Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2012. augusztus 27. 10:46180551.

    Szép napot Menedék!

     

    Most számomra finom idő van. Kicsit hűvös a szél, de a nap már süt.

    Egy kicsivel több eső nem ártott volna .Csak onnét tudom ,hogy esett, mert este kinéztem az ablakon és láttam. Reggelre semmi nyoma .Olyan száraz a föld ,hogy beitta.

     

    Mindenesetre a szokásos hétfői mosás megy. Azt hiszem le is fog száradni a szélben. 

     

    ILike gratulálok a házassági évfordulóókra. A mienk 8-án volt, teljesen csendben azt hiszem csak nekem jutott eszembe...... 

     

    Az új hír, hogy Máténak gerincsérve van. A barátnőjének az mamája radiológus az István kórházban , és mikor panaszkodot neki ügyeleti időben vasárnap megcsinálta neki az MRI vizsgálatot.Legalább tudjuk miért kínlódott derékfájással a télen. Most jól van, de ha kezdődik az egyetem megint ott kell görnyedni a rajzasztal mögött. Addig ki kell kezelni. Gyógyszerrel és gyógytornával nehogy rosszabb legyen. Műteni még nem kell.Azonkívűl be kell szerezni egy kemény fekhelyet. A mostani heverője elég puha. A kislány most 10 hónapig Németorszában tanúl.Persze sokat skypolnak. Ha kitartanak egymás mellett akkor lehet belőlük valami.

     

    Most megyek a benti növényeimet locsolni. Tegnap már nem volt hozzá erőm. Most majd aktiválom magam.

     

    MIndenkinek kellemes napot kívánok. 

     

  2. 2012. augusztus 27. 10:42180550.
    Köszönjük szépen Erikám!
    előzmény:
    erry (180541)
    2012-08-27  08:53
  3. 2012. augusztus 27. 10:39180549.

    "

    Ildikém!

     

    Ez a Popper Péter idézet igaz,...de én kiegészíteném azzal,hogy pozitív értelemben is legalább olyan hatásos,...ha nem méginkább!  Akár gyógyítani is képes!!

     

     

    "A fantázia óriási jelentőségűvé tud növelni helyzeteket, félelmetes mumusokká fújja fel őket.

    Popper Péter"

     

    előzmény:
    franci47 (180540)
    2012-08-27  08:27
  4. 2012. augusztus 27. 09:39180548.

    Gabikám!

    Nem félek ám, nem vagyok szomorú. Örülök, hogy esett az eső. A gyerekek jól el vannak bent is. Olvastam én is, és nagyon bíztam benne, hogy egy kellemes, nyári melegben lesznek itt. 

    Már el is áll, kint teregettem. 

    Most megyek még egy másik boltba aztán főzök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180546)
    2012-08-27  09:25
  5. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 27. 09:27180547.
    Vigyázz magadra, ha kimész, mert nagyon csontig hatol az erős szél! Vigyél valami kabátkát magaddal! 
    előzmény:
    erry (180545)
    2012-08-27  09:15
  6. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 27. 09:25180546.
    Picikém, ne legyél szomorú az időjárás miatt, visszatér még a kánikula! 
  7. 2012. augusztus 27. 09:15180545.
    Gabi, biztos ha keresnék találnék munkát......de most nem keresek.....majd megtalál.....A piacra kell kimennem.....elfogyott a kenyér.....és már a hűtőben sincs......aztán ha már kimegyek, szétnézek......ilyenkor már is kerül a kosárkámba......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180544)
    2012-08-27  09:10
  8. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 27. 09:10180544.
    Gondolom Erika ebben a kellemes időben tengernyi munkát találtál magadnak. Nekem is vannak terveim, elsősorban egy alapos porszívózás, ami a hőség miatt elmaradt. A nagy szellőztetések miatt minden csupa por. Ebéd van, csak kutyatésztát kell főznöm. Úgy, hogy a lustálkodásnak vége! Reggel kimentem a közértbe, vissza kellett fordulnom egy könnyü kis kabátért, amit aztán be is kellett gombolni, mert a szél le akarta rólam fejteni. Mit mondjak, nem volt melegem. Nincs 20 fok nálunk... de a lakás még mindig meleg. 
    előzmény:
    erry (180541)
    2012-08-27  08:53
  9. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 27. 09:06180543.
    Ez a kézifék dolog minden autóvezetőnek legalább egyszer "bejön". Ha pedig kiiktatja a tevékenységéból, akkor ilyen eset is bekövetkezhet. Persze az igazi "komoly" vezetőknél ez már nem fordulhat elő, bár Laci sem használja. Nekem már májusban lejárt a jogsim, nem hosszabbítattuk meg... Ha lehet, általában mindig Laci visz mindenhová. Arra nem is merek gondolni, mi lenne, ha történne vele valami... Sajnos nálunk létkérdés az autózás... 
    előzmény:
    picivirág (180542)
    2012-08-27  08:59
  10. 2012. augusztus 27. 08:59180542.

