikém nem tanulta meg, hogyan kell képet kicsinyíteni. Minek, ha ott van Sanyi.? Csak ugye most nincs ott, majd este lesz. Addig nekem el kell viselni Boldizsár kíváncsiságát. Állandóan macskákról beszélünk. Nem tudom meddig tart majd a lelkesedés.?

    Azt mondta, hogy  ne mutassák meg a szomszéd gyerekeknek, Ő akarja megnézni, hogyan esik le az álluk.  Ez olyan versengés lehet, a gyerekek között. Először nekik volt kutyájuk, aztán mindenhol lett.  gyönyörű fajta tiszta kutyák.

    Most Boldizsár mindenkit túl akar "dobni". Neki cicája is van.

    Ahogy ismerem a szomszédokat nemsokára valami  fajcica fog sétálgatni az udvaron 

    Virág köszöni szépen, neki semmi köze nem lesz a cicához.  Na, erre kíváncsi leszek.

  7. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 29. 13:39180645.
    Képzeljétek! Nekem sem kell főznöm! Hosszas tanakodás után úgy döntöttünk, hogy semmi sem kell, ne főzzek! Ilyen még nem volt 36 év alatt! Ha csak rajtam múlott volna, minden héten lenne egy ilyen nap! Az igaz, hogy reggel hozott Laci 3 db lángost! Ő megevett 2-t, én 1-et. A közepén tocsogott az olajos fokhagyma... neki is megártott, meg nekem is. Most csak szőlő és dinnye lesz az ebéd. Azért Laci vett még egy kis paprikás szalonnát is vacsorára...szóval megmarad! Most könnyű és vidám vagyok. Miután egy fél órát szundiztam, elmúlt a fejfájásom is. Az orvoslátogatást áthelyeztük péntek du.-ra. 
    előzmény:
    potymama (180644)
    2012-08-29  12:25
  8. 2012. augusztus 29. 12:25180644.

    Sziasztok!

     

    Veronka

    megnéztem én is a képeidet.

    Látom a te géped is a szabadtéri fényképezést szereti.

    Sokat változott Eger.

    Egy időben sokszor voltam ott mert az öcsémék ott laktak akkor éppen.

     

    Ilike

    gyönyörű lovas videót hoztál, nagyon tetszett.

     

    Julcsi

    én is várom a híreket az egér irtóról.

    Domaszéken egy évben befészkelték magukat a tetőtér plafonjába.

    A cserép és a mennyezet közé.

    A lakásba nem jöttek be...de olyan vircsaftot rendeztek..szaladgáltak, rágtak a fejünk felett.

    Csak csendben súgom meg ..mindenütt kerestük a megoldást és mindenütt az volt a válasz...a legjobb egy egerésző macska

    És valahogy így oldódott meg, mert amikor az első cicát befogadtuk (pedig nem láttam nagyon egerészni!)...de eltűntek az egerek.

    Vagy a szomszéd macsek tett rendet, mert az enni nem kapott otthon..az biztos!

     

    De jó!!!

    Lajos azt mondja Grill csirkét enne!

    Megyünk veszünk!

    Nem kell főznöm!!!

     

     

  9. 2012. augusztus 29. 11:32180643.

    Kislányok!

     

    Nekem most nagyon finom idő van. MIndjárt megyek ki kicsit megtölteni a kukát, a szél annyi száraz levelet fújt le, mintha már bőven benne lennénk az őszben.

    Iparkodni kell, mert a végén még ebédig itt ragadok a gép előtt.

    Már reggel óta készülődök.

    MIkor felébredek tele vagyok tervekkel és amikor felkelek és ráállok a lábamra mindjárt alábbhagy a lelkesedés...... 

     

    Délután jön Ildi , megyünk vásárolni. Utána meg már ki vagyok ütve.

     

    Állítólag pénteken jön az egérriasztó készülék kíváncsi vagyok az eredményre. Valahogy nem sok reményem van ezzel kacsolatban.

     

    No majd meglátjuk .

     

    MIndannyiatoknak szép napot kívánok. 

