Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2012. augusztus 25. 11:30180451.

    Igen Gabikám!

     

       Robi,-a pici fiam,...ma 38 éves. Vasárnap délután volt kedves nem férni a burokban,...és nem hagyta szegény anyját végig nézni a Dr.Bubót!!

     

     

    Ma csak neten köszöntjük,...mert holnap estig még ugyanott nyaralnak,ahol tavaly Pötyiékkel voltunk!

     

    2011.08.05 első közös kirándulás Lajosékkal - Ilona Fazekas - Picasa Webalbumok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180448)
    2012-08-25  08:05
  2. 2012. augusztus 25. 08:46180450.

    Szép reggelt!

     

    Ma is nagyon meleg lesz, de azt hiszem evvel nem mondok újat.....

     

    Az útonlévő két barátnőnknek kellemes utat, sok szép élményt, sok képet,hogy mi is élvezhessük.....

     

    Pötyi Lajosának nagyon boldog névnapot kívánok!!!!!!

     

    Borsika Patijánaik is boldog névnapot!!!!! Nem tudom most tartják vagy sem, de a naptárban benne van...

     

    Ilike Robidnak szülinapja van? Akkor őt is köszöntöm. Boldog és teljes életet kívánok!!!!!!

     

    Pici nagyon jó ötletet adtál az aszalt paradicsommal......van bőven.....Jövő héten kezdek neki, mert most pár nap hűvösebbet mondanak az időjósok...

     

    Francika nagyon igaz idézetet hoztál......érdemes elgondolkodni rajta......vagy már gondolkodtunk is ezen, csak nem tudtuk ilyen jól megfogalmazni.......

     

    Mindenkinek kellemesen eltöltött szép szombatot kívánok!!!!!!

    előzmény:
    picivirág (180449)
    2012-08-25  08:11
  3. 2012. augusztus 25. 08:11180449.

    Ildikém!

    Ennél jobb, igazabb  gondolatot ma nem is tehettél volna föl.

    A paradicsom szárításról.

    Egyáltalán nem nagy macera.

    Nem 5 kilóból csinálom....a koktélt szedtem le, és vettem a boltban olyan keményebbet. Fölszeltem, kitettem a napra.

    Ha sózod, a legyek nem jönnek rá, nem szeretik, de egy kis függöny darabbal le is lehet takarni.  Egy két kicsi üveggel lesz, karácsonyi ajándék. Most olyan meleg volt, hogy kettő nap alatt készen lettek azok a tepsik, amiket kitettem. 

    előzmény:
    franci47 (180444)
    2012-08-25  07:58
  4. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 25. 08:05180448.

    Lehet, hogy félre értettem valamit! Robinak nem névnapja, hanem szülinapja lehet, bár Ilike nem irta meg! Akkor 

    Boldog szülinapot Robinak!  

  5. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 25. 08:02180447.

    Jó reggelt! Ismét meleg napunk lesz, de most még nagyon kellemes szellő fújdogál. Ma lustizhatok, mert tegnapi becsinált levesből maradt. Holnap csinálok 2 napra töltött paprikát. 

    Borsikámnak részvétem az ismételt befőzés miatt! Ismét áldani tudom az én Lacimat, hogy nincsenek ilyen igényei!  

  6. 2012. augusztus 25. 08:02180446.

    Jó reggelt kivánok, nálunk nagyon szép, kellemes a reggel.

    Ma különös feladatom van, mennem kell a lányokkal a strandra, nekem délig biztos nem lesz melegem.

     

    Pötyike férjének, LAJOS barátomnak, kivánok nagyon sok boldog névnapot!

  7. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 25. 07:59180445.

    Szeretettel köszöntöm Pötyike Lajosát és Ilike Robiját névnapjukon! 

     

     

  8. 2012. augusztus 25. 07:58180444.

     Jó reggelt!

     

    Még itt a nyár, ma még biztos nagyon meleg lesz.

    Borsika még ráérnétek lecsózni, nem kéne ebben a melegben dolgozni.

    Julika az a paradicsom aszalás hoggyzú munka lesz.

    Nekem is meg kéne próbálnom azokat a miniket szárítgatni.

    Igaz takargatni kell a legyek  elöl, nem  lesz kis muka.

     

    Ki kell mennem krumplit szedni, legalábbis egy kilót bizotos, meg szeretném tenni még a nagy meleg előtt.

