Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. május 17. 07:48283551.

    Jó reggelt Mindenkinek!


     


    Végre napsütéses a reggel ...csak le ne kiabáljam.Van egy kis időm , mert később indulunk ....de igazából nem akarok addig semmit sem csinálni.


    A "Saci lányok" már biztos úton vannak ....gondolom nagy az izgalom ....sok szép élményt kívánok!


    Anikó ...izgalmas munkája van Petinek ...gondolom ez egy munka befejezése.A " próbareggelire" nekem is a régi ugrott be. Alkalmazzák vajon még azt?


    Ilédikém ...megkaptam Wangék utolsó feliratait...köszönöm.Belenéztem a sorozatba ....háát dilis egy család az biztos.Amikor olyan hangulatba leszek azért megnézem ....a színészek nagyon jók. Az este egy részt megnéztem a Stained Glass-ból...ígéretes lesz.Ami mindig megdöbbent, hogy ezek a chebol apák milyen kegyetlenek időnként a saját fiaikkal...ütnek, rúgnak stb. Vajon ez a valóságban is így van?/ Persze ez csak egy momentum volt a filmből/. Zöld Rózsi látogatása mindig üdítő lehet ....gondolom nosztalgiáztatok is.


    Erika ...én ma fürdés után megyek a kertbe ...biztos ti is készülődtök.Azért kint maradni még hideg van.


     


     


    Pötyikém ....sokat gondolok  rád..


    Olyan korán ébredtem ma...kicsit lustálkodtam ....aztán kidobott az ágy.Az előbb tavasz cipő mustrát csináltam ...döbbenve tapasztaltam mennyire dagad a lábam....csak tudnám mitől.A dzsekit  még nem rakom el ....becsapós ez az idő.


     


     


    Vigyázzatok magatokra.


    Majd este jövök.Szeretném legalább a virágokat elültetni. Java cserepekbe kerül ....szerintem s föld még  sáros.Eső talán ma nem lesz.

  2. 2019. május 16. 20:49283550.

    Jó estét. 


     


    Itt hideg van, lehült a levegő ujra. Bár délután sem volt éppen meleg.


    Itt volt Rózsi, mindenki puszil, és ő is megkapta a tőletek kapottakat. Nagyon örült, hogy megismerhetett benneteket. Borsika, rendes ebédet főztem, nem csak levest. Volt leves, köret, husi,savanyúság süti, sör, víz.  Kifogás, nya-fogás nem volt. 


    Beszélgettünk, kicsit nézegettük a fényképeket, amiket  a 65. szülinapján fényképeztek. 


    Anikó, nem alapoztam le, csak hátteret festettem. Nem vitte a festéket, de már ez nem az első falap, már festettem ilyenre. 


    Sacikám most küldök pár részt az King-ből majd töltsd le, és  nézd meg a letöltési határidőt is. Majd megy a többi is a napokban. 


     


    Ezt  a szép cicatörténetet találtam a neten, ezzel kívánok nektek  szép estét. 


     


    „Macska pedig nem lesz...


     


    Ez volt a kikötés,mikor másik lakásba költöztünk anno.Macska soha többet...


    Nem is volt saját a régiben sem,csak a szomszédé,úgy hívták Lucifer.Mikor a párom elment dolgozni,Lucifer megjelent,minden egyes nap.Ok,én követtem el a hibát,mert megetettem,illetve később,ahogy rendszeres vendégemmé vált,megengedtem,hogy elterüljön a hálószobában a franciaágy közepén.Fáradt volt,hiszen kint vadászott egész éjjel.Viszont világosban nem lehet aludni,így a rolót is lehúztam,hagy pihenjen nyugodtan.Ok,az,hogy lábujjhegyen közlekedtem,az én bajom,de mikor a párom megérkezett munka után,csendre intettem,mert Lucifer még alszik.Mikor gatyát szeretett volna cserélni,mondtam,ne most,várja meg,míg felébred.Ez volt az a pillanat,mikor a háló ablaka nyílt,Lucifer pedig repult rajta kifelé.Földszinti lakás...



    Nem hagytam magam,örültem,valaki ragaszkodik hozzám,s a macska továbbra is jött reggelente.


