Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2022. július 7. 06:48288339.

    Kulcs a lábtörlő alatt

    előzmény:
    BiriBiri (288335)
    2022-07-06  23:59
  2. 2022. július 7. 06:47288338.

    Rézikém! Szivatnak minket…vagy nem találják a kikapcsoló gombot!A lényeg, hogy a kecskék jó helyen vannaktt

    előzmény:
    hoppárézi (288337)
    2022-07-07  06:34
  3. 2022. július 7. 06:34288337.

    ????

    előzmény:
    margaret3711 (288336)
    2022-07-07  03:43
  4. 2022. július 7. 03:43288336.

  5. 2022. július 6. 23:59288335.

    MENEDÉKHÁZ…….alakítva 2005. Május 2. Bezárva:2022. Július 6.

  6. 2022. július 6. 18:20288334.

    Kedves Életregény olvasók!


     


    Hát eddig tartott az  az időszak, eddig olvashattatok rólunk, életünkről, örömünkről bánatunkról.


    Megemlékezünk halottainkról, akik tevékenyen részt vettek eddig  menedékházi munkálatainkban: 


    Marika, Julcsi, Ilike,  Marika2, Pötyi, Anikó. Köszönjük a kilépőknek is


    mert volt átmenő forgalom is.


    A személyes találkozások nagyon megalapozták a barátságot. Igazán jó volt, Sokszor találkoztunk a Keletiben, és egymás otthonában is. 


    Most is erősitjük egymást, drukkolunk az unokáknak, hogy jó tanulmányi eredményeket érjenek el, és  mindenkinek, mármint egymásnak. 


    utolsó bölcsesség a nlc-ben.


    Ha nem tanultok hibáitokból, felesleges elkövetnetek.


    Ismeretlen


     

  7. 2022. július 6. 11:22288333.

    Azt hittem ma már vége a Menedékháznak. Pedig már igazán kiköltöztünk. Csak néhány emléket szórunk vissza.


    Örülök, hogy  rombolás előtt még rendet raktál Julika. 


    Jó szívvel visszaemlékezem mindenkire, élő- és holtra. Sok-sok jó tanácsot kaptunk egymástól, előfordultak olyanok akik felforgatták a rendet, a lelki világunkat, és belekötöttek minden szóba,és kedves emberek jöttek- mentek, voltak akik más csoportot találtak maguknak. 


    Látom új topik indítása  várja, ki akar ezen a sivár területen lakni. Holdbéli táj lett,sziklákkal, oxigénnel, kis vízzel, a szívek távoztak/nak. 


    Lelki rombolás, de ha menni kell, hát menjünk.


    Szóval, holnap dobjuk a vízbe a koszorút, vagy virágot, vigye a víz messze-messze.Szalagon, itt volt a Menedékház a középkortól, bár előfordultak fiatalok is. 


    Kérdés??????Most felhasználják az egymásnak írt részeket, mint folytatásos regényt. Ki adott erre engedélyt? 


    Mi van a törölt hsz-ekkel?  Vissza lettek rakva?  Mi van a privikkel? Mi van a fotókkal?  Remélem arcok nem társulnak a hsz-ekhez? 


    Szép emlékek, fájdalmak, sírások, gyászok, nevetések,örömök,  viták, segítségnyújtás, stb. 


    "Hát jöjjön aminek jönnie kell......"   majd szembenézünk vele.


    További szép napokat, éveket, jó egészséggel, boldogsággal és minden földi jóval.  


     


     

  8. 2022. július 6. 11:19288332.

    előzmény:
    hoppárézi (288331)
    2022-07-06  10:56
  9. 2022. július 6. 10:56288331.

    Kedves Menedékház lakók!


    A emlékeket szivembe őrzöm és szeretettel gondolok Rátok.


    (a kecskéimet tegnap este elvitettem egy közeli farmra)

    előzmény:
    BiriBiri (288330)
    2022-07-06  09:34
  10. 2022. július 6. 09:34288330.

    Neked is Ildikém és mindenkinek aki még bekukkant. Kihasználja az utolsó perceket is. Felosontam, nem tudtam, hogy ma még lehet írni. Utoljára még jól körül nézek, hogyan is hagyjuk itt a Menedékházat? Gyönyörű rend van. A párnák szépen sorban vannak a heverőkön, a terítők, függönyök frissen mosva. A hűtő ajtaja tárva nyitva, már  kiolvadt, ki van mosva. A kamrában minden polc üres, az üvegeket a szelektívbe tettük. A kandalló is salak mentes.. A medence vize leeresztve, ponyvával letakarva. 


    Gondolom a felfelé vezető ösvényt nem szántják be, hiszen ide bármikor fel lehet jönni. Az asztalon ott az "Évkönyv" életünk lapjait olvashatják az erre tévedők.....vagy tudatos látogatók. Majd csodálkoznak? ilyen mozgalmas élet volt itt? Mennyi minden történt az itt élőkkel?..és miért is kellett megszakítani ezt a jó világot? Erre senki sem tud elfogadható választ adni. A olvasóink ott maradnak a tudatlanságban: nem fogják megtudni hogyan folytatódik a történet. Olyan mint gyakran a mozi. A nézőre van bízva a befejezés....részünkről a sorozat folytatódik..végestelen végig!!!!  

    előzmény:
    franci47 (288328)
    2022-07-06  07:16
  11. 2022. július 6. 09:21288329.

    Jó reggelt!


    reménytelenül jöttem ....de még van.

    előzmény:
    franci47 (288328)
    2022-07-06  07:16
  12. 2022. július 6. 07:16288328.

    Jó reggelt.

  13. 2022. július 5. 16:03288327.

    Nekem nagy versgyűjteményem van. 


    Elég lenne csak egy parányi hit, egy érzés, vagy gondolat, hogy átrajzold a jövőt. Azt, ahová ma tartasz és ahová holnap érkezel. Hiszen egyetlen pillanat alatt képes vagy kifordítani a világot a sarkaiból, átrajzolni és átfesteni az Életet. Olyanra, ahogy neked a legszebb. Ez a gyönyörű a holnapban. Alakítható. És ha ezt megérted, rájössz majd, bizony nem minden történik úgy, ahogy szeretnénk. Úgy alakul majd az Élet, ahogyan lennie kell. De benne lesz minden könnyed, minden hited, reményed és bátorságod, ettől lesz csodaszép. És ha ebben a percben annyira nem szép a világ, ne búsulj miatta, nem tehetsz ellene, hisz a jelen már készen van. Éld meg büszkén, hiszen a tiéd, és álmodj egy másik holnapot. Mert az is a te ajándékod.


    /Todorovits Rea/

1 2 3 4 5

Címlap

top