     

    R.Lajost szeretettel köszöntöm névnapja alkamából, és minden jót kívánok neki

     A nap gondolata

    „Fontos, hogy megtanuld: nem szerethet téged mindenki.
    Lehetsz te a világ legfantasztikusabb szilvája, érett, zamatos, kívánatosan édes, és kínálhatod magad mindenkinek, de ne feledd: lesznek emberek akik, nem szeretik a szilvát. Meg kell értened: hogy te vagy a világ legfantasztikusabb szilvája, és ha valaki, akit kedvelsz, nem szereti a szilvát, megvan rá a lehetőséged, hogy banán legyél. Tudd, ha azt választod, hogy banán leszel, csak középszerű banán lehetsz. De mindig lehetsz a legjobb szilva. Vedd észre, hogyha azt választod, hogy középszerű banán leszel, lesznek emberek, akik nem szeretik a banánt. Töltheted életed további részét azzal, hogy igyekszel jobb banán lenni - ami lehetetlen hisz te szilva vagy-, de mindig próbálkozhatsz a legjobb szilva lenni...”

                                                           

     

  9. 2012. augusztus 25. 07:37180443.

    JÓ REGGELT KÍVÁNOK!

     

    Szép nyári reggel van,igazán kellemes idővel,enyhe szellővel megspékelve.

     

    Borsikám !

    Nektek jó vásárlást a piacon,...kapjatok mindent féláron...

     

    Ma reggel gondolatban a 2 nyaralni indult lányunkat,-Sacit és Verát kísértem útjára,valamint Robimat köszöntöttem,...és Lajosunkat fogom mindjárt.

    A két lánykánk még alszik,de nemsoká költögetnem kell őket,mert strandra készülnek a nagyapjukkal.

    Főznöm kell,...halat fogok sütni...

     

    Kellemes szombatot mindenkinek!

     

     

    BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK !

    Pötyike Lajosának !

     

    Boldog névnapot! - YouTube 

    előzmény:
    BORS (180442)
    2012-08-25  06:53
  10. 2012. augusztus 25. 06:53180442.

    Jóreggelt Mindenkinek!Szia Julika!

     Te korán kelsz, neked meghagyom, hogy megyek a piacra: ..paprika-paradicsom=lecsó alapanyagok=eltevés miatt. Ez van. Ebben a hőségben ma segéd-munka lesz nekem.  

    Majd benézek.

    -----------------------------

    Sacikának  és Veronikának jó utat és kellemes nyaralást kívánok.

     

    Erika, hagytál valamit nekünk is a piacon?? ..bár nem tudom mellikre megyünk.

    -----------------

     

    Megfájdult a nyakam és a vállam a mi légkondinktól, bár csak rövid időre kapcsoltam be.

    --------------------

    Julcsika, arra az egér riasztóra én is kiváncsi vagyok, ..ha jó,  biztos vennének a lányomék is - az udvarukban a fal mellett rohangálnak az egerek. Először azt hitte, hogy ugyanaz az egér fut le-és föl.

    ----------------------

     

    Annuska remélem jól vagy, azok az infuziók először kissé legyengítenek, aztán nagyon eredményesek szoktak lenni. Nagyon bátor kislány vagy.

    ( Á.-dom a sztrók miatt kap időnként).

    Kérek engedélyt eltávozni a körletből, ..majd jelentkezem, ha megjöttem.

    -----------------

     

    Hány óra? Gabóca kakasa sehol. Hurrá, leköröztem.

     

    Mit főzzek? FIlike megjövök bekukucskálok, hogy nálad mi lesz a

    konyhádban, miket találtál ki. Lopok majd ötletet.

    -------------------------

     

    Talán tököt!!!  egy zseni vagyok. Csak főzelék formájában 

    szeretem. Rántva és cukros-ecetesen. Még Ildikét faggatnám, mit süt ma, de eszembe jutott, talán butaságot kérdezek, ..meleg van, dehogy kapcsolja be a sütőt. Aztán lehet hogy nem is lesz otthon, megy a hegyre.

    ------------------------

     

    Ténnleg mennem kell, ..papa már itt köröz, mint egy szelid vadászgép, ..és kicsúfol, mutogatja,  hogy gépelek. (két ujjal). így is elég hibás ..hát ha még a 10 ujjamat használnám. 

    előzmény:
    picivirág (180438)
    2012-08-25  06:27
  11. 2012. augusztus 25. 06:40180441.