    A hűtő felső polca szépen tele lett májjal,friss csirkenyakkal,de ez a MAcskáé volt,a hentestől.Ezt nyomatékosítottam a páromnak,aki lassan elfogadta,ha néha mirelit vacsi van,Lucifer a húsboltból kapja az aprólékot...Mert olcsóbb,mint a konzervkaja.Lényeg,du.pontban fél 4 kor a macska zuhanórepulésben hagyta el az otthonunkat.


    Elköltöztünk,a szívem megszakadt,vigasztalhatatlan voltam.Nekem kell egy macska.Voltak a páromnak halai,de azok kiugráltak az aqváriumból,öngyilkosok lettek.Mert nem foglalkozott velük.


    Megérkezett egy pár hónapos cicalány,miss mici.Máig ő a mindenem.DE...


    Megértem,hogy a férjemet az agyvérzés kerülgette,mikor elhatároztam,Micike esténként velünk vacsorázik az asztalnál.Magasított széket szereztem,neki is megterítettem.Ő mindig asztalhoz ült időben,nem kellett kiabálni órákig,hogy vacsora,gyertek.Lányom,párom.


    Azt a gyűlöletet nem tudom leírni,ahogy a párom,s Mici egymást tudta nézni a vacsoraasztalnál.De megoldódott,elfogadták egymást...Mondhatni,nem ölték meg egymást.


    Sokszor ki kell utaznom külföldre,olyankor skype on beszélek Micivel.Tudja a család,hogy csak utána engedik ki éjszakai műszakba...Családdal rövid beszélgetés,minden ok,s aztán felveszik a macsekot,s teljesen ellágyulva kérdezem,miket ettél kicsikém,nagyon le vagy fogyva,stb.


    Kérem őket,adják oda neki a mamit,ami a fürdőköpenyem,azon dagaszt,s szopizik,majd bealszik.Nem akarom,hogy pszichológushoz kelljen járnom a macskával,mert nem adják oda neki.Na,azt ők sem akarják,a pszich.szótól jobban félnek,mint bármi mástól.Más nem hiányzik,mint hogy ő is lelkibeteg legyen.


    Egyszer elveszett,napokig nem jött haza.Úgy sírtam,mint egy kisgyerek.Zokogtam.Talán így még soha.


    Azóta is így élünk,négyen,apa,anya,gyerkőc és Mici.


    S nem bánom,hogy ilyen hülye vagyok.Tudom,hogy állat,de nekem sokka több.
    Szerettem volna igazi nevet,kértem Imit,vegye a nevére,de nem tette.Ezt sem.Ez nagy kérés??Ezért a neve,hivatalosan..Olajos Lajosné,Miss Mici.
    S a szülinapja aug.1-én van,ez az egyetlen szülinap,amit nem felejtek el megünnepelni.



     

  3. 2019. május 16. 16:48283549.

    Szervusztok!


    Saci!  Jó utat és sok szép élményt kívánok a lányoknak!


    Ügyesek. Biztos minden rendben lesz.Ne izgulj./Könnyű ezt mondani/

  4. 2019. május 16. 15:26283548.

    Julika Sacika, köszi, holnap már tényleg veszek  ilyen öblögetőt,  már a múltkor is mondtad Julika, de kimegy a fejemből. Rendesek vagytok, hogy megírtátok. Mihelyt lehet, megint megmutatom a technikusnak. Ide is időpont kell, sajna.

    előzmény:
    Rolta (283545)
    2019-05-16  11:53
  5. 2019. május 16. 13:10283547.

    Sacikám!


    Csiperke ez is, csak tenyérnyi nagy volt..a barnának kicsit "gombásabb" íze van. 4 darab volt csomagolva, akkora lett a hússal , hogy nem bírtam megenni a kettőt.nagyon finom volt

    előzmény:
    Rolta (283545)
    2019-05-16  11:53
  6. 2019. május 16. 13:04283546.

    Sacikám azt a fajta "próbareggelit" senkinek sem kívánom, látod erre nem is gondoltam.


