Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. május 14. 18:25283526.

    Neked is gyönyörű munkáid vannak.Amit Ti csináltok az művészet...én csak tekergetem,kötözöm a csuhét.Az is jó benne,hogy nem kerül pénzbe.Szeretem csinálni.Azért örülnék neki ha olyan tehetséges lennék mint Ti. Küldök még egy fotót...nem dicsekvésnek szánom,csak jó megmutatni! Most pedig elköszönök,köszönöm,hogy itt lehettem. Rézi

    előzmény:
    ancsa46 (283525)
    2019-05-14  17:09
  2. 2019. május 14. 17:09283525.

    Szervusztok.


    A tegnapi időjárás nagyon kitolt velem, egész nap nyögtem, de reggelre szerencsére összeszedtem magam. Volt egy városjárásom, hasonlóan Erikához, leapasztottam a pénztárcát, posta, gyógyszertár stb. Na a méreg akkor kapott el igazán, amikor rádöbbentem, hogy az egyik gyógyszert kifizettették, de csak felét kaptam meg, annyi féle volt, hogy nem tudtam ott rögtön ellenőrizni. Majd holnap, persze gondolom ez eső után köpönyeg. Szerencsére délelőtt nem esett, de hideg van, és bolond szél fúj, közben megeredt az eső megint. Alighanem a gázszámla a csillagokat rúgja majd a végelszámolásnál.


    Borsika jó volt hallani felőled, hogy jobban vagy, Remélem a kedves doktornéni kíméletes lesz veled.


    Ildi nagyon jó a kép, jó lenne ott a hegyek között bandukolni. Nem tudom mi nem tetszik, mit akarsz még változtatni?


    Julika én tudtam, hogy fagyosszentek időszaka van, de azért ez már sok belőle, talán a hét végére itt hagy bennünket. A fűnyírásom elmaradt, most majd kínlódhatok vele.


    Kislányok, bezsebeltem a kedves dicsérő  szavakat, köszönöm szépen.


    Kedves Rézi! Üdvözöllek, mi még nem ismerjük egymást, de ha Te olvastál bennünket, akkor találkozhattál velem. Nagyon szép a munkád. Azt láttam hogyan készítik, sőt gyatra próbálkozásom volt nekem is egy bemutató kapcsán.

  3. 2019. május 14. 16:44283524.

    Gyönyörű szép munka, gratulálok.


    Én még csak most vagyok tanuló ebben, aztán az is lehet, hogy soha nem fogom megtanulni. 


    Erikám, az esőt én tettem a képre, ott nem esik. 

    előzmény:
    hoppárézi (283520)
    2019-05-14  15:15
  4. 2019. május 14. 15:49283523.

    Köszönöm szépen a dicséretet!

    előzmény:
    erry (283522)
    2019-05-14  15:36
  5. 2019. május 14. 15:36283522.

    Rézike nagyon ügyes vagy!!!!!!!!!

    előzmény:
    hoppárézi (283520)
    2019-05-14  15:15
  6. 2019. május 14. 15:35283521.

    Szervusztok!


     


    Ritka ronda idő van, esik, hol jobban, hol kevésbé....hideg is van.....megy a fűtésMég szerencse, hogy tegnap kimostam, szépen meg is száradt minden. Igaz amikor kiteregettem és jöttem be, valami furcsa hangot hallottam, amikor jobban figyeltem hallottam, hogy esik az eső, gyorsan beljebb hoztam a szárítót. Épp végeztem amikor elállt az eső....csak tornáztatni akart......


     


    Csak nem a mi Rézikénk tévedt erre? Örülök, hogy hallunk felőled.....


    Francika nekem nagyon tetszik a képed......ott is esett az eső? a képen......


    Borsika jó volt olvasni......tessék rendesen jönni, mert ahogy látod aggódtunk miattad....