    Hűűűű, ha, de jó, hogy mondod Borsika!

                              Én is gyorsan köszöntöm Lajosunkat.

    Pötyike!

    Tedd boldoggá Lajos névnapját. Mi csak köszönteni tudjuk.

    Kényeztetni a te feladatod. Főzzél neki a foga alá valót, öblítse le jóféle itallal

                                       BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK

    előzmény:
    BORS (180439)
    2012-08-25  06:29
  12. 2012. augusztus 25. 06:35180440.

    Olvasom, hogy Vera és Saci nyaralni fognak.

    Én szomorú vagyok, hogy vége van a nyárnak, illetve már látjuk a végét. Nekem nagyon jó volt, eseménydús,  kellemes. A vége sajnos nagyon szomorúra sikerül. Még nem térek magomhoz, nagyon megvisel Gábor halála. Mindent tudok.... ilyen az élet, az élet megy tovább...de mégis

    Szeretném, ha hosszú lenne az ősz, ne kelljen hamar beszorulni a szobába. 

    Meg aztán még sok dolgom van. A nyaralóban le kell festeni a lépcsőt szú irtóval, a bokrokat megnyesni, füvet nyírni, majd téliesíteni....

    Már csak 2 busz jár ki, reggel. és este. 

    Nem is tudom, mikor szorítom be. A jövőhéten itt vannak gyerekek, utána megyek Gyulára, utána azonnal Deszkre, amíg kellek, Boldi mandulája miatt.  Aztán Bikalra. Szóval ha így végig gondolom, nem is lesz unalmas az ősz sem.

  13. 2012. augusztus 25. 06:29180439.

    Kedves Pötyike!

     

    Jóreggelt, szép napot kívánok!

     

    Ha felébred   L a j o s o d ,   

     

    légyszives megmondani 

     

    hogy Boldog Névnapot

     

    kíván borsévi szeretettel. 

    Árpádom is üdvözli egy koccintásra   a nap ünnepeltjét.

     

     

    előzmény:
    potymama (180436)
    2012-08-24  22:12
  14. 2012. augusztus 25. 06:27180438.

    Szervusztok!

    Kellemes a reggel, egy kicsit kiszellőztettem magamat.

    Ma körlet rendet csinálok, holnap megyünk Deszkre. A Balogh lányokkal, hozzuk a gyerekeket. 

     

    Gabi!

    Látom nem nagyon érted a lényeget. A paradicsom aszalással kapcsolatban. 

    Már célt szolgál az ivóé, és más csemege  a szárított paradicsom. Miskolcon ettem, olíva olajban volt eltéve, fűszerezve, feta sajttal. Pirítós kenyérrel valami fenséges volt.  Én szeretek pepecselni az ilyesmivel, pláne ha a végeredmény valami különleges csemege. És a család imádja

    Lecsót is fogok eltenni és ha kapok olcsón paradicsomot ivólevet is. 

  15. 2012. augusztus 24. 22:47180437.

    Szép estét Menedék!

     

    Mostanra tértem teljesen magamhoz.

     

    Sajnos ma ki kellett mozdúlni.Ugye minden intéznivaló elmaradt amig Ildi nem volt itthon.

     

    Pont dél körűl jött, voltunk az OTP-be, postán , no meg az Eurónicsben Pistának végre vettünk egy új villanyborotvát mert bedöglött a régi.

     

    Perssze félájultan értem haza. Délután aludtam egy kicsit. Csak az ágyon jó, vizes ruhával a lábamon ventillátorral mellettem. 

     

    Neten megrendeltük az egérriasztót,8 nap múlva küldik, és 72 óra mulva lesz eredmény nem tudom elképzelni ,hogy mi az az eredmény .Kimennek?

    Nekem is az a fő gondom ,hogy emésztenek és büdösek.

    Most már felesleges az ajtókat csukni ,már késő, már itt vannak.

    Elég ha egy vemhes egér bekerűl , évente 1000 utóda is lehet.!!!!!!

     

    Estefelé kicsit itt voltak a gyerekek, elég zilált voltam, de nagyon örültem nekik.

     

    Sacinak Veronkának jó utazást.

