Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. Torolt_felhasznalo_607791
    Torolt_felhasznalo_607791
    2005. május 3. 22:25151.
    Óh, ez igen! Mi itt legfeljebb a TV-ben láthattuk Vili bácsit! És milyen a való életben? Úgy néz ki, mint a filmben? Könnyen rá lehetett ismerni?
    Gondolom, igen, hisz inkább a hölgy szinészekre jellemző, hogy egészen másként néznek ki, ha leszedik magukról a színházi sminket. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194906 (147)
     
  2. 2005. május 3. 22:19150.
    Szép jó estét Mindenkinek!

    Örülök, hogy itt vagytok, - de, még nem olvastam vissza semmit, mert egy szakmai "fejtágítón" kellett részt vennem. :((( - és bizony, kifárasztottak, rendesen.

    Most szépen kiülök a patakpartra, és próbálok megnyugodni. (Nem jókat hallottam. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_607791
    Torolt_felhasznalo_607791
    2005. május 3. 22:19149.
    Kedves Foka!
    Nem gondoltam ám komolyan a dal lekottázását, csak virágos jókedvemben viccelődtem picit:)
    előzmény:
    foka (146)
     
  4. Torolt_felhasznalo_607791
    Torolt_felhasznalo_607791
    2005. május 3. 22:16148.
    Most megfogtál Kedves Mária! Most nem tudom mi a neve az új bolygónak. Azt viszont tudom, hogy ezeket az új objektumokat jellemzően katalógus számokkal látják el. Ez bevált régi módszer. Már Messier is katalógust állított össze az általa felfedezett ködökről. Így lett pl. az Androméda galaxis M31, mert azt hitte róla, hogy az is köd.
    Ha akarod azért utána nézek. :)
    előzmény:
    bigi-mami (145)
     
  5. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 3. 22:02147.
    Marcsikám és Júlia!
    Nem kirándulni voltunk, hanem az Anyósom kertjét és házatáját raktuk rendbe, de még félig sem sikerült. Amióta nálunk van üres a ház és ilyenkor látszik, hogy a mindennapi matatás azért rendbe tartja a házat. Hazafelé betértünk enni a férjemmel, mert már nagyon éhesek voltunk, és még a tetejébe eszembe jutott a sok finomság ami a Menedékházban van muszáj volt gyorsan enni valamit. Tudjátok ki volt még
    ott, Vili bácsi meg a lánya a Barátok közt-ből (az igazi lánya).
    Ettől függetlenül arra vetemedtem, hogy szeszmentes sört ittam, pedig a férjem vezetett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. május 3. 21:55146.
    Kedves Virgó!
    Rendkívül hízelgő számomra, ha azt hiszed, bármit is le tudnék kottázni. Még kézírásban sem, nemhogy szám. gépen. De tény, hogy anyai nagybátyám kivételével még senkitől sem hallottam ezt a mulató nótát, tehát lehet, hogy egy némileg félrehallásból származó egyedi változatról van szó. (Már ha arra gondolunk, hogy ilyen szó van benne, hogy drájcsi. Ez lehet valami tájnyelvi német szó magyar változata. Mint pl a halberdó, vagy a stelázsi).
    Szép jó éjszakát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607791 (139)
     
  7. 2005. május 3. 21:52145.
    Sziasztok, szép estét mindenkinek! Visszajöttem, mint ahogy igértem is.
    Sajnos most nem láttam a csillagokat, mert nagyon be van borulva, a szél is fáltámadt egy kicsit. Az idő azonban úgy látom nem nyomja rá a bélyegét a társaság hangulatára (szerencsére)
    Jó érzés belépni a Menedékházba, tudni, hogy itt mindíg vár rád valaki, valakik.
    Tegnap este írtátok, hogy új bolygót fedeztek fel, milyen nevet adtak neki. Virgó te biztosan tudod?
    Buriburi! Van egy kedvenc idézetem, talán bekerülhetne a Vendégkönyvbe "Minden kőben benne van a szobor, csak a felesleget le kell kaparni róla. Minden írásban benne van az ember, csak ki kell tudni olvasni" (Michelangelo)
    A másik kedvenc pedig így hangzik: "Mindennap megszünik valami, amiért az ember szomorkodik. De mindíg születik valami, amiért érdemes élni és küzdeni!" (Herakleitos)
    Szoprán! Jó időt kívánok nektek az akadályversenyhez, és nagyon jó szórakozást. Üdv. Mária
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_607791
    Torolt_felhasznalo_607791
    2005. május 3. 21:39144.
    Szia Rózsa!
    Nem feledkeztem ám meg rólad, csak a hosszú beírásom végén akartam megírni, hogy remélem mire ezzel a bejegyzéssel elkészülök Te is hazaérkezel Bajára, de ez biz' lemaradt. Ezer bocsi:)
    Elhiszem, hogy fárasztó volt az út ebben a hirtelen jött nyári melegben. Onnan tudom, hogy én is vezettem, és nagyon kellett figyelnem, pedig az én utam nem volt olyan hosszú.
    üdv. : Júlia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194906 (141)
     