    Kint voltam  egy kicsit, a kezem majdnem fázott, persze vízbe is nyúltam.

    előzmény:
    Rolta (283545)
    2019-05-16  11:53
  7. 2019. május 16. 11:53283545.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ma m már csak szemerkélt az eső, talán lassan elvonul..


    Borsika jobbulást a válladnak.A fogínyedre én is ajánlom a Corsodylos öblítést és a Gengigél zselével kenegetést /nem olcsó, de kevés kell belőle és nagyon hatásos/ha lenne itthon réteslapom megcsinálnám amit te, úgy megkívántam.


    Magdi egy igazi sziporka vagy, nekem a menéshez készülődis is időt vesz igénybe


    Julika mi a fajtája az óriás gombának? 


    Anikó majdnem félreértettem Peti "próbareggelijét".Érdekes lehet a munkája.


    Ildikó kellemes napot a Z.Rózsival, sok puszi neki.


    Köszönöm a lányok utazásához küldött jókívánságotokat.Nekem csupa izgalom lesz amig újraitthon nem lesznek.


     

  8. 2019. május 16. 11:10283544.

    Szervusztok.Talán csendesedik nálunk is, ma már csak szemerkélt reggel, de napsütés nincs a láthatáron. Szemrevételeztem a nagy paradicsomültetvényem, megsínylette kicsit a sok szelet meg esőt, de a csigák elkerülik szerencsére, és nem is mosta el a szert az eső.


    Valahogy én is csak tengek-lengek, ötletem már annyi volt, de nem jutottam a sorrend kiválasztásáig, azért remélem valahogy csak  eltelik a napom.


    Borsika valami nyűgünk mindig van, némelyik már hozzánk nőtt. Vidd csak vissza azt a rágókát, szerintem szívesen igazítanak rajta.


    Magdi Te olyan kis serény vagy, hipp-hopp megjárod a fürdőt, szerintem pihenj egyet utána, addig kitalálod hogyan legyen tovább.


    Julika nagyon szép a portád a virágokkal, nálam az eső meg a kaszálás hiánya sokat ront a látványon.


    Ildi jó beszélgetést Rózsival, puszilom. Az új képed tetszik. Lealapozod a festés előtt? Nem eszi nagyon a festéket?


    Saci nagyon jó utat és szórakozást kívánok a lányoknak, tényleg nem egyszerű számon tartani Nálatok sem, éppen ki mikor és merre jár. Nagy élmény lesz.


    Annuska szorgos vagy, nálam nem tart sokáig a rend, mondhatni mindig rendetlenek a fiókok, mint annyi minden más, persze nem kellene ennyi mindenbe belekapnom. Egyre inkább szétszórt vagyok magam is.


    Erika drukkolok a hétvégi telkezésért, talán kellemes időtök lesz.


    Peti ma egy próbaéjszakára megy egy új szállodába /szakmai/, nem is tudtam, hogy van ilyen. A vendégek fogadása előtt kell ilyet tartani, már volt próbareggelin, próbavacsorán, most egy éjszakára vonul be a szállóba. Ez olyan tesztféle, hogy hogyan működik és felel meg a követelményeknek.

  9. 2019. május 16. 10:18283543.

    Szervusz Borsika!


    Írod, hogy nyom a fog. Ragasztod? És úgy is? Amikor én nem ragasztom, nagyon sokszor nem, csak ha úgy érzem jobban kell rágni, van, hogy kitöri. Akkor Corsodyllal öblögetem éjjel és beragasztom. Akkor ha még friss vigyázva kell enni, de azt a helyet is "betöri" magának", megszokja a helyet.  Ha nincsen ragasztva természetes, hogy elmozdul, csak nagyon figyelmesen kell akkor enni, ott rágni ahol érzed, nem mozog. De a ragasztás a biztos. Tudom nem követendő példa de nekem Ilike mondta, hogy ő olyan nagyon gyenge smirglivel oda nyúlt ahol nyom..én is így tettem, ezzel már nem is mentem vissza. te azért csak menjél vissza.


    Ki kellene menni a fásba, Zsuzsi hozott sok ágat, gallyat, össze van vágva, zsákba kell tenni, mert máshogy nem fér . ma valahogy lusta vagyok. Finom ebédem lesz, hússal töltött gomba..olyan hatalmas barba gomba fejet, négyet vett Timi , belefér fél kiló darált hús. Akkorák, hogy mára elég egy, holnapra marad a másik...ha marad..rá nem járok majd.


