Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 3. 14:57126.
    Jajjjjjj Doki!!!!!!!!!!

    Húúúúú, de nehéz most a patakocska partjáról vissza menni a dolgozóba. Még szerencse, hogy a mühely ablakából kinézve csupa zöldet látok!!!!
    Ha elsétálsz a forrásig ird le azt is, majd én is szánok rá időt, hogy elmerengjek mellette.
    Szia Marika
    előzmény:
    Dr.Faustus (118)
     
  2. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 3. 14:57125.
    Jajjjjjj Doki!!!!!!!!!!

    Húúúúú, de nehéz most a patakocska partjáról vissza menni a dolgozóba. Még szerencse, hogy a mühely ablakából kinézve csupa zöldet látok!!!!
    Ha elsétálsz a forrásig ird le azt is, majd én is szánok rá időt, hogy elmerengjek mellette.
    Szia Marika
    előzmény:
    Dr.Faustus (118)
     
  3. 2005. május 3. 14:54124.
    Kedves Buriburi!

    Nem vagyok sem jogász, sem orvos. Bár műszaki végzettségem van, a dr. nem abból, hanem hitfilozófiából sikeredett. Tehát bölcsész - jellegű. Nagyon elvont, nem szórakoztató. Legfeljebb papokat - lelkészeket keserítő, mert nem azt hirdetem, amit ők.

    Sajnos, ami nyilvános, az ki van téve a gonoszok garázdálkodásának is.

    Az egyetlen védekezés ellenük, amit, sajnos, senki nem tart be, és ezért tudnak érvényesülni, ha egyáltalán nem reagál rájuk senki. De semmit, sehogyan sem! Bármiféle választ is kapnak, már ők nyertek. Ha mindenkiben lenne annyi önfegyelem, hogy levegőnek nézi, és semmiképen nem válaszol, egy - két próbálkozás után odébbállnak, mert nem vettek tudomást róluk, nem érték el céljukat.

    A teljes figyelmen kívül hagyás az egyetlen, de leghatásosabb fegyver ellenük!

    Szerencsére, még nem találtak ide, de jó, ha felkészülten találnak bennünket. Volt alkalmam átélni: MILYEN, MIKOR EGY NAGYON BENSŐSÉGES, KEDVES KIS KÖZÖSSÉGET SZÉTZILÁLNAK!. . .

    Ezért féltem ezt az új, nagyon kedves, még nagyon törékeny kis együttest! Sok szerencsét és örömet kívánok mindenkinek!
    előzmény:
    Buriburi (121)
     
  4. 2005. május 3. 14:50123.
    Szep napot kivanok mindnyajatoknak!!Ni csak regi ismeros, Dr. Faustus. . Nagyon regen nem hallottam feloled!!!Orulok, hogy itt vagy. . . . . Sajnos este nem tudtam feljonni mar, pedig szerettem volna, kicsit en is segiteni Mamacskanak. . de nem jott ossze. Ateltem egy bombariadot, tegnap, es most eloszor ereztem azt, hogy milyen az igazi panik. . . Vasarolni mentunk estefele, a megszokott szupermarketbe, es az unnep utan feltolteni a keszleteket, szoval szep kis lista volt a kezemben, mellettem a ket kislany, es a pocaklakos mama, amikor tele volt mar a kocsi is, meg mar mindent megvettunk[nem kis munka, kozben figyelni a ket kis fecsket, amint ide-oda repked, . . . szoval beallunk a penztarhoz, meg ketten voltak elottem, amikor megszolalt a szirena, de olyan hangosan, hogy egybol a torkomba ugrott a szivem. . . En, azt sem tudtam mi ez. . csak nagyon megijedtem a zajtol. . aztan megjelent egy csomo kommandos , vagy mi, beoltozve, meg biztonsagi orok, meg rendorok, meg mittudom en kik, es nagyon hatarozottan, de nagyon hatarozottan[mondhatnam, durvan]Kitessekeltek a szupermarketbol. . Nagyon gyorsan es nagyon kemenyen tettek a dolgukat, csakhogy en azt sem tudtam hogy hol vannak a tobbiek, raadasul, nem is abban az utcaban ertem ki, es meg utana is futni kellett a kordonon kivulre. . . Amikor megallhattam, akkor neztem korul, hol is vagyok, meg a tobbiek utan. . Meg talaltam kesobb oket, es nem is volt semmi baj, vigyaztak rajuk. . Lissit le is fektettek, pedig O is csak a gyerekek miatt fakadt sirva. . . szoval, nem kivanom senkinek. . . Hazajottunk, aztan kesobb, amikor Allen is hazajott elmentunk ketten egy masik uzletbe es vasaroltunk, ami nagyon kell, ugyhogy majdnem ejfel volt amikor lefekudtem, de meg sokaig nem tudtam elaludni, es ha a gep a szobamban van be is jovok a Menedekhazba, kibeszelni magambol, de hat nem igy tortent, nem tehettem, igy csak forgolodtam, es akkorul aludtam el, ahogy[ most latva], . . az elso betero beirt a topikba. . . No, hat nem volt szivderito elmeny, es nem gondoltam volna, hogy ezt is at kell elnem. . szivesen elengedtem volna. . mint elmeny, nem hianyzott. . . . . . No, megyek a dolgomra es szep napot kivanok nektek, es jovok ahogy tudok kozetek. . . Gabi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. május 3. 14:38122.
    Pokoli meleg lett!