     

    Patinak jobulást.

     

    Ilike most speciel tudtam milyen nap van, mert ugye feladtuk a rengeteg sárga csekket, el is pakoltam őket, és mindenféle emlékeztetőt írtam a naptáramba.

    Én is vezetek háztartási könyvet,könyvelő szokás. Nem lesz több a pénzem ,de nem ér váratlanúl ha kifogy.

     

    Most jön a nap fénypontja , beülök egy kád langyos vízbe és élezkedek lefekvés előtt.

    Holnap főzni is kell, nem lesz valami kellemes.

     

    Vigázzatok magatokra, most már remélem kisit enyhűl a meleg, legkorábban vasárnap.  

     

      

    előzmény:
    potymama (180436)
    2012-08-24  22:12
  16. 2012. augusztus 24. 22:12180436.

    Útnak indulnak a kirándulók..nemcsak a Menedékben a lányomék is most indulnak Pag szigetre.

    A tavalyi címre, sőt szerintem már többször voltak ott.

     

    Itt voltak a lányomék, Veszti+Ildi..

    Rájuk sóztam egy jó adag paradicsomos káposztát, de még így is maradt jócskán.

    Átvittem belőle a barátainknak, azt mondták szeretik...hát egyék!!!

    Nem tudom hogy méreteztem így el...egy hadseregnek elég lett volna.

     

    Útálom ezt a meleget!!

     

    Ma nekem is a fejem "tök" volt, csak gurult a nyakamon..semmire se volt jó!!!

    Sajnos úgy néz ki már az éjszaka is meleg lesz, átmelegszenek a lakások.

     

     

  17. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 24. 21:13180435.
    Neked is jó utat Veronkám! Kicsit szomorú is vagyok, hogy igy megfogyatkozunk... de vigasztal az élménybeszámoló, ami remélem lesz fényképekkel! 
    előzmény:
    veracsek (180432)
    2012-08-24  20:58
  18. 2012. augusztus 24. 21:03180434.
    Verácska ......köszönöm és én is kívánok Nektek sok szépet a hosszú hétvégére.
  19. 2012. augusztus 24. 21:02180433.
    Gabikám.......nagyon köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180431)
    2012-08-24  20:45
  20. 2012. augusztus 24. 20:58180432.
    Én is kívánok Nektek nagyon szép utat, egyben búcsúzom is, mert jövő kedd estig én se leszek!
    előzmény:
    silinga (180430)
    2012-08-24  20:28
  21. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 24. 20:45180431.
    Sacikám jó utat és élményekkel teli várunk vissza jövő szombaton! 
    előzmény:
    silinga (180430)
    2012-08-24  20:28
  22. 2012. augusztus 24. 20:28180430.

    Jó estét mindenkinek.

     

    Jövök elköszönni., hajnalban indulunk

     

    Ma elég zsúfolt napom volt.   Voltam fodrásznál.

     

    Főztem ill.sütöttem az útra oldalast, mézes-mustáros csirkemell darabkákat, egy adag tepertőkrémet  .

    Csináltam nagy adag mákos és lekváros kiflit.

     

    Mindent összepakoltam, saját holmi, ajándékok, ételek .Zsolt elvitte és ő pako la kocsiba.

     

    Reggel 5-6 között indulunk és majd köv.szombton érünk haza.

     

    Remélem nem történik velünk semmi rossz az úton.....

     

    Kívánok nektek szép hétvégét, hűűvösebb időt és kellemes jövő hetet.

     

    Mindenkire szeretettel gondolok!

  23. 2012. augusztus 24. 20:04180429.

    Szia Borsika!

     

    Elnézést, hogy kérdeztem, de biztos kimaradt nekem a hsz, amiben írtad.

    Tényleg kell neki idő, amíg meggyógyul.

    Remélem minél előbb lábra áll.

    Aranyos vagy, hogy vele voltál.

     

    Itt rekkenő  hőség volt, most estefele kicsit enyhült.

    Hogy mennyivel előbb sötét van,... észrevettétek?

    Annuska elmúlt  a fejfájásod? Az enyém most jött elő.

    Julcsikám sajnállak az egerek miatt,  állandóan csukva kell tartani az ajtót. Bár az egerek az ablakot is  használják, mert a falon  is felmásznak, sőt be is fúrnak.

     

    Mindenkinek szép estét kívánok. 

