Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 23. 09:31180351.
    Akkor részben hasonló volt az előéletünk. Én vállalati jogtanácsos mellett voltam sokáig, utána a SOTE Gazdasági Igazgatóságán dolgoztam. Először mint titkárnő a vezető mellett. Aztán amikor nyugdijazás miatt lecserélték, nem tudtam vele kijönni és elmentem belső kézbesitőnek! Nagy karrier ugye nyugdij előtt? 2 évig ezt csináltam. Inkább, mint hogy küszködjek egy olyan főnök mellett, akire nem tudtam felnézni. Mindent át akart szervezni. A távolból titokban figyeltem, hogy omlik össze nélkülem, mert semmi segitsége nem volt. Apró örömök... Sokáig nagyon hiányzott a munkám, de már 10 éve boldog vagyok nyugdíjasként. 
    előzmény:
    silinga (180350)
    2012-08-23  08:43
  2. 2012. augusztus 23. 08:43180350.

    Gabika.. előző életemben könyvelő voltam. Előbb a z Állami Biztosítónál /akkor még csak az volt/  , majd egy 60 férőhelyes Csecsemőotthonban., ahol a könyvelés volt a kevesebb feladat.

    A gazdasági irodához tartozott minden, ami a működéshez kell.Volt 56 kisgyerek /akkor még 6 éves korig/, 4 anyuka férőhely.

    Saját konyha, mosoda, varroda, kicsi műhely, nagy udvar.

     

    Változatos munka, nagyon szerettem csinálni.

     

    Eleinte sokat visszajártam, ha kellett segíteni is.  Aztán, hogy kicsrélődött a gárda egyre ritkultak a látogatások.

     

     Hát ennyi!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180348)
    2012-08-23  08:32
  3. 2012. augusztus 23. 08:32180349.

    Nincs semmi baj a különbözőségeinkkel, csak én is azt gondolom, amit Annuska: nem a ruhánk gyászol, hanem mi magunk.

    Nálunk a családban (a régiben, a szüleimmel), temetőbe se jártunk soha. Arra neveltek, hogy addig szeressek valakit, amíg él, aztán pedig emlékezzek rá, de ne külsőségekkel, hanem lélekben! Nyilván a neveltetésem miatt nem foglalkozom ilyesmivel, nagyon belém ivódott a szüleim tanítása. 

    A férjem családja teljesen más szemléletű, ők nagyon adtak minden látszatra, és rendszeresen jártak temetőbe, viseltek feketét. Ő ezt élte meg, ezért a mai napig kijár gondozni a szülei és a volt felesége, plusz a rokonai sírját. Én is gyakran elkísérem, mert tiszteletben tartom az ő szokásait.

     

    Ma tiramisut akarok gyártani, mert van egy doboz mascarpone sajt a hűtőben, és 2 doboz babapiskóta a spejz szekrényben. Hogy mellé mit csinálok, azt még ki kell ötleni, de van idő, csak vacsorára kell. 

    előzmény:
    silinga (180344)
    2012-08-23  08:16
  4. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 23. 08:32180348.
    Sacikám, már sok mindent elárultál magadról, csak még azt nem tudjuk, milyen munkakörben tevékenykedtél. Azért érdekel, mert nagyon szépen, hibátlanul gépelsz! Csak nem szakmabéli voltál? Én adminisztrativ munkakörben (gép- gyorsiró) működtem. Ez a topikozás is egy kis szakmai gyakorlat, hogy ne felejtsem el. No meg szakmai önérzet, hogy igyekszem menet közben javitani a hibáimat (tisztelet a kivételnek ami a hosszú í-t és ű-t illeti...kiesnek az ujjaim hatósugarából.)  
    előzmény:
    silinga (180344)
    2012-08-23  08:16
  5. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 23. 08:24180347.
    Igazad van! Túl kell lépni rajta, de azért jobban örültem volna valami üditő dolognak ebben a melegben! Már nagyon nehezen bírom. Ilyenkor reggel még lehet létezni, utána csak dögledezem. Déltájban összecsapok egy lecsót, aztán tovább dögledezem. 
    előzmény:
    silinga (180346)
    2012-08-23  08:20
  6. 2012. augusztus 23. 08:20180346.

    Gabika.... ne hagyd, hogy a kóp elvegye a kedvedet..

     

    Éppen az a jó benn, ha tetszik elhisszük, ha nem akkor tévedésnek tartjuk.

     

    Egy virágot, hogy derűsebb legyél?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180343)
    2012-08-23  08:15
  7. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 23. 08:18180345.
    Ahogy elnézem, a többiek kópja is elég negativ egy-két kivétellel! Na mindegy, lépjünk túl rajta és ne tulajdonítsunk neki jelentőséget! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180343)
    2012-08-23  08:15
  8. 2012. augusztus 23. 08:16180344.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

     

    Most még hűvös a nyugati végeken, de biztos nagyon meleg lesz.