  9. 2005. május 3. 21:32143.
    Szia! Akkor jó, hogy szerencsésen hazaértél!:) Tényleg nagyon meleg volt, nagyon stramm vagy!:) Mit csináltál Kalocsán? Rokonok?
    Most akkor lehet hűsölni, de azt mondják inkább holnap. . . . .
    Biztos Zsuzsáéknál is csendesül lassan a család és pihenhetnek!
    Reméljük azért ebben a fülledt időben azért csak sikerül majd jól aludni.

    Képzeljétek nekünk meg holnap lesz akadályversenyünk, most izgulhatunk, nehogy ott érjen a zivatar, mert a gyerekek nagy része biztos nem hoz semmit eső ellen. . . :(

    Hédikém! Az álommanókat küldöm, jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194906 (141)
     
  10. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 3. 21:09142.
    Zsuzsikám! Bár merre indulsz minket ott találsz.

    Eta
    előzmény:
    nagycsalad (136)
     
  11. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 3. 21:07141.
    Gabikám! Kerestél?
    Ma Kalocsán jártunk, most jöttem haza. Elősször elolvasom a mai termést, aztán bekapcsolodok. Kicsit melegem volt, sőt nagyon melegem volt ma, jobb lett volna a patak partján, no meg el is fáradtam.
    Ezen nem vagyok meglepődve, mert akármilyen kényelmes kocsiban is utazok, mindig elfáradok.
    Eta
    előzmény:
    dapazso (133)
     
  12. Torolt_felhasznalo_607791
    Torolt_felhasznalo_607791
    2005. május 3. 20:59140.
    Szia Marcsika!
    :)) Igen, "csillagösvényen" is jártam, de úgy, hogy közben együtt voltam Veletek.
    előzmény:
    szoprán (138)
     
  13. Torolt_felhasznalo_607791
    Torolt_felhasznalo_607791
    2005. május 3. 20:56139.
    Szép estét Mindenkinek!

    Úgy látom ma is mozgalmas a Menedékház, és ez így is van jól.

    Kedves Szoprán Marcsika! A versed nagyon szép és elgondolkodtató minden sora.

    Kedves Foka! A Te mulattató nótád is nagyon jól hangzik, hasonlít a arra, amit én is igen rég hallottam, és tegnap beírtam. Jó lenne megismerni a dallamát. Nem kottáznád le?:))

    Kedves Nagycsalád! Hét végén én is megyek ballagásra, de nem a Viki lányoméra (mert, hogy Ő is Viktória). Biztos pörgős lesz a hétvégéd, főként, ahogy írod, nagycsalád mellett.

    Kedves Burikám! A németeknél megeredt eső hatását már itt is lehet érezni. Vagy lehet, hogy csak másnapos vagyok?:)) A pónikat még elkaptam tegnap este, és hazaérve visszairányítottam őket, s mert mások is találkoztak velük, megnyugodtam, hogy vissza is értek. Okos kis állatok. :))

    Kedves Mama Marika! Reméljük a vérképed azért jó lett, ha sokat is kellett várni miatta.

    Kedves Dapazsó! Nem csoda, hogy megijedtél ettől a békés bevásárlásnak induló krimitől. Hátborzongató történet. Ezek a kommandós fiúk nagyon kemény legények, ha a kiszabadítandók belebetegszenek is kimentik őket. Hát ez is egy ok, hogy ne kívánkozzak oda.

    Kedves Bigi-mami! Örülök, ha megérted csillagok iránti rajongásomat.
    Köszi, a süti, meg a tea nagyon finom:)

    Kedves Dr. Faustus! Lent jártam a hűs pataknál, és megmostam az arcom, hogy felüdüljek, mert nagyon meleg volt idejövet. Nagyon jól esett! Köszönet, hogy idevarázsoltad a Menedékház közelébe. Ez a Menedékház azért is nagyon jó, hogy ha bárkinek kedve van virtuális sétát tehet, és csak a fantáziája szab határt, hogy milyennek képzeli el a környéket.