     


    Azért ma sikerült elázni, ki kellett menni a piacra, ami meggondolandó, mert az ember szívbajt kap az áraktól, aztán a bezsákolt ruhákat elvittük a baptistákhoz....Csináltam egy szekrény rámolást és ismét találtam olyan ruhákat amit nem hordok már régóta........De ha két hónap múlva megint rámolok, megint találni fogokMiért nincs szívem egyből kitenni a zsákba......Igaz, akkor mivel foglalkoznékA piac után a patika, ott is majd szívbajt kaptam......szegény pénztárcám. Sajnáltam, mert nagyon lefogyott......bár én tudnék ilyen gyorsan.....


    Azt hiszem jobb ha befejezem


    További szép napot!


     

  7. 2019. május 14. 15:15283520.

    Francika igazi művész vagy!Csodálatosak a képeid.Én csuhéval múlatom az időt!Egy kis pénzmagot is keresek vele.

    előzmény:
    franci47 (283515)
    2019-05-14  11:52
  8. 2019. május 14. 15:06283519.

    Megjöttem Zegről, jó hideg volt. Vettem ezt-azt, húsokat is. Még nem  raktam el őket, mert még van vele dolgom.


     


    Most kicsit permetez az eső, be kellett hozni a konyharuhákat, már azért több mint félig megszáradtak. 


     


    Festményem,  eddig, lehet, hogy lesz vele még dolgom. Csak azért lehet,mert nem biztos, hogy meg is tudom csinálni. 


     


     

  9. 2019. május 14. 14:54283518.

    Rézike, üdvözöllek. 


    Jó, hogy jöttél.


    Igaza van Julikának ez nem az aminek látszik. Ha olvastál itt, akkor tudod miért. 


    Sajnálom a veled történteket.  


    Örülök, hogy jöttél ha csak egy pillanatra is. 


     

  10. 2019. május 14. 13:54283517.

    Rézikém!


    Tényleg nagyon sok mindenen mentél keresztül, szomorú dolgok is történtek veled. Szóval olvasol minket? Úgy gondolod, hogy csendes a Menedékház? Mostanában nagyon sokszor hallom azt, hogy "ez nem az, aminek látszik"...én is ezt tudom mondani a felvetésedre.

    előzmény:
    hoppárézi (283516)
    2019-05-14  12:13
  11. 2019. május 14. 12:13283516.

    Köszönöm kérdésedet!Sok minden történt velem,az elmúlt több mint 10 év alatt!


    Férjhez mentem.....otthont változtattam....4és fél éve megözvegyültem......1/2 éve volt egy komoly műtétem.... Most csendben élem a napjaimat ismét Budapesten!


    Nagyon csendes lett a Menedékház!Pedig szeretlek olvasni benneteket!

    előzmény:
    BiriBiri (283513)
    2019-05-14  10:46
  12. 2019. május 14. 11:52283515.

    előzmény:
    hoppárézi (283508)
    2019-05-14  09:08
  13. 2019. május 14. 11:45283514.

    Sziasztok!


    Nagyon el-el maradok, de azért igyekszem visszaolvasgatni.


    Nini! Itt volt Rézike! De rég találkoztunk!


    Nagyon ronda idő van! Május közepén fűtünk!


    Valahogy nincs kedvem semmihez. Igaz mostam egy adagot, már be is száradt.


    Várom a futárt, remélem dél körül ideér, mert délután be kell mennem Lajoshoz a kórházba.

  14. 2019. május 14. 10:46283513.

    Ha már él az az oldal megírhattad volna te hogyan élsz?

    előzmény:
    hoppárézi (283512)
    2019-05-14  10:10
  15. 2019. május 14. 10:10283512.

    Én is üdvözöllek! Csak próba volt,hogy él-e még az oldalam egyúttal küldtem nektek virágot!

    előzmény:
    BiriBiri (283511)
    2019-05-14  09:52
  16. 2019. május 14. 09:52283511.

    Szia!


