Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2005. május 3. 08:11101.
    Szervusztok, madárfüttyös jó reggelt kívánok mindenkinek!

    Remélem jót pihentetek az éjszaka és újult erővel indultok a mai napon.
    Ez rólam sajnos nem mondható el, zűrös este és ágyneműhúzós éjszaka.
    Nagyon sajnálom, hogy az esti beszélgetésekben nem tudok részt venni, de azért a reggeli kávé mellett elolvasom gyorsan mi is történt éjjel a Menedékházban?! A kicsik miatt nálunk hamar van lámpaoltás, a nagyok még tanulnak-olvasnak, de csönd lepi el a házat.

    Na aztán reggel - indul az élet hajnalban - úgyhogy én csak ilyen nappali madárka leszek megtisztelő Társaságotokban!

    De nem is nagy baj, mert én sajnos alkoholosat nem ihatok, pedig milyen jó is a fanyar vörösbor, na meg az unicumot se hagyjuk ki a sorból! Ha koccintotok, gondoljatok rám!

    Tamásom sajnos nem ért ide tegnap a nyitótáncra, nem is baj, ő is inkább a hölgyek szóvaltartását választaná.

    Valamikor én is nagyon szerettem kézimunkázni, sikerült is néhány szép gobeline képet készítenem, de hol van az már? Mára már jelentkezett az a fránya izület és szerinte azok a szép idők már tovatűntek. De itt az ifjúság - igaz nekik nincs ehhez türelmük!
    Pedig milyen jó dolog a diófa árnyékában ücsörögni és varrogatni!

    Lekváros piritós citromos teával?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. május 3. 07:55100.
    Köszönöm a szíves invitálást! Tényleg jó lenne néha, ha az ember lánya találna egy menedékházat, ahova pár órára/napra el tudna bújni. De hát sajnos most én ezt nem tehetem meg - anyum beteg, ápolási othonban van, mert egyedül nem tudja magát ellátni :-( Én meg dolgozom, s a 41 kilómmal amúgy sem tudnám emelni a testét, ha fel kellene ültetni az ágyban, vagy kiültetni egy székbe, arról n em is beszélve, hogy sajnos menni még pár lépést sem tud, nem hogy lakáson belül önállóan mozogni :-(((S így hetente többször megyek őt látogatni, szóval most elbújásról szó sem lehet.
    De a Virtuális Menedékházba sokszor be fogok kukkantani - lehet, hogy csak csendes látogatóként/olvasóként - de azért itt leszek
    Hédi
    előzmény:
    Buriburi (1)
     
  3. 2005. május 3. 07:4299.
    Nagyot aludtam. . . Most megyek a dolgomra, de, amint lehet, visszajövök egy kis pihenésre, jó levegőt szívni. Hasznos, eredményes napot kívánok mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690724 (97)
     
  4. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 3. 07:2998.
    Szia Jó reggelt!!!!
    vagy még szunditasz??????
    Nem baj pihenj csak, még jó, hogy este a buli után rendet raktam, éreztem, hogy még jöhetnek látogatók.
    Szeretettel köszöntelek, most mennem kell de majd jövök még.
    előzmény:
    tsaliz (96)
     
  5. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 3. 07:2597.
    Szeretettel köszöntelek!!!!!
    Nem baj, hogy későn értél, a lényeg, hogy volt hová bemenni megpihenni.
    Gyere máskor is, itt mindig találsz, társaságot, ha nem hagyj nekik üzenetet, választ kapsz rá az biztos.
    Szia szép napot.
    előzmény:
    Dr.Faustus (95)
     
  6. 2005. május 3. 07:1696.
    Húúúúúú. . . . üres a ház!

    Na, lehuppanok ide a fotelbe. . . . hmmm. . . ez fini ))))))

    Szundítok egy kicsit. . . . . . aztán körülnézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. május 3. 01:3095.
    Így jár az, aki hosszú túrára indult, és elfelejtette, hogy már nem 20 éves. . . Sokkal hosszabb idő kellett az úthoz, mint gondoltam. . . De nincs visszafordulás! Ahogy néhai, szeretett Máté Péterem énekelte: az úton végig menni, menni, menni, menni, menni, menni kell. . .