     

    Ilike   finom a reggeli, és a székely viccek....

     

    A kópommal én is meg vagyok elégedve/Vízöntő/

     

     

    Julika talán már utra is keltél, igyekezz haza a hőség előtt.Bár ti fiatalok kicsit jobban bírjátok.

     

    Julcsika  sajnállak az egér miatt .Igazi védelem egy cicus! Nálam a nyár elején a molyokkal volt nagy harc  .Ellepték az éléskamrát.Még sírtam is. Mindenem zárt dobozokban, műanyag kisvörökben van.

    Végül olyan feromon tartalmu rovarcsapdákkal sikerült megfékezni.

    Azóta is állandóan attól félek visszajönnek.

     

    Verácska   a fekete gyászt nem az emberek véleménye miatt tartom, a lelkiismeretem diktálja.

    Mint minden másban ebben sem  vagyunk egyformák.Igy kerek a világ.

     

     

     

     

  9. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 23. 08:15180343.

    Sziasztok! Vidáman ültem ide, de a kóp elvette a kedvemet.  " Készülj fel ma a változásokra! Olyan híreket kapsz ma, amik eléggé aggasztóak és sok változást hozhatnak az életedbe."

    Már csak ez hiányzik a hőség mellé! Elég volt a konfliktusokból, rossz hirekből! Megpróbálom elfelejteni! Ennél még a szerelmi hirek is jobbak... 

  10. 2012. augusztus 23. 08:14180342.

    Tudod, Julika, hogy ebből soha sem elég!

     

    Lacitól kapom a bókokat egész nap, hogy aszondja: "Jaj, de unlak!" Amire az én sztereotip válaszom: "Én is imádlak!"

    Nem kell szó szerint venni, ez egy játék kettönk között! Naponta csak egyszer szabad elmondani, de annyiszor kötelező! Mi se fogunk megbolondulni, de ha az ember elfelejt játszani, akkor öregedett meg menthetetlenül, ugye? 

     

    Egy szó, mint száz: látatlanban is bókolhasz, de "boldog"-gá avatásra nem vágyom! 

    előzmény:
    picivirág (180341)
    2012-08-23  08:06
  11. 2012. augusztus 23. 08:06180341.

    Ha itt ülnél szemben velem, talán én is megereztenék pár bókot, így tennélek boldoggá...akár boldoggá is avatnálak.........

    Így Lacira marad ez a feladat

    előzmény:
    veracsek (180340)
    2012-08-23  07:52
  12. 2012. augusztus 23. 07:52180340.

    " Ma megbecsülsz minden bókot és mosolyt, amit kapsz. Szépnek érzed magad és ezt mások is látják és nem fukarkodnak ezt a tudtodra is adni."

     

    Ezt írja a kópom, akkor várom egész nap a bókokat és mosolyt innen is!  

    előzmény:
    picivirág (180337)
    2012-08-23  07:47
  13. 2012. augusztus 23. 07:50180339.
    Szörnyű, hogy mennyire hízlalsz a finom falatokkal, Ilike! Nem tudok nekik ellenállni!!!
    előzmény:
    fili48 (180335)
    2012-08-23  07:15
  14. 2012. augusztus 23. 07:48180338.
    Ha valaki nem tudná kiolvasni-hidegtál!!!
    előzmény:
    picivirág (180337)
    2012-08-23  07:47
  15. 2012. augusztus 23. 07:47180337.

    Iluska!

    Már megint gyönyörűen díszített hidáltálat "készítettél". vadászom az ilyesmit. 

    Igaz, hogy ilyesmire ritkán adódik alkalom, de azért elraktározom a fejemben, a gépenha kell, én is tudjak ilyen fantázia dús tálat készíteni. 

    A kóp ma rám illik

    Kos (március 21-április 20.)

    Kicsit el vagy ma keseredve, mert úgy érzed, hogy elszaladt a nyár és te még élveznéd a jó időt és a programokat, de ahogy közeledik a szeptember egyre kevesebb lehetőséged van erre.
      


    Bika (április 21-május 20.){C}{C}

    Ma megbecsülsz minden bókot és mosolyt, amit kapsz. Szépnek érzed magad és ezt mások is látják és nem fukarkodnak ezt a tudtodra is adni.
     



    Ikrek (május 21-június 21.)

    Se látsz, se hallasz ma és egy olyan dologba futsz bele, ami nem tesz jót majd hónap végén a pénztárcádnak. Ne hagyd, hogy rábeszéljenek ma semmire!
     



    Rák (június 22-július 22.)

    Egyszer minden titokra fény derül ma méltón bebizonyosodik ez a mondás. Félelem tölt el, mert olyan dolgokra bukkanhat fény, ami rossz fényt vethet egy barátságodra.
     


    Oroszlán (július 23-augusztus 23.)

    Félted a barátodat, aki rossz útra tért. Próbálsz vele beszélni, de semmi sem hat rá. Megpróbálsz a családjához is fordulni, de ő nagyon megsértődik ezért.
     