    Olyan ünnepi hangulatom van, azt hittem vasárnap van.

    előzmény:
    BORS (180427)
    2012-08-24  19:23
  24. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 24. 19:34180428.
    Szegény Pati! Nagyon csúnya a lába! Gondolom fájdalmai is vannak! Örülök, hogy szundikálni is tudtál, muszáj ebben a melegben, ha akarunk, ha nem. Én nem akartam, mégis elaludtam a Korona hercegét. Még jó, hogy úriember a sz.gép szerelő, mert ideszólt, mielőtt érkezett, igy volt időm szalonképesen felöltözni. Álmomból riadtam fel. 
    előzmény:
    BORS (180427)
    2012-08-24  19:23
  25. 2012. augusztus 24. 19:23180427.

    Szia Ildike, mondom: belelépett szegény egy nagy üvegcserépbe,  amikor a tüzijátékot nézték. Be kellett vinnia a kórházba, ott rendbetették és összevarrták. Nincs igazán jól, kb 12 nap a gyógyulásig. Az orvos mondta. 

     

    Gabóca, szép estét. Tényleg nem vittem a gépet.   Az ő gépéről hallgattuk a hangoskönyvet és jegyzetet írt közben, az olvasónaplóhoz.  . Amikor már szabad volt a gép, akkor meg ettünk, szundikáltunk. Nem volt igazán hűvös a lakásban, mert rossz a kondijuk. Amikor már elkezdhettem volna üzenni nektek, akkor jött hozzá   rokon meg osztálytárs, azokkal kellett foglalkozni. Nem baj, így is jó volt, örül, hogy vele tudok lenni. Legközelebb vasárnap megyünk névnapot köszönteni, aztán szerdán megyek törődni vele és tanulgatunk is.  - majd most  viszem a laptopomat. 

    előzmény:
    franci47 (180415)
    2012-08-24  09:59
  26. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 24. 17:45180426.

    Elment a szerelő, feltette a virusirtót, a nod32 után a második legjobbat az AVG-t. Ezzel semmi gond, korlátlan ideig működik. 

    Elképesztően meleg van, most nekem a konyhát süti körbe a nap, pedig még el kellene mosogatni.

    Én voltam az utolsó, most is én vagyok... gondolom mindenki elpilledt. Én is visszaöltöztem bikinibe!  

  27. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 24. 15:57180425.
    Akinek sok paradicsom terem és van türelme foglalkozni vele... 5 kg paradicsomból 60 dkg száritott lesz... Akkor már inkább a befőzés és az ivólé! 
    előzmény:
    picivirág (180422)
    2012-08-24  14:05
  28. 2012. augusztus 24. 15:00180424.

    Szervusztok

     

    Fáj a fejem, fáj. Nem birja már ezt a meleget. Hiába dolgoztam, most nem sikerült elterelni a fájdalmat.  Közben a spejz elkészült. Most értettem meg, hogy mireis jó ez a"Paint zoom" festékszoró. Olyan gyorsan lehet vele dolgozni. Most olyan friss szag van a kamrában. Közben a holmik nagyrésze is vissza került a helyére.  Felbuzdulva   azon gondolkodom, hogy a fürdöszobát is ki kéne festeni. Na persze ez egyenlöre csak terv.

     

    Most itt pihegek én is. Hiába csukva minden lassan már a ház is  átmelegszik, még éjjel sem tud lehülni  a lakás.

    előzmény:
    picivirág (180423)
    2012-08-24  14:22
  29. 2012. augusztus 24. 14:22180423.
    Nahát??? Azt hittem ez a hozzászólás nem ment el. 20 percig forgott, aztán kikapcsoltam. HihetetlenA lényeg, hogy nem kell újra írni
    előzmény:
    picivirág (180422)
    2012-08-24  14:05
  30. 2012. augusztus 24. 14:05180422.

    Hűűűű..lányok, itt nagyon meleg van.

    Az előbb hozta Laci a gereblyét, a fűre valót, és akkora zsákot cipelt, teli tűzi fával, hogy alig bírta.  Csak nem a télre a gondolsz, kérdeztem.Most még gondolni is jó a hóra, a jégre

    Szépen aszalódnak a paradicsomok

    Innen néztem, hogyan kell

    Ki kell használni ezt a hatalmas nap energiát

  31. 2012. augusztus 24. 13:01180421.

