Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. május 24. 19:36283626.

    Szervusztok.


    Igaz még süt a Nap, de azért már mégis este lett amire ideértem, Nem igazán voltam hatékony a munkában, sajnos már az este megerősödött a náthám, vagy akármi is ez a kórság. Készültem Zeg.-re menni, de reggelre sem lett jobb, így inkább nem mentem. Főztem egy jó kis húslevest, az nagyon jól esett, maradt még holnapra is. Ebéd után felbaktattam a temetőbe, már rég voltam, időszerű volt, de jó alaposan kifárasztott a dombmászás.


    Magdi szép idézetet hoztál, olyan bölcs gondolat. Remélem  a fürdő jótékony hatása sokáig kitart majd.


    Marika sajnos ezek a fájdalmak időről időre mindig visszatérnek, de ha az eredeti baj ezen múlik akkor könnyebben viseljük.


    Valahogy most megint sokan nyűglődünk,  nehezen keveredünk ki a bajból.


    Mindenkinek kívánok fájdalommentes jó pihenést.

  2. 2019. május 24. 16:25283625.

    Szervusztok!


    Sajnálom Borsika, hogy tegnap nem voltál topon.Mindenkire gondoltam aki kicsit rozoga és aki nem azokra is.


    Már biztos észrevettétek, hogy nem vagyok panaszkodós, de tegnap ahány nyisszantás van rajtam, mind fájt.Nem tudtam mit kezdjek magammal.Ma már kicsit jobb, de nem az igazi.Bízom benne, a hétvégi jó idő amit ígérnek, majd helyrehoz.Más nem történt.A család dolgozik.Kicsik iskolában vannak.Zsófinak kedden zongora vizsgája volt.Ennyi amit tudok írni.


    Pötyi Lajosnak jobbulást kívánok.Vigyázzatok magatokra.


    Szép estét.Pihenjétek ki magatokat.


     


     

  3. 2019. május 24. 15:58283624.

    Sziasztok!


    Ma volt az utolsó fürdőnap ...J. nak is lejártak a kezelések.Reggel együtt mentünk ...én kivártam a kezeléseit ....aztán fürödtünk egyet ...és jöttünk haza.Jó volt együtt menni ...de ideje,hogy vége van ...mert nagyon sok elmaradt munkája van ...sok idő kiesett, de megérte mert lényegesen jobban érzi magát.Nekem is jót tett, majd ősszel kezdek megint egy kúrát.


    Tegnap éppen időben értem Tómalomra.Sose jönnek korán a kukások ....tegnap nem tudom mi volt velük ...hamar ott voltak. Nem bánnám ha tartanák a jó szokásukat.Nem váltottam meg a világot, mert még vizes volt a föld ...mégis elszuttyogtam 3 órát...látszata sincsen.


    Elhoztam a könyvtárból V. Kulcsár Ildikó  új könyvét" Anyák, nagyik és más szent őrültek". Nagyon jó ...igaz nagy részét már a Nők Lapjában olvastam.Találtam benne egy gondolatot ami nekem  tetszett:Nem kell mindig győzni és lehet hibázni.Az én ideálom az a nő aki mer meghízni, csúnya lenni, aztán gyönyörű lenni, imádja a gyermekét, de el tudja engedni".


    Most pihenőidőt tartok.Pedig szép napsütés van ...biztosan száradna a ruha...de ezek a rohadt nyárfa pelyhek még mindig itt szállingóznak.Tegnap benyeltem egyet ...olyan köhögőrohamot kaptam azt hittem megfulladok.


    Mindenkire gondolok ...szólok ám hozzátok .

  4. 2019. május 24. 10:45283623.

    Sziasztok kedeseim!


    Ildikém, és Minden kedves Barátnőm itt, köszönöm szépen a R-nak szóló  névnapi jókívánságokat,


    ..már át is adtam, és örömmel fogadta. Köszöni ...és szeretettel gondol Rátok!  Igen, Ildikém, ettem finomakat, volt: grillen sült csirkemell, és kétféle krumpli mellé, szines nyers saláta,  aztán jöhetett  az én kókusz golyóm is. Egy cs. mirelit vajas tésztám is volt, felkockáztam, bevagdostam, a maradék meggyet  abba raktam. Azt az itthoniaknak adtam. Jó volt,  az Oszkár kutya rohangászott, mint egy őrült, ..boldog volt, hogy  sokan vagyunk, és játszunk vele.  Tudja, hogy kell "ülni" és két hátsó lábra állva, két mancsos "pacsit" adni. : - ))


    A kertben nem sokat voltunk, mert folyamatosan  esett,  csak sártenger volt kint.Most fognak majd füvesíteni,  szanaszét van még minden.