    Szervusztok!

    Voltam a boltban, a felét sem kaptam, amit szerettem volna, de egy csomó pénzt azért elköltöttem. Szerencsére még a zuhogó eső előtt haza értem. Hideg ősz van, zuhog az eső. Mondjuk a földnek jó, holnapra meg jó időt mondanak.

    Gabi!

    A kézi fékkel elég sokat mentünk, már Szegeden vette észre, bár az indulásnál is észre kellett volna venni. Észre is vette, hogy nehezen megy, de nem gondolot a fékre,

    Szerencsére nem volt szaga. Nem melegedett föl annyira.

      A gáz melegedett föl, és valami zárt rendszere van, ilyesmit beszéltek. Amíg álltunk lehült, és semmi gond nem volt tovább. Gyakran kipróbálta, működött, de azért lassabban jöttünk, fő az óvatosságAzért ez Sanyinak és Zsuzsinak tanulság lesz. 

  11. 2012. augusztus 27. 08:53180541.

    Kellemes szép reggelt!

     

    Nagyon kellemes idő van, enyhe szél fúj.....kedvező az idő mindeféle munkához, szórakozáshoz...

     

     

     

    Drága Ilikém!

    Házassági évfordulótok alkalmából nagyon sok boldogságot és hosszú együtt töltött évet kívánok nektek!!!!!!!!

     

     

    Megyek dolgomra........

     

     

  12. 2012. augusztus 27. 08:27180540.

    Jó reggelt!

     

     

    Itt ma nem süt a nap, esőreálló az idő.

    A levegő is jól lehült.

    Ilike köszönöm a finom reggelit.

    Vera nagyon      kedves vagy, hogy beköszönsz, ahonnan csak lehet.

    Picikém nagyon szépek vagytok, biztos kellemes volt az ottlét, kivéve az utat, amit a fék okozott

    Jó szórakozást a gyerekekkel.

     

    Szépen növekszik  Balogh Zsuzsi virágja nálam, már többször is virágzott. A nagy melegben többször is szomorú lett, de mindig igyekeztem megvidámítani. 

     

    Gabi ma reggel én is pogácsát rágcsáltam a kávémhoz, meg is van a reggeli. Tegnap sütöttem a túrós pogácsát.  Ma is nagyon finom, nem száradt ki.

     

    Gondolkodtam a krumpliszedésen, majd megnézem mennyi esőt kapott a föld. Nem lehet sok.

     

    Ma melegmentes az idő, mindenkinek kellemes elfoglaltságot kívánok.

     

    A mai nap gondolata a képzeletről

     

    Ha jobban odafigyelünk, rájöhetünk arra, hogy mennyit félünk feleslegesen. Ugyanis igen gyakran a képzeletünk áldozatai leszünk. A fantázia óriási jelentőségűvé tud növelni helyzeteket, félelmetes mumusokká fújja fel őket.

    Popper Péter

     

                                                 

     

     

     

  13. 2012. augusztus 27. 08:21180539.

    komolyan állítom - ahogy szórakázik velem ez a rendszer, bizony nagyon neveletlen dolog. Monnyon is le.

    Na, szép kis beköszönés. Mérgesen indul a napom? Ugorgyunk.

    ------------------------

    Julika, milyen élménydúúús beszámoló!! a 10 ujjacskádat be kell érte aranyozni! Szerencsétek volt, hálisten.  Jó, hogy lesz Boldinak cicája. 

    -------------------

    Veronika egy lelkes tündér, én ha ofő. lennék, dícséretbe részesíteném a szorgalmáért.