    Csaóóó lányok!!

     

    Mi is vakondot játszunk ezért most félvakon gépelek...azért egy kis fény a monitorról beszűrődik.

     

    Reggel korán elbattyogtam a boltba, meg vettem lottót...most nem kell még kis se moccannom..

    Botit is csak pislantani viszem délben...majd este 10 felé sétálunk egyet.

     

    Reggel meg is főztem..paradicsomos káposztát..ebben az évben 2X.... mert egyébként 10 évente szoktam!

    Meg egy nagy adag pörköltöt..azt lehet variálni.

  32. 2012. augusztus 24. 12:21180420.
    előzmény:
    picivirág (180414)
    2012-08-24  09:16
  33. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 24. 11:55180419.
    Jaj Borsókám! Fogadni mernék, hogy nem vitted el a laptopodat! Amig P. használja a sajátját, addig te mit csinálsz? Nézed? Ez a szolgálat olyan, hogy le sem veheted a szemed róla, mint egy csecsemőről? Ezt senki sem várhatja el tőled! Nem kellene ilyen görcsösre venni a figurát! Aztán a végére jól kimerülsz a folytonos készenlétben! Gondolom szundikálás sem lesz ebben a melegben... 
    előzmény:
    BORS (180412)
    2012-08-24  09:11
  34. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 24. 11:31180418.
    Majd ird meg, hogy mi történt 30 nap múlva, mit csinált a szerelőd! Az enyém azt mondja, hogy nem lehet újabb 30 napra feltenni. Vajon mit fog csinálni? Mert ha lehetne semmi gond... Majd ha lejárt az általa feltett verzió, akkor fogom újra feltenni az avast-ot. 
    előzmény:
    veracsek (180417)
    2012-08-24  10:22
  35. 2012. augusztus 24. 10:22180417.

    Nekem évekig free változat volt a gépen, és nagyon ritkán kapott be vírust!

    Most nekem is az a 30 napos van, mert a szerelő ahhoz ragaszkodott. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180416)
    2012-08-24  10:15
  36. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 24. 10:15180416.
    Köszönöm Veronkám! A tapasztalatom az, hogy a 4. verziót elavultnak minősiti a tűzfalam, a 7. verziót fogadja el. Kiváncsi vagyok, hogy a mester mit ókumulál ki, mert ő a nod32 híve. Én meg nem akarok 30 naponként ezzel foglalkozni. Most ezt sikerült feltennem. Ő max. 60 naposat tud. Akkor inkább felteszem az Avast 7. verziót az 1 éves változattal. Ahogy elnéztem ez a free változat eléggé lekorlátozott, sok funkciót kihagy. 
    előzmény:
    veracsek (180410)
    2012-08-24  09:00
  37. 2012. augusztus 24. 09:59180415.

    Szia Julika!

     

    Remélem nem lesz gond a gépeddel.

     

    Kérdeztél.........válasz......... nem tudom, hogy mennyit leszek a gépnél.

    Ma is jön Tibi, még délelőtt, úgy látszik ide tette át székhelyét a belváros és Svédország helyett.

    Még nem tudom marad-e ebédre. A mai nap igaz nem hozzám jön, Beához, de azért egy kevés időt én is eltöltök vele..... ha már én is a házban lakom. /udvariatlanság lenne részemről, ha nem fogadnám én is/

     

    A gép előtt is leszek, mert filmet töltenék, és rendezgetni is kéne, és törölni is, mert nagyon nem férek el már rajta. 

    Amit Pötyitől hoztam filmet még nem néztem meg. Így arra pakolni nem tudok. Most a kedvenc szereplőim filmjeit nézem inkább, aztán majd váltok.

     

    Könyvemből is van még hátra egy kis rész. El kéne  olvasnom. 

    Hagymám pucolatlan, de nem bírok kimenni, mert  a meleg elállja a levegőm útját. 

     

    Ja és egy óra hosszra beutaztam a városba kenyeret vettem, mert elfogyott, sütni nem szeretnék ebben a melegben. pedig egy pogácsát nagyon megennék.

     

    Sacikám jól írod, itt sincs áfonya, csak kökény, de azt nem ajánlom senkinek. Savanyú, bökős, sok cukor kéne bele egy befőzés folyamán.