    Erikám, kívánok remek időt,  semmivel se törődj,  csak pihengess, kényeztesd a T. Hercegedet, Ő, ha minden áron  tenni-venni akarna, hát  hagyd,  ..tudod, a ffiak, akkor igazán elégedettek, ha valami fontosat produkálnak! 


     


    Tegnap szinte egész nap feküdtem, nem volt jó a közérzetem, lehangolt voltam és fáradt.  Még írni sem volt lelkierőm. Mára jobb,  talán ma helyre billenek. Kedves gyengélkedők. Marika, Anikó, Julika, .. Ildike,  a lehető legjobbakat kívánom: jobbulást,  erőgyűjtést,  Pötyinek könnyebb napokat, gyógyulást a párjának. Sacikának is jó egészséget,  bizony ..nagy házat visz, ..olykor a Mama-hotelt is be kell üzemelnie. Írígylésre méltó az ereje, kitartása. 


    Én most elindulok. Egy sétára. Szép idő van, tegnap kint sem voltam. Néztem egy régi magyar filmet, egy taxizó hölgy volt a főszereplő, ő az utasait szállítgatva, sok érdekes élethelyzet megismerője, olykor résztvevője is lesz. Egy kis futó kalandja is akad, de a partner végül inkább felszívódik. Az autózás során több ismerős kerületen átmegy,  felismertem pl. a régi kispest kertvárost, és rákoskeresztúrt, ..nem tudom pontosan. Azt hiszem az a kerület, ahol régen  A.-ka, a mi osztályfőnökünk lakott. 


    Na, olvasom a fentieket, ember legyen a talpán, aki ezen eligazodik. Bocsánat. Jó böngészést kívánok. Annuska, elő azzal  porolóval! : - )))

    előzmény:
    franci47 (283614)
    2019-05-23  08:53
  5. 2019. május 24. 10:20283622.

    Szervusztok


    Mi történt? A kapu nyitva és sehol senki!


    Sacika, nagyon jó pihenést és kikapcsolodást.


    Julika, gyogyulj meg. A karalábéról irtakkal egyettértek, és ma ilyen leves fől.


    Magdika, nálad is müködik a duracell? Mindig szaladsz. Nem hiába mondják, hogy a nyugdijasoknak semmire sincs idejük.


    Ildike, az jó, hogy fogy a lerakodás, az nem, hogy még van.


    Pötyike, L. nak jobbulást. Vigyázzatokmagatokra.


    Anikó, fürge voltál. Nagy munkára készülsz. A festés utáni takaritás brrr.


    Erika, szép hétvégét josolnak. Kevés munkát, jó szórakozást kivánok.


     Borsika. hogy vagy? A vérnyomásod ok?


    Marika, nálam is hasonló a helyzet cuppog a föld. 


    Tegnap nem jöttem, mert ünep volt a családban.


    Közeledik a hétvége, Már megint péntek. Kellemes napot, a gyengélkedőknek jobbulást kivánok.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (283621)
    2019-05-23  20:33
  6. 2019. május 23. 20:33283621.

    Érezzétek nagyon jól magatokat! Sok napsütést....szép napokat kívánok!

    előzmény:
    erry (283619)
    2019-05-23  19:19
  7. 2019. május 23. 19:49283620.

    Szervusz Erika!


    Nagyon ügyes vagy, hogy mindent megcsináltál, bizony még irigy is vagyok rád. Én ezen héten semmit nem csináltam, vártam, hogy jobban legyen. Azt hiszem jól vártam, egyre biztosabban állok a lábamon. Kívánom, hogy végre már jó idő legyen és legyen interneted is, mert bizony nagyon hiányoznál.


    Mint mindenki, akivel nem találkozom naponta. Ma pl. nem találkoztam Borssal és Annuskával. Olyan gyengélkedős időszak van..de majd jön  a szép napsütés és mi is feléledünk mint a fű eső utánJó estét kívánok!! Holnap találkozunk!

    előzmény:
    erry (283619)
    2019-05-23  19:19
  8. 2019. május 23. 19:19283619.

    Szervusztok!