    Ezzel a sok "hozzászólásoddal" bepótoltad az elmúlt évek hallgatását? Üdvözöllek!

    előzmény:
    hoppárézi (283508)
    2019-05-14  09:08
  17. 2019. május 14. 09:10283510.

    előzmény:
    harangvirag08 (283502)
    2019-05-13  16:36
  18. 2019. május 14. 09:09283509.

    előzmény:
    BiriBiri (283503)
    2019-05-13  18:59
  19. 2019. május 14. 09:08283508.

    előzmény:
    franci47 (283505)
    2019-05-14  07:54
  20. 2019. május 14. 09:06283507.

    előzmény:
    BORS (283506)
    2019-05-14  08:22
  21. 2019. május 14. 08:22283506.

    Sziasztok, 


    itt vagyok, köszönöm a keresést. 


    Hosszasan írtam a diófa alá, ..aztán rátenyereltem és eltünt. : - (  Nem voltam jól napokig a vállammal, úgy tűnik lement a fájásból az egyik karomra is. Nappal elviselhető, este beindul, és rontja az esélyeimet az alvásra. Kenegetem, majd júniusban megyek kezelésekre,  de hol van az még?! és ezek a fájó testrészeim hogy fogják kibirni pl. a masszást? Na, mindegy, bele vágok. 


    Ettől függetlenül, mozgásban vagyok, teszem a dolgom, bár nagyon lelassultam. Itt szakad az eső, délutánra álljon el, mert mennem kell a fülész dr-nőhöz. Ő egészen aprócska hölgy, nagy tudással és a veszedelmes fülszívójával rémisztget. Alig éri fel a betegeit, ...már félszavakból is értjük egymást. Most nem fáj, talán simább az ügyem. 


    A diófa alatt elolvastam az együtt érző és biztató gondolatokat Pötyink felé, én is remélem hogy a T.Betege kap megfelelő gyógyszert és hamarosan javul az állapota. 


    Az elmúlt napokban kedvetlenül bár, de néha főztem v. sütöttem is. Volt egy jóízű de igen lapos pogácsám, (az ittenieknek), aztán, kolbászos rizses hús, (magamnak, saját ötlet), tegnap meg sült csirkecomb és szárnytövek, édes burgonyával. Ez iutóbbit is sütöttem. Izgultam, h ne puhuljon meg, de jó lett. Vittem a R. családnak. Hát, beletrafáltam, ..éppen időszerű volt a meglepetésem. Örültek. 


    Palántás kislányok, Julika - látod?  jó ez a kis eső,  biztos helyre jönnek azok a paradicsom plánták! Érdemes volt vele dolgozni! Nekünk megint ástak a kutyeszok néhány gödröt a kis bokrok alá. Nem tudom, hogy miért fontos nekik ez a bányamunka. Csigák nincsenek, de az utcán a járdán sok van.  Ildike, ..talán régen már meséltem:  sok volt a telken. Meg burgonya bogár is. A csigákat összeszedtem bádog dobozba és jó messzire elvittem a szántóföldre. Papa mondta, hogy ennek semmi értelme, úgy is lesznek újak esős időben.


    Volt a közelünkben egy gomba termesztő. Csiperkés. Valahol a pincékben dolgozott. A föld, amit kihordott komposztnak ,  esős időben tele lett szép fehér gombákkal. Szedtük a szomszédokkal együtt, és már főztük is a jó kis pörköltet belőle. Imádtam. 


    Mert megérdemlem : - )) a sok fájás miatt is: jó regényt  olvasok, és ezzel párhuzamosan nézem a filmet is. 


    Nem feliratos, de kikövetkeztetem. Magdika! Ajánlhatom Neked is ??  Philippe Pozzo di Borgo : "Életrevalók" c. könyve,  és a film ami készült belőle. Egy gazdag, de mozgássérült arisztokrata és egy fiatal, külvároisi bevándorló igaz története. Megható i, humoros, elgondolkodtató.    (Jaj, édes Lányok!..hogy csak nekem új, ..lehet, hogy már sokan olvastátok, bocs.) 