    Annuska a mi szeretett ofőnk, ..majd intézkedik, ha jónak látja.

    Én is kérek egy piros pontyot, mert nagyon viharos ám a bejelentkezésem, ..de én hősiesen harcolva az elemekkel, - itt vagyok. 

    De meddig vajon? A vajon hány jé?? Jééé.. Felveti-e az uram, hogy 

    sétálhatnékja van!? ..Tudjátok, ..tegnap egy kicsit meghűltünk a 

    kerti vacsorán, és ki kéne kúrálni magunkat.

    Pötyike leírtam a recit, könnyűnek tűnik. Másnap is puha?  A kókuszos gömböcöm nem tudom  hogy ízlett-e a népemnek,  mert nem is láttam.Vagy rögtön kidobták, v. megették.

    Ildike szia!  Úgy vélem,  akinek terem a kertben az nem is bosszankodik a piaci árakon annyira. Kimész és sipp-supp  már van is krumplid, hagymád,

     ..stb. Rengeteg munka tudom, ..de más is az íze. A paradicsom és a paprika napocskás, a zellerlevél zöldebb. Ugye Ilike , jól mondom?

    Jól  értettem: minden terményt te tartósítasz, ami a srácok kertjében terem? Saciéknak annyi alma lett, hogy még a túristákat is meg tudták ajándékozni. Nagy öröm ez és felelősség is. 

    Erika, mondom a Á.-domnak, ..szerdán nem tudok vele piacozni, ..mert megent Patinál leszek. Elképedt. Akkor hogyan tovább??! Kivel fog ő 

    lecsózni? Hi-hi.. - gondoltammagamban. Nem késtünk még le semmiről.

    Ugye nem? Fr.Ildike is mondja. 

    Julcsika mesélem, R.-ék szomszédja - szegényke - a gyep közül  kibúvó fa-hajtásokat teljes erőből beszórta valami irtóval, ..erre az történt, hogy a fű nagy foltokban kihalt, ..a hajtásnak meg semmi baja nem lett.

     Gabeszka, bizony irtóra kivan a vőm is, folyik róla a víz, olykor a szeme sem látszik ki az olajtól. Megkért, semmi rongyot ki ne dobjak, mert jó a műhelybe - törölközni. Na még elmondom:

     Olyan érdekesen viselkednek a kutyáink. Hozzuk-visszük az illatokat. Amikor megérkezünk, egyeztetik rajtunk. Olvasnak belőle. Már egész jól működik, ..nincs morgás. Csokinak (a bordeuxi dog) kikezdték a méhek?.a fülét,  most igen büdös krémmel kenik. Ettől nagyon rosszkedvű.

  14. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 27. 08:07180538.

    Sziasztok! Az éjszaka még nagyon melegem volt, a lakás nem hűlt le. Az összes ágyneműt kiraktam száradni. "Sajnos" még vissza fog térni a meleg, bár mindig jobb, mintha hirtelen beköszöntene az ősz. 

    Julika ez a kézifék eset nem kellemes dolog. Remélem, nem lett baja a kocsinak! Rettenetesen büdös is szokott lenni, nem tudom mennyit mentetek így, hogy nem éreztétek. Laci azt mondja azért veszélyes, mert a másik fék hatását is leronthatja, ha leég. A fék nagyon fontos része az autónak.  A kézifék használatáról én is le lettem szoktatva. Csak a hegyvidéken érdemes használni. 

    Kicsoszogok a közértbe, 8 óra után sütik a fornetti pogit. Frissen nagyon finom.  

  15. 2012. augusztus 27. 07:36180537.

    Jó reggelt,kellemes új hetet kívánok!

     

       Harapni való jó levegővel indul ez a mai nap. Csöpörgött pár szem eső is.

     

     

    Julika!

    Látom szép nap van a hátatok mögött.Gondolom,most nem is fogsz unatkozni egy darabig a gyerekekkel.

    Sajnálom,hogy rátok ijesztett a kézifék eset,de ennél nagyobb baj már ne történjen. Olcsón megúsztátok.

     

     

        Na  :  Gáspár,Cézár,Gazsó,Gilbárt,József,Káldon,és Vilja napja van.

     

     

     

    Jó reggelt csodás napot:) - YouTube 

    előzmény:
    picivirág (180534)
    2012-08-27  06:30
  16. 2012. augusztus 27. 07:07180536.