     


    Ilyen mérges vagyok.....végre ide tudok jönni, de a gépem ellenkezett......félig megírtam a levelem, de aztán semmi. Egy betű nem sok, annyit nem engedett írni......Kikapcs, bekapcs......és most működik....


    Megírtam, hogy mennyi mindent megcsináltam így indulás előtt.....ragyog az ablak, csillog a lakás, kimosva kivasalva minden. Előrefőzve sok minden.....közben vásárlás, ügyek intézése, vendéglátás.....Egy kicsit érzi a derekam, de nem izgat, hiszen tudom nemsokára már a telken dolgozhatok.....egyik munkából megyek a másikba.....Holnap ilyenkor már kint ülünk és hallgatjuk a madarak csicsergését, élvezzük a jó levegőt és nyögünk a sok munkától....Félig már becsomagolva....meg vagyok elégedve magammal.....


     


    Borsika Ritádnak utólag is nagyon sok boldogságot kívánok!!!!!!!!!! Még belefér a 8 napba....


    Anikó Beatrixednek gratulálok, további sikereket kívánok!


    Magdi te sem ülsz nyugodtan a fenekeden......elvitték a zöldet?


    Bajba vagyok, felírtam, hogy mit szeretnék mondani..de rendet raktam az asztalomon és szőrén szálán eltűnt a cédulám....viszont itt maradt a listám, hogy mit kell kivinni.....Néha a bevásárló listám is eltűnik, ez bosszantó....


    Holnap még meg kell rendelnem a mobil internetet, mert azt hiszem a szomszédra nem számíthatok, hol adja a netet, hol eltűnik. Jobb a sajátom......különben hogy tartanám veletek a kapcsolatot.......Mindenről és mindenkiről tudni akarok mindent.


    Jönnek a jó tanácsaim: az időjárásnak megfelelően öltözzetek, ne hajtsátok magatokat túlzottan, pihenjetek sokat és vigyázzatok az egészségetekre!!!!!!!!!!


    Gondolni fogok rátok!!!!!!!!!!!


    Kb. két hét múlva jövünk haza, ügyeket intézni.......

  9. 2019. május 23. 14:00283618.

    Szervusztok.


    A Ritákat nagyon sok szeretettel köszöntöm névnapjuk alkalmából, kicsit késve, de talán beleférek az illendő határidőbe.


    Köszönöm Beatrixnek a jókívánságokat, átadom, mostanában a sűrűbb események miatt többször beszélünk.


    Ma reggel korán, esőben mentem Zeg.-re, nemrég értem haza, valahogy elfáradtam a semmiben, lehet, hogy az idő álmosít, esőre áll megint. Várom a második festőt, árajánlat miatt, az első jó későn jelentkezett, így kerestem egy másikat is, nem baj, legalább lesz összehasonlítási alapom.


    Ildi a frizurám a régi, majd az első mosás után derül ki, hogy hogyan tudom kezelni.


    Jó régen megírtam eddig, de befutott a festő, és már ki is estem a ritmusból.


    Pötyi örülök, hogy nyugodtan telnek a napok, az a jó ha nem történik semmi.


    Nem tudom mit akartam még, most zümmög az agyam a számok hallatán.

  10. 2019. május 23. 10:12283617.

    Julika, ha letöltötted, akkor már ráérsz akármeddig is. 


    Nézd csak amit elkezdtél, az biztos, hogy jó, azt láttam. 


    Én részletekben néztem. 


    Most kisütött a nap egy kicsit. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (283616)
    2019-05-23  09:40
  11. 2019. május 23. 09:40283616.

    Szervusztok!


    De jó, hogy így össze gyűltünk, mindent tudok rólatok.


    Ildi!


    Letöltöttem a másik filmet is de ebbe kezdtem bele. Köszi különben , hogy szólsz mert azt hittem ráérek.


    Megyek a boltba, elfogyott a wc papír..az olyan hamar elfogy..mit csináltunk amíg nem bolt? Na, jó emlékszem..gyűjtöttük a kenyér papírt, az olyan puha volt, meg megtörtük az újság papírt. Bocsi, hogy ilyen témát beszélek de ez is az élet része..és jó sok kiadásFekete felhők gyülekeznek, sietek a boltba.

  12. 2019. május 23. 09:04283615.

    Sziasztok!


    Csak jelentkezem..elvagyunk..öregesen.


    Nem történik semmi újság (az a jó!)