    Ugat Mici, halványan hallom!   ki kellene néznem. ..tán itt a vörös cica. Ezek a ciccek nagyon okosak és huncutok ám. Direkte  bosszantja az ebeket, aztán elhúz, ...tudja, hogy nem tudnak kimenni utána. De ha egyszer  mégis sikerül, ohh jaj neked szegény ..Frici!!  Azt hiszem azt kiabálja neki a sréhen szembe szomszéd. 


    Más újság nincs,  a hangyák szép napos időben előmerészkednek, óvatosan gyülekeznek, azt hiszik, nem látom őket! Ki vagyok rájuk hegyezve. Ildi Lányomnak is van, jobbnál jobb  befújót veszünk, aztán kitárgyaljuk az eredményt. Mondja nekem: "..anyu emlékszel, amikor kőbányán megettem a borsóleves felét, amikor észrevettem, h hangya van benne? .." na ezen jó nevettünk. A teraszra tettem ki este a levest, ..Ő megjött a suliból és evett és így járt. Na talán azóta vagyok ilyen óvatos. 


    Jézus, hogy elment az idő, .. mennem kell, valami hasznosat is csinálni. Talán  egy levest összeütök. Tegnap kaptam R.éktól egy szép szelet igazi dinnyét. : - ))  Ma a leves után megeszem. Vagy előtte inkább? Kibirom -e addig? Csóközön. Vigyázzatok magatokra. Gondolatban Mindenkivel vagyok. Pláne, ha kicsit magam alá kerülök. : - ))  


     

    előzmény:
    BiriBiri (283503)
    2019-05-13  18:59
  22. 2019. május 14. 07:54283505.

    Jó reggelt. 


     


    Feladtam az összes részt, valami gond van a gmailomban azt hiszem,  mert nem akarta elküldeni a citromél a részeket. 


    A keresett két részt ujra feladtam, majd nézzétek, ne kétszer töltsétek le. 


    Ahogy én látom, most mind nálatok van. Most készülök Zegre, majd ha megjöttem jelentkezek. Akkor megbeszéljük mi hiányzik.


    Rossz idő van, de még nem esik.


    Megyek készülődni. 


    9-ig itthon vagyok. 

  23. 2019. május 14. 07:31283504.

    ...és itt is maradt!


    Szervusztok!


    Tudjátok, hogy most voltak a fagyos szentek? Én nem tudtam, mostanában nem néztem naptárra. Ma Bonifác na van.


    https://jelesnapok.oszk.hu/prod/unnep/fagyosszentek_pongr ac_szervac_bonifac


    Szóval hűvös, szeles, őszi idő van.


    De hol van Borsika? Ő még a diófa alatt sem volt...talán csak nincs valami baj?


    Ha csendesedik a szél kimennék, a szőlőt már az eső miatt nem tudtam kötözni gyomlálni is kellene, most jó puha a föld. Aztán lehet, hogy csak bent maradok. Ebédre csak lecsót csinálok, van bontott üveg lecsó és van egy darab kolbász is...az nekem éppen jó lesz. Közben fel kellett állni, mellény után nézni...május 14. van és még nem lehetett lekapcsolni a gázt.

    előzmény:
    BiriBiri (283503)
    2019-05-13  18:59
  24. 2019. május 13. 18:59283503.

    A gyönyörű nap után ide is megérkezett a viharos erejű szél.Csúnya tavasz!!!!

    előzmény:
    harangvirag08 (283502)
    2019-05-13  16:36
  25. 2019. május 13. 16:36283502.

    Ildikém ...köszönöm a filmet.


    A Love in Art 31 része megvan a videán.Ha elküldenéd a hiányzó 3-at megköszönném.


    Már vannak csigáitok? Igaz lehet már nálunk is legelnek.Mi a neve a csigairtónak? Kellene vennem .


    Nekem is van még mindenféle munkahelyi dolgom.Régi ceruzásdoboz, gemkapocs, tűzőgép annyi kapccsal ...életem végéig elég lesz.Sajnos a jó tollaim beszáradtak....mit is akarok ...közben eltelt 22 év.


    Ronda egy tavaszi idő van.

    előzmény:
    franci47 (283500)
    2019-05-13  15:25

Címlap

top