    Nagyon köszönjük!

     

       Látom,hogy rendszeresen olvasgatsz bennünket!

     

    Érezzétek jól magatokat,hisz mindjárt vége...

    előzmény:
    veracsek (180533)
    2012-08-26  19:59
  17. 2012. augusztus 27. 07:01180535.
    Nagyon szépen köszönjük Ildikó a sok szép gondolatot is a jókívánságaid mellett!
    előzmény:
    franci47 (180530)
    2012-08-26  19:05
  18. 2012. augusztus 27. 06:30180534.

    Szervusztok!

    Szóval tegnap kirándultunk, Deszkre. 

    Nagyon jól utaztunk, szinte semmi forgalom nem volt. Szegeden egy picit eltévedtünk, de Kriszti telefonon navigált, csak egy utcával hamarabb fordultunk be.

    1. Nagy örömmel fogadtak, Marika apró ajándékokat osztogatott a gyerekeknek.  Ez még fokozta a jó hangulatot

    2.Finom ebédet kaptunk. 

    Vegetáriánust, mert Zsuzsi vegetáriánus. Meg Sanyi is. Kriszti, az én legnagyobb örömömre, már megint eszik húst.

    A csabai kolbász hozta meg a kedvét, feltámadtak a régi ízek emlékei, nem tudott ellen állni. Ez még a nyár elején történt, és úgy is maradt. 

     

    3-4. A szomszéd gyerekek is kedvet kaptak a kutya tartáshoz. De nem ám olyan kis közönséges kutyusokat kaptak. Az egyik oldalon Lédi, a dalmata kutya, a másikon Lizi, a golden retriver lakik.

     

    Persze egyik sem vetekszik Bogikánk kedvességével, szépségével. 

     

     

    Amikor haza indultunk, Zsuzsi megkérte Sanyit álljon ki Ő a kocsival. Sanyi , mint hegyvidéki gyerek, a kézi féket használta, amit Zsuzsi nem szokott.

    Így egy ideig úgy mentünk.

    Aztán észre vette, de akkor már valami hibát észlelt a féken.

    Megálltunk egy a benzinkútnál. Kiderült, hogy valószínű a gáz melegedett föl, és egy idő után minden rendeződött. 

    Minden jó, ha jó a vége. 

    Haza érkeztünk, a gyerekek azonnal elfoglalták a gépet. Olyan állat etetős játékot játszanak, olyan tamagocsi szerű.

      Ilyet olyanoknak ajánlanak, akiknek nincs állatjuk.

    Nos, Boldizsár kikönyörgött magának egy ciciát.

    Majd ha haza mennek, akkor hozzák el.

    Azt mondta, hogy akkor ezzel a játékkal fel hagy, az igazi állatok gondozása lesz a feladatuk. Na, majd meglátjuk, hogy mit látunk meg

  19. 2012. augusztus 26. 19:09180532.

    Hogy mi történt a géppel?

    Teljesen lefagyott, a képet már el sem fogadta.

    A gyűjtemény majdnem megsemmisült.

     

    Nálunk du. eleredt az eső, még most is esik egy kicsit. 

    Meleg már teljesen elmúlt. 

     

    Borsika Ritádat is sok szeretettel köszöntöm.

     

    Ma annyi ünnep van, már nem is emlékszem igazán.

    Aki kimaradt bocsánat.... majd utána nézek. 

     

    Nem tudok képet küldeni most sem.

     

     

  20. 2012. augusztus 26. 19:07180531.

    Szervusztok!

    Megjöttünk.

    Nagyon kellemes napunk volt. 

    Most pihenünk, majd mesélek. 

  21. 2012. augusztus 26. 19:05180530.

    Kedves Fazekasék

     

    Házassági évfordulótok alkalmával kívánok Nektek még sok sok boldog évet, szeretetet, uram bocsá  még hosszú szerelmet. Jusson eszetekbe fiatal korotokban mit is, és hányszor  gondoltatok egymásra.

     

    Ezt a kis gyűjteményt küldöm most nektek, mazsolázzatok belőle. 

     

    Férj és feleség arra teremtetett, hogy kiegészítsék egymást. Amikor a férfi gyenge, a nő erős; amikor a nő megbotlik, férje felemeli. Amikor két szív és két lélek elköteleződik az élet kihívásainak közös vállalására, életük lényegesen könnyebbé válik

    Gary Chapman

     

     A csókok tüze idővel kialszik, de a főzőtudomány általában csak javulni szokott az évekkel.