    De talán attól válik még szebbé, hogy mindenki hozzátesz valamit, hegyet, völgyet, patakot, ösvényt, csillagos eget:), vagy csicsergő madarakat, ahogy írod kedves Hédi, s így az olvasónak igazán nem megerőltető egy szép tájat elképzelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. május 3. 19:55138.
    Szia Dapazsókám! Hű, de megijesztettél engem is ezzel "kalandoddal"!:( Még jó, hogy nem lett semmi bajod!!! Brrr!

    Mamácska miért kellett orvoshoz menni????? Van valami gond? A vérnyomásod az időtől ugrándozik? Vigyázz magadra légszíves!

    Virgó hol jársz????? Csillagösvényen? Ahhoz még korán van!:)

    Burika! Nagyon sokat dolgoztál, már a vendégkönyvet szerkeszted?:)
    Igazad is van. Nehogy feledésbe merüljön később az a sok kedvesség ami eddig itt volt, hisz nagyon gyorsan pörögnek az oldalak!:)
    Nem győz az ember "naprakész" lenni. :)

    Mindenki járt már a pataknál? Olyan gyönyörű, olyan megnyugtató!!!!!
    Nincs is messze és gyönyörű az ösvény ami odavezet. . . . . . .
    Nem vagyok túl jól, ha már kérdezted. Köszönöm, hogy aggódtok, de most inkább elmondom mi nyugtatott meg, jó?
    A sétálgatás közben, a patak partján egy gyönyörű népdalt dúdolgattam:

    Csinálósi erdőn,
    csinálósi erdőn van egy fiatal fa,
    van egy fiatal fa.

    Odajár fürödni,
    odajár fürüdni egy pár galambocska,
    egy pár galambocska.

    Az egyik amintha,
    az egyik amintha majoranna volna,
    majoranna volna.

    A másik amintha,
    a másik amintha teljes szekfű volna,
    teljes szekfű volna.

    Mindenkinek kellemes, szép estét, jó beszélgetést!:)
    előzmény:
    dapazso (133)
     
  15. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. május 3. 17:48137.
    Forró pogácsa mellé én meg adok finom gyümölcsteát - aki kéri, annak termoszból töltök forró, gőzölgőt (állítólag ez jobban hűsít a nagy melegben), aki hidegre vágyik olyannal is szolgálhatok ám :-)
    Este még majd lenézek a patakpartra - biztos sokan elsétálnak a menedékházból. Hiszen olyan megnyugtató az erő közepén a kis ház, a sok fa és virág, a csicsergő madarak
    Jó ide eljönni, sok időt eltölteni :-)
    előzmény:
    nagycsalad (136)
     
  16. 2005. május 3. 17:42136.
    A sétához csatlakozom, viszek stanecliban még forró pogácsát.

    Hol van az a kis ház, hol kevesen járnak?
    És ahol szeretnek, és csak reám várnak,
    és csak reám várnak.

    Merrefelé menjek? Balra-e vagy jobbra?
    Fönn csillagok vannak, fölnézek azokra,
    fénylő csillagokra.

    Nem valószínű, hogy ma még tudok jönni, ezt az esti sátéhoz írtam
    Megyek pancsoltatni és vacsiztatni - patakpart ma már nem lesz!
    Sziasztok Zsuzsa
    előzmény:
    Dr.Faustus (135)
     
  17. 2005. május 3. 17:16135.
    Nincs jobb, mint egy kellemes séta az esti természetben. Jó a pónifogat is, de legjobb a séta, mikor az ember úgy andalog, ahogy kedve tartja.

    Igen, ITT újonc vagyok; másutt viszont régi bútordarab. Remélem, szép és tartalmas lesz ez a "Menedékház"; nem jut a "futottak még" - sorsra. . .

    A kezdet, mindenesetre, biztató! Csak így, tovább!
    előzmény:
    bigi-mami (134)
     
  18. 2005. május 3. 17:07134.
    Sziasztok! Buriburi köszi a póni fogatot, nagyon jó, hogy azt választottam a hazamenetelemhez, mert olyan gyönyörű csillagos volt az éjszaka, egyszerűen varázslatos. Kezdlek érteni Virgó, hogy miért rajonsz annyira a csillagokért.
    Most hoztam nektek saját készítésű teasüteményt és hozzá álomvirág teát főztem. Ezt a teát a múltkor vettem Gödöllőn a Teaházba. Ha valaki közületek arra jár, feltétlen menjen be. Rengeteg féle kinai teát lehet kapni. Nekem és a kislány unokámnak ez a kedvencünk. Neki is vettem, ha júniusban újra megyek ki hozzájuk akkor el is viszem.
    Remélem mindenkinek ízlik? Most el kell mennem, mert nagyon meleg lett ma itt és a temetőbe megyek meglocsolni a virágokat. Majd este még visszajövök. Addig töltsetek magatoknak teát, maradt még egy kis egri bikavér is, akinek ahhoz támadna kedve, fogyassza el.
    Dr. Faustus, úgy látom új vendég vagy itt, isten hozott a társaságunkba. Remélem nagyon jól fogod magad érezni. Üdv. Mária