     

     

     

  10. 2012. augusztus 29. 11:17180642.

    Szép napot Menedék!

     

    Veronka megnéztem a képeidet.

    A váron kívűl nem sok mindent ismertem meg. Még általános iskolás koromba voltam nyaralni Eger mellett Síkfőkúton az úttörő csapattal. Nem tudom létezik -e. Akkor nagyon nomád körülmének voltak, csak egy épületből állt,mi a padláson aludtunk szalmán. A patakban mosakodtunk, az épület előtt volt egy tó , de nagyon hideg vize volt. 

    Nem mondhatám ,hogy jól éreztem magam, mert mindent parancsszóra kellett csinálni, hajnalban zászlófelvonás, torna, aztán hosszú kirándulások.

    Egy Sanyi pajtás nevű ürge vezetett minket a hosszú lábaival.

    Mi csak loholtunk utána.Nem engedett lepihenni.

    Egyedűl a szabad foglalkozások voltak jók. Emlékszem mindig kerestük azt az alagutat ahol Éva bejutott a várba. 12 évesen ez volt kaland.Persze nem találtunk semmit. 

    No ennek keretében elvittek minket a várba. Akkor még nem voltak ilyen korhű bábuk. csak sok ágyúgolyóra meg  rengeteg koponyára emlékszem....

     

     

     

     

    előzmény:
    veracsek (180638)
    2012-08-29  09:49
  11. 2012. augusztus 29. 11:12180641.

    Gabikám!

     

    Ezt lehetetlen magyarázni, én megnézem a terepet, és kiválasztok ott egy nekem tetsző részletet, azt fotózom.

    A belső képeknél nagyon sok nehézség volt, sötét helyszínek, tülkröződő üvegek, sok ember mászkált, stb. Azok nem is tökéletesek, de amatőr emléknek megteszik. Persze a túl sötét fotókat előbb retusáltam, mert lülönben csak egy nagy fekete foltot látnánk belőlük.

     

    Nem kell félned, már a jövő hét folyamán ismét kirándulunk, tehát lesz utánpótlás. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180639)
    2012-08-29  10:57
  12. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 29. 11:02180640.
    Reggel óta egyre erősödő fejfájásom van... ráadásul Laci hozott a csarnokból lángost... aminek nem tudtam ellenállni. Csak fokhagymás volt, olajosan... most mind itt van a torkomban. Már ittam Péter Pali féle gyógypálinkát (még a mi bulinkra kaptuk tőle, már erősen fogyóban van). Ittam kávét, bevettem Quarelint. Szóval most a fejemet és a gyomromat is ápolgatom. Délután meg akarjuk látogatni a h.orvost, de ahhoz nagy türelem és kitartás kell, mert nem tudjuk, hogy a rendelési idő mely részében hajlandó bent tartózkodni. A jogositványomat kell meghosszabbitani, ehhez pedig ő elengedhetetlen. No meg a havi gyógyszeradagomat is fel kell iratni, majd kiváltani. Ha ma nem leszek képes rá, akkor még péntek délután is megtehetjük. 
  13. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 29. 10:57180639.
    Sikerült megnéznem Veronkám! A várakozásnak megfelelően nagyon szép képek. Én teljes képernyőn néztem, diavetitésben. A tájképeknél bejött a régi reflex a képeidnél, mély lélegzetet kellett vennem! Mintha ott lennék. Ezt hogy csinálod? Tudom már kérdeztem, de nem árultad el. Miért van az, hogy nálam ez nem jön elő... Mi is sokszor voltunk már Egerben, de én biztos nem tudtam volna ilyen képsorozatot késziteni, ráadásul a helyszineket sem ismertük. Mindig várakozással tekintünk a kirándulásaid elé, várjuk a szép képeket és nem is csalódunk! Kötelezővé fogjuk tenni, hogy menjetek, bár azt hiszem enélkül is megteszitek! 
    előzmény:
    veracsek (180638)
    2012-08-29  09:49
  14. 2012. augusztus 29. 09:49180638.
    Jól sejtettem, ez elmebeteg, én nyilvánosnak jelöltem, de korlátozottnak írta, most átjavítottam, remélem, elhiszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180636)
    2012-08-29  09:42
  15. 2012. augusztus 29. 09:48180637.