    Terrí Pratchett

     

    Szemben azzal, amit az egyház mond (...), egy házasság nem tekinthető szentnek és visszavonhatatlannak, amíg az a házaspár nem hoz létre egy harmadik lelket, egy gyereket. Egészen addig a pontig a házasság nem magasabbrendű, mint amikor az ember megcsókolja az első fiút az életében; csak kísérlet. De amikor megteremtettek egy gyereket, akkor megszűnt kísérlet lenni, ténnyé vált; mint a pápai tévedhetetlenség vagy a kromatikus skála. Kell, hogy legyenek ilyen tények, amelyekre föl lehet építeni egy világot még akkor is, ha önkényesnek tűnnek.

    John Hoyer Updike

     

    Az igazi férfi számára a házasság: misszió. Az asszony számára: kultusz.

    Ravasz László

     

    A házasságban megváltozik a szenvedély. Arra eszmélsz, hogy akivel alszol, már a rokonod.

    Melanie Gideon

     

    Asszony és férfi
    becsülje egymásban
    a Gyufát, a Mécsest.

    Fodor Ákos

     

  22. 2012. augusztus 26. 18:50180529.
    előzmény:
    fili48 (180525)
    2012-08-26  18:28
  23. 2012. augusztus 26. 18:46180528.

    Nagyon szépen köszönjük Annuskám!

     

      Engedd meg,hogy neked is adjak egy korty pezsgőt!

    Egészségedre,! -hogy még sokáig koccintgathassunk,ha máshogy nem-hát virtuálisan!

    előzmény:
    Nusimama (180521)
    2012-08-26  18:09
  24. 2012. augusztus 26. 18:43180527.

    Na!

       Ezt le is írtam,...és ha kicsit hűl az idő,megsütöm egy klubnapra...Köszi!

    előzmény:
    potymama (180519)
    2012-08-26  17:27
  25. 2012. augusztus 26. 18:37180526.

    Nagyon köszönjük Pötyikém!

     

    5 év múlva jó lenne együtt ünnepelni!

     

    Nálunk késő délután,olyan 6 óra magasságában még mindig 37 fokot mutatott a hőmérő a kamerán,...mert ami az erkélyre ki van téve rásüt a nap és jóval többet mutat.

    Mellbe vág a forró oxigénhiányos szél,ha kidugom az orrom.

    előzmény:
    potymama (180516)
    2012-08-26  16:56
  26. 2012. augusztus 26. 18:28180525.

    Köszönjük szépen Borsika!

     

       Mi is kívánunk ismételten Boldog névnapot RITÁDNAK és Patinak is!!

     

     

    Itt még mindig dög meleg van!

     

    Gyertek hűsöljünk Tapolca város alatt egy kicsit!

     

    Kértek fagyit???

     

     

    Igazad volt Borsika!

    Most ment el a famili,gyerekestől mindenestől.

    Hoztak egy 9 kilós dinnyét,-tegnap vette Tibi,még másik 3 társa kíséretében Dobozon 49 ft/ kg.

    előzmény:
    BORS (180511)
    2012-08-26  13:56
  27. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 26. 18:22180524.
    Írjátok be a keresztneveteket és nektek fog szólni a dal! Hogy ezt hogy csinálták? Rejtély! 
  28. 2012. augusztus 26. 18:17180523.

    Köszönjük szépen!...

     

    két komikus 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180510)
    2012-08-26  12:57
  29. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 26. 18:11180522.
    Az előbb kimentem locsolni, de fáztam! Az egyrészes fürdőruha volt rajtam, a hátam majdnem lefagyott. Fel kellett venni pólót. Aztán letettem a locsolásról mert ebben a szélben csak rám fújta. Kannából locsoltam a teraszon. 
  30. 2012. augusztus 26. 18:09180521.

     

     

    Ilike-Árpi!

     

     

    Házassági évfordulótók alkalmából fogadjátok öszinte jókivánságaimat.

     

    Kivánom, hogy még  számtalan évet töltsetek el együtt boldogságban és örömben, na és természetesen a családdal.