    Csak a fák árnyékában kellemes az idő. Még a madarak is elcsendesültek.

    Elvonulok én is egy kicsit pihenni, vagy olvasni, - vagyis erőt gyűjtök a nap további részéhez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. május 3. 14:29121.
    Itt vagyok megint! - Riverinát szerencsésen kihúzták a mentő helikopteresek a szakadékból, ahová véletlenül belegurult. Nem történt semmi baja, csak néhány gally kuszálta össze a haját, és tépkedte meg a ruháját. Most pihizik.

    Remélem megnyugodtál a nagy ijedtség óta, Kedves Riverina? :)))

    És máskor jobban vigyázz, nem kell mindennek a fenekére nézni! :))))

    Faustus Dokinak nagyon szépen köszönöm szép üzenetét a
    VENDÉGKÖNYVBE! --- :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. május 3. 14:19120.
    Köszönöm figyelemre méltó szavaidat! :)

    Örülök, hogy voltál nálunk. Bármikor jöhetsz, itt mindig lesz valaki, akivel beszélgethetsz.

    A színtévesztésemre már én is rájöttem, elnézésedet kérem. Talán nem jó megvilágításban ülök, vagy már fáradt volt a szemem amikor kék-nek láttalak.

    Milyen doki vagy? Orvos vagy jogász? Errefelé is van egy doknagyi, ő nyugdijas belgyógyász hölgy. Nagyon elfoglalt, ezért csak ritkán kukkant be a topikokba, itt pl. még nem is volt. De biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb meglátogat minket. :)
    előzmény:
    Dr.Faustus (118)
     
  8. 2005. május 3. 14:14119.
    Egy kis humor a VENDÉGKÖNYV-be:

    ". . . Ha az élet fárasztó, és a lét bánt:
    ----keresd fel a komor magányt!---

    ----De ne felejts el magaddal vinni:
    ---- valamit enni és inni. . . . "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. május 3. 14:07118.
    Kedves Buriburi!

    Elnézted a jegyemet. Nem vagyok külföldi, csak párkapcsolatban ugyan, de különélő. A jel eléggé kitölti a négyzetét, és így megtévesztő lehet. ZÖLD az alapszíne.

    Valóban, nagyon későn vetődtem errefelé, ennek oka az volt, hogy rendetlenkedett a matuzsálem - öregségű gépem, és ráncba kellett szednem, mert addig nem tudtam volna nyugton még aludni sem.

    Szeretem ezt a tájat. . . Most, nappali csavargásomban, felfedeztem, hogy a kis orgonaliget közelében egy csacsogó, hegyi patakocska is van, apró vízesésekkel, ahogy a nagy köveken alábukdácsol. Leülök partján, és órákig tudok benne gyönyörködni. Megnyugszanak idegeim, gondolataim kisímulnak, és valami idilli béke száll lelkemre. . .

    Ha lesz erőm és időm, bizony, elbarangolok a forrássáig is! Ha itt ilyen gyönyörű, akkor ott is szép lehet!. . .

    Köszönöm neked, hogy felhívtad figyelmünket erre a szépséges tájra, erre a nagyon barátságos, vendégszerető MENEDÉKHÁZRA! Kísérje szeretet és áldás létezését, működését!

    Üdvözlettel: Doki
    előzmény:
    Buriburi (114)
     
  10. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 3. 12:12117.
    Sziasztok Mindenkinek!!!!!
    Csak köszönőre jöttem késésben vagyok, vérvételen voltam, hihetetlen de 3 órát vártam mire sorra kerültem. Most meg kapkodhatom a vérnyomás csökkentő bogyót.
    Na de majd lecsillapodok.