    Amit Errynek írtam, azon be kell jönnie, nekem bejött.

    Várj, megnézem, hogy nem tette-e ez a hülye Google+ a korlátozottba, én nyilvánosnak írtam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180636)
    2012-08-29  09:42
  16. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 29. 09:42180636.
    Sajnos a fotók linkje nem jön be egyiken sem. 
    előzmény:
    veracsek (180635)
    2012-08-29  09:23
  17. 2012. augusztus 29. 09:23180635.
  18. 2012. augusztus 29. 09:21180634.

    Bocsánat, a link csak a fotókhoz visz, a kísérő szöveg a topikon lesz:

     

                                              ITT! 

  19. 2012. augusztus 29. 09:20180633.
    előzmény:
    erry (180632)
    2012-08-29  08:45
  20. 2012. augusztus 29. 08:45180632.

    Napsütéses szép reggelt!

     

    Ma dolgom van.....majd jövök.......

     

    Virág olyan édes, ahogy elmélyülten dolgozik........

     

    Látom vera is hazaérkezett, bízom benne, hogy mire megjövök már vár a képes beszámoló is.....

     

    Ilike ne bánkódj a vereség miatt, néha kell hagyni a többieket is, mert különben elmegy a kedvük a játéktól....

     

    Szép napot mindenkinek!!!!!!!

  21. 2012. augusztus 29. 08:29180631.

    Ma hozok én is valamit Nektek:

     

     Soha nem annyira öreg az ember, hogy már semmit se érjen.

    Marlo Morgan

     

     Utazók vagyunk egy kozmikus utazásban - csillagpor, amely a végtelenség örvénylésében kavarog. Az élet örök. Az élet kifejeződései azonban tünékenyek, elsuhanóak, mulandóak. (...) Egy pillanatra megálltunk, hogy találkozzunk egymással, érezzük, szeressük egymást és részesüljünk egymásból. Ez becses pillanat, de futólagos. Kis epizód az örökkévalóságban. Ha gondoskodásban, tisztaszívűségben, szeretetben részesülünk, gazdagságot és örömet teremtünk egymás számára. És akkor ez a pillanat megérte a fáradtságot.

    Deepak Chopra

     

     Ha másokkal szemben védekezőek és szemrehányóak vagyunk, és az élet pillanatait nem fogadjuk el úgy, ahogy vannak, folyamatosan ellenállásba fogunk ütközni. Bármikor, ha ellenállást érzékelünk, fel kell ismernünk, hogy az csak fokozódni fog, ha erőltetjük a helyzetet. Nem akarunk olyan mereven állni, mint a magas tölgyfa, amely megroppan és kidől a viharban. Hajlékonyak akarunk lenni, mint a nád, amely meghajlik a viharban és túléli azt.

    Deepak Chopra

  22. 2012. augusztus 29. 08:26180630.

    Szervusztok!

     

    Julika: nagyon aranyosak a gyerekek, olyan elmélyülten dolgozik Virág, hogy az csuda! Finom is lehetett az a süti!  

    előzmény:
    picivirág (180624)
    2012-08-29  07:12
  23. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 29. 08:23180629.

    Szia Ilike! 

    Nagyon üditő volt Mungo Jerry ébresztője! A királyi lovarda válogatott sötétszinű paripái fenségesek voltak! De jó lenne együtt futni velük, mint az a lovászfiú teszi!  