     

    Pezsgő  is dukál.

    előzmény:
    potymama (180520)
    2012-08-26  17:31
  31. 2012. augusztus 26. 17:31180520.

    Itt is elkezdett fújni a szél és 32 fok van!

    Felhő egy szál se!

  32. 2012. augusztus 26. 17:27180519.

    leírom a receptet...annyira eccerű..és tényleg, ropogós, finom.

     

    tészta:

     

    50 dkg liszt, 25 margarin 1 mokkás kanál sütőpor, 4 mokk.kanál só..ezt összemorzsolni. Bele 2 tojás sárgája és egy kispojár tejföl...ezt összegyúrni.

    Lehet rögtön nyújtani...szöglettesre..kisújnyinál vékonyabbra.

     

    töltelék:

    15 dkg margarin.. 20 kdg reszelt sajt (a margarin kenhető állagú legyen)ezt össze keverni és ezzel megkenni a tésztát ,feltekerni mint a bejglit.

     

    Én félbe vágom a rudat és be teszem a hűtőbe fél vagy 1 órára..mert könnyebb szeletelni.

    Kisújnyi szeletekre vágni és lapjával a sütőbe...de előtte az alját egy kistányérba öntött szezám-magba mártani.

    A maradék tojás fehérjével meg lehet kenni a tetejüket...szép rózsaszínre sütni.

  33. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 26. 17:14180518.
    Nálunk a teraszon 23 fok ban! A hivatalos szigethalmi időjárásjelentésben 25 fokot írnak!!!!!!!!!!!! A lakásban 27,5 fok van! Ajtó ablak nyitva, minden repül a nagy szélben! 
  34. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 26. 17:11180517.

    Borsikám, még nem próbáltam ki a tojás feltörést, ehhez kell tartalékolni egy palackot is, (mindig összetaposom) aztán alkalom is kell, nem törhetem fel csak úgy szórakozásból a tojást, a mai világban. 

    Lacim tényleg teljesen elcsigázva jön fel időnként a hűtőhöz hideg vizért... Patakokban folyik a viz a poros fejéről, akárcsak a fiamnak, de boldogok, mert jobban haladnak, mint amire számítottak. A te vejed is ilyen hullára szokta dolgozni magát a műhelyben? Sajnos nem könnyű munka ez, főleg az ő korában...  

    előzmény:
    BORS (180514)
    2012-08-26  14:30
  35. 2012. augusztus 26. 16:56180516.

    Ilike, Árpi gratulálok a házassági évfordulótokhoz...csak igy tovább még sokáig!!!!

     

    Borsika megnéztem a linkedet amit küldtél...sok érdekes dolog van rajta!

     

    Délben, ahogy levittem a Botit olyan kellemesnek éreztem az időt...feljöttem és 33 fok van!

    Mondjuk a 39 -hez képest...tényleg kevesebb.

    Csak az a baj...annyira régen esett az eső!!!

     

    Ma főznöm kellett, de kivittem a kis sütőt megint az erkélyre nem akartam a lakást még jobban felfűteni.

     

    Tegnap Lajosom teljesen sértődött volt, hogy nem sütöttem semmit a névnapjára!!!

    Ilyet!

    Máskor ha sütök meg se kóstolja sokszor.

    Na! akkor ma nekiálltam és az erkélyen sütöttem 2 tepsi sósat.

    Nagyon könnyű süti..majd leírom mindjárt a RECEPTET.

  36. 2012. augusztus 26. 14:32180515.
    Ilike, nekem a kertész vicc tetszett! Hű de érdekes!
    előzmény:
    fili48 (180502)
    2012-08-26  11:18
  37. 2012. augusztus 26. 14:30180514.
    Á.-dom kipróbálta, de nem sikerült, mert a közért-tojás sárgája szétfolyt, mielőtt bármit csináltunk volna vele!!Lacinak mutasd meg, kiváncsi vagyok, mulatságosnak találja-e?  Vagy olyan fáradt lesz szegény, hogy aligha fogja érdekelni!?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180513)
    2012-08-26  14:11
  38. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 26. 14:11180513.
    Jó a link Borsika! Fantasztikus ez az ötlet a tojás szétválasztására, de én nem mernék vállalkozni rá.... nekem biztosan szétfolyna a sárgája... Éppen tegnap kellett szétválasztani és bénáztam vele, túl kicsi lett a tojáshéj, nem fért el benne a sárgája, aztán kanállal kellett kikotorni... Ha hamarabb tudom ezt az ötletet, akkor kipróbáltam volna, mert leizzadtam, mire a kanállal kihalásztam. 
    előzmény:
    BORS (180511)
    2012-08-26  13:56
  39. 2012. augusztus 26. 14:01180512.

    http://player.hu/gasztro-utazas/

     

     

    mittom én jó-e? olyan ciki, nekem sosem sikerül??