    Szűz (augusztus 24-szeptember 23.)

    Ha munkát keresel, akkor ma sok sikered lesz benne. Érdemes mozgósítani a barátaidat is, sosem tudhatod ki ajánl neked egy jó lehetőséged, amit tökéletes el tudsz végezni.
     



    Mérleg (szeptember 24-október 22.)

    Ma vigyázz a bírságokkal. Ha parkolsz válts jegyet, és a BKV-n se bliccelj mert nem úszod meg büntetés nélkül! Amúgy is jobb tisztességnek lenni, mint fizetni később, mert elmulasztottad a fizetést.



    Skorpió (október 23-november 21.)

    Fáj a szíved, mert úgy érzed, hiába teszel meg mindent a kapcsolatod megmentésért, ez nem fog összejönni. Ma nagy beszélgetést tervezel erről a pároddal, de úgy tűnik ő nem hajlandó erre.



    Nyilas (november 22-december 21.)

    Készülj fel ma a változásokra! Olyan híreket kapsz ma, amik eléggé aggasztóak és sok változást hozhatnak az életedbe.

     



    Bak (december 22-január 19.)

    Fényesen ragyog a szerencsecsillagod, ismét érdemes valami szerencsejátékba fektetned, mert most pénz állhat ebből a házhoz.

     



    Vízöntő (január 20-február 18.)

    Mindenkivel kedves vagy ma és ez a karmádat is befolyásolja. Sajnos nem rögtön térülnek meg ezek a jótettek, de ne veszíts a hitedből. Hamarosan boldog leszel!
     



    Halak (február 19-március 20.)

    Testvéred egy olyan kéréssel fordul hozzád, amit nem tudsz teljesíteni. Anyagilag te sem vagy a topon, de ezt ő nem érti meg, így csak összezördülés lesz a beszélgetésetek vége.


    előzmény:
    fili48 (180335)
    2012-08-23  07:15
  16. 2012. augusztus 23. 07:41180336.

    Szervusztok!

    Itt is nagyon kellemes még az idő. Azt hiszem gyorsan beszaladok Csabára, a Gazdaboltba. 

    Julcsira gondolok!

    Nálam olyan édes kiscicák születettek megint.  Itt szaladgálna, játszanak, viháncolnak...Most már nagyobbacskák, de még itt vannak, nem vitte haza az anyuk. Remélem nem maradnak itt

    A szomszédban borzasztóan elszaporodtak a macskák. A tulajdonos idős asszony, nem törődött vele. Most a fia költözött oda, és a macskák nála is korlátozás nélkül szaporodnak.

  17. 2012. augusztus 23. 07:15180335.

    Jó reggelt kívánok!

     

    Verőfényes nyári reggel van,igazán kellemes hőmérséklettel.Jól,s jót aludtam,aludtunk mindketten.Árpi locsolja a virágokat,...már II hete.Úgy látszik egy időre átvette ezt  a feladatot,aminek örülök.

      Mindjárt készülődünk a klubba. az este Tibi hazaköltöztette időlegesen a lányait.    

     

       Legyen jó napokot kellemes ébredéssel,...és hogy én is hozzájáruljak,hozom a reggelit...                            

  18. 2012. augusztus 23. 07:07180334.

    Nálunk is hagyomány a fekete ruha gyász esetén, és a gyász idő, a hiba az én készülékemben van, mert soha nem törődtem formaságokkal, és azzal, hogy mit mondanak, vagy gondolnak rólam az emberek. 

    Szerencsére Budapesten nem olyan szigorúak a hagyományok. 

     

    A viccek nagyon aranyosak, volt jó pár, amit ismertem, de azokon is jót nevettem!  

    előzmény:
    fili48 (180331)
    2012-08-22  22:59
  19. 2012. augusztus 22. 23:05180333.

    Pedig van még!...

     

    Édesanyám, mit rakjak a tésztára?
    - A fedőt fiam, hogy az apádnak is maradjon.

    Ha nem fizet kend, az ügyvédhez megyek!
    - Miért, azt hiszi tán, hogy ő fizet helyettem?

    János bácsi, hallotta? Olcsóbb lett a zab! Örvend-é?
    - Örvendjen a ló!

    Maga ezután már sem nem pipázhat, sem nem ihat - mondja szigorúan az orvos.
    - Ezt ne is mondja nekem doktor úr, mert én a pipámtól semmiért el nem válok!
    - No, nem bánom, egy keveset szívhat, de csak hosszú szárú pipából, mert így a méreg nem oly
    veszedelmes.
    - Aztán nem lehetne-e inni egy kicsit, hosszú nyakú üvegből?

    - Meghalt a komám.
    - Hallottam.
    - Kár, mert valami fontosat akartam neki mondani.
    - Fontosat?
    - Hát!
    - Aztán mi lett vóna az a fontos?
    - Komám vigyázz, mert dől a fal...