    előzmény:
    fili48 (180626)
    2012-08-29  07:45
  24. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 29. 08:07180628.
    Most már megváltozott az időjárás! Ha napközben még meleg is van, este és reggel már alaposan lehül a levegő. Csukott ablak mellett aludtam, de mindketten összetüsszögjük magunkat. Szokatlan ez a hőingadozás. Szerencséd van a gyerekekkel, hogy mellettük tudsz mást is csinálni. El tudják foglalni magukat, és főként nem úgy, mint az én BB-jeim, hogy csak egymást zrikálják. Szombaton nem kellett főzni, lehivtam őket az udvarra. Először csak Bálint jött le, mert Balázs még megnézett egy videót. Amig Bálint egyedül volt, úgy játszott, mint egy kisangyal, a hangját sem lehetett hallani, amint megjött Balázs, elkezdődött a bunyó... verekedés, árulkodás, visitás. Gondoltam, bevetek egy másik taktikát, amikor jött árulkodni Bálint, mondtam, a ti dolgotok, intézzétek el egymás között! Semmi közöm hozzá. Nem lehet igazságot tenni, az egyik 19 a másik egy hiján 20. Na erre Bálint visszament és jól sipcsonton vágta a talicskájával Balázst. Balázs elvonult "szenvedni", addig is békesség volt... Náluk olyan, hogy együtt játszás, nem létezik. Vajon az óvodában van, akivel képesek játszani, vagy ott is ezt csinálják? Hogy viszonyulhatnak ehhez az óvónők? Biztosan nem csinálnak nagy ügyet belőle... Ági, ha lent van, mindig "igazságot tesz" többnyire Bálint javára, mert ő a "kicsi", pedig legalább olyan gyakran kezdeményezi a verekedést Bálint is. 
    előzmény:
    picivirág (180627)
    2012-08-29  07:50
  25. 2012. augusztus 29. 07:50180627.

    Szia Gabi!

    Várom a legjobb dolgokat, amik majd váratlanul lepnek meg

    Boldizsár felébredt, már nézi a tv-t. Szerintem mindjárt itt lesz Virág is, együtt reggeliznek. Ma nem kell főzni, maradt tegnapról. Gyomlálni fogok. Nagyon kell "sietni" mert 5.-én, mához egy hétre megyek Gyulára.

    Délben megyünk megint ugrálni az óvodába. Azért délben, mert akkor már bemennek az ovisok, nem vesszük el senki elől a lehetőséget.

    Még Szanazugban is lenne dolgom. Sajnos már csak kettő busz megy ki, reggel és este tudok haza jönni. Majd meglátom, hogyan tudom megoldani. 

    Vagy péntek este, vagy szombaton reggel mennek el a gyerekek. Kriszti péntek délután jön.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180625)
    2012-08-29  07:37
  26. 2012. augusztus 29. 07:45180626.

    Jó reggelt kívánok!

     

    Jó reggelt, vidám ébredést! - YouTube 

     

       Aranyos képeket hoztál Julika. Legyen kellemes napotok ma is!

     

    Borsika!

       Ne bánd,hogy a papa befőz! Sokkal jobban fárassza,emészti a gondolat,hogy "hasznavehetetlen" ,mint az a kis munka! Tiszta idegnyugtató terápia!-még ha nem is számodra!

     

     

    Ma  :  Beatrix,Erna,Bolda,Emeszta,Emesztina,Kamilla,Kandida  napja van.

     

     

    Hozok egy kedves videót a csodálatos állatvilágból. hogy legalább virtuálisan éljük át a reggeli mozgás élményét!

     

    The KFPS Royal Friesian Horse - YouTube 

    előzmény:
    picivirág (180624)
    2012-08-29  07:12
  27. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 29. 07:37180625.
    Jó reggelt! Kellemes napunk lesz, bár most még kicsit hűvös van. Hajnal felé begörcsölt mindkét bokám, megfájdult a fejem, korábban fel kellett kelnem a szokásosnál. Most itt kornyadozok... Még az ebédet is ki kell találni. Legyetek jók és szorgosak, az időjárás nem fog ebben gátolni. Én is lassan felépítem magam. 
  28. 2012. augusztus 29. 07:12180624.

    Szervusztok!

    Gyorsan bekukkantok, még alszanak a gyerekek. Már nem sokáig, tegnap 7 után már itt voltak. Tegnap főztem, sütöttünk Virággal, voltunk az óvodában, a nagy tarmbulin ugráltak. Délután füvet nyírtam, este még Virág lelkét kellett ápolni, mert anyahiánya volt.