  40. 2012. augusztus 26. 13:56180511.

    BOLDOG HÁZASSÁGI ÉVFORDULÓT KÍVÁNOK FILIKÉÉK!

    olyan helyes kedves és szeretni való szülők vagytok, ..látod? még ezen a fontos napon is meglátogatnak a gyermekek. A kislányokat ma biztos nem hagyják nálatok. Ez a ti napotok!

     

    --------------

     

    Mesélem: addig keresgettem a kamrámban, hogy felfedeztem fél kiló kekszet, ledaráltam és finom kókuszgolyó lett belőle. a közepében cseresznyebefőtt került. Azt viszem a névnapi gulyás-vacsorához.

     

    ---------------------

     

    Veronika, remek, hogy jelentkezel, örülök, hogy jó a kirándulás.

    Noszvajon mi is voltunk, amikor kicsik voltak a lányaink. Vigyázni magatokra, Ölellek titeket.

    ---------------------

     

    Julcsika, én is viharról olvastam! El sem tudom képzelni, hogy változás lenne. Ránk férne, bizony. Nehéz a fejem, olyan megviselt vagyok a melegtől. Minden percben tudnék aludni, ..amikor meg ott az ideje - pl. hajnalban - akkor fenn kukorékolok.

    ----------------------

     

    Nem szeretném, ha az időjárás elrontaná Julikáék nyaralását.

    A gyermekeknek bizony jár az a fürdés. Aztán, ..a mamák is szeretnek ám pancsolni!!

    Remélem Saciék jól nyaralnak, ..olyan sokat dolgozott az utóbbi hetekben: megérdemel egy kis lazítást.

    Nem láttátok a kurzoromat? ..az elébb még meg volt.

    Amikor végre sikerül idekapcsolódnom, akkor se látok, se hallok.

    Kijöttem a géppel a konyha-asztalra, ..itt jobb a vétel.

    Gabeszka, hol vagy, ..elaludtál a finom ebéd után? ..

    Tessék valami jó témát feldobni. Neked mindíg vannak friss ötleteid.

    Erika, mi tudjuk már Á-val, hogyan kell ügyesen szétválasztani

    a tojás sárgáját a fehérjétől. Ha megtalálom a linket,

    közkinccsé tesszük. OK? Pötyike,..Annuska figyelem! ..ezen az ominózus oldalon sok hasznos tanácsot kaphattok, pl. hogyan lehet szép főtt tojást főzni, és hogyan lehet egyszerűen pillanatok alatt fokhagymát pucolni.

     

    Ideírom az ujjacskáimmal hogy el ne vesszen, aztán megpróbálom linkesíteni is.

     

     

  41. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 26. 12:57180510.

    Gratulálok a Fazekas házaspárnak! Kívánom, hogy még nagyon sok évet érjetek meg így együtt szeretetben, békességben családotok körében! 

     

     

     

     

    előzmény:
    fili48 (180508)
    2012-08-26  12:41
  42. 2012. augusztus 26. 12:45180509.

    Hőmérsékletet megnézted a webkamerán?

       Most is 37 fok van.

    előzmény:
    ukacsita (180506)
    2012-08-26  12:09
  43. 2012. augusztus 26. 12:41180508.

    na!

     

       Az utolsó hozzászólásom óta főztem (kocka) Tyúkhúslevest csigatésztával ,mexikói vegyes zöldséget pároltam,krumpli pürét csináltam,-van sült paprika,kovi ubi,...és most puhul a brassói aprópecsenye,...ugyanis Tibi telefonált,hogy strandon vannak,és onnan ide jönnek ebédelni...és házassági évfordulót köszönteni! ( Ma vagyunk 45 éves házasok).

     

       Azért mégsem illik vasárnap rakott káposztával vendéget várni,...1 ilyen jeles napon ráadásul.