    Az idő javul, világosodik, talán még nap is lesz...ránk férne már.

    előzmény:
    BORS (283541)
    2019-05-16  05:54
  10. 2019. május 16. 10:15283542.

    Sziasztok!


    Most jöttem meg a fürdésből.Ma korábban indultunk ...és úgy jött ki, hogy egy gyors öltözéssel elértem a buszt....különben sokat kellett volna várnom.Nagyon kivette a víz az erőmet....csak tengek-lengek.


    Jó volt olvasni Borsika hosszú írását , olyan aranyosan szólsz mindenkihez.... de a frász rám jött a mikró szikrázásától...én nagyon tartok az ilyen dolgoktól/ félek/.


     


    Ildikém ...jó beszélgetést...olyan jó, hogy megismertük Zöld Rózsit ....puszilom.


    Sacikám ...jó utat a lányoknak ...szép élményekkel fognak haza térni.Nagy kaland lesz maga a repülés is.


    Itt megint esik ...pedig városba menést tervezek...már nagyon kifogytam mindenből.


     

    előzmény:
    BORS (283541)
    2019-05-16  05:54
  11. 2019. május 16. 05:54283541.

    Julika, hogy aludtál? ..Ó be szééép a virágod!    Bocs. ..csak rövideket tudok írni, mert zsibbadtak      az ujjaim. 


    Jóreggelt, ..arra ébredtem, hogy hasogat a vállam. Na, megint? ..türelmem fogytán, ..a Dunának megyek! Hogy fogok én majd (beteg)tornázni, amikor eljő  az ideje? 


    Gondolok  Sacika utazós családjára, kívánom, minden simán menjen!


    Erikaaaa!!  Nem esik, látod? ..Minden rendben lesz, pakolhatsz. Pulcsit azért vigyetek.


    Anikó kedves, hogy vagy mára, mit terveztél, mit fogsz csinálni?  Én tevékenységi listát szoktam írni másnapra, aztán : - ))) alig van mit kipipálni. Hhja..  a múltkor több napot is elnéztem a naptáron. 


    Ildike ma jön a barátnőd ugye? Mivel leped meg, ..említetted,  hogy  levest főzöl. Jó beszélgetést kívánok. Én lógok Tecának egy talival, ..nyűgösen, betegen nem jó, ..majd bepótoljuk, biztos. :- )))  Nála felkészültnek kell lenni, mert visszakérdez, hogy figyelek-e rendesen?!


    Nagyon finom húslevest (pulyka-nyakból és sok zöldségből)hozott le tegnap a lánykám,  ó egek, bőséges és..még szép is volt! Na, azt eszem ma. Akár holnap is. Imádom. Csináltam nekik cserébe gyorsan 6 réteslapból nutellás tekercset, de túl hamar kivettem és hibásan sűlt át. Selejtes kaját nem adhatok oda, ezért "kénytelen" leszek magam megeszegetni.


    Jártatok már úgy, hogy a mikró szikrázni kezdett?  Tegnap a nutellás üveg száján lehetett fólia, attól volt egy kis tüzijáték, de még időben kikapcsoltam. Sok mindent megért már ez a készülék, de hűségesen szolgál engem, én meg őt. Nekem ugye minden "lázadása" után ki kell takarítanom, ..teszem hát a dolgom. A legkeményebb műsora a fülmelegítő sómmal volt, úgy elégette, hogy még a zománc is lejött pár helyen!!!


    volt az álmomban,  egész biztos, de hogy mit álmodtam pontosan azt nem tudom. Rejtély. Ez egy dal is, ugye emlékeztek?  Én tangóztam rá az biztos. A szomszéd kerületben volt egy kultúrház, szombatonként ott volt táncestély, és a Kovács Erzsi énekelt nekünk. Én pedig  irtóra szerelmes voltam.  