     

  29. 2012. augusztus 29. 06:19180623.

    sziasztok, mindenkinek jóreggelt, kellemes napot!

     

    Annuska ofő. kedves, tisztelettel jelentem, hogy elmegyek, ..de majd onnan jelentkezem. R.-éknál lábadozó  betegre ügyelek. Papa itthon lesz, paprikába káposztát tölt. Szegény drágám, nem bír magával. Nagyon finom dolgokat gyárt. Félek lefárassza, aztán ideges lesz, és azt nagyon nehéz elviselni.

    Csak este felé kerülök elő. Akkor örül nekem, és én olyan hálás vagyok ezért neki.

    Gondolok Rátok is, mihelyt idő engedi, "beugrom" pár mondatra.

    Csao.

     

  30. 2012. augusztus 28. 22:57180622.

    Na még egy pár szó lefekvés előtt. 

     

    Én is meglocsoltam, mást nem is igazán csináltam.De azt teljes erőbedobással.

     

    Délután elkezdett fájni a fejem de aztán észrevettem ,hogy még rajtam van a nitromint tapasz. Gyorsan leszedtem és fél óra múlva elmúlt.

    Multkor rá akart beszélni az orvos a tablettára,de eszembe sincs áttérni. Igy gyógyszer nélkül megoldom a fejfájást. 

    Tulajdonképen én érzem ,hogy megyik gyógyszer használ ,melyik nem.

     

    Jó éjszakát mindenkinek 

     

     

     

  31. 2012. augusztus 28. 20:05180621.
    Természetesen, már a képekkel foglalkozunk, aztán majd lesz mese!
    előzmény:
    fili48 (180618)
    2012-08-28  19:22
  32. 2012. augusztus 28. 19:47180620.

    Este van, este van, Ki ki nyugalomra.

     

    Voltam kint locsolni, mert napközben teljesen kiszáradt a föld. Viszont locslás közben fáztam. Estére nagyon lehül a levegő.

     

    Kiváncsi vagyok Veronka mit mesél majd.

     

    Ilikém, ne is izgasd magad, hogy nem nyertél. Tudod egyszer hopp, máskor kopp. A következő alkalommal majd Te leszel a nyerő.

     

    Megyek ATV-t nézni.   

     

    Csaó. kellemes pihenést kivánok.

    előzmény:
    fili48 (180618)
    2012-08-28  19:22
  33. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 28. 19:42180619.
    Ez hihetetlen! Ilyen cicamintázat! A természet csodája! 
  34. 2012. augusztus 28. 19:22180618.

    Köszönjük szépen!

     

       Remélem kipihenten,élménygazdagon értetek haza!

    előzmény:
    veracsek (180615)
    2012-08-28  19:04
  35. 2012. augusztus 28. 19:19180617.

    Nagyon köszönöm Annuskám drága!

     

    Átküldtem Mesinek az üzeneted.

    előzmény:
    Nusimama (180606)
    2012-08-28  14:30
  36. 2012. augusztus 28. 19:15180616.

    Na!

     

       Egy kis aerobic  verseny után,kaptam szabad pihenőt, 10 percet Brigittától.

     

    Pötyike köszi neked,nektek is a jókívánságokat.

    Igen!

    Most kezdődik a legnehezebb éve Emesének is. Nem irígylem,de remélem sikeresen veszi majd az akadályokat.Eddig nem volt gond.

    Itt is vannak olyan tanárok,akiknek külön örömet jelent az érzékenyebb tanulókba elültetni a frászt! Olyan könnyen írok! Már sötétedik,de még látom a betűket!

    előzmény:
    potymama (180604)
    2012-08-28  13:09
  37. 2012. augusztus 28. 19:04180615.
    Szeretettel köszöntök minden házassági évfordulóst, és születésnapost, akiknek még nem gratuláltam! (A 4 db. csak véletlen, nem tudom, hánnyal vagyok elmaradva!)
  38. 2012. augusztus 28. 18:05180614.

    Köszönöm Julcsikám!