     

    Megkérdezte,hogy : ugye nem zavarunk anyukám??,...mit mondhatok??-Persze,hogy nem kisfiam! Várunk!

    előzmény:
    ukacsita (180506)
    2012-08-26  12:09
  44. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 26. 12:25180507.
    Ezt ígérik az időjárásról! Remélem nem lesz túl brutális a vihar, mert az sem jó! 
  45. 2012. augusztus 26. 12:09180506.

    Szép napot Menedék!

     

    Kinnt egy kis szél fújdogál, ennyi egyenlőre a lehülés. Sajnos a konyhában még nem érzem.

     

    Ilike elidőztem egy kicsit a webkamerátoknál, nincs nagy forgalom, de azt észervettem, hogy egy emberke éppen átment a zerán,félúton de meg kellett állnia mert bár csak két autó jött arra de egyik sem állt meg ,hogy átengedje. Ismerős szitu.

     

    Főleg esőt várok, most nagyon aktuális Kovács Kati száma.Add már uram az esőt......

     

    Tulajdonképen akkor esett utoljára mikor nyaralni voltunk.

     

    Sajnálom szegény kertemet.

     

    Borsika kezet foghatunk. Nálunk is az a helyzet, hogy Pista szinte semmi újítást nem fogad el a kaják terén. Csak a mamája és utána az én általam főzött megszokott ételeit eszi meg. Magamnak meg nem kísérletezek.

     

    Remélem Saciéknak azért sikeres lesz a kirándulás.

     

    Ez az idei nyár tényleg hosszú forró volt és állítólag még az ősz is meleg lesz.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    fili48 (180501)
    2012-08-26  11:05
  46. 2012. augusztus 26. 12:07180505.

     Itt is jár a szelő a eleg dacára. A lakás még nagyon tartja a meleget.

     

     

    Mindenkinek nagyon jó étvágyat az ebédhez-

     

    Az uton lévőknek szép és vidám utat, 

     

     

    Kellemes napot kivánok.

    előzmény:
    Nusimama (180504)
    2012-08-26  12:02
  47. 2012. augusztus 26. 12:02180504.

    Ildikém, ma megint olyan  igaz gondolatot hoztál, amit mind életünk során megtapasztalunk, s ha szerencsénk van tényleg találkozzunk olyannal aki megérint minket.

    Jó sütést.

    előzmény:
    franci47 (180495)
    2012-08-26  09:26
  48. 2012. augusztus 26. 11:51180503.

    szervusztok

     

     

    Ilikém, irtó vidám kis társaság strandolt. Látszik, hogy nemcsak a lányok, de a Nagypapa is élvezte a vizet.

     

     

     

    Julika aranyos vagy. Köszi  az infó és a képek. Az elkövetkezendö hét második része ujra meleg lesz,  tehát alkalmas lesz az aszalásra. Ez lesz a karácsonyi meglepi.

    előzmény:
    fili48 (180474)
    2012-08-25  18:01
  49. 2012. augusztus 26. 11:18180502.

    Ildikóm!

     

        Saciék bizony még a mienknél is erősebb kánikulában utaznak ma. Amerre Ők mentek,nemcsak holnap,de még holnapután is ilyen meleg lesz...meg még melegebb.Bukarest környékére 41 fokot "irányoztak elő" a meteorológusok,...és újabban már nem jellemző rájuk a tévedés.

    Vasalnom nekem is kéne,...de várom az enyhülést...

     

     

     
    Három nő beszélget a férjéről.
    - Az én férjem kertész. Szeretkezés előtt mindig ad egy csokor virágot. -
    mondja az első.
    - Az enyém ékszerész. - így a második - ha kedveskedni akar elvisz egy
    szép hotelba és ad egy gyémánt ékszert.
    Erre a harmadik:
    - Az enyém a Microsoftnak dolgozik. Csak ül az ágy szélén és
    magyarázza, milyen jó lesz nekem, ha egyszer működni fog.

     

     


    - Hurrá, fiú! - ujjong az újdonsült apa a szülőszobán.
    - Nem fiú ez, hanem kislány! - felel a szülésznő. - És ha
    megkérhetnem, engedje el a kisujjamat!
     

    előzmény:
    franci47 (180495)
    2012-08-26  09:26

Címlap

top