    Örülök mindnyájatoknak, vigyázzatok magatokra, szép napot.
    Sziasztok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. május 3. 12:08116.
    Most el kell mennem a dolgomra, de majd jövök megint! Legyetek jók, és használjátok a Menedékházat. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. május 3. 12:07115.
    Szia Szoprán/Marcsi!

    Ma nagyon szép verset küldtél Nekünk, szinte bele illik a Vendégkönyvbe. Ha nincs ellene kifogásod, megjelöltem, és alkalom adtán átteszem majd a gyűjteménybe. :)

    Hogy van a derekad? Jársz kezelésre? :(

    Ha beválik a gyógymód, kérünk beszámolót, errefelé azt hiszem sok a derékfájós ember!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. május 3. 11:56114.
    Megint bekukkantottam, és elolvastam az eddigi termést.

    De mielőtt válaszolgatni kezdenék, egy "Házszenteléskor" szokásos ősi magyar imával megnyitom a

    VENDÉGKÖNYVET,

    "Hol, hit, ott szeretet,
    Hol szerete, ott béke,
    Hol béke, ott áldás,
    Hol áldás, ott Isten,
    Hol Isten, ott szükség nincsen! "

    Aki a Vendégkönyvbe akarja írni az üzenetét, kérem, hogy mielőtt elkezdi írni a szöveget, jelezze, hogy ez a Vendégkönyvbe való beírás. Egyszer majd szeretném összegyűjteni a gondolataitokat egy helyre, egy csokorba. Előre is köszönöm.

    A válaszaim sorrendben tehát:

    Kedves Dr. Faustus!
    Köszönjük az orgonát, sajnálom, hogy már csendes volt a ház, de gyere máskor is. Messziről jöttél, a színed elárult. Honnan?

    Kedves Tsaliz!
    Itt mindig lehuppanhatsz, és elgondolkodhatsz vagy csak bámészkodhatsz, ahogy a kedved tartja. De azért néha beszélgess is. :)

    Kedves Nagycsalád!
    Jó lenne tudni a kerestneved, talán könnyebben tudnálak megszólítani. Ha Te éjjeli madárka vagy, akkor velem gyakran találkozhatsz, éjfél előtt nemigen fekszem le. Madarak pedig nálam is fészkelnek, most éppen 2 feketerigóm költ.

    Kedves Eduma!
    A mamácska tett rendet, ő is éjjeli bagoly. Utoljára jött szegényke, és minket már nem talált itt. Köszönjük a tulipánt, kár, hogy a hétvégi ballagásra lehullik majd a virága. Túl meleg lett hirtelen.

    Kedves Rózsa!
    Érezd jól magad Kalocsán. :) És estére várunk.

    Kedves Szatigor!
    A kullancs bizony kellemetlen vendég!! :(( Jó, hogy orvoshoz mentetek vele, mostanában ez komoly veszélyforrás.

    Kedves Foka!
    Nagyon tetszett a lakodalmi nótázásról szóló emlékképed és szöveged. El is mentettem, mert ezt még nem ismertem. Néprajzos vagyok, és gyűjtögetem az efféléket. Ha lesz alkalmad rá, máskor is írjál ilyn vidámat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. május 3. 10:11113.
    Szép jó napot már Mindenkinek!

    Gyönyörű madárcsdicsergés van még mindig, habár a németeknél már esik megint. Használjuk ki a jó időt, amíg lehet.

    Nem lett másnapos senki?! :))

    Olyan sokat írtatok, hogy most nincs időm elolvasni, de nagyon örülök Nektek.

    Csak beszélgessetek mindenről ami fontos az életetekben. Meg arról is, ami nem annyira fontos, mert az meg szórakoztat. :))

    Sietek vissza: köszönöm a szép estét, a sok virágot, és Mamácskának, hogy este elmosogatott!!

    El kell mennem, még egy expedíciót is kerítek, mert üzenetet kaptam, hogy riverina belesett a szakadékba.

    Meg egy szép Vendégkönyvet is készítek, amibe beírhattok, csak még nem találtam meg a szép indító idézetet.

    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. május 3. 09:57112.
    szia, szombaton nálunk is ballagás
    Viki lányom ballag Veszprémben, utána buli!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    foka (111)
     
  16. 2005. május 3. 09:52111.
    Igaz, hogy már délelőtt van, kijózanító munkanap/hétköznap, kinek hogy.
    De azért van egy mulatós nóta, amit az esküvőmön tanultam (nem tegnap volt), ám azóta nem sokszor énekelhettem.
    Így hangzik.
    Én iszom,
    ő iszik,
    ő meg szomorkodik.
    (Majd ugyanez még tragikusabban).
    Één iszom,
    őő iszik,
    őőőő meg szomorkodiiik)
    Hej drájcsi, drájcsi, tribulai drájcsi
    most iszik a János (Pista/József/Károly stb) bácsi.
    És akkor fel kell hajtani, ami a poharadban van, és nótát kell azonnal kezdeni. A végére egész jó hangulat kerekedik.
    Viszont most örüljünk a józan keddnek, lesz még egyszer szombat is. (Mi akkor pl. a keresztlányunk ballagására megyünk, de az nem valószínű, hogy nótázással érjen véget).
    előzmény:
    Buriburi (66)
     