     

        Igen!  Nálunk is a 18 év a vízválasztó! Ettől a kortól számít nagykorúnak minden állampolgár.

    előzmény:
    ukacsita (180599)
    2012-08-28  11:20
  39. 2012. augusztus 28. 18:01180613.

    Igenis kérem tisztelettel,megértettem!

    Átadom Emesének Ildikém,...és egyúttal szeretném mebköszönni a saját nevemben is.

     

     

     

            Na!...közben megjött Brigitta! ( Dórinak Váradon van fellépése,Ő meg unatkozott) Mehetek szórakozni!

    előzmény:
    franci47 (180598)
    2012-08-28  11:19
  40. 2012. augusztus 28. 17:57180612.
    Nagyon köszönöm!-átadom...
    előzmény:
    BORS (180596)
    2012-08-28  10:55
  41. 2012. augusztus 28. 17:51180611.
    Köszönöm szépen a nevében!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180593)
    2012-08-28  08:25
  42. 2012. augusztus 28. 17:49180610.

    Na!

       Én is befutottam!

     

    Először is köszönöm szépen a Mesinek szóló jókívánságodat.

    Mindjárt átmásolom,és postázom a hölgynek.

     

    Reggeliben itt is igazán jó hűvös volt,18 fok olyan 9 óra magasságában,így vasalás mellett döntöttem. 11-re sikeresen be is vasaltam mindent.Utána főztem,hajat mostam,ebédeltünk,...és már mehettünk is a klubba.Útközben bevásároltunk a 2 ünnepeltnek,(igaz Robit holnap,Mesit szombaton köszöntjük,mert mindkettő tegnap jött meg a nyaralásból)de akkorra már 27 fok volt.

    A klubban jól kiporolták a nadrágomat!...de nem baj!...lesz még a kutyára dér! ...fogok én még nyerni!

    előzmény:
    erry (180591)
    2012-08-28  08:19
  43. 2012. augusztus 28. 15:24180609.

    Gabikám én csak kimásoltam valami szép gyűjteményből és ilyen lett. Szóval nem én gyártottam. Milyen volt a mákos-diós tészta?Sajnállak a töltött paprika esetért.

    Benéztem olvasni hogy vagytok? ..Látom Annuska Julcsika bevásárolt, Erika elhatározta hogy neki is  lesz paradicsom farmja? Én is szoktam pékárut lefagyasztani, csak ki kell olvasztani. Ildike krumplit szedett föl, Ilikéék ünneplésre készülődnek - gondolom Pötyike nem tudom  mit csinál azon a szépséges  Szegeden? ..tán Botit

     vitte ki levegőzni. Én is szárítottam már gyümölcsöt régen, de mire bezacskóztam volna, csupa ragacs volt - azon kívül a tüllt, amivel takartam, megmászták a legyek.

    Veronika nem jelentkezik, biztos nincs gép a közelében.

    Sacika a gyönyörű Erdélyből gondol ránk.

    Gondolok PiciJulikáékra is, ...játszódik-e eleget? ..ne aggodjak ugye?

    Ahol gyermek veszi körül az embert, ott játszás is szokott lenni.

    Annuska igen drága minden, én háborgok ezen, papa  pedig magyarázza hozzá a politikát. Akkor is nehezményezem.

     

    Főzök kávét, kér valaki?

    Kint fűnyírás van, én csak útban lennék.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180603)
    2012-08-28  12:22
  44. 2012. augusztus 28. 14:46180608.

    Ma tartottam bevásárló napot, mivel több dolog kifogyott.  Postán kezdtem. Lerottam a szolgáltatók felé a havi befizetést. ,majd Tescó vásárlás. Ujság, tejtermék, vizek,  közben megláttam, hogy 21 kg-os kiszerelésben marhatrágya volt. Tehát az is bekerült a kocsiba. Igaz majd össze pis... magam mire felemeltem. Szerencsére nincs itthon a fiam, igy nem látta, különben lett volna balhé, s hallgathattam volna a szokot szöveget,. "Ugye megmondta a doki, hogy 4 kg.nál többet nem emelhetsz"

    Utána voltam a piacon. Egész jó árban van a burgonya 5o-67 Ft. Viszont a paradicsom, paprika ELÉG DRÁGA 29O. 2OO  Ft. Általában mindennek sokkal magasabb az ára  most mint  igy ösz felé  elvárhatná az ember. Persze az infláció. Aztán még zsemlét is kellett venni. A mult héten még 16 Ft/db volt ma már 18 ft/db.