    És mentem. Besötétedett. De csodás a csillagos égbolt. . . Mintha millió, fénylő kis szem vigyázná lépteimet. . .

    Nekem nem esett rosszul a kapaszkodó. Csak az bántott, hogy hiába hoztam fényképezőgépet (NEM DIGITÁLIS! AZ NAGYON DRÁGA!), éjjel csak vakuval lehetne fotózni, de tájat nem érdemes. . . No, majd reggel!. . .

    Jó, hogy azért be lehet jutni a menedékházba, mert akármilyen szép időnk is volt napközben, estére lehűlt a levegő. . .

    Találtam enni - innivalót, csendben eddegéltem, és elnéztem a szépen, nyugodtan alvókat, kik az igazak álmát aludták. . .

    Aztán én is ledőltem, mert igazság szerint, nem vagyok éjjeli bagoly, ez most véletlenül alakult így. . .

    Előbb még azért kerestem egy vázát, szerencsére, találtam, hogy beletehessem azt a jókora orgonacsokrot, amit hoztam. . . A közelben van egy kis liget, és itt éppen virágjában volt. Nekem meg a kedvencem. Gondoltam: tetszik ez másoknak is. . .

    Jó éjt tehát, mindenkinek! Aludjatok jól, álmodjatok nagyon szépeket!

    Éjszaka

    Alszik a szív és alszik a szívben az aggodalom,
    alszik a pókháló közelében a légy a falon;
    csönd van a házban, az éber egér se kapargál,
    alszik a kert, a faág, a fatörzsben a harkály ,
    kasban a méh, rózsában a rózsabogár,
    alszik a pergő búzaszemekben a nyár;
    alszik a holdban a láng, hideg érem az égen;
    fölkél az ősz és lopni lopakszik az éjben.

    (1942. június 1. Radnóti Miklós)

    Doki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. május 2. 23:5694.
    Sziasztok, azaz jó éjszakát. Végszóra jöttem. így hát el is búcsúzom. Legyen szép álmotok ez után a kellemes este után!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690724 (93)
     
  9. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 2. 23:4693.
    Sziasztok Mindenkinek!!!
    Bizony jó, hogy hagytál kulcsot!!!!Pedig egy órával előbb feljöttem mint szoktam, de csak most lettem kész a visszaolvasással. Húúúúúúú de jó kis bulit csaptatok!!!!!Találtam még finomságokat is, köszönöm mindenkinek aki egy egy szép verset is itt hagyott nekem.
    Amiért nem tudtam itt lenni köztetek, bocsánat kérés képpen elmosogattam, el is pakoltam mindent.
    Ne haragudjatok ha név szerint nem tudok válaszolni de újra vissza kéne mennem az irásokra ahhoz pedig fáradt vagyok. Mindenkinek sok puszit küldök. Jó éjszakát szép álmokat.
    Burikám nagyon szép estét, sok aranyos embert sikerült házikódba invitálni. Örülök , hogy én is köztetek lehetek. Marika
    előzmény:
    Buriburi (92)
     
  10. 2005. május 2. 23:2292.
    Köszönöm a szép estét Minden Kedves Vendégemnek!
    Remélem jól éreztétek Magatokat, és eljöttök máskor is.

    Úgy gondolom, hogy mára becsukom a Menedékház kapuját, hiszen egy fárasztó nap van mögöttünk, és holnap még dolgozni kell.

    De! - "kulcs a lábtörlő alatt". Ha valaki betérne, ételt-italt talál eleget! Jó puha ágyikót is és meleg takarót is.