     


    Mért jön maga bíróságra ilyen nagy fütykössel?
    - Azt mondták a múltkor, bíró úr, hogy gondoskodjak megfelelő védelemről.

    Mikor megcsókolt a legény, miért nem rikoltoztál?
    - Amikor csókolt nem tudtam, mert foglalt volt a szám. Utána meg már minek rikoltsak?


    - Tudod barátom, nagyon nehéz feleségnek valót találni. Lány az volna, de eddig akárhányat
    kommendáltak, egyik sem tetszett az édesanyámnak...
    - Tán csak nem?
    - Egyet kivéve! Azt kedvelte, mert szakasztott olyan volt, mint ő.
    - Hát akkor?
    - Az meg édesapámnak nem tetszett.



    Minek teremtette az Isten a pityókát ?
    - Az Úristen a pityókát a szegény embernek teremtette.
    - Aztán mért?
    - Hát csak azért, hogy a szegény embernek is legyen, akiről lehúzhassa a bőrt ebben az adóterhes
    világban.

     

     

     

    Nekem talán ez az utolsó tetszett a legjobban...

     

    JÓ ÉJSZAKÁT MINDENKINEK !

    előzmény:
    veracsek (180329)
    2012-08-22  22:34
  20. 2012. augusztus 22. 23:01180332.

    Jó estét Menedék!

     

    Ilike semmi jele nincs enyhülésnek.Ma nagyon megszenvedtem.Mindig nekikezdek valaminek, és abb akell hagyni ,mert szédülök és megyek a ventillátor elé.

     

    Ugynakkor kergetjük az egereket. Lehet, hogy a meleg miatt költöztek be?Ez az egér mizéria várható volt. Sajnos a szomszédunk ,akinél a dzsungel van a kertben,szerintem a szemetet is a kertben tartja. Régebben elégette,de valószínüleg feljelentették mert bűzlött az egész környék. Valamit biztos csinál vele, mert kukát soha nem tesz ki. Régebben elásta, de most nem látom mit csinál, a fák miatt.

    Sajnos nagyon közel van a háza is a mi bejáratunkhoz.

    Most megpróbálom az ultrahangos egérriasztót, ha az sem segit akkor csak egy macska segít.Addig mindent zárok, nincs elől semmi kaja.

    Ez már a harmadik alkalom amióta itt lakunk, mindig az aktuális macska tett rendet.

    Sajnos hamarosan nekünk is lépni kell. Ha nem tudjuk rendben tartani a házat, akkor csak idegesítem magam. Jó lenne valamelyik fiúnak hagyni, de ,hogy valójában mi lesz az a jövő zenéje.

    Sokat filóztam rajta ,de most már nem foglalkozom vele. Majd csak lesz valahogy.

     

    Fekete holmim nekem is kevés van. Az is főleg nadrág. Abban állítólag nem látszik olyan nagynak a sejhajom. No meg fekete a gyógycipőm is.

     

    Azért látszik ,hogy jön az ősz , hamarább sötétedik, és a levegő is kicsit lehűlt. Most megyek a kádba én is lehűlni.

    Holnap vásárlás, ma este megjött a család a nyaralásból. 

     

     

    előzmény:
    fili48 (180328)
    2012-08-22  22:28
  21. 2012. augusztus 22. 22:59180331.

    Nálunk még mindig hagyomány,hogy feketébe öltözve hozzuk tudomására környezetünknek,hogy szívünknek kedves hozzátartozónk távozott. A rokonság közeliségétől függően 6 hét,3 hónap,félév,és végezetül szülő,gyermek,házastárs,testvér esetében 1 év az időtartam ameddig a gyászruhát viseljük,...és bár nem szeretem a feketét (lehet,hogy épp ezért),de mindenkor felöltöttem ,ha távozott valakim. Ez itt még kisváros,a maga hagyományaival.

     

    Van még székely viccem...

     

     


     
    A góbé bemegy az istállóba, és azt látja, hogy döglődik a lova. Gondol egyet, bemegy a házba, tollat, papírt kerít, és gyárt egy rakás sorsjegyet. Azzal el a kocsmába, s kihirdeti, hogy sorshúzás lészen. Ötszáz lej egy jegy, és a főnyeremény egy ló. Gyorsan fogynak a sorsjegyek. Megtörténik a sorsolás is, és a góbé elviszi a nyertest az istállóba. De ott már csak egy döglött gebét találnak.
    - Te gazember! - dühöng a nyertes. - Egy döglött lóért fizettem én ötszáz lejt?
    - Dehogyis. Tessék, visszaadom az ötszázast.
    - És a többiek?
    - Mit akar velük kend? Hiszen ők nem nyertek...
    (merje mondani valaki, hogy nincs üzleti érzéke a székelyeknek.)