    Magdika, ma hozzák a hűtőt? ...akkor ki kell menni a nyaralóba? Nekem is van itt a miniszobában egy sokfiókos mélyhűtőm, időnként kinyitom  az ajtaját. Mondják a srácok, hogy  majd elviszik. Csak mondják. Tele lehetne  rakni : hússal, mielőtt megemelik azt is. Slusssz..nem is emlegetem, mert felforr az agyam. 


    Gondolok Pötyiékre, őszinte szívvel kívánom, hogy gyorsan, gyorsan gyógyulgasson a drága betegük. Meg tudja enni  a kórházi kosztot? Hazait visztek?


    Én semmilyen rágós kosztot nem tudok megenni, mert több kis fájó pukli van a számban a vendég fogam csinálta. Ezzel is tele van a púpom, feltétlen vissza kell menni a technikushoz reklamálni. 


    Eleget fecsegtem, elnézést.Amikor kiáll a csúz a vállamból, akkor bizakodóbb leszek, igérem. Mindenféle nyújtó tornagyakorlatról ábrándozom, ..de ha belegondolok, akkor annyi erővel pl.: vmi házi munkát csinálhatnék. 


    Annuska neked kell-e tornáznod?  Ha igen,   mesélj majd róla, ok?


    Marika, Rézike, ..Rátok is gondolva búcsúzom,  ..most már zsibognak az ujjacskáim. Volt ez fiatalabb koromban is. Épp most jutott eszembe, tényleg! ..ha elzsibbadtak az ujjaim a kezemen, egyszerűen ráültem és kész!  : - ))   Ki is fogom megint próbálni, hátha még működik. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (283534)
    2019-05-15  13:46
  12. 2019. május 15. 18:00283540.

    Szép estét Mindenkinek!


    Azt hiszem nem írok újságot, hogy napok óta csak esik esik..ehhez illő a hangulatom is..


    Erika remélem a hét végére olyan idő lesz, hogy ki tudtok menni a telekre


    Annuska, irigylem, hogy van kedved a szekrény és fiók rendezéshez, nekem még ehhez sincs.


    Anikó, jó, hogy elintézted a gyógyszer ügyet, kár, hogy csak ezért újra kellett menned.


    Ildikó szép az új képed, mint mindig.


    Magdi, ne szomorkodj a kert miatt, már én is túltettem magam


    Julika, nagyon szépek a virágaid és a zöld gyeped is..


    A családom útjait lassan követni sem tudom...Alina ma ment haza a gyengélkedőből, Lili,Misi Zánkán volt, kifogták a lehető legrosszabb időt, Lucsi tegnap Zegen vizsgázott.


    A lánycsapatot holnap viszi a vőm Bpestre és pénteken reggel repülnek el.Tetőfokán az izgalom.


     

  13. 2019. május 15. 17:53283539.

    Sziasztok Lányok.


    Küldtem nektek 2 ajándékot, befejező  részeket. Elkészült.


    Újság?  Esik az eső rendületlenül. 


    Magdikám, a paradicsom kihajt, ki ne dobd. Esetleg vegyél, vagy ültess pár db-ot. 


    Ez a 22-es csapdája, ha nem ülteted ki, akkor lehet, hogy  jó idő van, és csak nyúlik az edényben. 


    Én nem tudom az enyém milyen lesz, amit kaptam a szomszédasszonytól kicsi. A tőled kapottat megették a csigák. várom, hátha lesz egy-két késői kelő. 


    Annuska, a turistás kép, már több változatban készült, nem mostani gyerek. DE most KÉSZ van.  Egy fotóról festettem, nem egészen olyan sőt változtatások vannak rajta. Vigyázz a szanálással, lehet, hogy olyan is kimegy, aminek nem kellene. 


    voltam kezelésen. Az éjjel mindenem fájt, alig aludtam valamit, még a pihenő sarkam is fájt.


     Kicsit javul a lábam, most van egy pont a  sarkamon, ami kicsit piros, annak jég kell.  Ma jobban bírtam a fájdalmat. Lehet, hogy nem volt olyan erős löket.


    Elmegyek a konyhába, holnapra igérkezett Zöld Rózsi, /mindig esőben jön/ máskor nem tud jönni, mert foglalt lesz az unokák által. 


    Előkészítek valamit, talán a sütit megcsinálom, és a levest. 


    Mindenkire gondolok, talán később még írok. 