    A reggeli viszont látásra! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. május 2. 22:5991.
    Jó éjt Mária! Köszönöm a megtisztelő látogatást! Aludjál jól! De itt is letentikélhetsz?! Majd reggel hazavisz a pónifogat. :)) Szia!
    előzmény:
    bigi-mami (90)
     
  12. 2005. május 2. 22:4790.
    A vacsora nagyon finom volt, a süti is, és nem utolsó sorban a társaság.
    rózsa62 /Eta/ tudod én hiába igyekszem. . . sajnos nem lehet határt szabni, ha el akarnak menni a gyerekek, úgyis elmennek, nekünk pedig ha fájós szívvel, könnyes szemmel is, az a dolgunk, hogy elengedjük őket. Akkor ezek szerint neked is van ebben gyakorlatod?
    marrrti! Méghogy nem tudsz fotózni, nagyon klasszak a képeid, megtekintettem őket és gratulálok. Egyik kedvenc városom Debrecen, az egyik nagymamám egyeki volt, ami arra felé van.
    Kedves Buriburi! Köszönöm ezt a szép estét, most én is elmegyek aludni. Aki még marad, annak további jó csevegést, aki velem tart, azoknak pedig jó éjt. Sziasztok Mária
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. május 2. 22:4389.
    Ha Te is nyugovóra térsz, itt az ideje, hogy megköszönjem megtisztelő jelenlétedet, és aludjál jól!
    hívom a pónifogatot! :)) Vagy itt is alhatsz, ha kedved tartja!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194906 (85)
     
  14. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 2. 22:4288.
    Szia! Régen láttalak. Nézd csak meg az 50 felettieknél nem ugyanaz az inditó bem oldal?
    előzmény:
    marrrti (81)
     
  15. 2005. május 2. 22:4187.
    Jó éjszakát! és jól bújj a takaródba. Errefelé hűvösek az éjszakák!
    előzmény:
    Eduma (84)
     
  16. 2005. május 2. 22:3986.
    Igazad van, erre nem is gondoltam! :)
    Ám, legyen: sárgarózsa
    előzmény:
    marrrti (81)
     
  17. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 2. 22:3485.
    Pszt!!!!!!!!! Mindenkinek jó éjszakát aki még nem alszik.
    előzmény:
    Eduma (84)
     
  18. 2005. május 2. 22:3084.
    Elszundítottam itt a melegben, békében. Lehet, hogy a bor bódított el? Holnap nem felejtem el az ásványvizet! (Bár ez a bor nagyon finom volt)
    Holnap reggel vállalom a kávét. . . Majd csak halkan zörgök az edényekkel, hogy a sokáig alvókat ne zavarjam. Remélem mindent megtalálok! És igyekszem nem sípólós teáskannában fözni a teát. . . Jó éjszakát és további jó beszélgetést Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 2. 22:2983.
    A kertben minden rendben, várhatom a következő fagyos éjszakát.
    Felénk minden rendben a kedvem is jó.
    előzmény:
    Buriburi (82)
     
  20. 2005. május 2. 22:2582.
    Mi újság felétek Kedves Rózsa/Eta?

    Sikerült-e pótolni a kertben a tönkre ment palántákat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194906 (76)
     
  21. 2005. május 2. 22:2381.
    Topicinditóddal teljesen ellentétes a jeligés bemoldal, szerintem.
    előzmény:
    Buriburi (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 2. 22:2380.
    Majd holnap betartod, igérem csak ásványvízzel foglak megkínálni. Ma elfelejtettünk hozni.
    előzmény:
    Eduma (78)
     
  23. 2005. május 2. 22:2279.
    Négy csemete és keresztszemes! Nem semmi!!

    Tisztellek érte, a mai világban csak azt hallom, hogy nem érdemes gyermeket vállalni. Már ez a gondolat is felbosszant, a gyermeket nem vállalni kell, hanem szeretni, hiszen ő egy ajándék.

    A hímzésedhez pedig "jó szem kell"! - és sok-sok türelem. Régi fajta kongréra hímezel, vagy mai aprólyukúra. Lánykoromban én is hímeztem kispárnákat, fekete és piros színnel, népi motívumokat, de nekem az is elég nehezen ment.
    Tudod félek a tűtől! :)
    előzmény:
    Eduma (75)
     
  24. 2005. május 2. 22:1978.
    Erre nem tudok nemet mondani!!!!! Köszönöm. . . Pedig nagyon hősiesen nem vacsorázom az utóbbi időben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194906 (76)
     
  25. 2005. május 2. 22:1877.
    Jó éjszakát Júlia! Köszönöm a megtisztelő jelenlétedet, és hívom a pónifogatot, le ne gurulj a sötétben a hegyről!
    Álmodj szépeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607791 (74)
     

Címlap

top