    Jó lesz Saciéknak, jó, hogy még eltudnak menni egy kicsit kikapcsolódni.


    Megnézem a Wang familia le van-e töltve nekem végig..mert elkezdtem valamikor réges-régen. Igaz nincs türelmem filmet nézni, pedig van raktáron elég!


    Főznöm kellene valamit, de még nem tudom mit.

  13. 2019. május 23. 08:53283614.

    Jó reggelt. 


    Julika, köszönöm a karalábéről írtakat. Sajnos én nem szeretem, így nem is eszem, pedig annyi jó tulajdonság van.


    Julikám, örülök, hogy tetszik a varrós films. De légy szíves töltsd le az előző imélben lévő filmrészeket,mert el  fog veszni. 


    Ma reggel akartam temetőbe menni, de megint esett az eső, hogy milyen lesz délutánra az idő nem tudom. Ha  lehet, akkor megyek, mert a virágokat el kell ültetni Nagymama sírjára. 


    Itt kerti munka nem végezhető. 


    Most főzök,  közben a Wangékat is nézem, hát nem semmi család. 


    Annuska,megtörtént a tegnapi kezelés, most nem fájt annyira és van javulás. De sajna még nem lehet abba hagyni, mert még mindig vannak felrakodások, pedig azt hittem a bal lábam már jó, de amig fáj egy egy ponton addig ott  hiba van.


    Szeretnék 10-nél megállni, de úgy látszik nem nagyon lehet.  Örülök, hogy J. jobban van, és te is.


    Saciéknak kellemes időtöltést, gyógyulást kívánok. 


    Magdikám,mostanában eléggé futós vagy, mire ez a nagy sietséged?  


    Anikó jó lett a hajad? Én még várok,mert  mulkori rövidség után még nőni kell. 


    Erika, lesz telkezés a hét végén?  Nekem is hegyi menetet kellene csinálni.  De valami mindig közbeszól. 


    Pötyi, hogy vagytok?


    Borsika, milyen volt a  névnap?  Ettél finomakat?  Remélem nem fáztál. 


    Marika,  pár szó tőled, rólatok mindig jól jön. 


    Úgy látszik Rézikénk eltűnt kis időre. 


    Mennem kell a konyhába. Még majd jövök.


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (283611)
    2019-05-23  08:27
  14. 2019. május 23. 08:50283613.

    Jó reggelt!


    Lassan készülődök ....ma és holnap ...aztán lejár a fürdés.


    Az idő nem akar javulni ...fúj a szél és én a hőmérséklet dacára ...állandóan fázom.


    Fürdés után szednem kell a lábamat ...kukanap van Tómalmon...és még  házon belül" van.


    Saciék talán már elindultak...jó lesz nekik a meleg vízben a hűvös napok után.


    Ildikém nagyon jó a film / Stained Glass/...tegnap okozott egy jó ,megkönnyebbülő sírást.Köszönöm, hogy elküldted.


    A kálámnak annyi ...még a hagymája is elrohadt....pedig tényleg alig öntöztem.


    Reggel korán ébredtem .Megcsináltam egy pár kvízt a Fb-on.Nem csodálom, hogy  nehezen tanulható a nyelvünk, az írásunk még inkább.Máig sem értem minek kell az a sok- pl. Ady-vers, autópálya-matrica, meg a tengereknél  stb. Na, de ne dohogjak itt kora reggel .


     


     


     


     


     


     


    Borsritának sok boldogságot kívánok!


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

  15. 2019. május 23. 08:44283612.

    Szép napot Mindenkinek! Indulás előtt még benézek...sajnos most is esik, azért remélem lesz majd jó idő is..Olyan nagy pakkokkal kell elindulni, mert nem szeretem ha fázni kell, de a hőséget se..


    Köszönöm ha gondoltok Rám , milyen jó is lenne együtt...


    Töltsétek jól napjaitokat, akár munkával, akár pihenéssel..gyógyuljatok...majd jövök..

  16. 2019. május 23. 08:27283611.

    Napindító!


    A karalábé igazi ásványi anyag- és vitaminbomba: B1-, B2-, B6- és C-vitamint, omega-6 zsírsavat, kalciumot, káliumot, magnéziu­mot, vasat, szelént és foszfort tartalmaz. Főként a gumóját esszük, melynek héja lehet halvány- vagy sötétzöld, lila, belseje fehéres-sárgás, lédús, ropogós. Rendszeres fogyasztása erősíti az immunrendszerünket, szabályozza a vércukorszintet, csökkenti a vérnyomást, élesebbé teszi a látást. Segít a vérszegénységben szenvedőkön.