    Letöltöttem egy webdrámát, valami kis szerelmes. Mintha már láttam volna.


    Pusziiiiii


    Ezt a kis falapost ma csináltam. Ja és tegnap este.  Még bőven gyakorolni kell, de annyi időm nincs is. 


     

  14. 2019. május 15. 17:20283538.

    Sziasztok!


    Itt is esik kisebb-nagyobb megszakításokkal.Az előbb jöttem meg Tómalomról.Zs. telefonált délelőtt, hogy hozzák Pestről a régi hűtőt, meg cuccokat....be kellene engedni az embereket.Szerencsére nem busszal kellett mennem , mert később szólt, hogy kivisznek és haza is hoznak.Csak egy pillanatra néztem szét ....a helyzet nyomasztó. Lapozok ....többet nem írok a paradicsomról ....fele szinte eltűnt....de az én hülyeségem volt...nem kellet volna sietnem .Ne sajnáljatok ...inkább fejbe kellene verni.


    Holnapra terveztem kimenni ...de teljesen felesleges....sár van...és nagyon hideg.


    Délelőtt takarítottam , pár darabot mostam ....egyhangúan mennek a napok.

  15. 2019. május 15. 16:45283537.

    Szervusztok.


    Csak szakad és szakad. Reggel visszamentem a gyógyszertárba, sikerült elintézni a tegnapi malőrt, az volt az érzésem, mintha számítottak volna a reklamációra, de úgy tettek, mintha nem emlékeznének rá. Ugyan ahhoz a nőhöz mentem, azt mondta ellenőriznie kell a készletet, de egy fordulat volt, és már hozta is a gyógyszert. Na mindegy túl vagyok rajta, igaz végig esett az  eső, még jó, hogy van a busznak teteje, meg a háznak is. Főztem egy kis tökfőzeléket, már kívántam valami lájtosat.


    Annuska köszönöm már jobban vagyok, ahogy jönnek-mennek a frontok, mindig bezavar.


    Vettem olyan fürdősót amit Ildi is használ, én a csuklómat fürdetem benne, ma volt a második, mintha könnyebb lenne, de majd hosszabb távon kiderül.


     

  16. 2019. május 15. 15:26283536.

    Szervusztok


     Itt már napol óta ksebb megszakitásokkal esik. A virágládákban áll a viz, és tocsog minden hol.


    Marika, bövebb soraid jó volt olvasni. 


    Sacika, gondolom  az utazási láz már a tetőfokán van.


    Magdika, szép és vidám napjaitók voltak. 


    Ildike,ezek az igazi kincsek ami igy kerül elő, az emlékekkel együtt. Tetszik a turistás kép.


    Borsika jobbulást, gyógyulj meg.


    Pötyike vigyázz magadra, Lajosnak jobbulást kivánok.


    Erika kedvet kaptál szanálni. Én még nerm tudtam rászánni magam. Biztos jó idötők lesz.


    Anikó, remélem már jól vagy.


    Sajnos az eső miatt beszorultam a lakásba. Igy folytattam a szekrények és fiokok pakolását. Közben találtam én is régi dolgokat.


    Na meg olvasás és keresztrejtvény fejtés került előtérbe.


     

    előzmény:
    erry (283535)
    2019-05-15  14:50
  17. 2019. május 15. 14:50283535.

    Szervusztok!


     


    Julika nagyon szépek a virágaid. És a fű, az a szép zöld gyep.....


     


    Itt most állt el az eső, már nagyon elegem van, várom a jó időt. Az sem baj ha 30 fok lesz, ahogy Pötyi írja....Nem történt semmi erre felé.....Teszem a dolgom.


    Most hogy elállt az eső, megyünk a gazdaboltba, kell vennem szúnyoghálót a telekre. Két ablaknál elengedte magát. Még kellenek apróbb dolgok, lista meg van.....csak ne hagyjam itthon. Aztán már csak pakolni kell. Még nem döntöttük el, hogy pénteken vagy szombaton menjünk, de megyünk. Drukkoljatok hogy jó idő legyen!


     


    További szép napot!

  18. 2019. május 15. 13:46283534.