  17. 2005. május 3. 09:30110.
    Szia éji vándor!:) Gyönyörű az orgona, a vers is!!!!:)))
    Épp ez illett ehhez a megnyugtató, lelket símogató tájhoz, házhoz, emberekhez! Köszönjük!
    Simon András Csodafegyver: A mosoly

    Egy mosoly nem kerül semmibe
    És nagyot visz végbe .
    Gazdaggá tesz aki kapja,
    És az aki adja nem lesz szegényebb.

    Senki sem elég gazdag ahhoz,
    hogy nélkülőzni tudná. , és
    Senki sem olyan szegény,
    hogy ne tudna adni.

    A barátság érezhető jele,
    Bátorságot önt a csüggedöbe.

    A mosoly nyugalmat ad
    a fáradt beteg embernek.

    Ha valamikor találkozol valakivel,
    aki nem adja neked a, megérdemelt mosolyt.
    Légy nagylelkü és ajándékozd meg te,
    Őt a mosolyoddal.

    Mert senkinek nincs akkora szüksége,
    egy mosolyra, mint aki nem tud
    mosolyogni másra.

    Mosolygós szép napot!
    (Remélem az enyém is kicsit jobb lesz. . . . )

    előzmény:
    Dr.Faustus (99)
     
  18. 2005. május 3. 09:14109.
    Szia Hédike! De jó, hogy idetaláltál!:)
    Nézd meg a postádat!
    Puszi!*******

    Szervusztok, mindenkinek szép, kellemes napot!!!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (100)
     
  19. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 3. 08:58108.
    Kedves Marrti!
    Bocsánatot szeretnék kérni, mert ahogy visszaolvastam a neked írt levelet túl nyersnek éreztem és nem érdemelted meg ezt a hangot. Mégegyszer kérlek bocsáss meg.
    Eta
    előzmény:
    marrrti (81)
     
  20. 2005. május 3. 08:57107.
    Kedves Rózsa62. Nyaldossa a lelkem és a hiúságom a sajnálkozásod z elmenésem miatt. A gond ott volt, hogy a nejem felszedett egy kulancsot az erdei séta közben és azonnal el kellett vinnem az orvoshoz. Egyébként ez komoly nem a fantázia szüleménye, igaz a hétvégén a kertben szedte össze.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194906 (62)
     
  21. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 3. 08:54106.
    Mindenkinek szép jóreggelt!
    Nagyon finom volt a reggeli, de sajnos most el kell mennünk Kalocsára és nem tudom mikor érünk haza, addig is érezzétek jól magatokat nélkülem. Ha haza értem jelentkezem.

    Napsütéses szép napot kívánok. Eta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. május 3. 08:46105.
    Nálunk is Apa a szállítmányozó. Az itthon maradt csapattag pedig úszkál egy kicsit a kádban, addig megpróbálom elsősegélyben részesíteni a lakást.
    előzmény:
    nagycsalad (104)
     
  23. 2005. május 3. 08:26104.
    Az 5fős csapatot Apa nálunk is már ovoda/iskolába szállította, a legkisebb pedig az ölemben kakózik! De hát nekem is kell egy kis szórakozás! Gyönyörű napsütés van, asztalterítő és a napernyők már kinn az udvaron!
    A Mendékházban ott az erdő alján megjöttek már az ügyeletes madarak? Madárfészek? Hozzánk is megérkezett az évek óta nálunk fészkelő seregélypár, gyönyörű fényes fekete tolluk van, apró pici fehér pöttyökkel! Tavaly négy fiókát neveltek fel - nem is jártak erre szúnyogok!


    előzmény:
    Eduma (102)
     
  24. 2005. május 3. 08:23103.
    És hoztam egy csokor tulipánt, hátha erre téved valaki, aki Timi (vagy Tímea, ha úgy jobban szereti)!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. május 3. 08:19102.
    Jó reggelt!

    Főztem egy kis kávét. Tea és kakaó is van! Hú, hogy itt valaki milyen szép rendet csinált!!!! Túl a reggeli csapatindításon, de még a délelőtti házimunka előtt szusszanok itt egyet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top