     

     

    előzmény:
    Nusimama (180607)
    2012-08-28  14:35
  45. 2012. augusztus 28. 14:35180607.
    Ildike, Erika én bizony megprobálom az aszalást. Tegnap egy tálcányit csináltam és kitettem a napra. Most is ott van. Lehet, hogy igy tovább fog tartani, mint Julikának, de remélhetőleg sikerülni fog.
    előzmény:
    franci47 (180598)
    2012-08-28  11:19
  46. 2012. augusztus 28. 14:30180606.

     

     

    Iloke, Emesének e jeles évforduló,- szinte sors forduló- alkalmából nagyon szép életet, sok sok sikert és boldogságot kivánok. teljesüljön minden vágya, álma.

    előzmény:
    fili48 (180590)
    2012-08-28  07:33
  47. 2012. augusztus 28. 14:26180605.

    Szervusztok

     

    Julcsikám én is gratulálok Nektek. Kivánom, hogy még sok szép évet éljetek le együtt.

     

    Tudod ahogy leirtad, hogy 53 éve  vagytok együtt, gyorsan elkezdtem számolni én is. Sajnos, ha a sors nem igy rendezte volna akkor mi 58 évesek lettünk volna az idén.

     

    Borsika, ügyes vagy. Hajrá kis felfedező.

    előzmény:
    ukacsita (180588)
    2012-08-27  23:23
  48. 2012. augusztus 28. 13:09180604.

    Sziasztok!

     

    Emesének Boldog Szülinapot kívánunk.

     

    Neki is nehéz éve következik, most fog érettségizni és felvételizni.

     

    Sajnáltam a mieinket is az érettségi évében.

    Úgy lehajtották őket és volt tanár aki még rá is játszott, agyon riogatta őket..(Dalmánál)..olyan stresszeben ment el szegény..

     

    Klassz idő van!!!!

     

    23 fok...ideális az ilyen öreg hölgyek számára..

     

    Ma én is mostam, most teregettem ki, jó kis szellő lengedez...biztos mindjárt be is szárad.

     

    Ma nem főzök...annyi maradék van..elosztozunk rajta.

     

    Julcsi

    most volt a házasságitok?

    Gratulálok!

    Nekünk novemberben lesz...szintén az 53.

    Tényleg ..kellene keresnem fényképet..esküvőit..olyan röhejes mai szemmel.(Lajosnak nagy haja volt én meg 50 kg...)

  49. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 28. 12:22180603.
    Nahát Borsikám, hogy te miket tudsz? Ezt a fekete alapon fehér betűset hogy csináltad? Nagyon ügyes vagy! 
    előzmény:
    BORS (180596)
    2012-08-28  10:55
  50. 2012. augusztus 28. 11:49180602.

    Szia Gabi!

    Még biztos a hőségben főzted a töltöttpaprikát. Bizony nehéz volt eltartani, esetleg a mélyhűtőbe.

    Nekem a kenyerem penészedett meg pár nap alatt.Szerencsére volt a mélyhűtőben is volt egy kis cipó így van mit enni.

     

    Az bevállt nekem. Mindig lehűtök kenyeret, akármeddig jó, és ha felengedem majdnem olyan mint a friss. Ugye csak hetente vásárolok, és kell lenni tartaléknak.

    Nincs kinnt hőmérőnk de éreztem ,hogy csípős a levegő. Egyenlőre jól esik a sok izzadás után. OLyan jókat tudok aludni éjjel. Ma is elaludtam. Pista már régen felkelt mire én magamhoz tértem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180592)
    2012-08-28  08:23

Címlap

top