    1. A múlt héten még citrom sárga volt, most meg narancs


    2-3 Elzától kaptam szeptemberben ezeket az árvácskákat, most küldöm nekik is, lássák, milyen szépek lettek


    4. Az otthon zöld füve

  19. 2019. május 15. 12:53283533.

    Sziasztok!


    Rézike! Nagyon szépek a munkáid! Ildi festménye is nagyon jó! Olyan mintha a szemüvegemre cseppen az eső..pont így látom a környezetet. Nagyon tetszik!


    Azért jó, hogy lefoglaljuk magunkat ezekkel a kis hobbikkal.


    Tudjátok nekem jó ez az idő..az se zavar, hogy esik az eső. Jövő héten jön a 30 fok..na majd akkor szenvedek!!


    Muszáj volt a tél utolján szednem egy kis vitamint, érzem jót is tett...de híztam vagy 3-4 kilót!!! Egész úszógumim van..lehet tartaléknak jó lesz.


     

  20. 2019. május 15. 09:30283532.

    Szervusztok, szervusz Borsom!


    Nagyon sajnállak a füled miatt. Most én szerencsésen megúsztam a fürdést, de óvtam is nagyon a víztől, ami nagyon nagyon rossz a fülnek. Parafin olajjal kentem, füldugót tettem a fülembe és szűk úszósapkával is védtem. Kopogjam le, mostanában nincs olyan nagy gond a fülemmel...egy kicsit elkezdett vuszkedni mert a torna altt nem volt bedugva de ezüstkolloid oldattal bekentem és elmúlt.


    tegnap nagy öröm ért. Már éppen fogalmaztam a mondani valóm a FB. mert még nem jött semmi vissza jelzés a komposztáló ügyében. Megakartam kérdezni a csabaiakat, kaptak már? Erre megjött a posta, ki kell tölteni egy űrlapot és 27-28-29. át lehet venni. csak a szállításról magunknak kell gondoskodni. Marika és én írunk egy maghatalmazást és így Zsuzsi eltudja hozni mind a hármat. 300 literes. Csak rendezettebb lesz a komposzt ha keretek, illetve kupába  közé lesz szorítva.


    Ma csirke combokat eszem, nagyon finomra ízesítette Timi, karfiolt főzök mellé köretnek.


    reggel még esett az eső, hűvös van, de talán most eláll. megyek a boltba.

  21. 2019. május 15. 07:31283531.

    Sziasztok, jóreggelt kívánok, remélem Mindenki jól aludt. Én vmivel jobban, mert átköltöztem a hálóból az egyik miniszobába, mert ott jobb a fekvőhely. Nem tudok éjjel a fájó részeim miatt semerre fordulni, erre keresek megoldást. A fül gondjaim miatt is zaklatott vagyok, képzeld Sacika, ..már este véletlenül kirántottam a fülemből a kenőcsös gézt, aminek  legalább ma reggelig bent kellett volna maradnia. Jövő héten újra kell menni.


    Hazafele kitaláltam, hogy zacskós kakaót innék, itthon van diós kalácsom. A boltban egy ember kért tőlem 10 Ft-ot, hogy ki tudja fizetni, amit vásárolt. Adtam, persze. Jó hogy tudok adni. Ki tudja? ..egyszer majd nekem ad valaki.


    Ildike megint valami szép került ki a kezed alól. Tetszik. Olyan igazi a látvány nekem. Mit sem értek hozzá, de mondom. 


    Még ma is szomorú az idő, lehangoló. A piaci árak, Erikám engem is megdöbbentenek. A zöldség már drágább, mint a hús. 


    Magdika,  mindjárt írom is fel a könyv címét, amit olvasol. Jó ötleteket hozunk egymásnak


    Julika, valóban nincs éppen kirándulós idő, jó hogy a túrára  vitt meleg holmit is Virágotok.


    Anikó,  mindég csinálsz valami hasznosat a ház körül, akkor is, ha nem vagy nagyon jól. 


    Annuska, sorstársam, hogy működsz ebben a fájsz időben?  Az én testrészeim megbolondultak, éjjel fájnak, nehogy tudjak aludni!


    Pötyikém, sokat gondolok rátok, nehéz lehet neked most. 