    A góbé csúnyán elveri a feleségét, mire az asszony feljelenti.
    - Hogy merte megütni a feleségét? - förmedt rá a csendőrtiszt. - Hát nem tudja, hogy csak a
    hatóságnak van joga büntetni?
    - Hát nem bánom! - feleli némi tétovázás után a góbé. - Itt a botom, üsse maga!

    A hallgatagság, a székely gondolkodásmód mintapéldája ez a párbeszéd:
    - Hol a vella, lányom?
    - A gereblye mellett, édesapám.
    - És a gereblye hol van?
    - A vella mellett.
    - Ej te szamár! Hát a vella meg a gereblye hol van?
    - Egymás mellett, édesapám.

    A kolozsvári vásárban:
    - Mennyit kér ezért a birkáért?
    - Kilencezer lejt.
    - Hogy képes ily sokat kérni érte? Nem fél, hogy megveri az Isten?
    - Az ugyan nem, mert ha lefelé talál nézni, a kilencest hatosnak látja.

    A lány a gyóntatószékben megvallja bűneit. Elmondja, hogy az ördög apródonként vitte a kísértés útjára, mert először csak megtetszettek egymásnak. Aztán beszélgettek, majd később a legény megcirógatta, még később pedig meg is csókolta. Végül levette a lábáról.
    - De lányom - fakadt ki az öreg plébános -, amikor a heverőre feküdtetek, legalább akkor
    tudnotok kellett volna, hogy nagy bűn, amit elkövettek!
    - Tudtuk mi azt plébános úr, de akkor már vétek lett volna abbahagyni!

     

    A suttyó legényke szántott az apjával. Az apa fogta az ekét, a fiú meg a lovat vezette. Az eke ki-kiugrott a kemény földből. Bosszús volt a székely, szidta a fiát, hogy ő rontja el a szántást.
    - Nem én rontom el, hanem az édesapám!
    - Hogy beszélsz te az apáddal? Annak idején én nem mertem volna visszafeleselni az apámnak.
    - Vót is magának apja?
    - Vót bizony, különb mint neked!

    A szegény székely családban kihívják éjszaka az orvost. Amikor fizetésre kerül a sor kiderül, hogy egy fitying sincs a háznál. A házigazda így mentegetőzött:
    - Ne haragudjon, doktor úr, de fizetni nem tudunk! Azért is hívtuk éjszaka, hogy ne akadályozŹzuk a nappali pénzkeresésben...


    - Csodálom kedves komám, hogy soha nem jut eszébe az a tízezer lej, amit tavaly kölcsönadtam
    kendnek!
    - Már hogyisne jutna eszembe, hisz ez volt életem egyik legboldogabb napja!

    - Édesanyám, miért van már olyannyi ősz hajszála?
    - Azért édes fiam, mert ahányszor rossz vagy, egy-egy kifehéredik...
    - Akkor értem már, hogy miért olyan ősz a nagyanyó.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    silinga (180314)
    2012-08-22  16:43
  22. 2012. augusztus 22. 22:41180330.
    Megyek videózni, jó éjszakát mindenkinek!
  23. 2012. augusztus 22. 22:34180329.

    Haha!

     

    Aranyosak!

     

    Én is sokakat szeretek, de Heltait talán nem ismerik annyira, mint a többieket. Nem a Menedékesek, hanem általában.

    előzmény:
    fili48 (180328)
    2012-08-22  22:28
  24. 2012. augusztus 22. 22:28180328.

    Én is,...különösen az enyhe fanyar humorral írott munkáit,...és akkor itt most el kellene kezdenem sorolni,hogy ki mindenkit szeretek még nagyon a magyar és világirodalomból,képzőművészetből,...stb...

     

    Gabi!

    Az időjárásjelentést az egyik magyar tévécsatorna kora esti adásából vettem....esőt ugyan Pest környékére alig mutatott,de felhőt a délkeleti országrészt kivéve egész Magyarország területére. Ez pedig az én olvasatomban azt jelenti,hogy semmiképp nem lehet olyan meleg,mintha tűzne a nap.

     

     

    Régi, de jó!

     

    A brassói néplaptól újságíró érkezett Csíkszeredára. Kéri, mutassák meg neki a legöregebb favágót. Amikor találkoznak, azt mondja neki:
    - Hallom, maga még a gróf birtokán dolgozott. Nekik gürcölt évtizedeken át, s lám, csak egy kis kunyhót tudott szerezni. Meséljen, bátyám, milyen volt az élet régen. Mondja, akkoriban hány gatyája volt?
    - Nyolc.
    - Miből?
    - Gyolcsból.
    - És most az új rendszerben hány van?
    - Kettő.
    - Miből?
    - Abból a nyolcból.

    A falusi doktor találkozik az utcán az egyik betegével:
    - János bátyám, mit visz az üvegben?
    - Hát, az igazat megvallva doktor úr kérem, egy csepp papramorgót...
    - Nem abban egyeztünk meg, hogy többet nem iszik?
    - Többet nem, de gondoltam: ennyit lehet.
    - Ennyit? Hát ez rengeteg!
    - Nem mind az enyém, a fele a komámé.
    - Akkor most gyorsan öntse ki a maga részét!
    - Nem lehet doktor úr, mert a komámé van felül!