    Szervusztok!


    Marika! Gondoltam de nem csodálkoztam, tényleg olyan monumentális mint egy templom. Talán még sikerül helyre állítani...most tárgyalnak róla, ha be lehet menni és felmérni a kárt.


    Sacikának nagyon jó kikapcsolódást, feltöltődést kívánok!!!


    Mára egy kicsit már jobban vagyok, talán nem szédelgek annyira és a fülem is kezd "kidugulni". ha hurut van rajta akkor szédelgek, és nem hallok jól.


    Még mindig őszi idő van..fúj a szél, nem megyek ma sem ki.


    Elkezdtem nézni a varrós filmet..Ildi köszönöm, érdekel a történet. Most nem is varrok, nagyon jó időtöltés. Hétfőn nem voltam jól, kedvetlen voltam a klubban, nem drukkoltam semmit de az ujjamnak sem árt egy kis őihenés, mmert a sok varrástól bedagad a mutató ujjam gyöke. nem tudom máshogy körül írni.


    Ebédem van, lecsós tarja, rizzsel.


     

  17. 2019. május 22. 22:03283610.

    Sacikám ...érezzétek nagyon jól magatokat.Pihenjetek és fürödjetek sokat.

  18. 2019. május 22. 21:32283609.

    Szép estét Mindenkinek!


    Nagyon hosszú napom volt és még nincs vége...Délelőtt elintéztem a fodrászatot, gyógyszertárt.Délután főztem ezerrel az éhes csipet csapatnak, aztán mikor megérkeztek vacsora kis előzetes élménybeszámoló.Nemrég kezdtem el pakolni, ami nálam ritkaság, általában egy héttel előbb csomagolok..


    Borsika Ritádat Isten éltesse, minden jót neki..


    Gyengélkedőknek jobbulást kívánok.


     


    Holnap délelőtt indulunk, Vera visz bennünket, aztán majd valamikor jövök.Vigyázzatok magatokra és a házra, legyenek szép napjaitok.

  19. 2019. május 22. 17:11283608.

    BOCSI JULIKA!MALOMRA GONDOLTAM ÉS TEMPLOMOT ÍRTAM!!!!

    előzmény:
    Sacika44 (283607)
    2019-05-22  17:08
  20. 2019. május 22. 17:08283607.

    Szervusztok!


    Itt toporogtam hosszú ideje Bostonban és sehogy sem tudtam kikecmeregni.Lehet jobban jártam volna, mert ott süt a nap.


    Borzalmas ronda idő van.Lassan vízíjártasságit kell szereznem a növényeimnek.Májusi eső aranyat ér, de azért ez már sok.


    Julika láttam a híradóban a templomot.Nagyon sajnálom.Jóformán csak a fő fal maradt.Nem tudom meg lehet e javítani.


    Borsika minden szépet és jót Ritádnak.Finomat készítettél neki.


    Sacika jó pihenést, szép időt kívánok.Érezzétek jól magatokat.


    Anikó gratulálok az unokádnak.Csak így tovább.


    Köszönöm a családomnak küldött jókívánságot.


    Szép estét!


     

  21. 2019. május 22. 14:04283606.

    Igen, Annuska, vettem be lehúzót. Különben szédelegnék. Itt is esik, bolond módra. Még jó, hogy reggel elintéztem a menőkémet. Nekem sem száradnak a ruhák. 2 nap is beletellik,mire eg adag leszárad. Köszönöm gondos figyelmeztetésed és a R-nak szóló jókívánságot is. 

    előzmény:
    Nusimama (283605)
    2019-05-22  12:55
  22. 2019. május 22. 12:55283605.

    Szervusztok


     Kisebb megszakitásokkal itt minden nap esik és csak esik. Minden tocsog.


    Tegnap igyekeztem én is kihasználni az eső szünetet és gyorsan lizit megdolgolgoztattam. Félig meg is száradtak a ruhák, aztán gyorsan be kellett hozni, mert jött a menetrend szerü eső. Ma is azzal kezdtük a napot. Igy kimenni nem lehet. Maradt a porszivozás. Már rend van mindent elrendeztem.


    Pötyike, Lajos otthon biztos jobban lesz és erőre kap a gondoskodásod  is sokat számit. A kisktya lassan szicializálodni fog. Szegényke sanyaru sors után került hozzátók.