    Tegnap útközben észrevettem, , hogy megint lemerült a mama-telom. Azt sem tudom, hány óra?  Minden nap tölteni kell. Már elegem van ebből a buta mama-telefonból, mit sem ér, mert e-mailezni sem lehet vele. Ki kell ötlenem valami használható, testre szabott ötletet,  most ezen dolgozom keményen. 


    Marika, hali, ma hogy vagy? Jó olvasni, hogy milyen szivesek a gyerekeitek és mennyire törődnek veled. Ne szabadkozz, boldogan fogadd el. Úgy örülnek, ha gondoskodhatnak rólunk, és a hálának még jobban. 


    Lemerülök, bocsánat, biztos kihagytam valakiket. Elnézést. Love mindenkit.

  22. 2019. május 15. 06:39283530.

    Szia Rézike, köszönöm szépen a virágokat!  Legyél üdvözölve ennyi év után. Nahát, úgy meglepődtem. Nagyon tetszenek a munkáid. Örülök, hogy  megmutattad és hogy meséltél kicsit magadról is.  

    előzmény:
    hoppárézi (283507)
    2019-05-14  09:06
  23. 2019. május 14. 20:10283529.

    Szervusztok!


    Ez egy jó nap volt, kedves vendég , régi barát jött látogatóba.  Rézi!Szeretettel látunk máskor is, és szívesen gyönyörködöm Rézi munkáidban. Nagyon szeretem a csuhé dolgokat.


    Magdi! Elolvastam, érdekes olvasmány, tényleg nem szokványos, érdekes a stílusa.


    Zsuzsi és János megint megleptek. 7 kor csöngettek, ki a csuda jön ilyenkor? Ők voltak, vettek csengő gombot és János felszerelte. nem volt egyszerű mert egy kis deszkára kellett erősíteni, fúrni...de megoldottákMár gyűlik a sok piros pont, majd valamivel meglepjük mi is őket...mondjuk Szanában látjuk vendégül őket.


    Nagyon nagyon hideg van. De ezzel nem mondtam újságot, szemetel az eső. Virág Erdélyben van osztálykiránduláson. Duzzogott amikor az anyja ráerőltette a dzsekit, váltó cipőt is vitt, mert amikor Boldiék voltak a patakban gázoltak bőr cipőben..lüke kamaszjai. Boldiék Ukrajnába mennek . Tudjátok, most ez a tendencia, határon túli kirándulás. Csak javulna az idő, de a gyerekek ha együtt vannak jól átvészelik a rossz időt is.


    Most vissza vonulok, bebújok az ágyba és a barátokig filmezek. Jó éjszakát kívánok.

  24. 2019. május 14. 19:20283528.

    Sziasztok!


    Itt nagyon hideg van ....pedig délután már kezdett kicsit jobbra fordulni az idő....most megint fúj a szél és esik.


    Erika... ha így haladunk pünkösd lesz mire kijutunk a kertekbe.


    Ildikém ...olyan hangulatos, szép a kép ...jó ránézni.


    Rézike ...így ismeretlenül is gyönyörködtem a szép munkáidban.Nagyon szeretem a csuhéból készült dolgokat.Nekem csak egy kis angyalom van.Gyerekkoromban sok használati tárgyat készítettek belőle.


    Voltam Boscónál ...míg tettem a dolgomat legalább átmelegedett.. meg én is...megint olvastam egy részt az Obama könyvből.


    Borsévi ...köszönöm ...olvastam a könyvet és a filmet is láttam mikor még jártam Filmklubba.Jó volt.Most szerelmeteset olvasok: Annie Hawes: Szerelem az olajfák között...könyvtári.


    Julika  elolvastad már a Grecsó könyvet? Hogy tetszett?Én szeretem az írásait ....nem szokványosak.


    Egész nap megy a fűtés ....egyáltalán nincs meleg.Jól megszívattak bennünket  a fagyosszentek.

  25. 2019. május 14. 19:16283527.

    Köszönöm szépen. Köszönöm, hogy láthattam a csoda szép alkotásaidat. Minden jót kívánok.

    előzmény:
    hoppárézi (283526)
    2019-05-14  18:25

Címlap

top