     

     Borsikám mi történt az unokával, hogy mankózni kell. Le vagyok maradva. 

    Vidd el a laptopodat, nem fog egész nap veled beszélgetni Pati. 

     

    Verám ezt a mondást én is ismerem,  sokféle változata van.

    Drasztikus, de a lényeg benne van.

     

    "Ami nem öl meg az megerősít" pl. 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    picivirág (180403)
    2012-08-24  07:15
  38. 2012. augusztus 24. 09:16180414.
    Na, végre....meghoztad a jókedvet. Nem értettem, miért nincs jó kedvem?most már mosolygok gondon, és bajon
    előzmény:
    fili48 (180411)
    2012-08-24  09:07
  39. 2012. augusztus 24. 09:11180413.

    Gabikám!

    Nem piszmogás az. Idő kell egy ilyen munkához. Nálam 3 órán keresztül volt egyszer a szerelő. Sanyi is sok időt tölt a gép előtt, ha frissít, ha javítgat rajta. 

    Nem úgy van az, "kenjük be sárrral"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180407)
    2012-08-24  08:23
  40. 2012. augusztus 24. 09:11180412.

    Csak beköszönnék,..szia Julcsikám, ..halló Mindenki!

    Köszi, Akik szóltatok hozzám ! 

    Ma is kicsit kiveszem a részem Pati uncsim  ápolásból, ami abból áll, hogy üddögélek, ..jól kényelembe helyezem magam, aztán ha néha kér valamit a nagylány, akkor szaladok, adom viszem, ..egyébként apukája törődik vele egész nap. Jó beteg, nem sok kívánsága van. 

    Olvasunk, tv-zünk, divatlapokat nézünk, eszegetünk. Amikor elbiceg a mankókon a fürdőig, ..addig ügyelek rá. Papa gyógy. segédeszközeit használja.Mankót, vagy a lépegető járókeretet.  Telefonálgat, laptopozik. Nelem is át kéne vinni  a magamét,

    de nem tudom helyes-e? Végül is nem gépezni mentem át!!..Hmmm... meggondolom. Majd az övén üzenek inkább.

    Kimerítő ez a meleg Julcsika, ..én már alig bírom türelemmel.

    Ak imég  dolgozik is ráadásul,  az előtt le a kalapom. Duplán szenved.

    Az az érzésem titkosan, hogy lesz még neked "munka"cicád!! Szükség lesz rá. ..Azok a fránya egerek, nem csak zavarnak, rágnak, hanem még egérpiszkot is hagynak.

     

    Mindenkit ölelek, vigyázzatok magatokra ebben a melegben!

    Házon kívül leszek,  majd igyekszem bekukkantani.

     

     

      

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ukacsita (180397)
    2012-08-23  22:53
  41. 2012. augusztus 24. 09:07180411.

     
    Jókedvet adj és semmi mást, Uram!
    A többivel megbirkózom magam....
    Hadd mosolyogjak gondon és bajon,
    nem kell más, csak ez az egy oltalom,

                 Garai Gábor: Jókedvet adj

     

     

     

     

     

     

    Nahááát!

     

     

       A hőbuta engem is kikezdett!!!  Nekem még nincs péntek a jelek szerint,...de sietek pótolni a mulasztást,mielőtt Julcsit eltájolnám!

    Lehet,hogy Borsikát már sikerült is???...azért nem látom???

    Ez a hőbuta,olyan mint Dórikának a virágháza volt,-mert ugyebár mi értelme a vázának???...pont annyi mint a gutának!

    előzmény:
    erry (180409)
    2012-08-24  08:30
  42. 2012. augusztus 24. 09:00180410.

    Gabi!

     

    Szerintem itt több ingyenes és hosszú lejáratú Avast-ot is letölthetsz,

     

     

    válogathatsz közöttük. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180407)
    2012-08-24  08:23
  43. 2012. augusztus 24. 08:30180409.

    Szép jó reggelt!

     

    Ha már nyitva az aranykapu átbújok alatta....

     

    Itt már most meleg van, de már kiszellőzött és a redőny is lehúzva......indul a vakondjárat....

     

    Gyorsan főzök, csak egy kis zöldbableves.....lecsó Öcsinek és nekem a grízes tészta.....ebben maradtunk......A levest már csak habarni kell.....Aztán a "hőbutában" már  csak pihegni kell.....Bettym mondta így amíg kicsi volt.....