     

     

     

    előzmény:
    veracsek (180326)
    2012-08-22  22:04
  25. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 22. 22:20180327.
    Nagyon nagy szerencse, ha az embernek voltak olyan tanárai, akikre szivesen emlékszik vissza egész életében! Nekem is van néhány! Nagyon sokat köszönhetek nekik! 
    előzmény:
    fili48 (180325)
    2012-08-22  22:02
  26. 2012. augusztus 22. 22:04180326.
    Nagyon szeretem Heltait!!!
    előzmény:
    fili48 (180303)
    2012-08-22  14:18
  27. 2012. augusztus 22. 22:02180325.

    Az én matek tanárom -Bagdi Sándor,-sokoldalú volt! Színi akadémiát végzett,csillagászatot tanult,...de mert a család nem egyezett bele,hogy színész maradjon,(pedig tehetséges színész volt állítólag,és  versek írója,...szerelmese is )-átképezte magát matek tanárnak,ahol kiválónak minősült!...viszont olykor-olykor egy-egy humoros szituáció kapcsán ki nem hagyta,hogy egy oda illő verset el ne szavaljon,vagy el ne énekeljen egy saját szerzeményt. esetleg elsüssön egy poént!

    Jóval később Torontóba "disszidált".Ott szerzeményeiből,regényírásból próbált megélni,...de az az igazság,hogy a felesége szépségszalonja volt az igazi jövedelem forrásuk. Már Ő sem él.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180323)
    2012-08-22  20:59
  28. 2012. augusztus 22. 21:50180324.
    Én nagyon egyet értek Veled, Annuska, én se hordtam soha feketét.
    előzmény:
    Nusimama (180311)
    2012-08-22  16:40
  29. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 22. 20:59180323.
     Nálatok a matek tanárok  szavalni is szoktak? Egyébként nekem is tetszik! Nagyon kedves, pajkos kis vers!
    előzmény:
    fili48 (180322)
    2012-08-22  20:43
  30. 2012. augusztus 22. 20:43180322.

    Nekem is!

    Azért hoztam,gondoltam hátha másnak is mosolyra húzza a száját,és visszaröppenti kicsit az időben is!...

    Olyan kedves,...ritmusos vers,szinte lüktet,-...még ma is hallom,ahogy a matek tanárom szavalta egy órán...

    előzmény:
    Nusimama (180313)
    2012-08-22  16:43
  31. 2012. augusztus 22. 20:38180321.

    Én is úgy gondoltam,...jó kicsit nosztalgiázni is néha.

    Olyan ismerős volt a távirányítós,csatornaváltós beírásotok! Ugyan biza honnan??,

    Igaz!

    Mostanában nem kerül rá sor,mert minden szobában van tévé.

    Olyan,- vagy valami hasonló konyhaszekrényem nekem is volt anno...jajj de régen,és azzal a megtiszteltető feladattal ért véget konyhai pályafutása,hogy műhelynek lett előléptetve még egy jó időre! Árpi ott tartotta kedvenc féltett szerszámait,satut szerelt föl rá.

    előzmény:
    silinga (180312)
    2012-08-22  16:40
  32. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 22. 19:26180320.
    Egy kis időkép előrejelzés Budapest környékére! E szerint csak hétfőn lesz enyhülés, ha igaz! 
  33. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 22. 19:01180319.
    A menyem előszeretettel hord fekete ruhát, fekete blúzokat. Mivel a haja is fekete, az arcszine pedig elég sápadtka (nap és viziszonya van) nagyon előnytelen neki. Már mondtam, hogy miért, azt mondta divat! Néha hord vidámabb szineket, mintásakat is, egész másképp néz ki benne... 
    előzmény:
    fili48 (180304)
    2012-08-22  14:24
  34. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 22. 18:53180318.

     "Nálatok holnap már enyhülés jön,és ha jobban érzed majd magad"

    Drága Ilikém, hol hallottad ezt a jó hirt? Én csak jövő hétfőt hallottam... péntekig tart a kánikula riadó! Aztán esősebbé válik, de marad a meleg. Enyhülés csak hétfőn lesz... Bárcsak igazad lenne a holnapot illetően! Már erőnk határán vagyunk! Éget a levegő még az árnyékban is.  

    előzmény:
    fili48 (180305)
    2012-08-22  14:29
  35. 2012. augusztus 22. 17:06180317.

    Pötyikém, szerintem a mi Anyukáimk  génjei talán jobbak voltak és az étkezésük is más volt.

    Ahogy vissza gondolok én is arra emlékszem, hogy mennyit dolgozott és még is vidám volt, szeretett élni, pedig 2 férjet is eltemetett. Ő nem élt olyan szép idöt, csak 84 éves volt amikor meghalt. Imádta a könyveket- nyomdász volt- na és kártyázni is nagyon szeretett.

    előzmény:
    potymama (180316)
    2012-08-22  16:56
  36. 2012. augusztus 22. 16:56180316.