    Anikó, remélem a náthád lassan elhagy. Azért vigyázz a fodrász után nehogy ujra megfáz. B.nek további sikeresek a vizsgákhoz.


    Julika, szép a teritő. Jobbulást.


    Borsika, a v. nyomás bogyót ugye bevetted? A füledre nem adtak valamit, hogy jobb legyen? Ritátoknak sok boldogságot kivánok.


    Marika, sok boldogságot kivánok az ünnepelteknek. Akkor ti is sokat kaptatók az égi áldásból.


    Sacika, még nem nlztem meg a képeket. Jó készülödést. Érezzétek jól magatokat.


    Magdika, megártott a viz: Sikerült renbe jönnöd? Talán a garázsba rendbe jön a kálát, ha pihen.


    Ildike, ma kinzós napod van ugye? Sok erőt hozzá. Kösz az intelem.


    Erikát nem láttam. Biztos el van foglalva, s készülödik a kinti életre.


     

    előzmény:
    franci47 (283603)
    2019-05-22  09:53
  23. 2019. május 22. 12:39283604.

    ILDIKÉM, KÖSZÖNÖM, és átadom.  Igen, megyek majd át, ....ám közben még csináltam keksz kókiuszgolyókat megygyel a közepében. A tekercsre több idő kellett volna. Nem is biztos, hogy a krém sikerült volna. Julika jobbulást kívánok, Anikónak is. Gratulálok az unokának a jó vizsga eredményhez.További sikereket kívánok. 

    előzmény:
    franci47 (283603)
    2019-05-22  09:53
  24. 2019. május 22. 09:53283603.

    Sziasztok


     


    Ma Rita napja van, szeretettel köszöntöm a Ritákat.  


    Borsika, ezek szerint te is az ő névnapjára mész, sok boldogságot kívánok neki. Örülök, hogy gyógyulsz kicsit, bár a füled azért aggaszt.


    Marika ünnepeltjeidnek sok-sok boldogságot kívánok. 


    SAJNOS A TELJES LEVELEM ELSZÁLLT, ÉS MOST CSAK EMLÉKEZETBŐL ÍROK. 


    A  tűzvészről már tegnap olvastam itt.  Mi okozhatta a tüzet.  Gyógyuljál Julika, minden nátha és torokfájás rontja a fület. Saját tapasztalat.


    Mindenkire gondoltam, legyen szép napotok.  


    Mai intelem: 


    Vannak napok, amikor igenis nehéz mosolyogni. Olyanok is vannak, amikor egyszerűen nem is kell. Ám azt nem szabad elfelejteni, hogy ez nem lehet tartós állapot. Legyen bármennyire is elcsépelt, de a nehéz időszak is elmúlik egyszer, és ahogyan a nap is mindig újra felkel a sötétség múltán, a mosolyodnak is újból ragyogni kell a szomorúság után. 


     

  25. 2019. május 22. 08:59283602.

    Szervusztok.


    Nálunk még nem esik, de nagyon benne van a lehetőség.


    Ma /sem/ tervezek munkát, nem igazán érzem jól magam, a náthám nem lett rosszabb, de sajnos még jobb sem.


    Tegnap Beatrix sikeresen szigorlatozott egy tantárgyból, e nélkül nem kaphatna diplomát, a többi vizsgája még hátra van, ez  volt a legneccesebb. Peti  is küldött képeket a múlt heti szállodás élményekről, igazán csodálatosan felújították, Zsolnai kerámia díszítésekkel, pazarul néz ki, nem az én pénztárcámnak való.


    Madikám sajnos én a gyönyörű flamingó virágommal jártam így, még van ugyan 3 levele, de már azok is hervadoznak. Nem tudom hogy gondozzák őket, hogy olyan szépek az üzletekbe, azután meg hirtelen tönkre mennek.


    Sacikám nagyon jó pihenést kívánok, érezzétek jól Magatokat.


    Borsika kényeztesd Magad egy kicsit, kellemes délutánt kívánok.


    Julika láttam az este a TV-ben a malom tüzet, nagyon sajnálom, hogy egy ilyen szép műemlék  esett áldozatul, talán lesz anyagi forrás a helyreállításhoz.


    Ebéd után fodrászhoz készülök, vagy jót tesz a náthámnak, vagy rosszat, igaz ez már nem olyan búrás szárítós mint rég.

Címlap

top