     

    Ti hogy bírjátok ezt a meleget?

    Ma már péntek van ugye? 

     

    Szép napot mindenkinek!!!!!

  44. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 24. 08:24180408.
    Kakaskám lemaradt, felébresztem, ne lustálkodjon ő sem! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180407)
    2012-08-24  08:23
  45. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 24. 08:23180407.
    Jó reggelt! Ma is jó meleg napunk lesz... bánatomra. Meddig lehet ezt még birni? Délután még a szerelő srácot is várom. Remélem feltesz egy normális virusirtót, amit nem kell 30 naponként újítgatni. Eléggé sokáig piszmog a drágám, sokáig itt lesz, lehet, hogy jól érzi magát nálunk? Viszont nem kér sokat. Csak hát a tiszteletére fel kell öltözni. Most is van rajtam valami, de sajnos ez nem szalonképes. (két részes fürdőruha  ). 
  46. 2012. augusztus 24. 08:00180406.

    Jó reggelt kívánok!

     

       Mi se készülünk ma sehova.Most reggel korán piszmogtam a virágaimmal is.Sok a csúnya ,elszáradt rész,elnyílott virág rajtuk.Muszáj kicsit megtisztítani,mert így csúnyák.Amúgy sem igazán szépek az idén.Ez a meleg,ami volt,-van nagyon tönkre tette őket.

       Kívánok szép napot mindenkinek,-megyek folytatom az ügyködést,mielőtt rám melegedne az idő.

     

    Ma  :  Bertalan,Albert,Alberta,Bartal,Bartó,Szilvánusz,Taksony napja van.

    előzmény:
    franci47 (180402)
    2012-08-24  07:09
  47. 2012. augusztus 24. 07:31180405.

    Nagyon szép gondolat, Ildike!

     

    Kicsit profánabb fogalmazásban, de én is feltettem a napokban egy hasonlót:

     

      Ne felejtsük el: amikor fenékbe rúgnak, egy lépéssel előbbre jutunk!

    Will Rogers

     

    Ma délben jön a tornász, főzni nem kell,  maradt isteni tiramisu (Laci eszik mellé valamit, nekem elég egy étkezésre egy szép nagy adag)

    Délután már csomagolni is kell.

    Elkezdtem a koreai filmek nézését, most a Damo-t nézem, nagyon jó, csak sajnos szomorú vége lesz, amíg ellenőriztem, hogy jól töltöttem-e le, láttam az utolsó kockákat. Azért megnézem, mert nagyon érdekes.

    Nem megyünk ma sehova, maradunk a szobában.

    Szép napot kívánok mindenkinek!  

     

    előzmény:
    franci47 (180402)
    2012-08-24  07:09
  48. 2012. augusztus 24. 07:29180404.

    Szép jó reggelt  Mindenkinek!

     

    Az áfonyáról írtatok.Nekem is tetszene a szedése,mert megvenni tényleg nagyon drága.

    Szerintem Zalában sem terem, vagy csak én nem láttam.Ildike biztos jobban tudja.

     

    Egyébként Ilike képén láttam a szedőket.Hát azt hittem nagyobb bokron terem.Ezt a medve nem szereti ugy mint a málnát ugye?

     

  49. 2012. augusztus 24. 07:15180403.

    Ildikém!

    Szép gondolat

    Ha bent leszel a lakásban, esetleg többet leszel a gép előtt?

    Most arra jöttem rá, hogya chrom böngészőmön fagy le gyakran a gép. Most tegnap óta a firefoxot használom és egyszer sem fagyott le. Jajjj..nem is merem elkiabálni, de ha így van, megúszom, hogy szerelőhöz vigyem. Tegnap figyeltem, és semmi hiba nem volt.

     

    előzmény:
    franci47 (180402)
    2012-08-24  07:09
  50. 2012. augusztus 24. 07:09180402.

    Jó reggelt!

     

     

    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok.

    Remélem nem lesztek kint a melegben.

    Én is megoldom most reggel a vásárlásomat.

     

    Korán ébredtem, pedig éjszaka igazán jó levegő volt a szobában.

     

    A nap gondolata

     

    „Szívünk a törés helyén is megerősödhet.”

     

    Szép napot mindenkinek. 

     

     

                                               

     

Címlap

top