    Most, hogy a mamákról irtatok..olyan bánatos vagyok.

    Azt nem tudom miért nem fényképeztük le anyukámat az utolsó éveiben..videó az van róla.

    Ő is 96 éves volt és szellemileg frissebb mint én 100X.

     

    Igaz olyan kis alacsony ducika volt, de neki se volt ráncos az arca.

    Rentgeteget olvasott, tv-zett..bár mindkét szemét operálták szürke hályoggal és még a régi módszer szerint, ezért szódásüveg szemüvege volt.

  37. 2012. augusztus 22. 16:45180315.

    Julika       mielőtt velem lenne tele  az oldal

               

                  az ajtóm mindig nyítva áll  jó embereknek.

    előzmény:
    picivirág (180310)
    2012-08-22  16:19
  38. 2012. augusztus 22. 16:43180314.
    Annuska   a gyásszal egyetértek, de Anyukámnak a külsőség is fontos volt, én meg ugy érzem ezer ennyit is megérdemelne tőlem.
    előzmény:
    Nusimama (180311)
    2012-08-22  16:40
  39. 2012. augusztus 22. 16:43180313.
    Ilikém, felüdülés volt Heltai verse.
    előzmény:
    fili48 (180304)
    2012-08-22  14:24
  40. 2012. augusztus 22. 16:40180312.

    Ilike...egy pillanatra visszatérek a képre.

     

    Ahogy tőled tanultam, néztem a hátteret is

     

    Az Anyumnak pont ilyen konyhaszekrénye volt  , mint a képen  --- eredetileg  szoc.reál zöldes  színű, aztán pont olyanre lett átfestve mint a képen.

     

    Jelnleg átalakítva a Papa tart benn "nagyon fontos"   kacatokat a műhelyében.

     

    Olyan jó kicsit nosztalgiázni!

     

    előzmény:
    fili48 (180307)
    2012-08-22  15:03
  41. 2012. augusztus 22. 16:40180311.

    Saci ez olyan ismerös. A férjem is ilyen volt. Sokszor irigykedve néztem, hogy a fotelban pillanatok alatt már aludt , de amikor a tv-t elakartam kapcsolni rám szólt.

     

    Fekete ruhám nekem sincs. Nem is akarom, hogy legyen. Fura fazon vagyok, de azt tartom, hogy a gyász az én belső ügyem és senkire sem tartozzik.

     

     

     

    Ildikém,  de egyet gondolkodunk. Már én is mondtam a gyerekeknek, hogy eladom a házat és keresek valami kis lakást . Kinevetnek, hogy mit akarok, hisz ma nincs értéke a háznak. Igy meg én egymagam nem igen tudom karbantartani. Már kevesebb az eröm.

    előzmény:
    silinga (180301)
    2012-08-22  12:38
  42. 2012. augusztus 22. 16:19180310.

    Ami késik, nem múlikvigyázz!!!

    Egyszer csak arra járok. Alvást nem ígérek, de ha arra lesz utam, bizony rád nézek

     

    Ilike!

    Köszi, hogy megosztottad velünk Rozi anyukánának a képét, egy kicsit adomáztál róla. Nekünk, akinek már nincsen anyukája ,jó a máséról hallani

    előzmény:
    silinga (180309)
    2012-08-22  16:09
  43. 2012. augusztus 22. 16:09180309.

    Ilike... így igaz.

     

    Azért szombatig még pár este komázhattunk volna Julikával.

    Micsoda élmény lett volna-----mármint nekem.

    előzmény:
    fili48 (180308)
    2012-08-22  15:12
  44. 2012. augusztus 22. 15:12180308.

    Szombaton már Saci sem otthon alszik Julikám!

     

    Családostól erdélyi körútra indulnak,-elég hosszú időre...-tudtommal. Legalábbis ezt irta Saci.

    előzmény:
    picivirág (180302)
    2012-08-22  12:47
  45. 2012. augusztus 22. 15:03180307.

    Nálunk is olyan irgalmatlan meleg volt tegnap is,ma is,most 40 fokot mutat a hőmérő az erkélyen...és ide egyelőre enyhülést sem ígérnek.

    Ki sem dugtam ma az orrom. (Persze,mert megtette helyettem is Árpi).

     

              Ilonka mamát személyesen is ismerem.Rozi mindig azzal bosszantja,hogy mondja neki : olyan sima édesanyánk arca,mint a babapopsi! Na ettől aztán kiborul,(még hogy popsi ...,jó hogy nem mindjárt s...) és a fényképezéstől! Telefonnal sem lehet átverni,azonnal elcsapja a fejét,ahogy neszét veszi.... Egyébként nagyon szeret olvasni,keresztrejtvényt fejteni,értelmesen elbeszélgetni és olykor új recepteket kipróbálni (magának Ő főz ma is,minden nap frisset) .Egyszerű bányászasszony létére nagyon intelligens,...és szellemileg teljesen friss.Igaz,fizikailag sincs a világon semmi baja,-még szemüveget sem visel,...csak az ereje nem a régi. Megfáradt...és én látom,  :  most már töpörödik,aszalódik. 3 éve,mikor utoljára láttam,még a keze feje is sima volt.