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. május 3. 15:26133.
    No, ezzel en is igy vagyok, mar en is eljottem. . . orulok Neked. Persze, tavasz van es kezd itt is zoldelni minden, de azert nagyon vagyom a Menedekhaz, patakpartjara, es az orgonaillatra, az elobb talaltam ibolyat, de nincs illata semmi, pedig ugy megorultem neki. . . Mamacskam, ne szaladj, elesel. . . !!:)))))))))))Burikam, nagyon sok jo embert sikerult becsalogatni es szep gondolatokkal jottek, aki itt marad valoszinuleg jol is erzi magat es eeelobb utobb megismerjuk a neveket is. . . Aki meg nem joszandekkel jott, az ugyis eszreveszi, hogy itt bekesseget, szeretet es nyugalmat kedvelo emberek vannak. . a ponifogat jo otlet. . . . . Mi van riverinaval???Eduma, gyonyoru nevet talaltal. . . . Etat nem latom. . . Marcsi dolgozik. . no, megyek en is tovabb gereblyezek, csalogatom ide is a tavaszt, ha mar tarsasagot nem tudok, legalabb a napocska kisutott. .
    előzmény:
    Dr.Faustus (130)
     
  20. 2005. május 3. 15:24132.
    Szervusztok, én is lehuppanhatok a patakpartra egy pillanatra?
    Több időm sajnos nincs, most lettem készen a napival, mindjárt megyek az oviba a kicsiért. A mégkisebb pedig semmi pénzért nem volt hajlandó aludni, igaz a rossz éjszakája után kora délelőtt már kummogott egyet.
    Szóval jó köztetek, üdítő olvasni soraitokat, már így is szusszan az ember egy keveset.
    Nem tudom mikor érkezem, a kávét tartsátok melegen puszi Zsuzsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. május 3. 15:18131.
    Mama, te takargattál be kora reggel????? köszönöm))))) Kár, hogy nem találkoztunk. Felsepertem és kicseréltem a vizet a vázában. Az ablakot nyitva hagytam. . . ide csak jó emberek jönnek, biztos vagyok benne. Sajnos a tennivalóim elszólítanak, be kell mennem a városba. Minden errejárót be- és kitérőt, ismerőst és ismeretlent szeretettel köszöntök. Estefelé újból errefelé veszem az irányt, hozok egy kis aprósüteményt a teához. Addig is mindenkinek minden jót kívánok. Aliz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690724 (129)
     
  22. 2005. május 3. 15:08130.
    Kedves Dapazso - Gabi!

    Igen, mi ismerjük egymást, Gerbera topicjából. Amióta otthagytam, nem tértem vissza. Ahonnan egyszer elmegyek, oda nem vezet többé visszaút. Nem tudom, léteznek - e még, de nem is érdekel.

    Azóta sokminden történt velem is. Részint jó, legtöbbnyire nem túl jó. De az élet már csak ilyen.

    Bombariadót átélni nem egy népünnepély. Tudom. Gyerekfejjel nagyonis élesben éltem át! (II. Világháború) És a halálközelséget. Ezt SOHA ki nem mossa többé belőlem semmi.

    De az élet Tavaszból, a Természet megújulásából indul, mi pedig részesei vagyunk az évszakoknak, évről - évre ismétlődően, és egyszeri "lejátszásban": életünkben.

    Igyekezzünk olyan széppé, meghitté tenni mindennapjainkat, amennyire csak tehetjük. Ezt kívánom, és eredményes, hasznos munkát!
    előzmény:
    dapazso (123)
     
  23. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 3. 15:05129.
    Drága Gabikám!!!!
    Az élmény az élmény de azért az ilyenek kimaradhatnának az életedből.
    Arany csillagom de jó hogy nem lett az ijedtségen kivül semmi bajotok!
    Most futok tovább majd még jövök
    előzmény:
    dapazso (123)
     
  24. 2005. május 3. 15:03128.
    De jó, hogy megtaláltad ezt az apró patakocskát. Nagyon jól esik hűsítő vize ebben a melegben. Egy kicsit én is lecsüccsenek, ha megengeded, erőt gyűjteni a délutáni menetre.
    előzmény:
    Dr.Faustus (124)
     
  25. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 3. 14:58127.
    Bocsi!! nem akarta elküldeni aztán meg kétszer is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690724 (126)
     

Címlap

top