    Most új,érdekes dolog neki a skype. Nemrég kapott kamerát Rozitól Icus-(Rozi húga) ,akivel egy házban lakik a mama és igazi élmény volt neki az első kamerás beszélgetés a Rozi lányával,meg az unokáival,dédunokáival.

    előzmény:
    Nusimama (180293)
    2012-08-22  11:57
  46. 2012. augusztus 22. 14:34180306.

    Csatlakozom!

     

       Én is szeretném látni!!

     

      Nosztalgiázni kicsit a diófa alatt,vagy épp végignyúlni a heverőn!

    előzmény:
    picivirág (180292)
    2012-08-22  11:51
  47. 2012. augusztus 22. 14:29180305.

    Neked is Julcsika!

     

       Nálatok holnap már enyhülés jön,és ha jobban érzed majd magad,-ugorj már neki és írd meg mégegyszer azt a hozzászólást.

    Szeretem olvasni a "beszámolóidat"-gondolataidat.

    előzmény:
    ukacsita (180290)
    2012-08-22  11:28
  48. 2012. augusztus 22. 14:24180304.

    "Nekem egyetlen fekete ruhám sincsen, ...

     

    ...Lehet, hogy a fiataloknak mi is maradinak tűnünk?"

     

     

    Nem lehet Gabi,hanem BIZTOS !

     

      Ma a fiatalok körében a legmenőbb szín a fekete!

    Ezt már nem csak a kislányaink,de Bandi is tudja!

    Pedig én sem szeretem ezt a színt!...akarom mondani-ez nekem nemcsak egy szín,...hangulat,lelkiállapot is egyben,...és mondanom sem kell,nem a legvidámabb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180289)
    2012-08-22  11:16
  49. 2012. augusztus 22. 14:18180303.

    Jééé!

     

       Szinte még hasonlítanak is egymáshoz!

     

    Hogy később kendőben,kalapban,kopaszunk vagy parókában feszítünk-e?...nem tudom,de azt igen,-bármi legyen is büszkén fogjuk viselni,...és lehet,hogy makacsul kitartóan???

     

    Olvasgattam Heltai Jenő Vallomás című versét,(nemrég volt 141 éve,hogy született),...és Ilonka mama-Rozi anyukája jelent meg képzeletemben,korhű öltözékben a huncut szemével!

    Hááát,...mindent rá lehet fogni a fantáziámra,de azt hogy szegényes volna?...azt talán nem!!  

     

     


    Vallomás

    Mi ketten egymást meg nem értjük,

    Nagyon sajnálom, asszonyom,
    De ha nem kellek szeretőnek
    Egyébre nem vállalkozom.

    Például arra, mit gyakorta

    Szónoki hévvel mond kegyed,
    Hogy meggyötört szegény szívének
    Legjobb barátja én legyek.

    Legjobb barát! szavamra mondom,

    Megtisztelő egy hivatal,
    De nem vagyok hozzá elég vén,
    S ön aggasztóan fiatal.

    Ön csupa élet, csupa illat,

    Lángol vakít, hevít, ragyog,
    Hát hogyne szomjaznám a csókját
    Én, aki angyal nem vagyok?

    Olyan kevés amit kívánok...

    Ha osztozkodni restell is,
    Legyen a tisztelt lelke másé
    Nekem elég a teste is.

    Legyen lelkének egy barátja,

    Kivel csevegni élvezet,
    De ez az őrült, ez a mamlasz,
    Ez a barát nem én leszek.

    Legyen övé minden poézis.

    És az enyém: csak ami tény,
    Ő oldja meg a problémákat,
    A ruháját viszont csak én.

    Hogy ez a hang szokatlan önnek,

    Kétségbe, kérem, nem vonom,
    De annak, hogy megértsük egymást
    Csak egy a módja asszonyom:

    Adjon az Úr, ki egy tenyérbűl

    Rosszat is, jót is osztogat,
    Rosszabb erkölcsöket kegyednek,
    Vagy nekem adjon jobbakat

    előzmény:
    silinga (180286)
    2012-08-22  10:32
  50. 2012. augusztus 22. 12:47180302.

    Sacikám!

    Meggondolatlanság volt tőlem, hogy háló társnak jelentkeztem.  Csak a jószándék vezérelt, hogy ne érezd magad egyedül...ez vette el az "eszemet". 

    Jönnek vasárnap a gyerekek...vagy elég lett volna addig menni? 

     

    előzmény:
    silinga (180301)
    2012-08-22  12:38

Címlap

top